Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) codec válasza matyi012345 (#28398) üzenetére


codec
senior tag

Üdv!
Emiatt semmi gondod nem lehet.
Én 4 évig használtam így egy laptopot, majd miután meguntam, hogy csak konnektor közelében tudtam használni elajándékoztam. Az új tulajánál is működik még.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#28402) koni016


koni016
tag

Sziasztok, egyik ismerősömnek kéne egy kis segítség.
A gép adatai:
táp: energon eps 650w
vidkari: msi r7 250 2 gb
proci: amd fx 6100 six core 3.30 ghz
memória 4 gb kingmax
alaplap asrock 960 gc-gs fx

Ezt az üzenetet kaptam tőle:
tf2 beakadt (játék), nem ment se a kép, se a hang, újraindítottam, elindítottam a steamet, kékhalál, megállt az asrock alaplap kezdőképernyőnél, újraindítottam, elindítom a steamet és a következőt írta ki
[link]

rákattintottam az ok-ra és a következő történt
[link]

a, meg a vírusirtó is kiírt valamit, hogy ez a feladat nem hajtható végre mert egy másik program használja... ezt akkor írta ki, mikor a torrentet próbáltam bezárni

és még ezeket csinálta a gépe:
[link]
[link]
[link]

Van valakinek ötlete hogy mi történhetett? most is állandóan kikapcsol a gépe játék közbe.

[ Szerkesztve ]

(#28403) pity-putty


pity-putty
tag

Vettem egy használt GIGABYTE GA-G31MF-S2 alaplapot és ezt szeretnm beüzemelni az eddigi konfigurációmba, mert abban tönkrement az eddig használt alaplap. (Gigabyte GA-P35-DS3)
Összeszerelés után viszont valami nem stimmel a géppel.
Bekapcsolás után minden felpörög, de nem csippan egyet sem a speaker és képet sem ad ki magából az alaplapi videókártya, sem a belerakott PCIe-s kártya.

Ha a RAM-okat kiveszem az alaplapból akkor sincs semmilyen hangjelzés.

Rossz lehet az alaplap amit vettem? Vagy mit lehetne megpróbálnom, hogy működésre bírjam.

(#28404) prmcsk válasza pity-putty (#28403) üzenetére


prmcsk
addikt

Olyan alapokat gondolom végigcsináltad, hogy cmos reset, esetleg cpu support list étnézése, hogy a mostani lap milyen bios mellett kezeli a procidat esetleg ?

Próbánál egy db rammal próbálkozz. A lapra menő tápokat is mozgasd át. Először csakis lap - cpu - ram - int vga - monitor és táp legyen összedugva.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#28405) pity-putty válasza prmcsk (#28404) üzenetére


pity-putty
tag

Ezeket megcsináltam.
Viszont ha RAM nélkül próbálom indítani, akkor nem kellene csipognia figyelmeztetésképpen?

(#28406) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok, remélem jó helyre írok, a "Gép újraindul. Miért?" topicbol találtam ide:)

Pár hónapja vettem egy új gépet, a következő a config:
Intel Core i5-4690K
Gigabyte GA-Z97-D3H
2x4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston
Samsung 850 EVO Basic 120GB SSD
GIGABYTE GF GTX750 Ti OC 2GB videókártya
Corsair 400W-os tápegység

A gond az, hogy időközönként csak úgy lefagy a rendszer, nem reagál semmire (nem indul újra, nincs kék halál, stb), csak a reset segít. Átlagban heti 1x tapasztalom, teljesen véletlen időközönként, használattól függetlenül.

Mi okozhatja ezt, illetve hogyan lehetne debugolni?

[ Szerkesztve ]

(#28407) prmcsk válasza abyssc2 (#28406) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez ilyen "adatelfogyás" gond lehet
Nekem ilyet legutóbb egy memória okozott. Teljesen random, főleg "tecső" alatt a HD videóknál kimerevedett.

