Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) hiperFizikus válasza Stylewars_kp (#9642) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Próbálj meg megbarátkozni a kutyával: simogatás, kaja esetleg egy szuka ♥
:))
De a gazdival előtte ezt beszéld meg, mert lehet hogy zokon veszi !
;]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9652) totron válasza t72killer (#9650) üzenetére


totron
addikt

Ez ilyen váratlan vendégek vendégháza lehet.

(#9653) Stylewars_kp válasza hiperFizikus (#9651) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem lehet vele megbarátkozni. Többször próbáltuk amíg nyitott volt erre a szomszéd. Ha az ő portájukon vagyunk tejesen barátságos. Kapun vagy kerítésen keresztül megugat, de még a saját gazdáját is!
Nincs lefárasztva az idegrendszere, munkakutya. 500nm nem elég arra, hogy lefáradjon.

Amúgy szuka. Gondolkoztam azon, hogy átrakok a kerítésen egy kanos kis kotorékebet, hadd dolgozzon a szerelem. ;] Csak aztán 5-6 kutya kölyök nyüszítését hallgathatnám. :O

(#9654) totron válasza Stylewars_kp (#9653) üzenetére


totron
addikt

A szomszéd/kerítés előtt kényszerűen és rendszeresen elhaladó van a legrosszabb helyzetben. A gazdi szemében tündibündi az elrontott kedvenc, aki meg eseti jelleggel szembesül az őrjöngéssel/támadással az meg konnyedén lekezeli, mondván 1x vagy maximum 1x-1x kell csak kibírnia, de alapvetően álszent értetlenkedésben tör ki mindenki, aki nem érdekelt vagy kevésbé érdekelt az ügyben, mint a fókuszpontban lévő szerencsés. Ráfeszül egymásra kutya és ember, olyan ez mint egy rossz házasság.
Volt is erről tanulmány, hogy a házikedvencekre való vakság milyen volumeneket tud ölteni - és egyébként értelmes embereknél is jelentkezik.

(#9655) Stylewars_kp válasza totron (#9654) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ez egy igazi máunika só ami ezekkel most folyik! Tényleg nevetséges, hogy két család azon veszik össze, hogy az egyik család nem tudja megregulázni a kutyáját és úgy viselkedik mintha minden a legnagyobb rendben lenne.

Megvan a tuti gyerekek! Mi lenne ha egy szál pisztolyba közlekednék a jövőben az udvarunkon. Úgy nyírnám a füvet stb. Ha ők megengednek minden egy kutyának, akkor nekem is hadd legyen már egy kis szabadságom. Legalább egységen barnulok le az idén. ;]

(#9656) hiperFizikus válasza Stylewars_kp (#9653) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Hát, kapható a patikában, vagy az egészségügyi eszközök boltjában:
viaszos vatás füldugó . Ez hatásos, csak arra kel vigyáznod hogy tisztán kezeld . Nekem nagyon régen volt olyan szerszámgépekhez .
:W :P

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9657) Stylewars_kp válasza hiperFizikus (#9656) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

10 hónapos kisfiam fülébe is ezt ajánlod? Ne csináld... :N :DDD

(#9658) t72killer válasza totron (#9652) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyártott műanyag és színesfémhulladék. Mindenesetre első és utolsó műanyagházam. Fóla vagy üveg lesz a folytatás.

#9657: a kutya torkába, elegendő mennyiséget: a problémát a FORRÁSÁNÁL kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9659) hiperFizikus válasza Stylewars_kp (#9657) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Nem, sőt tilos .
:(
Hát akkor nem marad más hátra, mint valami kellemetlen szagú dolgot tégy oda neki .

például büdös zoknit, vagy néz utána az interneten ...
:DD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9660) AssAssynn válasza totron (#9649) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az a baj már egyre kevesebb a meghirdetett használt cucc is. Amikor az embereknek kevésbé telik az újra, akkor megtartják a régit. De volt idő, amikor nagyon frankón lehetett használt dolgokhoz jutni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#9661) AssAssynn válasza Stylewars_kp (#9655) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az "édesített" kolbász csodákra képes. ;]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#9662) inf3rno válasza Stylewars_kp (#9637) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A legjobban a zaj ellen zajjal lehet harcolni, told be max hangerőn a zenét, ha ugat, ha nem, aztán kész. Ha neki lehet, akkor neked is. Amúgy a jegyző az illetékes.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9663) inf3rno válasza totron (#9654) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, ezt alá tudom támasztani, vannak nem kevesen, akik az emberek fölé helyezik a háziállatokat, és a vegánság, PETA, hús/tej/tojásipar ellenes lobbik, stb. erre csak ráerősítenek. Ez az egész érzelmi alapon megy, hiába értelmesek, nem fogják megérteni, mert őrültek.

