Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2151) NEMO1968 válasza Imco (#2143) üzenetére


NEMO1968
őstag

Inkább inverter lesz az.
A cső lassan hal meg.
Más hibajelenségeket produkál.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2152) SeniorTilla válasza Imco (#2145) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hiába, lassan őrölnek azok a malmok... :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#2153) gr89 válasza Imco (#2148) üzenetére


gr89
csendes tag

Na neee. 3k-ból cseréltem ccfl csövet a régi notim kijelzőjében. Invertert lehet venni bontottan, ami megint nem drága. Bár aki nem mer nekiállni megbontani egy kicsit a gépet az adja ki nyugodtan az 5000Ft-os javításra a 20-50k-t. :))

(#2154) jaksi válasza gr89 (#2153) üzenetére


jaksi
csendes tag

köszi köszi,bevállalom a javítást mert láttam hozzá 5000-ért invertert de mennyire biztos a hiba.? nem akarom hiába megvenni.

(#2155) Imco válasza gr89 (#2153) üzenetére


Imco
őstag

"Alkatrész, hiba és szerelő függvénye"
Ha van egy cső gyárad akkor ingyen megúszhattad volna!
Most gondold el.
Ahhhh...

Üdv! Imco

(#2156) BRIKLY


BRIKLY
veterán

üdv mindenkinek.az lenne a kérdésem hogy egy acer asipre 1800 as- nak a kijelzőjén van 8 függőleges csík,ezt a problémát mi okozza? külső monitorra kötve a kép tökéletes,tehát nem vga. viszont már több ilyen notit láttam, ugyan ezzel a hibával.
előre is köszönöm a segítséget.de sürgős lenne.

(#2157) gr89 válasza Imco (#2155) üzenetére


gr89
csendes tag

Az biztos, hogy nagyban függ a szerelőtől is. Én olyan típus vagyok, aki bármit megcsinál(amit tudok és van hozzá felszerelésem), szétszedek bármit, ami elromlik. Legyen az laptop, telefon, tv, autó, fűnyíró, bármi.
Az előző kérdésre rátérve jó kérdés, hogy egy olyan ember, akinek nincsen felszerelése hogy tesztelje le a csövet és az invertert. Én a csövet egy szkennerből bontott inverterrel teszteltem le(a szkenner nem ment, a csövet és invertert kivettem és az az "éjjelilámpám") :DD .Itt kiderült egyből, hogy mi a gond, mert ez az inverter nem tilt le, mint ag yári a gépben, ezért szép pirosan világította a cső, majd kb 1 perc alatt fehéredett ki. Ebből tudtam, hogy a cső a rossz és már vettem is megfelé a csövet bele. Esetleg az inverter kimenetét ha egy pillanatra óvatosan megpróbálnánk egy csavarhúzóval rövidrezárni, vagyis előbb a csavarhúzót hozzáérinteni az egyik érintkezőhöz(persze szigetelt csavarhúzót) majd tolni a másik érintkező felé, akkor egyszer látni kell egy kis szikrát, ami jelzi az inverter működését. ELVILEG!!!! Ha akár csak egy pillanatra is lehet látni szikrát, akkor nagy valószínűséggel az inverter jó és a cső halott.
A kijelző csíkozásáról meg annyit, hogy ott a kijelzőbe menő szalagkábel(nem javítható, nem cserélhető) vált fel a kijelzőt vezérlő nyákról, vagy maga a kijelző panel üvegjéről. Sajnos csak kijelzőcserével orvosolható a dolog. Ha még nem nagyon zavaró, akkor nem muszáj még kicserélni.

(#2158) BRIKLY válasza gr89 (#2157) üzenetére


BRIKLY
veterán

köszönöm a segítséget, tehát mindenképpen kijelző csere? meddíg húzható a dolog?nem adja meg magát könnyen?