Többszöri tisztogatás után ramcsere lett a vége, azóta semmi. Teszteld a ramjaidat...

pity-putty : Az valószínűleg lapgond lesz...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#28408) codec válasza koni016 (#28402) üzenetére


codec
senior tag

Hőmérsékletek rendben? Ramot letesztelted? Biosban feszt, sebességet manuálisan próbáltad beállítani az "auto" helyett? És nem kizárt, hogy egy újratelepítésre is szükség lehet.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#28409) Lixon1 válasza rTyler (#50) üzenetére


Lixon1
csendes tag

Sziasztok!
Egy jó ideje fennálló problémához szeretnék segítséget kérni. Próbáltam különböző módokon javítani rajta hátha megszűnik de semmi javulás. Valamiért valamelyest random módjára kifagy a gép, esetek többségében akkora ha fut valamilyen olyan tartalom ami a flashplayert használja, tehát például youtube-nál gyakran. Időnként a megszokott kifagyás és beragadt hangot ad, ritkán a videókártya omlik össze amikor bepöttyöződik a képernyő (de ez tényleg ritka tehát az lehet simán egyéb hiba) de gyakran csak megáll a kép. Néha az egér nagyon akadozva de mozdítható, valamikor az sem. Próbáltam hogy várok mert néha csak 10-15 mp-ig áll(tölt) aztán újra jó ami esetleg memória fogyás lehet, de valamikor semmi hosszú ideig.

Elején gyanakodtam a videókártyára hisz jelenleg az a gyenge látszem, egy MSI 9600GT 1GB OC.
Sajnos a videókártya külső műanyag borítását lekellet venni mert sikerült egy mini verziójú alaplapot venni így egyébb csatlakozók miatt nem fért be a videókártya a borítással.
A probléma hogy bár a flashplayer és videókártya páros volt gyanús hisz legtöbbször ilyen tartalmaknál fagy ki (játék közben nagyon jól bírja, ritka a fagyások száma), de viszont ha egyszer kifagy, a gép újraindul, azután láncreakcióban többször kis szellőtől is kifagy, pl. böngésző megnyitása, egy kis program megnyitása vagy 2-3 perc böngészés után újra, azután meg órákig is tud menni rendesen.

Még gyanús lehet a winchester mert bár a rendszer a diagnosztikával nem ad hibát de ez jó pár éves már, egy régi 250GB-os, már nem is tudom hány éves de az illesztőprogramja például 2006-os tehát biztos ez is valamikor azelőttről való.
Van valakinek ötlete?
Konfiguráció:
MSI 9600GT 1GB OC
Intel Core I3-3240
Asus P8-H61-M L3
4GB RAM
A videókártya gyengített hűtését elvileg a gépház ventilátorai megtudják oldani.

(#28410) Balathruin válasza Lixon1 (#28409) üzenetére


Balathruin
veterán

Merevlemez illesztőprogramja Windows 8.1-en is 2006-os.
Ellenőrizd a hőfokokat, HDD-hez pedig töltsd le a Hard Disk Sentinelt és nézd meg van-e valami baja.

(#28411) #10726912 válasza Lixon1 (#28409) üzenetére


#10726912
törölt tag

Memóriákat teszteld egyesével. HDD valószínűleg jó. Lehet még tápegység gyengeség is. VGA gyengébb hűtése csak terhelésnél okozhat gondot. Javaslom a ház oldalának lebontását, és ezzel egy időben a plusz ventik kikötését, lehet, hogy ez okozza a gondokat (ez is tápegység hibára utalna). Csere darabok, tesztekkel vegyítve (pl memtest86). Illetve csinálhatsz egy Linux live indítást penrdive-ról, ha ezzel megy hiba mentesen, akkor az oprendszered is lehet fertőzött(vírus, féreg, stb).

(#28412) Lixon1 válasza #10726912 (#28411) üzenetére


Lixon1
csendes tag

Köszi! Megpróbálom.
Remélem hogy egyik se igazán mert a táp és a memória is nem rég lett pont cserélve

(#28413) BURN28


BURN28
tag

Sziasztok!

Adott egy gép. Bekapcsolt magától az éjszaka közepén. Azóta nem indul el a windows, ajánlott módban hibaüzenetet ír ki. Normál módban elindul, tölt negyed órát, majd megjelenik a kurzor és ennyi, fekete képernyő és a kurzor látszódik. Azelőtt teljesen flottul működött.

Mit lehet tenni? Hívjuk egyből az ördögűzőt?

http://kaphatoittkave.blogspot.hu/

(#28414) CoolMan válasza BURN28 (#28413) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Miért pont ördögűzőt? :U Első körben milyen gép? Utána HDD teszt.

