Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) gyantaszuz válasza gyantaszuz (#14649) üzenetére


gyantaszuz
tag

Megjott tegnap a new 3ds xl-hez az ifixit akksi. Nintendo logo nelkuli, ha ez szamit. Elso toltes utan a battery mark nagyjabol 2 es fel ora utan allt le. Az ucso 6%hoz meg tovabbi 40 perc kellett. Max fenyero, battery saving off, wireless es 3d on. Jonak tunik, ajanlom.

[ Szerkesztve ]

(#14652) ldave válasza gyantaszuz (#14651) üzenetére


ldave
félisten

Köszi az infót, ez jó hír.

A Slime draws near! Command?

(#14653) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Sziasztok!

Az a szerencse ért, hogy hozzájutottam egy n3DS-hez.
Érdeklődnék, hogy használ-e valamelyikőtök egy bevált, strapabíró USB csatlakozós töltőkábelt (és megosztaná velem a linket), hogy ne kelljen magammal cipelnem a saját töltőjét, hanem a telóm USB töltőjéről tudjam használni?

Előre is köszönöm.

(#14654) Guitar14 válasza rachmaninoff (#14653) üzenetére


Guitar14
senior tag

Én olyat használok amiről minden DS, Gameboy és PSP tölthető (mivel van több konzolom)
Nekem bevált, itt egy link(Ali): [link]
De van ebből csak 3DS-es is, arról nincs tapasztalatom de működni fog: [link] (figyelj, hogy a 3DS-hez valót rendeld mert a Lite-nak és a Gameboy-nak más a vége)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14655) rachmaninoff válasza Guitar14 (#14654) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Köszi a segítséget, megrendelem.

(#14656) Broucli


Broucli
újonc

Sziasztok! Valaki tud Magyarországon egy szervízt ami foglalkozik 3DS-ekkel?

(#14657) Faterkam válasza Broucli (#14656) üzenetére


Faterkam
addikt

A Game Park a hivatalos nintendo szerviz! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14658) -Nándesz-

Van egy GTA Chinatown Wars DS kártyám, amiről futtatva a játékot random időközönként teljesen kifagy, 3/2DS-ben konzolban. Van amikor már rögtön a Rockstar logó alatt, vagy akár előtte lévő feliratnál, van amikor játék közben, akár 10-20 perc után.
Maga a konzol nem fagy le, a home gombbal simán visszalép a menübe.
Van szerencsém több gépben is kipróbálni és mindegyiknél produkálja, a játék "letöltött" verziója viszont probléma nélkül müködik, másik játékkártyákkal szintén nincs gond, szóval arra tudok gondolni hogy a GTA-é hibás.

Lefotóztam a kártya csatlakozóját, a T betünél lévő pin-nél látni egy karcolást, okozhatja az ezt a hibát? Lehet ezzel valamit csinálni?

A játékot legalább 3 másik féle módon tudnám játszani, nem ez a lényeg, de azért nem lenne rossz, ha ez a fizikia kiadásom nem csak dísz lenne.
:R

[GTADScard]

(#14659) Dr.F.E.R.I. válasza -Nándesz- (#14658) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Így leírva is valami érintkezési hibának tűnik, szóval okozhatja sajnos. De azt nem tudom, hogyan lehetne egy ilyet észszerű módon javítani.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14660) PHM válasza -Nándesz- (#14658) üzenetére


PHM
addikt

Elég koszosnak tűnnek az érintkezők, ráadásul a T betűnél mintha teljesen
elkopott volna az érintkező felület. Ha így van, azon nemigen lehet segíteni.
Egy tisztítás azért nem árthat, pl fültusztító pálcikával és alkohollal.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14661) Guitar14 válasza -Nándesz- (#14658) üzenetére


Guitar14
senior tag

Valami nagyon le van rakódva az érintkezőkre.
Mintha a T betűnél lejött volna a dzsuva és azért ilyen fényes. Esetleg az egyik érintkezőt nagyon óvatosan egy tűvel próbáld megkaparni hátha előjön a fényesség mert akkor tuti a lerakódás a baja. Abban az esetben a konzol kártyaolvasójára is átülhet ez a ragacs és onnan már nem lesz könnyű kivakarni.
Először PHM által javasolt alkoholos tisztítást próbáld meg, talán egy régi fogkefét is bevethetsz, az leszedi talán.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14662) -Nándesz-

Köszönöm a válaszokat. :R Egyelőre az alkoholos fültisztitós megoldással próbálkoztam, de lehet már ez is bevált. Kb. 2x fél órát játszottam és nem fagyott ki. Előtte ennyi idő alatt már eldobta volna. :C
Még azért tesztelgetem majd.

