Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8501) fbeni91 válasza Speed® (#8498) üzenetére


fbeni91
tag

sajnos 77 felett már kapcsolgatja a képet. ezért akarom hűvösebben tartani! :/ és ebben a melegben simán fel megy 73-fokra. de nappal akár a 77-et is el éri. :( és ott már jelentkezik a probléma. alatta nem. :/

(#8502) fbeni91 válasza wrongduke (#8499) üzenetére


fbeni91
tag

55 fokos játék alatt? huhh de jó neked.

Én max télen nyitott ablaknél vagy 20 fok alatti szobában érem el az 55 fokot. :D

most is 70 felett szenvedek.

Paszta csere meg lett. hűtés patika tiszta. sose hagyom koszosodni.

3 hetente takarítom, pasztázom minden alkatrészt.. mindig át nézem.

A kevesebb néha több..ne kifestőzz, nem az a hangulatjelek célja.

[ Módosította: Speed® ]

(#8503) Speed® válasza fbeni91 (#8501) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor ott komolyabb gondok vannak, nem csak a hűtés..de említett GTX Pro megoldással <60°C lenne amúgy, halkan. Továbbra is cserélném a karit..

3 hetente pasztázni azért a másik véglet..a szerelgetés se tesz jót ha sok :U

(#8504) fbeni91 válasza Speed® (#8503) üzenetére


fbeni91
tag

most alapjáraton 48fokos 47% venti fordulattal. így este bár nyitott ablaknál is meleg van nagoyn egyszál naciban.. :P

mondjuk tisztában vagyok vele h minden vga kártya gyári hűtése 1 forintott sem ér, mert rettenetesen alúl vannak méretezve... :/ főleg ez a fos.. én úgy csináltam volna 1cm elemelni a nyáktól. 5mm vastagabb hűtés. 3mm vastagabb ventik.. mert így csak nagy szélzajt csap. és nem tud elég levegőt juttatni a bordák közé. főleg h a bordák olyan közel vannak a nyákhoz h esélyük nincs bármerre ki térni... :W

gondolkodom azon amit mutattál. csak ugye attól picit szolídabb hűtést szeretnék hisz nem soká-ig tartom meg ezt a kártyát. akár mennyire is jó. :/ 3-4 havonta váltok vga kártyát. Megunom őket. xD
mondjuk azért télen nagyon tudok örülni egy zotac gtx 470 amp-nek. :P fűtés el zár. és goo game. szobát simán 23-fokon tartja a legnagyobb hidegben is. :P fűtés számla spórólásra kiváló. :D csak ne enne majd 220W-ot. :P :R

(#8505) Speed® válasza fbeni91 (#8504) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alapjárat = idle? Annak elég sok..vagy nálad van 30°C a tetőtérben ;p

TF hűtés ezen a szinten nem válik be, képzeld el akkor GTX480on pl.
Viszont ha bevállalták volna a vastagabb kivitelt, nem fért volna SLIbe.
Részemről a ref. kiviteleket csíptem akkoriban, igaz, GTX260am volt..
Annál, amit linkeltem szolídabb és olcsóbb sincsen..de nem éri meg.
Ha eladod a karit 10ért, ~15ért már találsz GTX460/1Gt, ami jobb is..
Vagy ha el akarod felejteni a villannyal fűtést, keress 7770et, ~80W..

(#8506) fbeni91 válasza Speed® (#8505) üzenetére


fbeni91
tag

Nincs nekem bajoma villanyal való fűtéssel. :D xD
Háát igaz tető tér. vastag beton falak. hála istennek nincs sehol deszka.. ami ontsa a hőt a tetőről. :D lehet van 30 fok. :D

18-körül éri ez a fajta a jól tudom. lehet annyiért meg válok tölle így ahogy van! .... aztán nézek valami :/

azért köszi a sok segítésget. További szép estétt! :R

(#8507) Speed® válasza fbeni91 (#8506) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha 18ért el tudsz adni napjainkban egy GTX275öt HAn, ügyes vagy.
2/3 (12) reálisabb..persze hirdetni bármilyen áron lehet, bármeddig..

