Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) Salex1


Salex1
senior tag

Van egy D3200-as gépem és most vettem helyette egy D5300-at. Az újhoz kapott AF-P 18-55 obi-t szerettem volna eladni a régivel, viszont, hiába rakom rá, nincs AF. Pedig egyikben sincs motor. Mi lehet a gond?
Korábban azt olvastam, hogy a 3200 kompatibilis az AF-P obikkal.
Manuális fókuszálással sem lehet élesíteni, de a 5300-on működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#46852) itouchfan válasza Salex1 (#46851) üzenetére


itouchfan
senior tag

Elvileg kéne lennie. Jól felcsavartad, bekattant?

Nekem D7100-zal működik simán, minden jó. Az 5300-zal jó az objektív?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#46853) 42861 válasza Salex1 (#46851) üzenetére


42861
senior tag

Ezek szerint a D3200 nem támogatott AF-P obikkal. Ahogy látom a linken az 5200 a legalja.

(#46854) Salex1 válasza 42861 (#46853) üzenetére


Salex1
senior tag

Köszi. Akkor külön -külön kell eladnom.

(#46855) 42861 válasza Salex1 (#46854) üzenetére


42861
senior tag

VR-es az a 18-55?

(#46856) Timer válasza Salex1 (#46851) üzenetére


Timer
veterán

Pont így jártam én is. A D3100-ra feltettem a D3500 18-55 kit objektívjét, és nincs AF. Meglepődtem rajta, de szerencsére a régiről áthozott 200-as TAMRON teszi a dolgát a 3500-on. Még megvan a D3100 kitobjektíve is, így szerencsére nem maradt "szem" nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#46857) freeone


freeone
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hol kaphatok(ha beszerezhető egyáltalán) Nikon D7500-hoz kijelző átvezető szalagkábelt(azt a félig feketét ami a gépbe megy át). Kijelző van, de a szalag is kapott. Köszi!

(#46858) Salex1 válasza 42861 (#46855) üzenetére


Salex1
senior tag

Igen, de nincs kapcsolója.

(#46859) Stephan89 válasza jokerone (#46847) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Gyorsan lecsaptam erre az ajánlatra a magyar nyelvű vélemények olvasása után. Vissza is mondtam a megrendelésemet egy Sony A6000-re. Az drágább is volt, az ojektívekről nem is beszelve.

Aztán megtalaláltam ezt a tesztet: [link] ahol eléggé lehúzták, elsősorban a kit obiját a D5300-nak.

Ezzel mennyire lehet együttélni? Nyilván vennék majd rá valamilyen obit még, de a kitet szeretném használni főleg az elején.

Mi a véleményetek? Rossz döntést hoztam ezzel a géppel?

Szükség esetén természetesen élnék a vásárlástól való elállás jogával.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46860) anaqer válasza Stephan89 (#46859) üzenetére


anaqer
veterán

Az expertreviews egy fene se tudja, milyen review site... mondjuk a turbado-t se ismerem. Az első képén egy ezermilliárd (jó, csak 11 :DDD) éves AF-S 18-55 VR van a vázra tekerve, a másodikén meg egy 3 éves AF-P, de a VBA370K001 kódra rákeresve meg van, ahol AF-S VR II van a képen. Magyarul fassetuggya, hogy végülis mit kapsz a csomagban. :U

De a váz még mindig jó, kitobi - akkkármelyik - optikailag leveri a Sony A6k vonal kitobijait, szóval én erre aztán tényleg nem paráznék rá. (Főleg, hogy kitobit úgyis megunod egy éven belül, aztán megy jófogásra vagy polcra vésztartaléknak.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46861) anaqer válasza anaqer (#46860) üzenetére


anaqer
veterán

Atya világ, most néztem csak meg az "expert"review-s teszt obis részét... :W

Ezek képesek voltak egy kitzoom felbontását középen egy nagyon lerekeszelt 1.8-as DX fix, meg a széleken egy dettó lerekeszelt FULL FRAME(!), 600 ezer forintos(!!!) 1.4-es fix képével összehasonlítani...?!

Bocs, de elmennek ezek a... ehh, az az oldal még egy rossz viccnek is gyenge fos.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46862) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy mi a neve annak a gumi alkatrésznek, amibe "belenézünk" ? Mert elhagytam és rendelni szeretnék belőle.
Köszi szépen.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#46863) jokerone válasza Játékos (#46862) üzenetére


jokerone
tag

Szemkagylóra gondolsz?

