Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) ldave


ldave
félisten

Jó lenne, ha felpörögne a Vita, ha több ez eladott vas, több játék jön majd rá.

Wii U-n pedig nem csodálkozom, pont úgy áll mint a Vita, játékok nélkül nehéz eladni egy konzolt.

A Slime draws near! Command?

(#1652) A.tessz


A.tessz
senior tag

Beszereztem a Castlevaniat , tesztek se annyira negatívak metacritic 74% körül áll, és abban benne van a 40% körüli Ign értékelés is, nekem bejött a demo is!

Majd írom milyen lett.

(#1653) Dr.F.E.R.I. válasza A.tessz (#1652) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ha végigvitted, egy pár sornyi értékelést Tőled is szívesen vennénk :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1654) Viktor77


Viktor77
titán

Jeno.L tanácsára vettem innen egy Lite fóliát a sima DS-emhez.

A méret stimmelt, felrakni rémálom (kicsit poros is maradt). Nem karcolódik, eredetinek tűnik.

Köszönöm mindenkinek a helpet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1655) Jeno.L válasza Viktor77 (#1654) üzenetére


Jeno.L
tag

Ezek a fóliák sose mennek föl egyszerűen, de a lényeg,hogy ez nem karcolódik! :)

2napja mást sem csinálok mint farmolok az Etrian IV-ben mert egy fő ellenséget kell legyőzni de még mindig gyenge vagyok, tipikus ATLUS...

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1656) stalix válasza Jeno.L (#1655) üzenetére


stalix
csendes tag

Etrian előző részeit érdemes kijátszani, mielőtt a 4.-be belekezdek? Nem mintha az Atlus elsietné az európai kiadást...

(#1658) Jeno.L válasza stalix (#1656) üzenetére


Jeno.L
tag

Nem, teljessen független! Max annyiból éri meg,hogy nem lesz szokatlan a térkép rajzolás meg a játék rendszer mert az kb ugyan az, de a sztori totál más

Emlékeztek,hogy írtam,hogy Seijiro Tomita beperelte a Nintendo-t a 3D tech miatt? Nos úgy tűnik,hogy igazat adtak neki és a Nintendonak fizetnie kell...nem is keveset!
[link]

[ Szerkesztve ]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1659) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1658) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ezt olvastam tegnap én is. Nem tudom, ott hogy működik az ítélkezési rendszer, lehet-e tovább fellebbezni, vagy sem. Mindenesetre feltűnt, hogy a múltkor még az eladott gépek árából kért volna részesedést (valami 8$/eladott gép rémlik), ahhoz képest ez a mostani ítélet jóval szelídebb a maga 30M $-os megállapításával, de persze ez is jókora pénz. Mindenesetre kíváncsi leszek az ügy további fejleményeire.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1660) Jeno.L válasza Dr.F.E.R.I. (#1659) üzenetére


Jeno.L
tag

Ha első fok akkor elvileg csuklóból fellebbezhettek de amiről nem szól egy cikk sem az az,hogy milyen bizonyítékokat mutattak be a Nintendo ellen a lopást alátámasztva. Ha szinte megdönthetetlen akkor a fellebbezésnek nem sok értelme van csak maximum időt lehet vele nyerni.
Egyébként 9.8 USD / 3DS összeget akart eredetileg.

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1661) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1660) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az igazság az, hogy ezekkel a mammut cégekkel nem egy ügyeskedő bepróbálkozik, az effajta szabadalom-cirkuszoknak hagyománya van. Valahol olvastam is a becenevüket, 'szabadalom troll'-nak hívják őket. Nekem eleve már az is furcsa, hogy egy japán ürge egy japán céget az Államokban perel. Ez olyan, mintha a szomszéd cukrászt Brüsszelben perelném egy üzleti vita miatt, nem a helyi városi bíróságon.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1662) Jeno.L válasza Dr.F.E.R.I. (#1661) üzenetére


Jeno.L
tag

Nem ismerem sem az USA sem a Japán jogi dolgokat de feltételezem az Amerikai kicsit lazább és így könnyebb és gyorsabb volt az ügy (a pénzügyi részről nem is beszélve). Azonban nem kizárt,hogy Tomita úr a Nintendo of America-nak mutatta meg először a kijelzőt és ha ez a helyzet akkor szinte kézen fekvő volt,hogy rajtuk keresztül kellett vinni az ügyet, függetlenül attól,hogy a fej kint van Japánban az esetleges bizonyítékok miatt.

