Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8701) NewFreee válasza SP4C3 (#8700) üzenetére


NewFreee
csendes tag

Szerintem ez gáz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#8702) SP4C3 válasza NewFreee (#8701) üzenetére


SP4C3
veterán

Jólvan, haladunk, csak semmit ne törj el! Azt a mágnest is ragaszd vissza a ventilapátokba, ahonnan kicsupáltad :D Törölgesd át/tisztítsd meg. Ragaszd a venti laplapját vissza a venti aljzatára, és kend meg, rakd össze. Ennyire nem kellett volna szétszedni. :D

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8703) NewFreee válasza SP4C3 (#8702) üzenetére


NewFreee
csendes tag

Vissza lehet mindent pattintani, viszont nem tudom hogy ezzel mi van?! :DD

(#8704) SP4C3 válasza NewFreee (#8703) üzenetére


SP4C3
veterán

Erre kell visszaragasztanod a venti áramkörét (az a zöld lap)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8705) NewFreee válasza SP4C3 (#8704) üzenetére


NewFreee
csendes tag

Ja, hogy erre rá volt ragasztva, értem már. :D És elvileg ebben van csapágy is, nem?

(#8706) SP4C3 válasza NewFreee (#8705) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem, amott az alaplapján. Pill>....

ITT:

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8707) SP4C3 válasza NewFreee (#8705) üzenetére


SP4C3
veterán

Közben a géped is szétszedted, vagy miért nem írsz? :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8708) NewFreee válasza SP4C3 (#8707) üzenetére


NewFreee
csendes tag

Nem, azon nem volt semmi. Az csak fémlap egymásra rántva. :DDD De amúgy megcsináltam mindent faszául, le is teszteltem, elvileg jó.

(#8709) SP4C3 válasza NewFreee (#8708) üzenetére


SP4C3
veterán

Mi lett a végeredmény? :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8710) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Asus GTX 780 DC2OC-re milyen hűtőt érdemes venni?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8711) TechN7ne válasza SP4C3 (#8692) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na ugy nézz ki csak egy ventit kéne szereznem rá, legjobb lenne egy ugyanolyan szabvány, honnan tudnám ezt beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#8712) TechN7ne válasza TechN7ne (#8711) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Erre kéne nekem venti:

Mi alapján keresgéljek?

(#8713) SP4C3 válasza TechN7ne (#8712) üzenetére


SP4C3
veterán

Kártya neve + "cooler" szót beírod a keresőbe. Newegg-nél biztosan van, meg amazon-nál is. Remélhetőleg free shipping-vel.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8714) TechN7ne válasza SP4C3 (#8713) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az ilyenek megbízhatóak szoktak lenni?

(#8715) SP4C3 válasza TechN7ne (#8714) üzenetére


SP4C3
veterán

A hűtőre, vagy a webshop-ra gondolsz?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8716) TechN7ne válasza SP4C3 (#8715) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mindenre igen,hogy jó minőségű cuccot és pont rá valót kapok e,rendelt e már vlki akár innen a fórumról és sikerrel e jártak?

(#8717) dewil666 válasza TechN7ne (#8712) üzenetére


dewil666
őstag

Lehet tudni a vga pontos tipusát? Vagy ez még mindíg a 7790?Ramok is hűtve vannak esetleg?
Azért kérdezem mert másik vga-rol is át lehetne tenni a hűtőt, persze ha azonos a vga család. Aprón szoktak jó árban lenni gyári hűtők.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8718) TechN7ne válasza dewil666 (#8717) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ez még mindig a 7790,nem szükséges az egész hűtés csak a venti kéne.
Igen,mindene levan hűtve,még a hátulján is fém lemez van,nagyon patika am : [link]

[ Szerkesztve ]

(#8719) cyber86


cyber86
őstag

Valaki? (#8710) cyber86

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8720) SP4C3 válasza cyber86 (#8710) üzenetére


SP4C3
veterán

Mibaj a gyárival? :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8721) cyber86 válasza SP4C3 (#8720) üzenetére


cyber86
őstag

Túl hangos játék közbe.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8722) SP4C3 válasza cyber86 (#8721) üzenetére


