Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8101) 4264adam válasza Zoo123 (#8096) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm a válaszod!

Még nincs teljes ventillátor használat de előröl egy 8cm-es Coolink 1600RPM-el és a gyári 5V-ra szerelve hűti hátul úgyszint a régi 8cm-es fúj ki. Oldalra szerelek 12Cm-est előre is kap a 8 helyett a VGA nyak-ra rárakom a 8cm-est és persze megkapja az MX-4 zsírt :) Már most nyertem 8°C-ot

U.I.: Nekem ez a ház tökéletes eddig ennél roszabb nyitott oldalas volt :D Ebben a kábeleket sikerült szépen elvezetni hátul és elég tágas vagyis az előzőhez képest az :) szinte új 10 percet volt használva ugyanis az eladónak nem volt elég hosszú tápja így 3.000Ft-ért vittem :D

[ Szerkesztve ]

(#8102) Zoo123 válasza 4264adam (#8101) üzenetére


Zoo123
senior tag

Hát igen 3000-ért jó kis házikó! :)

"Már most nyertem 8°C-ot"
És halkabb is lett a gyári "kopter"?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#8103) 4264adam válasza Zoo123 (#8102) üzenetére


4264adam
veterán

A molex tápcsatlakozó bal oldali kivezetése 5V a 3. 12V, átraktam az 5 V-ra ugyan kevesebbet forog de sokkal sokkal csendesebb! :) Ez fog oldalra kerülni és előre érkezik honlap az "Arctic F12 TC" VGA-ra irányítva a TC

[ Szerkesztve ]

(#8104) Tbs82 válasza Zoo123 (#8100) üzenetére


Tbs82
tag

Rendben megpróbálom, és majd beszámolok a fejleményekről... :DD

(#8105) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
A corsair most mutatta be a carbide air 240 es mATX kuckóját. Szeretnék beledobni 2 referencia 780ti vgat, a ház intakejéhez pedig egy h100it. Az lenne a kérdésem hogy nagyon forróak lennének a vgak mert a proci által melegített levegőt kapnák? (a profilomban lévő konfigot dobnám a házba. +egy 780ti na meg másik táp :D)
A választ előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8106) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

AMD HD7750 1GB vga-ra milyen hűtést ajánlotok ami max 2slot-ot foglal el és csendes?

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#8107) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello,

Testverem vett egy Accelero Twin Turbo III keszletet a 7850-es kartyajara, de nem valami muszaki geniusz kb a magnoba meg birja forditani a kazettat aztan ennyi. Van alami reszletes leiras esetleg video,hogy mit hogy csinlajon?

(#8108) Habugi válasza gaborbol (#8107) üzenetére


Habugi
addikt

"..nem valami muszaki geniusz kb a magnoba meg birja forditani a kazettat.."

Ezzzz.. ;] :C

Innen mazsolázhatsz: [link]

Egy-kettőbe belenéztem, teljesen jók. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8109) gaborbol válasza Habugi (#8108) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi!

Kozben megcsinalta am gond nelkul, minden szuper!

(#8110) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Sziasztok. Nem értek nagyon a VGA hűtéshez, MSI 5850 Twin Frozr II kártyára mit lehet venni ha az egyik ventillátor kezd szétrepedni :DDD ? Van valami általános 8cm-s venti típus amit lehet venni? Meg az is jó lenne ha továbbra is szabályozható lenne a fordulatszám.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#8111) bitblueduck válasza bitblueduck (#8110) üzenetére


bitblueduck
senior tag

PS: közben úgy tűnik 75mm-es kell nem 80

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#8112) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. szétszedtem a videókártyám hűtését és most újra kéne pasztáznom (ezüstöznöm) viszont először csinálok ilyet nem igazán tudom mennyit kéne nyomni meg hogyan. a kártya egy gtx 560 ti gigabyte. vmi deio vagy hasznos kép?

(#8113) Zoo123 válasza -=Vacsek=- (#8112) üzenetére


Zoo123
senior tag

YouTube a barátod, GPU thermal glue kulcsszavakra keresve rengeteg videót találsz.
De pl itt egy.

Sok sikert az újrapasztázáshoz!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#8114) -=Vacsek=- válasza Zoo123 (#8113) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

köszi. probáltam rákeresgetni de nem sok sikerrel. olvasgattam több módszert, személyimmel vékonyan lekentem felrakásnál éreztem h egy picit csúszkál valszeg el is kenődhetet kicsit de a kövi már jobban fog menni :D

(#8115) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok! van egy XFX GTX 285 öm OC!

a gyári hűtés tegnap cseréltem le. vettem egy zalman VF3000N hűtést és az a gondom hogy alap helyzetben 40 fok alá se tudja vinni és tehelés esetén 70 fok ez kb a gyári hűtés teljesitménye.

vettem pasztát van rajta rendessen.