(#2159) jaksi válasza Imco (#2155) üzenetére


jaksi
csendes tag

A ccfl cső adja a kijelző világítását igaz?Szerintem az nem lehet hibás mivel a fényerőszabályzás láthatóan működik a gépen az FN+F8-F9 gombokkal.Ma kipróbálom külső monitorra kötni úgy mit csinál.Addig is itt a képjelenség[L:/dl/upc/2010-06/30/8374_t3tfhvfr9bsbyesz_dscf8957.jpg](IMG:/dl/upc/2010-06/30/8374_t3tfhvfr9bsbyesz_dscf8957.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#2160) xcbiker válasza jaksi (#2159) üzenetére


xcbiker
addikt

a videokártya szorul javításra.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2161) jaksi válasza xcbiker (#2160) üzenetére


jaksi
csendes tag

szerinted akkor a videokártya cseréjével megoldódik a dolog?

(#2162) xcbiker válasza jaksi (#2161) üzenetére


xcbiker
addikt

javítás vagy lapcsere.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2163) jaksi válasza xcbiker (#2162) üzenetére


jaksi
csendes tag

alaplapi videokártya van benne nem külön kártya?

(#2164) xcbiker válasza jaksi (#2163) üzenetére


xcbiker
addikt

bocs... ebben lehet külön kártya van.
Ebben az esetben vagy a régi kártya javítása vagy kártyacsere.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2165) jaksi válasza xcbiker (#2164) üzenetére


jaksi
csendes tag

oké köszi.

(#2166) NEMO1968 válasza BRIKLY (#2115) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Az a folt fehér háttérnél látszik a legjobban?
Megnyomódott valamikor a kijelző kicsit.
Nem fog tovább romlani.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2167) NEMO1968 válasza sened (#2079) üzenetére


NEMO1968
őstag

Passzolom a kérdést,de 1et tudok.
Az inverter vagy meghalt,vagy nem.
Középút nincs.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2168) NEMO1968 válasza Imco (#2143) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Sztem inverter lesz,vagy alaplapi vezérlő rosszabb esetben.
A cső nem igy szokott +halni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2169) NEMO1968 válasza earth (#2146) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nem biztos,lehet hogy a szalagkábel tört+ valahol.
Az is tud ilyen hibát produkálni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2170) f27 válasza tzatzikiii (#2140) üzenetére


f27
aktív tag

a telepítés elején nem írhat ilyent mivel nincs is még OPrendszer a gépen! ha már telepítés második fázisánál jár akkor írhat kékhalált és ujra indúlhat!
ezek az esetek nagyrészében a memória vagy a HDD felelős! bios hibából pl még nem hallottam kékhalál hibáról...viszon rosz bios beálítástól igen erősen4
én pl beálítok egykét dolgot a biosban és bármikor kékhalált produkáltatok a WIN7 alatt is :DDD

(#2171) tzatzikiii válasza f27 (#2170) üzenetére


tzatzikiii
tag

ha már telepítés második fázisánál jár akkor írhat kékhalált és ujra indúlhat!

Ott a pont. :) En egy szoval se mondtam, hogy a telepites elejen kaptama BSOD-t particiotorles-letrehozas kozben, nem, nekem akkor szallogatott el, amikor mar az alapok megvoltak, de meg a konfiguralo feluletnel tartottam. :) Es igen, en is azt hittem, memoriahibam van, de nekem anno sajna az alaplap volt a ludas.

(#2172) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, nekem is van egy régi notim, nagyon régóta fennálló problémával (Dell Latitude CPx 650 GT) PIII/650MHz, 20GB vinyóval.
Van 2 db 128MB-os SD-RAM modulom, bármelyiket berakom a 2 közül bármelyik memóriahelyre, a gép kifogástalanul, atomstabilan működik. Ha viszont mindkettő benne van egyszerre, akkor pillanatokon belül fagyás, kékhalál vagy újraindulás.
Mi lehet a gond?

Sajnálnám kidobni az öreg szerkezetet, évi egy-két napra van rá szükségem, de jó lenne, ha menne egyszerre mindkét modullal. XP + fotós RAW-konverter nagyon halovány 128 megával...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2173) Pulsar válasza Bogyó bá' (#2172) üzenetére


Pulsar
veterán

memteszt?
pl ezzel?