Itthon is lassan már mindent csak Brüsszelen keresztül tudsz elintézni mert az aktuális jogi "rendszer" függ az aznapi viccház űléstől meg,hogy milyen látomásuk volt reggel ... :U

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1663) ldave


ldave
félisten

A 3DS-es LEGO City Undercover milyen lehet? A Wii U-s rész kisebb kiadása (mint a MH 3 Ultimate esetén) vagy egy teljesen más játék?

Meg végre előrendelhető lett 576-nál a Fire Emblem Awakening, ráadásul egész jó áron. Jövő hétvégére meg ha minden jól megy a kezemben lesz a Luigi's Mansion 2, remélem jó lesz :)

A Slime draws near! Command?

(#1664) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1663) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

A ProGame oldalán is ugyanennyi a Fire Emblem, viszont a Luigi-t is itt mérik a legkevésbé horror áron. Persze a csuda tudja, megmarad-e az ár, megint csúnyán ütögetik a forintot. :( Ha megszerzed a Luigit, majd leírhatod, milyen. Engem még mindig a Castlevania birizgál, kíváncsi vagyok A.tessz mire ment időközben vele.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1665) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1664) üzenetére


ldave
félisten

Mindenképp írok róla egy élménybeszámolót, talán egy tesztet is összehozok majd az oldalra, meg a Fire Emblem-ről is. Napokban elővettem a PSP-m és tolom a Tactics Ogre-t, vissza kell rázódni a taktikai rpg stílusba :)

Amúgy most nézem, hogy 1550 csillagnyi pontom jár le március végén, szívás, hogy Magyarországra nem lehet rendelni semmit, ez a Stadlbauer Kft. igazán aktivizálhatná magát, másik két cég helyi képviselete fényévekkel előrébb jár, pedig a nyugathoz képest azok is elmaradottak.

A Slime draws near! Command?

(#1666) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1665) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ebből okulva én már a Zelda kaparós kódját sem ütöttem be. Majd egyszer talán, reménykedjünk...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1667) moli.hu válasza ldave (#1665) üzenetére


moli.hu
őstag

francia postazasi cimben tudok segiteni. mas kerdes, hogy mikorra jut haza az aru.

(#1668) ldave válasza moli.hu (#1667) üzenetére


ldave
félisten

Köszi, de ha jól látom, akkor csak angol és ír címet lehet megadni postázásra :(

A Slime draws near! Command?

(#1669) Jeno.L válasza ldave (#1668) üzenetére


Jeno.L
tag

Angol címben TALÁN, tudok segíteni
Nálam az Április 16 az extra, Devil Summoner: Soul Hackers :))

[ Szerkesztve ]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1670) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Egy 34 perces játékvideó a Luigi's Mansion 2-ről. Sajnos Japán verzió, de az intró azért szavak nélkül is érthető :). A videóban tanúi lehetünk a cselekmény bevezetőjének, a felszerelés összegerebjézésének és Luigi első bevetésének. Nagyon jópofa kis játéknak tűnik, Luigi DS-ének csengőhangja pedig úgy hírlik, máris nagyon keresett darab lett. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1671) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1670) üzenetére


ldave
félisten

Nem, nem nézem meg, ezt a pár napot már kibírom :D

Amúgy köcsög a Ghostlight, (a DS Overclocked kiadója) mivel már vásároltam közvetlenül tőlük korábban, így küldenek néha hírlevelet, és ma is jött egy, melyben írták, hogy már csak 15 db példány van a játék első kiadásából, szóval ha valaki előrendelné, akkor igyekezzen, hát nekem meg több se kellett, pedig csak nyárra terveztem :) A szemetek :D

A Slime draws near! Command?

(#1672) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1671) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

És nyárig nem is lesz belőle több :F Amúgy szemét ez a Nintendo, mert egyszerre jelentet meg egy csomó jó játékot. Minek néznek ezek engem, milliomosnak? :N

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1673) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1672) üzenetére


ldave
félisten

Nem hiszem, ha megnézed a Ghostlight store-t, szinten minden out of stock már, sajna kicsi az igény az ilyen játékokra, csoda, hogy van egy kiadó, aki egyáltalán foglakozik velük. Majd legfeljebb egy hónapig zsemlét és párizsit eszek :)

A Slime draws near! Command?

