Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) RangerFox válasza boost (#3000) üzenetére


RangerFox
veterán

CPP nem csak sima 3DS-re van? Na mindegy az a hirdetés már nem aktív, amit én néztem, szóval jövő hónap elejéig várok, de ha nem lesz semmi jó, akkor nincs mese, újonnan veszem meg a gépet.

(#3002) ViharVadász válasza RangerFox (#3001) üzenetére


ViharVadász
őstag

3DS XL-re is kapható már CPP:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#3003) g@bo válasza ViharVadász (#3002) üzenetére


g@bo
nagyúr

:R

(#3004) Faterkam


Faterkam
addikt

Nálunk is már évek óta dúl a Mario mánia! Igaz egyik sem újonnan került a családba, de meg vannak becsülve! ;) Most jött egy új tag, igaz úgy néz ki, egy meg megy ;) A két gyerek büszke a gépparkjukra, mindegyiket Ők vették a saját pénzükből. (Igaz néha be kellett segíteni)

A képet nem hencegésből teszem ki! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3005) Dr.F.E.R.I. válasza Faterkam (#3004) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Szép kis gyűjtemény, gratulálok. Biztosan nem miattatok fog a Nintendo csődbe menni. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3006) Faterkam válasza Dr.F.E.R.I. (#3005) üzenetére


Faterkam
addikt

:R Köszönjük!

A Wii még lemaradt, de az már nem ide tartozik ;)

(a fiam osztálytársai meg hülyének nézték a gyereket, hogy Wii? Az gagyi, mé nem ikszboksz??? :D

De azon nincs Mario!!!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3007) boost válasza Faterkam (#3004) üzenetére


boost
addikt

gratula :)

[ Szerkesztve ]

(#3008) ImpersonatoR

Ma kipróbáltam a 2ds -t de az kifejezetten gyerekeknek való szerintem. Nekem nagyon kicsi volt. Akinek kicsit is nagyobb keze van az szerintem ne vegyen. Igaz nekem a sima 3ds is kicsi volt hamar le is cseréltem XL -re.

Ja és a 6 év alattiaknak a 3D nem ajánlott nem csak kamuszöveg (elővigyázatosságból) szerintem. Nemrég játszott egy 5 év korul gyerek az enyémmel mario kart 7 est és utána olyan jót hányt szegény. Anyukája meg nem tudta mi van azt hitte ételmérgezés vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#3009) ViharVadász válasza Faterkam (#3004) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szép gyűjtemény, gratulálok hozzá! :) Ha majd én is dolgozni fogok, akkor én is gyűjteni szeretném a Nintendo konzolokat :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#3010) Faterkam válasza ViharVadász (#3009) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönjük szépen mindenkinek! :R

Kicsit játszottak reggel. Ez a Nintendo iskola, és szuper Princess Peach-ből feleltek. Bowsert ledöntötte a kormány :D (meg kockulásból) legalábbis, valami ilyet meséltek ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3011) ViharVadász válasza Faterkam (#3010) üzenetére


ViharVadász
őstag

Nagyon aranyos, és ötletes :C :K

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#3012) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#2983) üzenetére


adalbert1
veterán

Én maximum pár fejlesztést tudok elképzelni, pl. integrált második analóg kar, normális hangerőszabályzó gomb...

(#3013) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#3012) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én ha csak egy dolgot változtathatnék a 3DS-en, akkor az egy erősebb feldolgozó-egység lenne. A képernyő felbontásával nincs különösebb bajom és a második kartól is el tudok tekinteni, viszont némely komolyabb játéknál előfordulnak szaggatások. A Fire Emblem állandóan belassult, mikor a sok effekt előjött a párviadalokban, egyszer-kétszer pedig a MH3U-ban is felfigyeltem rá, mikor több szörny is mozgott a képernyőn. A szaggatások mellett ennek számlájára írhatóak a hosszú töltési idők is, néhány játéknál ez már zavaróan hosszú, pl a Zen-pinball esetében.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3014) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#3013) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, annak én is örülnék, pár másik címnél is érezni, hogy valószínűleg a hardware korlátozza (Donkey Kong, Lego City). Igaz erre nem látok sok esélyt...