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8116) TaaT válasza zsoleszka17 (#8115) üzenetére


TaaT
veterán

Milyen fordulaton használod? Low-on simán hihetők azok az értékek amiket írtál hiszen az egy 200W+ -os kártya. [link]

Give them hell Ukraine!

(#8117) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

van egy olyan problémám hogy a grid autosport játék alatt néha elfeketedik a kép és leáll a játék. Ezeket az adatokat mértem. Egy MSI gtx 770 Lightning vga.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#8118) zsoleszka17 válasza TaaT (#8116) üzenetére


zsoleszka17
tag

FULL 100% pörögnek. 2x2000RPM

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8119) Zoo123 válasza zsoleszka17 (#8118) üzenetére


Zoo123
senior tag

És milyen házad, van?
Lehet hogy megreked benn a meleg levegő, a gyári hűtő kifújja a meleget a házból, a Zalman VF3000 meg bent kevergeti.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#8120) zsoleszka17 válasza Zoo123 (#8119) üzenetére


zsoleszka17
tag

http://upload.hardver-teszt.hu/imgs/news/2012/2240/aerocool-strike-x-one-advance-haz-7-b.jpg

nem hinném hogy bent rekedne ebbe

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8121) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok ! hátha tud valaki segíteni. vettem egy Alpinfhön Peter vga hűtőt! és a régi gpu csati van rajta amin 2 furat van és nekem a gtx 285 ömre nem megy rá. nem tudja valaki hol lehetne venni másik felfogatót? voltam boltba nem tudnak semmit ez ügyben.!

ez kéne

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/127138/2/ekl_alpenfhn_peter.jpg

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8122) odorgg válasza zsoleszka17 (#8121) üzenetére


odorgg
addikt

Ha nem találsz, beszélj Speed(R)-el, nekem is ő készített rögzítő keretet a Peterhez. :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#8123) oravecz56 válasza zsoleszka17 (#8121) üzenetére


oravecz56
aktív tag

SziaGyönyörű ez a hűtő Bocsi csak kijött belőlem.
Peter 2 van megnéztem nincs e vga benne pedig oda attam volna.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#8124) zsoleszka17 válasza oravecz56 (#8123) üzenetére


zsoleszka17
tag

:( köszi

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8125) zsoleszka17 válasza odorgg (#8122) üzenetére


zsoleszka17
tag

az lesz köszönöm!

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8126) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok mi az a PCB TEMPERATURE? és a perfcap reason? gpu z írja GTX 285 OC esetében.

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8127) TaaT válasza zsoleszka17 (#8126) üzenetére


TaaT
veterán

"A NYÁK (NYomtatott Áramköri Kártya, angolul Printed Circuit Board, PCB)"

A másodikra meg ezt dobta a gugli. [link]

Give them hell Ukraine!

(#8128) alldaybig


alldaybig
tag

Sziasztok, gtx 660-ra szeretnék hűtőt 5-7k körül, tudnátok ajánlani?

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#8129) fbeni91


fbeni91
tag

Sziasztok! próbálkoztam más topikban is ahova való lenne a kérdésem de mind ki halt! sehol nem adnak választ! így meg próbálom itt!!

Adott egy Gainward GF 8800 GTS 512mb 256bit VGA kari!
Semmi gondom nem volt vele. takarítva volt 3 hetente! játék alatt max 60 fok. alapban 48 fokos a kari!
egyik nap este tökéletesen müködött másik nap este már folyton le kapcsolata a monitort! VGA illesztő program hibát írt ki! aztán el kezdte pixelezni a képernyőt. vga driver nélkül tökéletesen megy! igen le töröltema driver-ét!!! újra tettem a progit hozzá. de már nem ismeri fel a kártyát! monitor a kártyán keresztűl megy most is! akár mit cisnálok le frissítem a szoftver-ét akkor sem ismeri fel!!.... :S mi lehet a kari baja? :S :S haverok szerint chas hiba elvileg! vagy memoria vezérlő chip hiba! ti mit mondotok? :S :R
válaszokat előre is köszönöm!!!

Köszi helyes írásra nem kérek kommentet!...........

