Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) geriperenyi


geriperenyi
újonc

Köszi az észrevételt, 5300-át akartam írni csak nem jött össze :D

(#46302) csacsi77 válasza Viperator (#46297) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az AF-P obikat támogatja a D3500. Az egy érdekes lista, de tudjuk mindannyian, hogy így van. Feltételezem a lista keletkezésekor még nem is létezett a 3500-as.

Öreg fater megoldja!!!!

(#46303) Viperator


Viperator
őstag

Közületek valaki használ DXO Photolab 2 (Elite version) programot? Ha igen, erről vélemények?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#46304) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Eredeti nikon en-el15 aksi toltes kozben villog a led hogy kesz,aztan ujra toltes es 15mp kent valtjak egsmast, de megse. 85% nal nem tolt tovabb. De a d7100 az elhasznalodasnal meg hibatlan a skalan. Kuka?

(#46305) Viperator válasza Kiskopika (#46304) üzenetére


Viperator
őstag

Amikor folyamatosan ég a lámpa, akkor van kész a töltés. Ha villog, akkor tölt (és a villogás sebessége árulkodik... pl amikor lassan villog, akkor közel van a teljes töltéshez).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#46306) Kiskopika válasza Viperator (#46305) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Elfelejtetten irni hogy egy usb toltott hasznalok a gyarit elhagytam sajnos egy szallodaba. Szoval ez pirosan vilagit ha tolt es zold ha kesz. Masik 3 aksival rendben mukodik.

(#46307) Byk01 válasza csacsi77 (#46302) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem kell kapkodva olvasni, és akkor meglesz a megfejtés is: "... D3400, D3300*, D500 és újabb modellek"

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#46308) Throme


Throme
veterán

Ennek a pletykának a megvalósulására kíváncsi leszek...

Főleg a Z5 került nálam fókuszba...

Nagyon ideje lenne....

(#46309) tvamos válasza Throme (#46308) üzenetére


tvamos
nagyúr

A kepen viszont Z1 van, keresovel, meg vakupapuccsal, es jo pici. Nagyon tetszik. (Ezek hianyoznak nekem legjobban az 1J5-rol.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46310) Throme válasza tvamos (#46309) üzenetére


Throme
veterán

Nagyon várom, hogy legyen egy nikon aps-c sznzorral szerelt milc váz, keresővel, vakupapuccsal.
Az árától persze tartok, de jó lenne már elfelejteni ezt a kurva obi kalibrálást... már csak a decentert kéne ellenőrizni....

(#46311) tvamos válasza Throme (#46310) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nem lesz, de elromlik az 1J5, akkor van Canon, Sony, Fuji... szoval van valasztasi lehetoseg.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46312) *Ropi* válasza oszy (#46263) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Ugyan Canonhoz írtam le az AF rendszer beállításának alapjait, de a megfelelő értékek behelyettesítésével Nikonhoz is használható. A cikk végén szó van a Sigma / Tamron / stb. 3rd party üvegek kalibrálásáról is - a tapasztalat az, hogy a legtöbbször még finomítani kell rajtuk dokkolóval a Camera Kft.-s kalibrálás után.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46313) *Ropi* válasza excalibur36 (#46275) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszerűbb lett volna normálisan elhelyezni a vakukat, mint minden képen utólag reszelni...Sok időt spórolnál vele. Akár meg is fésülhetted volna a lányt, hogy ne hiányozzon a haja...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46314) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Legutobb nagyon jo link tipp jott sd kartya ugyben. Van esetleg ugyan ilyen jol bevallt EN-EL15 akkura is?