(#3015) ViharVadász válasza adalbert1 (#3014) üzenetére


ViharVadász
őstag

A Sonic & All-Stars Racing Transformed demójánál is érezni néha a gyenge hardvert, például ha hirtelen megfordulok érezni az erős szaggatást.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#3016) PHM válasza ViharVadász (#3015) üzenetére


PHM
addikt

Hasonlóképpen.
Én a Heroes of ruin-nál tapasztaltam kihagyásokat,
a hosszú töltési időkről nem is beszélve.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#3017) Faterkam


Faterkam
addikt

Ebben nem tud valaki segíteni? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3018) Karma válasza Faterkam (#3017) üzenetére


Karma
félisten

--> Hardverapró

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3019) Faterkam válasza Karma (#3018) üzenetére


Faterkam
addikt

Természetesen az volt az első, csak gondoltam itt is kérdezek...

(#3020) ldave Köszi, őt ismerem, hívtam már őt is, meg egy másik arcot is, nincs nekik most... :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3020) ldave válasza Faterkam (#3017) üzenetére


ldave
félisten

Van ez a Retromania nevű arc, ő egész jó áron arul N játékokat, annyi a bibi csak, hogy általában német kiadások, márha ez számít. Szerintem irj neki, hátha tud szerezni.

A Slime draws near! Command?

(#3021) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Helló!

Anno kértem a topiclakók segítségét, hogy ha veszek Ds-t akkor milyen is legyen az.

No most megint shoppingoltam egy kicsit az apród.hu oldalról:

5000 ft + 4700 ft volt a pakk.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3022) Dr.F.E.R.I. válasza Bogyi007 (#3021) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Neked tőzsdeügynöknek kellett volna menned, ügyesen megtalálod a jó vételeket. :) A pufi DS-t ki örökölte meg?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3023) Bogyi007 válasza Dr.F.E.R.I. (#3022) üzenetére


Bogyi007
veterán

Én. :)) :D :DD

Ugyanis anyám erre kapásból lecsapott. :C Eddig ő használta azt.

Anno az ipart egy Amiga 1200-as kezdtem el amit elcseréltem egy Psx-re, azt amikor eladtam akkor az árához hozzáadtam 2004-ben egy DvD lejátszó árát s abból vettem Xbox classicot, amit szintén elcseréltem a mai napig meglevő PsP fatre. :DD

De az asztali konzoljaimnak is megvannak a saját történeteik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3024) ldave


ldave
félisten

Be kéne szerezni egy GBA-t :)

A Slime draws near! Command?

(#3025) Dr.F.E.R.I. válasza Bogyi007 (#3023) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Haladó szellemű édesanyád van. :C

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3026) g@bo válasza ldave (#3020) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem baj hogy német, nekem is olyan a mariokart 7, de benne a kazi angol.

vele az a baj, hogy se nem válaszol, se nem pesti, a készlet is vackul.. de próbát megér.

(#3027) ldave válasza g@bo (#3026) üzenetére


ldave
félisten

Mondjuk én csak egyszer vásároltam tőle, de akkor valahol Pesten találkoztunk, lehet azóta elköltözött.

A Slime draws near! Command?

(#3028) Faterkam válasza ldave (#3027) üzenetére


Faterkam
addikt

Jah én is csak lestem, hogy Nagykáta, mert én még Kispestre mentem ki ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3029) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Egy gyors kérdésem lenne: ha nem használom a konzolt, akkor a játékkártyát benne hagyhatom állandóan? Tehát nem tenném vissza a dobozába, hanem a kártya Slot-ban maradna benne. (Azért kérdem, mert még nincs erre külön tokja a játékoknak, és az eredeti dobozból meg nem akarom kivenni, mert észrevettem, hogy nagyon erősen megtartsa, nehogy egyszeri kivételnél eltörjön.) :R

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#3030) Dr.F.E.R.I. válasza ViharVadász (#3029) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én sem szoktam a kártyát kivenni, csak ha nagynéha játékot cserélek. Csak arra vigyázz, nehogy ellopják a gépet, akkor a játéknak is annyi.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3031) ViharVadász válasza Dr.F.E.R.I. (#3030) üzenetére


ViharVadász
őstag

Köszi a választ! A konzolra nagyon figyelek, sose vesztem szem elől:D:) Még egyszer köszi a választ! :R

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#3032) RangerFox válasza Dr.F.E.R.I. (#3030) üzenetére


RangerFox
veterán

Akkor nem merül gyorsabban a konzol? Mert Ps Vitánál így van. Vagy Sleep módba teszed? (bocsi a hülye kérdésért.)

