Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Karma válasza ViharVadász (#1250) üzenetére


Karma
félisten

Ja megvan miért emlékeztem shopra: a 3DS-en meg Nintendo eShopnak hívják a boltot, aminek egy szelete a DSiWare.

“All nothings are not equal.”

(#1252) adalbert1 válasza ViharVadász (#1246) üzenetére


adalbert1
veterán

Ajánlom a Contra 4-et. Szerintem van olyan nehéz, mint az eredeti NES-re készült Contra, egyelőre még csak easy-n sikerült végigvinnem (viszont ott a vége felé már alig pár élet elvesztésével), igaz így az utolsó 1-2 pályára el se jutottam. A játék mint kiderült tartalmazza a klasszikus NES-re készült Contrát (ami a mai napig az egyik kedvenc játékom, igaz főképp a nosztalgia miatt), és pár egyéb unlockolható dolgot is (talán még a Super C-t is, illetve Contra képregényt, stb). Van 40 különböző challange mode is (ezek az első végigjátszás után jönnek elő, és ezeket játszva lehet unlockolni az extrákat). Aki szereti ezt a stílust, az nem fog csalódni.

A Plants vs. Zombies nekem nem tetszett DS-en, monitoron kényelmesebb volt játszani.

(#1253) ViharVadász válasza adalbert1 (#1252) üzenetére


ViharVadász
őstag

Köszi! Nagyon tetszik videó alapján, NES-en ha jól emlékszem játszottam is vele még kis koromban. Ezen elgondolkodok, most nézem az egyik boltba ahol vásárolok DS-re, ott kapható a 20 éves kiadás is.[link] Mégegyszer köszi :R :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1254) adalbert1 válasza ViharVadász (#1253) üzenetére


adalbert1
veterán

Talán alapból a 20. évforduló környékén jött ki a játék, így lehet hogy ez a sima kiadás (de az is lehet hogy csináltak több változatot is belőle). Érdekes, hogy én szinte sehol nem találtam belőle eladó példányt (a legtöbb NDS játékkal így van, a saját címeik szinte állandóan vannak mindenhol raktáron, de azon kívül pár éves címeket majdhogynem lehetetlen beszerezni - és még csodálkoznak, hogy virágzik a warez).

Szerintetek a Nintendo milyen elgondolásból nem ad ki 3DS-re Virtual Console alá SNES címeket? A hardware röhögve vinné, a felhasználók nagy része meg azért nem hiszem hogy wii-t venne, hogy ezekkel játszhasson (ráadásul az egész virtual console listán alapból elég kevés cím van).

(#1255) ViharVadász válasza adalbert1 (#1254) üzenetére


ViharVadász
őstag

No ez jó kérdés, hogy miért ilyen kevés a játék Virtual Console-ra. Szerintem előbb-utóbb lesz rá sok, lehet, hogy esetleg összegyűjtenek egy játékcsokrot, majd azokat egyszerre adják ki.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1256) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

Erősen elgondolkodtam egy 3DS beszerzésén. Kb egy hónap múlva szerezném be, de nem tudom, hogy mik vannak rá, mit érdemes megvveni. Egyedül a Metal Gear Solid 3D-t vártam anno.

Pár kérdés, mivel nem csak játékra szánnám.

Netezni lehet vele? Ha igen, milyen? A gép felbontása tudtommal 800*240, egy szem egyszerre csak 400 oszlopot lát. Ha kikapcsolom a 3D-t, akkor megkapja mindkét szemem a 800 oszlopot, a weboldalak is ehhez igazodnak majd?

Filmet nézni lehet-e rajta? (.mp4) Esetleg zene?

Lehet még valamire használni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1257) Ocarina válasza Mister_X (#1256) üzenetére


Ocarina
aktív tag

A Nintendo címeket ajánlom ( Super Mario Land 3D, Mario Kart 7, Ocarina of Time 3D...), jókat olvastam még a Resident Evil-ről is.

Netezni csak ha tényleg nincs más, nem annyira gáz, de nam ajánlanám.

