Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) moli.hu válasza doncortio (#748) üzenetére


moli.hu
őstag

azok nem flashkartyak, hanem flashkártridzsok. a flashkartya az a memoriakartya, ami a flashcart-ba belemegy.

(#752) doncortio válasza moli.hu (#751) üzenetére


doncortio
senior tag

Gondolom az az R4i vagy micsoda. Meddig kezelik a memkarikat? Sajnos csak 8GB-s a legkisebb.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#753) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Megtaláltam az Acekard 2i-met, amit még DSi-hez használtam. Elvileg ez működik 3DS-hez is, de frissíteni kéne, amihez kell egy régebbi DS. Olyanom meg nincs, de még a környezetemben sem tudok róla. Van valami módja DSi/DS lite/ DSiXL nélkül frissíteni?
De ha nincs, akkor tudtok olyan helyet mondani ahol van kiállítva régebbi gép?

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#754) PHM válasza Ocarina (#753) üzenetére


PHM
addikt

Budapest?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#755) Ocarina válasza PHM (#754) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Igen.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#756) doncortio


doncortio
senior tag

Jól számoltam, hogy hat darab Final Fantasy van DS-re? Én ezeket ismerem: FF III, FF IV, FFF: Chocobo Tales, FF Tactics A2, FFCC: Ring of Fates, FF XII: Revenant Wings

Fire Emblemről van valakinek véleménye?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#757) PHM válasza Ocarina (#755) üzenetére


PHM
addikt

Akkor tudok segíteni, de leginkább csak a hétvégén.
Írj privátot, ha jó akkor.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#758) ldave válasza doncortio (#756) üzenetére


ldave
félisten

Ezek közül ami ér is valamit az a Revenant Wings, a Tactics A2 (mondjuk ennek a története egy nagy vicc az eredeti FFT után... de a harcrendszer elviszi a hátán az egészet) és van még a Four Heroes of Light. FF4-ből sokkal jobb a PSP-re kiadott Complete Collection. Crystal Chronicles részek nekem nem nagyon tetszettek.

Fire Emblemet nem ismerem.

A Slime draws near! Command?

(#759) doncortio válasza ldave (#758) üzenetére


doncortio
senior tag

Hát pdig pont hogy a számozott FF remake-eket dícsérték :F Te mint szakavatott jRPG gamer aki rendelkezik DSi-vel, PSP-vel, Wiivel, PS2-3-mal és iPod Touchcsal (te sem lehetsz az a tipikus csóringer gyerek :) vagy csak baromi jól beosztod a fizetéses) mit ajánlanál?

Fire Emblem számomra azért tűnik vonzónak, mert SRPG, azaz ötvözete a két kedvenc műfajomnak :)

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#760) moli.hu válasza Sirandrish (#734) üzenetére


moli.hu
őstag

csinaltam neked videot a dslite es dsixl kepernyojerol:
http://www.youtube.com/watch?v=DvnI1T-PyBc
http://www.youtube.com/watch?v=Gvp-O3xKir4

(#761) ldave válasza doncortio (#759) üzenetére


ldave
félisten

Hehe, beosztom amim van :) Amúgy meg nem egyszerre vettem ezeket, 2-3 év gyűjtése

Próbáltam a FF 3 és 4 DS-es részét, és nem rosszak, de nekem nem jött be a 3d-s grafika amit alátettek, sokkal jobban tetszik a 4 a psp-n, ahol megmaradt klasszikus 2d-snek az egész, persze azért feljavítva mai szintre.

DS-re kedvenc játékaim:
The World Ends with You - teljes mértékben tapizós irányítás, érdekes sztori, ötletes harcrendszer.

SMT: Devil Survivor - nagyon jó történet, harcrendszer is profi (klasszikus rpg és stratégia keveréke), nagy hátrány, hogy USA only, ahogy a

Radiant Historia - is. Ez talán az egyik legjobb klasszikus jRPG a generációban, jó kis időutazgatós móka, szintén remek harcrendszerrel megáldva.

Ha ez a 3 játék tetszik, akkor már megéri egy DS :)

+ az összes Layton.
"A true gentleman leaves no puzzle unsolved."

A Slime draws near! Command?