(#3033) ldave válasza RangerFox (#3032) üzenetére


ldave
félisten

Alvó módban 6-7 napot simán elvan a polcon. Legalábbis volt hogy elutaztam egy hétre, feltöltöttem a 3DS-t, de aztán otthon fejeltettem és mikor hazaértem még bőven volt benne kraft.

A Slime draws near! Command?

(#3034) RangerFox válasza ldave (#3033) üzenetére


RangerFox
veterán

Én ha a Vitát alvóba rakom, akkor az nem merül semennyit sem. Még nyáron elutaztam, otthon hagytam a vitát, egy hónap múlva hazajöttem, és még mindig csurig volt az akksi. De én úgy értettem, hogy ha játékot hagysz a Slotban, akkor sem szívja az akksit? Mert a vitáé igen..

(#3035) PHM válasza RangerFox (#3034) üzenetére


PHM
addikt

Kikapcsolt állapotban a Vitánál is mindegynek kéne lennie,
hogy van-e benne játék.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#3036) ldave válasza RangerFox (#3034) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem nem számít, akár még a játék is futhat, amikor lecsukod.

A Slime draws near! Command?

(#3037) RangerFox válasza PHM (#3035) üzenetére


RangerFox
veterán

De nem kikapcsolt állapotról beszélek, hanem készenlétiről, mert pl.: Vitánál úgy van hogy ha megnyomod a power gombot, és vársz addig, amíg eltűnik a kék led, utána nem csinál semmit, csak úgy tudom óránként felébreszti magát, és akkor villog a led. 3DS-nél meg ha jól tudom van egy külön sleep mód gomb.

(#3038) PHM válasza RangerFox (#3037) üzenetére


PHM
addikt

Nem tudok külön sleep gombról. Elég összecsukni a konzolt.
De ha nem használod, miért nem kapcsolod ki a Vitát?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#3039) RangerFox válasza RangerFox (#3037) üzenetére


RangerFox
veterán

Azért nem, mert mint már mondtam, ha nem kapcsolom ki a vitát, akkor sem merül semennyit sem, szóval nem lenne értelme, és vitára főleg elektronikus, tehát nem dobozos játékaim vannak, szóval a dobozos játékok kártyáit is visszateszem a dobozba.
Én erről a csúszkáról beszélek:

(#3040) Dr.F.E.R.I. válasza RangerFox (#3039) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ez a csúszka a 2DS-en van, mert azt nem lehet lecsukni. Kártyára visszatérve tutira nem vesz fel áramot kikapcsolt állapotban (miért is venne egyébként).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3041) RangerFox válasza Dr.F.E.R.I. (#3040) üzenetére


RangerFox
veterán

Ó, ezer bocsánat, nem tudtam. Mivel még nincsen 3DS-em, de kíváncsi voltam erre a dologra, ezért kérdeztem. Ugye vitánál úgy van, hogy ha megnyomjuk a Ps gombot, akkor lestoppolja a játékot, és kilép a főmenübe. na akkor, ha utána alvóba rakom, attól még a játék meg van nyitva, így fogyasztja az áramot. Ha meg kikapcsolom az egész gépet, akkor meg kilép a játékból, szóval annak meg nincs értelme. Meg Vitánál úgy van, hogy a kártyás játékok jobban fogyasztják az akkut, mint a digitális változatok, igaz, előbbieknek sokkal hosszabb a töltési idejük. Na mindegy, most már úgy ahogy értem a dolgokat, köszönöm a válaszokat! :)

