Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) XplayR


XplayR
csendes tag

Sziasztok

Valaki tudna segíteni mert sehol se találok semilyen hűtèst az msi armor gtx 1080 ti- omra akár lèg akár víz akkár vízhűtèses block.
Aki esetleg tud annak várom a válaszát!!!

(#8952) Dojcs válasza XplayR (#8951) üzenetére


Dojcs
tag

Szia!

Ugyan az a NYÁK, mint a gaming X kártyáé. Arra van vizes blokk is. De rámegy, ha minden igaz az Artic Acelero extreme IV is

(#8953) XplayR válasza Dojcs (#8952) üzenetére


XplayR
csendes tag

Igen ? ah köszi szépen a segítséget ;) :R :R :R

(#8954) Dojcs válasza XplayR (#8953) üzenetére


Dojcs
tag

Igazán nincs mit :)

(#8955) zsigomark3 válasza laci12234 (#8950) üzenetére


zsigomark3
tag

A kártya hűtése, gyárilag le van szabályozva, ha jól emlékszem silent módban 50 fokig a ventik be sem kapcsolnak rajta, és utánna is alacsony fordulatszámok vannak megadva.
Próbáltál a radeon szoftverben egyedi (magasabb fordulatszámú) hűtési görbét beállitani?

Üdv: Márk

(#8956) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy 1 Alpenföhn Peter hűtőt rá tudok tenni 1 xfx rx 480-ra?

(#8957) Szlovi válasza robogos10 (#8956) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Mérjed le a NYÁK-on a furattávolságot. A felfogatáshoz itt és itt van a segítség hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8958) robogos10 válasza Szlovi (#8957) üzenetére


robogos10
aktív tag

:R

(#8959) csiby222


csiby222
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalta ezzel a két hűtővel kapcsolatban? Accelero Xtreme III és Accelero Xtreme IV
Egy INNO3D GeForce GTX 1070 Ti X2-re szeretném felszerelni mert terhelés alatt 80-81 fok a maximum hőmérséklete a kártyának.
Az Arctic IV-re azt írják nem jár hozzá VRam és VRM hűtő borda ez tényleg igaz?
Ha valakinek van tapasztalata a két hűtővel kapcsolatban legyen kedves ossza már meg.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8960) csiby222 válasza csiby222 (#8959) üzenetére


csiby222
aktív tag

U.i: Az lemaradt, hogy folyékony fémet szeretnék a borda és a gpu közé tenni érdemes vele foglalkozni vagy nem éri meg a kockázatot a sima pasztához képest?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8961) Nortonor


Nortonor
csendes tag

Sziasztok

EVGA GTX 1080 SC-m gyári hővezető pasztáját szeretném cserélni. A tomshardware-en találtam egy jó kis összegző cikket a különböző hővezetők teljesítményéről. Van otthon Arctic MX-4-em és NT-H1-em is, viszont itt a teszt elég komoly különbséget mutat a Coollaboratory Liquid Metalpad és a Thermal Grizzly Kryonaut javára.

A Kryo-ról már hallottam, hogy a legjobb nem fémalapú hővezetőként tartják számon, de a mi a helyzet a Liquid Metalpaddal? Használta már valaki közületek? A gyártó oldalán azt írják, hogy bár fémalapú, mégis használható alu hűtőn és nem korrodálja. Egy másik tesztben pedig azt olvastam, hogy minden a az első "burn-in"-en múlik. Érdekelnének a tapasztalataitok az ilyen thermal padokkal kapcsolatban.

(#8962) t.imi


t.imi
addikt

Mellé ment, bocsánat :)

[ Szerkesztve ]

(#8963) atteee


atteee
tag

Sziasztok egy olyan jelenség van a gépemnél hogy a 3. Venti nem indul el ez egy asus strix rog 1070. Valaki nem tudja hogy esetleg mitől lehet ez? Az alaplap asrock z77 pro3. Legfrissebb beta bios van fent. Eddig semmi ilyen hibaja nem volt. Ha viszont beindul az első 2 akkor gép restart után sem állnak le. Csak ha kikapcsolom a gépet.

Samsung S7 Edge 32GB

(#8964) atteee


atteee
tag

Sziasztok ilyet keresek.