Videót, zenét nem raktam rá, arra sajnos nem tudok válaszolni.

Lehet még képkészítésre használni, kiterjesztett valósággal is jól el lehet bohóckodni.

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#1258) Mister_X válasza Ocarina (#1257) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akku meddig bírja?

Ennyire szegényes a felhozatal? :( Nem nagyon vagyok oda az N-es játékokért Marióért. Patformereket sem nagyon szeretem, üsse kő alapon játszottam eddig velük.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1259) Ocarina válasza Mister_X (#1258) üzenetére


Ocarina
aktív tag

A 3D-től függően 3-5 óra.
Még eszembe jutott a Street Fighter 4, a Kid Icarus és a Star Fox amik még bejöttek.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#1260) Mister_X válasza Ocarina (#1259) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kid Icarus? Az milyen lett? SF4-nek érdemes erőltetni a 3D-t, olyan képregényszerű az egész?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1261) ldave válasza Mister_X (#1258) üzenetére


ldave
félisten

Ha nem kedveled az N játékokat, akkor nem hiszem, hogy a 3DS ideális választás lenne neked. Persze, vannak jó 3rd party címek, de egy N gép esetében a házi címek általában a legjobbak és a legmeghatározóbbak.

A Slime draws near! Command?

(#1262) Mister_X válasza ldave (#1261) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Csak a Super Mario-kkal van bajom, MarioKart meg nem az én világom. Zelda, Metroid, stb jöhet, az olasz vízvezetékszerelő nem szimpatikus.

Érdemesebb lenne akkor Vita-t vennem? Mondjuk az ~2x drágább, akkor már Wii U-ra tennék félre.

Volt anno DS-re egy képregényszerű elborult RPG, annak mi a neve?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1263) ldave válasza Mister_X (#1262) üzenetére


ldave
félisten

The World Ends With You, A DS egyik legjobb játéka.

A Slime draws near! Command?

(#1264) Mister_X válasza ldave (#1263) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezt le tudnám játszani 3DS-en? Ugye nem akarna háromdésíteni a gép?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1265) moli.hu válasza Mister_X (#1264) üzenetére


moli.hu
őstag

igen, nem.

Ha kikapcsolom a 3D-t, akkor megkapja mindkét szemem a 800 oszlopot, a weboldalak is ehhez igazodnak majd?
igen, igen, de nem ugy, ahogy gondolod, a ket pixel ugyanolyan lesz.

A gép felbontása tudtommal 800*240
a gep felbontasa 400*240, de tud ket kepet elcsusztatva kirakni a 800*240-es kijelzore.

[ Szerkesztve ]

(#1266) Mister_X válasza moli.hu (#1265) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R

Gondolom az a 800 oszlop az 800 "féloszlop" akar ezek szerint lenni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1267) moli.hu válasza Mister_X (#1266) üzenetére


moli.hu
őstag

bonyolult kerdes, a pixelek nem negyzet, hanem fuggoleges teglatest alakuak, de vegletesen egyszerusitve ugy lehet elkepzelni, hogy a gep, a szoftveres reteg 400-asnak tunteti fel a kijelzot, amibol ketto van (fent, plusz lent is van egy touchscreen, az 3). a jatek ket kulonbozo kameraallasbol kepezi le a kepet, a balt elkuldi az elso kijelzore, a jobbat a masodikra. a kijelzo pedig ezeket egy sor ide-egy sor oda felvaltva rakja ki. ezert van az, hogy lehetoseg van arra, hogy kikapcsolt 3d-nel "ketszer" olyan gyors legyen a grafika, mert akkor egyszeruen mindket "kijelzo" ugyanazt a csak egy kameraallasbol generalt kepet kapja meg.