(#8508) wrongduke válasza Speed® (#8500) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Köszi a választ! Nagyon max lett volna a 10k... és igen, sokaktól hallom hogy le kellene cserélni 7770 vagy 7790-re lehet lesz is belőle valami. Őszintén szólva nem akartam, mert amit tud az nekem erre a célra bőven elég, azokat a játékokat fullba viszi amiket akarok játszani. Ha nem bírja a fullt, akkor meg kevés kompromisszummal elmegy szaggatás nélkül. Építek egy másik gépet amibe már csak a videókártya hiányzik, az lesz a gémer masina, ezt pedig nyugdíjazom, csak előtte ki akarom hozni belőle a maximumot, mert időközönként majd vissza járogatok rá. Én a pasztázást és a takaríást évente szoktam így nyár elején és meg is köszöni. Csak azért aggódtam a hőfok miatt mert egy régebbi GT6800-as kártyám egy 32 fokos délutáni netezéstől sült meg, 57 vagy 60 fokon, már nem volt időm pontosan leolvasni a riasztást. és a log is elszált.... A hangról csak annyit, hogy eléggé üvölt a kártya, le van véve az oldala a gépnek, skype és teamspeak közben eléggé behalladszik. Már azzal is megvádoltak, hogy reptérről játszok... :) Ez az eddigi leghangosabb kártyám.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#8509) Speed® válasza wrongduke (#8508) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szabályzással halkabbá teheted, MSI AB / TRIXXel csinálj egyéni ventiprofilt hozzá. Terhelve 80°C körül legyen, úgy állítsd be a max fordulatot, idle alig kajál, ott felesleges pörögjön, 25-30% is le kell hűtenie simán, ott minimális a fogyasztása a PP miatt.
A 6800 se amiatt halt meg, mert 60°C volt..korral jár, letelt a szolgálati ideje ;p

(#8510) wrongduke válasza Speed® (#8509) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Köszi ezt is! A TRIXX progit kipróbálom elég egyszerűnek néz ki/tűnik és elvégre sapphire fejleszti és nekem is olyan kártyám van. Hátha kikergethetem a szombámból a MiG-eket...

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#8511) joe979


joe979
aktív tag

Helló.
Szerintetek így tudnám használni ezt a kártyát ? Baromira be volt már krepálva ez a mini ventilátor .
Letéptem a borda felületéről. Elmenne így passzívba, károsodás nélkül ? A gép amiben használatban van, csak netezésre és filmre van használva .
Adatok :
XFX 8600GT 512MB PCIe videokártya
Processzor sebessége: 540MHz
Memória mérete: 512MB
Memória sebessége: 800 MHz
Memória tipus: DDR2
Átviteli sebesség: 128-bit

Szissz

(#8512) Speed® válasza joe979 (#8511) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tépj ki valamiből egy 8cmes ventit, gyorskötözőzd fel 5Vra kötve és ennyi.

(#8513) joe979 válasza Speed® (#8512) üzenetére


joe979
aktív tag

2 perc alatt áthevült a borda, azt hittem kicsit tovább bírja, én kis naiv :)
csak 140est tudtam volna tépni, de az meg nem fért volna be a fekvő házba ... végül hirtelen leltem bagóért, egy zalman fatal1ty coolerl, jó lett.