(#46864) Játékos válasza jokerone (#46863) üzenetére


Játékos
addikt

Igen, arra. :K Köszi szépen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#46865) Stephan89 válasza anaqer (#46860) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Véletlenül sem szeretnék vitát generálni, de kíváncsi lennék, hogy miért és miben jobb a Nikon kitobi a Sony-nál? Elfogulatlan, tapasztalatokon alapuló, objektív véleményre lennék kíváncsi. :)

(#46866) r.levente75 válasza Stephan89 (#46865) üzenetére


r.levente75
addikt

Hámee Nikon ;]

(#46867) anaqer válasza Stephan89 (#46865) üzenetére


anaqer
veterán

Semmi gond, lehet vitát generálni - különben hogyan lehetne tanulni?!

Ennek szellemében rögtön be is vallom, hogy Sony cumóval nincs személyes tapasztalatom. De pl. OpticalLimits-re én azt mondanám, hogy obi ügyekben nagyságrendekkel megbízhatóbb (full sized képekkel), mint ez az expertakármi. Ééés hát engem ez meggyőzött. Vagy ha nem, Lenstip is még egy olyan ahol ugyan egy másik (non-PZ) kitobit teszteltek, és így eléggé köhögött.

Rövidre zárva, nagyon leegyszerűsítve - ha picit is érdekelnek a... nem is a sarkok, de mondjuk középszélek, akkor az alapján, amit én itt olvastam, a Sony kitobik jobban taknyolnak.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46868) SUPREME7 válasza Stephan89 (#46859) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szia, ha még nem vetted át a rendelést, akkor még az átvételkor nézd meg, hogy az objektív is benne van-e a csomagban, csinálj róla kicsomagoló videót, vagy ha súly-méret alapján nem stimmel akkor át se vedd, mert obi nélkül küldték ki fórumtársnak. Állítólag korábban obi-s kitjük is volt, de már csak a váz van, csak nem lett módosítva időben az adatlap.

Utolsó 10-15 hozzászólása:
https://prohardver.hu/tema/bestbuy_topik_akcio_ajanlasakor_akcio_hashtag_kote/keres.php?suser=jannid&offset=100

[ Szerkesztve ]

(#46869) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

Sikerült elhagynom valahol a D5500 MH-24 (EN-EL14) gyári töltőt...
Tud valaki ajánlani valami alternatívát a gyári helyett? Hirtelen nem akarok 20k-t kidobni az ablakon.
Hátha valakinek van valami tapasztalata a töltők terén. :)

Köszi!

(#46870) Throme válasza .bTr (#46869) üzenetére


Throme
veterán

Ebay, aliexpress.
Valami 99% feletti eladótól...

(#46871) Stephan89 válasza SUPREME7 (#46868) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Szia!

Köszönön a figyelmeztetést! Úgy látszik, hogy jó döntést hoztam, mikor múlt héten pénteken este lemondtam a megrendelést. Túl hirtelen rendeltem meg, át sem gondoltam rendesen. Szombaton elkérték a bankszámla adataimat, ma délelőtt visszautalták a vételárat.

Mákom volt. :))

(#46872) Salex1 válasza Stephan89 (#46871) üzenetére


Salex1
senior tag

Turbado outletet figyeld. Én most vettem egy D5300-at 18-55 obival 106eFt-ért. Azt írták, hogy újra csomagolt, bevállaltam. Szerencsére 0 expós, bontatlan gépet kaptam, a használt ár alatt.

(#46873) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy belülről poros vagy gombás objektívvel készített képeken látszanak ezek a gondok (foltok) vagy másképp tesz kárt a szerkezetben, máshol jelentkezik a probléma?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#46874) anaqer válasza Darko_addict (#46873) üzenetére


anaqer
veterán

Ez a kérdés mondjuk itt lényegesen nagyobb közönséget kapna.

Tudtommal(!) gomba mindenképpen behomályosít valamennyit, por meg attól függ, hogy melyik lencsetagon van. Ökölszabály az, hogy minél hátrábbin, annál inkább látszik.

Ha szuszogós zoom obiról van szó, akkor jó eséllyel a váz is kap a porszennyeződésből - de előbb megy a tükörre, vagy a szenzorra, minthogy a zármechanikát akasztaná meg.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46875) Mirman válasza Darko_addict (#46873) üzenetére


Mirman
őstag

Lazán kapcsolódik.

Takeaway message: if your dust spec is smaller than a fly (about 4mm by 1.5mm) it’s not showing up in your images.

(#46876) Salex1


Salex1
senior tag

Nem tudjátok mennyibe kerülhet egy obi-n a VR javítása? 18-105-ön VR-nél fókuszálásnál remeg a lencse.
Egyáltalán javítható? Esetleg otthon is neki lehet kezdeni?

(#46877) bandigno válasza Salex1 (#46876) üzenetére


bandigno
senior tag

sztem gazdasági totálkár! eseleg vázban nem lett elállítva vmi vagy koszos érzékelő vagy a stabi kapcsoló?

