Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8851) MaxxDamage válasza dewil666 (#8850) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pontosan ! :K :U
Másik kártyával is ugyanaz a helyzet, 72c fok fölé nem megy max. terhelés alatt... szóval kártyáknak nincs baja és a hűtése is rendben van mind2 kártyának.
Itt a ház hűtését kell átvariálnom, de piszkosul...
Megyek is át a megfelelő topikba, köszi! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8852) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#8851) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem voltam tekintettel a megfelelő ventik elhelyezésére, mert a ház gyártó gyári spec. szerint rendeztem be ventikkel.. (felső 2db beszív , mert ott van szűrő is) , hátsó szívja ki , első szívja be a házba , két oldalsó átlátszó plexi amin a ventiket úgy helyeztem el, hogy kifúj... :DD (ez volt a hiba..) felső és oldalsó ellentétes felrakás.. "talán" megoldja a problémát.. :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8853) Beeerka válasza MaxxDamage (#8852) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Felül kifele tolja a levegőt, elöl be, hátul ki.
Oldal ventiket nem nagyon szoktuk bekötni, nagyon beleszól a légáramba.
A lényeg, a kéményhatás elérése, meleg levegő felfele száll, ezt kell segíteni ahogy csak lehet.
(Ha oldalra is akarsz, akkor alacsonyabb fordulaton a befelé a nyerő szerintem, de én kihagynám. Legyen elöl jó nagy légszállítású, az a lényeg)

Nálam ez így néz ki: Elöl 2 x 14cm be, felül 2 x 14 ki, hátul 1 x 12 ki, oldalt semmi.

[ Szerkesztve ]

(#8854) Beeerka válasza Beeerka (#8853) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Gép retkes állapotát nem nézni :) ha nem lesz mínusz rettenet odakinn, akkor megy a teraszra nagymosásra.

(#8855) MaxxDamage válasza Beeerka (#8853) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Úgy lett elrendezve.
Elöl 1 x 14 cm be, felül 2 x 12cm ki, hátul 1 x 12cm ki, oldalt 2 x 12 cm be
Első venti molexről megy (akkor elvileg maxon) , hátsó is , és többi 4 az vezérlőről (maxon megy , de oldalsókat lehet leveszem felére vagy 3/4 -re)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8856) dewil666 válasza Beeerka (#8853) üzenetére


dewil666
őstag

Az nem baj ha oldalt van venti! Sőt a vga Így kap legkönnyebben kinti levegőt amit a hdd, ssd nem langyosított fel :K
Nekem így néz ki: elől 17cm, oldalt 20cm alul 12cm. Ezek befelé fújják a levegőt.
Kifelé meg ezek: 2db 12cm a ház tetején és egy 12cm a hátulján. A ház teteje egy része lyukacsos így ha többlet levegő jutna be az itt szépen el tud távozni. És tökéletesek a hőfokok!
OFF vége.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8857) nobodyy


nobodyy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS Ati Radeon HD6670-es kártyám, aminél arra lettem figyelmes, hogy néha-néha felpörög maxra ventilátor. Megnéztem és a venti nem pörgött, pedig a GPUZ progiban Auto-ra van állítva és elvileg 39%-on mennie kéne. Az érdekesség, viszont, ha a programban beállítok 90-100% közötti értéket, akkor pörög és csökkenteni is tudom fokozatosan (pörög is), de 40 %-nál megint megáll.

Lehetséges, hogy a PWM szabályzó romlott el vagy inkább a ventilátor állt be egy kicsit? (4 vezetékes ventilátor van rá kötve)
Szoftverek frissek, garancia nincs rá.

Előre is köszönöm a válaszokat!

mod.: Most hajtottam egy pár percig 100% környékén és most megy auto-ban is... lehet hogy olajozás lesz a vége. De ha cserélni kéne, akkor milyet ajánlotok (valami középkategóriásat)?

