Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) ldave válasza Jeno.L (#1800) üzenetére


ldave
félisten

Most ha jól értelmez a látottakat, akkor a Bravely Default és az SMT IV. is jön EU-ba?

A Slime draws near! Command?

(#1802) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1801) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

A csóka kerekperec megmondja a directben, hogy még ez év vége táján jönnek Európába.

Szerk.: a Bravely Defaultnál mondja, hogy még ez évben jön Eu-ba, az SMT IV-nél nem mond semmilyen időpontot, de ettől független jön majd az is.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1803) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1802) üzenetére


ldave
félisten

Direct-et majd csak este tudom megnézni, de ennek örülök :) Kíváncsi vagyok ki lesz az SMT kiadója.

Ja, amúgy meg most vettem csak észre, hogy a Luigi doboza fluoreszkál a sötétben :D

Sajna nem tudok róla jobb képet.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1804) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1803) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én tudtam, hogy fluoreszkál, valamelyik cikkben olvastam róla. :P

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1805) ldave


ldave
félisten

Huh, ez a Fire Emblem zseniális, viszont a normál nehézséget nem ajánlom, az első pár csatát szinte sebzés nélkül nyertem meg. Azt hiszem ki kell vennem egy hét szabadságot :)

A Slime draws near! Command?

(#1806) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1805) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ez feltűnt a demójában is, de a középső fokozaton sem veszítettem embert, úgy emlékszem. Mondjuk én rendszerint a legnehezebb fokozaton szoktam játszani mindenhol, ahol csak lehet.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1807) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1806) üzenetére


ldave
félisten

Lunatic viszont már túl kemény, egy várhatóan 30 órás játéknál inkább nem szenvedek annyit (öregszem már én is, na :) ), de a normál meg túl könnyű, szóval maradok a középútnál.

A Slime draws near! Command?

(#1808) A.tessz válasza Dr.F.E.R.I. (#1806) üzenetére


A.tessz
senior tag

Ezzel én is így voltam mindíg, de azért vannak játékok amik így is megtudnak lepni :D pl Dark soul!

(#1809) ldave válasza A.tessz (#1808) üzenetére


ldave
félisten

Dark Souls nagyon jó játék, viszont az a bajom vele, hogy hétköznap, 9-10 óra munka és utazás után egyszerűen nincs meg az testi és lelki nyugalmam, amit az a játék igényel.

A Slime draws near! Command?

(#1810) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Megcsináltattam a DS lite-ot és már megint jó! Plusz az 508 Forintos hongkong-i akku is igen jól teljesít. :C
2000-es utángyártott van benne most. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1811) PHM válasza Sub-ZeRo (#1810) üzenetére


PHM
addikt

Az a 2000-es jó esetben 1000-es lesz csak.
A kínaiak szeretnek nagyot mondani.
Ettől függetlenül jó lesz az.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1812) Sub-ZeRo válasza PHM (#1811) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor k@pják be. :DDD De mégsem 4500 volt mert itt annyi lett volna, kintről meg 508 + 240 Ft-ért elküldte,

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1813) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Várható mostanában a Nintendo-nál gépfrissítés? Nagyon gondolkodom, hogy beruházok egy 3DS-re, de ha pletykálnak frissítést, akkor kivárnék. Még GameBoy Color-on játszottam sokat nagyon régen, azóta egyáltalán nem követem a történéseket, viszont kéne valami kanapés elfoglaltság :)

(#1814) ldave válasza nauro (#1813) üzenetére


ldave
félisten

Nintendo esetén sose lehet tudni, de nincsenek pletykák, legalábbis én nem nagyon olvasok olyasmiről mostanában, hogy jönne egy új 3DS variáns, mondjuk beépített második analóg karral. Szóval ha most van rá kereted és van az a pár játék ami nagyon tetszik rá, akkor nyugodtan vegyél 3DS-t. Én mondjuk az XL kiadást ajánlom, a nagyobb képernyő jót tesz 3D hatásnak.

Jövő vasárnap erre a VIII. 3DS Hungary Találkozóra jön innen valaki?

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1815) nauro válasza ldave (#1814) üzenetére


nauro
aktív tag

Vannak játékok amik bejövősek, valamint nemrég olvastam, hogy az új Pokemon RPG is 3DSre fog megjelenni, régen nagyon nagy fanja voltam a dolognak, mindenképpen megnézném egy friss kiadásban is.
Az XL-nél nem zavaró, hogy ugyan az a kijelző felbontása, mint a sima 3DSnél?

