Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) grigo válasza Pityu. (#21199) üzenetére


grigo
őstag

SanDisk Extreme 45MB/s 32GB. Úgy voltam vele, hogy ha már veszek akkor olyat veszek aminél nem fog előfordulni a helyprobléma akár fotó, akár videó, akár más eszköz.

Amúgy a nagyok azt mondják, hogy amit végeztél a fotózással azonnal gépbe, vagy tárolóba be és kimenteni mindent és ne kártyán tárold.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21202) LamaCube válasza V.Stryker (#21200) üzenetére


LamaCube
addikt

:R
Ennyiből jönne ki nagyjából nekem is újonnan, mivel áfa visszajön és eladtam a kompaktomat. Normális obira meg majd gyűjtögetek, de nekem is bele kell tanulnom a dolgokba.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#21203) Fandango válasza LamaCube (#21198) üzenetére


Fandango
veterán

Ha konkretan az 1100D-vel kapcsolatban van kerdesed, akkor itt kerdezz nyugodtan. Ha maga a fotozas technikajaval kapcsolatos akkor ide: Azonnali fotos kerdesek oraja

Ha mar ugy erzed, van olyan keped amit erdemes megosztani masokkal fejlodes szempontjabol akkor: Kezdo fotosok digitalis fenykepei

[ Szerkesztve ]

(#21204) DemonDani válasza Pityu. (#21199) üzenetére


DemonDani
addikt

[link]

Én ezt rendeltem be mások tanácsa alapján. Elvileg minden okés vele, és original csomagban fog érkezni. Írása közel 20 MB/s olvasás meg 80+ MB/s. (nyilván ehhez már megfelelően gyors kapcsolat is kell...)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#21205) csacsi77 válasza DemonDani (#21204) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem szokták ajánlani a micro SD-kártyát adapterrel fényképezőgépbe. Plusz egy csatlakozás/ átalakító/hibalehetőség.
Ettől még működhet rendesen, de én biztos nem vennék ilyet.

Öreg fater megoldja!!!!

(#21206) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, egy haverom letörölte a ML-t a kártyájáról (gondolom nem olvasott utánna, hogyan kell eltávolítani), és a cucc agyhalott lett elvileg, valami tipp, hogyan lehet életre kelteni? lehetséges egyáltalán?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21207) cOxeR válasza jjeahh (#21206) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mi lett agyhalott? :) A kártya, a gép? Ebből sok minden nem derül ki. :)
Váz típusa, ML verzió?

(#21208) jjeahh válasza cOxeR (#21207) üzenetére


jjeahh
nagyúr

csak ennyit írt a srác: "egyelore ugy nez ki hogy megadta magat letoroltem a kartyarol es azota no reaction. formaztam, akkut feltoltottem... semmi!"
később, ha aktív lesz rákérdek pontosabban mi a gond, a cucc 60d, ML meg asszem v2.3 volt

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21209) cOxeR válasza jjeahh (#21208) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ha megadta magát a váz és be se kapcsol... akkor a kártyát törölgetheti...
Meg kell próbálni feltenni esetleg még pc-re (bár ha nem kapcsol be)... és ráerőltetni egy gyári canon firmware-t. Ha se kép se hang... akkor viszont marad a a szerviz...

(#21210) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Ha már így szóba jött, az ML-ben van valami hasznos módosítás a fotózás kapcsán is vagy csak a videóra? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#21211) cOxeR válasza Wa2x_ (#21210) üzenetére


cOxeR
Ármester

Elég sok, nézd meg a gyártó oldalán. :)

(#21212) wuszter válasza *Ropi* (#21197) üzenetére


wuszter
csendes tag

Köszi,de csak a Magic Latern-be volt silent picture mód,azt offoltam,de úgysem jó.

(#21213) copass válasza jjeahh (#21208) üzenetére


copass
veterán

csináljon pc-n sd-re egy ugyanolyan ML-t ami fent volt lehetőleg. elvileg kéne bootolnia.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21214) bl4ze


bl4ze
veterán

ha már ML : új a gépem még, én is tanulgató fázisban vagyok (600D)
viszont hétvégén elutazok tenger mellé (Sharm el Sheik) - érdemes felcsűrni az ML-t ?
könnyen átlátható, könnyen használható ? 99% fotó üzemmódban milyen pluszt ad(hat) ?
fotó témák : tenger, növények, város, portré
Obi ami lesz nálam : 50 1.8, kit obi 18-55, 55-250

Köszi :R

.:. bl4ze .:.

