Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) F34R


F34R
nagyúr

WonderCSabo tudsz valamit azzal kapcsolatban milyen napra esik a végleges kiadása ?

úgy néz ki nagyon hogy a hónap utolsó napjára hagyják ;]

(#16702) koshmar


koshmar
őstag

WonderCSabo, szerinted az lassíthatja a FF4 "bejövetelét", hogy ha nem Google a kezdőoldalam, hanem a FF kezdőoldal?
Mert pl. ha a Yahoo-t rakom be, azt tényleg töltenie kell.
A Google-t egyből behozza, viszont a FF kezdőoldala nem tudom, hogy befolyásolja-e.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16703) F34R válasza koshmar (#16702) üzenetére


F34R
nagyúr

nem hiszem a yahoon sokkal több tartalom van gondolom azért hozza be később, az FF kezdőlapja is kb olyan mint a google :)

(#16704) koshmar válasza F34R (#16703) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor megtartom. :)
Nekem ez kinézetre jobban tetszik, mint a sima Google.

Persze a Chrome esetén maradok a sima Google-nél.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16705) egykori válasza koshmar (#16704) üzenetére


egykori
őstag

Mivel én nem mindig ugyanazzal a weboldallal indítok, ezért a leggyorsabbat: az "about:blank"-ot állítottam kezdőlapnak.

(#16706) koshmar válasza egykori (#16705) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, ez jó ötlet. Meg is csináltam. :R

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16707) egykori válasza koshmar (#16706) üzenetére


egykori
őstag

Hidegindításnál lehet hogy ez is számít. Nekem a FF-ban ez a legidegesítőbb - az első elindulás.

(#16708) koshmar válasza egykori (#16707) üzenetére


koshmar
őstag

Ugye-ugye.

Most nem szapulni jöttem ide, de a FF hidegindítása...
Na, a 11-es Chrome indítás után 5 másodperc után bejön.
A FF4 kb. 15 alatt. Utána már nem vészes, de a hidegindítást az ember újra és újra átéli. :DDD

Egyébként jelenleg a 11-es Beta van fent, és nem esélytelen azért.
Főleg a rengeteg sok kiegészítő miatt...a Chrome-hoz nincs ennyi, ezért kell tartanom a FF-ot is. :)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16709) koshmar


koshmar
őstag

Egyébként ki lehet kapcsolni a frissítést?
Minden második alkalommal úgy jön be, hogy előtte ablakban jelzi, hogy frissített.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16710) xabolcs válasza koshmar (#16704) üzenetére


xabolcs
őstag

van am about:home is! :K

sot, van dinamikus about:home is. :))

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16711) koshmar válasza xabolcs (#16710) üzenetére


koshmar
őstag

Köszi, az előbbi még jobb. :R

Így megmarad a Google-féle "csík", de felette ott virít a FF logója. ;)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16712) egykori válasza koshmar (#16708) üzenetére


egykori
őstag

"Ugye-ugye."

Miért is?
Senki nem tagadta ezt a gyermekbetegséget, sőt nyíltan céllá tűzték a Mozillánál, hogy ebben szeretnének felzárkózni a gyorsabbakhoz.

(#16713) koshmar válasza egykori (#16712) üzenetére


koshmar
őstag

Nem leszidás volt ez.

Ha fel tudják hozni a Chrome szintjére a hidegindítást, akkor MINDEN elismerésem!!
És utána rendszeresen használni is fogom!
Most csak a videóletöltés miatt szoktam használni, na meg a felvi.hu weboldala miatt, ahová egy csomó böngészővel nem tudok belépni. (IE 6-7-8, Mozilla 1-3, Opera 8-9 csak! :((( )

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16714) egykori válasza koshmar (#16713) üzenetére


egykori
őstag

"Nem leszidás volt ez."

Nem is annak vettem. Néha körbenézek a konkurencia házatáján. De én, ha jól emlékszem, már azóta leszoktam az IE-ről, amikor még nem is volt Firefox (talán csak egyszerűen Mozilla) és Netscape-ről álltam át.

(#16715) koshmar válasza egykori (#16714) üzenetére


koshmar
őstag

Én az IE-t az asztali gépemen utálta meg, ugyanis ott kb. 1 perc alatt hozta be meleg start után is! Hideget meg sem említem. (4-5 perc)
Ezt a 9-est már kb. 1,5 másodperc alatt behozza- de ez egy elég erős laptop hozzáteszem-, viszont én ennek ellenére nem fogom használni.
Egyszerűen rossz emlékeim vannak az IE-kkel kapcsolatban- rossz sztereotípiák- ezt az igen jóra sikerült 9-es sem tudja már felülírni.