(#1816) Dr.F.E.R.I. válasza nauro (#1815) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem zavaró, teljesen szép képe van. A gép csak két éve van kint (az XL még egy éve sincs), úgyhogy nyugodtan beruházhatsz a jelen generációba, még nem sok mindenről maradtál le. Nagyon jó konzol amúgy, nekem piszokul bejött, soha nem gondoltam volna (nekem a Gameboy classic - a szürkeárnyalatú kijelzős - volt előtte az utolsó kézikonzolom).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1817) nauro válasza Dr.F.E.R.I. (#1816) üzenetére


nauro
aktív tag

Ezt jó hallani, akkor azt hiszem beleugrom a dologba :)
Esetleg tipp vásárlásra? Van bevált boltotok konzolra, játékokra? Bár ahogyan nézegettem, körülbelül egység áron mennek a készülékek, játékok nálunk. Na majd azért Zavvit és ShopTo-t nézegetem, hátha lesz valami jó kis akció

(#1818) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1816) üzenetére


ldave
félisten

Ahogy Feri is mondja, egyáltalán nem zavaró! Nagyon jól trükköztek a kijelzővel valamit, mert egyáltalán nem érezni, hogy pixeles lenne.

@nauro: XL-es gépek nagyjából egy árban mennek a konzolboltokban, most talán a Konzol Stúdióban a legolcsóbb, viszont fontos, hogy alapra a 3DS XL-hez nem jár töltő, azt külön kell megvenni hozzá.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1819) Dr.F.E.R.I. válasza nauro (#1817) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én a Playmaniánál (Bp) vettem a gépet, nem egy puccos bolt, de legalább olcsóak. A fóliás játékaik is általában 10k alatt vannak.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1820) adalbert1 válasza ldave (#1814) üzenetére


adalbert1
veterán

Én arra azért kíváncsi lennék, hogy meglépik-e a 2 analóg karos variáns kiadását valamikor, vagy megmarad külön vásárolható kiegészítőnek. Ahogy olvastam, mostanában már kihasználja 1-2 játék, és XL-hez is kijött a Circle Pad Pro.
Az viszont tény, hogy kezd egyre jobb lenni a szoftver kínálat, nemsokára jön a Donkey Kong Country Returns, és a Lego City is kijön, habár ezeket inkább majd Wii U-n játszanám pár hónap múlva (remélem a Donkey Kongból is kiadnak majd egy Wii U verziót).
Gondolom innen a topicból senki nem érdeklődik ilyen játékok iránt túlzottan, de ma láttam Sims 3-at 1500 Ft körüli áron a váci úti tescoban (igaz csak 1 darab volt belőle). Volt még pár másik játék is leárazva, pl. Donkey Kong Country Returns Wii-re nyolcezer párszáz forintért.

(#1821) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#1820) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Azért nem hiszem, hogy lesz kétkaros változat, mert a játékoknál inkompatibilitás lépne fel a meglévő gépek esetén. Ezt a kezdetekkor kellett volna meglépni, most már eső után köpönyeg - szerintem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1822) PHM válasza Dr.F.E.R.I. (#1821) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem nem lenne semmiféle inkompatibilitás.
A második analóg kar csupán lehetőség, azt vagy használ(hat)ja
az adott program, vagy nem.
Olyasmi ez, mint a DSi gyorsabb processzora, több ramja.
A lehetőség adott volt, mégis a játékok zöme sima DS-en is futott.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1823) Dr.F.E.R.I. válasza PHM (#1822) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ha viszont megmaradna csak lehetőség szinten, akkor meg nem valószínű, hogy megdrágítanák a gépet vele. A másik problémát meg az vetné fel ez esetben érzésem szerint, hogy már eleve van >30M db eladott gép, ha most kiadnának egy kétkaros verziót, az a játékosokat osztaná csak meg (sok régi vásárló az XL megjelenésekor is becsapva érezte magát). Ilyen-olyan okok miatt, de szerintem nem fogják ezt meglépni, nem érzem azt, hogy ennyi hasznot hozna a cégnek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1824) ldave


ldave
félisten

Hoppá, Fire Emblem 3. helyen nyitott az angol eladási listán, Luigi pedig visszaesett a múltheti 5. helyről a 8.-ra.

Hétvégén játszottam is vele picit, hát a hard nehézség hamar bekeményített, az 5. csatánál már kellett 5-6 próba, hogy veszteség nélkül meglegyen a győzelem. Classic módban játszom, szóval ha valaki meghal egy ütközet során, akkor már nem lehet visszahozni a játékba.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1825) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1824) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

A DLC-pályákat is letöltötted? A ND szerint egy hónapig ingyenes az egyik, ha valaki mindhármat megveszi.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1826) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1825) üzenetére


ldave
félisten

Hja, az első DLC ingyenes most, a teljes csomag pedig akciós, amíg ez az ingyenesség tart :) De még nem értem el odáig a történetben, hogy ez a lehetőség aktív legyen, vagy csak elkerülte a figyelmem. Az eShop-ban külön pedig nem érhetőek el ezek a DLC pályák, szóval ha minden igaz, akkor csak ingame lehet őket megvenni (a NSMB 2-ben is így van).

