Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) makimakom


makimakom
aktív tag

Acekard 2i vagy Supercard DSTWO-t keresek! 3DS-emhez akinek van eladó létszíves írjon egy PÜ.-t
Köszönöm!:)

(#702) kelly7 válasza lacko6 (#699) üzenetére


kelly7
aktív tag

?

(#703) ldave válasza kelly7 (#702) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Fogja a kártyát, ráteszi a minisd-re amit kell, besétál egy MM/Starun-ba, ahol van kiállítva valami széttöredezett lite, beteszi a kártyát, elindítja, vár egy kicsit majd kész is, otthon meg menni fog a DSi-vel.

A Slime draws near! Command?

(#704) kelly7 válasza ldave (#703) üzenetére


kelly7
aktív tag

Tehát azt mondod, hogy ha letöltöm az R4i-re a legújabb kernelt, és belehelyezem egy másik ds-be, utána pedig át a nem indulóba, akkor a nem induló indulni fog? :)

(#705) PHM válasza kelly7 (#704) üzenetére


PHM
addikt

Így van.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#706) moli.hu válasza kelly7 (#704) üzenetére


moli.hu
őstag

nem fog, ahhoz el kell inditani hogy update-elje a flash-t

[ Szerkesztve ]

(#707) kelly7 válasza moli.hu (#706) üzenetére


kelly7
aktív tag

Persze elindítva gondoltam.

(#708) H.B.


H.B.
csendes tag

MK7 pályák: [link]

(#709) ldave válasza H.B. (#708) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Jajj, ne fájdítsd a szívem :)

A Slime draws near! Command?

(#710) doncortio


doncortio
senior tag

Heló srácok!
Gondoltam kikérem a tanácsotokat, mert handheldvásárlás előtt állok, egye többet vagyok úton.

Nos: régen volt PSP-m (imádtam, hordozható médiacenter), rengeteg eredeti játékom volt hozzá, mint God of War, GTA Stories, Monster Hunter Freedom Unite, Resistance, Medal of Honor, Burnout... beh de szép idők voltak azok. Ilyet is fontolgatok, DE:
képbekerült a DS, mint alternatíva. Lenne pár kérdésem vele kapcsolatban:
-mik a jó címek rá (mario nem kell!)?
-lehet-e netezni, zenét hallgatni, filmet nézni rajta?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#711) ldave válasza doncortio (#710) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Úgy vélem, hogy Nintendo konzolt venni csak akkor érdemes, ha az ember szereti a Nintendo játékat (Mario, Zelda, Metroid és társai). A DS kicsit kilóg ebből a szempontból, mert elég jó 3rd party support van hozzá, azonban elsősorban japán játékok (Square Enix, Atlus, stb.) terén.

Jó cím rengeteg van rá, de olyasmi játékok, mint amiket írtál PSP-re, nem nagyon vannak (kivétel talán a GTA-ból a Chinatown Wars, de annak is PSP-s verziója).

Multimédiás képességei nem jók, zenéből csak aac-t játszik le alapra, ha ennél több kell akkor homebrew programokhoz kell fordulni (azzal van mp3, avi és miegymás). Netezni lehet vele, de hogy egy legendát idézzek, olyan "mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas"

A Slime draws near! Command?

(#712) doncortio válasza ldave (#711) üzenetére


doncortio
senior tag

Mondjuk a Chinatown Wars (bár nem jástszottam vele) jobban bejön, mint a Stories, talán azért, mert imádtam anno a GTA 1-et :)
A DS-t elnézve stratégiákat, SRPG-ket, JRPG-ket tudnék elképzelni. PSP-re is van egypár (Field Command, Endwar, Crisis Core: FFVII, White Knight Chronicles Origins), de azokhoz sajnos nem volt szerencsém :(
Zeldákat nézegettem, MarioKart még jöhetne. Én csak remélem, hogy vannak DS-re olyan innovatív játékok, mint a Patapon éd a flOw.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#713) toth87 válasza doncortio (#712) üzenetére


