Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2301) hack69


hack69
aktív tag

Nálam most egy HP Mini van. Tavaly ősszel vettem. Az a baj vele, hogy ha felmelegszik a gép, akkor nem pörög fel a hűtő és nagyon forróvá válik-pláne nyáron. Mivel lehet a baj? Van még gari, de még nem találom a papírt. :B Az érzékelők amúgy mérnek és kb. Stimmelhet is az eredmény.

(#2302) Pulsar válasza hack69 (#2301) üzenetére


Pulsar
veterán

amikor bekapcsolod a cuccot felpörög a venti?

(#2303) hack69 válasza Pulsar (#2302) üzenetére


hack69
aktív tag

Rosszul fogalmaztam. 3-4 fokozatú a ventillátor sebessége és ebből csak az első megy, a leglassabb, amit akkor sem tart meg egy normálisan működő Mini, ha nem nyúlok hozzá, csak be bootol. Tehát felpörög, de csak a leglassabb fokozatban, ami hidegindítás után megy.

(#2304) xcbiker válasza hack69 (#2303) üzenetére


xcbiker
addikt

a legújabb bios-t célszerű felrakni mindenesetre.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2305) NEMO1968 válasza Duree (#2297) üzenetére


NEMO1968
őstag

OK!
Azért nem kell kiabálni :) .
Végül is 1 próbaakksi lenne az igazi.
Csak furcsállom,hogy mindig más értékeknél áll le a töltés neki.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2306) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. van egy Asus K-52JR 101D Notim. Tapasztaltatok-e már olyan hibát,hogy a rendszer egyszerűen kifagy akár zenehallgatás akár csak sima netezés alatt. Úgy vettem észre mintha a vinyó egyáltalán nem csinálna semmit a hiba alatt. A hang torzá válik és semmire nem reagál a noti. Próbáltam több fajta rendszerrel is de mindnél produkálja a hibát.Szerintetek ez a hiba megér egy szervizet? Idegesítő hogy az ember csinál valamit és 2-3 percre kifagy az egész, utána mintha mi sem történt volna megy minden tovább. :(((

(#2307) NEMO1968 válasza sputyi70 (#2306) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Húúúúúúúúúúúú!Ennek lehet jó pár oka.
Lehet hogy kevés a memód,lehet hogy haldoklik a vinyód,és lehet chipset hiba is.
Kb. ebben a sorrendben drágul a javítás is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2308) sputyi70 válasza NEMO1968 (#2307) üzenetére


sputyi70
aktív tag

A ram 2 Gb DDR3 ,a chipset a gyári telepítőjéről lett felrakva.Még garis a gép. Szerinted egy szervizet megérne a dolog?

(#2309) NEMO1968 válasza sputyi70 (#2308) üzenetére


NEMO1968
őstag

OK!
Akkor a memó kilőve,ámbár lehet hibás a modul.
Ha még garis,akkor okvetlen vidd szervizbe.Főleg akkor,ha bármikor elő tudod hozni a hibát.
Ez a fagyogatás nagyon nem jó jel.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2310) sputyi70 válasza NEMO1968 (#2309) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Az a baj,hogy nem mindig produkálja a hibát. Valamikor megy 4-5 órát ,de van hogy 30 perc alatt 3-szor is kifagy. Amilyen szerencsés vagyok a szervizben nem találnak semmit. Na mindegy azért beszélek velük hátha.Köszi a segítséget. :)

(#2311) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!
Van egy Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5535-as gépem, véletlen benyomódott rajta valami, nem tudom mi, a wifi led mellett világít egy lakat, és így csak úgy tudok írni pár betűt: UIOPJKLÉ, ha az Fn gomb nyomva van. Valami tipp, hogy mivel tudnám kikapcsolni? Kb. minden led billentyű parancsára rájöttem már, de erre az egyre nem.

Bocsi, hogy ide is beírtam, de marha idegesítő...

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#2312) pukkancska válasza McJoker (#2311) üzenetére


pukkancska
tag

NumLock?

