Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Dakos válasza WonderCSabo (#14899) üzenetére


Dakos
tag

Ha 0,3 jönne ki 1napra és 3 naponként mentenél egy-egy oldalt nekem még az is sok lenne mi hárman vagyunk tesók és 2év alatt jött össze az a 30 bár volt közben Windowcsere de a könyvjelzőket mindig lementettük.

[ Szerkesztve ]

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#14902) Predator666


Predator666
aktív tag

Na, kijött a 7. béta.
Tetszik, ahogy átszaabták a frissítést + leállítást (frissítést eddig nem találtam), illetve a lehetséges linkek az URL sávban jelennek meg, nem az oldal alján.
Ezek csak azok, amiket rögtön észrevettem. (eltűnt a szinkronizáció is ->ez egyébként mire is volt jó?)

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#14903) scope2007 válasza WonderCSabo (#14895) üzenetére


scope2007
addikt

én 1570 könyvjelzőnél járok... tervezem is kicsit leválogatni... fele tényleg nem kellene már, vagy halott.. csak nehéz rászánni magam... igaz tökéletes progi ez... már vagy 50et töröltem vele...AM-DeadLink

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14904) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Összegyűjtöttem az ~ összes fontos újdonságot Béta 6 óta:

A release notes-ból:

JägerMonkey, új, gyorsabb Javascript motor
WebGL (OpenGL-t támogató VGA szükséges, Linux támogatás még nincs, Intel VGA támogatása is a következőkben)
Bizonyos renderelési feladatok hardveres gyorsítása Direct3D 9-el Windows XP-n, Direct3D 10-el Windows Vistán és 7-en, és OpenGL-el Mac OS X-en (Linux következőkben)
Tökéletesített tipográfia az OpenType-al
HTML5 Forms API egyszerűsíti a webes űrlapok készítését

Egyéb jelentős változások:

544816 - A kombinált Megállítás/Ugrás/Frissítés gomb illesztése a címsorba
492544 - 'Beillesztés és ugrás' + 'Beillesztés és keresés' hozzáadása a címsor és a keresőmező kontextus menüjébe
587908 - A cél link mutatása a címsorban, ha egy hivatkozás felett van a kurzor
574688 - Státuszsor kicserélése az új Kiegészítősávra
602964 - új oldal töltést jelző throbber
603298 - Bing hozzáadása az alapértelmezett keresőkhöz
398776 - Oldal-specifikus értesítések (doorhanger notifications)

Az összes változás Béta 6 óta.

[ Szerkesztve ]

(#14905) WonderCSabo válasza Predator666 (#14902) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A szinkronizáció nem tűnt el, ott van a Firefox gomb menüjében, legalul.

H. mire jó? Szinkronizálja az előzményeket, könyvjelzőket, űrlapelőzményeket, jelszavakat, beállításokat több gép között, vagy Firefox Mobile-al vagy Firefox Home-al iPhone-on.

scope2007: A halott és duplikált könyvjelzőkre van egy nagyon jó kieg: CheckPlaces.

(#14906) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Boldog 6. születésnapot, Firefox! :)

Gézengúz: Első hsz -> Diagnosztika.

[ Szerkesztve ]

(#14907) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hali!

Feltettem a 7-es bétát és azt kell, hogy mondjam, nagyon f*sza! A hardveres gyorsítás valóban működik WinXP alatt, leellenőriztem. Azonban van egy olyan érzésem, hogy mehetne jóval flottabbul is. Lehetséges, hogy ha felraknám a 10.10-es Catalyst-ot, akkor nagy mértékben begyorsulna? Most a 10.4 van fent.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14908) WonderCSabo válasza huskydog17 (#14907) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem hiszem, de egy próbát megér. :)

(#14909) bok92


bok92
addikt

Helló!
Esetleg valami ötlet arra, hogy miért nem működik a SearchPreview ?Vagy van esetleg ehhez hasonló másik kiegészítő?

(#14910) bok92


bok92
addikt

Bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#14911) F34R válasza huskydog17 (#14907) üzenetére


F34R
nagyúr

Ahah HW layer gyorsítás van csak :( viszont nálam csúnyán szétesik görgetésnél ahol sok kép van. jah és WebGl demók mint Fishietank stb ugyan az mint 3.6 alatt :(

(#14912) WonderCSabo válasza F34R (#14911) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Fish IE Tank nem WebGL demó, hanem canvas demó...

Sajnos az XP-n a canvas nincs gyorsítva, mert azt főleg a D2D gyorsítja.

H. mit gyorsít fel a layers? Itt elolvashatjátok.

bok92: Pedig kompabitilisnak van írva. Nem akad össze más kieggel? (első hsz-> diagnosztika)

[ Szerkesztve ]

(#14913) bok92 válasza WonderCSabo (#14912) üzenetére


bok92
addikt

Most jött ki egy kisebb frissítés hozzá, és most minden ok :K
De azért kösz a segítséget.

