Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) moli.hu válasza atirag (#449) üzenetére


moli.hu
őstag

vigyazz, az osszes jatekmentesed a kartyan van. valoszinuleg most meg siman visszanyerheto minden adat rola. ha irsz ra, akkor mar nem.

(#452) atirag válasza PHM (#450) üzenetére


atirag
őstag

Kaphatnék némi segitséget mert sose láttam még ilyet:)
Mert somán pc-ben nem látta a kártyát.Ez normális vagy azért mert sérült a kártya?
Milyen rendszer fileokat kell visszarakni és honnan.
Láthatóan nem igazán látom át a helyzetet és nem is nyülnék ilyenhez ha nem egy gyereknek csinálnám.Köszönöm a segitséget.

(#453) atirag válasza moli.hu (#451) üzenetére


atirag
őstag

Köszi remélem eljutok odáig.

(#454) kellerpeti


kellerpeti
csendes tag

Hali! Kérdésem a következő: Megjött az r4i platinumom, és fel is raktam a rendszert meg minden rá raktam a játékot de mikor inditom kiirja hogy loading és utána fehérség. Mért van ez?

(#455) PHM válasza kellerpeti (#454) üzenetére


PHM
addikt

Küldj privátban egy képet a memóriakártya gyökérkönyvtáráról.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#456) kellerpeti válasza PHM (#455) üzenetére


kellerpeti
csendes tag

ment.

(#457) kellerpeti


kellerpeti
csendes tag

Rájöttem. A 4gb-os SDHC nem tetszett neki. Most sima 2gb-os van benne, és a játékok 80%-a jó. De párnál még mindig fenntáll a probléma. Próbálgatok más verziókat is. :)

Más: a GTA Chinatown Wars-t hogy tudom működésre bírni? Azt hallottam valami patch is kell hozzá. Igaz?

(#458) PHM válasza kellerpeti (#457) üzenetére


PHM
addikt

Igaz. Ment mail.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#459) PHM válasza PHM (#458) üzenetére


PHM
addikt

Nem jött össze, ment privát.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#460) ldave


ldave
félisten

Dragon Quest IX multihoz lenne valakinek kedve? :)

A Slime draws near! Command?

(#461) PHM válasza ldave (#460) üzenetére


PHM
addikt

Van már angolul?
Ha nincs, egy linket dobhatnál a translation path-hez.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#462) ldave válasza PHM (#461) üzenetére


ldave
félisten

Pár napja jött kis USA-ban, nézz körbe a "szokott" helyeken, biztos találsz, ha nem akkor dobj egy pm-et.
A játék amúgy zseniliás, már csak ezért megéri a ds minden jrpg rajongónak.

A Slime draws near! Command?

(#463) PHM válasza ldave (#462) üzenetére


PHM
addikt

Ahogy elnézem, kell 1-2 hét, mire kiismerem magam, úgyhogy türelem...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#464) berencsimark válasza PHM (#463) üzenetére


berencsimark
csendes tag

Helló újra az lenne a problémám hogy ha mozog a képernyőm a ds-en a (felső) akkor befehéredik teljesen persze ha leghátrább állítom vagyis szinte -ba tehát nem alp állapotba akkor szép és jó mint amilyennek kell lennie eredetileg de most már oylan problémák is vannak hogy néha csak kikapcsol magától. Külföldi honlapokon utána olvastam és nagyjából annyit értettem meg hogy a ki be kapcsolódás is amiatt lehet hogy a felső kijelzőben a szalagkábel(nem tudom pontosan így hivják -e) meghibásodott ami mondjuk leejtés miatt is lehet, amit nem tartok lehetetlennek mert már egyszer a hugom is leejtette :( meg amúgy is használtan vettem. Szóval ha tényleg a felső kijelző a hibás akkor megoldaná a problémámat egy felső kijelző csere? Ha a csre megoldja azt el tudom végezni vagy szakembert kell keresni? mert már találtam neten több helyen is eladó felső kijelzőt de nem tudom a közelben van e olyan aki ért a ds-hez profi módon.Előre is köszi a választ.