(#2313) Stef@N


Stef@N
tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Adott egy netbook, ami fura dolgokat művel mostanában. Bekapcsolásnál a bootlogo-t (azthiszem így hívják amikor a gyártó márkája van a képernyőn a windows logo megjelenése előtt) csak esc-pel hajlandó elhagyni, és tölteni a windowst! Valamint windowsnál bejelentkezéskor, a jelszó megadásakor, teleírja a jelszó mezőt hosszú í betűkkel. A gép német billentyűzetes egyébként, a hosszú í helyén még shift van. Bios frissítés, windows újratelepítés megvolt, a hiba még mindig fennáll.

Köszönöm a válaszokat!

Üdv, István

(#2314) McJoker válasza pukkancska (#2312) üzenetére


McJoker
tag

Összesen 3 db lakatos led van a gépen, az egyikben egy A betű, ezt a caps lock kapcsolja, a másikban két nyíl: le-fel, ezt kapcsolja a num lock, a harmadikban pedig egy 1-es, ezt kb. semmi nem kapcsolja, már mindent végig próbáltam. :F

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#2315) pukkancska válasza McJoker (#2314) üzenetére


pukkancska
tag

ScrollLock?
Vagy FN+NumLock?

(#2316) McJoker


McJoker
tag

Köszi szépen mindenkinek! Megjavult, Fn nélkül kellett nyomni egy num lockot, azért nem ment, mert mindenképp az Fn társaságában akartam kiiktatni. :DDD

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#2317) pukkancska válasza McJoker (#2316) üzenetére


pukkancska
tag

Ezt írtam legelsőnek. :D

(#2318) McJoker válasza pukkancska (#2317) üzenetére


McJoker
tag

Automatice Fn+Num lock-ra gondoltam, ne kérdezd miért. :DDD Mindenesetre köszi! ;)

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#2319) NEMO1968 válasza McJoker (#2311) üzenetére


NEMO1968
őstag

CSUPA NAGYBETŰ?
CAPS LOCK?
Most látom,hogy megoldódott,BOCSI!!!!

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2320) NEMO1968 válasza sputyi70 (#2310) üzenetére


NEMO1968
őstag

Sztem uszits rá a vinyóra 1tesztprogit.
Fagyásokat az is okozhat.
Igen,ez a baj az ilyen hibákkal.
A szervizben nem jön elő,és még téged néznek hülyének.
Próbáld+ +hajtani a gépet,hogy állandósuljon a hiba.
Bármikor elő tudd hozni.
A chipset hibát úgy értettem,hogy valami elszállt az alaplapodon.
Ez nem a drivereken múlik.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2321) Pulsar válasza hack69 (#2303) üzenetére


Pulsar
veterán

hát vagy bios, ahogy itt xcbiker is mondja, vagy gar!

(#2322) Pulsar válasza sputyi70 (#2308) üzenetére


Pulsar
veterán

hát én azért nem vetném e azt a memória hibás dolgot!
futtass egy memória tesztet. Mondjuk akkor még midig lehet az is, hogy a lap a rossz...
túl nem melegszik?
ha egyik sem, akkor marad a HDD amit NEMO1968 is írt!

[ Szerkesztve ]

(#2323) Filmbuzi :)


Filmbuzi :)
csendes tag

Sziasztok! Nekem van 1 Asus K50C Lap Top-om. Nagyon recseg és nem tudom mit tegyek vele. Légyszíves segítsetek!! :O

(#2324) Filmbuzi :)


Filmbuzi :)
csendes tag

Asus K50C hangszóróhiba. Nagyon recseg, kérlek segítsetek! Köszi!!!

(#2325) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Üdv

Adott egy Amilo La1703 aminek a képernyője néha vibrál egy kis ideig, de nem mindig csinálja. A kérdésem az lenne hogy ez mitől van, mit kell benne cserélni? Én inverterre tippelnék, de mivel nem nagyon értek hozzá ezért kérdezlek titeket. Remélem h nem kijelző v. alaplaphiba.

Lumia 520

(#2326) NEMO1968 válasza Brianiac (#2325) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha a háttérvilágításod vibrál,az kontakhiba,inverter hiba,és fénycsőhiba lehet.
Fénycsőhibánál,ha nincs szerencséd,akkor csak a kijelzővel 1ütt tudják cserélni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2327) kraken


kraken
tag

Sziasztok!Kis információ kéne,nem tudja valaki hogy az lgp1 a ramja bővithető-e,most 2x512 van benne. :((

[ Szerkesztve ]

(#2328) pukkancska válasza kraken (#2327) üzenetére


pukkancska
tag

Szia
Igen, bővíthető.