(#1674) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1673) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Pfff, ezekhez a japán csodákhoz én nem értek... Nekem meg már kínomban OTP részvényeket kellett vennem tegnapelőtt, hogy kitermelhessem a játékra valót. :) Már négy lepedőt hozott a konyhára, jó lenne, ha Csányi lökne még egyet-kettőt az árfolyamon.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1675) ldave


ldave
félisten

Na, egész jó lett a Luigi's Mansion 2 az eddigi tesztek alapján, egyre messzebbnek érzem a jövő pénteket :)

A Slime draws near! Command?

(#1676) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Jövő csütörtökön érkezik a Fire Emblem demója a türelmetleneknek :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1677) Jeno.L


Jeno.L
tag

Március 27.-n jelenik meg Japánban egy új 3DS program az eShop-ban aminek a segítségével a kártyás verzió játékról a letölthető verzióra portolhatjuk a mentési file-t.
Kis csavar a dologban,hogy a progi utána törli a file-t a kártyás verzióról így utána azt már csak a letölthetőn tudjuk betölteni, a kártyáson kezdhetjük elölről (vissza nem lehet portolni)

Nem sok értelmét látom ennek a programnak, persze lehet csak én vagyok szűk látókörű, mert minek venném meg a letölthetőt ha már meg van a kártyás?
Főleg kint ahol kb. 10-ből 7 játéknak megegyezik az ára letölthető és dobozos verzióban is.

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1678) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1677) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Olvastam én is, szerintem sincs értelme...:( Először megijedtem, hogy a játékot lehet lementeni róla, aztán magamhoz tértem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1679) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ma beléptem az e-shopba, és rögtön rendszerfrissítéssel fogadott a gép. Most találkoztam ilyennel először, mióta megvettem, úgyhogy Ti se lepődjetek majd meg.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1680) moli.hu válasza Dr.F.E.R.I. (#1679) üzenetére


moli.hu
őstag

ja, 3ds, mert eshop. mi lett a verzioszam?

[ Szerkesztve ]

(#1681) Dr.F.E.R.I. válasza moli.hu (#1680) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

3ds biztosan, a többi platform: passz...

Remélem, jó helyről nézem (a 'beállítások' menüben): 5.0.0-11E

Szerk #2.: sok értesítést nem küldtek róla, így fogalmam sincs, mit változtattak érdemben. Csak Iwata küldött egy Luigi-levelet, hogy mindenképp próbáljam ki a játékot :)

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1682) Jeno.L válasza Dr.F.E.R.I. (#1681) üzenetére


Jeno.L
tag

Én már kaptam ezelőtt egy frissítést még Decemberben mikor megvettem a cuccost! :)
Am Európában és Amerikában nem sok mindent csinál a frissítés, Japánban viszont hordozza azokat a fileokat amik kellenek a holnap megjelenő Save Data Transfer Tool-hoz. Mondjuk sokan írták is kint (JP),hogy nem sikerült az update, igaz a Nintendo megírta,hogy hogy kell orvosolni a bajt.
Amúgy Fire Emblem fanoknak Klikk ide :)

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1683) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1682) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Hát én semmit nem vettem észre a frissítés hozományaiból, mondjuk a beépített programokat (fényképező, pláza, stb) eddig sem igen használtam. Az e-shop és a levelező viszont ugyan olyannak tűnik, mint annak előtte.

Az Awakeningnek ennyi szereplője van? :Y

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1684) Jeno.L válasza Dr.F.E.R.I. (#1683) üzenetére


Jeno.L
tag

Hát van egy pár ! :) most úgy néz ki,hogy Májusban én is megfogom tudni venni :)

Mondom, semmi egyéb extrát nem hordoz magában csak Japánban ott is csak a szükséges fileok a programhoz (ezek szerint kint van rá igény,hogy ha ennyire nyomatják) de külsőleg semmi változás

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1685) ldave


ldave
félisten

Amúgy bp-iek vagytok? Jó lenne egyszer egy streetpass találkozót összehozni :)

A Slime draws near! Command?

(#1686) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1685) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem vagyok, de kábé havonta egyszer felbuszozok ilyen-olyan okokból. Amúgy miért olyan jó ez a streetpass dolog :F

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1687) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1686) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom, mivel nem volt lehetőségem eddig senkivel se kipróbálni :)

A Slime draws near! Command?