(#46315) Throme válasza *Ropi* (#46313) üzenetére


Throme
veterán

Hát az a lány valszeg egész nap ezzel a hajszerkezettel rohangált, ha neki nem volt így probléma.... ;) (gondolom tükör előtt ült, mikor készült a rőzse...).
Meg az a valamilyen belépő szalag és a - szerintem - béna műtetkó is mehetne a retus levesbe...
Lehet csak ilyen ' haver fotóz már le' szitu volt...
... ha hivatalos fotósként működött, akkor nem lennék a készítő helyében

(#46316) *Ropi* válasza Throme (#46315) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyetértek, bár akkor sem hagynám így lukasan, mert olyan, mintha egy foltban kihullott volna a haja. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46317) Throme válasza *Ropi* (#46316) üzenetére


Throme
veterán

Van LR-ban az a "spot removal" funkció, azzal - fáradságos munka árán - lehet hajat csinálni az üres területre... ugyanitt tekó és karszalag eltávolítást is....

off az offban: a fórum kezelőfelület miért változott a mobilaréna és it cafe oldalakon? Már csak a prohardver tartja magát a régihez, ami nekem sokkal jobban használható....

(#46318) *Ropi* válasza Throme (#46317) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudom, szoktam csinálni. :D

Átalakítják szépen lassan az egész lapcsaládot reszponzívra.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46319) T- válasza Kiskopika (#46314) üzenetére


T-
tag

Én innen rendeltem: [link]

Teljesen megegyezik azzal amit a géphez kaptam. Még a súlyát is megnéztem, megegyeznek csak doboz nélküliek
Egy hét alatt megérkeztek.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#46320) anaqer válasza Throme (#46317) üzenetére


anaqer
veterán

Na a LR spot removal az tényleg egy nagyon ergya cuccos... szenzortaknyot meg néhány kis hasonló jellegű kis pöttyöt ki lehet healelni vele, de aztán kb. ennyi. Egy szaros villanydrótot kiszedni vele is kb. toss of a coin - ha olyan szerencsés a háttér, akkor jó valamire, de többnyire nemcsak, fáradságos munka, hanem nettó szopás. ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46321) oszy válasza *Ropi* (#46312) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm szépen! Elolvasom és ki is próbálom. De a Tamron dokkoló még drága. Bár ha tényleg segít...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#46322) lumosnina válasza rekid (#46287) üzenetére


lumosnina
tag

Hasonlora gondolsz?

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#46323) rekid válasza lumosnina (#46322) üzenetére


rekid
addikt

Igen erre céloztam.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#46324) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Nagyon furcsa dolog tortent d7100, vasarnap minden oke volt. Ma minden allitgatas vagy beavatkozas nelkul eszre vettem hogy nem megy standbyba a gep, illetve a fenykepezes utan az ellenorzo kep nem tunik el magatol es kapcsol ki a kijelzo. Majd lemertem es 1 perc 5 mp alatt kapcsol ki a fensmero es a kijelzo. Menube vissza nezesre 4 mpre van alitva minden de hiaba valtoztatok barmit nem tortenik semmi.

Valakinek otlet?

Oke, most csereltem obit es csak a sigma 17-70 el csinalja ezt. :F

[ Szerkesztve ]

(#46325) gaben22 válasza Kiskopika (#46324) üzenetére


gaben22
senior tag

Valsz hülye válasz, de esetleg valami beragadt gomb nem lehet? Nyomkodd végig az összes gombot párszor hátha.

EDIT
most látom a szerkesztett válaszod, nem, nem beragadt gomb lesz :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#46326) Kiskopika válasza gaben22 (#46325) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem nem gomb lesz.

Most olvastam a neten a temaba es ha jol ertem a dolgot a stabilizator miatt nem kapcsol ki a gep. Ha valaki hasznal meg ilyen sigmat megerositene abban hogy nala is ilyen?

(#46327) itouchfan válasza Kiskopika (#46326) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én használtam huzamosabb ideig Sigma 17-70-t, de ilyet nem produkált. A VR standby módban van, akkor iss ha OFF-ra állítod, ezért ír kikapcsolt stabinál is VR-ON-t az expó adatoknál, de ennyi. Nekem kikapcsolással, Standby üzemmóddal, visszanézéssel soha se volt gondom.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#46328) Kiskopika válasza itouchfan (#46327) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Egyszeruen ha sigma van fent nem kapcsol ki a kijelzo csak 1 perc utan illetve a fenymero detto. :(((

(#46329) anaqer válasza Kiskopika (#46326) üzenetére


anaqer
veterán

Nálam a 17-70 C még nem csinált ilyet... de az ismert dolog, hogy a Sigmáknál létezik inkompatibilitási gebasz a visszajátszásnál. (Pl. scrollozás nem megy.)