(#14914) huskydog17 válasza WonderCSabo (#14908) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Majd ki fogom próbálni. Amúgy nagyon érdekes, hogy a jelenlegi Firefox 4 (részleges) hardveres gyorsítással renderelésben (jóval) lassabb, mint az Opera (10.63), pedig az utóbbiban nincs semmiféle hardveres gyorsítás és mégis sokkal könnyebben megy a finom görgetés és az oldal betöltés. Firefox alatt mintha nagyon megerőltető lenne a programnak a finom görgetés, szinte "vért izzad" alatta, miközben az Opera könnyedén görgeti folyékonyan az oldalt.
Ezt csak azért írtam, mert arra számítottam, hogy most az FF4 a GPU (részleges) segítségével sokkal gyorsabb lesz, de nem így történt. :F

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14915) scope2007 válasza WonderCSabo (#14905) üzenetére


scope2007
addikt

köszi.. ez tényleg jobb, mert eleve FF kieg...
már tesztelem is :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14916) F34R válasza WonderCSabo (#14912) üzenetére


F34R
nagyúr

Értem én de mégse Chrome miért tudja akkor ? persze ott is csak kapcsolóval 8-tól
Opengl keresztül FX-is megtehetné, még egy észrevétel , az miért oylan ha nyomsz egy f11-et teljes képernyős üzemmódot , akkor olyan mint a függönyt húznád szaggatottan megy fel a címsor.

(#14917) Móci


Móci
addikt

Ma én is kipróbálom az új bétát otthon, remélem a hatoshoz képest nagyon jó lesz.
A munkahelyi xp-s gépen elég gyorsan teszi a dolgát, meg vagyok vele elégedve.
Mondjuk az furcsa volt, hogy alulról eltűnt a töltést jelző csík, de nagyon hamar meg lehet szokni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14918) WonderCSabo válasza F34R (#14916) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Chrome OpenGL-t használ mindenhez, azért tudja. A Mozilla fejlesztői úgy gondolták, h. a legjobbat biztosítják az összes platformon (pl. 7-en a D2D sokkal jobb, mint az OGL), de XP-n csak OGL érhető el, és azt egyrészt erőforrás hiányában, másrészt a beledolgozott munka feleslegessé válása miatt (nem elég hatékony az OGL, meg az XP lassan úgy is kihal, ahol meg marad, ott úgyse menne a HW ACC), nem készítették el az OGL content accelerationt.

Nekem nem szaggat, egy pillanat alatt felugrik.

huskydog17: Nálam egyáltalán nem gyorsabb az Opera oldal betöltése, se a görgetése. Ha a hasonló eredményt akarsz elérni, rakd fel ezt a kieget.

Móci: Ezzel a kieggel az összes régi status bar funkció visszaállítható.

[ Szerkesztve ]

(#14919) Móci válasza WonderCSabo (#14918) üzenetére


Móci
addikt

Meglesem majd, de szerintem meg fogok barátkozni az új felülettel. A lapfüleken a kis vista-7 stílusú kör kimondottan tetszik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14920) huskydog17 válasza WonderCSabo (#14918) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Kösz, de már próbáltam ez ügyben kiegészítőket használni, de azokkal sem lehet utánozni az Opera-ét. Egyrészt a kiegészítőkkel való finom görgetés mindig jóval nagyobb CPU terheléssel jár, ráadásul mindig törik a kép, a mikro akadásokról nem is beszélve.

Amikor a Firefox-ban egy képekkel teli oldalon görgetek, akkor a képeknél mindig belassul a finom görgetés, de Opera-ban egyáltalán nem, de ez csak egy példa volt a sok közül. Nem tudom mi az oka, de nálam ez a helyzet. Ja és egyébként ha a FF Beta 7-ben bekapcsolom az "Prefer OpenGL" kapcsolót a layerseknél, akkor szétesik az oldal, szóval azzal használhatatlan.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14921) WonderCSabo válasza huskydog17 (#14920) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem is kell OGL, a D3D9 sokkal effektívebb, ahogy mondtam.

Móci: Örülök neki! :)

(#14922) misx


misx
senior tag

Üdv mindenkinek.
Van egy olyan problémám, hogy a Firefox az utóbbi napokban ha rákattintok, nem indul el, viszont a feladatkezelőben látszik, hogy "fut".
Több kiegészítőt letiltottam, újra is telepítettem, de semmi változás. Csökkentett módban ugyanez.. Néha-néha beindul pl. gép újraindítás után, de csak első alkalommal, utána már nem. Mitől hülyülhetett meg? Vírusírtó/tűzfal: Comodo Internet Security Premium van fenn, de ez már jóval régebben lett telepítve és nem találtam benne semmi gyanúsat.

