Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) BullZeye válasza WonderCSabo (#14250) üzenetére


BullZeye
veterán

Veszett gyors ez a D3D10, Fishtankban a 20-23 FPS helyett 30-47 FPS lett. Viszont azt vettem észre, hogy hiába megy 36FPSel mérő szerint, így meg megakad, mintha laggolna. Nálam lesz a hiba, vagy más is tapasztalja? Friss W7 (2 napos) 10.9 ati driver, és üres profil.

Tab animálást meg sajnálom, hogy senki se vállalta el, de az a fura, hogy a videó amit linkeltem pont FF, úgyhogy valakinek ez már kész, akkor hh nem teszik azt bele? :\

(#14252) WonderCSabo válasza BullZeye (#14251) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az csak egy mockup, az a videó. Stephen Horlander készítette az animációt.

Nekem is időnként megakad a FishTank, de ez mindig is így volt. :(

(#14253) robotjatek válasza BullZeye (#14251) üzenetére


robotjatek
tag

Tényleg nagyon gyors. Nekem fishtankban 1000 hal mellett is megvan a 60FPS

(#14254) WonderCSabo válasza robotjatek (#14253) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azta, jó az a vidkari.

Nálam 14 FPS 1000 hallal.

(#14255) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy ha már elég régóta böngészgetek, akkor bizonyos időközönként belassul a böngésző, akár meg is akad egy-két másodpercre a görgetés vagy a gépelés.

Gondolkodtam, hogy mi lehet a probléma, azt tettem, hogy a gyorsítótárat kiürítettem, láttam, hogy 50 Mb-ra volt állítva a mérete alapbeállítás szerint, ezt levettem 0-ra, és újraindítottam a böngészőt. Most azt tapasztalom, hogy nagyon gyors, és nem lassul be később sem, mint ahogy azt eddig megtette.

Az lenne a kérdésem, hogy ha a gyorsítótár mérete 0, kvázi ki van kapcsolva, az jelent-e valamiféle problémát, illetve mi a különbség a gyorsítótárral vagy anélkül történő böngészés között?

Köszönöm előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#14256) WonderCSabo válasza EmberXY (#14255) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, nem értem, h. a gyorsítótár kikapcsolása miért gyorsítaná a böngészést - mert lassítja. Asszem a gyorsítótár célja miatt érthető, h. miért.

Az ilyen laggolások legtöbbször a túl nagyra nőtt places.sqlite adatbázis miatt szoktak lenni. Ha nem kellenek, töröld az előzményeket , használd a Vacuum Places Improved kieget.

(#14257) robotjatek válasza WonderCSabo (#14254) üzenetére


robotjatek
tag

Milyen felbontás? Nálam a ma már viszonylag kevésnek számító 1280*1024van

[ Szerkesztve ]

(#14258) WonderCSabo válasza robotjatek (#14257) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem sokkal több. 1366*768, nem emiatt kevesebb. A HD4330 ennyit tud, bár a 8800GTmen se sokkal több a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#14259) EmberXY válasza WonderCSabo (#14256) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig én csak a gyorsítótárat kapcsoltam ki, az előzményeket, cookie-kat, ilyesmiket nem töröltem, viszont az biztos, hogy most gyorsabb lett a böngészőm. :F
Vagy lehet, hogy a gyorsítótár törlésével az említett adatbázis is törlődött?
A gyorsítótár méretét mekkorára célszerű állítani?
Feltettem a kiegészítőt, amit mutattál, és használom is, köszönöm a segítséget. :R

Up the Irons!

(#14260) WonderCSabo válasza EmberXY (#14259) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A gyorsítótárnak semmi köze semmilyen mentett dolgodhoz. Az csak egy ideiglenes tár. A weboldalak letöltött elemeit ideig ott tartja a Firefox, így az újbóli lekéréskor gyorsabban tölti be a merevlemezről.

Pontosan hogyan kapcsoltad ki a gyorsítótárat?

(#14261) EmberXY válasza WonderCSabo (#14260) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerkesztés, Beállítások, Haladó, Hálózat, majd ezen belül a kapcsolat nélküli tárnál először egy "Törlés most", majd a "Legfeljebb XX Mb hely a gyorsítótárnak" soron levettem 0-ra az értéket, majd Bezárás, ezután újraindítottam a böngészőt, ez a beállítás azóta is él még, ezen felül feltettem a kiegészítőt, amit mutattál.