(#2174) NEMO1968 válasza Bogyó bá' (#2172) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Órajelek 1eznek?
Olyan órajelű van benne,ami belevaló?
Igaz,hogy a magasabb visszaclockolja magát,de lehet hogy nem az lesz az időzítése,amivel az alaplap menne.
Hasonló gondom nekem is volt.
Nem csípte az alaplapom a 400MHz-es memcsiket.Elvileg igen,de mégsem.
333-ast tettem bele,és még gyorsult is a masina.
Ilyenkor van az,hogy a kevesebb több.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2175) f27 válasza Bogyó bá' (#2172) üzenetére


f27
aktív tag

nézz utánna d szerintem a gép max 192Mb tud kezelni!a 256Mb beáll mint a gerej!
azt nem mondom hogy nézz utánna az órajeleknek mert tökmindegy neki! viszon az még előfordúlhat hogyha nem egyformák a modulok,ütköznek egymással!

(#2176) f27 válasza tzatzikiii (#2171) üzenetére


f27
aktív tag

igen alaplap is lehet! persze olyankor is a csatoló felületeknél vagy a ramra vezethető vissza vagy a HDD re! ami persze külső szemmel nem egyértelmü mivel hibátlan a ram is meg a vinyó is! de maga a vezérlő meghibásodott! ilyenkor alaplapos lesz a kicsike :) :R

(#2177) NEMO1968 válasza f27 (#2175) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem mind1 az órajel.Visszaclockolja ugyan magát az alaplaphoz,de lehet hogy más lesz az időzítése,mint az alaplapé.Olyankor szoktak összeakadni.
Használtam már gépet több memcsivel,mint ami belevaló.
Annyi történt,hogy max annyit látott belőle,amit kezelni tudott.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2178) Bogyó bá' válasza NEMO1968 (#2174) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Órajelek egyeznek, 133 MHZ-es mindkettő, bár nem egyforma gyártmányúak.
Eredetileg valóban 192 MB volt benne, de jelenleg úgy is fagyogat.
Memtest hibátlanul lefut EGY modullal (bármelyikkel), 2-vel meg természetesen előbb-utóbb kifagy.
2 modullal néha 2-3 órát is elmegy, kifagyás előtt, néha meg ötpercenként újraindul....
Amíg megy, addig a teljes 256 megát látja.
Egyszer kaptam kölcsön egy szintén 133MHz-es, 512MB-os modult, azzal valóban el sem indult, pedig üzemképes gépből lett kölcsönvéve.

egyelőre ennyi....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2179) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#2178) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lassú voltam, lejárt az idő....

[gépkönyv] szerint 2db, egyenként max. 256MB-os modullal bír el, BIOS az gyári, de nincs is frissebb nála, sajnos.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2180) NEMO1968 válasza Bogyó bá' (#2179) üzenetére


NEMO1968
őstag

Priviben írtam.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2181) crosskamui


crosskamui
csendes tag

Sziasztok.
Már kb. két éve, hogy vettem egy Acer E510-est. Szinte semmi gond nem volt vele, aztán 1-2 napja a laptop képernyőn, bal alsó sarokban megjelent egy kis fekete folt... nem kis meglepetésemre.

Ha hozzá merek érni a képernyőn a folthoz, akkor nagyon picit tovább terjed. Elég idegesítő, mert egyre több fontos dolgot takar el (egyelőre csak olyan 100x100 pixel). Nem igazán vagyok otthon hardvareeknél... van valakinek valami tippje, hogy mi is akarna ez lenni? Következmény, lehetséges megoldás? (Tényleg eléggé idegesítő...). Köszönöm.

(#2182) marek81 válasza dat (#1) üzenetére


marek81
csendes tag

Sziasztok tudna valaki segiteni ?
ati radeon 9000 mobility 64 mb -hez drivert keresek

(#2183) NEMO1968 válasza crosskamui (#2181) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Akkor ne merj hozzáérni :D
Na komolyra.Lehet hogy beállt a zsanérod,valamikor +feszült a kijelződ és +pattant a sarka.
Alsó sarokban jött elő,azért gyanakszom erre.
Próbáld +kinyomozni,hogy minden csukás nyitás után nagyobb lesz-e.
Akkor első körben zsanércsere sajnos,utána kijelző.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2184) NEMO1968 válasza marek81 (#2182) üzenetére


NEMO1968
őstag

drivers.hu?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2185) crosskamui válasza NEMO1968 (#2184) üzenetére


crosskamui
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget :) Nagyra értékelem :D Igyekszem nem piszkálni :D Esetleg ha megtudhatnám a zsanér angol nevét :) Előre köszönöm, kellemes hetet!