Samsung S7 Edge 32GB

(#8965) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Asus Strix RX470 4GB hűtőjét szeretném újrapasztázni. Nézegettem a különböző lehetőségeket. Találtam egy Arctic Thermal Pad nevű cuccot, amiről az alza azt írja, hogy a komolyabb hőhöz (cpu, vga) nem elég..
Csak az a fura, hogy ennek hivatalosan 6,0 W / mK a hővezető képessége, az Arctic MX-2 pasztának pedig ennél alacsonyabb: 5,6 W / mK. Pedig ha jól emlékszem, az MX-2-t ajánlotta több kolléga is ilyen célra.

Valaki felvilágosítana, hogy akkor mit érdemes választani? (Egyúttal a procimat is újrapasztáznám, tehát valami normálisabb, de nem túlságosan drága terméket keresek).

Köszönöm szépen előre is!

(#8966) default. válasza default. (#8965) üzenetére


default.
őstag

Elnézést, most látom, hogy van külön Hővezető paszta topik. Akkor ott olvasgatok, köszönöm.

(#8967) csiby222 válasza default. (#8966) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én az NT-H1 mellett tettem le a voksomat igaz nem olcsó viszont van olcsó paszta ami elméletben jó is a tesztek szerint csak nem tudtam szerezni Hardverapróról de Kínából rendelni rizikós mert hamisítják. GD900 a paszta neve nézd meg esetleg azt.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8968) default. válasza csiby222 (#8967) üzenetére


default.
őstag

Rendben, köszönöm szépen!

(#8969) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Erre a csodara kene nekem hutes:
Vapor-X HD 7970 11197-05 [kép]
Talaltam ugyan az e-bay-en egy hasznalt, rossz kartyat par hete, de a DHL sikeresen elvesztette.
Most meg mar gyorsban kellene valami megoldas. Nincs valami jo otletetek, merre lehetne keresgelenm?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8970) csiby222 válasza tvamos (#8969) üzenetére


csiby222
aktív tag

[link] Kompatibilisek között nem találtam a kártyádat de szerintem kis keresgélés árán kilehet deríteni hogy rámegy-e.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8971) tvamos válasza csiby222 (#8970) üzenetére


tvamos
nagyúr

Úgy tűnik, az Accelero Xtreme lesz a barátom.
Ez nem az 5 ezres biznisz lesz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8972) csiby222 válasza tvamos (#8971) üzenetére


csiby222
aktív tag

Melyik a III vagy a IV?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8973) tvamos válasza csiby222 (#8972) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az Xtreme PLUS II nem jo, de a III, meg a IV megfelel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8974) NixonHUN


NixonHUN
tag

Sziasztok,

MSi RX580 Armor 8G OC -n cserélt már valaki hűtőt...? A gyári botrányosan hangos. Konkrét típus érdekelne, lehet kompakt vizes, vagy bármi, csak halk legyen. max 30k amit szánnék rá. :R

(#8975) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

A kártya topikjában már feltettem a kérdést, de ide jobb lett volna elsőre :)

Adott egy manli blower-es 1080ti, most újrapasztáztam, ezzel nyertem 3-7 fokot, és pár dB-t.
Vettem egy arctic accelero xtreme iii-at még a dobozában pihen :) ugye ott egy epoxis mix hőpaszta van, ami "végleges" megoldást ad az alu bordák ragasztására.
Kérdés 3M-es kétoldalas hőpaddal van/olt már dolga valakinek? Mennyire időtállő lehet erre a célre?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8976) default. válasza lafaty80 (#8975) üzenetére


default.
őstag

Szia, én laikusként csak annyit javasolnék, hogy nézd meg mindkét pad hővezetőképességét, és e szerint dönts! Sok sikert! ÜDV :)

(#8977) secular


secular
tag

Sziasztok!

Egy kis olcsó házban építtem új pct amiben nincsenek ventik, egy elég nagy vga-m van, rx480 nitro, és a lábamon szoktam már érezni, hogy jön ki a meleglevegő a gépház oldalán. Lehet nem vészes, mindenesetre két ventit tervezek beépíteni biztos ami biztos. [link]

Kérdésem lenne, hogy kifelé vagy befelé kéne nyomatni a levegőt? Mivel ugye zárt a ház, nem tudom bentrő-kifelé mennyit érne a dolog?!

Esetleg egy ami tolja be, másik pedig tolja kifelé ?

(#8978) csiby222 válasza secular (#8977) üzenetére


csiby222
aktív tag

Szia!