[ Szerkesztve ]

(#8858) Dragon1004


Dragon1004
csendes tag

Sziasztok. Adott egy Sapphire Dual-X R9 280X 3G VGA és az egyik ventilátor (a bekarikázott) kezdi megadni magát. Nem szeretnék 25000ft-ért hűtőt venni rá ennyit nem ér a VGA. Valakinek esetleg akad valamilyen használható ötlete?

A súlyt nyomd,ne a dumát!

(#8859) dewil666 válasza Dragon1004 (#8858) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Ha az enyém lenne és költséghatékony módszert akarnék akkor kivenném azt a ventit és egy 8Cm-est tennék a burkolatba rögzítve. Azután adnék neki vagy 12V-ot vagy ventiszabályzóval megoldanám, hogy ne maxon forogjon (a hangja miatt).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8860) Dragon1004 válasza dewil666 (#8859) üzenetére


Dragon1004
csendes tag

Ezen gondolkozok én is. De szabályzosat amit a régi csatival összeforrasztanék akkor a kártya vezérli a ventiket.

A súlyt nyomd,ne a dumát!

(#8861) dewil666 válasza Dragon1004 (#8860) üzenetére


dewil666
őstag

Ha tudod mit hová kell forrasztani akár úgy is lehet. Csak akkor olyan ventit kell betenni ami tud akkora fordulatot vagy nagyobbat mint ami most benne van.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8862) boskorelli


boskorelli
tag

Sziasztok!

Valakinek van esetleg tapasztalata az Arctic Accelero extreme IV vga hűtővel kapcsolatban? Megéri az árát? Egy Sapphire Dual-X R9 280X kártya hűtésének a cseréjén gondolkozom mert játék alatt kb olyan hangja van a gyári hűtésnek mint egy repülőgép hajtóművének. És nagyon zavaró.
Erről a fajtából van szó:

Üdv.

[ Szerkesztve ]

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#8863) Exelsior válasza boskorelli (#8862) üzenetére


Exelsior
senior tag

Két probléma van vele:
1: a VRM chipeket gyakorlatilag egyáltalán nem védi. A legjobb megoldás, ha (ahogyan azt több külföldi fórumban is láthatja az ember) fogja az ember a régi ref hűtő aluját és levágja a kellő darabot a hátsó VRM sorhoz, meg vesz egy bordát az elülső néhány chipre. Így 60-70 fokra lemegy a játék közben egyébként 90-100-on tengődő chipek hőmérséklete. (A nyákon keresztül hűtő hátoldara ragasztott nagy borda itt semmit nem ér)

2: a memóriachipeket se hűtik, csak a nyákon keresztül, ami azért nem túl eredményes. Ez mondjuk valszleg nem okoz problémát, de ha akarja az ember, vehet legalább 15x15mm-es bordákat, amiket felragaszt rá.

Egyébiránt gyakorlatilag hangtalan idle-ben, játék közben néha picit meghallja az ember, de a vinyó kerregése is elnyomja.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#8864) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy ilyen Sapphire 7850-es. A probléma a már fentebb is megemlített, és nálam is fellépő "első" ventilátor zajossága(videó). Lehet ehhez a VGA-hoz kapni ugyan ilyen ventit?
Nagyon sufnituningban rápakoltam a régi Asus 6850-esem DiretCU hűtését. Viszont az a baj, hogy nem nagyon merek így játszani vele, mert tartok attól, hogy kevés lesz neki. FurMark alatt manuális ventilátor fordulattal(30%) simán eléri a 70°C-ot, BF1 alatt is simán 65°C, viszont két venti több, mint egy. A TDP a két VGA-nak majdnem pontosan megegyezik, szám szerint ez ~130W.
Kérdésem tehát, hogy maradhat simán a DirectCU hűtés rajta, vagy vennem kell rá másik hűtést, esetleg hibás VGA-ról szerezzek egyet? :U