toth87
tag

persze hogy vannak,kihagyták a sorból a call of dutykat,rengeteg rész kint van rá,nem a legszebbek de mégis ( world at war,modern warfare,modern warfare 2,black ops,modern warfare3) ,dirt 2,donkey kong,wario,need for speedek(rengeteg rész), crash-ek,mortal kombat,splinter cell, tehát sokkal szinesebb a paletta mint psp-n,akkor van rengeteg féle logikai játék,ha szeretsz festeni van erre is egy nagyon jó szoftver,az Art Academy(nagyon sok rétü nézz rá youtubon) vannak különbözö reflex játékok(érintö képernyöre specializálva)
érdekes világ tárul eléd a ds-el az biztos,kedvenc stratégiám a warhammer rá,jó eltalálták,,,
rengeteg sport játék van,tony hawk-ok,madden,fifa,tiger woods,fifa street

ezeket a cimeket nézném meg youtubon,a helyedben,nekem ezek megvannak,javarészt,és tényleg sokrétü a játék felhozatal,nem csalodnál, :)

kis izelitö :
http://www.youtube.com/watch?v=or5QrNSIyAk

http://www.youtube.com/watch?v=29YufkiICtQ

http://www.youtube.com/watch?v=GA3yD8hZv7g

http://www.youtube.com/watch?v=FaCyJlwA1fw

http://www.youtube.com/watch?v=Muy7dnk6QBk

(#714) moli.hu válasza doncortio (#710) üzenetére


moli.hu
őstag

neked egyertelmuen egy PS Vita kell. vagy egy tablet.

(#715) doncortio válasza moli.hu (#714) üzenetére


doncortio
senior tag

Ó, köszi, ha nem mondod nem is jövök rá ;] Csak tudod nem lesz fölös 80-90e-m :)

toth87: köszi, de ha nem haragszol a Metroid Prime 3 Corruption videót nem lestem meg :)

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#716) gacsoi


gacsoi
senior tag

Sziasztok !

Elnézést előre is, ha már volt róla szó, de mentségemre szolgáljon, nem találom :)))
Kimaradt az életemből vagy 3 évíg a DS, de most előkerült a kicsike, és a páromnak szerettem volna pár új játékot felrakni.
A gépbe a régi DS R4 kártya van.
Eddíg akármelyik új játékot felmásoltam, eggyik sem volt hajlandó elindúlni :(((
Van erre valami megoldás, vagy az R4 már annyira elavúlt, hogy ne is álmodjunk új játékokról???

(#717) PHM válasza gacsoi (#716) üzenetére


PHM
addikt

Olvasgass kicsit a gbatemp-en.
Wood Firmwares v1.41 ez kell neked.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#718) gacsoi válasza PHM (#717) üzenetére


gacsoi
senior tag

Piszok gyenge az angolom, de megpróbálom :))))
Köszönöm a segítséget !!!

(#719) PHM válasza gacsoi (#718) üzenetére


PHM
addikt

Ha nem boldogulsz, segítek, de azt már tegyük át privátba.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#720) Sirandrish


Sirandrish
legenda

DS Lite vagy DSi?
Hozott a DSi valami újdonságot a kamerákon kívül?
Szóval megéri a plusz dellát a DSi?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#721) Ocarina válasza Sirandrish (#720) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Online bolt, ami még plusz. Illetve szerintem a DSi borítása jobb.

Más: 3DS-hez van flash kártya?

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#722) Sirandrish válasza Ocarina (#721) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hm..akkor lehet hogy nem is DSi-t veszek.
Inkább veszek egy fasza állapotú Lite-ot..pár K-t spórolnék.
mit gondolsz?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#723) moli.hu válasza Sirandrish (#722) üzenetére


moli.hu
őstag

szerintem dsi, de olvasd el ezt a lapot.