(#28415) #10726912 válasza BURN28 (#28413) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mehet vele a piócás néni is :D
Leggyakoribb hiba a memória meghibásodás. Egyszerre egyet hagyj a gépben, aztán ha azzal nem indul, mehet a csere. Cserélhetsz hdd adatkábelt, az is tud hibát okozni. Ha van másik tápegység, próbaképp tedd rá. Utp kábel ne legyen bedugva a gépbe. Bios reset volt már? Indíthatod Live módban másik oprendszerről, ha úgy üzemel (pl cd-ről Linux), akkor vírus kínlódik.

(#28416) CoolMan válasza #10726912 (#28415) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Mehet vele a piócás néni is" :R

(#28417) BURN28 válasza #10726912 (#28415) üzenetére


BURN28
tag

Köszönöm szépen az ötleteket! :R

Barátom gépe, felhívott, hogy ezt csinálta, első körben gondoltam megpróbálom a távgyógyítást. Én is gyanakodtam a tápra, de az nem magyarázza a windows anomáliát. Ezek körül mindet kipróbálom, mondjuk kedden jutok csak el odáig. De viszek keresztet meg fokhagymát a biztonság kedvéért. Lehet kell pióca is, meg felhívjuk az RTL klubbot a biztonság kedvéért, egy kis energiáért.

Nem túl régi gép(2 éves, szóval de).
Asztali számítógép.

Phenom 965 3.7 Ghz (2 évig bírta a tuningot, bár lehet megunta)
4gb kingmax ram (1333 Mhz), 1 modul, úgyhogy elképzelhető, hogy bemondta az unalmast, de eltöröm és kiderül melyik része a rossz.
Sapphire 7770 GHZ edition
COdegen... ehm Chieftec 500W-os táp, ezt most hirtelen nem tudom melyik, de én raktam anno össze és azt vettem, amit dicsértek a tápos topikban.
Alaplap is jó kérdés, abból sem az alját vettük.

Kedden jelentkezem a fejleményekkel.

http://kaphatoittkave.blogspot.hu/

(#28418) lockdown90


lockdown90
senior tag

nah ujra itt! masik tappal probalom Codegen 400w, elindul a gep szepen, windows 7 boot kepernyonel leall a gep, hdd ki, regebbi maxtor hdd be, indulna lefut gyorsan egy szoveg kek hatteren leall a gep.
biosban szepen eljatszottam kozbe erdekes modon soha nem allt le a gep..

oke akkor, hdd lecsatlakoztat, pedrive be hdd helyett, windows telepito kepernyo segedprogramok telepitese kozbe leall a gep, nem lok hibat leall azonnal.

mi lehet ez? tulmelegszik a proci? vagy mi? :W

alaplap tipusa: msi 915p combo 2 , + LGA 775 intel celeron D 3,2Ghz + 2db ddr2 ram + samsung 160GB HDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#28419) koni016 válasza codec (#28408) üzenetére


koni016
tag

Nagy nehezen újratelepítettük a gépet, mert kb 5 percenként hibaüzeneteket dobott fel, és elég gyakran jött elő a kékhalál is, szinte mindig mást írt ki.
Win 7 telepítésénél is kiírt egy csomó hibát és inkább egy másik winyóra tettük fel. Azon eddig még nem tapasztaltunk semmit. Holnap majd kiderül hogy mi a helyzet a játékokkal.

Azt mondta hogy 80 fokos szokott lenni a proci játék közbe, az nem sok egy kicsit? Artic cooling freezer xtreme x2 proci hűtője van a gyereknek.

(#28420) #10726912 válasza lockdown90 (#28418) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor lehet alaplap, vga, memória, cpu. Tápegységet sem zártad ki teljesen, a D-s celeron pedig hajlamos a melegedésre (a Codegen minden, csak nem megbízható teszt tápegység gyártó márka).
Lehet még ezek mellett Bios beállítás hiba is. (de aa hdd-t legalább kizártad ;) ).
Teszteld a ramokat (egyszerre ccsak egyet hagyj a gépben, több slottbaan is próbáld egyedül, ha hiba van, csere a másikr), szerezz csere hardvereket, azaz vga-t és tápegységet.
Illetve idézd elő a kékhalált, , tiltsd le az előválasztó menüben az automatikus újra indítást, és linkelj egy képet. A LA-t ne használd, ha úgy beindul, akkor tiltsd le a hálókártyát. Hangkártyánál szintúgy. Egy CPU pasztázás sem árthat, ha régi van rajta.

