Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8151) menthix válasza fbeni91 (#8150) üzenetére


menthix
tag

up!

(#8152) alldaybig


alldaybig
tag

[Ilyesmit] nem lehet kapni MO-n vhol?

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#8153) perecKING válasza alldaybig (#8152) üzenetére


perecKING
senior tag

http://www.ebay.co.uk/itm/150964042576?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

ez jobb nem? :))
es jofele ventiket lehet bele rakni

(#8154) perecKING válasza zedok (#8140) üzenetére


perecKING
senior tag

s1 plus + fan?

(#8155) Habugi


Habugi
addikt

Roh@djak meg, de amíg a saját szememmel nem látok egy ilyen VGA sütést, az életben nem fogom elhinni, hogy ezt valaki megcsinálja, ráadásul müködik is a módszer.. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8156) Speed® válasza Habugi (#8155) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kis szerencsével működik..ideig-óráig. Rengeteg átverés volt, ill. a mai napig vannak arcok, akik kókány reflowal "javítanak". Részemről csak abban az esetben támogatom, mikor a javítandó motyó értéke már kisebb, mint a rendes reball lenne..de amikor azzal találkozok, hogy ilyen módszerrel javított motyó kerül a piacra, nyílik a bicska a zsebben :o

(#8157) TaaT válasza Speed® (#8156) üzenetére


TaaT
veterán

Természetesen én is belefutottam anno ilyen javított GTS8800 512-be, bírta vagy 2-3hónapig. :W

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8158) Speed® válasza TaaT (#8157) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na ja..G92kre kb. egy egész ágazat épült ki aprón..addig is voltak javítgatások, de amikor elkezdtek sorra dögleni az x360akkal együtt, fellendült a téma. Azóta nem is veszek semmi ilyesmit kéz alól..nem lehet tudni, mikor-ki sütögette össze. Ráadásul egy szakszerű reball után is ugyanilyen eséllyel döglenek meg, miközben jobban fűtenek stb..nyűgös téma.

(#8159) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Elkövettem ma egy ilyet a giga 290oc-s kártyámmal...

Viszont nem működik... :(
Gelid pwm vga adapterrel kötöttem be a középső, és hátsó arctic F9 pwm ventit, az elsőt pedig az alaplapra....
Az alaplapra kötött szépen megy, de a vga-ra kötött ventik el sem indulnak... Természetesen kipróbáltam őket szintén a lapra kötve, úgy kifogástalanok...
Én arra gyanakszom, hogy az adapter kábel sz@r...
Vélemények, ötletek?
:R
Még amit esetleg érdemes tudni, ezek az F9 ventik 0,16A / 12V 4pin pwm-esek 550-1800-as fordulatig...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8160) Henk válasza tailor74 (#8159) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem meg nem indul akkora feszen a venti amit a kártya adna neki. Próbálj meg Afterburner-rel állítani egy saját profilt, emeld meg a hőfokhoz tartozó venti fordulatot és szerintem úgy menni fog. Kísérletezd ki, hogy mekkora lenne nálad megfelelő.

(#8161) tailor74 válasza Henk (#8160) üzenetére


tailor74
őstag

Köszi a tippet, ki fogom próbálni...Bár AB-ben beállítottam neki fix 60%-os fordulatot, és úgy sem indultak el... :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8162) Henk válasza tailor74 (#8161) üzenetére


Henk
veterán

Hát lehet akkor tényleg a kábel rossz, de azt sem zárom ki, hogy a gyári kis ventik kisebb fesszel üzemelnek. Tedd fel fix 100-ra, ha semmi akkor a kábel kuka.

