Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) brekes válasza Dr.F.E.R.I. (#1496) üzenetére


brekes
tag

Köszönöm a válaszodat.... PS Vitám most is van :)) nemrégen szereztem be egyet. A nintendo 3DS-t csak a 3D élmény miatt szeretném megvenni.

(#1502) Dr.F.E.R.I. válasza brekes (#1501) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Akkor viszont ajánlom, nézd meg élőben mindenképp, mert a 3d érzékelése egyénenként eltérő. Ha nem akarod magad túlzott költségekbe verni (főleg egy Vita után), akkor a normál 3ds-el is próbát tehetsz, de az igazi szerintem az XL változat, ennek a képernyőmérete (és az ára is sajnos) a Vitáéval van nagyjából egy szinten.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1503) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Kinéztem a neten egy dsi gépet megvételre azt állítja a z eladó hogy a fényképezőgép nem működik.
És érdekelne hogy szerintetek mennyibe kerülne ebbe a gépbe egy kamera egyáltalán ki lehet e könnyen cserélni.
véleményekre lennék kíváncsi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1504) Dr.F.E.R.I. válasza mirci18 (#1503) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nekem 3DS-em van, de még egyszer sem jutott eszembe a kamerát bekapcsolni rajta. Szerintem gondold Te is át, mennyire van szükséged erre a ficsőrre, és annak megfelelően válassz. Látatlanban azt mondanám, hogy egy ilyen ketyerét nem nagyon éri meg szétszedni, inkább nézz ki egy másikat picivel drágábban.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1505) Jeno.L válasza mirci18 (#1503) üzenetére


Jeno.L
tag

Ha jó tudom, akkor a DSi kamerája megegyezik a 3DS-vel megapixel szempontjából tehát 0.3mp .
Ezzel mindent fogsz csinálni csak szép képeket nem és akkor finoman fogalmaztam :)

[ Szerkesztve ]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1506) ViharVadász válasza Jeno.L (#1505) üzenetére


ViharVadász
őstag

De ha hirtelen nincs más készülék a közelben, de le kell fotózni, akkor azért még az is valami:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1507) moli.hu válasza mirci18 (#1503) üzenetére


moli.hu
őstag

ennyibe kerul, nem tunik bonyolultnak a csereje, szalagkabeleket kell dugni. persze teljes szetcsavarozas utan.

engem inkabb az zavarna, hogy miert nem mukodik. es biztos, hogy csak az nem mukodik-e..... hogy lehet "elrontani" kulon csak a kamerat? szalagkabelszakadas? de akkor mitol? es a kepernyo szalagkabele mikor fog szakadni vajon?

a kamerat valoszinuleg soha nem hasznalnad, en megse vennem meg, max egy hibatlan verzio aranak feleert-harmadaert.

[ Szerkesztve ]

(#1508) PHM válasza Jeno.L (#1505) üzenetére


PHM
addikt

A DSi kamerája valóban 0,3 megás. A belső.
Mert a külső az 3 megapixeles, ha jól tudom.
Viszont érdekes módon erről sehol nem találtam mérvadó infót.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1509) moli.hu válasza PHM (#1508) üzenetére


moli.hu
őstag

ez egy orok tevhit, ami a jelek szerint meg akkor is tartani fogja magat, mikor mar kozvetlen az agyunkba dugjuk a jacket...
bar nem mervado, de http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DSi
egyebkent egy fenykepezo minosege leginkabb amugy se az erzekelo felbontasatol fugg, hanem foleg a lencse meretetol foleg.

[ Szerkesztve ]

(#1510) Dr.F.E.R.I. válasza moli.hu (#1509) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Így van, de ezeket a beépített 'kamerákat' is csak azért tették a gépbe, hogy max befotózza az arcát, és azt püfölje a júzer valamelyik bunyós játékban :U . Senki nem ezzel a darab műanyaggal a kezében fog kijárni természetfotózni, abban szinte biztos vagyok (mondjuk megemlíthette volna a kérdező, miért olyan fontos is neki ez a funkció).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1511) PHM válasza moli.hu (#1509) üzenetére


PHM
addikt

A fene egye meg, igazad van, megnéztem, és tényleg.
Valahogy ez az infó maradt meg bennem még a kezdeti időkből.
Ezzel egyúttal le is buktam, hogy mennyit használtam a kamerát...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1512) moli.hu válasza PHM (#1511) üzenetére


moli.hu
őstag

:D
szerintem amugy is jatekokra raktak be (lasd warioware), annal meg minel kisebb a felbontas, annal kevesebb processzor kell hozza (lasd Kinect)