(#465) moli.hu válasza berencsimark (#464) üzenetére


moli.hu
őstag

leiras alapjan csak a szalagkabelt kell cserelni, mely amugy a ki-becsukastol serul (eltorik, foleg ha rideg a kabel (hideg van)), leejtestol esetleg a szalagkabel kontaktja lazult meg.
ds-hez nehez talalni alkatreszt, dslite-hoz se talaltam onallo szalagkabelt.

(#466) berencsimark válasza moli.hu (#465) üzenetére


berencsimark
csendes tag

És ha veszek egy új felső kijelzőt ahhoz jár szalagkábel ugye? mert sajnos google se talált szalagkábelt külön lite-hoz :( . Nam eg a kciserélés? az megoldható otthon vagy találni kell szakértőt? sajnos a szakértő ritka a közelben.

(#467) ldave válasza PHM (#463) üzenetére


ldave
félisten

Nem kell kapkodni, napi fél-1 órát játszogatok én is, lvl 20 környékén járok.

A Slime draws near! Command?

(#468) moli.hu válasza berencsimark (#466) üzenetére


moli.hu
őstag

latod a fotokon, ott van a szalagkabel. nem tudom, hogy a csere megoldja-e, lehet, hogy a leejtestol az alaplapon lazult meg valami kontakt.
szerintem te is meg tudod csinalni, ha szerelgettel mar (ikea butort, villanyszerelest, altalanos haztartasi karbantartast)

(#469) PHM válasza berencsimark (#466) üzenetére


PHM
addikt

Ha régi, (pufi, vagy első szériás) Ds-ed van, ahhoz elvileg lehet
még kapni külön szalagkábelt.
Ha DSLite-od van, és tényleg a szalagkábel a hibás, akkor
kompletten kell cserélni a felső kijelzőt.
Azon ugyanis rajta van a teljes szalagkábel.
Otthoni körülmények között is megoldható, de gyakorlatlanoknak
egyáltalán nem ajánlom.
(Műszerész vagyok, de az első DSLite javítással szivornyáztam rendesen.
Igaz, akkor az alsó kijelzőt cseréltem, az kicsit bonyolultabb.)
Ha mégis belevágsz, kell venni 1 ún. "tri wing),
azaz három ágú csillagcsavarhúzót is.
Ezen kívül szükséged lesz még 1 kisméretű csillagcsavarhúzóra,
1 csipeszre, ügyességre és némi türelemre.
Persze az is előfordulhat, hogy csak a szalagkábel lazult meg
a csatlakozóban. Erre leginkább akkor van esély, ha korábban
már buherálták a konzolt.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#470) moli.hu


moli.hu
őstag

sracok, van valakinek dsi xl-je? mi a tapasztalat kezelhetoseg teren?

(#471) ldave válasza moli.hu (#470) üzenetére


ldave
félisten

Itthon nincs, csak boltban próbáltam. Nem tetszett, hiába lett nagyobb a kijelző, a felbontás maradt a régiben, így szerintem már túl pixeles a kép. Nehezebb mint a DSi, szerintem hamarabb el lehet fáradni így vele játék közben, ha csak a kezedben tartod. Meg valahogy érzésre nem tűnt masszívabbnak mint a DSi, az szerintem jobban "egyben van".

A Slime draws near! Command?

(#472) moli.hu válasza ldave (#471) üzenetére


moli.hu
őstag

valaki hosszabbtavu tapasztalattal?

(#473) moli.hu


moli.hu
őstag

hat, ezek elszalltak. 60000ft egy handheldert, dragabb, mint a ceg jatekkonzolja! raadasul meg 5-6 honap mig megjelenik, masfel ev mire lemegy az ara, azt nem tudom megvarni.

(#474) PHM válasza moli.hu (#473) üzenetére


PHM
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de lesz az nálunk 70-75 is.
Egyébként ha jól emlékszem, a PSP is ekörül indult anno.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#475) TheTruth


TheTruth
tag

Sziasztok!

Én is tervezek egy DSLite vételt, mivel mostmár baráti az ára, meg ha eredeti játékokban gondolkodok (no használtban), akkor már tényleg párezer egy kártya vagy ahogy láttam lehet cserélgetni is különféle fórumokon. Mivel volt már X360am de eladtam (meguntam egyszerűen a játékokat!), így tényleg remélem hogy ez a kézikonzol igazi játékélményt hoz. Elegem van már a Need for Speed 500.adik meg a Burnout 600adik részéből és hasonlókból.

