Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) BullZeye válasza Egorov (#16399) üzenetére


BullZeye
veterán

De ott eddig is ment, egyedül a clearbox hibás, az összes többi jó.

(#16402) Egorov válasza BullZeye (#16401) üzenetére


Egorov
aktív tag

:R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#16403) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Sziasztok.

Egy egyedi problémával kapcsolatban lenne egy kérdésem: nincs-e esetleg valamilyen módszer arra a Firefox-ban, hogy az egyes oldalak kicsinyítését/nagyítását - tehát konkrétan a Ctrl + plusz jel/Ctrl + mínusz jel gombokkal lehet megvalósítani - az előre beállítottaknál finomabb (kisebb) lépésközökben tegye meg?

[ Szerkesztve ]

(#16404) xabolcs válasza S-Attila (#16403) üzenetére


xabolcs
őstag

a toolkit.zoomManager.zoomValues-ban a hasznalt nagyitasi ertekek vannak felsorolva. (amit az about:config-ban tudsz mokolni, de csak ovatosan!)

ha finomabb lepeskozoket szeretnel, akkor "felhigitod" megfelelo ertekekkel.
(az ertekek a bongeszoablak letrehozasakor olvasodnak ki, szoval tesztelni egy uj ablak nyitasaval fogod tudni)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16405) Rototti válasza BullZeye (#16401) üzenetére


Rototti
senior tag

Ott eddig rossz volt, most álltak át egy másik képnézegetőre és azzal már jó.

Kimi - The King of Spa

(#16406) S-Attila válasza xabolcs (#16404) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Köszönöm, pontosan erre van szükségem. :R

Még annyit kérdeznék, hogy ide beírhatok új értékeket is, vagy a régieket változtassam meg inkább?

(#16407) xabolcs válasza S-Attila (#16406) üzenetére


xabolcs
őstag

persze, azt irsz be, amit nem szegyellsz. :)
ha meg esetleg addig jatszottal vele, hogy teljesen elrontottad, akkor a jobbklikk segitsegevel vissza tudod allitani a gyari kezdoallapotra.

en peldaul kitoroltem, s beraktam 3 darabot, s akkor csak 3-at tudtam zoomolni.

egyszerubb szerintem valami segedprogrammal osszeallitani a finom-zoomolashoz szukseges vesszos felsorolast, aztan azt bemasolni, minthogy kezzel eppcsak egy elgepelessel elrontani.

arra azert vigyazal, hogy az 1, mint alapertek benne legyen! en nem probaltam ki, hogy mit csinal nelkule, de bizakodo sem vagyok.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16408) egykori válasza BullZeye (#16397) üzenetére


egykori
őstag

Én is tapasztalom ezeket, és az a véleményem, hogy nagy a sietség. Amit egyik nap felépítenek, a másik nap egy kicsit - más bug javításával - lerombolják. Végülis össze fog ez állni, csak türelem kell hozzá. Jó lesz az.

Tibii91: Nem hinném, hogy nagy változás lesz a két böngésző működésében. A különbségek csak lassan fognak módosulni. Úgyhogy én továbbra is berendezkedem a FF használatára.
Amúgy nagyon sokan használnak kettő vagy több böngészőt, így van elsődleges, másodlagos stb., kinek melyik...

[ Szerkesztve ]

(#16409) HZoli87


HZoli87
veterán

Mai frissítés után. :F

(#16410) Matthewus válasza HZoli87 (#16409) üzenetére


Matthewus
őstag

Frissítsd a videokártyád driverét. Letiltották a régebbi drivereket, mert sok összeomlás volt miattuk, ha jól olvastam.

(#16411) HZoli87 válasza Matthewus (#16410) üzenetére


HZoli87
veterán

Notebookhoz sajnos mindig a gyári a legjobb.

-----

Összeomlásokat megtudom erősíteni, úgy óránként szállt el a képernyő illesztőprogramja, de ugyanezt csinálta nem olyan régen a 26x.xx driverrel is nálam.

[ Szerkesztve ]

(#16412) w333 válasza HZoli87 (#16411) üzenetére


w333
félisten

Ez hülyeség a gyari cd driver a legszarabb !!! mindenféle képpen rakd fel az uj video drivert :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16413) w333 válasza krystman (#16400) üzenetére


w333
félisten

És ezt az elmosodott betüket mikor fogják javitni ??? vagy ez mindég ilyen lesz ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16414) HZoli87 válasza w333 (#16412) üzenetére


HZoli87
veterán

Gondolkodni kellene először és csak utána írni. Több, mint másfél évig nem volt olyan driver az Nvidia honlapján, amivel ment volna például a fényerőállítás (pedig nem olyan régi kártyáról van szó, GT240M), csak a notebook gyártó által készített és ajánlott illesztőprogrammal. :W

(#16415) w333 válasza HZoli87 (#16414) üzenetére


w333
félisten

[link]Tessék itt van parancsolj csak szét kéne nézni :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16416) w333 válasza HZoli87 (#16414) üzenetére


w333
félisten

És itt a win7 64 bit-hez is :[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16417) Hawk1979 válasza w333 (#16413) üzenetére


Hawk1979
őstag

Khmmm.
Nálam már nem mosódottak a betűk.

