Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) adalbert1


adalbert1
veterán

A váci úti tescoban pár DS cím 1200/db áron mozog, 1-2 db még volt belőlük:
Sonic Colours
Sonic & Sega All Star Racing
Mario & Sonic at the Olympic Winter Games
Golden Sun: Dark Dawn
Illetve van még Mario Kart (nem a 3DS, hanem a sima DS változat) 5k/db áron.
Nem a konzol játék részlegen vannak, hanem a kasszák felőli oldalon kb. középtájt az egyik sor végén egy polcon pár másik játékkal, dvd filmmel és cd-vel.

Van olyan hely, ahol a 3DS és a 3DS XL is kipróbálható? Agyalok rajta, hogy jövő hónapban meglepem magam egy új Nintendo konzollal, csak még nem tudom, hogy ez a kettő közül legyen valamelyik, vagy a Wii U.
3DS XL-hez ti láttatok valahol kemény tokot?

(#1952) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#1951) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ilyesmi van hozzá. Ha konzolt akarsz, én perpill a 3DS XL-re szavaznék, a sima szerintem nem annyira praktikus (hacsak nem útközben játszol vele), a Wii U pedig inkább jövő tavaszra lehet jobb vétel. Ha regisztrálsz mostanában 3DS-t, még ingyen játékot is tudnék adni hozzá, csak nem tudom, mennyire a Te műfajod.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1953) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#1952) üzenetére


adalbert1
veterán

Utazás nem számít, évente talán 2-3 alkalom van, mikor buszon/vonaton használnám. Megnéztem pár összehasonlító videót, az XL-nél egyértelmű előnynek tűnik a nagyobb kijelző.
Még pár kérdésem felmerült:
-Ha nem valamelyik hivatalos viszonteladónál (illetve kiemelt üzletben) veszem a konzolt, akkor ér valamilyen hátrány esetleges garanciális ügyintézés esetén (pl. a konzolvilag/gameshop páros kb. 20%-kal olcsóbb az 576-nál)?
-Ha SD kártyára mentek valamit, akkor az utána szabadon másolható másik kártyára is?

Köszönöm a felajánlást, még nem játszottam soha ezzel a franchise-zal, így nem tudom, hogy mennyire fogna meg, videókról nézve tetszik a játék. Ha a 3DS XL mellett döntök, akkor érdekelne a dolog, és a határidő végéig be is szerezném a gépet (ha jól láttam július 31-ig kell regisztrálni).

Egyelőre még gondolkozom a Wii U és a 3DS XL között (idővel mindkettőt be fogom szerezni), igaz nálam is a 3DS felé billen a mérleg nyelve a játékkínálatot tekintve.

(#1954) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#1953) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ha számlásan veszed meg, akkor jár az egy év garancia, abban nem nagyon tud senki mellébeszélni. Egyébként jól összerakott kis szerkezet, szerintem túl fogja élni a legtöbb háztartási eszközt. :) Az SD kártyák tartalmát másolhatod, de csak azon a gépen tudod a játékokat tolni, amire eredetileg letöltötted. Ha gépet váltasz, egy menüpontban át tudsz rá vinni mindent, de akkor az eredeti gépet sztornózza le.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1955) ldave


ldave
félisten

Hoppá, az NPD szerint májusban az USA-ban a 3DS vezette a konzol eladásokat, megelőzve az X360-at. Pontos adat a 3DS-ről nincs, de X360-ból 114e db fogyott a múlt hónapban. Szoftverek terén 2 3DS-only cím van a top10-ben, a DKCR és a Luigi's Mansion 2.

De persze senki se vesz manapság már kézi konzolt, éljenek a mobiljátékok!

A Slime draws near! Command?

(#1956) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1955) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ezt a 'kézi konzol<>mobil'-témát már valahol kiveséztem, felső hangon 20%-os szeletet csíphetett ki a mobilos játékpiac a kézi konzolokéból (de valójában inkább kevesebbet), nem érdemes lovagolni rajta többet. Linket tudnál amúgy mondani erről a hírről? Én is szívesen megnézegetném.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1957) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1956) üzenetére


ldave
félisten

Forrás.