SP4C3
veterán

Pasztázd újra, javíts a gépház szellőzésén, esetleg vedd le a vonalsímításokat a grafikai beállításokban. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8723) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Tudnátok ajánlani olyan utángyártott VGA-hűtőt, ami kb akkora, mint az Accelero L2 Plus, csak rézscsövekkel, jobb minőségben?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8724) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Tapasztalatot osztanék meg.
Nvidia GTX 560 igen hangossá vált, egyik ventilátora kézi megpörgetésre is berezonált. Rendeltem egy ventilátorblokkot az Aliexpresstől
http://www.aliexpress.com/item/Computador-Cooling-Fan-Replacement-For-MSI-Twin-Frozr-II-R7770-HD-7770-N460-N560-GTX-Graphics/32381440477.html
Furcsálltam ugyan hogy egyetlen másik csomagküldőnél sincs ilyen csak itt, de azért megrendeltem. Jelezték ugyan hogy akár 3 hónap is lehet mire megérkezik, de gondoltam ez csak biztonsági tartalék idő, biztos megjön előbb. kb 5 hét múlva, most hétvégére ért ide.
Pár másodperces nézegetés után kiderült hogy használt. Fogalmam sincs miből gondoltam hogy egy 5 éves kártyára való ventilátorblokkot újra kezdene gyártani az MSI? Készítettem egy kisvideót amit ide nem tudok feltölteni, képen meg nem jön le olyan jól, mert precíz munkát végeztek a takarítással, de azért néhány sarokban nem törölgették ki rendesen. A kis kör alakú matricán 2012 májusi dátum volt, ez kb 6 hónappal fiatalabb mint az én 2011 októberi dátumom, ami csak akkor derült ki mikor az enyémet szétszedtem. Első nekifutásra azt gondoltam visszaküldöm és kérem vissza a pénzt, de egyrészt nekem kéne fizetnem a visszaküldés díját, másrészt garantált hogy nem fognak tudni újat küldeni mert az egész egyszerűen nem létezhet. Szóval úgy döntöttem beszerelem és kiderül milyen.
Alig bírtam szétválasztani az enyémet úgy összeragadt a szürke pasztától, amit az alábbi képen látni is fogtok hogy mennyire egyenetlenül érintkezett a GPU mag a hűtőborda sima felületével. Nem csoda hogy tesztprogrammal meghajtva 85C fokos volt nyitott házban. A későbbi tisztítás és szárazon való próbaösszerakáskor derült ki hogy átlátok a mag és a borda között, olyan 0.2-04mm hézagon. Nem tudom ez gyárilag ilyen vagy én kaptam hibásat annak idején.

Tisztító folyadék nem volt kéznél, de nem is kellett, csak egy kis kendődarab amit erősen rányomva simán le tudtam tolni a rákeményedett pasztaréteget.

Viszont volt itthon fémgyapot, azzal utána még áttsuvickoltam, a magot is és a bordát is aminek végül is semmi értelme nem volt mert a hőátadást kizárólag a paszta végzi, lévén egyáltalán nem ér össze a mag és a borda sima felülete.

Itt egy kép a leszedett és a rendelt hűtőkről:

Ezután csak sima mezei módon bekenegettem az ujjammal a mag felületét és kentem a bordára is egy kicsit.

Azért kentem rá ennyit mert azt akartam hogy tuti kitöltse a hézagot. Sok lett, de nem egyenletesen sok. A sarkokon átláttam középtájon meg kipréselődött a felesleg. Újra szétszedtem.

Letörölgettem a széleken a felesleget és igyekeztem a sarkokra is kenni de nem túl sokat.
Összeszerelés után most is kinyomódott egy kevés, de a sarkok is jók lettek. Azt gondolom a kinyomdódás semmi bajt nem tud okozni mert ha le is folyna, akkor sem a kártyára hanem csupán a borda sima felületére jutna, ott meg nem tud kárt okozni, viszont így tényleg jobban át tudja adni a hőt.