(#21215) jjeahh


jjeahh
nagyúr

cOxeR, copass: köszi, átadom neki, aztán meglátjuk a fejleményeket :R

Wa2x_: peaking, magic zoom, split image, focus trap...pár fotó-feature a sok közül :) persze mindez akkor igazán hasznos, ha akad pár jobb manuálod otthon

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21216) Wa2x_ válasza jjeahh (#21215) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi! 😉

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#21217) copass válasza bl4ze (#21214) üzenetére


copass
veterán

nos, az ML eléggé mélyvíz. nem javaslom hogy felrakd. majd ha tudod használni a vázad és tudod hogy milyen funkciók hiányoznak neked és az mindenképpen kell neked. akkor rakd fel az ML-t.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21218) bl4ze válasza copass (#21217) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszi.
Valami hasonlóra gondoltam.
Mivel mozgó dolgokat is elég gyakran fotózok a Trap Focus nagyon izgatja a fantáziám , de akkor még várok - tanulgatok :)

A tenger-víz fotózáshoz felcsűröm az obi-ra a CPL szűrőt, arról csak jókat láttam-olvastam. (képek)

.:. bl4ze .:.

(#21219) jjeahh válasza bl4ze (#21218) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én a trap focust pont mozgó dolgokra nem tudtam használni, amire a kamera észrevette, hogy éles a fókuszmező, és exponált, arra már rég elmászott a téma :DDD ha már manuál, én a magic zoomot szeretem a legjobban

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21220) Elektrosokk válasza cOxeR (#21209) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem fent van és király, de amikor még nem tudtam hogy kártyáról fut és ráformáztam úgy kikészült a cf kártyám hogy azóta kártyaolvasóból nem is tudom a képeket kimenteni. gép usb kapcsolattal is majdnem egy óra a 8gb anyag. haha :D még jó hogy van egy rakás cf kártyám! :)))

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21221) copass válasza jjeahh (#21219) üzenetére


copass
veterán

én a kiegészítő funkciókat szeretem, konfigurálható gombok, gombnyomásra értékváltás, timelapse,ghost kép visszanézés, gyorstörlés, gyorsértékelés,stbstb. mondjuk az se rossz hogy egyedi fehéregyensúly állít gombnyomásra, videónál nem rossz dolog beltérben este, nem utólag kell bíbelődni vele.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21222) LamaCube válasza Fandango (#21203) üzenetére


LamaCube
addikt

Nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatást. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#21223) Wa2x_


Wa2x_
veterán

[link] - ez jó árban van vagy drágának számít? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#21224) V.Stryker válasza Wa2x_ (#21223) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ugyanezt 1488-ért rendeltem "ajanlott" postázással. Megjött, faszán működik.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21225) *Ropi* válasza wuszter (#21212) üzenetére


*Ropi*
félisten

A váz menüjében nincs silent mode 1 / 2 / OFF?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21226) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Valaki tudna esetleg erre a távkioldós kérdésre valami tippet: [link] ?

Előre is köszönöm!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#21227) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Ismerkedem a masinával, és tanulgatom a dolgokat. A készített fotókat ma töltöttem fel gépre,
és meglepődtem, hogy elég sok homályosra sikeredett. Persze ez lehet az én bénaságom...
De ami pl tűélesnek tűnik 50%-on az már 100%-on homályos. Nem hiszem, hogy a lencsével lennének
problémák, de ki tudja. :) Remélem én vagyok tudatlan, de akkor legalább kiokosítotok, és ennyi. :D

Olvasgatok, de nem igazán találtam kapcsolódó dolgot ehhez a témához. Gondolom itt nem játszik
a monitor, tv felbontása. Hmm...

(#21228) zserbox válasza belovary (#21227) üzenetére


zserbox
őstag

megfelelő fókuszpontot választottál ki?
milyen rekesz és záridővel fotóztál?
bemozdult a kép vagy homályos?

(#21229) belovary válasza zserbox (#21228) üzenetére


belovary
senior tag

Egyenlőre csak bekapcsolás, sima egyszerű automatán pár kép készítése a gyerkőcről, RAW+JPG...
Most pl van egy éles kép, amit ha 100% nagyítok, akkor már minden csak nem éles.
Mert van olyan kép, hogy elcsesztem a megfelelő fókuszpontot mert nem figyeltem oda, és lehet
1-2-nél be is mozdult, de azért nagy részénél azért a fókuszpont éles. de ahogy nagyítom homály.
Baromságot írok... Nem homályos, zajos...