Első észrevételem ahogy keresgélek, ismerkedem: semmi ilyen NDS oldal nincs. Találtam 2-3 psp "portált", ahol minden levan írva, többezer fórum hsz-el, faq-val, nintendoból ilyen mér nincs?

Másik, hogyha használt Lite vételre adom a fejem (egyáltalán még lehet origi-t venni valahol itthon?), akkor néztem a dealextreme-s dolgot, hogy itthon a vaterán is a refurbished dolgok vannak. Valahogy észre lehet venni melyik eredeti esetleg? Mert láttam dobozt is adnak hozzá kint, szóval ez sem lehet a különbség számlájára írni. De ha jól látom más csavarokkal rakják őket össze, és ez látszik az alján?

Előre is köszi! :R

(#476) moli.hu válasza moli.hu (#470) üzenetére


moli.hu
őstag

na, megvettem a dsi xl-t az asszonynak.

(#477) ldave válasza TheTruth (#475) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom milyen okból gondolsz első sorban lite-ra, de szerintem a DSi jobb vétel manapság, hacsak nem tervezel GBA játékokkal is játszani. Lite-ot tudtommal már nem gyártanak, de elfekvőben még biztos lehet találni újonnan is.
DSi talán egyetlen hátránya, hogy kisebb az akksija, így kevesebbet bír egy feltöltéssel. Amúgy meg nagyobb és jobb a kijelzője, matt a külső borítás, így a kisebb karcok és ujjlenyomatok nem látszódnak rajta, erősebb valamivel a procija és itt van még a DSiWare, melyről elérhető pár jó kis játék.

A Slime draws near! Command?

(#478) moli.hu válasza ldave (#477) üzenetére


moli.hu
őstag

es -ahogy kulon mondtad- kompatibilis a gba-val, lehet bele rumble-t rakni, fokozatmentesen allithato a hangereje, nem frissitheto a szoftvere.

(#479) misuti


misuti
tag

Ha van gba játékom,akkor azzal dsi-n nem lehet játszani?
Vagy van rá valami mód?

(#480) moli.hu válasza misuti (#479) üzenetére


moli.hu
őstag

ha jatekod (cartridge) van, akkor nem. a warez mar mas kerdes.

(#481) TheTruth válasza ldave (#477) üzenetére


TheTruth
tag

Köszönöm a választ!

Első sorban ár miatt. Egy új DSi felső plafonja 40 ahogy néztem, és ahhoz van gép+töltő+tartalék stylus. Igaz, viszont új és garis. Ahogy szétnézek az aprók között pedig van aki 20-25-ért ilyen-olyan kártyákkal, egy-két játékkal adja a Liteját. Igaz gari nélkül.

És ahogy nézem egy x360 + 2 játék origi 50 körül van. Na nem azért mert azt vennék, csakhogy nekem van mindenre egy megítélésem, hogy mennyi amennyit kiadnék érte, és így 40et adni a DSiért sok (ebből a szempontból). Főleg hogy nem kapok hozzá semmit. Persze ha van eladó DSi használt akkor tőlem... csak azért mondtam Liteot mert azt látok mindenhol.

Az akkor igaz, hogy az eredeti DS-eknek a hátulján "3 fejű csavar" van, míg a refurbished csillagcsavaros?

(az árak a konzolstudio-ról lettek nézve)

(#482) moli.hu válasza TheTruth (#481) üzenetére


moli.hu
őstag

igaz lehet, bolttol fugg, de nem ertem, miert kerdes ez? hogy az utcan meglatjak, hogy keresztfejes, es akkor nem eredeti? vagy a szervizben? mert nemhivatalos refurbishedre nincs hivatalos garancia.