(#16418) HZoli87 válasza w333 (#16415) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem akarok szócsatát vívni veled, de:
1., Nyelvtanból egyes, leülhetsz: "Több, mint másfél évig nem volt olyan driver az Nvidia honlapján...", pontosan tudom, hogy mostanra javították a hibát, mert a 256-s drivertől kezdődően teljes támogatást adnak a notebookokhoz (kivéve pár gyártó, Sony/Toshiba ...), de mi volt az előtte másfél évig? Segítek neked, semmi. Nem működött a fényerőállítás és még ki tudja mi nem. Itt bukott meg, hogy mindenből a legújabbat kell használni.
2., Eddig nem volt ok, hogy lecseréljem a jól működő, gyártó által javasolt illesztőprogramot.
3., Ismerem az Nvidia honlapját.

Téma lezárva részemről.

(#16419) w333 válasza HZoli87 (#16418) üzenetére


w333
félisten

Én értem de akkor felezsd el hogy ezzel a 2009-es driverrel a firefox 4 hardvereses gyorsitása müködni fog :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16420) w333 válasza Hawk1979 (#16417) üzenetére


w333
félisten

Hát nem is tudom szerintem még nem az igazi a betü :) csak szerintem te már hozzászoktál és azért látod igy :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16421) Egorov válasza w333 (#16419) üzenetére


Egorov
aktív tag

felezsd :F WTF?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#16422) w333 válasza Hawk1979 (#16417) üzenetére


w333
félisten

Bizonyiték :)
[Kép]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16423) hansolo1982


hansolo1982
csendes tag

Firefox 3 on hogy tudnom ezt bekapcsolni?:
"Lapok mentése: a Firefox megkérdezi a felhasználót, hogy elmentse-e a lapokat kilépéskor."
nekem nem ment, csak megkérdezni hogy becsukjam-e a lapokat?

MAC-em van, PCn ezt tökéletesen müködött :(((
HELP.

Weboldal készítés --- www.aerodesign.hu

(#16424) mukibuci válasza Egorov (#16421) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

felejtsd? :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#16425) pete_21 válasza w333 (#16413) üzenetére


pete_21
addikt

Az elmosódott betűk miatt az MS-től kell várni a javítást. A D2D platform ilyen. Amúgy nemrég kiadtak egy updatet, attól elég sokat javult, illetve a Firefox fejlesztői is elég sokat tesznek az ügy érdekében, hogy szebbek legyenek a betűk, és láthatóan sokat javultak az idők során.
Március körül elvileg jön az IE9, lehet reménykedni, hogy hoz magával olyan updatet, amitől még szebbek lesznek a betűk. (Bár én már ki vagyok békülve a mostaniakkal, pl. itt PH-n is egyet nagyítok az oldalon, és kész.)

(#16426) w333 válasza pete_21 (#16425) üzenetére


w333
félisten

Chrome alatt akkor miért nincsenek elmosodva a betük ???

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16427) pete_21 válasza w333 (#16426) üzenetére


pete_21
addikt

Mert az OpenGL-t használ a gyorsításhoz, és nem D2D-t.

(#16428) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Látom a Test Pilot felméréseknél mindenkire gondolnak :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#16429) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

az alábbi linken az szerepel, hogy megjelent egy új flash player :
http://www.adobe.com/software/flash/about/

, aminek a verziója : 10.2.152.22

Az a baj, hogy nem lehet letölteni sehol, csak a bétáját.
Az adobe honlapján a régi verziót lehet letölteni.

(#16430) Steelmanus válasza laszlohu (#16429) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Semmi, elneztem a hsz.-t.

[ Szerkesztve ]

(#16431) koshmar


koshmar
őstag

WonderCSabo:

Az a bug, ami gyorsíthatja a Foxot, mikorra várható? És mely verziókhoz?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16432) F34R válasza koshmar (#16431) üzenetére


F34R
nagyúr

Mármint bugfix , szerintem következő bétában biztos benne lesz , és az előtte lévő néhány nightlyban is . FX 4 hez lesz csak

(#16433) koshmar válasza F34R (#16432) üzenetére


koshmar
őstag

Én már nagyon várom.
Azonnal felrakom, ha megjelenik, és összeeresztem a Crome-mal. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16434) Hawk1979 válasza w333 (#16422) üzenetére


Hawk1979
őstag

Szerintem épp fordítva van.
Chrome használ élsimítást, Firefox meg nálam nem, így sokkal élesebbek a kontúrok.
A Firefox betűk recések a Chrome alatt meg simítottak...
Most, hogy linkelted ezt az összehasonlító képet, nekem a Firefox betűi jobban tetszenek. Szó sincs elmosódott betűkről itten kérem szépen alással. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16435) WonderCSabo válasza koshmar (#16431) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mégis mire gondolsz? :F

Szerk.: Mármint a Firefox indulását? Fx4, csak Windows. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16436) egykori


egykori
őstag

Nem tudjátok, miért frissített ma 13,9 MB-t a szokásos napi ~3 MB helyett a Minefield? Semmi különösebbet nem látok, nem érzékelek.