(#46878) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy adott egy Nikon D3500-as gép. Manuálisba az iso 100-asra van állítva,még is a kijelzőnél meg a kukucskálóba is villog hogy auto iso... azt hogy tudom kikapcsolni?

Szerk.: idő közben meglett :D

Másik kérdésem: hogy tudom kép visszanézésnél eldönteni a képet? Tehát pl. ha állítva lövök képet akkor mikor megmutatja akkor úgy van,de ha bemegyek a visszajátszásba akkor már nem. Ezt hogy tudom megcsinálni? --- oké ez is meglett,nincs több kérdésem :D

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#46879) wms válasza Potyka03 (#46878) üzenetére


wms
senior tag

Jól megválaszoltad őket magadnak! :K

(#46880) helixP válasza Salex1 (#46876) üzenetére


helixP
nagyúr

40 körül már kapsz szép állapotú használtat.

(#46881) anaqer válasza Salex1 (#46876) üzenetére


anaqer
veterán

"Esetleg otthon is neki lehet kezdeni?"

Ha ez egyáltalán kérdésként merül fel, akkor felejtsd el.

(Szerk. : kaptam szét 18-55öt bizonyos gyutávoknál történő szorulás miatt - na, az így nem egy kifejezett sikertörténet volt. :DDD Tekintve, hogy az úgyis ilyen tartalék, "játszós" obi volt, túl sokat nem vesztettem vele - viszont az kiderült, hogy egyáltalán nem olyan egyszerű a téma, mint ahogy esetleg tecsős videókon látszik.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46882) lafa


lafa
újonc

Sziasztok. Legelső "komolyabb" fényképezőgép vásárlás előtt állok. 2 kiszemeltem van Canon M50 és a Nikon D3500. Amire használnám kirándulásokkor épület, táj fotózás és emberek fotózása (család) meg 1-2 videó készítése. Szeretem a szép éles képeket(eddig sajnos csak néztem és nem tudtam készíteni camera hiányában)
Melyíket tartjátok jobbnak és miért? Illetve milyen objektívvel vagy objektívekkel lehetne ilyen célokra használni?
Esetleg kameraálvány?

[ Szerkesztve ]

(#46883) speedyrg válasza lafa (#46882) üzenetére


speedyrg
tag

Szia. Mind a 2 váz jó , de az egyik tükrös a másik milc. Hobbi célra , videó és kirándulás /kisebb súly és méret/ miatt m50. Képminőség terén kb egy szint. Egyetlen hátránya az akku élettartama. Több napra mész , mindenképpen vegyél pót akkut is. Ha nem akarsz obit cserélgetni akkor 18-150-el vedd !

speedyr

(#46884) speedyrg


speedyrg
tag

Sziasztok. Egy kérdés. d600/610/750 mellett esetleg használ valaki d7200-at ? Mennyivel tud kevesebbet esetleg többet ? ISO-ban a lemaradása is érdekelne. Előre is köszönöm.

speedyr

(#46885) Throme válasza speedyrg (#46884) üzenetére


Throme
veterán

Én még anno d600 vagy 610 vs d7100 bemutatót néztem, és ott látható volt a különbség. A 7200 se váltja meg a világot, de szerintem felesleges is összevetni egy dx-et, egy fx-el. Szerintem.

(#46886) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! D3500-at használok néhány hete, és tegnap szükség lett volna rá, hogy live view nézetben a hisztogrammot kirakjam a képernyőre, de egyszerűen nem találtam meg a gépben. Az elkészült képeken mutatja, de élő nézetben nem. Létezik, hogy ez a funkció is csak a nagyobb tesókban van meg? A másik, ugyanilyen probléma az volt, hogy az EV korrekció állításánál a kijelző nem követi a beállításokat. Ez a funkció is csak a drágább modellekben érhető el?

Lehet, hogy triviálisat kérdezek, mert igazából eddig ezeket a funkciókat nem használtam soha. Tegnap egy profi fotóstól tanulhattam, és az Ő gépén láttam ezeket, és picit megirígyeltem, pláne a valósidejű EV visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

(#46887) PuMbA válasza Timer (#46886) üzenetére


PuMbA
titán

1. Ha kezdő vagy, akkor érdemes elolvasni a fényképezőgép teljes leírását elejétől a végig, amiben benne van a válasz :)
2. DSLR esetén a profik 98%-a nem fotózik live view-ban, mert a fókuszálás pontatlanabb és elveszti a DSLR az egyik fő előnyét, a nagyon sok akksi időt.