(#2186) NEMO1968 válasza crosskamui (#2185) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Zsanér angol neve"hinge".
A zsanérra azért ne vegyél mérget,nem biztos.
Ezt Neked kellene tudnod,Te nyitogatod.
Recseg,ha nyitod-csukod?
Nehezebben mozog,mint szokott?
Sajnos a kijelző az 90%-ban +pattant valamitől.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2187) SakalGSM2


SakalGSM2
csendes tag

Hali istenek...

A problem a köv.
Adott egy noti. A gyári akksija ment kb 1-2 percet. Lett hozzá véve egy utángyártott új akku, de azzal egyből " 0%, és tőltődik"....a válasz, de nem töltődik semmit, órák múlva sem.
Lett hozzá véve egy használt akku, ami elvileg 1 órát megy, de azzal is 0%. Sőt az eredeti akksitnál is ami 1-2 perces, azzal is mostmár 0%...

5let???? Azt mondják hogy az akku eepromja nem engedi ttölteni...De mostmár mind a 3-nál???? Kicsit fura... :((
:R

"...A hülyék mindig rám találnak...az okosok tudják mikor, és hol keressenek !..." (Én)

(#2188) xedos válasza SakalGSM2 (#2187) üzenetére


xedos
addikt

Ebből sokat nem lehet érteni...
Milyen típusú noti?
A gyári akksi, ha jól értem akkor tönkrement?
Tuti jó az új utángyártott akksi?
Nem lehet, hogy a noti töltő áramköre hibásodott meg?

Amúgy régi IBM T20-asomnál volt ilyen szoftveres gondom az utángyártott akksival.

(#2189) SakalGSM2 válasza xedos (#2188) üzenetére


SakalGSM2
csendes tag

Az eredeti akkuja 1-2 percet ment feltöltve. Lett véve egy új u.gy. akku, azzal egyszer elkezdett tölteni, de 5 perc után 0%-ot ir rá a winfos. Azóta akárhányszor visszateszem az akkut (u.gy.) nem töltődik semmit.0%.

Rendeltek hozzá egy használt gyári akkut, ami elvileg 1 órát bír. Ezzel a notival szintén 0%. Nem tölt semmit, be se kapcs vele. De mindhárom akkunál villog a töltésjelző LED.
Fujitsu Siemens Pi1536.

Az eredeti akksija is ami ment 1-2 percet, mostmár az sem megy.0%. Nem is tölti...
Csak vilog a led egy ideig aztán semmi...
" 0% áll rendelkezésre (csatlakoztatva, nem töltődik) " Winfos 7 üzenete :R

"...A hülyék mindig rám találnak...az okosok tudják mikor, és hol keressenek !..." (Én)

(#2190) tzatzikiii válasza SakalGSM2 (#2189) üzenetére


tzatzikiii
tag

En a toltore gyanakodnek elso korben, jartam mar tobbszor is ugy, hogy az ment tonkre...

(#2191) xedos válasza tzatzikiii (#2190) üzenetére


xedos
addikt

Ha rossz lenne az töltő, akkor a gép sem menne -lemerült akkuval...

Töltő áramkör lesz!
Vagy tudják javítani, vagy alaplap csere :-(

(#2192) Pulsar válasza SakalGSM2 (#2189) üzenetére


Pulsar
veterán

de tényeg 0%? szóval ha pl kikapcsolod, úgy hagyod 1-2 órát, bekapcsolod, és lehúzod a tápról. Mi lesz? kikapcsol?

