Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!!

Firefox 3.6.11-et használok és a probléma az, hogy semmilyen előzmény nem jelenik meg a címsávban, nem lehet lenyitni se, illetve gépeléskor sem dobja fel a találatokat. Minden beállítás elvileg rendben van. Mi lehet a baj? Egy reinstallal próbálkozzak?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#14702) WonderCSabo válasza JoHnni (#14701) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> Diagnosztika.

(#14703) BullZeye válasza WonderCSabo (#14702) üzenetére


BullZeye
veterán

ejj már a linkeket is lespórolod? :P

(#14704) dqdb válasza BullZeye (#14703) üzenetére


dqdb
nagyúr

Írjak egy user JS-t, ami a hozzászólás ablakot kibővíti egy új gombbal, amely automatikusan beilleszti ezt a szöveget linkkel együtt? ;]

A YouTube Embed HD-t megnézem a napokban, csak lusta voltam azóta is a jelszavakat kimenteni a mostani Fx-ből, hogy utána profiltörléssel egybekötve ünnepélyesen áttérjek véglegesen az Fx4-re.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14705) WonderCSabo válasza BullZeye (#14703) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az már nem fért bele az egy percbe. :DDD

dqdb: Nekem Fx4-el nem akar menni a Y Embed HD, talán majd most ki tod deríteni, miért. Ja és az Fx4-el együttműködő GM dev builddel próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#14706) bandiras2 válasza JoHnni (#14701) üzenetére


bandiras2
senior tag

Nálam pontosan ugyanetz a probláma!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#14707) WonderCSabo válasza bandiras2 (#14706) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#14708) fatal`


fatal`
titán

Nem lehet valami skinnel, vagy valahogy kisebbre venni a fülek méretét? Úgy értem, hogy keskenyebb legyen, mert széles, és úgy több férne el egy sorban.

Szerk.: Semmi, tabmix plus ezt is tudja, ahogy a kuka ikont is. Bocs :)

[ Szerkesztve ]

(#14709) WonderCSabo válasza fatal` (#14708) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként ehhez nem kell Tab Mix Plus:

about:config -ban

browser.tabs.tabClipWidth
browser.tabs.tabMinWidth
browser.tabs.tabMaxWidth

(#14710) fatal` válasza WonderCSabo (#14709) üzenetére


fatal`
titán

Köszi :) Későbbiekben jól jöhet. Most úgyis fent volt, szóval jó ez így :)

(#14711) Dakos


Dakos
tag

Mit nem találnak már ki?!
Firefox bővítménnyel lehet kémkedni:[link]

[ Szerkesztve ]

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#14712) F34R


F34R
nagyúr

Operából lehet átvinni pl jeszómentést ? wand szerű dologra gondoltam

#14711 Dakos

Az Durva a hosszú linkeket amúgyis automatikusan rövidíteni szoktam , nem gondoltam volna hogy ilyen megeshet :Y

(#14713) WonderCSabo válasza F34R (#14712) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ennek semmi köze sincs a hosszú linkekhez.

Tudtommal nem lehet.

(#14714) HZoli87


HZoli87
veterán

Újrahúztam a rendszert és azt vettem észre, hogy a Direct3D 10 van már alapból bekapcsolva a legújabb nightly buildekben.

(#14715) WonderCSabo válasza HZoli87 (#14714) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, már egy ideje.

(#14716) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Chromeless UI

sweetlou6.wordpress.com

(#14717) dqdb válasza WonderCSabo (#14705) üzenetére


dqdb
nagyúr

Firefox: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0b8pre) Gecko/20101026 Firefox/4.0b8pre
Greasemonkey: 2010.10.19.beta

A következő módosítást kell elkövetni a scriptben:

findPlayers : function() {
var embeds = document.body.getElementsByTagName("embed");
for(i in embeds) {
var em = embeds[i];
if(em != null && em.src != null && em.src.indexOf("youtube") > -1) {
YTEmbedHD.ytEmbeds.push(em);
}
}
var objects = document.body.getElementsByTagName("object");
for(i in objects) {
var ob = objects[i];
if(ob != null && ob.innerHTML != null && ob.innerHTML.indexOf("embed") == -1 && ob.innerHTML.indexOf("youtube") > -1) {
YTEmbedHD.ytEmbeds.push(ob);
}
}
//If we have youtube elements, run the script!
if(YTEmbedHD.ytEmbeds.length > 0) {
YTEmbedHD.run();
}
},

Pár oldalon teszteltem, de nem biztos, hogy sikerült minden embeddelési módszerre tesztelni. Ha valahol nem menne, akkor szóljál, és ránézek.