Up the Irons!

(#14262) BullZeye válasza WonderCSabo (#14254) üzenetére


BullZeye
veterán

Áh VGAnak nem sok köze van hozzá, legalábbis nálam hd4890-nél 150/200on IS proci limites, ami 2.4Ghz de csak ugye 1 mag. Szóval 1000/1100 és 150/200Mhz között semmi FPS különbség nincs :\ de 25%on hajtja procit 1 magot 100%on...

(#14263) WonderCSabo válasza EmberXY (#14261) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rendben. csak biztosra akartam menni, h. jó dolgot kapcsoltál ki. Igen. Bár nem értem ettől miért gyorsult be, akkor ott vmi gubanc van.

BullZeye: De bizony elég sok köze van a VGAnak hozzá.

(#14264) BullZeye válasza WonderCSabo (#14263) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy már a lehető legolcsóbb, belépő szintű DX10es VGA, ugyanarra képes mint egy csúcsmodell, legalábbis nálam tutira a proci limit miatt, de majd megnézem, hogy mi a helyzet ha felhúzom.

(#14265) EmberXY válasza WonderCSabo (#14263) üzenetére


EmberXY
addikt

Most a munkahelyi gépnél is kipróbáltam ugyanezt, eddig itt is jól megy (gyengébb gép, mint az otthoni), megnyitottam egy rakás oldalt, az oldalak frissítésekor valóban újra letölti a teljes oldalakat, de az internetkapcsolat elég jónak mondható, gondolom ezért nem tűnik lassabbnak... :F
Ezen a gépen Windows van, otthon Ubuntu-t használok, gondolom, a különböző verziók miatt van más-más menüpontban a gyorsítótár a két esetben (Itt az Eszközökben, otthon a Szerkesztésben van).
Nem értem, hogy mi lehet az oka, de tény, hogy gyorsabb (legalábbis egyelőre).

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#14266) F34R válasza WonderCSabo (#14254) üzenetére


F34R
nagyúr

Most akkor mivan nálam 100 + fps lenne . nem csak VGA-t tól függ , Ugy mint midnen alkalmazás szereti a nagy cache-t és Intel ebben nyerő meg kell hagyni :U

Meg mondjuk egy 3SLI ill. Crossfire esetén meg spurizni kezdenek v. mi ?

(#14267) BullZeye válasza F34R (#14266) üzenetére


BullZeye
veterán

FF egyenlőre még a 2 magot se tudja kihasználni, erősen kétlem, hogy SLI meg CF-et igen XDDD bár ne legyen igazam :P Egyébként én csak arra utaltam, hogy a D2D a processzort jobban eszi, ming a VGA-mat, egyenlőre. :)

(#14268) WonderCSabo válasza BullZeye (#14264) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, ez igaz lehet.

F34R: Igen, proci függő is lehet a dolog, de nálam csak 25%-on van, szóval azért annyira nem.

BullZeye: A D2D egyáltalán nem eszi a procidat. A procidat a FishTankben lévő masszív JS eszi.

(#14269) BullZeye válasza WonderCSabo (#14268) üzenetére


BullZeye
veterán

Na jó, de az hozzá tartozik. Gondolom JS nélküli D2D nem létezik, vagy igen? Ha nem, akkor végül is eszi a procit is, csak közvetetten :P

(#14270) WonderCSabo válasza BullZeye (#14269) üzenetére


WonderCSabo
félisten

???

D2D: 2Ds és vektorgrafikus API
JS: weboldalaknál használt legelterjedtebb szkriptnyelv

Már h. a rákba ne létezne egymás nélkül a kettő?

(#14271) BullZeye válasza WonderCSabo (#14270) üzenetére


BullZeye
veterán

Úgy, hogy feltételezem JS fogja működtetni a D2D tartalmakat, vagyis inkább az hívja meg. Tévedek? Vagy akkor JS nélkül is lehet D2D-t használni egy weboldalon? O.o

(#14272) WonderCSabo válasza BullZeye (#14271) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Húú, itt vmi nagy tévedés lesz.

