Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) mike1334 válasza ldave (#13000) üzenetére


mike1334
veterán

Ó köszi...azt hittem, valahol mintha ezt olvastam volna..akkor még több dilemma :D
Ismersz amúgy jó roguelike játékokat 3DS-re? Pc-n szint csak azok kötnek le újabban, másra meg ott az xbox.
Amúgy - ezen túl, hogy nem futnak rajta a 3DS játékok - milyen ok szól még a 3DS mellett a Switch-csel szemben, illetve hogy akár a mellé megvegye valaki? A jobb hordozhatóság kivételével. (Szemezek hardveraprón eggyel, csak betojt a telefonom és kb a konzol keret ment el rá...de azért na, hátha lesz még jövő hónapban is)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13002) ldave válasza mike1334 (#13001) üzenetére


ldave
félisten

Nem igazán tudok ilyesmit a gépre, de nem is követem. Binding of Isaac: Rebirth van, de az csak a new gépeken fut.

A Slime draws near! Command?

(#13003) mike1334 válasza ldave (#13002) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13004) Liquid Snake válasza Dr.F.E.R.I. (#12997) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Oh de szépek! Főleg SMT IV és Strange Journey! :R :C :Y

A Hideo Kojima Game

(#13005) Nazo válasza Dr.F.E.R.I. (#12997) üzenetére


Nazo
tag

huhh, szép gyüjtemény!
Ezek amúgy elindulnak európában vásárolt 3DS-eken? Az rémlik hogy a 3DS mintha régiózáras lenne.

(#13006) Dr.F.E.R.I. válasza Nazo (#13005) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Egyik amerikai, másik kettő japán régiós. Szóval maguk a fizikai kópiák nem indíthatóak el eur gépeken. Annyi baj legyen, úgysem bontom ki egyiket sem. Atlus viszonylag gyakran akciózik, ezek a játékok akkor elég olcsón letölthetőek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13007) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ma volt egy olyan hibám, hogy mikor bekapcsoltam a gépet, pirosan villogott a led, mintha az aksi az utolsókat rúgná. Ez azért volt fura, mert kéken szoktam hagyni, folyamatosan utántöltöm. Rádugtam a töltőt és úgy hagytam kábé egy órát. Mikor visszakapcsolom ugyanez, gyakorlatilag mintha nem is töltöttem volna rajta. Hirtelen ötlettől vezérelve csavarhúzó elővesz, hátlap leteker, aksi kiszed. Nyomogattam egyet-kettőt a bekapcs gombon üresben, majd visszatettem mindent. Rögtön kék volt a kijelzőcsík, az akkunak meg persze semmi baja :F

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13008) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#13007) üzenetére


ldave
félisten

Ez a new 3DS volt? Szerencsére még ilyennel nem találkoztam.

A Slime draws near! Command?

(#13009) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#13008) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az. Én is most találkoztam a jelenséggel először.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13010) Dr.F.E.R.I. válasza katsi (#12857) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Újra látok Radiant Historiát készleten, legalábbis külföldön.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13011) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Shovel Knight -t lehet szerezni valahol, nem 11ezres áron?
Amcsiba láttam 5-7 ezerért, csak ugye posta miatt ugyanott vagyok. (meg azok nem is működnének)
Szeretnék nem digitálisat venni, ha jól tudom fel lehet upgradelni az összes DLC-t ha cartridge-n van :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#13012) Dr.F.E.R.I. válasza PitkyePadvan (#13011) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

8000 Ft körül van az eshop ára, de tegnapig még akció is volt rá. Én is csak azért nem töltöttem le, mert megvan Wii U-ra.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13013) PitkyePadvan válasza Dr.F.E.R.I. (#13012) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Igen tudom, de én nem eshop-ban szeretném megvenni :) .
Annó azért vettem 3DS-t hogy legyen valami gyűjteményem, ez az egyetlen dolog amit jelenleg gyűjtök.
Persze értem én hogyha ennyire kell vegyem meg 11ezerért ,de magyarországon például nem is látok készleten boltokban.

Gondoltam hátha tudtok valami helyet ahol lehet kapni viszonylag olcsón. De végülis mindegy marad a piacon nézegetés, ebay, amazon meg a társai, egyszer úgyis elcsípek egy jó ajánlatot.

Üdv: László

(#13014) Dr.F.E.R.I. válasza PitkyePadvan (#13013) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Enyém angol Amazonról van, de akkoriban még lehetett értelmes áron is kapni bontatlan darabot. A Wii U változat viszont már akkor is aranyárban volt, de utóbb azt is sikerült szereznem :K Úgyhogy nekem szerencsére meg van így mindkét N platformra bontatlanul. Játszani meg ott lesz az eshop verzió.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13015) PitkyePadvan válasza Dr.F.E.R.I. (#13014) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Értem, lehet most nekem is sikerült elcsípnem egy jó ajánlatot :) .

eShop hogyan működik amúgy?
Van valamilyen felhasználói fiók ahol vannak (mint a steam-nél) a játékok? Vagy konzolhoz kötött?