(#762) Sirandrish válasza moli.hu (#760) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszikee :R
Tényleg jóval hamarabb átmennek inverzbe a színek de minőségbéli különbséget nem igen vélek felfedezni.
Mondjuk az XL méretü kijelző az bejön de annyi pénzem semmiképp sincs.
a Lite-ot nem adod el?:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#763) doncortio válasza moli.hu (#760) üzenetére


doncortio
senior tag

Az XL képernyője ezek alapján sokkal jobb, nem is fordultak át a színek, nagyobb a fényereje, mérete - ez utóbbi lehet kellemetlen is az alacsony felbontása miatt, de engem az XL meggyőzött :K Viszont kíváncsi lennék egy DSi vs. Lite meccsnek is (vagyis ősDS vs. Lite vs. DSi vs XL öccsecsapásnak :D), mert az elérhetőbb árkategóriában van nekem.

Köszönjük :R

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#764) doncortio válasza ldave (#761) üzenetére


doncortio
senior tag

A The World Ends With You megfogott, elég érdekesen néz ki. A Radiant Historiara pedig mondjuk nem nagyon tudok mit mondani, nekem így elsőre nem nagyon tűnik kiugrónak, egyedinek, mint az előbbi.
Amit még tervezek még DS-re (ha lesz): GTA Chinatown Wars, SimCity DS, Advance Wars: Dark Conflict, MarioKart DS, min. 1 Final Fantasy

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#765) toth87 válasza moli.hu (#760) üzenetére


toth87
tag

Nem a szinek mennek át inverzbe,,,a betekintési szög változik ennyi,,nagykaland,sok monitor is ilyen ,de attól függetlenül,játék közbe nyilván nem hajoldozik senki jobbra balra,le+fel,,,,ha játszik az ember,akkor mered a képernyöre és ennyi,,,,ja amugy meg amikor kijött a ds lite 2006-ban ez senkit nem zavart (szerintem téged se)

(#766) ldave válasza doncortio (#764) üzenetére


ldave
félisten

Az tényleg nagyon jó (TWEwY). Amúgy ez csak random 3 kedvenc volt, írhattam volna a Dragon Quest 9-et, Chrono Trigger-t (én ezen a platformon játszottam vele először) és még sorolhatnám.

Ha stratégiai játékok bejönnek akkor jópofa a Might & Magic: Clash of Heroes meg a Civ-nek is van egy ds-es kiadása, jól ellehet vele szórakozni (bár nem olyan összetett persze, mint a pc-s részek).

A Slime draws near! Command?

(#767) moli.hu válasza toth87 (#765) üzenetére


moli.hu
őstag

de, a szinek mennek at inverzbe.
nem, nem sok monitor ilyen, csak a rosszak.
de, jatek kozben valtozik a betekintesi szog, mivel ez egy handheld es portable.
minden tulajdonsag relativ, csak akkor tudod, hogy valami szar, ha letrejon egy jobb. mar van jobb. o most akar vasarolni, nem 2006-ban.

(#768) toth87 válasza moli.hu (#767) üzenetére


toth87
tag

igen meg amit enged kerete,,,,,nem tudom te mennyit nyomtad a lite-ot,én egyszer nem találkoztam ezzel a gondal,,,,ezt a problémát szemböl nézve sose hozod elö,vagy te madártávlatból nyomod? vagy lehet hogy mosógépen ültél és ugy nyomtad :) centrifugáláskor biztos nem jó :)

ja meg még egy kis negativum,,,,hiányzik a többi tipusból a gba slot,na msot ezzel az a helyzet hogy baromi olcsón lehet szerezni oda való gameket,,,jó huzó cimekröl van szó....