(#14663) Faterkam válasza -Nándesz- (#14662) üzenetére


Faterkam
addikt

Próbáld meg a műanyagot szét pattintani finoman, és utána a teljes nyákhoz hozzáférsz. Így takarítsd meg, ha ismét fagyna! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14664) agyhalottak


agyhalottak
tag

Super Mario Maker 3ds

Még 1 db van akciósan az AQUA-ba! 4780.-

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#14665) koncsik válasza agyhalottak (#14664) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm, ez hiányzott, vittem.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14666) Rony949


Rony949
őstag

Sziasztok.
Tudom, az eShop bezárt, de a régi Monster Hunter játékok miatt képes voltam megvenni életem első 3DS-ét.

Ebből a konzolgenerációból teljesen kimaradtam. Nem tudom melyek azok a játékok, amiket szinte kötelező játszani, annyira jók.

Tudtok javasolni olyanokat, amiket viszonylag könnyű beszerezni fizikai formában? :)

(#14667) ldave válasza Rony949 (#14666) üzenetére


ldave
félisten

Gratula a géphez, sok jó játékot :)

Rengeteg remek játékot adtak ki 3DS-re, mindenféle stílusban. Azt sajna én nem tudom mi az amit manapság könnyű vagy olcsó beszerezni. Ha használod, facebook-on vannak aktív Nintendo cserebere, apróhirdetés csoportok, ott előtt utóbbi biztos találsz magadnak olyat, amit megvennél.

A Slime draws near! Command?

(#14668) Rony949


Rony949
őstag

Gyarapszik a gyűjtemény. Idén még a Luigi's Mansion játékokat akarom beszerezni és egyelőre befejezem a pénzszórást. :)

(#14669) ldave


ldave
félisten

2024. áprilisban leállítja a Nintendo a WiiU és a 3DS maradék online szolgáltatását is, közük az online multiplayert is.

A Slime draws near! Command?

(#14670) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#14669) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Most akartam a gyászhírt kitenni... de így legalább téged vernek meg, nem engem. R.I.P. mariokart online

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14671) Narxis válasza ldave (#14669) üzenetére


Narxis
nagyúr

Megyünk tüntetni a Nintendo főhadiszállása elé! :W

Thanos was right.

(#14672) Guitar14 válasza ldave (#14669) üzenetére


Guitar14
senior tag

Óóó, sajnálattal olvasom. :(
Lehet tudni minek az online multija él még addig? (MK7-ről tudok abba még van is elég élet)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14673) Rony949 válasza Guitar14 (#14672) üzenetére


Rony949
őstag

Azt hiszem a Pokémon Bank túléli.

(#14674) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Bő tíz év csúszással, de a Goodsmile kiadott egy sorozatot a 2012 (2014)-es Bravely Default-hoz. Egy hírlevélben figyeltem fel rá, és rögtön szerelem lett belőle. A szobrocskák egy-két hónapos közökkel jelentek meg, az utolsót most a napokban kaptam kézhez. Nem bontottam ki őket, mert semmi helyem nincs hozzájuk, de egy gyors fotósorozathoz kicsomagoltam őket, mielőtt mennek vissza pihenni :)


Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14675) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#14674) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14676) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#14674) üzenetére


ldave
félisten

Nájsz, szép sorozat, gratu hozzá :)

A Slime draws near! Command?

(#14677) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Szeretnék venni vmi flash kártyát. Hosszú téli estéken megpróbálkoznék programot írni ezekre a csodákra.
Kérdésem, hogy régebbi platformokra GB és GBA-hoz mit érdemes venni meg honnan?
EZ-flash-t néztem, de 40-50 dolcsiért lehet, hogy marad az emulátor egy darabig.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#14678) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hát srácok, kinyírtam a DS lite-omat ma, leejtettem. :((

Se kép se hang, be se kapcsol. Egy ideje gyengélkedett, a zsanérja eltört már egy ideje, úgy kellett kézzel tartani a kijelzőt (anyagelfáradás). Ma végleg megadta magát szegény.

Jó gép volt, sokat játszottam rajta. 2008 májusában vettem újonnan. 15 és fél évet használtam. Belegondolni is durva, szerintem van itt fórumozó aki ennél fiatalabb.

(#14679) -Nándesz- válasza lugosi (#14678) üzenetére

Kár érte. Viszont, ha tervezel megszabadulni tőle, ne dobd ki. Hirdesd meg hibásként, alkatrésznek.

(#14680) lugosi válasza -Nándesz- (#14679) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez egy nagyon jó ötlet, hátha valaki még hasznát veszi.

(#14681) -Nándesz-

Egy korábban, használtan vásárolt fehér-narancs kiadású 2DS-nél zavart, hogy a külső borító tetején lévő lap besárgult, de csak az a része. :F Nem rég az aliexpress-t böngészve láttam, hogy kb. darabonként össze lehet vásárolni komplett 2DS-t, gondoltam bejátszok egy ilyen külső lapot, aztán kicserélem.

