Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1450) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Dögös kis jószág, gratulálok! :C

(De rég is volt, hogy statisztikát tanultam, tán igaz sem volt...árindex, értékindex, volumenindex, f@szomindex...de utáltam ;) )

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1452) Jeno.L válasza Dr.F.E.R.I. (#1451) üzenetére


Jeno.L
tag

Köszi :)
Szerdán kipróbálom,hogy tudok-e innen fizetni dombornyomott kártyával.

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1453) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Most veszem észre, december 11.-én jött Nintendo DSi és DSi XL konzolhoz egy kis frissítés :)
Nintendo DSi Menu Ver 1.4.5U

This update provides behind-the-scenes improvements to system performance.
Ha valaki DSiWare-re szeretne menni vásárolni, elsőnek frissítenie kell a konzolt, addig nem enged be :)

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1454) Jeno.L


Jeno.L
tag

Unchained Blades 3DS :DD :C [link]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1455) kgeek


kgeek
csendes tag

Sziaszok!

A lépésszámlálóval lenne kérdésem. Ugyebár lehet gyüjteni ezzel a coinokat,de nekem már egy ideje 300-on áll,hiába teszek bele naponta több métert nem írja jóvá.
Hol lehet ez elkölteni?

Blogom: www.kataigeek.com

(#1456) ldave válasza kgeek (#1455) üzenetére


ldave
félisten

Napi 10 db-ot lehet gyűjteni és összesen 300 db-ot lehet felhalmozni egyszerre, szóval költened kell, hogy többet gyűjthess.

A Slime draws near! Command?

(#1457) kgeek válasza ldave (#1456) üzenetére


kgeek
csendes tag

és hol lehet költeni?

Blogom: www.kataigeek.com

(#1458) Jeno.L válasza kgeek (#1457) üzenetére


Jeno.L
tag

AR Games-nél lehet további dolgokat venni

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1459) ldave válasza kgeek (#1457) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom, nekem pár coin van csak még, eddig csak a kanapé és az ágy között mozgott velem a gép :)

A Slime draws near! Command?

(#1460) moli.hu válasza kgeek (#1457) üzenetére


moli.hu
őstag

Find Mii, jatekok (pl street fighter)

(#1461) Jeno.L


Jeno.L
tag

Nah mától végre kicsit élvezhetem a 3DS-t.
Letöltöttem a DENPA MAN játékot egyelőre nagyon vicces és ma kaptam mailt az ATLUS-tól, hogy jön a Devil Summoner: Soul Hacker USA-ba :C :R

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1462) ldave válasza Jeno.L (#1461) üzenetére


ldave
félisten

Grat :)

Soul Hackers-t olvastam én is, remélem eljut azért EU-ba is. Devil Survivor hamarosan kijön nálunk, talán ha az sikeres lesz, akkor a kiadó áthozza ezt is. Jó lenne, ha nyitna végre ez EU-s irodát is az Atlus...

A Slime draws near! Command?

(#1463) Jeno.L válasza ldave (#1462) üzenetére


Jeno.L
tag

Bakker még csak most jön az első rész EU-ba? :Y Nem tom mennyire lesz sikeres, de nem csak az ATLUS nem nyit EU felé...NIS America se éppen arról híres (Disgaea, Hyperdimension stb), hogy a jó játékokat behozza a régióba (vagy pedig nagyon de nagyon késve lásd akkor ezek szerinte a DS első része)...

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1464) ldave válasza Jeno.L (#1463) üzenetére


ldave
félisten

Hja, az első DS-es verziója meg se jelent nálunk, szerencsére az Overclocked már jön, második részt már ne hiszem, hogy áthozzák, hacsak nem lesz annak is egy 3DS-es kiadása.

Végén még importálnom kell egy amcsi 3DS-t..

A Slime draws near! Command?