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#8865) Exelsior válasza Rottweiler89 (#8864) üzenetére


Exelsior
senior tag

Neten nézz szét lehet akad használt eladó hűtés. De én a helyedben vennék rá egy Accelero Twin Turbo II vagy hármat. Ez később VGA váltásnál is jól jöhet mert az összes létező új VGA-t támogatja és le is bírja hűteni. Nekem egy 7870-et hűtött régen szépen. Ha van pénzed és biztonságban akarod tudni játék alatt a VGA-t vegyél egy jó hűtőt. Accelero Twin Turbo II használtan is szokott fent lenni aprón. Nyilván ezt is szerelni kell de ez neked nem fog gondot okozni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#8866) Rottweiler89 válasza Exelsior (#8865) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Az a baj, hogy 3 slotos hűtés, és nem férne el. Az elsődleges PCI-E slotnál a déli híd hűtés van útban, a másodlagos PCI-E slotnál meg a tápegység :U

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#8867) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Sziasztok,

Lehet, hogy volt már ez a kérdés a fórumban, de van egy Medion X7813-as laptop. Mikor szétszereltem láttam, hogy hiányosak voltak a hővezető párnák. Konkrétan a VRM-en egyáltalán nem voltak, ugye kikapcsolt a gép mikor nagyobb terhelést kapott a VGA. Namármost mivel nem volt hővezető párnám, meg amúgy sem tudom milyen kellene pontosan azért nyomtam Arctic MX4-et a VRM-re meg a FET-ekre. A memóriákon persze volt párna, de azokhoz inkább nem nyúltam. Kérdés, hogy meddig tart ki? Amióta nyomtam MX4-et a hiányzó részekre azóta a gép patentül megy, nincs kikapcsolás teljes terhelés alatt sem. Csak ugye ez a kérdés, hogy mennyi hosszútávú?

Előre is köszönöm a válaszokat, :R

(#8868) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Egy régi nVIDIA 9400GT -re jó lenne EZ a hűtő? :F Nem tudom, hogy rámenne -e...

(#8869) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy [ilyen] VGA-ja. A hűtője nagyon hangos már. Van valami univerzális cooler, akár bordával együtt, ami erre a 9600GT-re felmegy és még kapható?

Köszi,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#8870) mAtech válasza -Ben- (#8868) üzenetére


mAtech
aktív tag

Meg magamnak is válasz.
Találtam ezt a hűtőt, bár nem olcsó.
Így nem kell kínlódni, hogy jó lesz-e valamilyen ventilátor a jelenlegi bordára vagy sem. Komplett csere, mint CPU-nál. Termeljük a xart...

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#8871) donald_boy


donald_boy
tag

Sziasztok! Milyen hűtőt ajánlotok ehhez a videokarihoz?
Sapphire Radeon HD 4830
Link
Ár kategória: 4-5k, nem tuningolok, amennyire lehet legyen csendes.
Köszi

(#8872) Termi92


Termi92
tag

Sziasztok! Van nekem egy Accelero Hybrid II - 120 aminek a ventije elromlott. Hol tudok hozzá pót ventit venni, mert egyszerűen sehol se találok? Egy R9 290-el volt használva, a Coolermaster ventit kezelte a Wattman (sebességét állította). Próbáltam ebay-ről rendelni vga 4pin -> 4pin átalakítót (3-at is), de sima pwm-s venti sebességét nem tudta a Wattman kezelni a vga-n keresztül (se más program).

Mióta elromlott egy alaplapra kötött ventillátor van a radiátor előtt, speedfan kezeli is rendesen, de Win7/Win10 alatt nem mindig indul el a gép bekapcsolásakor a progi.

(#8873) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok!
Van valami aftermarket hűtő r9 280-ra (windforce 3x), ami halk és hatásos is ?
Raijintek morpheus-t ajánlottak de nem lehet sehol kapni.