Szissz

(#8514) Speed® válasza joe979 (#8513) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Itt még nem volt komoly energiagazdálkodás, nomeg a festett alulap se hűha hőleadó, nincs mit csodálkozni. FS-V7? Az jó rá, 5Vra letekerve is :K

(#8515) joe979 válasza Speed® (#8514) üzenetére


joe979
aktív tag

Egy kicsit régebbi szériát találtam : FC-ZV9 , 2 ropi volt hardverkerben. Ezen is csak pislogtam :DDD

Szissz

(#8516) Speed® válasza joe979 (#8515) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sokkal újabb, amit vettél..a régiben hőcső sem volt ugye. Mondjuk 8600GTre ennyit kiadni..nem volt egy szakadt tápból kitépett venti se? :DDD

(#8517) joe979 válasza Speed® (#8516) üzenetére


joe979
aktív tag

Passz, azért tippeltem a régire, mert amit mondtál te is, szinte azok kaphatóak inkább.
Na most meg a szakadt táp :D Nem tudnám letárni a motyókat, mikor mi jöhet jól alapon ... :)
Pedig az aprót is átnyálaztam , full passziv hűűűtés után, de az se fért volna be , majdnem vettem egy régebbi xart , de akkor belebotlottam ebbe .. na mondom elég volt a varia, kész slussz passz .

Szissz

(#8518) flashpointer


flashpointer
őstag

Hi!
Gyári VGA hűtőt honnan tudnék beszerezni? Néztem aprón, ebayen, amazonon de semmi.
Valami duplaventis hőcsöves kellene. Az utángyártottak nem jók mert mind vastag és csak 2 slotos kártyahely van.

(#8519) Speed® válasza flashpointer (#8518) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Node milyen kártyára is..? DS kivitelben ott vannak a Setsugenek pl., jók :U

(#8520) flashpointer válasza Speed® (#8519) üzenetére


flashpointer
őstag

No igen de azok meg túl magasak azért kellene gyári megoldás mert az mindenhova passzol, amúgy amd kártyára 43x43-as furathoz (+valamennyi tized) . Az a setsugen sajnos már discontinued, habár amazonon még láttam. Talán vízhűtős topikban érdemes érdeklődni? :D

(#8521) Speed® válasza flashpointer (#8520) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Le ne írd a pontos típust :N Egyébként normál házban elférnek. De ha ilyen téren is kritérium van, nem árt közölni ugye..akkor Musashi :P

(#8522) flashpointer válasza Speed® (#8521) üzenetére


flashpointer
őstag

firepro w4100, de típusnévvel egy sem kompatibilis ezért adtam méretet : )
Pont ilyet keresek mint a musashi de azt is csak egyet találtam itt ebayen egy régi kártyával :D Feltételeztem hogy aki nagyobb hűtést tesz rá vagy vizezi az eladja róla , de nekem 50 watthoz pont jó lenne egy közepes gyári megoldás. Mivel a zajtalanság a legfontosabb ahhoz választok házat is, de túl nagyot nem akarok ezért lenne jó a 2 slot. Accelero s1 pont beférne de amellé meg nem megy venti és hiába 50 watt lehet nyáron megsülne.

(#8523) Speed® válasza flashpointer (#8522) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A FirePronak is van asztali alapja, HD7750 gyakorlatilag. Ha az S1 elférne, akkor a Setsugenek is kényelmesen, de 50Wot még egy kisebb S2 is kényelmesen elbírna passzívan amúgy, nem kell féltened..főleg, hogy az 50W az max. érték, gondolom nem üvegre terhelve menne 24/7..
ebay..itt HAn is van 1-2 megoldás fent, ami jó lehet. HR-03 / Tt 330.

(#8524) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Vettem aprón egy MSI N750Ti-2GD5/OCV1 vga-t, de sajnos kicsit zajos a hűtése - jóval hangosabb, mint a volt Zotac GTX 750 Low Profile karimnak. Utóbbit nem hallottam a többi hardvertől, az újnál meg rögtön feltűnt, hogy került egy új zajforrás a gépbe... :(((

Olajozás + újrapasztázás megvolt, zéró eredménnyel.
Az Accelero L2 PLUS a maga 51mm-es szélességével sajnos túl nagy nekem (és nem akarok +5k-t elkölteni), ezért gondoltam, hogy gyorskötözővel a gyári bordára erősítek egy 80mm-es ventit, és egy adapterrel a VGA-ra kötöm.