(#28421) lockdown90 válasza #10726912 (#28420) üzenetére


lockdown90
senior tag

tapegyseget most csereltem le, mivel ezelott meg indulni se indult a gep :)
memoriakat megprobalom, jah meg elemet is csereltem az alaplapon.. biosba milyen rossz beallitas lehet?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#28422) #10726912 válasza lockdown90 (#28421) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csinálj egy Resetet, akkor beáll minden autora, azzal mennie kell. Spread Spectrumot. Turbo boostot és társait szedd ki, ha vannak!

[ Szerkesztve ]

(#28423) Balathruin válasza koni016 (#28419) üzenetére


Balathruin
veterán

De sok, főleg játéknál, mert ha még jobban leterheli valami, akkor már 90 is lehet.

(#28424) Shifty01


Shifty01
tag

Szerintetek nagy baja lehet ennek?
http://i.imgur.com/dtTT3H3.jpg

Ilyen esetben garit vesztek, vagy nem?

Intel honlapján:
Note Any mark left by the motherboard sockets under normal usage is not considered damage to the product due to external causes
Tehát elvileg nincs gond ugye?

[ Szerkesztve ]

(#28425) codec válasza koni016 (#28419) üzenetére


codec
senior tag

Ha a vinyón van pár bad sector az is csinálhat ilyen hibát, de azért a ramokat is fontos lenne tesztelni.
Az a 80 fok bizony elég sok.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#28426) RVR400 válasza koni016 (#28419) üzenetére


RVR400
veterán

Hard Disk Sentinel, Memtest, aztán kiderül, hogy a winyó vagy a RAM a ludas. Melegedéshez AIDA meg egy Prime95.

[ Szerkesztve ]

(#28427) koni016 válasza RVR400 (#28426) üzenetére


koni016
tag

Oké, köszönöm a válaszokat. Majd még írok a fejleményekről.

(#28428) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
Van egy régi asztali gépem, amely újfent nem indul be(egyszer már meg lett javítva), ezért úgy döntöttem, hogy több pénzt/időt már nem fektetek a javí(tta)tásába. Viszont van benne egy CD, amit fontos lenne hogy ki vegyek. Tudnátok ebben segíteni, hogy ez hogyan lehetséges? Előre is köszi! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#28429) RVR400 válasza itouchfan (#28428) üzenetére


RVR400
veterán

Van a meghajtón egy kis lyuk. Oda bedugsz egy hosszabb tűt vagy egy kiegyenesített gemkapcsot, és kiugrik a tálca, amit utána kézzel ki tudsz húzni.

(#28430) itouchfan válasza RVR400 (#28429) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszönöm, megpróbálom. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#28431) itouchfan válasza itouchfan (#28430) üzenetére


itouchfan
senior tag

Úgy éreztem hogy átlyukasztok pár réteget közben, de sikerült! :D még egyszer köszi a segítséget! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#28432) lockdown90


lockdown90
senior tag

ha 78fokos a CPU az okozhatja a gep leallasat varatlanul? ilyenkor micsinaljak? uj cpu huzo vagy ujrapasztazas?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#28433) Vakegérke válasza lockdown90 (#28432) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gyári hűtőd van? Mióta működik pasztázás nélkül? Milyen procit hűt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28434) lockdown90 válasza Vakegérke (#28433) üzenetére


lockdown90
senior tag

LGA775 régi 2005-ös, Intel Celeron D asszem 3,2Ghz hajt, eredeti intel hűtő

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#28435) #10726912 válasza lockdown90 (#28432) üzenetére


#10726912
törölt tag

Portalanítás, gépház szellőztetés rendbe tétele, megfelelő minőségű pasztázás, ha van, akkor tuning csökkentése. Okozhatja a leállást, ha a BIOS-ban a védelem ennyire van állítva.
Megfelelő minőségű pasztázás alatt a paszta mennyiség minimumra optimalizálását értem. Nagyon vékony rétegben kend fel a hűtőpasztát a hűtendő felületekre, maradjon áttetsző a hűtendő felület, és így rakd össze. Kicsit megmozgathatod jobbra balra csavarással aa hűtőt a procin, közben enyhén nyomd lefelé is, hogy a felesleges paszta kijöjjön. Az a jó, ha a cpu és a hűtőborda a lehető legnagyobb felületen közvetlenül érintkezik, és csak az egyenetlenségeket tölti ki a hűtőpaszta.
Megfelelő szellőztetés is javasolt, ha a cpu 78 fokos, ott már a többi cucc is izzad keményen, ami hosszú távon az alaplap és a rajta lévő hardverek idő előtti halálához vezet.