(#1465) Jeno.L válasza ldave (#1464) üzenetére


Jeno.L
tag

Eléggé hypeolt a 2.rész Japánban és Amerikában is. Japánban 2013-ban még Anime is jön belőle, kitudja, ha szépen teljesít akkor lehet átjön, bár ahogy nézem Európa sem valami JRPG párti. Amerikában azért jobban viszik őket.
Nyáron jön haza megint ismerős ha majd kell amcsi 3DS :D

Holnap még leszedem a Liberation Maiden-t meg a klasszikus Wario World-t :) :))

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1466) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Én tényleg inkompatibilis vagyok 3DS-sel. A kettőtlátás előjött három másik helyen is, ha feltoltam a csúszkát. :(
Túl okos az agyam az ilyen 3D trükköknek ;] Vigasztaltam is magam egy PS3-mal, de már annyira beleéltem magam egy nagyon jó vételbe... Ambassadoros gép 6 eShopos játékkal (köztük Pushmo), tokkal, CPP-val - harmincezerért.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1467) ldave válasza Mister_X (#1466) üzenetére


ldave
félisten

Most hogy próbáltam sima 3DS-t (gondoltam írok róla egy tesztet, referenciának megnéztem), nem ajánlanám már nagyon senkinek, úgy vélem sokkal jobb a hatás az XL kiadás képernyőjén.

A Slime draws near! Command?

(#1468) ldave


ldave
félisten

Friend code-m: 1950-7490-2178
Vegyetek fel és adjátok meg itt a tiéteket is, már ha szeretnétek :) Sajna csak kölcsönös bejelölés működik, nem elég ha az egyik ember beadja a másik kódját.

A Slime draws near! Command?

(#1469) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1468) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem titok az enyém sem: 4527-7294-1817

Bár nem tudom, mennyire leszünk vele előrébb, mert ahhoz ugye közös játékok is kellenének, hogy értelme legyen.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1470) Jeno.L


Jeno.L
tag

Sziasztok!
Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)
Csak gondoltam megírom, hogy sajnos nem megy az itteni bankkártyával az US eShop account feltöltés.
Amikor beadom a kártya adatokat utána a rendszer kér egy US irányítószámot, megadom és ekkor érzékeli, hogy a kártya nem USA lakcímhez van kiállítva és ekkor megáll az egész.
Szóval aki US régiós 3DS-ben gondolkodik annak US eShop kártyát kell beszereznie (szerencsére nem nehéz)

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1471) ldave válasza Jeno.L (#1470) üzenetére


ldave
félisten

Érdekes, UK eShop szerencsére megy a magyar visa kártyámmal, mondjuk a mastercardot nem fogadta el, lehet US-nél se mindegy milyen típusú a kártya.

A Slime draws near! Command?

(#1472) Tifa


Tifa
csendes tag

Sziasztok!

Mindenkinek szép ünnepet, így karácsony utolsó napján!

Tudtok nekem ajánlani DS-re játékokat?

Elsősorban rpg-t, jrpg-t keresek. Most épp a Lufia-val szemezek. Szeretnék új játékot venni, de nem igazán tudom, mit lenne érdemes venni, ami nekem tetszene.

Eddig csak Final Fantasy játékaim vannak DS-re (FF III, FF IV, Ring of Fates, Revenant Wings, The 4 heroes of light).
Ps 1 ill. 2-re is megvan az összes, emelett ilyen játékaim vannak: Tales of..., Star Ocean, Primal, ICO, Legend of Dragon, Ever Grace, Genji. - van még pár, de ezek a kedvencek -
Gondolom a felsorolásból látni, hogy erősen rpg fan vagyok. - Genji a kakuktojás, de szeretem a szamurájos dolgokat is XD -

(#1473) Dr.F.E.R.I. válasza Tifa (#1472) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Szia, DS-re már nem nagyon fogsz több új játékot találni, csak amik már eddig is megjelentek. Nekem ami videók alapján tetszik - az általad felsoroltakon kívül - az a legújabb csimpokomon játék, a white2/black2. Nem vagyok a sorozat rajongója (bár ismerni ismererem), de próbaképp belenéztem a youtube-videókba, és egészen megtetszett. Sajnos inkább a 2D (ál-3D) dominál benne, de a játék maga nagyon szórakoztatónak tűnik. Én is inkább favorizálom az rpg-szerű játékokat, amikbe akár 100+ órát bele lehet ölni. Vannak nálam nagyobb rpg-fanok is itt a fórumon, én csupán azt tudom javasolni, amit magam is csinálok: keress rá guglin a 'DS rpg', vagy hasonló kifejezésre, és a találatokat futtasd át youtubon is, sok érdekes játékra lehet így rábukkanni.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1474) PHM válasza Tifa (#1472) üzenetére