Emlékszem, hogy valahol már írtál erről, csak ugye a sok szakértő folyton a kézi konzolok haláláról mesél és már kicsit unalmas.

A Slime draws near! Command?

(#1958) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1957) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Köszi. :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1959) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Aki mostanság fellép az eshop-ra, ne lepődjön meg, ha szembetalálkozik a legújabb rendszerfrissítéssel, a 6.0.0-12E nevűvel. Egy laza tusolás ideje alatt le is mászott, még nem sikerült rájönnöm, mi újat hozott.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1960) Linkh válasza Dr.F.E.R.I. (#1959) üzenetére


Linkh
tag

3ds update

[ Szerkesztve ]

(#1961) Dr.F.E.R.I. válasza Linkh (#1960) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Köszi, közben megtaláltam magyarul is. :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1962) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Van-e valami negatív tapasztalat a frissítéssel kapcsolatban?

(#1963) Dr.F.E.R.I. válasza Zsoccc (#1962) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Személy szerint semmi gyanúsat nem tapasztaltam, de akik járkálnak a mii-plazaba, azok állítólag jelezték, hogy néha megfagy a program, mikor némely speciális műveletet végrehajtanak. A frissítés is főleg azt a részt érintette, úgyhogy lehet valóságalapja, de én csak egyszer-kétszer használtam azt a programot, úgyhogy passzolok. Az eshop viszont ment rendesen, nem volt utána sem bajom vele.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1964) bagszi_lucas válasza Zsoccc (#1962) üzenetére


bagszi_lucas
tag

Nekem mindig lefagy ha a MiiPláza shop részébe be akarok menni. :S

(#1965) ldave válasza bagszi_lucas (#1964) üzenetére


ldave
félisten

Szerencsére nálam nem volt gond, fel is ajánlott pár új MiiPlaza játékot megvételre miután beléptem.

A Slime draws near! Command?

(#1966) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Köszi az infókat!

(#1967) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Kíváncsiságból beléptem a Miiplazába és rögtön egy masszív frissítéssel fogadott. Gondolom, a jelzett hibákat orvosolhatták vele, mert a művelet után ahogy bogarásztam a programban, nem vettem észre semmilyen gyanús dolgot.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1968) Linkh válasza Zsoccc (#1962) üzenetére


Linkh
tag

Nálam se volt semmi probléma, viszont gamer365 fórumon Aya kollégának a 3ds kamerája megadta magát egy kis időre.

(#1969) bagszi_lucas


bagszi_lucas
tag

Egyébként meg ha van kedvetek:

Július 7-én 3DS találkozót tartunk. Általában olyan 20-30 fő szokott eljönni, de persze akárkit szívesen látunk, aki akar streetpassolni multizni meg ismerkedni vagy más játékokat kipróbálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1970) Dr.F.E.R.I. válasza bagszi_lucas (#1969) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Úgy látom, az a pizzéria nagyon bejött nektek, lassan már törzshelyetekké válik. :) Nem szokott tömegnyomor lenni, mikor ennyien összeverődtök?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1971) bagszi_lucas válasza Dr.F.E.R.I. (#1970) üzenetére


bagszi_lucas
tag

Néha kezd.:D De eddig még nem nagyon találtunk más helyet, ahol nincs kötelező fogyasztás, de hagyják, hogy lopjuk a wifit meg az áramot egésznap. XD

(#1972) Drakk válasza bagszi_lucas (#1971) üzenetére


Drakk
tag

10:00-kor gyülekező a Pecsa mögött?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#1973) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Hétvégén tervezek venni egy sima Ds-t, mi az amire figyeljek hogy tutira menjek vele?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1974) A.tessz


A.tessz
senior tag

Van egy donkey kong kódom (csak a nintendo clubos kód so many games promócióra), első körben Feri , Dave? Kell nektek? Ha nem akkor aki keghamarabb ír azé lesz!