[ Szerkesztve ]

(#1268) Ocarina válasza Mister_X (#1260) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Kid Icarus érdekes lett, sajnos nem sokat játszottam vele, mert eladtam a gépet. SF4 nem erőlteti a 3D-t. Van benne, de nem nem nagy szám. Maga a játékmenet ami jó.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#1269) Mister_X válasza moli.hu (#1267) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Már csak az érdekel, miként lett megoldva az, hogy egy oszlopt csabegy szem lásson. A legegyszerűbb az lett volna, ha dönteni lehetne, de tudtommal nincs mechanika a gépben.

@Ocarina: eladtad? Miért?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1270) Ocarina válasza Mister_X (#1269) üzenetére


Ocarina
aktív tag

A kevés játék miatt, plusz úgy volt, hogy egy Vita-t veszek, de inkább várok azzal is.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#1271) ldave válasza Mister_X (#1269) üzenetére


ldave
félisten

Pontosan nem értek hozzá, de a lényeg ez, a kapcsolható akadályok (barrier) oldják meg, hogy a képpontok felváltva kerüljenek az egyik és a másik szemre:

A Slime draws near! Command?

(#1272) Mister_X válasza ldave (#1271) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Á, értem. Tehát a parallax barrierek kitakarják a fény útját, így egy szem csak az egyik oszloptól érkező képet látja, a másik meg a másikat. A 3D meg akkor esik szét, amikor nem megfelelő pozícióból nézzük és mindkét oszloptól jön a fény. Talán azért ilyen alacsony a felbontás, mert a technológia (még) életképtelen lenne magasabb pixelsűrűségen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1273) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Ti várjátok a Pokémon Black & White Version 2 játékot? :DD Én már nagyon, a legutóbbi Trailer igen meghozta hozzá a kedvem [link]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1274) mirci18


mirci18
addikt

Már egy ideje használom a ds liteomat amit most egy dsi-re cserélek.
És eszembe jutott hogy konzoleladásokat böngészve kiderült hogy a legtöbb eladott kézikonzol a Nintendo DS.
De mindig meglepődök hogy mégsem látok az utcán sehol senkinél ilyen konzolt.
Az érdekelne hogy ti tudtok e olyan oldalról amiben találhatnék olyan embereket akik a közelemben laknak és ilyen gépet rendelkeznek.
Vagyis leegyszerűsítve egy Nintendo Ds közösség oldalt keresek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1275) Bpisti84


Bpisti84
tag

Sziasztok!
Vettem egy 3DS-t, de a DS Lite-omat eladtam mielőtt frissítettem volna az Acekard-ot. Kölcsön tudná adni valaki a DS Lite-ját 5 percre amíg megcsinálnám rajta a frissítést?
A DS-en nem változtatok semmit úgy adom vissza ahogy kaptam, csak a saját Acekardomat frissítem ott a helyszínen. Budapesten, a belvárosban lenne a legalkalmasabb.

Előre is köszi a segítséget!

(#1276) Karma válasza Bpisti84 (#1275) üzenetére


Karma
félisten

Írhattál volna egy-másfél órával korábban, akkor hoztam volna magammal a DSi-met (elég régi szoftverrel) a belvárosba. Ha holnapig más nem jelentkezik, fel tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1277) Bpisti84 válasza Karma (#1276) üzenetére


Bpisti84
tag

Huhh, megmondom őszintén nem bíztam benne, hogy bárki is jelentkezni fog, pláne hogy ilyen hamar. Ezért is nem hoztam most magammal a belvárosba a 3DS-t és az Acekard-ot. Egyébként nekem bármikor jó, de írok privát üzenetet. Előre is köszi!!!

(#1278) disco-fan


disco-fan
csendes tag

ez miatt lettem ds függő :D

[link]

(#1279) mirci18


mirci18
addikt

Előző kérdésem még mindig áll.
De közben született egy másik kérdés DSI-vel kapcsolatban.
DSI-nél mindig mindenfajta kártyánál szükség van Egy DS lite-ra a firmware telepítésére?
Mert van egy Acekard-om és Egy TTDSI kártyám és fontos lenne tudnom mert akkor addig a gépem nem adnám el.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1280) moli.hu válasza mirci18 (#1279) üzenetére


moli.hu
őstag

ez csak es kizarolag a nintendon mulik.