(#8874) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Gigabyte GTX570-re keresek hűtőt, mert a gyáritól az asztal is remeg, ha 50% fölé megy.

Van egy Accelero S3-asom itthon, de az nem kompatibilis (legalábbis az Arctic nem írta a támogatottak közé).

Mindig minden mindegy

(#8875) mAtech válasza donald_boy (#8871) üzenetére


mAtech
aktív tag

A tiédre jó az is amit én vettem:
1. [Deepcool]. Ezt vettem én.
2. Arctic
Mindkettő kapható volt nemrég. Artic 6,5K-ért láttam, Deepcool-t 5K alatt.
Üdv,
A.

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#8876) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Erre a kártyára milyen hűtőket ajánlotok rá amit le is hűti? :)
Az a gond,hogy combosabb játékoknál pl. Rise of Tomb Raider,Metro 2033 alatt 80 körüli fokot mutat.
De pl. The Evil Within alatt 64-65 fok körül megy. :Y

17.6.2-es driver van fenn.

Alapjáraton meg okés a kártya. :Y

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#8877) Steve_Brown válasza FoLey-v (#8876) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

80 fok szerintem még tök oké így nyáron, ne aggódj.

(#8878) FoLey-v válasza Steve_Brown (#8877) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ohh igen? Megnyugodtam most már. :P Volt már ennyi hőfokom is igaz a kártya hűtő megjelenése óta nem volt újrapasztázva,de már megtettem MX-2-es pasztával. ;]

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#8879) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv.

Adott egy Gigabyte HD 7990 6GB kártya. A ventik vezérlése megadta magát ezért direktbe lett kötve a floppy csatin keresztül, tehát mindig maxon pörög.

Nem én csináltam nem értek hozzá annyira.
KÉRDÉS: Mit lehetne helyette kitalálni. Lehet-e valami másik komplett hűtést rátenni. Esetleg ajánlotok valamit?

Köszi :R

(#8880) dewil666 válasza szzimo53 (#8879) üzenetére


dewil666
őstag

Ha kicsit ügyesebb kezű vagy akkor potméterrel meg tudod oldani a ventik vezérlését! Vagy veszel hozzá egy potméteres vezérlőt és összebuherálod a vezetékeket hogy jó legyen :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8881) szzimo53 válasza dewil666 (#8880) üzenetére


szzimo53
tag

Milyen potmétert kell/érdemes venni ? :)

(#8882) dewil666 válasza szzimo53 (#8881) üzenetére


dewil666
őstag

Ha esetleg Te akarod építeni a szabályozót akkor megkérdezheted az aktuális fórumot ezzel kapcsolatban. Viszont szokott fent lenni gyári is eladó ha szerencséd van 2-3 e ft környékén ki tudod fogni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8883) xgbcx


xgbcx
tag

Sziasztok! Szeretném a tanácsotokat kérni: nemrégiben szereztem magamnak egy Asus strix R9 390 pc gaming kártyát, amiről mint kiderült szeret melegedni. A hőmérsékletet sikerült stabilan 80° alatt tartani, viszont a ventilátorok zavaróan zajosak... A számítógépházam nem a legújabb: felső tápos, felül nincs szellőzés csak elől és hátul, ott viszont van 2-2 ház ventilátor. Legtöbb helyen azt látom, hogy érdemes lenne lecserélnem ezt is, de szerintem nem sokat javítana a zaj problémán. Kinéztem egy arctic accelero xtrem 4-et, hátha csökkent a zajon és a hőmérsékleten. Volt már valakinek hasonló problémája? Esetleg tapasztalata ezzel a típussal?

(#8884) xgbcx válasza xgbcx (#8883) üzenetére


xgbcx
tag

Gyártótól kaptam valaszt, a IV verzió nem kompatibilis a videókártyával, csak a III. verzió, azzal van valakinek tapasztalata esetleg?