(#8130) zsoleszka17 válasza fbeni91 (#8129) üzenetére


zsoleszka17
tag

sziasztok, GTX 285 OC esetében hogy tudom megnézni a VRM hőfokot? CPU Z se írja lehet erre valami megoldás?

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8131) Speed® válasza fbeni91 (#8129) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt, hogy ideje új VGAt nézned..amennyiért reballoznák a G92det, annyiért már vehetsz másik karit is. Típushiba, a GPU szép lassan elválik a nyáktól.

alldaybig
Pontos típus nem ártana (nyák miatt). Ezen az áron jó esetben Icy Rev.2., Setsugen 2, TwinTurbo2 beszerezhető többnyire.

(#8132) odorgg válasza zsoleszka17 (#8130) üzenetére


odorgg
addikt

Nincs VRM hőfok érzékelő a 285-ösökön, csak a 280-akon volt, meg talán a 192sp 260-okon.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#8133) zsoleszka17 válasza fbeni91 (#8129) üzenetére


zsoleszka17
tag

szedd le a hűtést és fóliázz be mindent csak a gpu-t hagyd csupaszon. tedd be 8-9 percre a sütőbe 220Fokon előmelegítve persze. és tökéletes lesz én is ezt csináltam egy tucat 8800GT vel elég jó pénzt is hoztam össze belőle youtuben vannak videók is. ha lehet hő lég keveréssel csináld. pixeles kép egy forrasztási hiba. és ha beteszed a sütőbe esetek 90% ban nekem sikerült megcsinálnom.

[ Módosította: Speed® ]

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8134) zsoleszka17 válasza odorgg (#8132) üzenetére


zsoleszka17
tag

rendben köszi! :) lemértem hőmérővel. 36 fokos. van rajta borda csak érdekesség képp kérdeztem. :)) :DD

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8135) Speed® válasza zsoleszka17 (#8133) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én ezt annyira nem reklámoznám..főleg azt nem, hogy értékesítetted is :U
Nem kevés átverés volt, ahol így összebarmolt karikat adtak el hibátlanként.

off-off.

(#8136) zsoleszka17 válasza Speed® (#8135) üzenetére


zsoleszka17
tag

jogos jogos. van szomszédba 1db meg rokonoknál is már van ami több mint 1 éve és tökéletesen megy :D

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8137) Speed® válasza zsoleszka17 (#8136) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez már a mázli része..ugyanilyen eséllyel elromolhat percek múlva is sajnos. Egy normális, profilozott reballt nem helyettesít a kontárkodás..persze minden mindegy alapon ilyen esetben, amikor többe kerülne a javítás (ami egyébként szintén nem örökérvényű), egy próbát megérhet..de rá kell menni egy új karira gondolatban közben.

ps.: 5 percen belül használd légyszíves a "Szerkesztés" funkciót, azért van ;)

(#8138) fbeni91 válasza Speed® (#8131) üzenetére


fbeni91
tag

Köszönöm a választ! gondolkodom rajta erősen! :R

zsoleszka17 szintén köszönöm a választ haverom csinál ilyeneket. épp holnap fogja meg csinálni! :) üdv. :R

(#8139) zsoleszka17 válasza fbeni91 (#8138) üzenetére


zsoleszka17
tag

majd írd az eredményt ! :DDD :DD

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8140) zedok


zedok
senior tag

Hali!
Az a kérdésem, adott egy Sapphire Radeon 7770-es 1Gb verzió. Aktív hűtéssel rendelkezik, és eléggé hangos már. Lehet-e cserélni egy halkabb hűtésre esetleg? :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#8141) menthix


menthix
tag

Sziasztok!
Gondoltam ma egyet és a nagy hőségre való tekintettel újrapasztáztam a GTX 680-amat (asus dc2), és a procimat. A procinál látható volt a csökkenés a semmi probléma, viszont a VGA nagyon érdekes eredményeket ad vissza. Pasztázás előtt 34°C-volt általában használaton kívül, most 38-40. Bár most az oldala sincs rajta a gépnek, szal még annyinak se kéne lennie mint előtte. A lényeg, hogy FurMark-kal pillanatok alatt fölszalad 80-90 fok fölé is, de elsőre volt 100 is(pasztázás előtt max 64°C). Ugyanakkor vannak furcsaságok: érintésre nem melegebb a gpu mögötti takaró lemez, nem fut semmilyen program, mégis gpu-usage 0-22%, de főleg 20-22% és végül a FurMark tesztelés közben nem frissíti a hőmérsékleti értékeket.
Így nekem úgy tűnik, mintha valamiért szoftveresen összezavarodott volna a gép, megpróbálok driver resit.