(#1688) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1687) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Annyit tudok csak én is, hogy pl a kis figuráinkkal harcolhatunk egymás ellen, amiért kaphatunk aprócska cuccokat (most valami puzzle-dologról tudok), meg hogy megjelenünk a mii-plázában, meg efféle 'izgis' dolgok. Szerintem ennek úgy lenne értelme, ha valami normálisabb játék multija miatt összeülnénk hárman-négyen.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1689) Jeno.L


Jeno.L
tag

Én Bp-i vagyok, de ugye USA régiós, kérdés,hogy az bekavar-e v sem :F

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1690) Dr.F.E.R.I. válasza Jeno.L (#1689) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Most a Monster Hunterrel kapcsolatban volt egy kis felháborodás, hogy a különböző régiós játékokkal nem lehetett közösen multizni. Ez is elég volt hozzá, hogy a fejlesztők kiadjanak egy patchet, amivel kiszedték ezt a korlátozást a játékból. Ebből gondolom azt, hogy egyébként nincs ilyen összeférhetetlenség a gépek között.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1691) A.tessz válasza Dr.F.E.R.I. (#1690) üzenetére


A.tessz
senior tag

Valaki megvette a monster huntert?

(#1692) Dr.F.E.R.I. válasza A.tessz (#1691) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nekem nem tetszik annyira ez a típusú játék, úgyhogy kihagyom. Dave sem csípi, szerintem nála sem fog befutni, másokról nem tudom... Castlevaniát sikerült amúgy végigjátszanod?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1693) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1692) üzenetére


ldave
félisten

Hja, nekem a MH kimarad, próbáltam a demót, de nem fogott meg.

Holnap, ha minden jól megy kijön a Luigi's Mansion 2, hosszú hétvége alatt belevetem majd magam. Jövő héten megjön postán a DS Overclocked, pár hét múlva meg a Fire Emblem.

A Slime draws near! Command?

(#1694) ldave


ldave
félisten

Hm, Luigi már megvehető eShop-on, de a Fire Emblem demo még nincs sehol :(

Amúgy nagyon remélem, hogy 576-nál csak elírták a Luigi megjelenési dátumát 30.-ára a mai nap helyett, mert ha hazafele melóból nem tudom átvenni a példányom náluk, akkor morcos leszek.

A Slime draws near! Command?

(#1695) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1694) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Mindenhol 28-át láttam. Azt pedig megfigyeltem, hogy a demókat csak du 3 óra után töltik fel, addig újabban fel sem megyek már e-shopra.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1696) Jeno.L


Jeno.L
tag

Etrian Odyssey: Millennium Girl
Japán: Június 27. 2013
Ár: 6279 Yen
Platform: Nintendo 3DS
:))
[link]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1697) ldave


ldave
félisten

Na szép, 576-nál nincs Luigi's Mansion 2 és nem is tudják mikor lesz... Fire Emblem-ről nem is beszélve (ott április 5-ei megjelenés van megadva...)

Komolyan mondom, ez szégyen. Nem hivatalos forrásból (egyéb szürkebarát konzolboltok) persze már simán megvehetném, mert ott van, de szerettem volna támogatni a hivatalos magyar forgalmazókat, hátha így majd egyszer lesz normális magyar Nintendo támogatás, de úgy látszik ők szarnak a vásárlóik fejére.

@ Dr.F.E.R.I.: azt néztem én is, mert az a bolt is útbaesik nekem hazafelé, de ott azért nem hiszem, hogy minden a törvényeknek megfelelően menne.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1698) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1697) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én a Konzolvilágot figyelem, ott elvileg már most is van.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1699) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1697) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ezt most nem értem, miből gondolod, hogy nem törvényes? A Luigi megjelenése 28-a hivatalosan, és ott is mától lehet csak megvásárolni.

Szerk.: Más. Az e-shopba valahogy nagyon keservesen akarnak a frissítések megérkezni. Egy-két fizetős játékkal találkoztam, de csomó minden még most is hiányzik, Fire Emblem demó is. :(

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1700) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1699) üzenetére


ldave
félisten

Hát pl. az ott vásárolt 3DS-hez nem ugyanaz a garipapír járt, mint mondjuk az 576-nál vett példányra. Meg abban a boltban mindig van vagy 3-4 eladó, nem hiszem, hogy egy legálisan működő bolt ezt meg tudná fizetni. De lehet csak én látom rosszul a dolgokat, de amióta növekednek a rendesen dolgozók adóterhei, szomorúbb szemmel nézem az adócsalásokat. Mindegy, ez nem ide való téma.

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.