PHM
addikt

From the Abyss, Children of mana, Inuyasha, Pokemon Platinum, Golden Sun,
+ Dragon Quest részek. Ezeket mindenképp lesd meg.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1475) ldave válasza Tifa (#1472) üzenetére


ldave
félisten

Dragon Quest 4 és 5 nagyon jó, klasszikus jrpg játék és van belőlük eu-s kiadás is. Ha hozzáférsz amcsi játékokhoz, akkor érdemes megnézni a Radiant Historia-t és Devil Survivor két részét is.

A Slime draws near! Command?

(#1476) Tifa válasza ldave (#1475) üzenetére


Tifa
csendes tag

:) Persze USA játék ajánlat is jöhet, tudok venni külföldről játékot. Sőt, az összes onnét van. - természetesen mind eredeti -

(#1477) Jeno.L válasza Tifa (#1476) üzenetére


Jeno.L
tag

Devil Survivor 1,2; Etrian Odyssey I - III, Disgaea, Chrono Trigger, Rune Factory 1,2,3 (4. még csak Japánban van az már 3DS-re), Suikoden Tierkreis (DS-hez képest nagyon szép grafika de szerintem ritka unalmas játék), Summon Night Swordcraft Story 1,2 és Twin Age (még nem próbáltam így ezekről nem tudok nyilatkozni).

ldave: US eShop elfogad Mastercard-t és Visa-t is. Megis kérdezi első körben, hogy neked melyik van.

[ Szerkesztve ]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1478) ldave válasza Jeno.L (#1477) üzenetére


ldave
félisten

UK eShop is megkérdezi, hogy milyen a kártya, de nekem csak a visa-m fogadta el, a mastercard-om nem, pedig ugyanaz a bank, ugyanaz a lakcím.

A Slime draws near! Command?

(#1479) Jeno.L válasza ldave (#1478) üzenetére


Jeno.L
tag

Nekem is VISA kártyám van és sajna így jártam.

[ Szerkesztve ]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1480) ldave


ldave
félisten

Vettem kijelzővédő fóliát a 3DS-hez, de valami nem jó, mert ha ráteszem az alsó lépernyőre, akkor az utána nem működik, mint érintőkijelző, pedig ugyanaz a márka, amit a DSi-hez vettem, ott nincs ilyen gondom...

A Slime draws near! Command?

(#1481) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1480) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Soha nem hallottam ilyenről, főleg rezisztív kijelző esetén nem... Elvileg a nyomást érzékeli, de nem tudom elképzelni, hogy egy fólia miatt ezt hogy ne tenné meg :F - a tollal sem sikerült életre keltened?

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1482) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1481) üzenetére


ldave
félisten

Sehogy, sőt, most levettem és visszatettem egy próbára, és a gombok se működtek, nem tudtam mozogni a menüben még a d-pad-al se :F Olyan, mintha folyton érzékelne valahol nyomást, vagy nemtom...

A Slime draws near! Command?

(#1483) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1482) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Próbaképp megnéztem, hogy rányomok egy semleges pontra, és igen, nem reagál addig semmi más sem. Max azt tudom elképzelni, hogy ha a karima alá belógna valahogy, és ott nyomást fejtene ki, de annyira biztosan nem durvultál :U... Így látatlanban passzolom, ötletem sincs, mi lehet vele. Amit DX-től rendeltem, remélem, hogy nem fog majd így szórakozni.

Szerk.: ha időmilliomos leszel, még annyit lehet megtenni, hogy felrakatod az eladóval és ha akkor sem jó, csere.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1484) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1483) üzenetére


ldave
félisten

Ezt sajna már nem lehet normálisan visszatenni, eléggé egyszer használatos dolgok ezek a fóliák... Viszont tekerve egyet rajta sól működött, lehet tényleg csak nagyon bénán tettem fel :F Na mindegy, ezt most buktam, ha a bolt közelében járok, veszek majd egy újat.