Amin már túl vagyok: 1x újrapasztáztam, jobban meghúztam a csavarokat a gpu és a hűtés érintkezésénél, több gépresi, annál is több furmark.

Valakinek valami ötlet, hasonló tapasztalat, megoldás?

:R :R :R

(#8142) fbeni91 válasza zsoleszka17 (#8139) üzenetére


fbeni91
tag

Hali. :) VGA meg javítva! :)

fejjel lefelé elő melegített sütő légkeveréssel 192-fokon 13-perc! végeredmény. már újra játszom vele a World of Tanks-ot. :P

elsőnek még villogtatta a monitort mag a driver nem ment fel. de gondolom csak picit meg hülyűlt a sütés miatt. :D de most ismételten tökéletesen harcol a szerkezet! és küzd a pixelekkel, és a grafikával. :D :R

(#8143) fbeni91 válasza menthix (#8141) üzenetére


fbeni91
tag

hali. akkor egy jótanács. vedd le a hűtéssét! nézd meg télleg egyenletes-e a paszta! majd tedd vissza! és próbáld meg átlósan meg húzni a GPU felett a csavarokat! telyesen ameddig csak lehet!!! de vigyázz óvatosan! ne erőltes! futtas le egy fur mark-ot! ha még melegszik akkor a kezeddel próbáld meg mozgatni a hűtőt mind a 12 irányba! mint egy gömbcsukló minden mozdításnál várt kb 5 másodpercet! ha csökken az érték akkor ott a hiba ott nmem fekszik fel rendesen! ez volt nekem is elsőre a HD3870-nél mikor fel tettem rá az artic cooling accelero S1 Rev2 hűtést!!! utánna jó lessz! :) Írd majd mit sikerült alkotni! :)

(#8144) menthix válasza fbeni91 (#8143) üzenetére


menthix
tag

Szia! Köszi a tanácsot :)
Az első felét már többször megismételtem, szépen eloszlik rajta a paszta.
Mindig először rárakom a hűtést kézzel, leveszem, majd amit kinyomott oldalra letörlöm és megint vissza, persze nem azért mert sokat raknék rá, csak hát rézpasztáról van szó, fő a biztonság. A csavarokat mindig átlósan rögzítem ahogy kell.
Érdekes módon (nem számítottam rá :D ) a második javaslatod hozott eredményt, viszont nem a gpu-nál kellett összébb szorítani, hanem a nyák végénél. 20 fokos javulást jelentett. Ezt meg így mire véljem?

(#8145) menthix válasza menthix (#8144) üzenetére


menthix
tag

Most már "csak" annyi a problémám, hogy szét vannak ba**ódva a csavarok. Csupán ennyi.
Van egy borda ami hűt bizonyos alkatrészeket, ezt 2 csavar fogja, csak olyan szar pici a fejük, és persze papírból vannak.... :((( felrobbanok.

[ Szerkesztve ]

(#8146) fbeni91 válasza menthix (#8144) üzenetére


fbeni91
tag

örülök h tudtam segíteni. a pontos illeszkedést nem pont a gpu-ra értettem hanem az egész nyákra. :P :D örülök h sikerült! ez mindig be jön! :) most már vigyázz a karira! :) és akár kell akár nem 3-4 hetente pucold meg! pasztázás fél évente rá ér! :P :) :R hali

(#8147) menthix válasza fbeni91 (#8146) üzenetére


menthix
tag

Egyszerűen nem jön össze sehogy, nem tudom hol és mi nem érintkezik, egyszerűen már kifogytam az ötletekből. A csavarok (6 darab, 2 féle) már szanaszét vannak nyalva és még mindig szar...kellett nekem hozzányúlni.
Eddig is vigyáztam rá, pormentes házban van, mindig fújom a gépet, de ez most olyan hónap... év, hogy amihez hozzányúlok, tönkremegy...

(#8148) zsoleszka17 válasza fbeni91 (#8142) üzenetére


zsoleszka17
tag

nagyon helyes :DD de máskor ha csinálsz ilyet a gravitációt használd ki ne fejjel lefelé tedda GPU-t hanem az nézzen felfele :)

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#8149) fbeni91 válasza zsoleszka17 (#8148) üzenetére


fbeni91
tag

Nem én csináltam. :D haverom. :D :P azért köszi :R

(#8150) fbeni91 válasza menthix (#8147) üzenetére


fbeni91
tag

értekezzünk Facen! felegyházi Benjámin penge! fel veszel és meg próbálok ott segíteni! hali. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.