Mindig is Chrome-os voltam, egyszerűen nincs gyorsabb böngésző.
Már a 11.0.672-es Canary Build-et használom, és én nem találtam benne hibát.

De ha a FF-ot szépen feljavítják, akkor azt is használni fogom.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16716) koshmar


koshmar
őstag

Egyébként volt nekem egy DownloadHelper-em, ami most eltűnt.
De hová? Eddig ott volt... :D
Biztos megvan valahol, csak a kis forgó ikonja nincs ott.
Hogy tudnám előcsalni?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16717) WonderCSabo válasza koshmar (#16716) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jobb gomb a navbarra -> testreszabás

(#16718) Steelmanus válasza koshmar (#16713) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

En sem hasznalom az IE-t csak ugy van hiszen a rendszer resze, de a 8-al siman fellepek a felvi.hu-ra. W7 64. Kiprobaltam a 9-et is de csupan azert tettem fel hogy esetleg javul a betuk renderelese, csalodtam, mar nincs fent. Igaz elotte elkellett volna olvasnom az IE topikot.

[ Szerkesztve ]

(#16719) koshmar válasza WonderCSabo (#16717) üzenetére


koshmar
őstag

Köszi, visszagyütt! :R

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16720) Krystal_s


Krystal_s
addikt

sziasztok, tegnap frissített a WebMail Notifier és azóta 2 soros lett az eszköztár, a másodikba belerakta az email címeimet...nagyon zavaró, mert így szűkebb lett a böngésző felület...sokn panaszkodnak az oldalon
az FF-ben az eszköztár menüben hiába törlöm ki ,a helye ott marad...
szerencsére volt egy korábbi mentésem és visszaállítottam, most nem frissítem.

(#16721) egykori válasza Krystal_s (#16720) üzenetére


egykori
őstag

Én arra gyanakszom, hogy az a téma amit használsz, veszett össze a frissített Notifierrel.

(#16722) Krystal_s válasza Krystal_s (#16720) üzenetére


Krystal_s
addikt

megoldottam...kicsit olvastam a kiegészítő fórumán és végül kilehet kapcsolni FF-en belül...

egykori: jaj dehogy :N azért mert pinkes a színe, semmi köze a funkciókhoz...
azért linkeltem az oldalt, mert sokan panaszkodtak erre az új funkcióra és mást is zavart. többségük inkább uninstallálta a kiegészítőt.

ui: lol most esett le h nem is linkeltem képet :) honnan tudtad h nem alap témát használok ? :DD

[ Szerkesztve ]

(#16723) egykori válasza Krystal_s (#16722) üzenetére


egykori
őstag

Nyílván nem tudtam, hogy milyen témát használsz, mivel régebben volt hasonló gondom, ezért ajánlottam figyelmedbe.

Konkrétan, a családunk egyik gépén is van ilyen Notifier és éppen ma frissítettem, de semmi hibát nem okozott (Foxdie témával).

(#16724) Krystal_s válasza egykori (#16723) üzenetére


Krystal_s
addikt

ez nem hiba, hanem egy újabb szolgáltatás...bele teszi magát az eszköztárba...láttam olyan böngészőt ,akinél kb 5 soros volt az eszköztár ,mert annyi szart telepített .nyilván azoknak nem tűnne fel még1 sor :D

WebMail Notifier
* added toolbar

és enyire tetszik az embereknek ! ->
"-how the hell take down the damn toolbar????m8 you are drunk when put this damn toolbar and no posibility to uninstal???...
-Dude… Why you gotta keep screwing with this thing ? Somebody is going to come up with an Add-On that does the same thing but where you don't have to fight it all the time. It's a great Add-On but we don't like changes that take over our browser like this...
-Like others, I too have just uninstalled after years of use because of the new toolbar.... If I wanted a f*cking toolbar, I'd install one. Stay clear of this junk until they get their sh*t together and give users the option to disable the crappy toolbar...."