(#28436) Vakegérke válasza lockdown90 (#28434) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem drága, pasztázd újra. Melege lehet már szegénynek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28437) lockdown90 válasza Vakegérke (#28436) üzenetére


lockdown90
senior tag

ha a hőfok nem fog lejebb menni akkor nem fog bebootolni soha? :(

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#28438) #10726912 válasza lockdown90 (#28437) üzenetére


#10726912
törölt tag

Most nem bootol? :Y Az se lenne baj, ha nem lennél szűkszavú :W
A BIOS-t látod legalább?

(#28439) lockdown90 válasza #10726912 (#28438) üzenetére


lockdown90
senior tag

bebootol, a BIOSbol nezem a hofokot, (a windows nem bootol be bocsika :)

bár lehet a cpu hutot is jobb lenne cserelni...

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#28440) #10726912 válasza lockdown90 (#28439) üzenetére


#10726912
törölt tag

Újra telepítés volt már? Cpu pasztázás, cpu hűtő portalanítás, gépház oldalának levétele? BIOS resetelés? CPU húzva van? Ezeket tudod tenni. Az is lehet, hogy rosszul detektálja az alaplap a hőfokot, nézd meg kézzel, hogy a hűtő mennyire meleg. Ezeket csináld meg, aztán gyere vissza.
A windoes betöltés hibát ezer dolog okozhatja, de aamíg ilyen meleg alapból a cpu, addig ne is használd semmire a géped.

(#28441) Balathruin válasza lockdown90 (#28439) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor ne kínozd, hanem szedd szét.

(#28442) lockdown90 válasza #10726912 (#28440) üzenetére


lockdown90
senior tag

- cpu hűtő portalanítást, ház portalanítás megvolt
- egyik oldal le van véve úgy probálgattam eddig is
- bios reset szerintem meg volt mert cmos elemet cseréltem

ha rosszul detektálja a hőfokot akkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#28443) #10726912 válasza lockdown90 (#28442) üzenetére


#10726912
törölt tag

CPU pasztázás megvolt? Cpu hűtő forró? ha 78 fokot ír a BIOS, akkor a hűtőbordának meg kell égetni a kezed.

(#28444) Vakegérke válasza #10726912 (#28443) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ilyen rövid idő alatt biztos nem pasztázta. Ráadásul vasárnap van, sehol nem kap hűtőpasztát.
Meglátásom szerint hagyjuk a témát addig, amíg fórumtársunk nem lesz túl ezen. Ha sikerrel jár, akkor örül(ünk), ha nem, akkor boncolgathatjuk tovább a lehetséges okokat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28445) hmr96


hmr96
csendes tag

Sziasztok.lenne egy olyan kérdésem hogy létezik e olyan hogy nem jó egy ram. mert vettem egy gépet abba adtak 4 gb ramot 2*2gb ki is irja a gép h van benne 4 gb ram de csak 1.73gb felhasználható. kiszedtem a ramokat és mind a kettővel kipróbáltam külön-külön az egyik rammal el indul a gép mind a két foglalatban,de a másik rammal egyik foglalatban sem indul el. mi lehet a baj?

(#28446) Vakegérke válasza hmr96 (#28445) üzenetére


Vakegérke
veterán

"... a másik rammal egyik foglalatban sem indul el."

Már meg is van a probléma.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28447) #10726912 válasza Vakegérke (#28444) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem biztos, hogy pasztáznia kell.
hmr96: Igen, lehet. Az is lehet, hogy kompatibilitási probléma, ha nem egyformák.

(#28448) Vakegérke válasza #10726912 (#28447) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg nem biztos, de ha megoldja a problémát, nincs min rágódni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28449) hmr96 válasza #10726912 (#28447) üzenetére


hmr96
csendes tag

De egyformák a ramok! Névre is tipusra is mhz re is.

(#28450) #10726912 válasza hmr96 (#28449) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor hibás az a ram. Gondolom kínlódott is a géped, belassulások, fagyás, stb...Annyit tehetsz, hogy megtisztítod a fém érintkező felületeket a ramokon. Alkohol lenne erre a célra a legjobb, vattával alaposan tisztítsd meg. Ha így sem lesz jó, akkor csere érett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.