Op.rendszer: Windows 7 Ultimate 64 bit
Konfig aláírásban.

Előre is köszi a tippeket én addig Chrome-ot használok ideiglenesen.

(#14923) F34R


F34R
nagyúr

Döntöttem Firefox-ra álok át :) néhány dolog kellene csak azokra már magam is rájöttem.
Következők kellenének biztonságos jelszótároló (most jelenleg a firefox sajátját használom - ha lehetséges vmi exporálhatós legyen ne kelljen újra elmentegetni) Mivel számít a kinézet is userchrome css -el szeretném kiszedni a fölösleges oldalakat(gombok, tabok kisebbé tétele favicon eltüntetése stb - csak nem tudom nagyon hogy is fogjak hozzá :S )

Még egy Idegesítő reklámok jelennek meg új ablakban :S kicsit idegesítő mindig új fx-nyílik.

Előre tössz :D

(#14924) M3oH válasza F34R (#14923) üzenetére


M3oH
addikt

biztonságos jelszótároló: lastpass. Neten tarolja a dolgokat, barhonnet, barmilyen bongeszovel elered. Van ra addon.
En csak adblockot hasznalok, de nagyon ritkan nyit uj ablakot, persze ez netezesi szokastol fugg, nalam ez nem jellemzo, problema.

(#14925) Lenry


Lenry
félisten

biztos én vagyok a béna, hogy nem találom, de nem találom.
hol állítom át az alapértelmezett keresőt?

tehát, hogy melyik keresőt használja, ha a címsorba nem URL-t írok
(valamikor átváltottam Bingre, de szeretném visszaállítani a Google-re)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14926) Krystal_s válasza Lenry (#14925) üzenetére


Krystal_s
addikt

a címsorban ahol kiírja a jelenlegi keresőt ott ha ráklikkelsz az ikonra ,legördülnek a keresők és a legalsó h : Manage search engine (kereső motor kezelése) ott a Move Up-al ha felülre rakod a google-t ,akkor nem teszi vissza alap keresőnek ?

(#14927) Lenry válasza Krystal_s (#14926) üzenetére


Lenry
félisten

most is a google van legfelül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14928) Krystal_s válasza Lenry (#14927) üzenetére


Krystal_s
addikt

és így sem ok ?->
"Keresőszolgáltatás választása
Úgy választhat új keresőszolgáltatást, hogy a jelenlegi ikonjára kattint, és a felbukkanó menüből választ egy másikat."
kipróbáltam és nálam működik

[ Szerkesztve ]

(#14929) Krystal_s válasza Lenry (#14925) üzenetére


Krystal_s
addikt

ha az utolsó megoldás sem működik ,akkor vmi nagyon átírta a beállításaidat. ha nem szeretnéd újra telepíteni, akkor az about:config-ban kell átírni pár értéket...
pl a browser.search.defaultenginename : Google

(#14930) Lenry válasza Krystal_s (#14928) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem kevered a dolgokat

van a címmező, a baloldali, meg a kereső, a jobboldali
a címmezőbe nem címet írsz (www.akármi.hu), hanem csak simán beírod, hogy kiskutyafüle, akkor a Firefox automatikusan átirányít a Google keresési találataira
az én nyűgöm, hogy az én Firefoxom a Binget használja a Google helyett, és példánál maradva ide irányít.

a a jobboldali keresőmezőben ott a Google és az működik is, de nekem most nem az kell

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14931) WonderCSabo válasza misx (#14922) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika.

Lenry: Pedig jól mondja. A keresőmezőben a Google ikon melletti kis ikonra kattintasz. -> Keresőszolgáltatások kezelése.

F34R: Mégis milyen gombokat akarsz eltüntetni? A faviconokat honnan akarod kiszedni?

Könyvjelzők eszköztárról ezzel lehet:

toolbarbutton.bookmark-item > .toolbarbutton-icon {
display: none;
}

A kisebb tabokra írok egy CSSt, ha lesz időm.

[ Szerkesztve ]

(#14932) Lenry válasza WonderCSabo (#14931) üzenetére


Lenry
félisten

hogyan tovább? a Google van legfölül, mégis a Bingre dob át, ha a címsorból keresek
sőt, töröltem is a Binget és újra is indítottam a Firefoxot azóta

about:configban is moddoltam
browser.search.defaultenginename - Google
browser.search.defaulturl - http://www.google.com/search?lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=

de konkrétan sz*rik rá

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14933) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jaa, h. te a címsorból akarsz keresni, és nem a keresőmezőből...