A Slime draws near! Command?

(#1827) ldave


ldave
félisten

Új európai 3DS játék akció:

Castlevania: Lords of etc., Monster Hunter 3 Ultimate, Luigi's Mansion 2, Fire Emblem Awakening, Lego City Undercover: The Chase Begins, Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity, Donkey Kong Country Returns 3D, and Animal Crossing: New Leaf.

Ha fenti játékok közül 3-at regisztrálsz a Club Nintendo-ba, akkor választhatsz ingyen egy negyediket (a listáról).

Meg jön egy ilyen szépség is:

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1828) Jeno.L válasza ldave (#1826) üzenetére


Jeno.L
tag

Nem QR kóddal jönnek ezek a pályák is a játékhoz? csak mert pl Etrian-ban így adta az ATLUS a bonus küldetéseket és itemeket. Elvileg köv7en veszem meg a Soul Hacker-t, majd írok 1-2 sort róla esetleg.

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1829) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1827) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Köszi a tippet! :R Ez baromi jó, mert a Castlevania és a Fire Emblem úgyis befigyelnek majd, viszont megint nehéz lesz kiválasztani, melyik legyen a harmadik (hát még utána a bónusz játék). :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1830) A.tessz válasza ldave (#1827) üzenetére


A.tessz
senior tag

Ez nagyon király meg is van a három! Egyébként lesz időm , tolok fel kis beszámolot Castlevaniaból , nyomtam egy chaptert rajta!

[ Szerkesztve ]

(#1831) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1829) üzenetére


ldave
félisten

Nekem kettő van, Lego játékon gondolkodom, de hogy mi lenne a negyedik, azt nem tudom, talán a Donkey Kong Country Returns 3D.

Amúgy ez az akció holnap indul és június végéig tart.

A Slime draws near! Command?

(#1832) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1831) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Még ettől az akciótól függetlenül gondolkodtam rajta, hogy a Fire Emblemet digitálisan veszem meg, hogy állandóan a gépen legyen (a DLC-k meg gondolom amúgy is jönnek majd rá). Castlevania biztosan maradna, a másik kettő dobozos játéknak meg majd valami olyan kellene, ami cserebere játéknak jó lehet később. :K

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1833) Goldwin


Goldwin
aktív tag

(#1834) Dr.F.E.R.I. válasza Goldwin (#1833) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Előbb olvastam én is egy másik portálon. Végül is, nem oszt nem szoroz sokat:

"...we are continuing to investigate ways to deliver information about our games directly to our home audience around the time of E3."

Más szavakkal élve, mindenképp beszámolnak majd róla, amit ígértek, csak épp a saját elképzeléseik szerint. Nem titok, hogy a Nintendo Directet fogják tovább görgetni, amikben tényleg mindig lerántják a leplet jópár készülő dolgukról. Mondjuk jobb lenne, ha a kéthavi adás helyett havi fix időpontra állnának át, így is biztos lehetne miről beszélni. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1835) ldave


ldave
félisten

Érdemes elolvasni ezt a cikket és a kommenteket.... :(

A Slime draws near! Command?

(#1836) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1835) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Engem ha tele nyugtatóznának és két napig nem hagynának aludni, akkor is korrektebb 'cikket' tudnék írni a témáról. A hozzászólókról pedig csak úgy süt az értelem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1837) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1836) üzenetére


ldave
félisten

Hja, azért valahol gáz, hogy az ország egyik vezető tech oldala ennyire képes. Na mindegy.

Luigi teszttel picit elcsúsztam, nem volt sok időm játszani és a multi módokat még ki akarom próbálni, hogy arról is tudjak picit írni.

A Slime draws near! Command?

(#1838) moli.hu válasza Dr.F.E.R.I. (#1834) üzenetére


moli.hu
őstag

azert nem mennek, mert tele lesz a sajto a ps4-el es foleg az xbox720-szal.
akkor meg minek.
jol teszik.

(#1839) A.tessz válasza ldave (#1835) üzenetére


A.tessz
senior tag

Ez ennek a cikknek a koppintása Egyébként szerintem ezt az oldalt nézzétek: [link]

Épp a legtöbbet eladott játék a luigi.... A gazdasági veszteség nem azt jelenti, hogy tönkremennek, csak nem megy annyira a szekér , egyik cégnek se megy jól a Sony épületeket ad el.... vitát a kutya se veszi.

A nintendo meg épp veszit abból a baromi nagy profitból amit felhalmozott, az apple is úgy volt veszteséges , hogy egyébként nem voltak rosszak az eladásai.