(#2329) kraken válasza pukkancska (#2328) üzenetére


kraken
tag

Nagyon köszi :R ,milyen ramot fogad,valahonnan lehet informálódni?

(#2330) sputyi70 válasza NEMO1968 (#2320) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ok. Beszéltem a szervizzel,azt modták küldjem be nekik és átvizsgálják.Szerintuk is a vinyó lehet a ludas. Majd kiderül. Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#2331) macikos


macikos
addikt

Üdv!

Lenovo N200 nehezen indul. A POST folyamat vagy fél perc, közben egyfolytában sípol, hibát nem ír ki, amikor eljut a Windows bootig, akkor onnantól már jó.

Szerintetek?

(#2332) pukkancska válasza kraken (#2329) üzenetére


pukkancska
tag

Passz. 1gb-s modulok biztosan jók bele. De sztem az ismertebb márkák közül mindent.

(#2333) Atos23 válasza macikos (#2331) üzenetére


Atos23
senior tag

Billentyűzet működik rendesen? Én arra gyanakszom, erősen. ;)

(#2334) Atos23 válasza NEMO1968 (#2326) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem igaz, a fénycső cserélhető külön. Ellenben ehöz a kijelzőt meg kell bontani, lapjaira kell szedni, és nem garantálja egyik szerviz sem, hogy nem fog sérülni a kijelző. Én még csak tökéletesen sikerült cserével találkoztam.

(#2335) Atos23 válasza Brianiac (#2325) üzenetére


Atos23
senior tag

Az ilyen korú Amilo szériának rengeteg invertere bekakál, a 17-es sorozatnál ez (is) típushiba. Meglepően olcsó a gyári új inverter, a Serco-nál 3-4 ezer forint.

(#2336) Atos23 válasza Filmbuzi :) (#2323) üzenetére


Atos23
senior tag

Takarítsd ki a hangszórókat :)

[ Szerkesztve ]

(#2337) Atos23 válasza Stef@N (#2313) üzenetére


Atos23
senior tag

Szintén billentyűzethiba.

(#2338) NEMO1968 válasza Atos23 (#2334) üzenetére


NEMO1968
őstag

Minden típusnál?
Valamikor régen 1szerviz oldalán mintha azt olvastam volna,hogy nem.
Vagy ez csak parasztvakítás volt részükről?
A sok lúzer úgy sem tudja,és jól lehúzzuk,+van 1üzemképes kijelzőnk?
Jó tudni,KÖSZ! :R

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2339) Atos23 válasza NEMO1968 (#2338) üzenetére


Atos23
senior tag

Dehogy lehúzás :) Egyszerűen kockázatos egy hangyányit, mert aki még nem csinálta, az kicsit elkeveredhet a kijelző hat lapra bontásában. Teljesen egyetértek azzal a szervizzel, aki nem vállal be aprópénzes de órákig tartó melókat, hanem inkább a rendes óradíjas, de gyorsabb munkát részesíti előnyben, ahol ráadásul könnyebben tesz szert jó hírnévre.

Példaként:
- Egy fénycsőcseréhez szét kell szedni a noti fedlapját, kiszedni a kijelzőt, és kibelezni az LCD panelt. Ez kávé és cigiszünettel együtt kb. 3 órás meló, és kérek érte 10-15-K-t alkatrésszel együtt. Ha belül ujjlenyomatot hagyok az egyik rétegen az cink, de el is törhetem véletlenül, vagy akár ha mindent jól csináltam, akkor sem tuti a siker, mert a technika ördöge a notebookoknál többszörösen bukkan fel :)
- Egy kijelzőcsere kb. szétbontással-összerakással kb. 20-30 perc, és nagy eséllyel jó lesz. A munkadíj kb. ugyanennyi lesz mint az előzőnél, csak ott a kijelző ára dobja meg a javítást. És nem csesztem el órákat vele.

Csak arra akartam utalni, hogy cserélhető a fénycső, de nem éri meg munkadíjban, szopatós meló. Magamnak meg anyámnak esetleg cserélnék fénycsövet, de ügyfélnek, ismerősnek, havernak minden esetben kijelzőcsere.