A Slime draws near! Command?

(#1485) ldave


ldave
félisten

Már várom elsejét, hogy másnaposan tolhassam Mario-t 3D-ben, gondolom rátesz majd még egy lapáttal a fejfájásra :)

Jövőre ami érdekel: Luigi's Mansion: Dark Moon, Fire Emblem: Awakening , Devil Survivor Overclocked, Professor Layton vs. Ace Attorney

Ami pedig az eddig megjelentek közül jó lenne: Paper Mario: Sticker Star, Kid Icarus: Uprising, Professor Layton and the Miracle Mask, Zero Escape: Virtue's Last Reward.

Így hirtelen ennyi jut eszembe :)

Ja, meg végigvittem a Crimson Shroud-ot (második végigjátszás felénél vagyok, jóóó nehéz már), ha lesz kis időm, akkor írok róla egy tesztet az oldalra a napokban.

A Slime draws near! Command?

(#1486) Jeno.L válasza ldave (#1485) üzenetére


Jeno.L
tag

Devil Survivor tetszeni fog én már nem is tudom hanyadszorra viszem végig.
A Devil Summoner-t már nagyon várom és az Etrian IV-t is.
Én most a Denpa-t vittem végig, nem rossz kis aranyos, de kb ennyi.

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1487) moli.hu


moli.hu
őstag

sikerult bejutni a 3ds-be, regiofuggetlenne lehet tenni. persze, ezutan nincs se net (se wifi), se shoppingolas. a 3ds t&c-ben ugyanis van egy resz, ami engedi a nintendo reszerol a titokban vegzett, beleegyezes nelkuli firmware-frissitest.

(#1488) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Aki regisztrálta a 3DS XL-t, az már nekiállhat a játékát letölteni, nekem most repül a Mario lefelé :C

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1489) ViharVadász válasza Dr.F.E.R.I. (#1488) üzenetére


ViharVadász
őstag

Jó szórakozást hozzá :C

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1490) Dr.F.E.R.I. válasza ViharVadász (#1489) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Köszi, perpill 1-es világ 4-ik pályát kezdem :). Aranyos játék, de hát lehet Marioban csalódni? :U

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1491) ldave válasza Jeno.L (#1486) üzenetére


ldave
félisten

Most olvasom, hogy az Atlus anime-t készít a Devil Survivor 2-ből. Ez jó hír, a Persona anime-k is nagyon jók voltak, gondolom itt se lesz gond a minőséggel.

A Slime draws near! Command?

(#1492) ldave válasza moli.hu (#1487) üzenetére


ldave
félisten

Olvasgattam kicsit, hát nem tudom, hogy örüljek-e vagy se. Amúgy meg ez is jól mutatja szerintem a hacker-ek hozzáállását a dologhoz, hogy ez a hülye régiózár volt az egyik legfontosabb szempont, hogy feltörjék a rendszert. PS3 ugyanígy járt, amíg volt rá linux lehetőség, addig igazán komolyan nem foglalkoztak a dologgal, mert nem volt rá úgymond szükség, amint kivette a Sony a linux lehetőség egyből egész pályás támadást indított a hacker társadalom a gép ellen.

Nintendo helyében most gyorsan kiadnák egy fw-t, ami megszünteti a régiózárat (dream on, dreamer...), mert ennek a vége az lesz, hogy jönnek a másolt játékok, visszaesnek a játékeladások és még annyi játék se jön majd ki mondjuk itt EU-ban, mint most.

A Slime draws near! Command?

(#1493) Jeno.L válasza ldave (#1491) üzenetére


Jeno.L
tag

Igen, Áprilisban jön. Az első PV már kint is van, követi teljesen a második játék történetét.