Buliban hasznos! =]

(#9664) H-Zol válasza t72killer (#9650) üzenetére


H-Zol
senior tag

Sajnos ez mostanában szinte mindennel így van , anyag spórolás , meg atán mi is lenne velük ha örökké tartana :D
Mi még béke beli traktorokkal és gépekkel dolgozunk , és elnézem akik modern gépekkel dolgoznak , törik , szakad , hajlik , a mi öreg , igaz nem korszerű, de a célnak meg felel az kopik a kopó alkatrészek cserélve és megy tovább :K
Mi is vettünk két éve egy kis 6 szor 3 méteres kis fóliàt , rakom össze és a csavaroknál vagy a kulcs szaladt meg az anyán , vagy a hatszög kulcs a csavar fejében , rá mertem és a hatszög kulcs kisseb volt a villás kulcs meg nagyobb ! Vettem az én szerszámaimat és ahogy finoman kezdtem meghúzni , lapult össze a cső :W aminek fél mm fala sem volt . Utánna mondták, hogy azért vannak alá méretezve a hozzá adott szerdzámok, hogy a vásárló ne tudja tulhuzni :D

(#9665) t72killer válasza H-Zol (#9664) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hja, ismerősék vettek "erősített" fóliát (zöld háló van beledolgozva): szakad szét, pont az "erősítésnél" :DDD .
A következő üvegházam bontott ablakokból fog készülni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9666) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ilyen fekete, fél mm vastag polietilén fóliaanyag milyen jól "hegeszthető"? Masszív megoldást keresek, cserép helyett ilyenből varrnék a növénykéimnek ültetőzsákot. A kész bolti zsákok nem ilyen vastag-erős anyagból vannak, ráadásul telelyuggatták az aljukat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9667) Winne válasza Stylewars_kp (#9639) üzenetére


Winne
nagyúr

Nálunk is ilyen van, a Farmer-ben vettem, 70 tonna föld után is hibátlan. :K

Még a házimacskákat is bírja btw :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9668) ncc1701 válasza t72killer (#9665) üzenetére


ncc1701
veterán

Szomszédban cseréltek ablakot, dupla üvegezésű volt, mire eszembe jutott ugyanez, már lecsaptak rá. Sajnáltam.

(#9669) Stylewars_kp válasza inf3rno (#9662) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ha a kerítés építés+kutya riasztó+locsolás után is fennáll a gond, akkor megpróbálom az ügyvédi levelet és a többi jogi utat. Ha nem lesz hatása, akkor feladom elveim és valóban rossz szomszéd leszek. Legyen már okuk is utálni. A 2m magasságban lévő konyhaablakom pont rálát az üveges kert felöli bejárati ajtójukra. Oda irányítva lehet csapatni a muzsikát stb... ha ennyire ez a vágyuk. ;]

Köszönöm mindenkinek a támogatást és az együttérzést!

(#9670) velizare válasza Stylewars_kp (#9637) üzenetére


velizare
nagyúr

ez szvsz birtokháborítás, és már volt több ilyen per is.
[link] ha az ügyvéded nem akar ezzel foglalkozni, keress másikat.

de hívhatsz rájuk állatvédőket is a rossz tartási körülmények miatt. majd azt mondják, hogy az utcáról is hallani az ugatást.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9671) pepusos válasza Stylewars_kp (#9669) üzenetére


pepusos
senior tag

Nekem is ez volt a gondom, csak a saját kutyámmal. Borzasztó a drága egyemmeg. Így beköltözött a házba, ott csendben volt, vakkantás se soha. Aztán jött a gyerek, kutya vissza az udvarra...rémálom. Vettem ultrahangost, a 2. legdrágábbat. 2 hétig működött, csend volt. Aztán ugatott mellette vígan, de azért a 2 hetet megvárta hogy ne tudjam már visszaküldeni :) Aztán kapott éjszakára egy nyakörvet. Remek dolog. Csend van, alszunk :)

(#9672) Stylewars_kp válasza velizare (#9670) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszönöm szépen. Így könnyebb dolga lesz az ügyvédemnek is. :R Köszönet még egyszer mindenkinek!

Ráadásul a kisebbik fiam tartósan beteg. Sajnos így is sokszor nehezen alszik, ez az indokolatlan csaholás pedig csak rontja a helyzetet.