(#21230) Zozzer888 válasza belovary (#21229) üzenetére


Zozzer888
addikt

Így nehéz lesz segíteni. Írj exif adatokat, esetleg linkelj képet (ha publikus). Bár arra gyanakszom, hogy bent a szobában fotóztál, automatán, vaku nélkül, a váz meg felnyomta az ISO-t. Kérdés mennyire.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21231) belovary


belovary
senior tag

Digital Photo Prof. info-nál:
1/60 záridő
rekesz 5.0 (ez érdekes)
Iso 1250

Igen, ezeket automatán csináltam!
Teljes felbontásban nem tudom belinkelni sehová gondolom...
Ha átkonvertálom, akkor még ellenőrizhető?

(#21232) Zozzer888 válasza belovary (#21231) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha 50mm körül lőtted, akkor nincs benne semmi érdekes, mivel a végén 5.6 a max rekesze a kit obinak. ISO 1250 szerintem nem olyan alacsony, hogy mindenféle zajszűrés nélkül jónak tűnjön, szal azt mondanám, hogy ez okés.

Az automata mód amúgy nagyon nem jó, azt tessék gyorsan elfelejteni:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21233) zserbox válasza Zozzer888 (#21232) üzenetére


zserbox
őstag

azért 70d-nek ISO 1250-en még jó képe van, de automata mód... :U

@belovary:
100%-ra nagyítva ilyen rekesznél ezzel az obival azért csodákat ne várj...

[ Szerkesztve ]

(#21234) belovary válasza Zozzer888 (#21232) üzenetére


belovary
senior tag

Hát gyujtitávra azt írja, hogy 56.0mm, ugye 5472x3648 felbontás...
Nem tudom, hogy ez az info mennyire 100%-os.

Hogy tudom ide betenni a képet? Mármint ha átkonvertálom, akkor már nem lesz eleve olyan a minőség.
Esetleg nincs valami teszt féleség, mint mondjuk a fix-nél az elemes? :)

Természetesen az automata mód felejtős lesz, nem ezért vettem ilyen gépet, hogy kompakt módjára használjam. :)

[ Szerkesztve ]

(#21235) .DLL válasza BigBadPlaYeR (#21226) üzenetére


.DLL
veterán

Szia!

Szerintem nyugodtan hosszabbíthatod, ez csak annyit csinál, hogy zárja az adott érintkezőket. Gondolom nem száz méterek elérése a cél. 2,5mm-es papa-mama hozzsabbító kábel kell, vagy veszel, vagy csinálsz egyet 500 Ft-ból (na nem a papírból hö-hö-hö)

(#21234) belovary:

-A képet ne ide töltsd fel hanem egy arra kitalál tárhelyszolgáltatásra, majd linkeld be. ;) Úgy mehet a sok megás kép, nem terheli a fórumot.

-Csinálj meg egy fókusz tesztet, s ha szükséges finomhangold a fókuszt az obihoz.

-Nem kell sűrűn 100%-on nézegetni a fotókat, oké még új, de majd szokj le róla ;) Csak a kompozíciót figyeld, a képet. (jó, totál xar ne legyen technikailag, expozíció helyes legyen, stb.)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#21236) Zozzer888 válasza belovary (#21234) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát, a rawot max valami data.hu szerűségre, de áthúzhatod rendes JPEGbe is. Nézz valami tárhelyet, google drive pl, arról tudod linkelni (megosztani) elvileg.

100%-os nagyításban kit-obis képet nem szabad nézegetni (18-55 v 18-135 lett végül?), ahhoz azért jobb üveg kell:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21237) Fandango válasza .DLL (#21235) üzenetére


Fandango
veterán

Cuki az avatarod. :D

(#21238) BigBadPlaYeR válasza .DLL (#21235) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Köszönöm a választ!
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy milyen hosszú kábel a max. amit még elbír a 3V-os kis kütyü (2db AAA elem hajtja).

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#21239) belovary


belovary
senior tag

Persze, tárhelyre gondoltam, nem úgy hogy ide... :)
Csak ugye azért a RAW elég húzós méretre, a JPG meg már tömörített, de szerintem így is érzékelni lehet amit írtam.

A kép egyéb dolgait hagyjuk, kompozíciót, stb... :)

[link]

Ez a teszt elég komolynak tűnik így első ránézésre nekem. :D
Amúgy a 18-135mm IS STM obi lett. A videó meglepően jó amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#21240) zserbox válasza belovary (#21239) üzenetére


zserbox
őstag

nincs bemozdulva, fókusz is jónak tűnik, egyszerűen ennyit tud ez az obi

(#21241) .DLL válasza belovary (#21239) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem egy picit front fókuszos (nem tudom miért de eddig minden Canon váz amivel találkoztam inkább frontos volt) tehát még az orra hegye előtt lenne az élesség (látszik a száján, hogy a fény csillanás nem pont, hanem körlap, életlenedik, de szerintem ez még nem a CoC... ilyet még a kitobim se csinál, ha betalál az élesség, ez az STM-es obi pedig elvileg még jobb is.) Hopp, meg is van, a csipeszek élesek alul, szerintem az picit közelebbi sík, még így döntve is, de télleg nem nagy az eltérés.

