Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) fireman123 válasza rekid (#45049) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, ..vakuban nagyon kezdő vagyok :D , és angolban is :D , ...magyarul kellene ;)

(#45052) Mirman válasza fireman123 (#45051) üzenetére


Mirman
őstag

Nekem szerintem ez megvan rendes könyvként . Emlékeim szerint nem egy nagy valami . Pár youtube videóval sokkal beljebb vagy . Phlearn csatornát javasolom kezdésnek az elég jó .

(#45053) Peczek válasza fireman123 (#45048) üzenetére


Peczek
aktív tag

Hát én megvettem, de kár volt. A stílusa nagyon idegesítő (jobban mint a többi SK könyv) a jópofizáson kívül szinte alig van benne info, itt kb. több használható tudás van.

(#45054) Peczek válasza flash- (#45039) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nekem ezek a fotós könyvek vannak meg. Mondjuk 11 GB, azt már megosztani sem olyan könnyű. Speciel nekem a rendőrségi helyszínelők fotókönyve a kedvencem.

(#45055) Viperator válasza Peczek (#45054) üzenetére


Viperator
őstag

Wetransfer? (egy hétig megtartja)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#45056) Peczek válasza Viperator (#45055) üzenetére


Peczek
aktív tag

Az csak 2GB. Akkor már inkább egy üres google drive, az 15 GB. Ha van rá igény, akkor valamikor felrakom.

(#45057) Viperator válasza Peczek (#45056) üzenetére


Viperator
őstag

Engem érdekel! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#45058) fireman123 válasza Peczek (#45056) üzenetére


fireman123
őstag

Engem is! :R ...magyar nyelvű nincs köztük?

[ Szerkesztve ]

(#45059) lofagi válasza Peczek (#45056) üzenetére


lofagi
addikt

Én is szívesen olvasgatnám őket!

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#45060) kutymorg válasza Peczek (#45056) üzenetére


kutymorg
tag

Én is megköszönném!

(#45061) Peczek válasza fireman123 (#45058) üzenetére


Peczek
aktív tag

Csak angol van.

(#45062) Peczek


Peczek
aktív tag

Fotó szakkönyvek, angol nyelven, PDF-ben, 415 db. 10,9 GB, megnézhetőek / letölhetők innen az internet sötét bugyraiból.

(#45063) Peczek válasza Peczek (#45062) üzenetére


Peczek
aktív tag

1

[ Szerkesztve ]

(#45064) Viperator válasza Peczek (#45063) üzenetére


Viperator
őstag

Kösz! Én csak estefele tudok letölteni!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#45065) Peczek válasza Viperator (#45064) üzenetére


Peczek
aktív tag

Átteszem egy másik drive-ra, és szerintem otthagyom pár hónapig

(#45066) Peczek válasza Peczek (#45065) üzenetére


Peczek
aktív tag

Fotó szakkönyvek, angol nyelven, PDF-ben, 415 db. 10,9 GB, megnézhetőek / letölhetők innen az internet sötét bugyraiból: új helyen

(#45067) itouchfan


itouchfan
senior tag

A vásárlós klubhoz csatlakoztam én is, a D3200 váltja egy D7100... :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#45068) randras_83 válasza itouchfan (#45067) üzenetére


randras_83
addikt

Én is beszállok egy Mi 8 Pro-val, minek a tükrös. :DDD ;] ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#45069) Gardo


Gardo
tag

Sziasztok!

Feltenném itt is a kérdésem, talán többen vannak, akik tapasztalatuk alapján tudnak válaszolni:

Informálódni szeretnék azoktól, akiknek esetleg lehetőségük volt a következő lencséket kipróbálni, huzamosabb ideig használni, hogy megfelelő összehasonlítási alappal rendelkezzenek... melyik a jobb objektív?

- Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 [Új]
- Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED (nem az új VR verzió) [Használt]

Jelenleg ez a két objektív vásárlása között vacillálok, netes teszteket olvasva úgy tapasztaltam, jelentős minőségbeli különbséget nem jegyeznek a két obi közt (talán 70mm -en Tamron lágyabb). A Nikon itthon használtan kb. annyiba kerül, mint a Tamron külföldről (EU) újonnan. A Nikon ~10 éves konstrukció... melyik adja a jobb képminőséget, gyorsabb, pontosabb AF -t? (Sigma -t sok helyen lepontozták a kettővel szemben.) Váz: D750 (lesz, most D600)