[ Szerkesztve ]

(#16725) qdak


qdak
addikt

hello hol tudom azt kikapcsolni:
bizonyos oldalakon kiszedi teljes képernyőböl a mozillát magátol :S

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#16726) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Azt olvastam, hogy azért nem adták ki időben a 3.6.14-est több más okból kifolyólag, mert az Adobe pár új szolgáltatást sürget, amit már a 3.6.14-esben szeretnének viszontlátni, ilyen a

CSRF (Cross-site request forgery)

és egy link, hogy mi ez:

http://pezia.hu/content/2009/04/27/weboldalak_biztonsaga_3_csrf_cross-site_request_forgery

[ Szerkesztve ]

(#16727) BullZeye


BullZeye
veterán

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/thumbnail-zoom/

Ezt tudja valaki telepíteni? :D Nekem letöltődik 100% aztán megáll, és nem csinál semmit. Ha letöltöm és úgy akarom telepíteni, hogy behúzom gépről, akkor sem csinál semmit. Telepítő a rossz, vagy átmeneti üzemzavar FF4bétában?

(#16728) atesz117 válasza BullZeye (#16727) üzenetére


atesz117
aktív tag

Nekem b11-re felment simán.

Samsung Galaxy A34 5G

(#16729) Edween válasza BullZeye (#16727) üzenetére


Edween
őstag

nekem müxik ff b11, deviantart-on néztem

(#16730) Brutforsz válasza qdak (#16725) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A Beállítások > Tartalom > a JavaScript engedélyezése melletti Haladó > a Létező ablakok áthelyezése vagy átméretezése elől kiveszed a pipát.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#16731) koshmar


koshmar
őstag

Hát ezt nem értem...

Ma megint eltűnt a DownloadHelper-em, de most már a testreszabás menüben sincs ott, hogy esetleg visszahúzzam... :(((

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16732) WonderCSabo válasza qdak (#16725) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem Mozilla, Firefox. Beállítások -> Tartalom -> JavaScript -> Haladó -> Létező ablakok átmérezetése vagy áthelyezése elől ki a pipa.

(#16733) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Van egy ismerősöm, akinek olya problémája adódott a firefoxal, hogy nem nyit neki új lapot. HIába nyomkodja a ctrl+t, hiába nyomja meg a tabok sorában a + gombot nem nyi újat, de ha valamilyen weboldalon egy linkre jobb gombbal kattint, és rámegy az új lapon való megnyitásra, akkor megnyílik. Közbe én a saját foxomon kerestem erre utaló beállítást, de nem találtam, így tehetetlen vagyok. Ismerős, már újra is rakta a foxot, de így se megy neki. Mit lehetne tenni? :(

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16734) Brutforsz válasza Snowy_owl (#16733) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Találtam egy teljesen megegyező esetet. Itt - a szokásos eljárásokon kívül - az Ask toolbar eltávolítását ajánlják (természetesen, ha fent van).
Mivel ez egy meglehetősen agresszív jószág, így fordulhatott elő, hogy újratelepítés után is megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#16735) BullZeye válasza atesz117 (#16728) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, akkor valami kieg gubanc lesz, most nincs hozzá türelmem kitesztelni :D

(#16736) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok
Találkoztatok már olyan jelenséggel a Mozilla-ban hogy:
Rákattintok valamire és addig nem hajlandó betölteni, még elkezdeni sem, amíg az egeret meg nem mozdítom. Illetve csak akkor tölti be teljes egészében, ha állandó mozgásban van.
PL ha smile van az oldalon, az is csak akkor mozog, ha az egeret mozgatom. :Y
Ez mitől van, mi lehet a baj ? :F
Flash player?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#16737) Brutforsz válasza fezsoo (#16736) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Próbáld meg csökkentett módban elindítani a böngészőt, hátha valamilyen beépülő modul - különböző inkompatibilis toolbarok, illetve spyware-ek jöhetnek elsősorban szóba - csinálja, és akkor kiderül.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#16738) WonderCSabo válasza fezsoo (#16736) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én Firefox 4-ben hallottam egy ilyen bugról.

(#16739) fezsoo válasza Brutforsz (#16737) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Csökkentett módban minden oké.
De nem írt ki semmit hogy meg így nem is találtam semmit.
Bár ezt a részét nem ismertem a böngészőnek.
Hogy lehet ezek után megtudni hogy mi a hiba forrása ?

Firefox 3.6.13 verzió

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#16740) Brutforsz válasza fezsoo (#16739) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Először is a következőt javaslom:

Tiltsd le az összes kiterjesztést, majd egyesével kapcsold vissza őket, és amelyiknél jelentkezik, az lesz a hunyó.