[ Szerkesztve ]

(#769) Sirandrish válasza moli.hu (#767) üzenetére


Sirandrish
legenda

Valóban jobb a Dsi kijelzője ilyen szempontból viszont abban én is egyetértek a kollégával hogy játék közbe a Lite is fasza.
Legalábbis nekem volt és én sem találkoztam ilyesmivel hogy a színek átmennek inverzve..biztos belebújtam :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#770) doncortio válasza Sirandrish (#769) üzenetére


doncortio
senior tag

Hát szerintem ha vársz egy kicsit akkor 3DS-t is vehetsz :) Az viszi a DS-es cuccokat is meg van Ocarina rmk (ki kéne próbálnom, azt mondják jó játék). 30e-ért láttam itt nemrég az aprón.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#771) adalbert1


adalbert1
veterán

Szerintetek hol lehet most a legjobb áron új DSi-t, vagy DS Lite-ot kapni?
Jó lenne valami olyan hely, ahol használt játékokat is beszámítanak (és a hozzáállásuk is normálisabb), pár Xbox360 játékomból akarom egy részét finanszírozni.
Egy hónapja még volt mindkettő a konzolstudio oldalán is, ott az árak is jók voltak, viszont most már csak olyan színekben van, amit nem szívesen vennék meg. Legtöbb helyen ahogy néztem szinte már csak 3DS-t árulnak, azt pedig egyelőre nem akarok venni, így kb. maradt az 576, viszont ott meg nem túl kedvező árak vannak...

(#772) Sirandrish válasza doncortio (#770) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ocarina a kedvenc játékom szóval nem kell bemutatni de nekem az még drága :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#773) H.B. válasza adalbert1 (#771) üzenetére


H.B.
csendes tag

maradt az 576, viszont ott meg nem túl kedvező árak vannak...

...és akkor enyhén fogalmaztál. :D Ritkán lehet náluk találni jó áron játékot, vagy használtan valamit.

(#774) doncortio válasza adalbert1 (#771) üzenetére


doncortio
senior tag

Szerintem viszont a 3DS jó választás lenne, mert viszi a régi DS-es cuccokat is (erről várnék tapasztalatokat, mert én is kíváncsi vagyok).

(#722) Sirandrish: akkor nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#775) adalbert1 válasza H.B. (#773) üzenetére


adalbert1
veterán

Ennek azért annyi előnye van, hogy kb. majd annyiért számítanák be a használt játékaimat mint amennyiért anno rendeltem őket a zavviról, persze ezzel sokra nem megyek ha az így nyert hasznot elbukom a drágább termékek miatt...

doncortio: mivel kiadják a második analóg karos kiegészítőt, így várható hogy jövőre lesz majd egy két analógkaros változat is, persze ez még csak pletyka szinten megy, ha jól emlékszem hivatalos infó még nem volt róla sehol. Így én 3DS-t csak olyat vennék, viszont várni nem akarok fél vagy 1 évet.

(#776) toth87 válasza adalbert1 (#775) üzenetére


toth87
tag

gamepark.hu kell neked :) ott nagyon szép ds-eket lehet használtba 18 ért venni,plusz cserélgetnek is meg be is számitanak......

(#777) Sirandrish válasza toth87 (#776) üzenetére


Sirandrish
legenda

ma én is náluk érdeklődök majd :K
Nem tudod a chatet figyelik?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#778) toth87 válasza Sirandrish (#777) üzenetére


toth87
tag

persze rajta vannak mindig,én is ugy szoktam érdeklödni,ha kell valami,,,

(#779) admin4911


admin4911
tag

mikor fog nintendo dsi-re szoftver frissítés (firmware) megjelenni?

(#780) ldave válasza admin4911 (#779) üzenetére


ldave
félisten

Nem hiszem, hogy jönne még rá valaha új fw, a Nintendo teljes gőzzel már a 3DS-re koncentrál.

A Slime draws near! Command?

(#781) doncortio válasza ldave (#780) üzenetére


doncortio
senior tag

Meg is értem őket. A vicc az, hogy idehaza még baromi drágák a DS-ek, nem nagyon nyomta le az árukat a 3DS (DSi XL még drágább is).

Van már a piacon lila 3DS?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#782) doncortio


doncortio
senior tag

Na, kikérném a tanácsotokat:
Lenne egy első generációs DS valami DSTT-vel, Game Travelerrel, magyar töltővel. Szerintetek megér 10e-t?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#783) PHM válasza doncortio (#782) üzenetére


PHM
addikt

Ha nagyon jó állapotban van, igen. De csak akkor.
Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#784) doncortio válasza PHM (#783) üzenetére


doncortio
senior tag

Arra még rákérdezek, mert csak egy alacsonyfelbontású képen volt rajta és arról meg sok minden nem derül ki.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#785) ldave válasza doncortio (#782) üzenetére


ldave
félisten

Az elég régi gép lehet, aksija nem lehet már nagyon strapabíró, de ha külsőleg rendben akkor jó ár érte.