Inline 33015 adapter + Arctic F8 PRO, vagy BeQuiet SHADOW WINGS SW1 80mm 2000rpm

Minden véleményt, egyéb javaslatot megköszönnék! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8525) flashpointer válasza Speed® (#8523) üzenetére


flashpointer
őstag

Köszi, még nézelődök akkor.

(#8524) AxBattler:
Nekem pont olyanom van csak nem Ti, egy ideig gyári bordára 120-as venti nyomatta a levegőt (AC 120) , azonos hőmérsékletet tartotta sokkal halkabban, közvetlenül bekötve a kártyára.
Viszont a gyári venti csak a borda leszerelésével jött le ami garanciavesztéssel járt.

(#8526) AxBattler válasza flashpointer (#8525) üzenetére


AxBattler
félisten

Írtam: újrapasztázás, olajozás megvolt... ;)
Kicsit elborult az agyam, mikor rájöttem, hogy pofára estem az aprós vásárlással; az eladóval picurit máshogy értelmeztük a "halk" fogalmát. :(((

Hogyan kötötted rá a ventit a VGA-ra?
És hogyan erősítetted a bordára?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8527) flashpointer válasza AxBattler (#8526) üzenetére


flashpointer
őstag

Hát ez ilyen, nekem is átment a kezemen pár alkatrész mire megtanultam hogy szubjektív benyomásra nem adunk :)
Ezen két tűs a csatlakozó, gyári venti csatijával együtt lejött a foglalata is :D úgyhogy csak a maradék két kifelé álló drótra rádugtam a 120-as venti 3 pines csatlakozójából kettőt mert a szélességük is pont passzolt, a fordulatszám-visszajelzés kimaradt aztán annyi .
A boordára sehogy mert a házon volt rögzítve, így venti-borda között volt kb 2 mm távolság.

(#8528) AxBattler válasza flashpointer (#8527) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem sok ilyen jellegű csalódásom volt 5 év alatt, ami nem is rossz arány, szóval hamar túltettem magam a dolgon. Jöjjön a gány! :D

Szerencsére én óvatos voltam, a csati a VGA-n maradt, és mindenképpen be is húzok majd egy ilyen adaptert hozzá:

Emlékszem a Chieftec-edre, tényleg jó ötlet volt az a venti! Viszont az ISK600 oldalában nincs rács a VGA-nál, és nem is akarok készíteni, szóval nekem marad maga a borda. Procibordára már szereltem gyorskötözővel ventit, szóval szerintem ez is működni fog.

Csak nem tudom, milyen fordulatszámú ventit vegyek?
A VGA-nak mindegy? Bármilyet tud szabályozni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8529) flashpointer válasza AxBattler (#8528) üzenetére


flashpointer
őstag

Vagy beteszel a kettő közé egy szabályzót

(#8530) AxBattler válasza flashpointer (#8529) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de nem manuálisan szeretném állítgatni, hanem hogy szabályozza magát!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8531) flashpointer válasza AxBattler (#8530) üzenetére


flashpointer
őstag

Ja en is igy gondoltam, igy arra jo ha tul hangos lenne moddolt venti lentebb lehet vele venni a fordulatszamtartomanyt. Attol meg ugyanugy allitgatja magat.
Vagy ugyanazt lehet elerni ha flasheled a kärtya biosat a minimum 30%-os fordulatot lentebb lehet venni en 20 %-ra tettem az AC ventinek jo volt nem is ment fentebb terheles alatt sem de a gyari venti 25% alatt nem indul el csak kattog : q

(#8532) AxBattler válasza flashpointer (#8531) üzenetére


AxBattler
félisten

BIOS-ban nem szeretnék matatni.