Összerakás és gépbe szerelés után izgatottan vártam milyen hangja lesz. Majdnem hangtalan volt! Nem tudom hogy ez a használt darab amit küldtek kevesebbet ment e mint az enyém, vagy megolajozták, esetleg újracsapágyazták? Lényeg hogy most csendes. Ha csak olajozták az úgyis hamar kiderül mert az olajzással csak ideig óráig lehet elcsendesíteni egy kopott tengelyt. Reménykedem hogy újracsapágyazták, bár nem tudom hogy kell az ilyesmit csinálni, de olvastam hogy létezik efféle.
Ráengedtem az Unigine Heaven Benchmark 4.0-át Basic módban amivel előtte is teszteltem már és nyitott oldalú háznál 73c foknál nem ment feljebb. Ilyenkor 62%-os terheléssel 2800-at forognak a ventilátorok.
Rátettem a ház oldalát és újabb 2 kört mértem terhelés alatt és ekkor már 84C fokra felment a hőmérséklet és a ventilátorok 86%-on pörögve 4000-en forogtak. Szóval levettem a ház oldalát újra és ez így is fog maradni, mert kímélni akarom a ventilátorokat. Most 21c fok van a számítógépes kuckómban, nyáron, amikor 26-27 is van, gondolom ez hozzá fog adódni a GPU hőmérsékletéhez.

Mindezt azért írtam le mert aki az Aliexpresstől akar ilyet rendelni erre készüljön. Ha ez is elkezd hangoskodni új ventilátor párt fogok venni és barkács módszerrel levágom a régieket az egybeöntött blokkról és kis csavarokkal erősítem majd rá az új, garanciális ventiket! Hacsak meg nem tollasodok és veszek egy GTX960-at :)

(#8725) Henk válasza OldAkita (#8724) üzenetére


Henk
veterán

Azért nem szokták javasolni a túl vastag pasztázást mert állítólag egy bizonyos vastagság felett már inkább szigetel mint hőt vezet el. Gondolom a távtartók miatt van hézag a gpu és a borda között, nem lehetett volna óvatosan leszedni a hosszából mindnek? Persze ha neked így is jók a hőfokok akkor felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#8726) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Laptopomat elcseréltem egy Asztali gépre és most ebben egy EVGA Geforce GTX 580 van.

Link:http://www.evga.com/Products/Specs/GPU.aspx?pn=19AD7AF9-728E-42E2-BEF1-500B2C1098F3

Most még egész hűvös lent tudom tartani 80 fok alatt lakásban olyan stabilan 72-73 fokon de ez nyáron már elég forró lehet. Ha maxon pörög akkor elég hangos. Nem vészes de gondolkodtam hogy tennék rá egy komolyabb hűtést.

Tudtok ajánlani olyat ami erre kompatibilis és jó árban van? Esetleg Arctic?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#8727) OldAkita válasza Henk (#8725) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Igazad van, én is úgy éreztem hogy ha a távtartókat lejjebb lehetne csavarni, akkor jobb lenne. De ezek fixen állnak. Ha valaha újra szét kell szedni, meg fogom próbálni finom reszelővel lerövidíteni őket, bár nagy félelem van bennem az efféle kísérletezgető tevékenységektől :)

(#8728) Henk válasza OldAkita (#8727) üzenetére


Henk
veterán

Jobban betekerni biztos nem lehet. A távtartó hosszának a módosítása lehet megoldás, de nyilván odafigyelve, hogy mind egyforma méretű legyen különben a borda nem fog egyenletesen felfeküdni a gpu-ra. Illetve ha túl rövidre sikerül akkor a meghúzásnál is figyelni kell mert nem lehet ütközésig betekerni a csavarjait.

(#8729) StSanya válasza OldAkita (#8724) üzenetére


StSanya
őstag

A videót nem tudod pl. a youtube-ra feltenni? Megnézném, mert nekem nem volt olyan érzésem, hogy használt lenne amit én kaptam burkolat + ventik, bár az is 2013-as gyártású (vagy 2012-es, nem emlékszem már, de nálam is újabb volt az eredetinél, az biztos)...

Valószínű inkább, hogy - nyilván - korábban le lettek gyártva, aztán valahol pihennek ezek, gyaníthatóan nem steril körülmények között, szerintem. Pl. autóalkatrészeknél is sokszor előfordul az ilyesmi. Persze nem vitatom, hogy pont a tiéd esetleg hajtva volt, de csodálkoznék nagyon.

Mint írtam, ugyanezt rendeltem, ott a feedbackom is, dec. 25-én és január 15-én itt is volt, ez 3 hét kb. Szerintem a 3 hónapba a második küldés is belefér, ha az első nem érkezne meg, vagy esetleg a kínai holdújév is bele volt ebbe tervezve, pont rossz időszakban rendeltél.