Ha két ventit szeretnél betenni ami hűt rendesen Én ezt ajánlanám [link] igaz drágább jóval mint a kiszemelted viszont örök élet+1nap. A kérdésedre a válasz Én úgy csinálnám meg, hogy az elején lévő befelé fúj a hátsó pedig kifelé.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8979) secular válasza csiby222 (#8978) üzenetére


secular
tag

Én is, csak mint mondtam zárt a ház :) A hátsó szokásos nyilásokon kívűl még oldalt van egy 10x10-es kivágás talán.

(#8980) csiby222 válasza secular (#8979) üzenetére


csiby222
aktív tag

Lehet nem ártott volna ha írsz egy linket a házról vagy teszel fel róla egy képet. Mert azért a teljesen zárt ház ritka.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8981) robogos10 válasza secular (#8977) üzenetére


robogos10
aktív tag

Szia
Nekem is rx480 csak XFX baromira tudnak fűteni!
Nyáron érdemes ha a ház oldala nincs fent :K
A te esetedben én különösen ajánlanám

Most én is hűtést keresek a kártyára

[ Szerkesztve ]

(#8982) Penguin95


Penguin95
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem hűtés terén. Még idén tervezem a kártyám hűtését lecserélni egy Arctic Accelero Extreme IV-re. Alaposan utánanéztem a kompatibilitásának, szerelésének, meg lényegében mindennek amit tudni érdemes. Viszont olvasás közben láttam, hogy ennél a hűtőnél a kártya hátlapján lévő bordára megy a meleg a VRAM-tól és a VRM-től, alul viszont csak a légáramlat hűtené. Mivel ott lesz hely a kártya és a hűtő lamellái között, így arra gondoltam, hogy tennék fel pár VRAM sünt. Viszont nem tudom, mivel lehetne jól rögzíteni úgy, hogy később igény esetén levehetőek legyenek. Ugyebár a sima paszta nem fogja, ahogy a hővezető lap sem. Hővezető ragasztóval meg inkább nem próbálkoznék ha nem elkerülhetetlen, vakartam, vagdostam én már épp elég beton keménységű pasztát életem során.

Esetleg volna tippetek arra, mivel lehetne megoldani a dolgot? Ragasztani maximum akkor szeretném, ha azt biztosan le is tudom szedni később úgy, hogy közben marad haj a fejemen.

Előre is köszönöm!

(#8983) matyiroli


matyiroli
tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam gépembe használt AMD Radeon HD8490-es low profilos videókártyát.
Alapjáraton is,de főleg játékok közben elég hangosnak bizonyult a ventilátora, ezért gondoltam szétszedem, újrapasztázom és a ventilátort újrazsírozom.
Viszont szétszedésnél sikeresen letörtem a ventilátor 2 lapátját.
Honnan tudok ilyen ventilátort beszerezni? Venti hátulján: (fd5010u12s)
Vagy esetleg vana kártyához kompatibilis passzív hűtő borda?

Köszönöm!

Üdv.: MR

(#8984) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok Radeon Vega 64-re ajánlanátok valami értelmes hűtést?
Referencia hűtős és kicsit néha hangos....

(#8985) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok Radeon RX Vega 64 referencia kártyához hol a jóéletben találok valami hűtést?
Sehol nem találok :W
Valaki tudna esetleg ebben segíteni? :)

(#8986) petike9115 válasza robogos10 (#8985) üzenetére


petike9115
csendes tag

Szia!

Nekem a Merlinhardver rendelt MORPHEUS II CORE EDITION hűtést. Lehet neked is be tudnák szerezni az alábbit.

http://raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=93

(#8987) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Low profile kártyákra létezik utángyártott hűtés megoldás?

Konkrétan erre:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#8988) robogos10 válasza petike9115 (#8986) üzenetére


robogos10
aktív tag

Mennyiért hozták?