Wii u is szépen beindul majd mint a 3ds, amint kidobnak rá valamit, egyébként a monster hunter szerintem nagyon jó lett! (:

Amúgy meg kicsit az az érzésem mint az apple esetében, vannak akik ki vannak élezve a nintendora (ahogy az apple-re )ezért szapulják.

[ Szerkesztve ]

(#1840) Dr.F.E.R.I. válasza A.tessz (#1839) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem igazán, a Te linked inkább egy sokrétű számszaki összegzés (elég száraz anyag), a magyar viszont egy szimpla trollkodás, számokkal megtámogatva - amik valóban tényszerűek, egyébként. Most pár perce olvastam végig ezt a cikket, az élő példa rá, hogy kell ugyanazt a témát precízen megközelíteni, a számokat és a közelmúlt eseményeit reálisan értékelni, majd mindezekből intelligens következtetéseket levonni. Sajnos angol nyelvű az anyag.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1841) A.tessz válasza Dr.F.E.R.I. (#1840) üzenetére


A.tessz
senior tag

Igen ez igaz, de a számadatokat lopták innen , csak arra értettem.

Mondjuk az a része, hogy a 3ds is rosszul teljesÍt, azzal nem értek egyet!

[ Szerkesztve ]

(#1842) Dr.F.E.R.I. válasza A.tessz (#1841) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az egész cikk egy félremagyarázás, ez csak egy a sok közül. Az tény, hogy a N lefelé módosította a várható 3DS eladási számait, de:

1, Eleve nagyon magas eladási célt határoztak meg (17,5 M db)
2, Ezt csak nem sokkal (<17%) módosították lefelé, de ez csak becslés, az idei játékdömping még akár pozitív irányba is billentheti
3, Egyetlen valódi riválisából, a PS Vitából heted annyit adtak el, így gyakorlatilag szinte egyeduralkodó a jelenlegi handheld piacon a 3DS

Mindebből viszont az jön le a 'cikk' írójának, hogy "a Nintendo 3DS-nek is gyengébben ment a vártnál". Azt még véletlen sem említette meg, hogy:

1, A 3DS eladása profitábilis
2, A tavaly előtti pénzügyi év üzemi veszteségét a 3DS árvágása okozta nagyrészt, ami egyszeri tétel volt
3, A 3DS felfuttatása példaértékű nemcsak a N berkein belül, de az egész konzolpiacon is; ráadásul az idei év az eddigi legerősebb a játékfelhozatal szempontjából
4, stb

A médiára általában igaz, hogy ugyanazt a tényt több féle megvilágításban is be lehet mutatni, attól függően, ki fizeti az adott bérfirkászt (a fenti 'cikk' elkövetőjét nem a Nintendo, az biztos ;) ).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1843) szabopeter73


szabopeter73
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Hozzájutottam egy NDSi konzolhoz, ami tartalmaz egy úgynevezett Supercardot. A menüben ezt ki lehet választani. Láttam, hogy ebbe lehet illeszteni micro msd kártyát, viszont nem értek hozzá, nem tudom, hogy ez mire és hogyan használható, esetleg lehetséges-e ily módon feltölteni rá játékokat.
Próbáltam már, hogy .nds kiterjesztésű gamet rátettem a kártyára, azt beletettem ebbe a supercardba, de nem csinált semmit, valamilyen hibaüzenetet írt ki a kijelzőre, hogy indítsam újra a gépet.
Segítségetek előre is köszönöm.
Üdv Péter

(#1844) Jeno.L


Jeno.L
tag

Remélem mindenki tud angolul és semmilyen fórum szabályt nem sértek vele :D

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1845) PHM válasza szabopeter73 (#1843) üzenetére


PHM
addikt

Küldj egy pontos típust, vagy egy képet a kártyáról privátban.
(Ezen a néven több típus is van.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1846) Goldwin válasza Jeno.L (#1844) üzenetére


Goldwin
aktív tag

:D :C

(#1847) A.tessz válasza ldave (#1827) üzenetére


A.tessz
senior tag

Erről hol írnak a neten? Segol nem találtam!

(#1848) Dr.F.E.R.I. válasza A.tessz (#1847) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Itt a hivatalos oldala, de ha beütöd a böngészőbe, hogy "So many games! 3DS", akkor felhozza az összes átvett hírt is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1849) A.tessz válasza Dr.F.E.R.I. (#1848) üzenetére


A.tessz
senior tag

Köszi , közben már én is megtaláltam! Ma ki is próbálom , mert megjön 2 játékom! (:

[ Szerkesztve ]

(#1850) ldave


ldave
félisten

Na, megnyugodtam. Jön a Soul Hackers hozzánk is. Ősszel.

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.