Tehát ez a FAN MATE csak a max. fordulatszámot lövi be, és az az alatti tartományban a VGA ugyanúgy szabályozza a venti pörgését? Ez biztos?

Most nézem, hogy a csatija viszont 3pin-es, szóval alapból nem megy rá a kártyára.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8533) flashpointer válasza AxBattler (#8532) üzenetére


flashpointer
őstag

A kartyabol kijovo feszultsegbol vesz le egy kicsit a lassabb fordulatert de ugyanugy szabalyoz es linearisan. PL ha eddig 1000 Volt a minimum racsatlakoztatod kicsit lentebb tekered 700 lesz, a max fordulatszam meg hasonlo mertekkel kevesebb pl 3000 helyett pl ketezervalamennyi .
Ra megy a 3 pines mert a tavolsaguk pont ugyanannyi csak ketto megy bele , ertelemszeruen a + es - egy meg kimarad.

(#8534) AxBattler válasza flashpointer (#8533) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, még meggondolom! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8535) swado


swado
tag

Sziasztok!

Olyat olvastam, hogy az Arctic Cooling legfrissebb vga hűtőihez adott backplate, ami méretre ugyan óriási, nem képes normálisan hűteni a ram-okat és a vrm-et. Esetleg van valakinek ebben tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#8536) Speed® válasza swado (#8535) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Biztosan van..érdemes a célkártyák topikjában keresgélni ill. ezirányú tesztet..
Szvsz, ha a PCB hátuljáról hűtjük a túloldali alkatrészeket, az kevésbé effektív.
Ráadásul csomó problémát felvet, böszme CPUhűtéssel simán összeakadhat.

(#8537) swado válasza Speed® (#8536) üzenetére


swado
tag

:R

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#8538) Danielvtars


Danielvtars
újonc

Sziasztok!

Asus GTX750TI-OC-2GD5 nevezetű videokártyámon bekapcsoláskor mind a 2 ventilátor elindul, akkor szép halk. De amikor a windows bebootol a 2. ventit lekapcsolja és az első elkezd menni majdnem maximumon, amely elég hangos.

Vajon mi lehet az oka? :Y

(#8539) ghodyl


ghodyl
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy jó hűtőt Asus GTX 470-re ? mert jelenleg 80 fokon megy játék közben és hangos is.

(#8540) Grafirka válasza ghodyl (#8539) üzenetére


Grafirka
őstag

Eloszor pasztazd ujra (MX4 pl.), lehet megoldodik a gondod. Lehet azert meleg mert kiszaradt a paszta, eltavoodott a radiator, stb es ennek egyenes kozvetkezmenye, hogy a venti maximumon teker amitol zajos.

Egy jobbacska huto ami hangban is homersekletekben is megfelelne az mar olyan arban van , hogy nem eri meg feltenni arra a kartyara.
Arctic cooling kulonbozo verzioi beszerezhetoek , de nem merem ajanlani. (Nehany hete egymasutan 2x szivtam AC termekkel, mindketto ventije gyarilag hibas volt )
A ZALMAN VF3000F - t dicsertek, de nem tudom honnan lehetne beszerezni.

(#8541) ghodyl válasza Grafirka (#8540) üzenetére


ghodyl
tag

Szia! Megpróbáltam bár csak MX2 volt itthon, 2-3 fokot javított, köszi az ajánlást, én mondjuk azt hittem, hogy az Artic-ok jók, de kirpóbálni még egyiket se tudtam , köszönöm az információkat :)

(#8542) fbeni91 válasza ghodyl (#8541) üzenetére


fbeni91
tag

Hangos...: venti szét szed. műszer olajjal meg csepegteted.
meleg: ahogy írták...: újra pasztázás. hűtés telyes szét szedése és ki takarítása. nagy nyomású kompresszoral. és hajfeső ecsettel. "rossz fogkefe". aztán lehet össze tenni. ennyi. :DD

