Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8401) neko18 válasza asvald (#8400) üzenetére


neko18
senior tag

Igen ezzel egyetértek :) Talán még jobb is lesz a hűtése :DDD Ráadásul egy 8-as venti fillérekbe kerül kb. 4pinnel meg még szabályozhatod is :)

kdxsv

(#8402) Bishoop válasza neko18 (#8401) üzenetére


Bishoop
tag

Mindegy most már úgy is megrendeltem a cuccot, meg aztán mivel egy mélyedésbe megy a venti,elég nehéz lenne belebarkácsolni.

(#8403) neko18 válasza Bishoop (#8402) üzenetére


neko18
senior tag

Csak simán a passzív részéhez teszed venti felfogatókkal. Viszont így már tényleg mind1. Bár nem hiszem hogy magyarországon ne lett volna ilyesmi használtan :)

kdxsv

(#8404) norbixx


norbixx
csendes tag

Sziasztok!
Nzxt g10 felmegy egy giga 7950 es karira?
Vagy milyen léghűtést tudtok ajànlani oc hez? Fontos lenne az is,hogy terhelés alatt néma legyen.

(#8405) katarn67


katarn67
csendes tag

Hello, van egy MSI N250GTS Twin Frozr 1G videókártyám, 2 ventilátor van rajta, az egyiknek rossz a csapágya. búg/berreg. Lehet rá venni új ventilátort, ki lehet cserélni? Ha igen akkor milyet és hol? (nem értek hozzá)

(#8406) attila933


attila933
újonc

Hello!

Van egy viszonylag öreg (~6 éves) Sapphire Radeon HD4870 (512 MB) videókarim, utóbbi időben azt vettem észre, hogy iszonyatosan hangos. A Catalyst Control Centerrel sikerült lejjebb vennem a ventillátort, de így cserébe nagyon forrósodik, lemérve kb ~100 °C-os a kártya alapjáraton. :O
Nem vagyok jártas a dologban nagyon, szóval gondoltam megkérdezem: tudtok valamilyen jó kompatibilis és nem túl drága hűtőt ehhez a karihoz? Mennyire nehéz magamnak szétszerelni, belerakni az új hűtőt?
Köszi a segítséget :)

(#8407) Bishoop


Bishoop
tag

Szevasztok !

Lehalt a hűtűventillátor a Sapphire 5770-es videokártyámon. Kínából rendeltem egy utángyártottat,de zörög nagyon.
Arra gondoltam hogy veszek egy ARCTIC COOLING Accelero L2 Plus hűtést rá. Ha nem akarom húzni, elég lesz ez nekem rá. Mármint hűvös és csöndes lesz-e?

[ Szerkesztve ]

(#8408) gaben9569


gaben9569
csendes tag

Sziasztok!

Egy Gigabyte HD 5770 SOC 1 GB-os kártyám van. Eléggé zajos, és nem hűt valami jól. De inkább az zavar, hogyha 100%-on megy a kari akkor olyan mintha porszívóznának mellettem. Le szeretném cserélni a hűtését egy Arctic Coolin Accelero L2 Plus-ra gondoltam.

Tudtok róla véleményt mondani? Elbírná a hűtését a karinak? Mennyire zajos ha maxon pörög?

Köszi a segítséget előre is :)

(#8409) Bishoop válasza gaben9569 (#8408) üzenetére


Bishoop
tag

Nekem eddig bejött,elég csendes, és hűvösen tartja a kártyát. Nekem is 5770-esem van. Viszont mivel nincs a ventillátorának 2 pines csatlakozása, ahhoz hogy a VGA kártyával tudd vezérelni a fordulatszámot, le kell húzni a csatlakozót a kártyáról, és úgy már rá tudod dugni a három pines csatlakozót(vagy fix fordulaton 12V-os tápról hajtod meg)