[ Szerkesztve ]

(#46888) Byk01 válasza PuMbA (#46887) üzenetére


Byk01
senior tag

Live view-ban a fókuszálás pontosabb, ugyanis ott nincs front vagy back fókusz. Az tény, hogy sokkal lassabb, de ha a sebesség nem számít, akkor a Lv jobb eredményt hoz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#46889) rekid válasza PuMbA (#46887) üzenetére


rekid
addikt

A kettes nem igaz. Epp, hogy pontosabb de lassabb a fokuszalas live viewban.
Es ugye front es back fokuszod sincs..
Ugyan nem vagyok profi de a foldrol keszult kepeim mind lv-val keszulnek a kihajthato kijelzo miatt nem kell sarban fekudnom. Sot az allvanyrol keszult kepeim is mert joval egyszerubb mint kukucskalni.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#46890) PuMbA válasza rekid (#46889) üzenetére


PuMbA
titán

Földről tényleg muszáj az LV, de a valóságban az az igazság, hogy tényleg alig látsz profit, aki LV-ben fotózik. Én például még sose láttam, viszont tudom, hogy van. Állvány statikus téma, szóval ott is lehet, de ha nem akarsz akksit meríteni, akkor tökéletes az OVF is. Majdnem elég sötétben is kiválóan fókuszálnak a mai DSLR-ek, nekem még nem ment félre képem félsötétben állványról OVF-ben sose. Ha pedig tényleg nagyon sötét van, akkor húzom elő a manuál fókuszt.

[ Szerkesztve ]

(#46891) Dare2Live válasza speedyrg (#46884) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az egyik dolog amiben egy D600/D610/D750 FF sokkal többet ad az a sokkal jobb SN, a zaj. Ha ez számít akár mert kevesebb zaj, akár mert magasabb záridő kell érdemes ebbe az irányba elmenni, főleg így, hogy zizikért mennek a D600/D610 vázak.

btw vszeg ezt sokan kimérték nézz utána neten. Nem emlékszem már D7200ra de olyan 1.5-2stopra tuti betippelném.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46892) helixP válasza Timer (#46886) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem live hisztogramm nincs ebben a kategóriában (de még az 5xxx-ben sem és, ahogy most megnéztem egy-két fórumot, a 7xxx-ben sem)

(#46893) speedyrg válasza Dare2Live (#46891) üzenetére


speedyrg
tag

Köszönöm. Igazából egy d750 mellé gondoltam olyan játszós , tartalék váznak. Ha iso4000 még vállalható vele , akkor nekem az tökéletes. Néztem teszteket de amit találtam az alapján nem tudtam dönteni , ezért érdekelne olyan véleménye aki tapasztalatat alapján tud véleményt mondani. Az SN amúgy mit takar ?

speedyr

(#46894) Timer


Timer
veterán

Köszönöm a válaszokat, én is így sejtettem. Valami fullframe Nikonnal tolja az illető, szóval nem meglepő az elmaradása a kis belépőszintű gépnek. A Liveview-t Ő is csak azért használta, hogy én lássam, hova fókuszál, és hogyan komponál.

A manual-t elolvastam, abban nem találtam utalást a hisztogram létére, de gondoltam, biztos, ami biztos, inkább kérdezek is egyet.

(#46895) PuMbA válasza Timer (#46894) üzenetére


PuMbA
titán

Hisztogram helyett használd a képvisszanézést, csinálsz egy tesztképet, aztán megnézed és jelzi a gép, ha a kép valamelyik része ki van égve :) Becsíkozza vagy bepirosítja. Ekkor nyomsz expozíció kompenzációt mínuszba, ha olyan rész égett ki, ami fontos lenne. Ha pedig amit fotózol téma sötét a képen, akkor pedig pluszba nyomsz expozíció kompenzációt.

[ Szerkesztve ]

(#46896) Timer válasza PuMbA (#46895) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, én is erre az alternatív megoldásra jutottam! ;)

(#46897) helixP válasza Timer (#46896) üzenetére


helixP
nagyúr

Vagy exponálja alá egy féllel szándékosan, és hozd vissza RAW-ból. Már ha RAW-ban lősz és utómunkázol :D

(#46898) PuMbA válasza helixP (#46897) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ha nem statikus a téma és / vagy gyorsan változóak a fényviszonyok, akkor ez a módszer használhatatlan , de amit általában téved a gép 1-1,5 Fé-t azt RAW-ban simán vissza lehet hozni. Ma már nem olyan vészes a helyzet, mint régen, hogy állandóan elrontja az expót a gép.

[ Szerkesztve ]

(#46899) Timer válasza helixP (#46897) üzenetére


Timer
veterán

RAW-ban tolom, csak még kellene valami jó szoftver a feldolgozáshoz, mert a lightroom számomra megfizethetetlen, a nemrég vásárolt Luminar meg olyan stabil, mint féldisznó a szélben.

[ Szerkesztve ]

(#46900) Viperator válasza Timer (#46899) üzenetére


Viperator
őstag

Nikon Capture NX-D? (ez ingyen van)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.