Viszont nem volt egyszerű olyan 'teardown' videót, leirást találni, ahol ezt is külön leszedték, de nem véletlen. Nagyon durva ragasztó fogja, hőlégfuvót ajánlanak ennek a leszedésére, de azért megpróbáltam anélkül. :DDD

Eredmény ahogy lejött:

Cover

Próbáltam óvatosan leszedni, de a lap elég vékony, a ragasztó meg erős.

Végeredmény az új lappal

Azért látszik, hogy jelentős a különbség a megsárgult, és az utángyártott lap között.

Összehasonlítva

A csere során azért persze csak sikerült valamennyire megsértenem a narancssárga keretes részt, szerencsére élőben annyira nem zavaró. Ha valaki esetleg nekiállna leszedni (mondjuk a felső képernyő csere miatt), próbáljon meg ne fém szerzámot használni, illetve legyen egy pót fedlap, mert nagyeséllyel az eredetit már nem teszi vissza.

Az erős ragasztónak egyébént az előnye, hogy az új lapot is gond nélkül tartja, meglátjuk mennyire lesz tartós.

[ Szerkesztve ]

(#14682) Dr.F.E.R.I. válasza -Nándesz- (#14681) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ügyes voltál, az ecetes pajszer mindent lefeszeget :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14683) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Áldott ünnepeket, boldog Karácsonyt :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14684) Narxis válasza koncsik (#14683) üzenetére


Narxis
nagyúr

Boldog karácsonyt! Nagyon jó ez a kép. :R

Thanos was right.

(#14685) Phobion válasza koncsik (#14683) üzenetére


Phobion
őstag

Kellemes Ünnepeket! 🎄

Nagyon jó ez a kép, le is mentettem! 🤓

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#14686) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#14683) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én is ott szunyókálok a képen :B

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14687) psjani


psjani
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos a Gamepark nem foglalkozik már 3ds szervízeléssel. Esetleg tudtok ajánlani valakit aki ért hozzá?
Töltés problémám van a 3ds en....

(#14688) Narxis válasza psjani (#14687) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szia!

Nemrég itt a hardveraprón láttam ilyen hirdetést, hogy mindenféle konzolt szervizel a srác. Sajnos nem mentettem el de sok pozitív értékelése volt.

Thanos was right.

(#14689) braseel válasza Narxis (#14688) üzenetére


braseel
tag

Nem ez volt az a hirdetés:
https://hardverapro.hu/apro/mobiltelefon-laptop-jatekkonzol_szerviz_elerheto/hsz_1-50.html

(#14690) braseel válasza psjani (#14687) üzenetére


braseel
tag

Meg itt van a lőzung a Google keresésre, de ezzel gondolom nem mondok újat.

When your 3DS won't charge, it usually comes down to one of three things:
A worn-out charger. Try connecting to a new charger or outlet before you do anything else. ...
A broken or damaged charging port. Look inside the charging port to see if there's any debris or bent pins. ...
A failing battery.

(#14691) psjani válasza braseel (#14690) üzenetére


psjani
csendes tag

Köszi szépen, rákérdezek majd .
Hát a konkrét baj annyi hogy van fesz a töltő füleken de csak 3V, ami kevés.....
Botlott már valaki ilyen hibába?

(#14692) braseel válasza psjani (#14691) üzenetére


braseel
tag

Ez a cikk annak megállapítására jó lehet, hogy a charging porton és a töltőn kívül még mivel lehet probléma.

https://gbatemp.net/threads/new-3ds-xl-blown-diode-need-values-or-known-replacement.634357/

(#14693) Guitar14 válasza psjani (#14691) üzenetére


Guitar14
senior tag

Én haverom 3DS XL-jét javítottam 2 éve. Ott néha nem töltött, fel se villant és néha kikapcsolt a gép.
Elkezdtem rázni a gépet és akkor egyszer jó volt egyszer nem úgyhogy egyértelmű volt, hogy valami kilazult. Végül az akksi kontaktjai voltak a ludasak, kicsit oxidálódtak az évek során. Egy kis laposfejű csavarhúzóval fényesre kapirgáltam őket, azóta is mondja a haver, hogy hibátlan.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14694) Faterkam


Faterkam
addikt

A New 3Ds XL oldalán, ahol a kéz hozzáér, durván elkezdett lepattogni a festék! ilyet még nem láttam egyik DS-nél sem. Új borítót alulra meg nem lehet szerintem kapni serhol. A kínai utángyártotat meg nem merem beredelni, mert az nem olyan, a többi részt, meg nem akarom cserélni. Szomorú ez a munőség :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14695) Faterkam válasza Faterkam (#14694) üzenetére


Faterkam
addikt

Most nézem, másnál is előjött ez a gond. De itt gumitokban volt, lehet annak a rögzítése kezdi ki? Akitől vettem nem mondta, hogy tokot használt (igaz nem is kérdeztem), és akkor még csak pici helyen pattant le, mostnálam is kb ilyen :/

Kép

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14696) braseel válasza Faterkam (#14695) üzenetére


braseel
tag

Hirdetésekben gyakran látott hiba bizonyos színek esetén. Nem hiszem, hogy ez boldogít.