Amúgy köszi a remek fotóriportot a műveletről, én ennek nem álltam neki, a bordát nem bántottam, csak a burkolatot szereltem fel. Viszont úgy látom, az újnál jóval hosszabb a venti vezetéke, lehet az lenne jó az én HD7770-esemre, mert én elég nyúlfarknyi kábelest kaptam, olyasmit, mint a te eredetid... :D

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8730) OldAkita válasza StSanya (#8729) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Még soha nem tettem fel semmit a you tube-ra de holnap megpróbálom

(#8731) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Itt a video a hűtőről:
https://youtu.be/t4qXLsDVldU

(#8732) StSanya válasza OldAkita (#8731) üzenetére


StSanya
őstag

Hát jah, a feedbackba is megírnám, meg a videót belinkelném, hogy lássák ezt mások is.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8733) OldAkita válasza StSanya (#8732) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ahogy gondolod. Annyit tennék még hozzá hogy se számla, se garancialevél, se semmi nem jött vele.

[ Szerkesztve ]

(#8734) StSanya válasza OldAkita (#8733) üzenetére


StSanya
őstag

A sok papír csak Magyarországon fontos, máshol nem annyira... :)

Ali, ebay, stb. helyen a visszajelzések segítenek. Ali-n van amúgy Buyer Protection / Vásárló Védelem, teljes vagy részleges pénzvisszafizetéssel, ha a termék nem a leírásnak megfelelő. S a leírásban az volt, hogy új, nemde?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8735) OldAkita válasza StSanya (#8734) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Őszinte leszek. Nekem meg sem fordult a fejemben hogy használt lenne. Egyébként a fiam rendelte meg, de gondolom ő sem nézegette hogy használt e, mert ez nem egy használt cikk kereskedelmi weblap. De már túl vagyok rajta. Így jártam. Egyelőre megy hangtalan, ha meg zörögni kezd, veszek két külön ventilátort és rábarkácsolom.

(#8736) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Heló!

Van egy Radeon 4850-es kártyám Coolink GFX Chilla, 2x8cm-es hűtéssel. Pár napja egy áramszünet miatt elszállt a kártya, valszeg újra kéne golyózni, csak nincs hozzá eszközöm. Javíttatni nem éri meg, így inkább cserélném, megtartván a hűtőt. 2011-es a gyártó által kiadott utolsó kompatibilitási lista. Honnan tudom meg, hogy melyik új kártyára megy rá? Nem kell high-end darab. Lehet használt, erős középkategóriás kártya is, mint a 4850 volt 3-4 évvel ezelőtt.

köszi

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#8737) maán


maán
csendes tag

Üdv
A rajintek morpheus-nak kb. mekkora lehet a passzív tdp-je?

(#8738) dewil666 válasza maán (#8737) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=11
Bocsi telefonról nem tudtam linkelni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8739) maán válasza dewil666 (#8738) üzenetére


maán
csendes tag

A honlapot már néztem és az ott levő 360w tdp a maximum ventillátorokkal,engem a passzív tdp-je érdekel.

(#8740) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Gigabyte HD7770-emre (rev2) tennék másik hűtőt (cserélném a gyárit). Az Accelero s1 plus-ra gondoltam. Jó ez rá? Vannak eget verő különbségek a rev1 és rev2 között? Ha használtan veszem, mire érdemes figyelni? Láttam videót, ott fehér és ezüst pasztát kevernek össze, jó, ha csak a sima mx4-et használom? Rákerestem itt a topikban, de nekem nem volt tiszta, hogy merrefelé nem fér el a házban. Zalman z9 plus házam van. Megnéztem a méreteket, ez a hűtő, csak pár centivel hosszabb lenne mint a videokártya, ha nem tévedek.

(#8741) dewil666 válasza bebe159 (#8740) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

A rev1 és rev2 között szerintem nincs semmi különbség teljesítmény terén. Ha megméred a hűtő felfogatási lyukak távolságát a kártyádon illetve az interneten megtalálod a hűtő felfogatásának lyuktávolságát. De szerintem simán rá lehet tenni :K .
Használt hűtő vásárláskor a sérülésmentesség nagyon fontos, illetve ne legyen elhajtva/eldeformálódva a hűtő. Fontos hogy a felfogatáshoz szükséges alkatrészek meglegyenek és a hűtő talpán a 4db csavar menet jól rögzítsen (ne legyen tönkretéve a menet). Ha esetleg néhány ramsüni hiányzik az nem nagy katasztrófa főleg ha annyi esetleg meg van amennyi Neked kell. Ehhez érdemes kétoldali hővezető ragasztót venni (itt Hardveraprón is árulnak japán minőségűt nem drága és jó is).
Az mx4 paszta tökéletes lesz és ne keverd semmivel. Arra kell figyelni hogy nagyon-nagyon vékonyan (írólap vastagságban legyen a gpu-n elkenve.
A ház kérdésedre nem tudom a választ.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8742) bebe159 válasza dewil666 (#8741) üzenetére