[link]

(#14934) Lenry válasza WonderCSabo (#14933) üzenetére


Lenry
félisten

igen, és ezt vagy háromszor is leírtam :U

keyword.url segített, köszi :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14935) WonderCSabo válasza Lenry (#14934) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bocsi, megzavart, h. a keresőszolgáltatásokkal babráltok, mert annak semmi köze a címsorból való kereséshez. Meg hosszú is volt az éjszaka. :)

(#14936) F34R válasza WonderCSabo (#14931) üzenetére


F34R
nagyúr

Oké köszönöm :R ,pl favicont a kerső mellől stb nagyon minimalt- akarok ami beleillik a litestep környeztebe PL

(#14937) WonderCSabo válasza F34R (#14936) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ok, majd megcsinálom.

Tehát alacsonyabb tabok, favicon a keresőmezőből ki - egyéb?

Könyörgöm, ne egy stb.-vel intézd el már ezt, honnét tudjam h. Te mit szeretnél? :F

[ Szerkesztve ]

(#14938) F34R válasza WonderCSabo (#14937) üzenetére


F34R
nagyúr

nem kell a home icon, a reload, leállítás gomb, azthiszem ennyi megfelel meg hogy fekete legyen azt meglehet ott csinál userchromba , mert stylish -t nem találtam dev build-be

Köszi

(#14939) leviske


leviske
veterán

Sziasztok. Újratelepítettem a rendszert és most azzal a problémával találtam szembe magam, hogy a Sync nem szedte le a fiókomból a jelszavakat, pedig úgy van beállítva, hogy azokat is szinkronizálja.

Ez a helyzet fog változni, csak legyek türelemmel, vagy pedig most a mentett jelszavaimat buktam? (Mondjuk csak egy hely van, ahova generáltam a jelszavam és már elfelejtettem, szóval nem feltétlenül lesz nagy probléma, csak ha már így lett beállítva, akkor... :F )

Egyébként 4.0B7-ről van szó, ha ez esetleg számít valamit. :DDD Előre is kösz a segítséget.

(#14940) Matthewus válasza F34R (#14938) üzenetére


Matthewus
őstag

A home, reload és a leállítás gombot egyszerű eltüntetni, nem kell userchrome-ba szórakozni. Nézet/eszköztárak/testreszabás, és áthúzod a megjelenő ablakba azt ami nem kell.

(#14941) WonderCSabo válasza F34R (#14938) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezeket a gombokat Te is el tudod tüntetni :

Jobb gomb a böngésző eszköztáron -> Testreszabás -> Belehúzod a feljövő ablakba azokat a gombokat, amik nem kellenek -> Kész.
Matthewus gyorsabb volt.

Feketére nem tudom megcsinálni; a favicont a könyvjelző és a keresőből eltüntetem, a tabokat alacsonyabbra rakom.

A Stylish egy az egyben u.a., mint a userChrome.css. Csak tudsz több Stylet használni, ki-bekapcsolni őket.

Nincs Stylish dev build, de megy a sima is, csak ki kell kapcsolni a kompatibilitás ellenőrzését.

leviske: Biztos jól van beállítva? És újratelepítés előtt be volt kapcsolva a jelszavak szinkronizálása?

[ Szerkesztve ]

(#14942) leviske válasza WonderCSabo (#14941) üzenetére


leviske
veterán

Biztos jól van beállítva és az újratelepítés előtt is be volt kapcsolva.

Közben már leszedte ezeket is, csak kb félóra késéssel. :DDD Még egyszer is kösz!

(#14944) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

scope2007: Ha a places adatbázist, és az összes egyéb más dolgodat át akarod helyezni egy másik meghajtóra, akkor: Első hsz -> Hogyan helyezhetjük át a Firefox profilját másik mappába/meghajtóra?

[ Szerkesztve ]

(#14945) scope2007 válasza WonderCSabo (#14944) üzenetére


scope2007
addikt

thx.. valahogy elkerülte a figyelmemet... pedig átfutottam srry...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14946) Fecogame


Fecogame
veterán

FF 3.6.12-nál csak nálam van az a hiba, hogy néha nem írja be a böngésző a jelszavakat a helyükre? Újratöltés után megint jó :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14947) 12-es csaj válasza Fecogame (#14946) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nem csak nálad.
Van, ahol nem tudom a jelszavamat (nem is csoda, mindenütt több, mint 10 karakter, kis-és nagybetűk, számok), s a FF nem mindig rakja be...

(#14948) F34R


F34R
nagyúr

Kössz WondercCsabo _0_

és itt egy kis reklámhelye :Mozilla Seabird

A fejlesztői oldal

(#14949) WonderCSabo válasza F34R (#14948) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs mit!

Ez a Seabird csak egy concept, méghozzá elég alaptalan. El kell felejteni, majd talán 10 év múlva lesz ilyen. ;)

(#14950) Edween válasza F34R (#14948) üzenetére


Edween
őstag

Kész lett a minimál FF?

Ha igen, lehet kérni egy screent? Thx

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.