Nincs olyan, h. D2D tartalom. A D2D csak egy API amivel gyorsítod az oldalon lévő tartalmak kirajzolását. Olyan mint a játékokhoz a D3D.

Amire te gondolsz, az a canvas, vagy SVG, amit JS-el szkriptelnek.

A végső kirajzolást (renderelést) végzi csak a D2D, de például Macen a Quartz végzi ezt, Chromeon meg az OpenGL.

(#14273) F34R válasza BullZeye (#14271) üzenetére


F34R
nagyúr

D2D pont ez gyorsítja , ha már a js motor nem teszi megfelelően a dolgát ;]
de inkább fontokat , scripteket, karakterekt , mint komplex grafikát arra ott a D3D (GPU -ból )
D2D (CPU-ból )

* Vki eltudná mesélni mi a külömbség a d3d9 és d10 között webesen! , mert gondolom teljesítménybe nem tér el csak kompatibilitásban (Vista/Win7 ) illetve 10 részletesebb és tovább bírja gyorsítani a GPU-t, de nem gondolom hogy itt renderelésnéál sokat számítana

vagyis IE9-en kívül m más OpenGl-t használ d2d-helyett ? ill firefox chrome D3D10 , Operánál meg nem tudom mi a helyzet OpenGl az tuti és sztem d3d9 lessz mert ott a régebbi vonalat is fejlesztik

[ Szerkesztve ]

(#14274) WonderCSabo válasza F34R (#14273) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A JS motor elég jól teszi a dolgát. De a D2D gyorsaságával amúgy sem lehet kiváltani a JS motort, ha túl lassú, mert egyszerűen a JS motor nem adja ki azokat az elemeket, amiket a D2D renderelne.

de inkább fontokat , scripteket, karakterekt , mint komplex grafikát arra ott a D3D (GPU -ból )
D2D (CPU-ból )

Jajj, ez komplett baromság.

A D2D hardveresen gyorsít. Csak és kizárólag. Az oldal összes elemének renderelését gyorsítja.

A D3D pedig az előre kirajzolt részleteket (layereket) rakja össze gyorsítva Fx4-ben.

De ez le van írva az első hszben.

Vki eltudná mesélni mi a külömbség a d3d9 és d10 között webesen!

A D3D9 Dx9-es hívásokat tud, a D3D10 dx10-eseket is. Egyrészt ezzel nagyobb lesz a teljesítmény is, ahogy a többiek megírták tapasztalatból is. Másrészt a D2D-vel sokkal jobban tud együtt működni a D3D10, ezzel még tovább növelve a teljesítményt, és csökkentve a hibákat.

A D3D nem renderel! Csak összerakja az előre renderelt darabokat.
A D3D9 és a D3D10 képe elvileg tökéletesen u.a. lesz. Max a D3D10 picit gyorsabban jeleníti meg, vagy több FPSt produkál.

(#14275) BullZeye


BullZeye
veterán

Jah oké, így már világos. Nem ástam bele magam még, majd ha szükségem lesz rá :P

Egy kérdés, ez csak nálam van, hogy időnként a könyvjelzők ikonjai megváltoznak? Példának okáért failblog.org ikonja PH-s lesz (faviconról beszélek). De most érdekes módon, egy FFtől független program (lightscreen) ikonja került be a Comixed helyére O.o

Ez mitől lehet? :) Nem állandóan jön elő, így sajna kitesztelni nem tudom, tök random, ha rákattolok akkor újra jó a favicon.

[ Szerkesztve ]

(#14276) WonderCSabo válasza BullZeye (#14275) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tom, vmilyen bug. Legújabb nightlyt használsz?

(#14277) BullZeye válasza WonderCSabo (#14276) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez konkrétan 3.6.10-nél jelentkezik.

(#14278) WonderCSabo válasza BullZeye (#14277) üzenetére


WonderCSabo
félisten

FF4-nél nem?

Passzolom, nem használtam 3.6-ot fél éve...