Üdv: László

(#13016) Dr.F.E.R.I. válasza PitkyePadvan (#13015) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Konzolhoz kötött sajna.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13017) PitkyePadvan válasza Dr.F.E.R.I. (#13016) üzenetére


PitkyePadvan
tag

és ha tönkremegy a konzol, akkor buktad a játékokat is?

Üdv: László

(#13018) caris1 válasza PitkyePadvan (#13017) üzenetére


caris1
tag

Ha működik a régi konzol, akkor System Transferrel átviheted egy újra a játékokat.
Ha elromlik, ellopták, vagy eladtad transfer nélkül, akkor a Support tud segíteni átvinni a fiókodat az új gépre. (Próbáltam, nekem már segített ilyen esetben.)

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#13019) PitkyePadvan válasza caris1 (#13018) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Értem, ez így korrekt.
És gondolom a digitális játékok nem régiózárasak?
Hol érdemes nézegetni, a nintendo eshop a legjobb? (láttam anno amazonon is játékokat digitálisan)
Illetve a különböző akciókról lehet valahogy értesülni?
Láttam az eshop-ban például hogy szürke coin-okért olcsóbb a játék? Olyat például hogy lehet szerezni?

Üdv: László

(#13020) Dr.F.E.R.I. válasza PitkyePadvan (#13019) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Régiózáras a shop is, a my nintendo programról pedig itt a bejegyzésem a téma összefoglalóból. Kicsit elavult már, mert folyamatosan kalapálnak rajta, de a lényeg benne van.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13021) vrob71


vrob71
tag

A bejelentett Luigi's Mansion a Gamecubera megjelent változat lesz 3DS-re vagy remake, esetleg új rész?

(#13022) Dr.F.E.R.I. válasza vrob71 (#13021) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Valószínű a GC rész lesz, némi felfrissítéssel. Nem nagyon szokták 1:1 átportolni a régi játékokat, általában alakítgatnak is rajtuk ezt-azt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13023) ayo válasza Dr.F.E.R.I. (#13022) üzenetére


ayo
addikt

valószínűleg = 100% :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#13024) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

"With Nintendo 3DS, we will continue to target an ever wider range of consumers. We will work to leverage the platform’s rich software library and worldwide total hardware install base of over 72 million units and further expand sales of evergreen titles" [link]

Sablonszöveg különösebb konkrétumok nélkül, de azt jelzi, hogy a 2019-es évben is számítani fognak a 3DS-re. A most lezárult pénzügyi évben is 6,4 millió konzolt eladtak úgy, hogy nagyon nagy húzóerőt nem is igazán biztosítottak neki. Még egy hasonló futammal már nagyon megközelítené a 80 milliót, ami már a PSP szintje.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13025) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#13024) üzenetére


ldave
félisten

Egy DQ XI-gyel támogassák, ne nyilatkozatokkal.

A Slime draws near! Command?

(#13026) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Szerintem addig biztosan jönni fognak játékok 3DS-re amíg nem adnak ki egy hasonló árkategóriában lévő handheld-et.

Igen ott van a switch, de jelent konkurenciát a 3ds-nek (valamennyire persze igen, de nem olyan szinten mint mondjuk egy xbox a ps-nek) mert más árkategória és más a felhasználási módja.

Persze ez nem azt jelenti hogy özönleni fognak a 3DS játékok, hanem azt hogy amíg a nintendo nem jelent be valami újat, addig biztosan lesznek még játékok 3DS-re. (legalábbis szerintem)

Üdv: László

(#13027) Dr.F.E.R.I. válasza PitkyePadvan (#13026) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az éves jelentésükben tesznek utalást arra, hogy a saját játékaikból is lesz még rá megjelenés. A külsős fejlesztők játékai meg majd jönnek szép csendben, ahogy idáig. A relatív kisebb stúdiók, mint az Atlus is, szerintem még egy jó darabig támaszkodni fognak a 3DS-re. Lényegesen olcsóbb rá fejleszteni, mint Switch-re.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13028) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#13027) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

"We are even preparing new software for release in 2019 and beyond. Our plan is to continue maintaining this business by taking advantage of new titles like these" - Kimishima [link]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13029) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Eddig nagyjából csak 3DS játékokkal játszottam, de ugye a 3DS visszafelé kompatibilis,
tudtok olyan DS játékokat mondani amiket mindenképp érdemes kipróbálnom? :DD

Üdv: László

(#13030) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#13028) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Állítólag az E3-on nem foglalkoznak a 3DS-sel... :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13031) koncsik válasza koncsik (#13030) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

De oriic megnyugtatott :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13032) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#13030) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Most volt róla a Direct, hogy mikkel fognak jönni a gépre, szóval nincs itt semmi látnivaló. A többi kiadó meg majd kiadogatja a játékait szép csendben. A most kezdődő pénzügyi évre mondjuk már csak 4 millió konzolt terveznek eladni, bár szerintem a legutóbbi becslésüket túlteljesítette a 3DS.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13033) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Dragon Quest XI -et PAL-os gépre nem is lehet megszerezni? :(((

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#13034) ldave válasza PitkyePadvan (#13033) üzenetére


ldave
félisten

Csak Japánban jelent meg és sajnos nagyon úgy a helyzet, hogy ez így is marad :(

A Slime draws near! Command?