(#8163) tailor74 válasza Henk (#8162) üzenetére


tailor74
őstag

Egyenlőre vissza raktam a gyári keretet, ventiket, mert nem szeretném megsütni a kártyát... :B
Délelőtt próbáltam az alaplapra kötve mindhárom arctic-ot 1450/1100/1100-as fordulattal, hát nem voltam elájulva....85 fokos gpu, 81 fokos vrm, a gyárival 75/71 fok... A 75/71 fokkal semmi bajom, csak a hangjából szerettem volna faragni, de ez a 85/81 fok már nem tetszik....
Úgyhogy egyenlőre nem tudom mit találjak ki ez ügyben... :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8164) tailor74 válasza Henk (#8162) üzenetére


tailor74
őstag

Utána néztem, az arctic f9 pwm sajnos 8,5V-on indul..... :(
Noiseblocker-t, és be quiet-et találtam ilyen méretben, ami 5V-ról indul, de arany árban... :(

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8165) Speed® válasza tailor74 (#8164) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tudom, tisztában vagy-e vele, hogy a PWMes ventiknél a feszültség állandó 12V, csak szaggatva kapják..minél nagyobb az időintervallum, amíg nem kapja, annál lassabb az eredő fordulat. Pulse Widht Modulation..szóval ha esetleg a kártyádnak feszültség alapú a szabályzója, az is lehet a probléma forrása..meg az is, ha 5 tűs, mert akkor az átalakító nem megfelelő helyen érintkezik és ezzel kockáztatod, hogy szétküldöd a ventiket/vezérlőt..szóval nézz utána ennek is.

[ Szerkesztve ]

(#8166) tailor74 válasza Speed® (#8165) üzenetére


tailor74
őstag

Köszi az infót... :R
A kártya fan csatlakozója 4 pin-es mini, a gelid adapteré is 4 pin-es mini, illetve a másik vége sima 4pin-es fan csatlakozó...
Ezt tovább toldottam egy Y kábellel, ami 4 ill. 3 pin csatlakozóban végződik...Erre tettem 1-1 ventilátort....
Lehet, hogy 2x4 pin végű Y kábel kellett volna?

Egyébként pwm szabályozásnál fix 60 ill. 80%-os fordulaton azért már illet volna elindulnia a ventilátornak, nem?

Mindenesetre alaposan utána fogok járni, de lehet egyszerűbb lenne egy peter2-re össze spórolnom a pénzt... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8167) Zoo123 válasza tailor74 (#8163) üzenetére


Zoo123
senior tag

"75/71 fokkal semmi bajom, csak a hangjából szerettem volna faragni, de ez a 85/81 fok már nem tetszik....
Úgyhogy egyenlőre nem tudom mit találjak ki ez ügyben... "

Én a helyedben kipróbálnám 2db 12cm-es ventivel is, úgy biztos halkabb lesz és lehet hogy a hőfok is csökken.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#8168) tailor74 válasza Zoo123 (#8167) üzenetére


tailor74
őstag

Lehet, hogy az lesz majd, de egyenlőre a fejtörés megy.... :B

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8169) Speed® válasza tailor74 (#8166) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az Y elosztó egyik vége azért 3PIN elvileg, mert a 2. venti Sense értéke bekavarna, azt nem kell visszavezetni. Valóban, illene beindulniuk..maga az mPWM adapter jó? Ki kellene mérni szakadásra..

(#8170) Henk válasza tailor74 (#8163) üzenetére


Henk
veterán

Ez milyen hűtő amúgy amit feltettél rá? Mert nekem anno a 285-ön nagyon sokat hozott az AC Accelero Xtreme, közel 15-20 fokot úgy, hogy a ventik végig alapon pörögtek 1050 rpm körül.

(#8171) tailor74 válasza Henk (#8170) üzenetére


tailor74
őstag

A hűtő fémházát én csináltam, és arctic F9 pwm rev2 ventik vannak benne...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8172) Henk válasza tailor74 (#8171) üzenetére


Henk
veterán

Akkor az a gyári borda rajt csak a ventiket cserélted le?

(#8173) tailor74 válasza Henk (#8172) üzenetére


tailor74
őstag

Igen...Leszereltem a gyári keretet a ventikkel együtt, és feltettem rá ezt...
Hülyeséget csináltam?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8174) Henk válasza tailor74 (#8173) üzenetére


Henk
veterán

Hát így nem mondanám, hogy hülyeséget de általában a gyári hűtők nincsenek túlméretezve, sőt. Hangos, nagy fordulatszámú ventikkel tudják azt amit. Ha lehalkítod és ezzel elveszed a nagy légszállítást akkor tovább romlik a teljesítményük. Egy normális aftermarket hűtő általában nagyon sokat szokott hozni teljesítményben. Mondjuk az áruk is megvan, de megváltás ha nem kell a gyárit hallgatni.