Köszönöm az infókat, véleményeket, segítséget!
Minden jót, Üdv!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#45070) rekid válasza itouchfan (#45067) üzenetére


rekid
addikt

Gratula!! Jó fényeket hozzá!!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#45071) wms válasza itouchfan (#45067) üzenetére


wms
senior tag

Gratula! :C Kíváncsi leszek a benyomásaidra a 3200 után. :K

(#45072) zool1 válasza randras_83 (#45068) üzenetére


zool1
őstag

Vegyél rendes telot pocok1-et.... ;]

(#45073) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, d750-hez szeretnék tetheringhez kábelt, van valami bevált márka/típus ami nem olyan drága? a tethertools kábeleket néztem, rendeltem is egyet, de elb*sztam, mert 5 pineset rendeltem 8 pines helyett, és vártam rá 3 hetet, úgyhogy lehet, hogy inkább visszaküldöm és veszek itthon valami olcsóbbat. a lényeg, hogy 4 méter hosszra azért kéne :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#45074) chef69 válasza Gardo (#45069) üzenetére


chef69
tag

Ez engem is érdekelne! Meg még az is, hogy ezekhez képest milyen a 24-120 f4? Érdemes lenne lecserélni ezek közül valamelyikre?

(#45075) randras_83 válasza chef69 (#45074) üzenetére


randras_83
addikt

A 24-120 addig elfogadható amíg nem próbálod ki valamelyik 24-70-es obit, onnantól vége.

https://www.flickr.com/randras83/

(#45076) itouchfan válasza wms (#45071) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi mindenkinek!

Sajnos egyelőre csak épphogy kézbevenni, megnyomogatni volt lehetőségem.
Sajnos a D750-nél emlegetett "vao" effekt elmaradt egyelőre, de ennek az oka lehet az, hogy már fotóztam a géppel, meg a pont ugyanekkora D7200-at annyit tapogattam a MM-ban, hogy sztem még 20 év múlva is rajta lesz az ujjlenyomatom. :D

Első benyomások azok a dolgok, amiért váltani akartam: kereső, AF gyorsasága, lefedettsége, és a személyre szabhatóság, beállítási lehetőségek. Ezek között még nem annyira tudok kiigazodni, a vaskos User Manual majd kötelező olvasmány lesz az biztos. Meg persze a dupla sd-foglalat, a státusz lcd, a beépített af motor mind újdonság. :D

Sajnos még egy ideig nem lesz lehetőségem normálisan fotózni, majd csak ha végeztem a vizsgáimmal. De akkor remélem jön a várva várt "vao-effekt". :D

Illetve majd a további dolgokról beszámolok.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#45077) Roachy válasza Gardo (#45069) üzenetére


Roachy
senior tag

Szerintem a Tamront vegyed. Új optika 5 év garival, van benne stabi, van hozzá Tap In és simán hozza azt a képminőséget mint a Nikon.
Sőt több dologban jobb is nála.
Pl CA alig-alig jön elő és akkor is minimális mértékben, csak belenagyítva lehet észre venni. Nikonnál sem vészes, de ott azért jóval többször kell emiatt utómunkázni, egyértelmű a különbség.
A Tami összességében élesebb a teljes képet nézve, szinte minden gyújtótávon. 70-en valóban lágyabb kicsit, de 5,6-tól javul az is. A Nikon meg középen élesebb, de a sarkok felé azért szépen elmászik. A teljes képet figyelve itt is egyértelműen jobb a Tamron.
Szerintem a Nikonnak szebb a háttérmosása, bár ez szubjektív dolog kinek mi tetszik.
Ja igen az AF. Mindkettő gyors, pontos. De egy picit itt is a Tamront érzem jobbnak, főleg rossz fényviszonyoknál. Erős ellenfénynél meg a Nikon muzsikál jobban. De a stabi az nagy fegyvertény. Ahol a Nikonnal már csak szellemképek készülnek ott ez még mindig hasít. 3-4 FÉ-el simán lejjebb lehet menni a sebességgel.
Teljesen nyitott rekesznél is a Tami ad jobb képet, bár a Nikon viszont kicsit kontrasztosabb.
Nagyon komoly obi lett, a legújabb méregdrága Nikonnal is pariban van. Ár/érték arányban meg verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#45078) Roachy válasza randras_83 (#45075) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez pontosan így van. :K

[ Szerkesztve ]

(#45079) chef69 válasza randras_83 (#45075) üzenetére


chef69
tag

Na, de melyiket 🤔
Tamron, vagy Nikkor?
Tud annyival többet a Nikkor, mint amennyivel többet kérnek érte?

(#45080) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Én is beléptem a klubba. A pénzvisszafizetést kihasználva vettem egy Nikon D5600-as gépet és hozzá egy 35mm-es Nikkor objektívet.