(#483) TheTruth válasza moli.hu (#482) üzenetére


TheTruth
tag

rossz irányba tapogatózol. :) ha használtat veszek, nem akarok refurbishedet mert dealextreme-ről én is megtudom rendelni, és ott sok negatív kommentet is olvasok. csupán annak kiszűrésére akartam tudni a dolgot, hogy olyan használtat vegyek, ami lehetőleg 'eredeti'. mert gari nincs rá ígyse úgyse, de nagyobb az esélye h nem romlik el. értsd minnél jobb lenne olyat szerezni amit azért adnak el, mert megvették boltba anno és megunták. egyszerűen nem bízok az ijen tajvani másolatokban :))

(#484) moli.hu válasza TheTruth (#483) üzenetére


moli.hu
őstag

igen, minden nintendo termek triwing legalabb egy helyen. de mivel boltban lehet kapni triwing csavart, ez nem kotheto kapcsolatba azzal, hogy nem refurb lesz. egy dx refurb alkatreszeinek nagy resze nem masolat.

[ Szerkesztve ]

(#485) TheTruth válasza moli.hu (#484) üzenetére


TheTruth
tag

hm, akkor bedőltem. :) btw tudtok jó rpg-kalandokat (realtime elsősorban) mondani DSre? most gyűjtögetem a címeket, hogy mit lesz érdemes kivinni. csakhát nagyon nagy a termés. persze alap hogy zelda, dragon questek, ff. de vmi nem ennyire magától értetődőt.. találtam még children of mana, from the abyss.. meg úgy általában jó játékokat is mondhattok :DD

(#486) PHM válasza TheTruth (#485) üzenetére


PHM
addikt

A Nostalgia-t se hagyd ki.
Meg a Mariokart DS-t és a Metroid Prime Pinballt.
Ha szereted a logikai, illetve a kártyajátékokat,
akkor a 7 Wonders II-t és a Midnight play!-t is vidd magaddal.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#487) misuti válasza moli.hu (#480) üzenetére


misuti
tag

Köszi a választ!Eredeti játékok,csak nekem egy sima gba-m van,amin nincs ugye háttérvilágítás,és jó lett volna,ha lejátszaná a DSi!
Neten melyik webshopból érdemes rendelni?Van valakinek valamilyen tapasztalata?

(#488) moli.hu válasza TheTruth (#485) üzenetére


moli.hu
őstag

Final Fantasy Crystal Chronicles
Dragon Ball Origins
Rune Factory
Lunar Knights
Contact
Animal Crossing
Phantasy Star
Avalon Code
World Ends With You
Mario & Luigi

(#489) ldave válasza TheTruth (#485) üzenetére


ldave
félisten

A DS csak úgy tömve van jobbnál jobb kaland/rpg-el.

Az FF4 nekem kicsit csalódás volt, de a karakterek és a történet evlitte a hátán a játékot, a FF:CC-s sorozatot nem próbáltam még, Zeldákat se próbáltam.

The world ends with you: egyike azon játékoknak ami miatt megvettem a DS-t, kedvencem is, maximálisan kihasználja a DS minden lehetőségét (dual screen, mikrofon, touchscreen). Egyszeűen zsenális az egész, a karakterek, a történet, a zene, egyedül a harcrendszert kell megszokni, máig van pár pin amit igazából nem tudok rendesen kezelni.

SMT: Devil survivor: másik kedvenc, sztori és szereplők szintén 10/10, harcrendszer szintén, csak ajánlani tudom, bár nem realtime és csak USA-ból szerezhető be, de ebay-en ez nem gond, akár postaköltség nélküli eladót is lehet találni.

Etrian Odyssey-k és SMT: Strange journey: körökre osztott kalsszikus dungeon-crawlerek, igazából semmi extra. EO-knál a kasztrendszeren a hangsúly, SJ-nél pedig a démonok begyüjtésén és fejlesztésén (pokemon style :) )

DQ9: szintén nem realtime, de majdnemhogy kötelező. Mondjuk nekem nem tetszett a "hagyományos" parti hiánya, de ennek ellenére simán megéri az árát, heti szinten jönnek ki hozzá új küldik, amiket netről lehet letölteni.

Nem RPG-k, de a Prof Layton játékokat is nagyon jók, nemsokára jön ki a 3. rész. Kaland és puzzle olyan formában ahogy még senki nem csinálta.

A Slime draws near! Command?