Azt próbáld még ki, hogy a vázban letiltod az expo utáni azonnali visszanézést - a fénymérés akkor is beakad, vagy úgy a beállított érték szerint kapcsol ki?

Szerk : milyen FW van a vázon?

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46330) Kiskopika válasza anaqer (#46329) üzenetére


Kiskopika
senior tag

A fenymeres akkor se kapcsol ki.

A vaz c1.03 L2.009

A fura hogy ma delutan tuntbez fel, pedig vasarnap eleg sokat nyomtam, es nem vettem eszre hogy nem kapcsolna ki. Amugy a belenagyitva scrollozas megy.

(#46331) anaqer válasza Kiskopika (#46330) üzenetére


anaqer
veterán

Na, nekem meg a scrollozás vagy megy egy darabig és utána megakad félúton, vagy már eleve semmi. :F (L2.016)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46332) lumosnina válasza rekid (#46323) üzenetére


lumosnina
tag

En epp most akarom ezt a technikat megtanulni. Gergonek nagyon tettszik ez a stilusa, az ahogyan fenyfest es szeretnem otvozni a sajat latasmodommal.

Te hogyan oldanad meg azokat a helyzeteket amiket pl az adott videoban latsz? Es miert ne fenyfessen az ember? :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#46333) Roachy válasza lumosnina (#46332) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem rossz dolog a fényfestés. Ha ehhez van kedved, hajrá! Én biztosan nem beszéllek le róla. De hasonlóan jó eredményeket simán el lehet érni állványos, hosszú záridős, több expós módszerrel is. A fényfestés ahhoz képest bonyolultabb, mert a sok különböző irányból való villantás miatt, elvesztheti a természetes hatást. Könnyen kialakulnak nem kívánt árnyékok.

(#46334) rekid válasza lumosnina (#46332) üzenetére


rekid
addikt

Én sehogy mert nem szoktam ilyet fotózni. :)
De ha nagyon rám törne a "mit kezdjek magammal érzés" és ilyet akarnék akkor kb. így csinálnám.

Ez meg az oldschool verzió.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#46335) #53366784


#53366784
törölt tag

Sziasztok!

Valami biztosan elkerülte a figyelmemet, a megoldásban kérek szépen segítséget.
D750 + Sigma 50mm Art a szett, nyitott blende és auto Iso mellett túlexposak lesznek a sötétebb körülmények között lőtt jpg képeim.
Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Minden korrekció ki van kapcsolva. A fénymérés matrix, de spottal sem lesz jobb.
Így még nem jártam, korábban a gépemmel inkább az alulexpo dominált :DD
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46336) zyzz


zyzz
tag

Milyen vakut ajánlotok rendezvényfotózáshoz (nagyon gyengén világított party/tánc)? Szempont az is, hogy külső vakuként távirányítással tudjam használni portréfotózáshoz. Mennyire fontos a gyakorlatban a TTL? Hol lehet haszna a HSS-nek? (utóbbi egyelőre elméleti, mert a D5600-asom nem tudja)

[ Szerkesztve ]

(#46337) Roachy válasza zyzz (#46336) üzenetére


Roachy
senior tag

Godox vagy Yongnuo, esetleg Jupio. Ezek olcsó és jó vakuk.
Több típusnak is van beépített rádió vevője, így csak egy kioldó (márka azonos) kell a gépre. De persze rádiós kioldó szettet vehetsz külön is.
Ha van TTL, akkor a gépváz vezérli teljes mértékben a vakut. Ha nincs TTL akkor neked kell beállítani manuálisan az értékeket a vakun. Rendezvény fotózásnál jobb ha van TTL vezérlés a gyorsan változó körülmények miatt.
A HSS-nek akkor van haszna, ha rövidebb záridővel akarsz fotózni a vaku szinkronnál (általában 1/250). Ilyen helyzet lehet pl egy nappali vakus portré, amikor a cél a minél szűkebb mélységélesség.