(#8410) gaben9569 válasza Bishoop (#8409) üzenetére


gaben9569
csendes tag

Az érdekes...nekem hárompines csatlakozó van rajta :D szóval lehet h nekem könnyebb dolgom lesz vele

köszi a segítséget :)

http://www.guru3d.com/miraserver/images/2010/5770-soc/IMG_1607.jpg

itt a kari hátulja, 3 pines. Azt hiszem olyan csatlakozó pont van hozzá, de javíts ki ha tévedek :)

[ Szerkesztve ]

(#8411) Bishoop válasza gaben9569 (#8410) üzenetére


Bishoop
tag

Akkor meg semmi probléma, tökéletes lesz vele

(#8412) btomi89


btomi89
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! :D Egy Sapphire R9 270 OC-re rámegy egy Artic Accelero Mono Plus Hűtés? Szerintetek lehűtené a VGA-t rendesen? :) a termék kompatibilitási listáján látom oda van írva hogy R9 270(X)
de ez most vajon a sima 270-re is rámegy akkor? bocsi nem nagyon értek ezekhez!! :D

(#8413) btomi89


btomi89
csendes tag

vagy esetleg egy Scythe Setsugen 2 rámenne erre a VGA-ra? :D

(#8414) Hilfiger83


Hilfiger83
újonc

(újonc)

Üdv mindenkinek! Van egy gigabyte hd6850 karim, és a gyári windforce hűtő az egyik teljesen feladata, a másik még éppen csak hűt de csapágy hangja van, szeretnék rá valami olcsó hűtés megoldást házi barkácsba ugye az alap a hűtő borda az oké, arra kéne nekem valami olcsó és jó 2 darab hűtő ventilátor, ha valaki már barkácsolt ilyet kérem jelezze üziben, vagy itt a fórumon, előre is köszönöm

(#8415) Smiley


Smiley
őstag

Hali,

Van 2db 8800 GTX-em az egyik ASUS a masik egy XFX. Mind a 2 kartyan a referencia huto van. Az XFX-et ujra kellett pasztazni, mivel szegenykem a sutoben landolt, ujrapasztaztam, most idle allapotban 63-66 fok kozott van a GPU dioda homerseklete. Az XFX egy Zalman Z1-es hazban van. Az ASUS egy joval szellosebb Thermaltake V3-ban, ott ilyen 56-60 kozott ingadozik. Ven ertelme ujra szetszedni, es kicsit tobb pasztat rakni ra, vagy ez teljesen normalis ez igy? Jatszani nem fogok vele, csak desktop hasznalat a cel.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#8416) alldaybig


alldaybig
tag

Sziasztok!

GTX 660 Gigabyte kártyám, nagyon melegszik, a rajta lévő dual ventis stock hűtőn az egyik venti kattog terhelés alatt, marha idegesítő és vszinű nem is hatékony egyben.

Keresek olyan moddert, aki tudna nekem a gyári bordára mókolni ventit/ventiket, esetleg újra pasztázni a kicsikét egyben. Pasztám van, arctic cooling MX-4 :D

Baráti modding sörözős délután.

A koncepció az, h max 2-3 ezerből megússzam, mivel nem akarok rá venni 10 ezrekért hűtőt :/

Akinek van ötlete, az írjon v. PÜ!

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#8417) alldaybig


alldaybig
tag

http://www.ebay.com/itm/PC-VGA-Video-Graphic-Card-Cooler-Heatsink-Cooling-Fan-3Pin-4Pin-80mm-Replacement-/121544567200?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c4c9ee9a0

ilyesmi kéne, vki ötlet?

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#8418) alldaybig


alldaybig
tag

ilyet esetleg vki?