(#1513) mirci18 válasza Dr.F.E.R.I. (#1510) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a válaszokat.Már az egyik válaszoló megírta hogy a WarioWare-es játékokhoz kell nekem akamera nem szükséges de jó ha van bennr.
Akkor inkább nem veszem meg

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1514) Jeno.L


Jeno.L
tag

Jön a Pokémon X & Y Nintendo 3DS-re Októberben! Nem csak Japánban, összes régióban egy napon jelenik meg :))

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1515) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1514) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ez a régi pokémon széria folytatása? Tudsz valami hivatkozást dobni?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1516) Jeno.L válasza Dr.F.E.R.I. (#1515) üzenetére


Jeno.L
tag

Black & White hangulata van nekem legalább is úgy tűnik, szóval lehet annak valami új ága lesz, még nem tiszta.
[link]
Egyébként ma volt Pokémon Direct Japánban, ott jelentették be

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1517) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1516) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Köszi :R Ideje is volt már új életet lehelni ebbe a sorozatba, ez a gameboy szintű kinézet/játékmenet már nem nagyon tartható a mai korban...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1518) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Ajj, most fájdítsák a szívemet egy 3DS-ért :D Nagyon tetszik ez az új Pokémon, de még elsőnek a Black Version 2-t kellene végigjátszanom, még el se kezdtem :N

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1519) Jeno.L válasza ViharVadász (#1518) üzenetére


Jeno.L
tag

Sztori ügyileg eléggé függetlenek egymástól a Black & White szériák is. Szerintem nem lesz gond ha nem tolod végig (én még az elsőt sem játszottam még végig :B )

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1520) ViharVadász válasza Jeno.L (#1519) üzenetére


ViharVadász
őstag

Egyszer ha általában elkezdek valamit, azt be is fejezem:) Plusz tetszik a játék, szóval biztos végigjátszom:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1521) mirci18


mirci18
addikt

Üdv mindenkinek

Nézelődtem a neten láttam egy nintendo dsi gépet amin ha az eladó valamit el akar a fényképezőgépen kívül indítani hibaüzenetet ír ki.
szerintetek ilyen gépet lehet valahogy javítani?
Szerintetek lehet valahogy szoftveres baja egy dsi gépnek?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1522) moli.hu válasza mirci18 (#1521) üzenetére


moli.hu
őstag

itt meg csak a fenykepezo megy? :D

hogyne lehetne, foleg, hogy a dsi firmware-e frissitheto. peldaul eleg update kozben kikapcsolni a gepet, maris hazavagtad - de ez csak egy pelda.
egyebkent szeretnem leirni a szokasosat: az mi az, hogy "hibauzenetet ir ki"?! es? ezzel mit csinaljak? "nem mukodik a gep" "nem indul az auto" ..... megis mit ir ki? pontosan! szorol szora idezve, elejetol vegeig. elnezest, de munkamban is naponta talalkozom ilyen hibajelentesekkel, es kikeszito.

(#1523) mirci18 válasza moli.hu (#1522) üzenetére


mirci18
addikt

Üdv

Ebben igazad van meg kell követnem téged mivel pontatlan voltam.
Lényeg az hogy vásárolok gépeket nintendo-kat amiket később továbbadok nyilván kissebb nagyobb haszonnal.
És ezekbe a vásárlásokba beletartoznak a rossz gépek is mert azok is érnek valamit.
Azért jövök is ide kérdezősködni mert ti mint szakértők jobban meg tudjátok mondani hogy egy nagy valószínűséggel szoftverhibás géppel lehet e valamit kezdeni.
a hibát már nektek leírtam így csak az üzenet maradt hátra.
Üzenet amit kiír:
An error has occured.
Press and hold the Power
Button to turn the system off
Please refer to the Nintendo DSi
Operations manual for details.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1524) moli.hu válasza mirci18 (#1523) üzenetére


moli.hu
őstag

:D szep hibauzenet, hibakod nelkul. nem tudom, hogy lehet ujra flashelni a dsi-t manualisan.