(#2193) NEMO1968 válasza SakalGSM2 (#2189) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Első körben próbáld+,hogy akksi nélül megy-e masina.Akkor a töltőt kizárhatjuk.
Ha nem,akkor próbálj+ szerezni akár kölcsön is 1másik töltőt.Ha úgy oksa minden,akkor behalt a töltőd.
Második körben valahogyan +kéne oldani,hogy az akksikat rakod 1üzemképes notiba.
Ha úgy jó,akkor a töltésvezérlőd halt be.Az esetek többségében javítható,nem is túl drágán.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2194) gr89 válasza NEMO1968 (#2193) üzenetére


gr89
csendes tag

Mivel a gép megy töltőről, mert írta, hogy a win írja a töltöttségi szintet, ami nulla, ezért a töltője rossz, szerintem itt alaplap hiba lesz. Lehetséges, hogy csak az alaplapon az aksi csatinál lévő biztosíték ment ki és ezért nem tölt. De lehet az is, hogy alaplaphiba lesz. Igazából a töltőáramkor magában az aksiban szokott lenni, én laptopaksikat simán töltök labortápegységről és semmi szabályzórész nélkül lekapcsol a töltés végeztével az aksi. Egy szünetmentes berendezésemben is ilyen módon megy a töltés, semmi külső töltőáramkör nincs az aksihoz.
Visszatérve a témához az alaplapon kell szerintem keresni a hibát.

(#2195) SakalGSM2 válasza gr89 (#2194) üzenetére


SakalGSM2
csendes tag

Thx mindenkinek...tuti nem a töltő rossz, mert egy másik FS-el tölt és működik. Csak sajna annak az FS notinak az akkuja más, és azt próbálni nem tudtam. Szerintem is az alaplapi töltőrész lesz a gond, csak jó lenne egy kapcs rajz a laphoz...ami szinte gondolom lehetetlen:(

"...A hülyék mindig rám találnak...az okosok tudják mikor, és hol keressenek !..." (Én)

(#2196) gr89 válasza SakalGSM2 (#2195) üzenetére


gr89
csendes tag

Olyat nem fogsz találni hozzá, mert nincs csak a gyártónak, az meg biztos nem adja oda neked. :DD Azt lehetne megnézni, hogy az aksi csatija melletti biztosíték(általában van) az jó-e. Általában az aksi csati mellett van, és Fx jelzésű, ahol az x egy szám.

(#2197) zsoltinyo


zsoltinyo
csendes tag

Hello!
Van egy laptopom (HP Compaq 6715s) és amikor megvettem vista volt rajta, ment szépen.
Majd felraktam egy XP-t azóta már többször újra lett rakva és nem megy aksiról.
Hogy pontos legyek, bedugom a töltőt világít a töltés meg írja hogy tölti, aztán amikor feltöltött, kihúzom a töltőt és megy kb 1 percig aksiról de akkór már kiírja, hogy "kis töltöttségű telep, azonnal cseréljen telepet!" . Lényegében amióta újraraktam nem megy. Lehet vmi BIOS beállítás elment vagy ilyesmi??
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#2198) NEMO1968 válasza gr89 (#2194) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igazad van,nem figyeltem eléggé.
Így második blikkre érthetőbb volt.
Azért írtam töltésvezérlőt,mert konkrétan a FS gépeket nem ismerem,és nekem(ACET TM 2200),és még sok más gépnek az alaplapon van külön töltésvezérlője.
Viszont ha tényleg csak bizti ment ki,annak oka van.Én az utángyártott akksira gyanakszom,nehéz jót találni.
Próbáld+ valahol az akkukat kiméretni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2199) NEMO1968 válasza zsoltinyo (#2197) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Tudtommal a BIOS-nak nincs sok köze az akksihoz és a töltéshez,de lehet hogy tévedek,és van ilyen gép.
Azt írtad,hogy újratelepítetted.
Nézd+ az energiagazdálkodásban,nincs-e túl magasra,állítva(állítódva) a"kis töltöttség",és a "kritikus töltöttség"csúszkája.
Ha ezek elállítódtak,könnyen lehet,hogy 100%-nál is sipákol az XP.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2200) gr89 válasza zsoltinyo (#2197) üzenetére


gr89
csendes tag

Azért nem ártana megnézni, hogy amikor kiírja, akkor mit mutat a töltöttségjelző a tálcán. :U

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.