(#8175) tailor74 válasza Henk (#8174) üzenetére


tailor74
őstag

Ma én is arra jutottam, hogy jobban járok, ha spórolok egy peter2, vagy raijintek morpheus-ra....
Még elkísérletezgetnék itt 1-2 12 cm-es ventivel, ilyen-olyan átalakítóval, aztán a végösszeg megközelítené egy normális hűtés vételárát... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8176) Henk válasza tailor74 (#8175) üzenetére


Henk
veterán

Nagyjából igen. A 12-es venti sem fog segíteni, a borda van alulméretezve ehhez. Én is megvettem a 770 Phantom-ot mert nagyon bejött kinézetre a hűtője, tesztekben is elég jókat írtak róla, de nagyon gyengén teljesített. Én is kezdtem azzal, hogy kapott plusz 2 db 12-es ventit, de alig észrevehető volt a változás aztán hűtő csere után minden a helyére került.

(#8177) tailor74 válasza Henk (#8176) üzenetére


tailor74
őstag

Köszönöm a segítséged, ez az utolsó hsz-od meggyőzött, hogy nem sz@rakodok vele tovább... :)
Az F9-ek meg mennek a régi gépbe, házhűtésre jók lesznek...
:R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8178) do3om válasza tailor74 (#8177) üzenetére


do3om
addikt

Én még régebben próbálkoztam ezzel amivel most Te.
[link]
[link]

Biztosan vannak olyan gyári hűtések ahol a borda elég masszív ahoz hogy halkabb de nagyobb ventiket bevetve hozza a gyári hűtés szintjét vagy jobbat.
A venti képesen két artic lett volna eredetileg de az egyik hibásan érkezett, de az a fehér is elég erős volt hogy kipróbáljam.

Most peter 2 van házilag rögzítve meg felbordázva a vga mindenhol. 2+BeQuiet 92-es ventivel amik szabályzóra vannak kötve (csak 3 pinesek) Már 1000RMP-s fordulattal is jobb a gyári hűtésnél, és igen fasza halkak ezek a ventik.
Szóval növelni kellett a borda méretét mert a gyárinak kevés ahhoz hogy halk kis nyomású ventiket rakj rá, hiába vastagabb a másik, de irgalmatlan annyira nagy a fordulat hogy nem tudod csak hasonló nagy teljesítményűre cserélni, de akkor a zaj is ugyan az lesz így felesleges.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#8179) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Van egy Sapphire HD 6870 kártyám, de a ventije nagyobb terhelésen nem elég, hogy viszonylag hangos, de sok esetben ehhez idegesítő zörgés is társul a csapágy felől. Milyen jobbfajta hűtőt lenne érdemes rárakni? Egyáltalán mik jöhetnek szóba? Ez a vga egész pontosan: http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?pid=1270

ui.: nincs most áramunk, ezért mobilról írtam az PH mobil változatát használva, így nem tudtam szebben megszerkeszteni a hozzászólást. :(

[ Szerkesztve ]

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#8180) Speed® válasza Dr_Syrex (#8179) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

AC S1/TT a legolcsóbb, nézz szét aprón, 5 alatt megúszod. Vagy venticsere..

(#8181) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

gtx 285 OC

ilyen gépházzal: [link]

zalman VF3000N hűtés 2x 2000rpm miért nem tudja lehűteni 40 fok alá? a szobába 28 fok lehet max. paszta van rajta új. szedtem is le belőle hát ha sok volt rajta de semmi változás.

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8182) do3om válasza zsoleszka17 (#8181) üzenetére


do3om
addikt

Terhelve vagy alap?
Mert terhelve tuti nem lesz 40 alatt, majd télen ha lesz bent vagy 18 fok.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#8183) zsoleszka17 válasza do3om (#8182) üzenetére


zsoleszka17
tag

természetessen alapjáraton terhelés nélkül

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8184) TaaT válasza zsoleszka17 (#8183) üzenetére


TaaT
veterán

És kit érdekel mennyi a kártya hőmérséklete idle? :U A terhelt érték számít.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8185) tailor74 válasza do3om (#8178) üzenetére


tailor74
őstag

Hozzád hasonlóan elkeseredtem én is a sikertelenségen, fel is függesztettem a dolgot, vagy peter2, vagy valami kompakt vizes megoldás lesz, ehhez hasonló..
:R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8186) zsoleszka17 válasza TaaT (#8184) üzenetére


zsoleszka17
tag

engem :D

amúgy terhelve 60-65 fokos

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8187) Speed® válasza zsoleszka17 (#8186) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

200+W TDP és zavar a ~60°C load, miközben ref.ek 90 körül mentek..?