------------------------------------------------------
Nem tudom, ki hogyan van vele, de a b8pre nekem olyan "darabosnak" tűnik. Gyorsnak érzetre is nagyon gyors, de ennek ellenére egyáltalán nem gördülékeny az egész :F

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14718) WonderCSabo válasza dqdb (#14717) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi!

Itt kinyírja a videót. :(

------------------------------------------------------

Rengeteg regression van, emiatt érzed így. P. időnként a görgetés szaggat, a tab animálás, csomó minden.

Más:

Úgy döntöttek, h. hagyják a Beta 7 relbranchet a francba, és a trunkból csinálják a Béta7-et. Ennek következtében csak béta7 blokkoló bugok landolhatnak a trunkon.

(#14719) F34R


F34R
nagyúr

Firefox 4.0b8pre latest trunk hoz kellene Vacuum Places Improved , nem találok seholsem :S

* Mióta van az hogy a GreaseMonkey és Firebug nem férnek meg egymás mellett és csontá fagyasztják a böngészőt

(#14720) dqdb válasza WonderCSabo (#14718) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem jól működött azon az oldalon is a korábban linkelt szoftververziókkal. Felraktam ide a teljes scriptet.

Maga a script amúgy törli a videót az oldalról és újra létrehozza olyan formában, hogy már képes rá beállítani event handlert. A videó minősége ugyanis csak a lejátszás megkezdése után kérdezhető le és módosítható.

F34R: köszi, ez fontos infó. A 4.0b8pre beüzemelése közben gondoltam a Firebug-ra is, de aztán - a fentiek alapján szerencsére - úgy voltam vele, hogy telepítem majd akkor, ha kell.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14721) xabolcs válasza WonderCSabo (#14718) üzenetére


xabolcs
őstag

WonderCSabo: csak azert valaszoltam a hsz-edre, mert te hoztad fol. leginkabb a temanak szol a hozzaszolasom.

amikor kettevagtak a trunk-ot es letrejott a beta7 relbanch, akkor azt azert csinaltak, hogy landolhasson egy csomo olyan bug ami nem beta7 blokkolo.

aztan most megint ott tartunk, hogy csak b7 blokkolo bug landolhat, mint amikor a fenti b7 relbanch agat letrehoztak. na jo, annyival vagyunk elorebb, hogy jo adag beta7 utani bug landolt.

sztem vert fognak izzadni mig stabilizaljak a trunk-ot. :U

es most nem fognak olyan helyzetbe kerulni, mint amikor ugy dontottek, hogy csinalnak egy beta7 relbanch-et?

johetnek a kommentek, mert nem csak WonderCSabo velemenyere vagyok am kivancsi! :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14722) scope2007


scope2007
addikt

hali!

szerintetek melyik a jobb, megbízhatóbb, használhatóbb jelszó kezelő főleg FFhez?

sticky password
Sxipper
AI roboform... ezt is nézegettem.. de erről már lemondtam.

a felső egy külön álló program.. igaz fizetős, de még ez beleférne.
Sxipper meg egy addon.. bár az is elég tetszetősnek tűnik.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14723) Brutforsz válasza scope2007 (#14722) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A kérdésedre nem tudom a választ, de azt igen, hogy a fizetős programnak van alternatívája a KeePass Password Safe nevű szabad szoftver személyében, ahogy láttam, nagyjából megegyezik a tudáskészletük.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14724) Matthewus válasza scope2007 (#14722) üzenetére


Matthewus
őstag

(#14725) scope2007


scope2007
addikt

köszi.. megnézem azokat is...
sticky password trialja eddig igen csak bejön... beépül a böngészőbe.. kitölti automatán a felhasználónév:jelszó tartalmakat és magától be is léptet... persze van egy fő password amit csak 1x kell megadni a program indításakor, és utána az összes tárolt jelszavak között böngészhetünk, rendszerezhetjük stb... gondolkodom, hogy megveszem... persze azért előtte körülkérdezek/tem... megnézem azokat is köszi

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14726) HZoli87


HZoli87
veterán

(#14727) remington2


remington2
senior tag

Hello!