(#1281) moli.hu


moli.hu
őstag

http://gbatemp.net/t334891-almost-all-flash-kits-blocked-permanently

kivancsi vagyok, mikor er ide a n00b-aradat, hogy 'jaj, nem mukodik a 3ds-em, mert olvasas nelkul felfrissitettem, en csak ranyomtam az ok-re, rohadt nintendo.'

http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_3DS_system_software

(#1282) PHM válasza moli.hu (#1281) üzenetére


PHM
addikt

Hát, végül is nem muszáj a 3DS-en warezolni.
Igaz, hogy sok jó homebrew alkalmazástól is elesik az ember
flashkártya hiányában, de erre a célra megteszi egy sima DS is akár.
Nem? :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1283) adalbert1 válasza moli.hu (#1281) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem itt a PH!-n nincs akkora DS közösség, hogy ez problémát okozzon. Aki meg eddig nem talált ide, az jó eséllyel ezután se fog.

Tényleg, nem tudnátok ajánlani valami jobb 2D platform játékot DS-re? A New Super Mario Bros. megvolt, de pl. a Yoshi's Islandet pár helyen túlbonyolítottnak tartom, és könnyen rá is lehet unni.

(#1284) PHM válasza adalbert1 (#1283) üzenetére


PHM
addikt

From the Abyss.
Ez ugyan nem platformer, inkább amolyan Zelda szerű mászkálós,
csak jóval kisebb komplexitással.
Ennek ellenére engem megfogott a hangulata egy időre.
Mondjuk, ha utálod az RPG-ket, akkor inkább hagyd ki.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1285) ldave válasza adalbert1 (#1283) üzenetére


ldave
félisten

Van pár Kirby, Sonic és Donkey Kong játék, de ami nekem nagyon tetszett régebben, az az Alice in Wonderland.

Amúgy lassan lehet be kéne szereznem egy 3DS-t, egész jó áron van már. Bár az XL külsőleg nem jön be, de a tesztek szerint jót tett a gépnek a megnövekedett kijelző, növeli a 3D élményt.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1286) adalbert1 válasza PHM (#1284) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi mindkettőtöknek a tippeket, szerintem rájuk nézek majd. Alapból szeretem az RPG-ket, de inkább azokat, amik közel állnak az európai ízlésvilághoz, hardcore JRPG-k kizárva.
3DS: számomra még mindig nincs olyan cím, ami system seller lenne.

(#1287) ldave válasza adalbert1 (#1286) üzenetére


ldave
félisten

Sok "nyugati" RPG nem is nagyon jut eszembe DS fronton. Ami így eszembe jut az egyedül az Orcs & Elves.

A Slime draws near! Command?

(#1288) Karma válasza ldave (#1287) üzenetére


Karma
félisten

Nem WRPG definíció szerint, de az Etrian Odyssey hasonló stílusú és megizzasztja az embert rendesen. (Én személy szerint nem is komálom, hasonlóan a WRPG-khez.) Egy fórumtémában még valami Mazes of Fate-et emlegettek.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1289) ldave


ldave
félisten

Hm, ahogy olvasom ezt a 3DS firmware témát, úgy tűnik most komolyan belenyúlt az N a rendszerbe és úgy tiltotta ki a flashkártyákat, hogy azokat szinte biztos nem lehet csak egy sima update-el újra működésbe hozni, új hardvert kell fejleszteni erre a célra.

A Slime draws near! Command?

(#1290) adalbert1 válasza ldave (#1289) üzenetére


adalbert1
veterán

Érdekes, ha nagyon akarták volna, akkor gondolom ezt a DS/DSi-nél is meg tudták volna lépni, nem? Kíváncsi lennék, hogy mi volt a fő mozgatórugójuk a döntés mögött - ha jól tudom, ezekkel amúgy is csak DS címeket lehetett lejátszani, 3DS játékok még nem mentek warezként (mostanában annyira nem követem az eseményeket)? Ha pedig ez így van, akkor a warez miatt nem hiszem, hogy kevesebb 3DS játék fogyna...