(#8989) petike9115 válasza robogos10 (#8988) üzenetére


petike9115
csendes tag

23199 Ft-ért.

https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/raijintek-morpheus-ii-core-black-heatpipe-vga-huto-0r100022-81186

(#8990) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Valaki megmondaná nekem, mi az a progi, ami figyeli a rendszert? Bal felső sarokról beszélek.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#8991) csiby222 válasza JONAS77 (#8990) üzenetére


csiby222
aktív tag

MSI Afterburner és Riva Tuner

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8992) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Vettem egy régebbi 750ti-t és hiába olajoztam, iszonyat hangos a ventije. Kb 75 milliméter átmérőjű, 3 ágú rögzitése van, 2 pines. Honnan lehezne szerezni rá egy jót olcsón? Elviselhetetlen, ráadásul ideiglenes kártyának szántam, így most hogy adom el?
Van egy régebbi, szintén msi döglött kártyám, amin méretre stimmelő, jónal tűnő ventilátor van, de 4 pines.
Bár nem birtam még leszedni mert ami nekem van műszerész csavarhúzóval nem akarja az igazságot, majd holnap melóban megpróbálom, de milyen lesz az 2 pinesen?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8993) csiby222 válasza rasotamas (#8992) üzenetére


csiby222
aktív tag

Azért hangos, mert 2 pines, nem tudja szabályozni a fordulatot. 3 vagy 4 pines kellene. Ha 2 pines a gyári akkor a kártya tutira nem is fogja tudni kezelni, hiába dugsz rá több pineset. Paraszt megoldás de ha cserélsz rajta ventit és 3 vagy 4 pines akkor dugd az alaplapra és vezéreld onnan a fordulatszámot. Vannak után gyártott hűtések leginkább a felfogató csavar távolsága számít meg a gyártó oldalán le van írva milyen kártyákkal kompatibilis. 43mm-től 80mm-ig mehetnek kb ezek a csavar távolságok [pl] .

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8994) rasotamas válasza csiby222 (#8993) üzenetére


rasotamas
veterán

Dehogynem tudja. A fekete a nulla, a piros a szabályzott tápfeszültség feszültség 0-12v között. A harmadik szál lenne a fordulatszám visszajelzés, a negyedik a pwm ha fix 12v tápfesz van, ezesetben a motornál van még egy fet ami a pwm-mel megszaggatja a tápfeszt mielőtt ráküldi a motorra.
Azért hangos mert szét van már kopva teljesen.
Kell egy ugyan ilyen oszt csókolom, csak honnan vegyek hogy 1500nál ne kerüljön többe, ne kelljen rá 6 hetet várni és ha nincs is ráírva hogy msi, gyárinal nézzen ki?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8995) csiby222 válasza rasotamas (#8994) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én az RX550-mből indultam ki az nem tud ilyen kunsztot. Ha találsz annyiért akkor szólj.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#8996) Shamli86


Shamli86
tag

Sziasztok. Szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni egy Asus GTX 1080 oc-ra?
ID-cooling FROSTFLOW 240VGA
Arctic Accelero Xtreme IV

(#8997) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdést, hátha valaki tud segíteni.
Adott egy Sapphire R9 290 OC Tri-X kártya, ami azt a furcsa jelenséget produkálja, hogy teljesen véletlenszerűen az elülső, de csak az az egy ventillátor felpörög max fordulatszámra, míg a többi a normális, hwmonitorban is látható fordulatszámon is pörög. Párhuzamosan kötött ventikről van szó, ugyan azt a pwm jelet kapják, elvileg. Mi okozhatja a fenti hibát? Azt tudom, ha egy PWM-es venti nem kap PWM jelet, akkor max fordulatszámon forog, de ugye a többi venti az normálisan van szabályozva. Az lehetséges, hogy magában a ventiben szállt el valami, ami a PWM jelet "értelmezi"?

(#8998) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sziasztok, hátha valaki tudja:
Vettem használtan egy SAPPHIRE RX 570 4GB GDDR5 NITRO+ kártyát, amin cserélni akarom a memória és VRM hűtőlapokat. Az eredetit lemérve 1mm-esnek látom, de eléggé el van használva (szerintem, laikusként) - és jobban örülnék, ha találnék erről valami hivatalos információt, de sehol semmi.

Nincs ötletetek hol lehet megtudni pontosan milyen vastagságú kell rá?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8999) fudi2002


fudi2002
veterán

Arctic Xtreme IV vs gyári Gigabyte Gtx 970 ITX OC hűtés


Azt hiszem az értékek magukért beszélnek.
Amin még jobban meglepődtem, hogy a hátoldalára felkerülő hűtőnek tényleg van értelme.
Mikor megterhelem a kártyát, néztem infrás hőmérővel (igen, kínai szarral) és a vrm-re szerkesztett bordám elöl és a hátoldali nagy borda is 46 fokos.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9000) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Üdv urak. Gaiward phoenix 1080ra szeretnék Arctic accelero hütést. A nagy kérdés hogy rá megy-e :)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.