(#724) Sirandrish válasza moli.hu (#723) üzenetére


Sirandrish
legenda

De miben jobb?
Online shop meg kamerák nem érdekelnek.
ÉS ahogy olvastam még az akkuja is gyengébb.
Az egyetlen előny ami még nálam is ér valamit az a matt boritás, de az nem ér +5K-t nekem főleg hogy általában úgy vigyázom a gépeimre mint a hímestojásra:))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#725) Sonja válasza Sirandrish (#720) üzenetére


Sonja
veterán

Inkább DS Lite vagy DSi XL. :) Én most inkább DSi XL-t vennék, de az én vagyok. :D
DS Lite-ban még benne van a GBA port, ha esetleg érdekel. Pl. Guitar Hero-t csak DS/DS Lite-al tudsz játszani. :DD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#726) Sirandrish válasza Sonja (#725) üzenetére


Sirandrish
legenda

DSi XL nekem nagyon drága.
Én most max 23K-t szánnék rá.
Ennyiért talán tudnék venni Dsi-t viszont 20 alatt is kapnék Lite-ot.
És nekem nincsen pénzeeeem :D
ÉS van egy GBA-s Link to the pastom..a Dsi már nem is bírja lejátszani :F

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#727) Ocarina válasza Sirandrish (#726) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Nem. :(
Ha nincs pézed, akkor vegyél DS lite-ot. :K

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#728) PHM válasza Sirandrish (#726) üzenetére


PHM
addikt

De nem ám. Lehagyták róla a GBA portot.
Cserébe van pár új feature, amit nem mindenki értékel. Én sem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#729) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hát ez szomorú :D
Eddig volt egy Sima DS-em aztán meg Lite-om szóval a DSi lenne a következő a sorban de íííígy nem tudom :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#730) moli.hu válasza Sirandrish (#724) üzenetére


moli.hu
őstag

olvasd el legalabb ezt az oldalt. hasznald a keresot.

(#731) Sirandrish válasza moli.hu (#730) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát elolvastam ezt az oldalt de nem tudom mire célzol ezzel.
Egyszer írta valaki hogy a DSi-nek sokkal jobb a kijelzője..most kérdeztem, ezt senki sem említette.
Illetve ugyanott írta hogy hamarabb fordul át inverzbe a DS lite..nekem már volt és ilyen problémám nem volt vele.
A két kamera meg az online shop nem érdekel.

Szóval a kérdésem az lenne hogy a DSi kijelzője jobb vagy legalább nagyobb vagy bármit tud amit a DS lite-é nem?

Ha konkrét dolgokra célzol inkább mond el mert már kétszer olvastattál el velem 150hsz-t :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#732) Sirandrish válasza Sirandrish (#731) üzenetére


Sirandrish
legenda

Áhhá..talán megtaláltam amire gondoltál ..
Engedelmeddel kiemelem a számomra fontos dolgokat.

dsi elonyok:
+dsi-exkluziv jatekok (rettento keves van)
+dsiware
+nagyobb kepernyo
+kamerak: szar vga felbontas, es egyelore nagyon keves jatek hasznalja
+gyorsabb processzor, nagyobb memoria (de ettol nem lesz gyorsabb egyetlen ds jatek sem, csak a dsiware es a dsi jatekok tudjak kihasznalni)
+sd kartya: zenehallgatashoz (de csak aac, nincs mp3), fotok tarolasahoz
+wpa2 wifi
+a dpad kattan

dsi hatranyok:
-firmware frissitheto (ki tudja mit tesz lehetetlenne a jovoben)
-dragabb
-rosszabb akkuido a jobb kepernyo+proci+memoria miatt
-nincs gba slot, emiatt nem lehet vibra sem
-a wpa2 wifi kizarolag a dsi es dsiware jatekokkal mukodik, a ds jatekok csak wep-et tudnak hasznalni. emiatt gyakorlatilag ertelmetlen a jobb wifi.
-nincs fokozatmentes hangeroallitas; bekapcsolas elott nem tudod, hol all a hangero
-kattano gombok este hangosak
-firmware frissitheto (ki tudja mit tesz lehetetlenne a jovoben)

Már tényleg csak az érdekelne hogy az a bizonyos kijelző mennyivel jobb..
Mert ahogy nézem mindenképp a DS lite a nekem megfelelőbb, már csak az akku miatt is.
Illetve mik azok a DSi Exkluzív címek?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#733) moli.hu válasza Sirandrish (#732) üzenetére


moli.hu
őstag

wikipedia
ebbol release-elt

[ Szerkesztve ]

(#734) Sirandrish válasza moli.hu (#733) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hú..hát ezek alapján mondhatom hogy az Exkluzív címek nekem egytől egyik felejtősek.