A Slime draws near! Command?

(#786) doncortio válasza ldave (#785) üzenetére


doncortio
senior tag

Mennyi lenne bele egy aksi?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#787) PHM válasza doncortio (#786) üzenetére


PHM
addikt

Az utángyártott akkut szerintem 1000 Ft körül be lehet szerezni.
Az én GBA SP-m sokkal régebbi, és még mindig kiváló állapotnak örvend
az akkuja, úgyhogy szvsz emiatt nem kell parázni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#788) Ocarina válasza PHM (#757) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Köszi, de már megoldottam. :)

Más:
Super Mario Land 3D nagyon jó játék. Elég könnyű, de ha arra megyünk, hogy meglegyen minden medál akkor már húzósabb. :C

(#789) doncortio: Hogy működjön. :P

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#789) doncortio válasza PHM (#787) üzenetére


doncortio
senior tag

Akkor mire kell még, hogy ügyeljek?

(#788) Ocarina: mázlista... amúgy milyen jelenleg a 3DS felhozatala? A DS-emulációról tudsz nyilatkozni?

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#790) ldave válasza PHM (#787) üzenetére


ldave
félisten

Akkor nem szóltam, nem gondoltam volna, hogy ennyire bírja.

A Slime draws near! Command?

(#791) Ocarina válasza doncortio (#789) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Hát alakulóban van. Megjelenéskor kellet volna ennyi jó játék, és biztos, jobban fogyott volna.
Én még nem próbáltam sima DS játékot, de úgy olvastam, nincs vele probléma.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#792) PHM válasza doncortio (#789) üzenetére


PHM
addikt

Külső állapot, érintő kijelző, zsanérok állapota, esetleges pixelhibák.
Ezekre nem árt figyelni.
Ha viszont be sem kapcsol a gép, azzal, hogy "Elfelejtettem feltölteni.",
akkor ne vedd meg.
#790 ldave: Az eredeti akkukkal jók a tapasztalataim, szerintem
nem rossz az élettartamuk.
Van pufi DS-em is, annak sincs gond az akkujával.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#793) doncortio válasza PHM (#792) üzenetére


doncortio
senior tag

Akkor tuti feltöltetve hozatom majd el vele! A pixelhibák meg ilyen alacsony felbontáson meg szerintem tuti szemet szúrnak :) Még 3,5" WVGA-n is kapásból megleltem szal' itt se lesz gond.

Szerintem az lesz az első, hogy majd átdesignolom :D Asszem még meg vannak azok a festékek, mintáim amiket a PC-s tevékenykedéseimhez használtam fel.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#794) H.B. válasza doncortio (#781) üzenetére


H.B.
csendes tag

Nincs lila.

#792 LR gombokat is érdemes próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#795) toth87 válasza doncortio (#793) üzenetére


toth87
tag

egyik haveromnál a gba slotban lévö érintkezökböl volt egy kis réz akármi letörve,azt is érdemes megnézni... :)

(#796) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ha minden jól megy akkor csak lesz 1 DS Lite-om jövőhéten.
Így érdeklődnék azoktól akik használnak hogy milyen játékokat érdemes rá beszerezni?
Természetesen Zelda, Mario, Mario Kart, Okamiden, Castle..
Szóval ezeken kívül?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#797) ldave válasza Sirandrish (#796) üzenetére


ldave
félisten

Próbáld ki a Ghost Trick-et és valamelyik Layton-t.

A Slime draws near! Command?

(#798) Sirandrish válasza ldave (#797) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Layton az nem az amihez kenni vágni kell az angolt?
Mert akkor az felejtős :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#799) ldave válasza Sirandrish (#798) üzenetére


ldave
félisten

Te nem Londonba készülsz? :)

A Slime draws near! Command?

(#800) Sirandrish válasza ldave (#799) üzenetére


Sirandrish
legenda

De londonba készülök de messze állok a perfectől.
Igazából régebben olvastam egyik részéről tesztet és nem az én stílusom.
te mint jRPGamer...DQ IX? Mennyire faja? Szemezgetek vele keményen :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.