(#16437) koshmar válasza WonderCSabo (#16435) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, az indítási gyorsaságra gondolok.
Mert az ígérték, hogy 50%-al is gyorsabb lehet az indítás a már említett bug-gal.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16438) xabolcs válasza egykori (#16436) üzenetére


xabolcs
őstag

pont azert, mert az a keves, amit eszre sem vettel, az elfer ~ 3megas reszleges frissitoben. :K

ha van ntt-d, akkor az tud olyat, hogy: View pushlog of changes since last nightly - azaz valtozasok a legutobbi nightly ota

#16431 - Tibii91:
varhato linuxra is valami hasonlo

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16439) WonderCSabo válasza koshmar (#16437) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Olvasd el a bugban a commenteket.

xabolcs: Viszont tavaly június óta semmi haladás.

(#16440) xabolcs válasza WonderCSabo (#16439) üzenetére


xabolcs
őstag

de legalabb 2011-01-20 17:32:23 PST ota blokkolja a windows-os bug-ot is :D
(mar ha egymasra kell licitalni ;) )

meg amugy nem mindig hasznos a (windows-os) patch, ahogy olvashato a kommentekben. :(

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16441) vante válasza WonderCSabo (#16439) üzenetére


vante
aktív tag

Most amik vannak, hard/soft bugok, attól függetlenül határozhatnak FX-nél, hogy nem tekintenek rájuk problémaként, vagy későbbi verziókban orvosolják, és eközben kijön a február végére az FX4?

(#16442) pete_21 válasza vante (#16441) üzenetére


pete_21
addikt

Én úgy tudom, hogy ha kifutnak az időből, simán dönthetnek úgy, hogy a softblockereket majd későbbi Fx-ben javítják csak. A hardblockereket viszont Fx4 véglegesig ki kell(ene).

(#16443) egykori válasza WonderCSabo (#16439) üzenetére


egykori
őstag

Hali, ezt mire értetted, hogy: "Viszont tavaly június óta semmi haladás"?

(#16444) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló ismét.

Valaki jártas esetleg a FlashGot kiegészítő használatában? Az a gondom, hogy nem tudok YouTube-ról vidókat letölteni. Létrehozza a fájlt a megadott néven, aminek a mérete 0 kB, de ezek után nem csinál semmit.

(#16445) xabolcs válasza egykori (#16443) üzenetére


xabolcs
őstag

szerintem arra, hogy az altalam linkelt linux-os bug-ban a legutolso komment 2010 juliusi.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16446) koshmar válasza WonderCSabo (#16439) üzenetére


koshmar
őstag

Rendben, most van időm és el is olvasom. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16447) WonderCSabo válasza xabolcs (#16440) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az uccsó patch tavaly júliusban érkezett. Az hogy blokkol egy nem blocker bugot, semmit se ér...

[ Szerkesztve ]

(#16448) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
A gépem lefagy, illetve ha rosszul használom a fogalmat, akkor inkább szinte lefagy. A plugin-container.exe a feladatkezelőben akkor kezd futni, ha a Mozilla Firefox böngészőt használom. A plugin-container.exe szerintem lefagyasztja a gépet. Egy darabig látszik, hogy sok erőforrást vesz el a CPU-tól, majd kicsit később már nem is reagál a gép. Csak fél tucat fület nyitok meg a böngészőben, de ez is elég a problémához. Már rég nem telepítettem új Addont a böngészőhöz. Nem is használok sok Addont (AutocompletePro, DownloadHelper, Flagfox, Java Quick Starter, Linkification, Microsoft .NET Framework Assistant, NetVideoHunter, NoScript; 4 másik letiltva). Új programot se telepítettem. Tegnap kezdte ezt csinálni a böngésző, de tegnap vagy tegnapelőtt semmilyen programfrissítés se volt, szóval nem tudom, mihez kötni a jelenség kezdetét.
Hogyan lehet megjavítani a FF-ot?

PS.: Melyik az az oldal, amelyik megmondja egy a Windows Feladatkezelőben futó programról, hogy micsoda?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#16449) F34R válasza tknof1871 (#16448) üzenetére


F34R
nagyúr

nem oldal hanem program de a neve process explorer

[ Szerkesztve ]

(#16450) tknof1871 válasza F34R (#16449) üzenetére


tknof1871
őstag

Nem, van egy olyan oldal, ahol részletesen leírják, micsoda egy futó programkód/process, mi a célja stb.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.