(#9673) Dorian válasza pepusos (#9671) üzenetére


Dorian
félisten

" Aztán jött a gyerek, kutya vissza az udvarra"

Szerencsétlen kutya...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9674) pepusos válasza Dorian (#9673) üzenetére


pepusos
senior tag

Ja, az, tudom, sajnálom is. De élj gyerekkel meg egy golden retrieverrel egy lakásban. Napi 3 porszívózás után is tele van szőrrel a padló. Inkább a kutya legyen kint mint a gyerek a szőrben kússzon-másszon. Én így gondolom, de nyilván nem kell egyetérteni :)

(#9675) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Valakinek van releváns tapasztalata örökzöld magnóliával?: [link]

Mennyire nő gyorsan? Terasz árnyékolásra keresnék valami szép szolitert.

(#9676) Dorian válasza pepusos (#9674) üzenetére


Dorian
félisten

2 gyereket neveltem csecsemő korától 2 kutyával egy lakásban, semmi bajuk sem lett (igaz rövid szőrű a kutya)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9677) pepusos válasza Dorian (#9676) üzenetére


pepusos
senior tag

Ezért írtam hogy egy golden retriever. Nagyon más :)

(#9678) cOxeR válasza pepusos (#9677) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálunk bent van, még küzdünk az elemekkel, nem igazán akarjuk kitenni de teljesen át tudom érezni a helyzetet, 9 éve bent lakik velünk a házba, biztosan nagy érvágás lenne szerencsétlennek. Nyáron ha meleg van is inkább bent hagyom a légkondis házba mint kitegyem, ha 3-5 órán belül jövünk haza.

(#9679) Stylewars_kp válasza Stylewars_kp (#9675) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Esetleg gyorsan nővő gyümölcsfa? Őszibarack mondjuk?

(#9680) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudjátok véletlenül, ilyen fehér zúzott (dísz)kavicsot, kis méretűt, honnan lehetne olcsón hozatni (Bp-en)? Mert OBI-ból már vettünk vagy 10 zsákkal (azt hiszem ezek 15kg-osak), de szerintem még vagy 3-4x ennyi legalább mindig kellene. És gondoltam, lehet gazdaságosabb volna egyszerre, nagy mennyiségben hozatni valahonnan, mint így OBI-ból. :F

(#9681) body007 válasza Gabesz87 (#9680) üzenetére


body007
addikt

pl.: https://www.cubicstone.hu/diszko/diszkavics/

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9682) Dorian válasza Gabesz87 (#9680) üzenetére


Dorian
félisten

Tüzép

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9683) eldoble válasza Gabesz87 (#9680) üzenetére


eldoble
aktív tag

Aránylag itt is "jó" áron vannak [link] , [link] (1181 Budapest XVIII.ker Méta u. 2., 1106 Budapest X.ker Keresztúri út 94.), azért idézőjeles, mert tényleg a legjobb árak, de úgy általában kövekért ennyi pénzt kérni, hát, mit mondjak ... rablók, zsebmetszők ...

(#9684) Winne válasza Gabesz87 (#9680) üzenetére


Winne
nagyúr

Ugyan nem Pest, de itt én is most vettem és olyan helyet kértem, ahol viszem a kis kannáimat, megmerem és fizetek kilóra. 250 kg-ra fizettem 2500 Ft-ot, amiért itt a zsákosból egy 25 kilós adnak. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9685) lorcsi


lorcsi
veterán

Méhészkedik valaki a topikbol ?
szaktopik stb ?

ha amator szinten erdekel merre erdemes elindulni ?

[ Szerkesztve ]

(#9686) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Ez a fa megadta magát vagy vegyek rá valami csodaszert?
[kép] [kép] ( őszibarack asszem)
Hangyák betámadták tettem alulra ragasztòt. Tavaszi lemoso permet elmaradt.
Varosi gyerek voltam zeró a tudásom a kertészet témában.
Köszönöm a helpet!

(#9687) Szilágyi84 válasza lorcsi (#9685) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Egy öreg méhésztől veszel mézet és elmeséled ,hogy mit tervezel ,mármint ezzel szeretnél foglalkozni és talán segítőkész és átadja a tudományt. Addig meg a neten bárnit megtalálsz olvasni.

(#9688) Szilágyi84 válasza Winne (#9604) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ez igen most ennyi idősen akkora 180-200 cm nincs kiültetve hanem cserépben . Mellette a trombita harangvirág nagy .