Ha mindenképpen fennáll a jelenség normál módban, futtasd le az alábbi két kártevőkeresőt - telepítést egyik sem igényel, csak kibontod egy mappába - letöltöd, illetve frissíted az adatbázisukat, aztán mehet az ellenőrzés:
ClamWin
Spybot Search&Destroy

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#16741) virkir


virkir
veterán

Üdv

Meghüjjült a FF-m.
Kb. az utolsó két frissítés óta produkálja a hibajelenségeket, többszörös reinstall is volt sőt a 4-est is kipróbáltam annál csak a 3. hibát tapasztaltam hirtelen és igaz azt csak viruálisban.
Hibajelenség 1: Elfelejti a mentett jelszavakat illetve berak fantom usereket vagy például a mentett PH jelszónál az első megnyitásnál üres mindkét sor ha ráfrissítek a bejelentkező oldalra akkor meg beteszi.
Hibajelenség 2: Ha a menüsort elrejtem attól függ milyen kedve van vagy előjön Alt-ra vagy nem mikor milyen kedve van.
Hibajelenség 3: A PH-s scriptek közül nem megy az all:mark visited links települ de egyszerűen nem jelenik meg a futók között, csak és kizárólag a PH-n működik a többi oldalon meg nem. Ez csak az első reinstall-tól ilyen. A többi amit használok hibátlan minden oldalon.
Valakinek ötlete, hogy merre?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#16742) Brutforsz válasza virkir (#16741) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Az elsőre azt tippelem, hogy valamiért megsérülhetett a profilmappádban lévő signons.sqlite fájlod. Talán érdemes lenne - a teljes profil biztonsági mentését követően - exportálni a jelszavaidat, majd törölni az említett fájlt, (esetlegesen belekukkantani a létrejött cvs fájlba) és visszaimportálni.

A második hiba okának kiderítését úgy lenne érdemes elkezdeni, hogy a Hide Menubar kiterjesztésen kívül az összes többit letiltod, és megnézed, mit reagál erre az Alt billetnyű.

A harmadikra - mivel nem ismerem a 4-est - nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#16743) virkir válasza Brutforsz (#16742) üzenetére


virkir
veterán

Kösz a gyors választ.
Az elsővel csak annyi a gond, hogy a többszörös reinstal után mindig sérül?
A másodiknál meg nem használok kiterjesztést egyszerűen kiveszem a pipát, hogy ne jelenítse meg ráadásul ez menet közben jön elő random tehát indításnál még működik majd nap közben gondol egyet és nem megy csak ha újraindítom a FF-ot.
A harmadik hiba megvan a hármasnál is meg a négyesnél is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#16744) Brutforsz válasza virkir (#16743) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

De amikor újratelepíted, gondolom, a profilmappádat meghagyod vagy visszamásolod, így ugyanaz a fájlt fogja mindig használni.

A másodiknál nem értem, hogy akkor melyik menüsort tünteted el, egy képernyőmentést kérnék elpakolt állapotban.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#16745) qdak válasza Brutforsz (#16730) üzenetére


qdak
addikt

pont karbantartják az oldalt, de rem jo lesz köszönöm

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#16746) virkir válasza Brutforsz (#16744) üzenetére


virkir
veterán

Nem amikor újratelepítem akkor mindent letörölök és teljesen szűz FF-al indítok.

Ezt tüntetem el úgy, hogy kiveszem a pipát.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#16747) Brutforsz válasza virkir (#16746) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Azért álltam értetlenül a menüsor eltüntetése kiterjesztés nélkül előtt, mert a linuxos Firefoxban nincsen meg ez a lehetőség, de most megnéztem Windows alatt, és így már értem.

Úgy néz ki, hogy mindent jól csinálsz, így én kifogytam az ötletekből, remélem, jön valaki, aki tud segíteni.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#16748) BullZeye


BullZeye
veterán

Top 10 legidegesítőbb hibaüzenet egyike FF-hez kapcsolódóan, hogy tudom ezt teljesen megszüntetni?

(#16749) TFSi


TFSi
őstag

Nem tudom tapasztaltátok-e már, de újabban az FX4 nem tölti be normálisan az add-on oldalt és az adblock plusra azt írja, hogy inkompatibilis a beta 11-el... Egy pár frissen telepített gépre pedig igen jó lenne az adblock, de a 3.6-ra nem szeretnék visszatérni...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#16750) qdak válasza BullZeye (#16748) üzenetére


qdak
addikt

hát ezt egyik havernál szokta csinálni, ctrl alt del és kilövöd, utána inditod, mást sajna idáig nem tudtam

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.