Lehet, hogy RPG-k terén gondban vagyok a definíciókkal, illetve határokkal. Pl. a Chrono Trigger ugye JRPG (vagy csak sima)? Ha az, akkor ilyen stílusú címekkel szívesen játszok, csak a nagyon szélsőséges cuccok nem jönnek be. Viszont azért keresek inkább platform játékokat, mert azzal akár fél órát is el lehet játszani, még egy RPG-nél jobb belemélyedni a játékba.

(#1291) Karma válasza adalbert1 (#1290) üzenetére


Karma
félisten

A Chrono Trigger bizony JRPG a javából. AkcióRPG inkább, de a The World Ends With You mindenek felett a japán cuccokból, de próbálkozhatsz még a Final Fantasykkal (pl. III, IV) a CT-hez hasonló stílusban, vagy mondjuk ha taktikai RPG is belefér, a Disgaeával.

“All nothings are not equal.”

(#1292) adalbert1 válasza Karma (#1291) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi az ajánlásokat, ha lesz időm megnézem őket (valamelyik FF-t már próbáltam, az nem kötött le - viszont nem emlékszem melyik rész volt az :) ).
Hangulatot tekintve a kedvenc RPG-im a Fallout részek közül kerülnek ki (igaz a Fallout 2-t a mai napig nem játszottam végig) - kár, hogy az ilyen játékok nagyon ritkák.

[ Szerkesztve ]

(#1293) moli.hu válasza adalbert1 (#1290) üzenetére


moli.hu
őstag

ha nagyon akarták volna, akkor gondolom ezt a DS/DSi-nél is meg tudták volna lépni, nem?

a dsi-n is nem mukodnek a ds kartyak, szoval megleptek.

[ Szerkesztve ]

(#1294) moli.hu


moli.hu
őstag

sracok, van valakinek ismerose Nagy-Britanniaban? van keves nintendo csillagom, ami 2 nap mulva lejar, be kell valtanom, kulonben elvesz - de GB-be regisztraltam magam, es csak belfoldi cimre szallitanak. az ajandekrol akar le is mondok, nekem nem fontos - csak jo lenne bevaltani. SURGOS!

(#1295) adalbert1 válasza moli.hu (#1293) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmm, ez nekem nem rémlett, kösz az infót.

(#1296) ViharVadász válasza moli.hu (#1294) üzenetére


ViharVadász
őstag

Miért nem veszel pl Points Card-ot?:D Csak egy ötlet volt Azzal még jól is járhatsz ha van Wii-d vagy DSi-od legalább :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1297) moli.hu válasza ViharVadász (#1296) üzenetére


moli.hu
őstag

mert az 400+ csillag.

(#1298) Eflek


Eflek
tag

Hol tudnék eladni egy Nintendo 3DS-t?

(#1299) adalbert1 válasza Eflek (#1298) üzenetére


adalbert1
veterán

Itt, a hardveraprón (esetleg vatera)? Pár konzolshopban is beszámítják, ha veszel valamit, igaz sokszor elég nyomott áron.

(#1300) djzolajr


djzolajr
csendes tag

sziasztok nemrég vásároltam a 8 éves öcsémnek egy ds lite ot r4 kártyával sajnos még nem volt közöm ilyen ketyeréhez és lenne egy pár kérdésem
-hogy a ds lite ra game boy advance játékot hogy lehet feltenni?
-mire figyeljek oda(hogy nehogy valamit elrontsak)?
.-hogy tudok játékot rátenni?
-kell figyelni a régió kódra?
-és ha új memó karit szeretnék bele rakni mit kell tennem az új karival?
-és mondanátok pár olyan játékot amivel egy 8 éves gyerek szívesen játszani szerintetek?
mert születésnapjára vettem ami köv héten lesz és megszeretném lepni egy csomó jó játékkal a gépen.
Előre is köszönöm mindenkinek aki segít egy újoncnak:) :))

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.