(#13035) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Ha egy 3DS játék kártyakódjának UKV a vége akkor az mit is jelent?
Annyit tudok hogy európai a játék, de gondolom nem véletlenül UKV-t írtak és nem EUR-t,
lehet hogy egynyelvű a játék (nem lehet angol nyelvet választani), vagy valami egészen mást jelent?

Üdv: László

(#13036) ayo válasza PitkyePadvan (#13035) üzenetére


ayo
addikt

angol kiadás, borítóban és füzetben szokott más lenne, utóbbi már nem igen jár hozzá, a cartridge szerintem mindig ugyanaz mint az EUR

http://jateknaplo.blog.hu

(#13037) g@bo válasza PitkyePadvan (#13035) üzenetére


g@bo
nagyúr

tökmindegy. angol. csak német ne legyen...

(#13038) PitkyePadvan válasza g@bo (#13037) üzenetére


PitkyePadvan
tag

engem nem zavar az USK-s logó :) ,
az jobban zavar ha nincs tokja

Üdv: László

(#13039) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv srácok!

Gondolkodom egy 2DS XL megvételén és érdekelne, hogy ti honnan szerzitek be a játékokat? Használtan van valami hátrány? Vagy vannak akciók? Esetleg digitálisan érdemes? Mert engem pl. legjobban a mindenféle Mario játékok és a Zeldak érdekelnének de pl. látom, hogy super mario bros 2 13 ezerért van újba amit kicsit sokallok.

Thanos was right.

(#13040) zitrone88 válasza Narxis (#13039) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Üdv,

Én egy kivételével használtan szereztem be őket, olcsóbb, indie címeket meg eshopról. Nintendo Selectes címek vannak még féláron (az általad említett 13ezerhez viszonyítva), azokból is érdemes szemezgetni, használtan meg persze még olcsóbb ennél is :) Hátrányt nem szenvedtem a használt miatt, nem lemez, nem karcolódik, általában képről látszik, hogy meg szabad e venni. De persze várj meg másik véleményt is, hátha volt rossz tapasztalat is.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#13041) PitkyePadvan válasza Narxis (#13039) üzenetére


PitkyePadvan
tag

én itt, jófogáson, és vaterán keresgetek, szoktak lenni jó árak,
illetve facebook csoportban.

ha nem zavar hogy a játék német borítós akkor német ebay-en is szétnézhetsz,
általában nem írnak szállítási költséget Magyarországra, de ha írsz nekik levelet szinte mindig írják hogy el tudják küldeni (általában DHL-el megy levélben 3,9€ szállítási költséggel)

Üdv: László

(#13042) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#13010) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Megrendeltem az amazon.de-ről még amikor írtad, de nem jött meg, amazon.de eltűntnek nyilvánította, refund :O

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13043) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#13042) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Próbáld meg tőlük, hátha.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13044) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#13043) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, megrendeltem, reménykedem :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13045) Narxis


Narxis
nagyúr

Ki mivel játszik mostanság?

Thanos was right.

(#13046) Dr.F.E.R.I. válasza Narxis (#13045) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Plants vs Zombies-t nyüstölöm :) A Strange Journey-t várom, de addig nem fogok belekezdeni, amíg az első két részről össze nem dobok egy írást. Nehogy nagyon összefolyjanak a dolgok.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13047) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Super Mario 3D Land-et csinálgatom 100%-ra (csillogó csillagosra)
Nemrég kezdtem bele a Shovel Knight-ba, illetve az Earthbound-ot is elkezdtem
(most amúgy az akciós az eShop-ban, persze pont miután megvettem lett akciós :DD )

Üdv: László

(#13048) katsi válasza Narxis (#13045) üzenetére


katsi
tag

Fire Emblem Echoes - Shadows of Valentia

Nos..Fire Emblem. :) A dungeon crawling erdekes ujdonsag benne szamomra. Meg csak 9 ora korul jarok, gyanitom ez meg mindig az eleje, most kezd kibontakozni a story jobban.

(#13049) caris1 válasza Narxis (#13045) üzenetére


caris1
tag

Már egy játék sem köt le, annyira várom a Strange Journey-t :U

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#13050) ldave válasza caris1 (#13049) üzenetére


ldave
félisten

Már csak pár napot kell aludni :)

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.