(#1525) mirci18 válasza moli.hu (#1524) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ akkor nem veszem meg.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1526) ViharVadász válasza mirci18 (#1523) üzenetére


ViharVadász
őstag

Itt vannak hibakódokról leírások, itt ha jól értem vannak leírások mi okozhatja. [link] Nem értek annyira angolul, hogy ezeket megfelelően megértsem :(

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1527) Jeno.L válasza mirci18 (#1523) üzenetére


Jeno.L
tag

Ezt maximum alkatrésznek vedd meg akkor

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1528) mirci18 válasza Jeno.L (#1527) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ mindkettőtöknek nem veszem meg semmiképp.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1529) Jeno.L


Jeno.L
tag

Project X Zone jön nyáron Amerikába és Európába is! :DD

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1530) ldave válasza Jeno.L (#1529) üzenetére


ldave
félisten

Én most a Fire Emblem: Awakening-t várom, szeretem az ilyen taktikai, stratégia rpg-ket, de erről a Project X-ről még nem hallottam (max. csak a filmről :) ).

A Slime draws near! Command?

(#1531) Jeno.L válasza ldave (#1530) üzenetére


Jeno.L
tag

Namco Bandai, SEGA, Capcom csinálta több mint 100 karakter a legnagyobb játékokból, de itt a PV
[link] Nálam must buy game! :)

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1532) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1531) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én ilyennel akkor játszottam utoljára, mikor még a régi húsz forintossal lehetett játékgépezni :B... Fire emblem az, amit várok szeretettel.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1533) Jeno.L válasza Dr.F.E.R.I. (#1532) üzenetére


Jeno.L
tag

Ízlések és pofonok :) De Feb 26. Etrian Odyssey IV aztán Április Devil Summoner :D Monster Hunter pedig majd a demo után meglátjuk, de Márciusban 90%, hogy nem tudom megvenni

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1534) ldave válasza Jeno.L (#1533) üzenetére


ldave
félisten

Hát igen, akinek amcsi gépe van :)
Sajna DS: Overclocked-ről még mindig nincs semmi infó, hogy mikor jön (ahogy a Persona 4 Arena-ról se). Ezek után azért remélem nem teljes árú játékként fog megjelenni, mert az lenne a pofátlanság csúcsa :)

A Slime draws near! Command?

(#1535) Jeno.L válasza ldave (#1534) üzenetére


Jeno.L
tag

Overclocked szerintem idén nem fog megjelenni EU-ban figyelembe véve, hogy a normál DS verzió még csak most fog itt megjelenni. Egyébként mindenhol normál áron jelent meg hiába remake (igaz + sztori rész és minden párbeszéd hangot kapott)
P4 Arena-t én is csodálom,hogy nem jött ki EU-ban pedig a bunyós játékok azért itt is elmennek. Ráadásul azt nem egyedül az ATLUS csinálta hanem közösen az Arc System Works-l aki jelen van EU-ban.

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1536) ldave válasza Jeno.L (#1535) üzenetére


ldave
félisten

DS-re a második rész jön ki nálunk, az elsőből csak a 3DS-es Overclocked van betervezve, legalábbis a Ghostlight-nál, nagyrészt ők adták ki az Atlus játékokat EU-ban.

A Slime draws near! Command?

(#1537) Jeno.L válasza ldave (#1536) üzenetére


Jeno.L
tag

Áhhááá...félre néztem. Tudom Wiki nem szent írás, ott azt írják, hogy Feb 22 a Overclocked és a DS2 is...ezek szerinte egy napon jön a kettő?

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1538) ldave válasza Jeno.L (#1537) üzenetére


ldave
félisten

Nem hiszem, kiadó oldalán még nincs hivatalos infó, szóval nem hiszem, hogy akkor bárhol máshol lenne.

A Slime draws near! Command?

(#1539) ldave


ldave
félisten

Jönnek az első tesztek a Fire Emblem: Awakening-ről, nagyon bíztató, IGN-en 9.6-t kapott (Audrey mondjuk eléggé elfogult, de akkor is szép eredmény), de messze van még április.

A Slime draws near! Command?

(#1540) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1539) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ugyanitt találtam egy még figyelemre méltóbb cikket. A Nintendo idén nagyobb gondot fordít a japán fejlesztésű kézikonzolos játékok amerikai és európai megjelentetésére. Nos, magam részéről melegen ajánlom Iwatának, hogy így legyen. :((

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1541) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1540) üzenetére


ldave
félisten

Ezt jó lenne nagyon, főleg itt EU-ban, USA sokkal jobb helyzetben van ilyen szempontból. Minden késve jön nálunk, ha egyáltalán kiadják és sajna nem csak hetekről, néha évekről van szó :(

A Slime draws near! Command?