[ Szerkesztve ]

(#46338) Roachy válasza Roachy (#46337) üzenetére


Roachy
senior tag

Ja és a rádiós vezérlőnek és vevőnek is tudnia kell a HSS-t és/vagy a TTL-t.

(#46339) Viperator


Viperator
őstag

Se kutyám, se macskám, hátha valaki keres áron...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#46340) Viperator válasza #53366784 (#46335) üzenetére


Viperator
őstag

Fix ISO-val nem próbáltad ki?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#46341) updog


updog
senior tag

Bakker, alig fél éves a D750, kb. két kezemen meg tudom számolni hogy hányszor cseréltem rajta objektívet (imádtam a 24-120-t), és mégis tiszta kosz a szenzor :(

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46342) Throme válasza updog (#46341) üzenetére


Throme
veterán

"szuszogós" obival nem lehetetlen koszt préselni a szenzorra :N

(#46343) rekid válasza updog (#46341) üzenetére


rekid
addikt

Dobj be egy sört a többit meg intézi a spot removal tool. ;)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#46344) updog válasza rekid (#46343) üzenetére


updog
senior tag

Jön majd a Tamron 24-70 G2 és jó esetben a 70-200 G2 is, ha jól tudom, egyik sem szuszog már (70-200 tesztjében konkrétan olvastam hogy a hátsó lencse sem mozog).

Összes többi obim sorban áruba lesz bocsátva, úgyhogy nem lesz ami fújkáljon :D

Majd ha meglesz a két Tami, beviszem Nikonékhoz szenzortisztításra, csak nem hagy nyugodni :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46345) Throme válasza updog (#46344) üzenetére


Throme
veterán

Körtepumpával még azért próbálkozhatsz.
Aztán vannak száraz, vagy nedves szenzortörlési eszközök.
Mondjuk garis... akkor ja szerviz...

Viszont, ha már van 1-nél több obid a vázhoz, akkor úgy is cserélgetni fogod :K és lőn por, szösz, rátapadt virágpor, akármi.....
Mondjuk egy párásabb terület (vízpart, hajókázás, valami botanikus kert, fülledt rendezvény) és még tapadni, ragadni is fog a kosz....
:P

[ Szerkesztve ]

(#46346) updog válasza Throme (#46345) üzenetére


updog
senior tag

Hát... kelleni fog még egy D750, akkor nem kell cserélgetnem.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46347) gaben22 válasza updog (#46346) üzenetére


gaben22
senior tag

Akkor már vegyél valami mást (D850...), jobban lefeded az eseményteret :)

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#46348) zyzz válasza Roachy (#46338) üzenetére


zyzz
tag

Köszi a tippeket!
A HSS-nél elbizonytalanodtam, ellentmondó infókat olvastam fórumokon: a D5600 leírása szerint nem képes HSS-re (nincs benne a menüjében) - mégis lehet HSS képes vakuval (pl Yongnuo) a gyakorlatban HSS-re bírni? Hogy van ez?

(#46349) Roachy válasza zyzz (#46348) üzenetére


Roachy
senior tag

Manual módban működhet. Beállítod a gépen mondjuk az 1/2000-edet, a vakut manual módba rakod és beállítod ott is az 1/2000-edet. Csak a váz nem tudja vezérelni, szóval a TTL-ről ilyenkor le kell mondani. Gondolom én. Aztán majd megmondja akinek van D5xxx szériás gépe és már próbálkozott vele.

(#46350) rekid válasza Roachy (#46349) üzenetére


rekid
addikt

Nem fog menni. Auto FP-t (Nikonnál így hívják a hss-t.) ki kell választani hozzá menüből.
Fel lehet rá rakni a HSS képes vakut de nem fog 1/250 alá menni.

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.