[Dual-Fan-Mount-Rack-PCI-Slot-Bracket-for-Video-Card]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#8419) Smiley válasza alldaybig (#8416) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem te magad is meg tudod csinalni, hutes leszedni kb 4 csavar, venti sorozatszamat beirod az ebay-re, kb $10-ert veszel 2 uj ventit, aztan ha megjottek szepen visszacsavarozod es mar kesz is. Mi ugyanezt jatszottuk el, csak az egy 560Ti-volt de kb ugyanez a hutes van azon is. Sot meg gigabyte matricas ventit is sikerult talalni az ebay-en. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#8420) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv. Mi a vélemény erről a hűtőről? http://www.arctic.ac/eu_en/accelero-hybrid-ii-120.html

(#8421) cyber86


cyber86
őstag

Hali. Asus GTX 780 DC2OC-re milyen hűtőt tudtok ajánlani ami halk?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8422) VAgica


VAgica
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy AMD Sapphire HD 7970 Ghz Edition Vapor-X 3Gb, és szeretnék neki egy csendesebb hűtést, mert közeleg a GTA V!
Én egy Alpenföhn Peter 79XX Editionra gondoltam, és azt szeretném kérdezni, milyen, mekkora, és hány darab ventit szerezzek be hozzá, ha a csend, teljesítmény, és a minőség a fő szempontok?

Előre is köszi!
Üdv,
Ágica

(#8423) oravecz56 válasza VAgica (#8422) üzenetére


oravecz56
aktív tag

szia
2db 14cm csendes Noctua 1500 vagy Be quiet 1000 fordulatu elég nekem Noctua van alap 600 f 1500-on légzaj egy kicsi 65-70c nél nem megyfeljebb GigaByte 7970 Ghz Edition TO alá van téve Alpenföhn Peter 7970 4slot hejigény,Mekkora? (Nagy)!

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#8424) lenox


lenox
veterán

660 Ti-re szeretnek fanless hutot rakni, de olyat, ahol a borda nem a gpu oldalan, hanem a masik oldalon van. Az allo gepemben ugye ez az oldal van felul, es ott van is felette egy lassu venti, ami szivja felfele a levegot. Milyen hutok johetnek szoba?

(#8425) do3om válasza lenox (#8424) üzenetére


do3om
addikt

Talán semmilyen.
Normális VGA-t nem lehet passzívan hűteni ha használod is valamire.
Amúgy van olyan ami hátra nyúlik csak nem jut eszembe de talán thermalright, de kevés lesz.

Megvan, ez mindkét irányba felmegy.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#8426) lenox válasza do3om (#8425) üzenetére


lenox
veterán

De mondom, hogy van mellette kozvetlenul egy venti, szoval nem hutenem passzivan, csak sajat ventije nem lenne. Egyebkent egy msi 8600 gts hutojet raaplikaltam, es ugy mar majdnem jo, csak annak nem megfelelo helyen vannak a csavarjai.

Ezt a hutot egyebkent en is megtalaltam, csak azt nem, hogy hol lehet kapni. Hol lehetne venni ilyet?

(#8427) do3om válasza lenox (#8426) üzenetére


do3om
addikt

Én sem tudom hol lehetne beszerezni, sajnos nem sokat kapni az itteni boltokban pedig csuda érdekes hűtői is vannak.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#8428) Henk válasza lenox (#8426) üzenetére


Henk
veterán

A HR-03 elég régi hűtő, szerintem már nem kapni. Nekem volt ilyen anno, nem rossz teljesítményű, de ventivel már 4 slot széles lett vele a vga meg a vrm hűtésére nagyon oda kell figyelni nála.

[ Szerkesztve ]

(#8429) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Tervezek VGA-t cserélni. Jelenleg a 7850-em van, rajta egy Scythe Musashi.
A musashi hűtésével teljesen meg vagyok elégedve, nem szívesen cserélném le.
Már ha jó ezeknek a kártyáknak a hűtésére :)

Kérdésem az lenne, hogy egy 7970-re vagy egy R9 280X/R9 290-re szerintetek felmegy ez a hűtő?
Azért is kérdés, mert ha jó lenne, akkor egy referencia hűtéssel rendelkező kártyát elég lenne megvennem, ami ugyebár kedvezőbb árú.