Eddig Lite.
Most már csak a kijelző marad.
Nincs olyan oldal ahol esetleg képekkel illusztrálva mutatják be a különbséget?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#735) ldave válasza Sirandrish (#734) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Felbontása ugyanakkora, csak kicsivel nagyobb a mérete. Hogy minőségben jobb-e, aztat nem tudom, nincs összehasonlítási alapom, nekem csak DSi-m van.

Személy szerint én rühellem a fényes borításokat (köcsög psp...) szóval ezért vettem DSi-t, meg persze GBA játékom egy sincs, szóval ez nem volt szempont. Amúgy egy jobb kártyával DSi-n is lehet GBA romokat használni, de nem tudom milyen minőségben.

A Slime draws near! Command?

(#736) Sirandrish válasza ldave (#735) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem a fényes borítás nem okoz gondot..ha fényes, ha matt akkor is törölgetem/babusgatom :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#737) H.B. válasza Sirandrish (#732) üzenetére


H.B.
csendes tag

kattano gombok este hangosak

Ha ez hangos...

firmware frissitheto (ki tudja mit tesz lehetetlenne a jovoben)

keretes vers. :D Ha ez szempont akkor lite.

[ Szerkesztve ]

(#738) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, kérdésem lenne mivel DS lite-ban láma vagyok! :DDD

Keresztfiamnak van egy amcsiból kapott gépe, eddig minden játék ment rajta. (eredeti játékokról van szó) most megjött ez a jéték de a DS nem ismeri fel! Nem jelenik meg az ikonja menübe.

Természetesen felhívtuk a csávót de az elutasított azzal , hogy neki megy a játék a gépébe? :W Most ilyenkor mit lehet tenni? :U

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#739) H.B. válasza 33as (#738) üzenetére


H.B.
csendes tag

Lehet hogy hibás a kártya. Nézd meg egy másik ds-el.

(#740) moli.hu válasza H.B. (#737) üzenetére


moli.hu
őstag

mint irtam, a firmware-tol -ugy nez ki- nem kell felni, a nintendo nem strapalja magat, hogy igazan keresztbe tegyen a kalozoknak (vagy erdemben nem tud? ennyire szarul volna megtervezve?) mindegy, a lenyeg az, hogy a firmware-frissitesek eddig se jelentettek nagy csapast, nem kell vele foglalkozni, az en dsixl-em is a legujabb firmware-en van, es hasznalom a shop-ot.
a firmware mar nem szempont.

(#741) moli.hu válasza 33as (#738) üzenetére


moli.hu
őstag

kontakthiba, isopropyl alcohol-lal (de csak azzal, nem a sebfertotlenitovel) meg kell pucolni az erintkezoket.

(#742) toth87 válasza Sirandrish (#736) üzenetére


toth87
tag

hát szerintem ha a helyedbe lennék,vagy lite (a rengeteg gba game miatt,rakás donkey kong) vagy 3ds de az meg még drága,nekem van/volt mindkettö,a lite-om még megvan (fekete) kicsit újjlenyomat gyüjtö,de jól birja a strapát,hát ez a képernyö inverz téma,szerintem csak ijesztgetés volt,nekem is régóta van,havernak is,de ezt hogy ki mivel tudja alátámasztani arra kiváncsi lennék,a dsi-nek nagyobb a képernyöje,de viszont a felbontás maradt a régi,ez biztos,a kamerája a dsi nek meg baromi gyenge,meg a netes szoftver háttér is siralmas,,,,egy szép állapotú ds lite is jó vétel még :) (szerintem)

(#743) toth87 válasza 33as (#738) üzenetére


toth87
tag

nálam is volt egyszer ilyen jellegü hiba,,száraz fogkefével oldottam meg,utánna jó volt,szédszedni semmi esetre se szedd szét,ha van ilyen terved,mert ragasztva van (nem csavaros mint a gb,gba,gbc kazik) és utánna siralmas megint össze ragasztani.....