(#14697) Dr.F.E.R.I. válasza Faterkam (#14694) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Facebook-on a Nintendo közösségben valaki pont hirdet New XL burkolatot kék színben

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14698) Faterkam válasza Dr.F.E.R.I. (#14697) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ez "Metallic Black"

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14699) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, Nintendo DS Lite-ra matt vagy fényes kijelzőfóliát érdemes venni?

(#14700) ldave válasza balintka (#14699) üzenetére


ldave
félisten

Ha főleg szobában, szórt fény mellett használod, akkor felesleges szerintem a matt fólia, annak a lényege, hogy a direkt napfény visszaverődését elmossa.

A Slime draws near! Command?

(#14701) balintka válasza ldave (#14700) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, zömében ott fogom használni sztem. Néha utazáskor. A matt nem torzítja a színeket?

(#14702) ldave válasza balintka (#14701) üzenetére


ldave
félisten

Ezt így sajna nem tudom, de biztos hogy valamit ront az összképen jellegéből adódóan.

A Slime draws near! Command?

(#14703) balintka válasza ldave (#14702) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, akkor szerintem maradok a fényesnél.

(#14704) Faterkam válasza balintka (#14703) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha rám hallgatsz, egyenlőre semmijet ne tegyél rá! Tesztelgesd, ha megvan a kiválasztott, és utána döntsd el! De szerintem nem kell rá. A kisgyerekek szét tudták karcolni az alsó kijelzőt, mert őrölt mód nyomták a stylust, de ez téged nem fenyeget ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14705) balintka válasza Faterkam (#14704) üzenetére


balintka
addikt

Oké, köszönöm az ötletet!

(#14706) gaster


gaster
csendes tag

Sziasztok!
Kínából rendelésről egy ideje már felhagytam, főleg elvi okokból, viszont itthon sehol sem találok 3DS játékkártya tartó tokokat. Tudtok esetleg olyan boltról/eladóról ahol van esélyem még ilyet kapni?

(#14707) Faterkam válasza gaster (#14706) üzenetére


Faterkam
addikt

Pont a múlt héten rendeltünk mi is Kínából :/ Máshol nem találtam én sem.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14708) koncsik válasza gaster (#14706) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Esetleg Gamepark…

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14709) NJanika


NJanika
aktív tag

Egy alig használt 2DS XL (zöld, gyárilag telepített Mario Kart 7-el + kontroller tokkal) mennyi lenne a reális ára ? :R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#14710) koncsik válasza NJanika (#14709) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

KONZOL BEÁRAZÁS
(külön kontroller? vagy mit jelent a kontroller tokkal? - ezt majd pontosítsd ott, légyszíves :) )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14711) Lei559


Lei559
tag

Sziasztok,

Újra kapható a Metroid: Samus Returns megjelenésekor kiadott Samus amiibo. :)

Teljesen véletlenül vettem észre. Én 1 éve használtan jutottam hozzá kín keseresen , mert akkorra már rég nem forgalmazták. Most viszont úgy néz ki újabb adagot gyárottak belőle.

Hátha valaki számára érdekes lehet. :)

(#14712) -Nándesz- válasza Lei559 (#14711) üzenetére

Nem csak az, elég sok régi került elő, és ahogy néztem még várhatók visszatérők. (Pl a Mario odyssey wedding set, zeldak, Animak Crossing). Lehet felfedeztek valami régi raktárkészletet. :DDD

(#14713) Lei559 válasza -Nándesz- (#14712) üzenetére


Lei559
tag

Ez gyanúsan valami reprint kampány. :) Akárhogy is.. remélem ez rendszeres lesz. Jó lenne ha pár 3ds játékot is újra kiadnának.. de ez csak álom. :D Nem szabad telhetetlennek lenni.

(#14714) Rony949


Rony949
őstag

Ez is megvan! :DD

(#14715) Narxis válasza Rony949 (#14714) üzenetére


Narxis
nagyúr

nice :C

Thanos was right.

(#14716) sm4e86 válasza Rony949 (#14714) üzenetére


sm4e86
csendes újonc

Gratulálok, szép szerzemény. :) Nagyon menő, ezt majd én is szeretném.

https://the-gaming-haven.blogspot.com/

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.