Próbáltam erről infót szerezni a "gugli" segítségével, de sokra nem jutottam, főleg az R9-ek esetében.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#8430) celf


celf
őstag

hi!

rá van kapcsolva egy 12 centis scythe venti az alaplapom (GA-EP45-UD3R) system_fan_1-es slotjára, és rá van rakva az Asus HD4800-asom hűtője helyére.
jelenleg 850RPM-en fut, de nem tudom kontrollálni (növelni akarom)
Speedfan-ban azt mutatja 100-on fut, és nem lehet tovább tolni.

Hogy tudnék több kakót adni neki?

Eléggé melegszik a kártya, ha használatban van.

(#8431) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok!

Vettem a minap egy acelero S1 passzív hűtőt. Tökéletesen passzol(na), de nem tudom visszarakni a gépház oldalát. Illetve azt még csak-csak, de van egy 120-as venti is rajta. Esetleg nincs olyan passzív borda, ami keskenyebb? Felfelé és lefelé van még hely, de ott sem sok. A kártya amit hűtenék nem nagy igényű, egy GT630.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8432) VanScore


VanScore
tag

Hali, van egy Gigabyte HD7790 1GB-os kártyám, a következő lenne a probléma a ventilátora az utóbbi időbe elkezdett "kerregni", mostanra rosszabb lett a helyzet folyamatos és hangos. Mindig is odafigyeltem a portalanításra, de sajnos még is beteg lett szegény. Magát a ventijét nem tudtam szétkapni, szét lehet egyáltalán? - csapágyat is kitisztítani és rendbe rakni. Vagy esetleg alternatív megoldásként, lehet kapni, szerezni ilyesmi ventilátort? kép :U

(#8433) Melorin


Melorin
addikt

MSI 7790-re szeretnék venni passzív, vagy nagyon halk hűtőt. Mit ajánlotok?

(#8434) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy mi a különbség a sima raijintek morpheus és annak core edition változata között?

(#8435) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Ééés ezzel a kérdéssel megöltem a topikot. :))

(#8436) Tanisz válasza tescosjogi (#8434) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szia,

Annyira nem ismerem ezt a VGA hűtő márkát.
Ahogy a hivatalos honlapjuk alapján látszik, csak a hűtő bevonata különbözik :)
Sima Core

A sima :hűtőborda nikkelezett, a core : fekete bevonatú :)

Ami számomra is érdekes volt ebből, hogy így nézve ezt a hűtőt és a kialakítását és a támogatott VGA-kat, hasonlít a Musashihoz és a Morpheus rámegy egy 7850-re és a 280X-re is, ez alapján a Musashi is rámegy, mert a 7850-re tuti rámegy, bár a gondolom a Musashi nincs ilyen jó mint a Morpheus , a hőcsövek számát tekintve gondolom csak :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#8437) tescosjogi válasza Tanisz (#8436) üzenetére


tescosjogi
csendes tag

Köszi szépen! Egyszer csak meg fogok tanulni angolul... :)

(#8438) Melorin válasza Melorin (#8433) üzenetére


Melorin
addikt

Rámenne a kártyámra egy Accelero L2 PLUS?
ITT nincs a támogatott VGA-k listájában,
ITT viszont már igen :C

[ Szerkesztve ]

(#8439) VanScore válasza Melorin (#8438) üzenetére


VanScore
tag

Nekem ma jött meg a Gigabyte HD7790-re, ha hazaértem fel is rakom. Szóval jó rá.

(#8440) Melorin válasza VanScore (#8439) üzenetére


Melorin
addikt

Majd megírod a tapasztalatodat? Kíváncsi vagyok mennyire halk, lehet-e szabályozni a fordulatszámot, mennyire hűt.