[ Szerkesztve ]

(#1975) Dr.F.E.R.I. válasza A.tessz (#1974) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Köszi a felajánlást, de pont három kódom volt és azokat már fel is használtam. :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1976) A.tessz válasza Dr.F.E.R.I. (#1975) üzenetére


A.tessz
senior tag

Oké emlékeztem rà , de gondoltam nem hagylak ki. "Ki tudja lehet csak rosszul emlékszem " (:

[ Szerkesztve ]

(#1977) Dr.F.E.R.I. válasza Bogyi007 (#1973) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Talán Moli kolléga tudna rá érdemben mondani valamit, de én nem tudok arról, hogy volna valami típushibája a DS-eknek. Arra érdemes figyelni, amit általánosságban is érdemes megnézni egy hasonló korú eszközön. Van-e hangja, megfelelő a képe és a játékokat beolvassa-e rendesen. Ha már volt leejtve életében, akkor előfordulhat, hogy valamelyik fent felsorolt dolgot nem megfelelően csinál. Érdemes azt is megnézni, hogy nincs-e összekaristolva az érintőképernyő (igényesebb tulajok azért tesznek rá védőfóliát). Ha bekapcsolod a gépet, nyomogasd végig a gombokat is, nincs-e valamelyiknek kontakt hibája. A felső kijelzőt is hajtogasd meg egyszer-kétszer, az a jó, ha nincs neki holtjátéka, ott marad a helyén, ha kihajtod. Más konkrét nem nagyon jut most így eszembe, egyébként szerintem érdemesebb volna kicsit többet rááldozni és egy használt 3DS-t venni. Ngyobb a képernyő, újabb és erősebb a hardver, és persze ez van most támogatva is. Persze a Te döntésed, ha mégis DS-t szeretnél, akkor az előbbiek szerint járj el.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1978) Bogyi007 válasza Dr.F.E.R.I. (#1977) üzenetére


Bogyi007
veterán

Konkrétan 6.5e forintért volna a masina Most wanted játékkal együtt és nekem meg itthon egy kazal GBA játékom is van (GBA gépeim meg lassacskán nem funkcionálnak) így ezért gondoltam hogy talán megveszem.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1979) Dr.F.E.R.I. válasza Bogyi007 (#1978) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nosztalgiázni akkor ez tökéletes, viszont ha látok eladó DS-t, az rendszerint dupla ennyibe szokott kerülni kábé (de ennél drágábbak is vannak). Ez már-már gyanúsan olcsó, meg kellene kérdezni az eladótól, hogy esetleg valamilyen ismert hiba miatt adja-e ilyen nyomi áron.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1980) Bogyi007 válasza Dr.F.E.R.I. (#1979) üzenetére


Bogyi007
veterán

Átküldtem az e-mail címedre a hirdetés linkjét - a gépet holnap nézem meg személyesen majd. És viszem az GBA karikat is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1981) Dr.F.E.R.I. válasza Bogyi007 (#1980) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Sejtettem, hogy egy első szériás "pufi" DS lehet, mert azok szoktak a legolcsóbban menni. A tetejéről már eléggé lejött a glazúr, de a belseje tényleg nem vészes, legalább is ezek alapján a sztárfotók alapján. Az a jó, ha saját játékokkal lecsekkolod. Ha nem véres a torka neki, akkor ennyi pénzért nem nagy rizikó, főleg ha működő töltőt is ad mellé.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1982) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#1981) üzenetére


adalbert1
veterán

Én pl. pont a GBA kompatibilitás miatt sajnálom kicsit, hogy eladtam anno a DS Liteomat, és később már DSi-t vettem, van pár GBA játék, amivel szívesen játszanék (remélem azért lassan kijönnek Virtual Consolra is a dolgok, de látva az eddigi 3DS felhozatalt ebben nem igazán bízom - pl. GBA címek csak 3DS Ambassadoroknak, SNES címek egyáltalán nincsenek, stb. - nem igazán értem, hogy miért nem foglalkoznak többet ezzel a témával).