(#14279) Pizzu


Pizzu
aktív tag

Sziasztok

beállítottam a firefoxot és tényleg gyorsabb lett

no most olyan probléma lépett fel a hogy a youtube -nál csak zöld képet jelenít meg de hang van és belassul az egész gép.....

mit csináljak!?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14280) Pizzu


Pizzu
aktív tag

nem írtam jajj: 3.6.10-em van

feltelepítettem a 4-et is annál is

opera-nál is jajj

[ Szerkesztve ]

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14281) Pizzu


Pizzu
aktív tag

ez alapján

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14282) WonderCSabo válasza Pizzu (#14279) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mi alapján állítottad be?

Ne a próba témát linkeld be, az első hszben ott vannak a linkek. A próbából nem tudom mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#14283) Pizzu válasza WonderCSabo (#14282) üzenetére


Pizzu
aktív tag

előzményekből néztem vissza [link]

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14284) WonderCSabo válasza Pizzu (#14283) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. az a cikk nem jó, egyes esetekben gyorsaságot, más esetekben viszont jelentős lassulást okozhat. Vond vissza a változtatásokat.

Már egy ideje tervezek egy összfogó leírást erről.

2. Viszont annak a leírásnak semmi köze a videókhoz. Rakd újra a Flash playert.

[ Szerkesztve ]

(#14285) Pizzu válasza WonderCSabo (#14284) üzenetére


Pizzu
aktív tag

ujra raktam és én is ugy gondolom semmi köze hozzá

mégegyszer ujra rakom

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14286) WonderCSabo válasza Pizzu (#14285) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezzel uninstalláld a Flasht.

(#14287) Pizzu


Pizzu
aktív tag

azt írja ki install error encountered

[ Szerkesztve ]

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14288) Pizzu


Pizzu
aktív tag

2* mewgcsináltam és nem megy :(((

uninstall install

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14289) WonderCSabo válasza Pizzu (#14288) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miközben uninstalláltad és installáltad, ugye bezártál minden böngészőt?

Mutass egy screenshotot arról a zöld videóról.

(#14290) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Üdv!

Angol Firefoxban hogy kapcsolom be a magyar helyesírás-ellenőrzőt? Beállításoknál nem találom, de lehet csak én vagyok láma.

(#14291) WonderCSabo válasza Psychonaut (#14290) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#14292) Pizzu


Pizzu
aktív tag

természetessen igen

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14293) Psychonaut válasza WonderCSabo (#14291) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, ezt én is megcsináltam, de ugyanúgy aláhúz minden szót amit leírok.

SZERK: Pizzu: nekem működik a videó, FF3.6.10

[ Szerkesztve ]

(#14294) Pizzu


Pizzu
aktív tag

most már nem fagy be a gépem de még mindig nincs kép

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14295) WonderCSabo válasza Psychonaut (#14293) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na és be is kapcsoltad a kiegészítőkezelőben?

(FF4-ben sajna nem lehet, mer bugos)

Pizzu: Talán próbáld meg a bétát.

A hozzászólásodat tudod 5 percen belül szerkeszteni a (Szerkesztés) gombbal. 15 percen át tudsz szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#14296) Pizzu válasza WonderCSabo (#14295) üzenetére


Pizzu
aktív tag

na igen

azzal sem megy :(((

elindítok viruskeresést

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#14297) Psychonaut válasza WonderCSabo (#14295) üzenetére


Psychonaut
addikt

Természetesen bekapcsoltam.

(#14298) WonderCSabo válasza Psychonaut (#14297) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jobb gomb a szövegmezőbe -> Legalsú (languages) menüponttal válaszd ki a nyelvet.

Esetleg próbálhatod ezt az addont.

[ Szerkesztve ]

(#14299) Psychonaut válasza WonderCSabo (#14298) üzenetére


Psychonaut
addikt

Á, oké, így már jó lett. Bár nyilván azért töltöm le, hogy azt használjam, bekapcsolhatná magát. :F
Köszi!

UI: hasznosak az FF-es írásaid, én szívesen vennék egyet a hasznos kiegészítőkről, mert valljuk be, egy 2007-es cikk már nem igazán releváns ma.

(#14300) WonderCSabo válasza Psychonaut (#14299) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés.

Srácok:

Mindenki írja meg milyen kiegeket használ!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.