(#8441) VanScore válasza Melorin (#8440) üzenetére


VanScore
tag

Felraktam, felszerelése nem okozott problémát. 4 pin-es adapterrel raktam tápcsatira. A ventit 7V-on kevésnek találtam játék közbe. Úgy kb 60% jár a venti, viszont nem volt egyáltalán hangos, amúgy is elnyomja a proci hűtője terhelés alatt. Mivel sajnos nem szabályozza, így melegedett is rendesen. Ezért raktam át a 12V-ra. Úgy sincs igazából nagy hangja, inkább csak a levegő áramlását hallani, terhelés közbe meg megint csak elnyomja a proci hangja. Terhelés alatt, hozza a gyári hűtő eredményeit. 60-70 fok között volt Max. Bár azt hozzá teszem, hogy tegnap elég meleg napunk is volt.
Összességében ezért az árért tökéletesen teszi a dolgát. Maxon pörgetve a ventit, nem nevezném hangosnak, de van hangja. 7V-on szerintem meg egyáltalán nincs. Ez mondjuk mindenkinél más, engem nem zavart. A hűtéssel viszont elégedett vagyok.

(#8442) gameboyy555


gameboyy555
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek!

Adott egy R9 280X 3GB GDDR5 Vapor-X Tri-X OC Boost videokártya amelynek az egyik ventillátora elkezdett rendesen kerregni.
Hiába zsíroztam meg a csapágyat pár nap után újra kezdte.

A kérdésem az volna,hogy milyen ventillátorral lehetne esetleg pótolni a ventit???
Milyet kellene vennem??

Esetleg komplett hűtő csere??
Mit lehetne tenni ebben az esetben?? :R

(#8443) Melorin válasza VanScore (#8441) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi!
Akkor azt hiszem nem ez a hűtő lesz a befutó nálam. Ha csak annyit tud mint a gyári hűtő, az nem elég nekem.

(#8444) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok!

VGA kártya újrapasztázás során a haverom sikeresen kiszakított két vezetéket a 4pin-es ventilátor kábelből. A 4pines csatlakozóba 2*4db kábel megy, ebből 2db kékek szakított ki. Hogyan lehetne legszebben megoldani ennek a kis csatlakozónak a cseréjét? Úgy látom, hogy szétnyitni nem lehet. Esetleg lehet ilyen 4pines csatlakozót venni valahol, amit a kábelre rápattintok?

Előre is köszönöm: N3gro

(#8445) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

ütést szeretnék vásárolni egy sapphire r7 260x re (nem a hőcsöves verzió de oc)
alami olyan hütést szeretnék ami kicsivel jobb mint s gyári és a ventilátorát tudja magának szabályozni a vga
mert nincs lehetőségem hová csatlakoztani csak magára a vga ra
a segitséget előre is köszönöm

HTC desire 500

(#8446) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Nemrég vettem egy raijintek morpheus hűtőt a r9 290-es kártyámra. Faszául összeraktam, és amikor dugtam volna rá a ventiket, hát nem nagyobb a 4pines csatom, mint a vga foglalata? Gondolkozom mi legyen, de kérdezném, hogy esetleg alaplapra köthetem a vga ventiket? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8447) Tanisz válasza tescosjogi (#8446) üzenetére


Tanisz
senior tag

Megteheted, hogy az alaplapra dugod a ventilátor csatikat, nekem is a Musashin anno így volt.

Bár ha jól értem, akkor neked inkább valami ilyesmi kellene.
Gondolom itthon is lehet hasonlót venni :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#8448) Dickinson


Dickinson
tag

Sziasztok!

Vettem aprón használtan egy powercolor 6870 x2-t.
Minden ok vele csak a gyári hütése nem az igazi, hangos és kerreg. Létezik rá valami custom hűtés szerintetek, mert nem találok?

Köszönöm.

(#8449) Nawheera


Nawheera
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASRock P67 Transformer alaplapom, rajta egy i5-750-el, ami kicsit meleg. A magok 97 fokosak, a CPU egység 75-81 fok körül mozog terheletlenül. Ez valószínű nem normális.
Szóval, segítség, milyen hűtőt vegyek? :)

Előre is köszi a válaszokat!

(#8450) Speed® válasza Nawheera (#8449) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1 biztos..ne VGAhűtőt..ez ugyanis azoknak a topikja ;p

Az értékeid arról tanúskodnak, hogy a gyári hűtő sincs a helyén :U
Egyébként ha nincs OC, ill. ha nem nagy mértékű, ~5k egy AC i11..

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.