[ Szerkesztve ]

(#9689) ncc1701 válasza fesii (#9686) üzenetére


ncc1701
veterán

Sttem beteg rész alá ~10 centire visszavágni, sebkezelni, utána meglátod, mi lesz.

(#9690) Rive válasza fesii (#9686) üzenetére


Rive
veterán

Moníliának néz ki.
Elég kiterjedt irodalma van.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9691) justmemory válasza Stylewars_kp (#9675) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

lehet buta a kérdésem, de a teraszt miért akarod árnyékolni? Nincs teteje/folyamatosan süti a nap...?

Nálunk van 3 szivarfa, azok gyorsan nőnek, nagyok a leveleik, jó árnyékot adnak. Dézsásat szeretnél? Mert arra viszon túl nagy növény szerintem nem lesz jó (mármint ami gyorsan is nő). Esetleg futtani valamivel?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#9692) eldoble válasza fesii (#9686) üzenetére


eldoble
aktív tag

Metszés, majd adj neki egy Teldor/Texio 500 SC 10 ml és Champion WG 20 g keveréket.

(#9693) H-Zol válasza fesii (#9686) üzenetére


H-Zol
senior tag

Van ott monilia is , tafrina [link] is !
Az én tanácsom , hogy engedd el , vegyél régi fajtáju gyümölcs fákat rezisztens fajtákat !
Én is lassan a betegedős fajtákat ki vágtam és ültettem rezisztens fajtákat , azokat ki tudom hozni egy lemosó és egy két jól irányzott gomba és rovar ölő permettel !
6 őszibarack fám van és kettő már rezisztensebb de én is megcsusztam a lemosó permettel jött a sok kis eső, hideg és ki fogott rajtam is a tafrina de a 4 nem rezisztens fám az elég csúnya , holnap fogom megpermetezni Score nevű gomba olovel a 2 rezisztensebben sokkal kevésbé fogott ki de azokon is van egy pár fodros levél !
Az őszi barack amúgy is egy finnyás fa :D

(#9694) Gabesz87 válasza Winne (#9684) üzenetére


Gabesz87
addikt

És ez a hely hol van?

(#9695) eldoble válasza H-Zol (#9693) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nézegettem én is a képeket, de szerintem tafrina még nincs, vagyis még nem látszik, de azért amit ajánlottam permetszert, az tafrinára is jó, mert őszibarackot anélkül nem érdemes permetezni, mert előbb utóbb úgy is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9696) H-Zol válasza eldoble (#9695) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egy kicsit csalóka a kép !
Nekem kedvencem a Remény [link]
sokan nem ismerik , egy igénytelen fajta , a leirásban úgy írja, hogy moniliára erzékeny de nállam még nem lett soha moniliás , egy ket tavaszi gombaölő és tovább nincs vele gond .
Volt egy Michelini nevezetű fajtám azt ki vágtam , mert permet permet hátán és mindég valami érte , és van két Redhaven fám az fogékony a tafrinára de az is egy lemosó és egy két gombaölő és tovább nincs vele gond ! Megpróbálok minnél kevesebb permetet használni , de anélkül nem megy !

(#9697) Rive válasza H-Zol (#9696) üzenetére


Rive
veterán

...egy ket tavaszi gombaölő és tovább nincs vele gond ...

Es ez fajta vegyszerezési igény amúgy eléggé gyakori az "ősi, rezisztens" fajtáknál :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9698) inf3rno válasza fesii (#9686) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Túléli egy darabig így is. Termésre ne számíts tőle, ahhoz ezeknél a betegségeknél megelőző permetezés kéne, főleg a tafrinánál.

Buliban hasznos! =]

(#9699) eldoble válasza H-Zol (#9696) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nekünk a szülői háznál van egy magról kelt, na olyan finomat még nem ettem, mint az, az még moniliás soha nem volt és más betegséget sem nagyon kapott el, kivétel persze a tafrina, az ellen mindig küzdeni kell.
Sajnos egy körtefa meg egy tuja között kelt ki anno, és felnyurgult mert tört ki a fény felé, azóta a tuját már kivágtam, de így elég csúnya magas, alul kopasz fa lett, de hihetetlen finom és nagy szemű termése van.

(#9700) Dorian válasza fesii (#9686) üzenetére


Dorian
félisten

Gombás. A gombás ágakat vágd le és égesd el, fújd le gombaölővel alaposan az egészet (gazdaboltban ajánlanak), jövőre magához tér.
Idén a babarózsámmal jártam így, eddig eszembe nem jutott volna, h azt is permetezni kell gomba ellen.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.