(#3042) moli.hu válasza RangerFox (#3041) üzenetére


moli.hu
őstag

ennek az egesz fogyasztas dolognak nem sok koze van ahhoz, hogy a kartya a gepben van-e, itt a lenyeg, hogy a ram aram alatt van-e vagy nem. ugyanarrol beszelunk, mint egy asztali pc-nel az alvas-funkcio. ha a gep alszik, akkor a ram aram alatt van, hisz annak a tartalmat idonkent felfrissiteni kell, hogy ne vesszen el - ezert marad meg a jatek allapota (nem allasa, az a hattertarolora kimentett adatallomany). ezt a megoldast hasznalni a jatekmentes helyett megkerdojelezheto megoldas, mivel egyreszt az aram barmikor elmehet (pl leejted a gepet, pillanatra megszakad a kontakt az akku es az alaplap kozott) es akkor a jatek-allapotod elvesz, masreszt folyamatosan terheli az akkut, amitol csak hamarabb tonkremegy, harmadreszt folyamatosan aram alatt van az alaplap, ami total teljesen felesleges, mikor ki is lehetne menteni az allast a hattertarolora. tehat nem a jatekkartya fogyasztja az aramot, es nem az fogyasztja az aramot, hogy fizikailag benne van a gepben, hanem az, hogy a gep csinal-e valamit, barmit.

[ Szerkesztve ]

(#3043) ldave


ldave
félisten

Előbb olvastam, hogy a 3DS az eddig 3 évében éves szinten 13-14 millió között fogyott. Én látatlan azt mondtam volna, hogy idén biztos jobban teljesített a gép, mint tavaly, de ezek szerint nem, viszont stabilan fogy.

A Slime draws near! Command?

(#3044) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#3043) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Tavaly úgy fél millával adtak el többet, mint 2012-ben, de ez így is sokkal kevesebb, mint amit Iwatáék reméltek, kábé három millióval. Ahogy számolom, a DS nagyjából tíz millióval járhatott előrébb hasonló időszakában. Most lépne viszont a 3DS abba a pályaszakaszba, amikor a DS eladásai valami kegyetlenül felpörögtek, annak volt két olyan éve, amikor 30-30 milliót eladtak belőle. Azt már kétlem, hogy a 3DS ennek csak a közelébe is jutna, évi 20 millió már nagyon szép teljesítmény volna tőle. A károgókkal ellentétben én nem hinném, hogy a gép eladásai már elérték volna a tetőpontot (ilyen hamar pláne nem), még néhány év alatt bőven meglehet a 100 millió belőle.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3045) g@bo válasza Dr.F.E.R.I. (#3044) üzenetére


g@bo
nagyúr

2ds pörgethetnné a piacot, de nem 40 ropiért...

(#3046) RangerFox válasza g@bo (#3045) üzenetére


RangerFox
veterán

36990Ft....

[ Szerkesztve ]

(#3047) g@bo válasza RangerFox (#3046) üzenetére


g@bo
nagyúr

mediaban meg 45. ;]

(#3048) RangerFox válasza g@bo (#3047) üzenetére


RangerFox
veterán

Debrecenben 40k... Na mindegy, szerintem pont jól van árazva, mondjuk annak mindenki örülne, ha még olcsóbb lenne, de így is pont annyi előnye/hátránya van a 3DS XL-lel szemben, amennyi a kettőjük közötti árrés.

[ Szerkesztve ]

(#3049) RangerFox


RangerFox
veterán

Most látom, hogy a Gameshop törzsvásárlói kártyával 31990Ft egy 2DS!! Ez nagyon jó ár érte. Én meg is rendelem. Akinek nincs törzsvásárlói kártyája, de szeretne kedvezményesen vásárolni, az küldjön egy privátot, ugyanis egy jelszót kell írni a rendelésnél a megjegyzéshez.

(#3050) Dr.F.E.R.I. válasza RangerFox (#3049) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Melyik kártyád van, a dedikált Gameshop/KV, vagy a Gamestar? Már én is gondolkodtam rajta, hogy ha legközelebb veszek valamit, akkor beszerzek egyet.

Szerk.: linket tudnál dobni erről az akcióról? Nem látom, hol írják.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.