bebe159
aktív tag

Köszi a kielégítő választ. :R

(#8743) dewil666 válasza bebe159 (#8742) üzenetére


dewil666
őstag

Szívesen :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8744) bebe159


bebe159
aktív tag

Nos, megvettem a hűtőt (Accelero s1 plus) a karira (giga hd7770).
Meg szeretném kérdezni, hogy érdemes felrakni a kis hűtőbordákat? Van olyan borda is, amit sehova nem tudok rakni, gondolom azzal nem nagyon kell foglalkozni. A másik kérdésem az lenne, hogy ennek nem kell valami tartó? Majd dobok rá 2 db 12-es ventit, hogy szép legyen, akkor gondolom már kellene valamit tartót rögtönöznöm a súly miatt, nem? Most egy csavar tartja, legfölül. Szerintetek az elég egyelőre? [link]

[ Szerkesztve ]

(#8745) dewil666 válasza bebe159 (#8744) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Grar a hűtőhöz :K
A memóriákra ajánlott rátenni a hűtőket de ha gyárilag sem volt hűtve akkor nem lehet baj (én rátenném ha már van).
Jól gondolod hogy nehezebb lesz és kellene valami "alátámasztás-felfogatás" hogy ne lógjon a kártya. Ezt viszont csak házilag tudod megoldani (fantázia-kreativitás).
Illetve kaptál a kártyához olyan műanyag összekötőt ami a hűtőt és a vga-t köti össze? Lehet a Accelero s1 plus-hoz már nem volt.
erre gondolok.
Én a hűtő végét felkötném a gépház tetejéhez rögzítve úgy hogy a vga pont vízszintesen álljon (most is így van a gtx 970 G1-es vga-m). Igaz hogy látszik amivel felkötöttem de legalább nem lóg és amúgy sem a gépházamat nézegetem hanem a monitort :)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8746) bebe159 válasza dewil666 (#8745) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nem kaptam ilyen összekötőt, akkor a kis bordákat majd feldobálom, és amúgy is tervezem átalakítani a gépet kicsit, akkor megoldom a súlyproblémát is. :D

(#8747) dewil666 válasza bebe159 (#8746) üzenetére


dewil666
őstag

:K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8748) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Az itt látható megoldáshoz nagyon hasonlóan szeretném megvalósítani egy LP GTX 750 Ti hűtését. A különbség annyi, hogy maradna a gyári borda, gyorskötözővel rákerülne egy 60-70mm-es venti, a kilógó memóriachipek kapnának 1-1 sünit.

Ilyen ventikre gondoltam; természetesen ha a VGA nem tudja szabályozni (átalakítóval), akkor simán csak a tápra kötném.
NB BlackSilentFan 50mm XS1
Scythe Mini Kaze 60mm
Sharkoon System Fan 70mm 2000rpm

Szerintetek ez így működne?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8749) dewil666 válasza AxBattler (#8748) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Esetleg ha leveszed a gyári műanyag burkolatot akkor nézd meg hogy nem férne el rajta egy 80mm venti. Halkabb és több levegőt szállít. Illetve ha ilyen kicsi ventit teszel fel akkor nem árt egy fordulat szabályozó hozzá, hiszen ha 12 voltról megy akkor biztos hangos lesz. 9-10 volt is elég egy 80mm ventinek és akkor még nem hangos annyira ;)
Coolink 80mm én ilyen fajtát vennék.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8750) AxBattler válasza dewil666 (#8749) üzenetére


AxBattler
félisten

SWIF2-eseket én is bírom, de most slim ventire lenne szükségem, max. 15mm-es vastagsággal. A 80mm-esek meg nagyon lelógnának, a borda szélessége kb. 50mm.

Gyárilag egy 45*45*10mm-es kávédaráló van rajta, annál csak nem hangosabbak 5-7V-on

Az a linkelt Noiseblocker is hangos lenne?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.