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1494) Jeno.L válasza moli.hu (#1487) üzenetére


Jeno.L
tag

Nah, ez a tudtom nélkül frissíti magát a rendszer, az amitől legszívesebben törpike kékre pofoznám föl Mr. Iwata-t meg a mérnökeit. Egy konzolon mit kell itt titokban frissitgetni anélkül, hogy én engedélyezném?
Ez a régió zár a legnagyobb ökörség amit csinálni lehet, de örülök, hogy nem csak nekem szúrja a szememet.
Lassan de biztosan csak föl törik teljesen a rendszert és onnan egy lépés a játékokat is működő képesre törni...

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1495) brekes


brekes
tag

Kézi konzol vásárlása előtt állok, nézegettem a nintendo 3DS-t, de nem tudom milyen. Erről szeretnék véleményeket kérni.

(#1496) Dr.F.E.R.I. válasza brekes (#1495) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Alapvetően kétszereplős ez a piac (a többi noname dologra szót sem érdemes vesztegetni). A PS Vita és a 3DS (XL) közt alapvetően az a fő különbség, hogy a Vita egy teljesen hagyományos kézikonzol, abban viszont - véleményem szerint - elérte azt a fokot, ahonnét már ezt a vonalat nem nagyon lehet tovább fejleszteni: erős hardver, gyönyörű és nagy kijelző, a kor minden igényét kielégítő kezelőszervekkel. A 3DS újítása a 3D hatású képmegjelenítés, amivel új szintre sikerült a játékélményt fejleszteni, de egyénfüggő, kinél mennyire éri el a hatást (magam részéről teljesen rendben van). A másik fő ismérve a dupla kijelző, amik lehetővé teszik a konzol egészen kreatív használatát, nemcsak játékok, hanem egyéb (pl rajz-, oktató-, stb) programok esetén is. Hardver szempontjából a 3DS nem olyan erős, mint a Vita, de képességei miatt egy ligában versenyez a két gép. Vitát akkor ajánlom, ha főleg az erőforrás igényesebb hardcore játékokat szereted, a 3DS pedig akkor jó választás, ha szereted a Nintendo franchise-ait (Mario, Zelda, stb játékok), valamint ha nem csak a játékok érdekelnek, hanem szívesen rajzolgatnál, agytornáznál, és egyéb ilyesmi, mert 3DS-re van sok efféle program is. Leginkább az dönt a két konzol közt, hogy ki mivel szeret játszani.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1497) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1496) üzenetére


ldave
félisten

Én még hozzátenném alternatívának az iPod touch szériát is, mint kézikonzol, igaz maga a gép drágább, de a játékok jóval olcsóbbak rá. Persze ez is attól függ, hogy milyen játékokat szeret az ember, de tavaly (de furcsa ezt így leírni egy nappal az új évben :) ) talán többet pötyögtem összességében az iPod-omon, mint a DS-en vagy a PSP-n.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1498) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1497) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ezeket a multimédiás kütyüket én nem illetném a 'kézi konzol' jelzővel. A Sony és N játékai is teljesen más kategóriát képviselnek, az okostelefonok és az efféle szerkezetek inkább útközbeni unaloműzőnek jók, két megálló közt. A mai kézi konzolok leginkább otthonra valók, és a lényegük, hogy a házon belül/ház körül lehet hurcolászni őket.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1499) moli.hu válasza Dr.F.E.R.I. (#1496) üzenetére


moli.hu
őstag

valamint a psvita-nal lassan hozzateheto, hogy csak akkor ajanlhato, ha a user megelegszik kis darabszamu jatekkal is. mert ugy nez ki, megint elhagyjak azt a platformot a fejlesztok, ahogy a psp-t is.

es en ipod/ios helyett inkabb androidos gamepaddel felszerelt platformot mondanam.

(#1500) ldave válasza moli.hu (#1499) üzenetére


ldave
félisten

Gamepeddes cuccot nem ismerek, de androidos telefon és tablet van pár a családban és amit azokon láttam, úgy vélem hogy a iOS-en sokkal jobb a játékkínálat (Baldur's Gate: Enhanced Edition, Final Fantasy Tactics: The War of the Lions csak hogy pár komolyabb iOS játékot említsek). De ez már nagyon off ide :)

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.