(#8885) marklorincz


marklorincz
kezdő

Sziasztok.
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet. Adott az alábbi konfig:
ház: zalman z9 neo, alaplap: asus z170 pro gaming, proci: i7 6700k, kártya: msi gtx 1070 gaming x, proci hűtő: noctua nh u12s, ház ventik: elöl 2 db 14 cm-es nanoxia ds 1400, hátul és felül 1-1 12 cm-es nanoxia ds 1300.
A gép 2016 novembere óta üzemel, de a gyári molex-es házventiket most cseréltem le, szabályozható nanoxiára, így most kicsivel több időt fordítottam a komponensek hőmérsékletének nézegetésére és a ventik szabályzásra AI suite 3-al. Feltűnt, hogy a vga hőmérséklete alap esetben is 43-47 C fok (terhelés nélkül passzívan üzemelve) 24-25 C fokos szobahőmérséklet melett. Utánanéztem több tesztnek (itt a prohardveren is), ahol ez az msi (és a a többi gyártó 1070-es kártyája) terhelés nélkül 36-38-40 C fokos.
A kérdésem az lenne, hogy ez a 43-47 C fok elfogadható érték? (mert kicsit furcsa ez a 20+ C fok a szobahőmérséklethez képest).
Válaszokat/tanácsokat előre is köszi. :)

(#8886) Dilikutya


Dilikutya
félisten

2 pines gyári ventilátor szabályozására van valami lehetőség? Az Asus Radeon RX550-en ilyen van, és teljes fordulaton pörög mindig.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8887) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Hadd ne menjek bele mekkora szívás volt megtalálni mi a jó ...-nak van ilyen hangja a gépemben, már vagy 5x szétszedtem e miatt meg vagy 15x agyvérzést kaptam tőle... :W

A jelenség pontosan ez: [link] (nem az én videóm, viszont ebből kezd gyanús lenni, hogy szériahibáról lehet szó?)

Sapphire R9 390 NITRO középső ventillátorának van ilyen karistolós hangja, és nem is pörög olyan simán mint a többi, van benne egy kis nyolcas... csak a kedves drága kártya ezt a ventillátort (meg a többit is de azoknak semmi bajuk) előszeretettel lekapcsolgatja (amit én nem tudtam), játék közben pedig már elég hangosan zúg a többi ventillátor ill. az egész gép, ahhoz hogy ezt a karistolást elnyomja. No meg magasabb fordulatszámon jobban egybe is olvad a hangja és kevésbé tűnik fel.
Melegebb napokon és/vagy játszás utáni 5-10 percben amíg vissza nem hül annyira az a 3kg fémtömb ami rajta van, hogy leállítsa ezt a ventit, addig így karistol, és nagyon idegesítő tud lenni...

Valaki találkozott már ilyennel? Esetleg van rá valami javítás, vagy pontosan erre való csere venti, és ki tudom azt cserélni a teljes borda leszedése nélkül?...

Másik opció hogy, van a kártyán még szűk 2 hónap garancia (igen, "véletlen" pont black friday-ig :U ), de kb. 95%-ig biztos vagyok benne hogy erre a hibára csak annyit fognak reagálni hogy "há nincs ennek semmi baja hülyegyerek" és érintetlenül visszaküldik, merthogy a videokártya működik, nem melegszik túl, a venti forog, hűt... csak surrog közben... Szóval ezen a tortúrán nem biztos hogy át akarnék esni, mert az eredménye szerintem az lenne hogy 1 hónapig nélkülöznöm kéne a házi kazánt, majd javítatlanul visszakapnám... :(

Pls help :B

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#8888) haiiro_o válasza Tyrel (#8887) üzenetére


haiiro_o
tag

Szia nekem hasonló baja volt a gigabyte 280x emnek.. visszaküldem gariztatni.. Kb 1hónap múlva írtak hogy nem tudnak csere ventit szerezni ezért ha akarom levásárolhatom a kártya árát! Így lett 480 am. (Pcx)

[ Szerkesztve ]

(#8889) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok valaki tud itthon helyet ahol kapni mini 4pin pwm - 4pin pwm y splittert vga-hoz?