(#1542) Jeno.L


Jeno.L
tag

Rune Factory 4 US - 2013 Summer :C

Mellesleg ez a Nintendo még több JP játékot akar USA-ban és EU-ban szép és jó dolog, de ezt a fejlesztő stúdiókkal is megbeszélték? Csak mert a portolás se 2 forint és hát azért nem csak a gamerek felé de gondolom a fejlesztő, fejlesztővel szemben se szívbajos horror árakat kérni :U
Általában az magas licenc díj az ami megöl egy ilyen projectet, hogy ha egy Japán irodának nincs saját US / EU központja...

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1543) ldave válasza Jeno.L (#1542) üzenetére


ldave
félisten

Meg állítólag az EU-s jogszabályok se túl kedvezőek lokalizációs szempontból, ide ugye nem elég sajna az angol fordítás, kell német, francia, spanyol és satöbbi....

A Slime draws near! Command?

(#1544) Jeno.L válasza ldave (#1543) üzenetére


Jeno.L
tag

És, hogy nem utolsó sorban még jöjjenek a buda "Children Safe" vagy mi a tökömmel ami miatt például a Wii U Ninja Gaiden-t betiltották nem rég Németországban vagy anno a Dead or Alive Dimensions-t Hollandiában...
Gondolom ugráltak örömükben a Team Ninja-nál mindkét esetben

[ Szerkesztve ]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1545) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1542) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Egy kis adalék a fentihez. A cikkben is óva intenek, hogy minden szót készpénznek vegyünk, de reális folyamatok lehetnek a háttérben. Ha valóban rápirítottak a managementre (még ha nem is ekkora mértékben), akkor már nem elképzelhetetlen, hogy ki fogják játszani ezt a kártyát, és tolni fogják a japán fejlesztőket ezerrel. Nem is volna talán ésszerűtlen, mert tény, hogy Japánban ezek a játékok nagy húzóerővel rendelkeznek, és a külföldi fórumokon is sokan sírnak a hiányuk miatt. Ha rétegjátékokat nem is, de legalább a felkapottabb címeket áttalicskázhatnák ide mihozzánk is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1546) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Kicsit ráfanyalodtam újra a Mario land-re. Még nem vittem végig, mert két-három pálya után megint egy hétre elmegy a kedvem tőle :O. Jelenleg a special 3-as világot tolom, addig nyomulok, amíg mindenhol össze nem szedem a három csillagot. Most sikerült egy pályán végig mennem, potom 67 életem ment rá... A kérdésem a Tisztelt játékos társadalomhoz, hogy mást is ilyen irgalmatlanul szivat a játék, vagy csak én öregedtem ki ebből a műfajból :F Konkrétabban az a bajom, hogy ugyan 3d-ben futkározok, ami persze nagyon jó, de rögzített kameraállásból képtelen vagyok megállapítani, hogy a tér mely részén szambázok éppen, nagyon hamar dezorientálódom. Sokkal jobb lett volna szerintem, ha a Zeldához hasonló aktív kamerakövetést alkalmazzák. Az analóg kar meg sehogy sem áll kézre nekem, a d-padot pedig ebben a játékban sem lehet használni - ez meg a másik szívfájdalmam. Amúgy a játék így is tetszik, csak többet anyázok közben, mint tavaly egész évben, amíg a családi házon dolgoztam :U.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1547) Jeno.L


Jeno.L
tag

Letöltöttem a DEMO verzió Fire Emblem Awakening.
Ahogy az angol mondaná "impressive" de még megvárom az Etrian IV demot (Feb 7.) aztán döntök, bár sztem az Etrian lesz a nyerő...
Az biztos,hogy felkerült a listára ez a játék is, hihetetlenek az átvezető animációk.

[ Szerkesztve ]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1548) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1547) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Youtubon néztem végig a demo verzió játékvideóját. Mit mondjak, messze a legszebb grafikájú játék, amit eddig ezen a konzolon láttam. A játékmenet pedig a 'Battle for Wesnoth' továbbgondolása, nálam biztosan első napos vétel lesz.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1549) ldave


ldave
félisten

Nálam most kicsit pihent a 3ds, Crimson Shroud-ot végigtoltam kétszer, aztán jött a Mass Effect Triology és elvitte az időmet. Most meg a Ni no Kuni-valamint játszom, nagy kár hogy az nem jött ki angolul DS-re, varázslatos egy játék.

3ds-re nekem a Fire Emblem lesz a következő, amit megveszek, addig elleszek a Zeldaval és a Marioval.

A Slime draws near! Command?

(#1550) Elderath


Elderath
őstag

Utóbbi napokban jött egy rakat castlevania MoF videó. Youtuben meg lehet őket találni. Nagyon jól néz ki. Demo jön ebben a hónapban.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.