Első komolyabb gépem, ezért külön köszönöm a sok megosztott könyvet, van mit tanulnom.

(#45081) randras_83 válasza chef69 (#45079) üzenetére


randras_83
addikt

A Tamron G2-es üvegei elég bitangok, mondjuk én jobban hajlok a Nikon üvegek felé - de ez saját preferencia -.
Roachy szépen leírta, ugyanazért az árért(sőt kintről megvan ~250k Ft) kapsz itthon egy 5 év garis Tamron-t. A képminősége rendben van nyugi. Anno én az érzés miatt vettem 70-200 VR I-et és nem Tamron 70-200 G2-t.

(#45072) zool1: pocok nem kell. :) ebben jobb a kamera mer AI-s ;] ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#45082) chef69 válasza randras_83 (#45081) üzenetére


chef69
tag

Mi miatt szereted jobban a Nikon üvegeket?

(#45083) randras_83 válasza chef69 (#45082) üzenetére


randras_83
addikt

Csak mert Nikon és tuti nem lesz semmilyen probléma a váz és az üveg között, de mondom ez ilyen beidegződés nálam

https://www.flickr.com/randras83/

(#45084) r.levente75 válasza randras_83 (#45083) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem csak nálad. :K

(#45085) hemaka válasza fireman123 (#45058) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jo szorakozast hozza.
pass: prohardver

[ Szerkesztve ]

(#45086) chef69 válasza randras_83 (#45083) üzenetére


chef69
tag

Ahogy nézem, az új Tamron, meg a használt Nikkor kb egy árban vannak. Nehéz okosnak lenni 🤔🙄😁

(#45087) Gardo válasza chef69 (#45086) üzenetére


Gardo
tag

Így van.. de csak ha kintről rendeled, mert itthon ahhoz képest nevetséges, ~400e Ft-os áron adják a Tamron -t is. :D Én jelenleg inkább kicsit a Tamron felé hajlok és bízom benne, ha előbb-utóbb megrendelem és megjön, nem lesz focus probléma vele, azaz pontos lesz minden tartományban. Nikon -nál talán ez a dolog nem áll fenn. (Sigma Art -al egyszer pórul jártam, majd a következő Art pedig hibátlan volt a vázammal...)

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#45088) chef69 válasza Gardo (#45087) üzenetére


chef69
tag

Onnan rendeltem, ahol a legjobb áron találom, persze EU-n belül 😉
Mondjuk nekem könnyű, a német határtól nem messze lakom. 😁

(#45089) chef69


chef69
tag

Ami hátrányát találtam a Tamronnak, az a mozgó hátsó lencse, ami pumpálja a köszt a gép belsejébe. Ez nem az én tapasztalatom, hanem felhasználók véleménye!

(#45090) lofagi


lofagi
addikt

Azért azt ne felejtsük el,hogy az ár különbség a két lencse között nem kicsi. Ezt sajnos nagyon sokunknak szem előtt kell tartani. :]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#45091) chef69 válasza lofagi (#45090) üzenetére


chef69
tag

Használt Nikkor kb annyi, mint az új Tamron. Tamronból még nem sok használtat találni, nagyon új még!

(#45092) Viperator válasza hemaka (#45085) üzenetére


Viperator
őstag

Nem elérhető a kiszolgáló....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#45093) hemaka válasza Viperator (#45092) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nalam jo, megy a szerver.

(#45094) chef69 válasza Viperator (#45092) üzenetére


chef69
tag

Nekem már lejött! Köszönöm a megosztást!

(#45095) Viperator válasza hemaka (#45093) üzenetére


Viperator
őstag

Nálam sokszor megszakadt, pedig Digi1000 netem van.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#45096) marcitp válasza Viperator (#45095) üzenetére


marcitp
őstag

lejött nekem is, bazi lassan, de lejött :))

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#45097) hemaka válasza Viperator (#45095) üzenetére


hemaka
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45098) Viperator válasza hemaka (#45097) üzenetére


Viperator
őstag

Kösz! Így gyorsabb, pár percig tartott a letöltés!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#45099) anaqer


anaqer
veterán

Tényleg én leszek a party pooper, aki beszól, hogy esetleg ezt nem kellene ennyire nyíltan...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45100) updog válasza anaqer (#45099) üzenetére


updog
senior tag

Így hogy már elrontottad a bulit... :D Én is gondoltam már tegnap, hogy szólok, nem csak simán zavaró a dolog (mondjuk engem pont nem érdekel annyira, max. kicsit több az off), de konkrétan PH alapelvet is sért...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.