(#2340) Cseppfiu


Cseppfiu
csendes tag

Sziasztok
Van egy Dell mini 1011-es netbook-om és nem lehet feltelepíteni a webkamera driver-ét.
A gépen XP van most telepítettem újra és ez sem hozott eredményt. Azt olvastam,hogy Win7-en kifogástalanul működik de én nem szeretném újból telepítgetni.
Szrintem biztosan szofver és nem pedig hardver hiba mert mikor megvettem (2009 dec) akkor működött és azóta semmilyen ütés leesés vagy hasonló nem történt.
Ja és az eszközkezelőben sem lát semmit a vebkamról.
Szóval ha tudtok valamit segíteni akkor nagyon szivesen fogadok minden segítséget vagy tanácsot.
Üdv: Cseppfiu

A new day a new idea

(#2341) pukkancska válasza Cseppfiu (#2340) üzenetére


pukkancska
tag

Nincs valamilyen gomb vagy billentyű(kombináció) amivel be lehet kapcsolni?

(#2342) Cseppfiu válasza pukkancska (#2341) üzenetére


Cseppfiu
csendes tag

Nincs átolvastam a kézikönyvét és nincs benne semmi ilyesmi.
A funkció billentyűkkel : hálózati kapcsolatokat, akksi szintet, fényerőt, és hangerőt lehet módosítani. Mikor megvettem akkor a sajátgépbe belépve az egyéb eszközöknél a bluetoot melett volt egy kis ikon amivel lehetett használni. Csak valahogy letörlődött :W

A new day a new idea

(#2343) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen kérdezek e, de van egy acer 5720z laptopom amibe tönkrement a VGA, egészen pontosan egy 8400es geforce, a szervízbe egy szerintem irreális 50.000ft-os javítási díjat mondtak, kérdésem az lenne, hogy valóban ennyibe kerülne egy videókártya csere? Vagy csak hülyének néznek?

[ Szerkesztve ]

(#2344) Duree válasza kacsaesokos (#2343) üzenetére


Duree
veterán

Nem néztek hülyének általában 34-40 ezer forint+áfa ennek az ára

duree54

(#2345) Duree válasza Atos23 (#2339) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van.Sajnos a notikijelzök élvilágításuak,rommá kell szedni a kijelzöt és semmi garancia nincs arra,hogy minden sikerüljön.Én már nem is csinálom,mert egyszerüen nem éri meg.Marad a kijelzöcsere,Egyébként ritka,hogy a fénycsö tönkre megy

duree54

(#2346) kraken


kraken
tag

Sziasztok,van egy lgp1 laptopom,keresek bele 2x1gb ramot,nincs valakinek eladó.A hírdetés oldalon próbáltam,senki nem írt...Én meg azt sem tudom milyen ramot fogad :B

[ Szerkesztve ]

(#2347) Atos23 válasza kacsaesokos (#2343) üzenetére


Atos23
senior tag

Jaja, drága. Persze ebből is van használt, bontott, jobb-rosszabb :)

Használtan 20K körül van egy ilyen.

(#2348) Atos23 válasza kraken (#2346) üzenetére


Atos23
senior tag

Úgy érted LG P1 ?

DDR2-vel megy, tapasztalat szerint elmegy 1GB 533-tól 800-ig mindennel.

(#2349) Zsolti1987


Zsolti1987
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Két kérdésem lenne:
1. Mobile AMD Athlon 64 X2 QL62 2Gh-es procinak kb mennyi az ára?
2. Létezik olyan, hogy notebook tápteszter?

Lehet h nem teljesen ide illő kérdések, de sajnos nem nagyon találtam jobb helyet. Ha vki tudja, h melyik topicba írjam, azt megköszönöm.

üdv.

(#2350) Panyi


Panyi
csendes tag

Hali!

Van egy Samsung R730-as laptop Windows 7 home premium volt rajta most az a baj, hogy minden partíció eltünt róla próbáltam újratelepíteni de nem lehet semmilyen windows 7 vagy XP rátelepíteni mert különböző hibákkal kilép vagy éppen kék halál.
Ha leszedném a recovery solution progit a samsung honlapjáról akkor életre lehetne kelteni a gépet?
Mert windows cd nincs hozzá!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.