"Helyesírásért bocsi" De nem ez a lényeg. ha nem hogy segítsük egymást! :U

[ Szerkesztve ]

(#8543) ghodyl válasza fbeni91 (#8542) üzenetére


ghodyl
tag

Köszi! Bocsi nem fogalmaztam egyértelműen, amit csinál szélzaj az ami már hangos. Afterburner szerint 4000rpm-en megy ilyenkor. De megprobálom amit mondtál hátha jó lesz, köszönöm a segítséget :)

(#8544) fbeni91 válasza ghodyl (#8543) üzenetére


fbeni91
tag

Rendben. Nagyon szívesen! :R

4000rpm az már nagyon komoly fordulat. nem csodálom ha hangos. ez evvel jár! Fogadd el. ;)

(#8545) Grafirka válasza ghodyl (#8543) üzenetére


Grafirka
őstag

Miota eszlelted hogy ennyire hangos? Ha esetleg kiszedted a kartyat az elmult idoszakban es utanna kezdett hangoskoni ( megemelkedett zaj / 4000 rpm ) akkor megtortenhet , hogy elmozdult a radiator. Az okozhat ilyen jelenseget.Legzsak keletkezik ..forrosodik ....venti elkezd tekerni. Szedd szet, ha a ventinek nics lotyogese akkor azzal ne foglakozz csak pasztazd ujra ( miutan eltavolitottad a regi pasztat, es tokeletesen letisztitottad a radiatort is a GPU chipet is ) figyelmesen rakd ossze. Rogziteskor atlosan csavard a csavarokat es mindig fokozatosan szoritsd meg amig tokeletesen fel nem fekszik .

(#8546) Psyhostar


Psyhostar
csendes tag

Hali!
Kellene egy kis segítség. Nemrég megadta magát a Gigabyte GT730-asom és garanciába nem tudták ugyanolyanra kicserélni. Így kaptam helyette egy Asus GT730-ast, ezen viszont passzív hűtés van és a nagy melegben zavaróan magasra kúszik a hőmérséklete. A ház hűtése kiváló (thermaltake v9) de így is 60 fok fölé megy. Elég kicsi a kártya, nem tudom mi férne rá aktív hűtésként. Ha valaki tud valamit hozzá, kérem ne tartsa magában. :)

[ Szerkesztve ]

(#8547) ghodyl válasza Grafirka (#8545) üzenetére


ghodyl
tag

Igazából azóta , hogy elkezdtem vele komolyabb játékokat kipróbálni :)

(#8548) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
Adott egy ASUS Radeon R9 280X DirectCU II VGA, aminek nem igazán vagyok megelégedve a hűtésével. Kinéztem az Accelero Xtreme IV-et, ami elvileg jó a kártyára, viszont micro ATX-es lapom van és a cpu hűtő miatt nem fér el a hátoldali borda (kb. 1 cm-re van a nyáktól a cpu hűtő). Kérdésem az, hogy fel lehet-e szerelni úgy, hogy nem rakom rá a hátoldali bordát és így mennyire marad jó a hűtési teljesítmény? A felfogató csavarok is elég hosszúak, esetleg rövidebbel is rá lehet szerelni?
A segítséget előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8549) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Van egy Saphhire r9 270 OC kártyám, ami játék közben picit hangos. A catalyst control centerben vissza vettem a ventilátor sebességét 20%-ra, de BF3 alatt a gpu-z segítségével látom, hogy 36%-on pörög. A GPU 59-60°-ra megy fel csak, ezért gondoltam, hogy lehetne halkabb. Mit tegyek? köszönöm.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8550) demars


demars
addikt

Üdv!
Használ itt valaki kétoldalú ragasztó szalagot? Hűtő, vagy más rögzítésére... Ami bírja a hőt...
Ajánljatok nekem egyet, ami jó vékony (nem keskeny, maga az anyaga legyen vékony!)! És persze legyen nagyon erős, ragaszkodó... :))
Köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.