(#8188) TaaT válasza zsoleszka17 (#8186) üzenetére


TaaT
veterán

A 60-65fok az a max érték kb fele, vízhűtéssel sem lenne sokkal kevesebb. :)

Give them hell Ukraine!

(#8189) Henk válasza zsoleszka17 (#8186) üzenetére


Henk
veterán

Volt ugyanilyen kártyám, miután feltettem az AC Xtreme hűtőt 38 °C volt idle, 63 pedig terhelve tehát szerintem az normális nálad is. Ref hűtővel 47 és 85 volt ugyanolyan körülmények között.

(#8190) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy a Twin Turbo III használható a hűtőborda nélkül? Tehát csak az aktív hűtést szerelném fel rá. Viszont ami érdekes, hogy a GPU magja nem ér hozzá a hűtő aljához. HD7770-ről van szó. Sajnos nem fér be a gépházba sajnos. Vagy abszolút felejtős?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#8191) Speed® válasza zedok (#8190) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Próbálom összerakni, mi a kérdés lényege :) RAMhűtőbordák nélkül nyugodtan használhatod, GPUval nem érintkezve viszont nyilván nem :N

(#8192) zedok válasza Speed® (#8191) üzenetére


zedok
senior tag

Ez lett volna a kérdés, köszönöm! :) Elnézést a kesze-kusza fogalmazásért. Csak az a gond, hogy a leírás alapján eléggé borzalmas az összerakása. Viszont ami még érdekes, hogy megfelelően összeállítom, a képek-leírások alapján, viszont a GPU mag nem ér hozzá a hűtőrészhez =/ És ez az amit nem értek, hogy mért.

Sőt! Az oldalukon másabb is a "doboz tartalma", hiányzik 4x0,3mm távtartó gyűrű.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#8193) Speed® válasza zedok (#8192) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valamit nem jól csinálsz..nem vastag a távtartó a GPU felőli oldalon?

(#8194) zedok válasza Speed® (#8193) üzenetére


zedok
senior tag

Hat de, ezt irtam, hogy pl hianyzik belole 4x0.3mm-es tavtarto, mert most csak 1.5mm-s van, illetve egy 2-3mm-s de az a Vramhoz lenne tavtarto gyuru. Kozben most eszembe jutott egy otlet, majd otthon meglesem. :)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#8195) Speed® válasza zedok (#8194) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kell az oda..ésszel kell lehúzni a csavarokat, óvva a GPUt/nyákot.

(#8196) TaaT válasza zedok (#8194) üzenetére


TaaT
veterán

Egy a lényeg, eszedbe ne jusson bekapcsolni a kártyát amíg nem fekszik fel rendesen a hűtés a gpu-n. :)

Give them hell Ukraine!

(#8197) zedok válasza TaaT (#8196) üzenetére


zedok
senior tag

Okes. Esetleg ha a kartya gyari csavarjaival rogzitem fel? :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#8198) TaaT válasza zedok (#8197) üzenetére


TaaT
veterán

Nem kell a gyári csavar [link] nekem is távtartó nélkül van összerakva az Accelero Extreme.

Give them hell Ukraine!

(#8199) zedok válasza TaaT (#8198) üzenetére


zedok
senior tag

Tehat van 4 fem tengely, megfeleloen beallitva ( furat tavolsag miatt), arra kell rahuzni a vga-t, viszont a 4 tengelyen van rogzitett anya azon tud felfekuni a lap. Arra kene a tavtarto muanyag szerintem. Nem? Mert igy kozvetlenul a fem anyak ernenek a lapkahoz.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#8200) TaaT válasza zedok (#8199) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem a műanyag távtartók [link] azért vannak hogy ne hajoljon meg a lefogató [link] mivel kispóroltak egy 5ft-os merevítő préselést a lefogatóból.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.