Esetleg ha van felesleges megvenném.

Make things work

(#8890) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Hali!

adott egy alap saphire rx580 vga, milyen hűtést ajánlanátok hozzá ami leginkább fedi, passzol stb,? (vizesben nem gondolkozom)

(#8891) Razor18


Razor18
tag

Sziasztok,

hűtőrács rögzítéséhez M2-es csavart a gyárilag adott készleten túlmenően honnan lehet szerezni?

Kösz

(#8892) BemAnyó válasza Razor18 (#8891) üzenetére


BemAnyó
senior tag

csavarboltból (kötőelem) leginkább, pl mint a fabory, sajnos itt nem pörögnek a válaszok :))

(#8893) levike92


levike92
tag

Sziasztok. Tegnap megadta magát a 1060-am hűtője. Szerintetek jó ötlet lehet 2-db 8 cm-es ventit felfogatni egymás mellé a bordára? (valami jobb minőségűt) Nem akarok másik hűtőt venni rá.Illetve mi a normális hőfok ennél a kártyánál terhelés közben? Úgy értem mi az ami már veszélyesnek számít.

(#8894) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Több vga-n is zalman és alpenföhn hűtésem van.
A ramokon ragasztva lettek a tüskék.
Nem jönnek le könnyen, tépni nem szeretném, mert félek letépném a ramot, vrm-et, mert szeretném visszatenni a gyári hűtést.
Van valami oldószer, vagy tuti megoldás erre?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8895) BemAnyó válasza levike92 (#8893) üzenetére


BemAnyó
senior tag

ha 60c körül tartja terhelés alatt az fasza, nekem ment így sokáig egy kártyám (290X), azon két 90 es scythe lógott a gyári bordán és jobban hűtötte mint azelőtt, simán műanyag kötözővel felment,

(#8896) dewil666 válasza levike92 (#8893) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Ezek a vgak még nem olyan régiek így garanciáztatni nem lehet?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8897) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
A követkeőben kérném a segítségeteket:
kaptam egy Radeon 6850-es VGA-t egy barátomtól egy ACCELERO twin turbo hűtővel. A ventillátorok csatlakozója nem volt a VGA-ra dugva, mert állítása szerint ő az alapra dugta. Az enyémen nem volt ilyen csatlakozó, ezért a venti takarítás után a kártyára dugta ma ventit. 3 pines csatalkozó van a kártyán. Beszereltem, bekapcsoltam. .majd igen gyorsan ki, mert rögtön égett szagot éreztem: az egyik venti megégett. A VGA működik: kipróbáltam csak hűtőbordvel.
Kérdésem: hol tudok venni hűtőt egy 6850-re? Hogy tudnám kipróbálni, hogy a venti tényleg döglött-e?

Köszönöm!

(#8898) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!

Accelero S3 lesz a kezemben hamarosan és egy Asus GTX-950-re szeretném feltenni.

A kérdés, hogy hol tudom megnézni, hogy ennek a kártyának a furat távolsága mekkora? Méregetni nem szeretném, csak, ha muszáj. (Gyári spec. kéne) :R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#8899) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok! Mennyire hülye ötlet pillanatragasztóval felragasztani a ramokra a bordát? Sehol nem talállok, netről meg nem fogok úgy rendelni hővezető ragasztót, hogy 2x annyi a posta.

(#8900) GNKING válasza vtomi2 (#8899) üzenetére


GNKING
tag

Szia.

Nem rossz ötlet.
Nagyon óvatosan kell cseppenteni a borda sarkaira, a közepére meg egy kevés hővezető pasztát rakj.
Más is csinálta már így és bevált, levételnél van baj vele, mert feltépheted a ramokat.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.