Próbáld ki a fókusz tesztet, a pdf alján van a teszt oldal amit ki kell nyomtatni, és a vastag vonalra állítani az 1db általad kiválasztott fókuszpontot, úgy hogy a gép kb. 45 fokban néz a papírra.

Egyébként pedig van a gépedben AF finomhangolás +/- 20 lépésben, szóval be tudod lőni az obihoz. ;)

(#21237) Fandango: Köszi! :b

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#21242) belovary


belovary
senior tag

Oksa! Köszi! Holnap nyomtatok, megpróbálkozom a tesztoldallal, meg beállítani az obit ha megy. :) Azért meglepődtem picit, mert azt gondoltam azért durván karcol már ez az obi, egy kompakthoz képest, de így elsőre nem... Na okosítom magam a dologhoz! :)

(#21243) Zozzer888 válasza belovary (#21239) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem ez így kezeletlenül korrekt.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21244) belovary válasza Zozzer888 (#21243) üzenetére


belovary
senior tag

Elsőre nekem is úgy tűnt, csak rányomtam hogy 100%-on mutassa a képet, és puff... mondom ez meg mi?? :) Ez elég brutál felbontás, eddig szinte fele ennyi volt, és normál méretben sem éreztem ennyire zajosnak. :) Talán holnap több időm lesz nekifeküdni a dolognak.
Azért ez az obi nem annyira gyengusz hogy egy kompakt lenyomja, max én vagyok kevés ahhoz hogy normálisan használjam... :D Na de majd... ;)

(#21245) .DLL válasza belovary (#21242) üzenetére


.DLL
veterán

Neeem, "karcolni" nem fog, az nem ez a kategória (legalábbis nyitott rekesszel). :N A kompaktról váltóknak általában csalódás elsőre a DSLR-ek relatíve lágy képe.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#21246) Zozzer888 válasza belovary (#21244) üzenetére


Zozzer888
addikt

Persze, le kell rekeszelni + utómunka szükséges hozzá. Tessék EZT pl a sokat szidott, fényképezésre alkalmatlannak kikiáltott 18-55 DC II-vel lőttem. Ilyet kompakttal nem tudtam:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21247) Damage válasza zserbox (#21233) üzenetére


Damage
senior tag

70D-nél konkrétan ég és föld a jpg és a raw kép zajossága. Nagyon jó a jpg zajszűrése, ezért gondolom raw-ban nézte. Raw-ot meg illik utólag feldolgozni (beleértve a zajszűrést is). "Zöld kocka" mód tényleg felejtős. Mentségére legyen, hogy az első DSLR gépe.
Gyönyörűen éles képeket lehet lőni az STM obikkal. Igaz, nekem csak a 18-55-ös van, de ennél többre képes. 20 MP-nél már stabilabb kézre (rövidebb záridőre), jobb megvilágításra van szükség tökéletesen éles képhez.

belovary: gratulálok az új gépedhez, hasznád egészséggel! (és ne vakuzd arcon a piciket) ;)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21248) copass válasza belovary (#21239) üzenetére


copass
veterán

fókusz ment valahová előre, Av mód, fókuszpontot rakd középre, a beépített vakut meg lágyítsd (tekerj rá bubisfóliát, az majd szétszórja a fényt) vagy tereld a vaku fényét egy névjeggyel a plafonra.
babucit nem vakuzzuk telibe, mást se mondjuk, de babákra vigyázni kell.
nem kell egyből betojni hogy xar vmi!:D a fókusz tesztre meg ruzsa jános af tesztje a legegyszerűbb ha meg akarsz nyugodni.
ez a kép teljesen elfogadható lesz kinyomtatva akár A4-ben is. egyik "legjobb" képem a lányomról picit bemozdult lett (esély nincs gyereket 1/125 alatt lefotózni), ott van a falon, senki nem mondja meg hogy bemozdult, csak én látom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21249) m3ss


m3ss
veterán

5d1. azt vhogy nem lehet beallitani, hogy M es A modban is ugyanaz a tarcsa/tekero allitsa a rekeszt? ettol hulyet kapok...atrakom M-be es a felso tarcsa helyett a hatso tekerentyut kell allitgatnom. nem lehet megszokni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21250) matyi012345 válasza belovary (#21227) üzenetére


matyi012345
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.