(#1983) Bogyi007 válasza Dr.F.E.R.I. (#1981) üzenetére


Bogyi007
veterán

Köszönöm az infókat már ez is jó útravalóként. Aksi idő ezeknek mennyi szokott lenni (nem mintha lenne majd időm kivárni persze ott :DD )
Javarészt nem én fogom használni hanem mutter. :)) A duci PsP-m és a Ps One is az ő keze alatt szokott jobban használódni.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1984) Dr.F.E.R.I. válasza Bogyi007 (#1983) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az akkumulátor idő egy más téma, mert a lítiumos akksik is elhasználódnak idővel, ez a gép pedig nem éppen egy mai gyerek. Szerintem jó esetben bírnia kell két-három órát (egy vadiúj 3DS 4-5 órát bír). De apró trükkökkel picit kitolható ez az idő, én például szinte mindig kikapcsolt wifivel játszom, és nem a max fényerőn, hanem egy fokozattal lejjebb.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1985) PHM válasza Dr.F.E.R.I. (#1984) üzenetére


PHM
addikt

Pufi DS-en max. kikapcsolhatod a háttérvilágítást, ott nincsenek fokozatok.
Erős napfénynél mondjuk simán megtehető.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1986) bagszi_lucas válasza Drakk (#1972) üzenetére


bagszi_lucas
tag

Elvileg ez a terv. :)

(#1987) bagszi_lucas válasza A.tessz (#1974) üzenetére


bagszi_lucas
tag

Pont tegnap előtt olvastam még két embert a facebookos 3DS csoportban akik So many games-es kódot kerestek, hogy kigyűljön nekik a 3. Ha még esetleg megvan a kódod, akkor elirányíthatlak hozzájuk, hogy leboltod valamelyikükkel.

(#1988) Bogyi007 válasza Dr.F.E.R.I. (#1984) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mivel litiumos aksija van így ugye ha töltőn marad tovább és úgy játszunk vele, akkor az nem megy az aksi rovására?

Vagy ezt rosszul tudom?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1989) PHM válasza Bogyi007 (#1988) üzenetére


PHM
addikt

Jól tudod, nem lesz tőle semmi baja.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1990) adalbert1


adalbert1
veterán

Lehet, hogy mégis sima 3ds-t veszek, az auchanban most találtam egy aqua blue-t 25k-ért, egyelőre bedobtam a kosaramba, kifele útig még gondolkozom... :)

(#1991) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#1990) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az nagyon jó ár érte, használtat kapni ennyiért (szerencsés esetben).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1992) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#1991) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is erre jutottam, miután megnéztem a vaterát es pár konzolbolt oldalát. Igaz, hogy az XL jobb lenne, de a legolcsóbb is dupla ennyibe kerül. Ha később mégis váltanék ezt pedig árában, vagy minimális bukóval el tudom majd adni.

(#1993) adalbert1 válasza adalbert1 (#1992) üzenetére


adalbert1
veterán

Meg is vettem, és mellé egy New Super Mario Bros. 2-t is, most próbálgatom. Elsőre nem is olyan vészes ez a coins koncepció, mint gondoltam. Ha regisztrálok club nintendon, akkor melyik országot érdemes választani, hogy minden menjen, és vásárolni is tudjak? UK?

(#1994) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#1993) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

UK profilt ajánlom mindenképp. A http://www.nintendo.co.uk/ oldalon tudsz regisztrálni, illetve a saját fiókodat használni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1995) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#1994) üzenetére


adalbert1
veterán

Valószínűleg később fogok regisztrálni, egyelőre ez az üzenet fogad:
"The registration system is down for maintenance. Please try again later. "

(#1996) Bogyi007 válasza Dr.F.E.R.I. (#1984) üzenetére


Bogyi007
veterán

No hazahoztam a kicsikét. Ez a srác nagyon vigyázott rá tényleg.
Egy darab karc nincs a kijelzőn a kezelőszervek is tökéletesen működnek, a töltő is működik mind a két kártyaslot is szépen tölti a karikat.

Marha jó vétel volt ez a Ds 6500 pénzért. Mégegyszer köszönöm az infokat!

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1997) Dr.F.E.R.I. válasza Bogyi007 (#1996) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nincs mit, kellemes retrózást! ;)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1998) A.tessz válasza bagszi_lucas (#1987) üzenetére


A.tessz
senior tag

Oké Dave szól , ha nem kell neki ,akkor majd szólok!

(#1999) ldave válasza A.tessz (#1998) üzenetére


ldave
félisten

Köszi az ajánlatot, de már nekem is megvan a 3 játékkód.

A Slime draws near! Command?

(#2000) Bogyi007 válasza Dr.F.E.R.I. (#1997) üzenetére


Bogyi007
veterán

Egy gyors saját kép a pakkról.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.