Az a probléma a firefoxommal, hogy nagyon váratlanul nagyon hosszúra nyúlt a jobb klikkes menü. Nem én csináltam (remélem), valamiért mintha az összes, kiegészítőkhöz és böngészőhöz szükséges parancsot belerakta volna. Próbáltam az első hsz-es diagnosztikát, letiltottam minden kiegészítőt stb, de most is ilyen. A kép készültekor még aktívak voltak a kiegek, de a tiltás sem segít. Valami ötlet?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#14728) M3oH válasza remington2 (#14727) üzenetére


M3oH
addikt

[link] Tessek menueditor nevu addon, egyesevel be tudod allitani mit szeretnel latni.

(#14729) Fandango válasza remington2 (#14727) üzenetére


Fandango
veterán

Avast, NOD32, Comodo (foleg ha IS) kicsit tul sok vedelem egyszerre, ez nagyon nem ajanlott! :W

(#14730) Narxis válasza remington2 (#14727) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szedd le a 2 vírusirtóból valamelyiket, illetve nézd meg a Comodo antivírusát telepítetted-e... 1 vírusirtó bőven elég. :)

Thanos was right.

(#14731) Brutforsz válasza remington2 (#14727) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A forums.mozillazine.org oldalon találtam két sorstársadat, akik a következő vicces módon oldották meg a problémát:
A keresősáv lenyíló menüjében kiválasztották a Keresőszolgáltatások kezelése pontot, majd ott az Alapértelmezett értékek visszaállítása opciót. :D

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14732) vante


vante
aktív tag

Idén már nem lesz Firefox 4

[link]

(#14733) BullZeye


BullZeye
veterán

FF3.6-ban hogy lehet 2 teljesen külön álló FireFox jelszavait összefésülni? FF4-ben ugye SYNC-kel simán, de FF3ban milyen kieg kell hozzá ami nem baromlja szét teljesen?

(#14734) remington2 válasza Brutforsz (#14731) üzenetére


remington2
senior tag

Köszi, ez megoldotta a problémát. Az életben ki nem találtam volna, hogy ez a baj :DDD

A gépen lelki egészségéért aggódóknak: 1. Comodo csak tűzfal , 2. avast vírusok ellen 3. NOD ideiglenesen van fenn, időnként felrakok valami pluszt, és leellenőriztetem vele a rendszert. Ameddig egymás mellett vannak, kilövöm az egyiket.

Ha szemfülesek vagytok, észre lehet venni, hogy az avast viszont - állításommal ellentétben - nincs kilőve, és a nod sem, mert akkor utóbbinak piros, előbbinek piros x-el áthúzott lenne az ikonja. Ez azért van, mert újraindítottam a gépet, és úgy tűnik, hogy csak a "kikapcsolás a rendszer újraindításáig" opciót használtam az állandó védelmek lelövésénél.

Remélem most már látható, hogy lelkem tisztaságának fényességes ragyogása Isten napsugaras tekintete által kísért, és a lehető legtávolabb helyezkedik el a Pokol förtelmes bugyraitól. :DDD

Viszont gondolkodom rajta, hogy kell-e egyáltalán tűzfal, az avast nem jó arra is? Hálózatvédelme is van, az nem elég vajon?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#14735) atesz117 válasza BullZeye (#14733) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
A Sync jó a 3.6-ban is (én is azt használom Win és Linux között is), vagy a Last Pass.

Samsung Galaxy A34 5G

(#14736) Fandango válasza remington2 (#14734) üzenetére


Fandango
veterán

Ennek örülünk, hogy tudatában vagy mindennek. Avast csak akkor ha Internet Security mert abba van tűzfal. Na de elég erről, mert ez már más topicba tartozik. :))

[ Szerkesztve ]

(#14737) pete_21


pete_21
addikt

Felraktam én is az IE9 betat (főleg a frissítései miatt). FF-ben nem nagyon lettek szebbek a betűk, de van néhány hely pl. youtubeon a hozzászólások, előtte néhány sor kicsit el volt csúszva. Most már jó helyen vannak. :)
Szeretnélek megkérni titeket, főleg WonderCSabo és HZoli87 kollégákat (mert nektek elég szépen a betűk FF-ben is), hogy nézzétek meg, hogy a tietek szebb-e az enyémnél. Én néztem, de nem vettem észre különbséget. Azért ha van 1 percetek, nézzetek rá!
Most így néz ki az az oldal, amiről csináltuk a képeket.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#14738) HZoli87 válasza pete_21 (#14737) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam. (IE9 Platform Preview 6 lett telepítve, DirectX nincs fent, WU még nem futott le, 1 órája cseréltem a HDD-t a notebookban, még nem volt idő rá, nem látok amúgy nagy különbséget ...) :)