(#490) moli.hu válasza ldave (#489) üzenetére


moli.hu
őstag

a zelda nagyon jo, mondjuk inkabb akcio-kaland, mint rpg

(#491) ldave válasza moli.hu (#490) üzenetére


ldave
félisten

Nemtom, én többször is meg akartam szeretni a zeldát, de valahogy nem sikerült. Pár éve vettem egy N64-et Ocarina of Time miatt, de nem jött be, gba-ra megvolt a minish cap, de az se tetszett. DS-re már nem is próbáltam. Pedig tényleg "akartam" szeretni a Zeldát :)

A Slime draws near! Command?

(#492) moli.hu válasza ldave (#491) üzenetére


moli.hu
őstag

izlesek. en a ds-es verziojatol (meg a fourswords-tol) odavoltam. wii-n meg jatszom, de ott is elvarazsolo a kornyezet.

(#493) ldave válasza moli.hu (#492) üzenetére


ldave
félisten

Wii-m sajna nincs (egyelőre), de képek alapján a Twiilght princess tetszett régen, meg az új Skyward sword is jól néz ki. A 2 DS-es rész közül melyiket ajánlod inkább? Phantom vagy a Spirit tracks? Majd ha már nem lesz mit játszani akkor lehet megnézem újra.

A Slime draws near! Command?

(#494) moli.hu válasza ldave (#493) üzenetére


moli.hu
őstag

en a phantomot jatszottam vegig, a spirittrackset egyelore felbehagytam. a phantom olyan, mint a windwaker, a spiritben nem sok ujat talaltam a phantom utan. aztan ottvan meg a 2 gba zelda. de ha nem jon be, nem kell eroltetni, van sok mas jatek helyette.

(#495) ldave


ldave
félisten

Idén még jön pár jó kis rpg ahogy nézem. Napokban jelent meg a Final Fantasy - The 4 Heroes of Light, jó kis klasszikus rpg-nek tűnik. Bár nem rpg, de hónap végén az új Prof Layton, év végén pedig sok év kihagyás után folytatódik a Golden Sun, a GBA egyik legjobb rpg-je.

A Slime draws near! Command?

(#496) kellerpeti


kellerpeti
csendes tag

Final Fantasy-kat, és az új Golden Sun-t (videókból ítélve) én is ajánlom.

Más: Segítség kéne. Valami hiba történt az R4i-mmel... Az egész úgy kezdődött, hogy egyik nap amikor indítottam, a játékok elkezdtek "bugolni" szóval olyan volt mintha nyomnám az oldalra gombot de nem nyomtam semmit! Pár újra indítás se segített, harmadik indításra pedig nem töltötte be a kártyát.

Valami ilyesmit írt ki (angolul, de most nem emlékszem pontosan de majd este megnézem):

Hiba történt, olvasd át a DSi kézikönyvét, a POWER gombbal kapcsold ki a konzolt.

Felül pedig fekete képernyő.
Remélem nem nagy hiba ez, és csak a kártyával van gond... Vagy nem??? :F

(#497) PHM válasza kellerpeti (#496) üzenetére


PHM
addikt

Valószínűleg kártyahiba.
Eredeti játékkal is próbáltad?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#498) kellerpeti válasza PHM (#497) üzenetére


kellerpeti
csendes tag

Na igen. Öcsém most mondja hogy a Fifa 10-el is gond van, pedig az eredeti. A DSi-ben van a gond ezek szerint. Szerencsére még van rá garancia.

(#499) TerryBogard


TerryBogard
tag

Sziasztok!
Tudtok mondani pár címet amiért érdemes venni DSi-t.
(Privátba érdekelne hogy van-e warez DSi-re és hogy mit csinálnak vele. Ezen a konzolon is csak eredeti játékokkal akarok játszani, csak úgy érdekel.)

PS3 és PSP a tökéletes párosítás. Coming Soon: The 3rd Birthday, NeverDead. No. 1 Games: Final Fantasy XIII and Kingdom Hearts: Birth by Sleep.

(#500) Karma válasza TerryBogard (#499) üzenetére


Karma
félisten

Nagyon emberfüggő, én a legtöbbet a Picross 3D-vel játszom :DDD, de nagyon odabaszós kategória a Final Fantasy IV remake, a The World Ends With You, a Castlevania játékok; öcsém szereti a Mega Man játékokat, most hirtelen nem jut eszembe más. Nézz szét Gamespoton.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.