(#744) H.B. válasza toth87 (#742) üzenetére


H.B.
csendes tag

Annyira nem rossz a kamera. [link] [link]

(#745) doncortio válasza ldave (#735) üzenetére


doncortio
senior tag

(köcsög psp...)

Ezt kicsit a szívemre vettem. Nekem a PSP-ben a csillogó borítás tetszett meg, valamiért hájtek fílingje van :) Akkoriban az a képminőség, hardver, szélesvásznú képernyő, design... mindent ütött. Még az első kiadású műanyag szappantartó DS-t is. A Lite viszont már bejön, látszik, hogy azzal törődtek a tervezés során és nem csak kísérleti célzattal látott napvilágot. DSi-bek viszont tetszik a matt borítása, a PSP E-1000-et viszont még nem tudom hova tenni, mert még nem láttam.
Amúgy számolgattam egy keveset az 576Konzol magazinok (2006-8) alapján + amiket ismertem és: DS-re 77 értékelhető produktum van, PSP-re 84. Előbbire több a Final Fantasy (én hatot számoltam), stratégia (SimCity, Advance Wars, stb), utóbbira meg az akció (rengeteg autós, God of War, GTA-k, stb).
Ellenben, most a DS az nagyon tetszik, lehet be fogok nevezni egy DSi-re vagy XL-re.

(#736) Sirandrish: én is babusgattam anno a GBAht, de mégjobban a PSP-t :B Lelkük van azoknak a tárgyaknak, törődni kell velük. A PSP-mnek anno meg volt mindene: Sony füles, Sony-s neoprém tok, Sony-s keménytok, PSP-hordtáska (három tok fért bele a PSP+alkatrészei mellett), 8GB-s MS Pro Duo. Beh, de szép idők voltak azok.

(#744) H.B.: mi ezt nevezzük Facebook-minőségnek. Oda pont tökéletes :)

Kérdés: van DS-re valami Office-program? :D Vagy vmi Notepad szerűség.

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#746) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Sziasztok!

3DS-hez van olyan flashkártya, ami támogat emulátorokat? Konkrétan NES, SNES talán GameBoy emulátorra gondolok. :R

(#745) doncortio: 3DS-en van game notes, ami pl. a Zeldánál nagyon jól jött. :K

[ Módosította: philoxenia ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#747) moli.hu válasza doncortio (#745) üzenetére


moli.hu
őstag

dsnotes, dsorganize, de jobb telefonba jegyzetelni (ha jatszol, nem tudsz kilepni)

[ Szerkesztve ]

(#748) doncortio válasza moli.hu (#747) üzenetére


doncortio
senior tag

Kösz! De nem is játékok közben jegyzetelnék, hanem a cikkeimet vésném bele :)

(#746) Ocarina: elgondolkoztam nemrég a 3DS-en is, a 30e-s használtár és a 45e-s új ára (MediaMarkt :Y) nem is olyan rossz :K
Egy kérdés: ezek a flashkártyák arra valók, hogy a homebrew cuccokat futassunk meg emulátorozzunk (meg rosszabb esetben warezoljunk), ugye? 3DS-hez is van már ilyen?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#749) Ocarina válasza doncortio (#748) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Igen arra valóak. Amúgy, most látom, hogy pontot raktam a mondat végére. :DDD
Kérdésnek szántam. :B

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#750) PHM válasza doncortio (#748) üzenetére


PHM
addikt

- Igen.
- 3DS programokhoz nincs ilyen. Még...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.