(#14739) 12-es csaj válasza remington2 (#14734) üzenetére


12-es csaj
senior tag

(#14740) robotjatek válasza pete_21 (#14737) üzenetére


robotjatek
tag

Szerintem most kb rendben van a dolog, nekem is így néz ki, mint ahogy már korábban linkeltem. Az about:supportban a Modified Preferences alatt ezek vannak:
accessibility.typeaheadfind.flashBar 0
browser.places.smartBookmarksVersion 2
browser.startup.homepage about:home
browser.startup.homepage_override.build ID20101028031831
browser.startup.homepage_override.mstone rv:2.0b8pre
extensions.checkCompatibility.4.0b false
extensions.lastAppVersion 4.0b8pre
gfx.direct2d.force-enabled true
gfx.font_rendering.directwrite.enabled true
layers.use-d3d10 true
network.cookie.prefsMigrated true
places.history.expiration.transient_current_max_pages 128801
privacy.sanitize.migrateFx3Prefs true
security.warn_viewing_mixed false
security.warn_viewing_mixed.show_once false

Csak az ADBlock plus kiegészítő van teelpítve.

Most, hogy így nézem a webglt is aktiváltam, mégsem jelenik meg az about:supportban. Ez normális?

Szerk.: pontosabban a shader valiator van kikapcsolva :B

[ Szerkesztve ]

(#14741) pete_21 válasza robotjatek (#14740) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ neked is, és HZoli87-nak is. Én se láttam nagy különbséget, de gondoltam, rákérdezek azért.
Viszont a 3.6-os FF még mindig jóval szebb...
Reméljük MS azért dolgozik a javításon. :U

(#14742) BullZeye válasza atesz117 (#14735) üzenetére


BullZeye
veterán

3.6-ban hogy? Mármint FF4-ben beállításokban ott van jobb oldalt a SYNC alapból, 3.6-ban kell hozzá valami kieg? Vagy hogy? Nem látom sehol ezt a lehetőséget :\

(#14743) Matthewus válasza BullZeye (#14742) üzenetére


Matthewus
őstag

(#14744) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok!

Apumat szeretném rávenni, hogy használjon FireFoxot, viszont nem tudom hogy kell átrakni a jelszavakat Internet Explorerből. Feltelepítettem az FF-et és a könyvjelzőket szépen automatikusan át is rakta, viszont semmi jelszó nincs benne. Kerestem google-ben a megoldást, de egyszerűen nem akadok rá. Ennyire nehéz lenne ez? Meg tudja valaki mondani, hogy tudom megoldani ezt?

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#14745) F34R válasza Hestiana (#14744) üzenetére


F34R
nagyúr

Xmarks

Goodspeed jóvoltából van is egy cikk róla

(#14746) Hestiana válasza F34R (#14745) üzenetére


Hestiana
tag

Jajj nagyon köszönöm, ezzel életet mentettél, mert különben még egy indoka lett volna miért ne cserélje le az IE 7.0-t !

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#14747) Matthewus válasza Hestiana (#14744) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt van egy leírás a jelszavak átrakásához: [link]

(#14748) F34R válasza Hestiana (#14746) üzenetére


F34R
nagyúr

Mindkét böngészőbe telepíteni kell , és account-ot kell létrehozni sajnos :S viszont ez biztos működik mert ott tárolja a jelszavakat, könyvjelzőket stb

(#14749) Hestiana


Hestiana
tag

Xmarks.com sajnos nem jött be, mert csak könyvjelzőket lehet átrakni, jelszavakat IE-vel nem (FFben viszont lehetne, érdekes).

És a leírás amit linkeltetek az nem jó, mert ahogy a képen is látszik, nincs köztük jelszavak mentése.

Úgyhogy ezek szerint mégsem olyan egyszerű, és még várom a javaslatokat.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#14750) dqdb válasza Hestiana (#14749) üzenetére


dqdb
nagyúr

A jelszavakat jellemzően nem szokták/tudják beimportálni másik böngészőből. Ezzel a programmal meg tudod nézni az elmentett jelszavakat, majd azokat kézzel felviszed Firefoxban:

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.