Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) WonderCSabo válasza F34R (#15950) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, télleg kár.

(#15952) klambi válasza klambi (#15939) üzenetére


klambi
addikt

:F :F :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15953) WonderCSabo válasza klambi (#15939) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem is felajánl letöltésre egy m3u fájlt. Nyilván az a gond, h. a streamet nem kezeli jó, még WMP beépülővel sem, csak az IE. :(

[ Szerkesztve ]

(#15954) pete_21


pete_21
addikt

Feltettem a D2D updatet, tényleg jobb lett a sötét háttéren a betűk olvashatósága. Viszont világos háttéren még mindig kicsit el vannak mosódva a GDI-hez képest. (Bár én egyet nagyítok rajta, szóval annyira nem zavar. Csak az, hogy ennyire nehéz lenne kijavítani? Ekkora gáz van a platformmal?). Majd talán az IE9-cel jön arra is javítás.

WonderCSabo: Tényleg nem rossz már a helyzet. Ahhoz képest, amilyen először volt, ahhoz képest már teljesen korrekt. Csak én úgy emlékszem, hogy az volt a D2D egyik előnye, hogy szebb lesz a megjelenítés, ami a betűknél nem jött be. :)

[ Szerkesztve ]

(#15955) WonderCSabo válasza pete_21 (#15954) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudom, h. mennyire gáz a dolog. Reméljük még javítgatnak rajta, de sztem a jelenlegi helyzet már elfogadható.

(#15956) #41133696


#41133696
törölt tag

Az miért lehet, hogy a Firefox Gmail Manager a másodlagos email címemmel pár napja nem jelentkezik be ? A dolog misztikumát tovább fokozza, hogy mind a két gépen ezt csinálja, és ugyanannál a címnél. Természetesen a jelszó jó, mert egyébként betudok lépni. Itt viszont hiába írom be, újból és újból ez jelenik meg .

(#15957) WonderCSabo válasza #41133696 (#15956) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Másnak is problémái voltak vele, a kieg fórumán kéne érdeklődni.

(#15958) #41133696 válasza WonderCSabo (#15957) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#15959) WonderCSabo válasza #41133696 (#15958) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez is egy megoldás. :)

Egyébként én azt csinálom, h. a Gmailt lerögzítem app tab-ra -> ha jön egy levél -> az app tab kék színűre vált -> odakattintok és ott a levél. :)

[ Szerkesztve ]

(#15960) vante válasza WonderCSabo (#15931) üzenetére


vante
aktív tag

-Akkor nem tudja senki sem feltenni valahova a frissítést? Mert én még mindig nem tudtam leszedni. Vagy olyan külsős oldal, ahol még szoktak MS frissítéseket feltenni, és ez már ott van?

- Most akkor február vége a FX4 kitűzött megjelenési időpontja?

(#15961) Steelmanus válasza vante (#15960) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hogyan kell hasznalni a Toldacuccot? Mindket levelcim boxba az en email cimemet kell meagni es ugy belinkelni, csak azert hogy mas is leszedhesse.

(#15960) vante A falj merete cc. 10 Mb ha kell elkuldhetem ha van olyan fiokod ahova befer.

Proba: Windows6.1-KB2454826-x64.msu

[ Szerkesztve ]

(#15962) fatal`


fatal`
titán

WonderCsabo:

Van egy bug a Quick Translator legújabb verziójában, jeleneted a fejlesztőnek?:) Nekem a nyelvek listája le van szűrve pár nyelvre (magyar, angol, német, orosz, nem tudom számít e), ilyenkor ha nyelvet váltok és fordítok egyet, majd vissza angolra, akkor a listában minden nyelvet hozzáad mégegyszer. Ha ugyanezt a műveletet megcsinálom mégegyszer, akkor már háromszor szerepelnek egészen újraindításig.

(#15963) Penge_4 válasza WonderCSabo (#15120) üzenetére


Penge_4
veterán

Most nézem, sokkal jobb. Támogat egy csomó metadata block-ot, amiket a Chrome vezetett be és az UI is jobban illeszkedik a 4-be.[link]

(#15964) WonderCSabo válasza Penge_4 (#15963) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az UI? ;) Milyen metadata blockra gondolsz?

hunfatal: Ezt úgy is tudod reprodukálni, h. csinálsz egy új profilt, és csak a Quick Translatort rakod fel?

(#15965) fatal` válasza WonderCSabo (#15964) üzenetére


fatal`
titán

Mindjárt kipróbálom. :) Gondolod, hogy egy másik kiegészítő kavarna be?

(#15966) fatal` válasza fatal` (#15965) üzenetére


fatal`
titán

Kipróbáltam, úgyis csinálja. Még, ami érdekes lehet, hogy nekem a kiegészítősáv ki van kapcsolva tehát nem ott van a Quick Translate, hanem felül a címsor mellett vannak a kiegészítők mint régen (keresőbox ki van kapcsolva, de a tiszta profilnál nem volt, így ez biztosan nem számít).

(#15967) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15964) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eddig nem vettem eszre mert nem valtogattam a nyelveket, angolt forditgatok vele, de igaza van hubfatal-nak kiprobaltam en is amit irt, uj profillal.

Nalam is a cimsor mellett van.

[ Szerkesztve ]

(#15968) egykori válasza WonderCSabo (#15959) üzenetére


egykori
őstag

Én meg közel egy éve ezt használom. Nem kell hozzá bekapcsolt Firefox. Eddig kifogástalanul működött.

(#15969) HZoli87


HZoli87
veterán

WonderCSabo

Engedj meg egy hülye kérdést a részemről, itt mit értesz Dx11 szoftveren? Link
(hardveres gyorsítás)

W7 alatt nekem kell még valamit külön telepítenem? :U

[ Szerkesztve ]

(#15970) WonderCSabo válasza fatal` (#15966) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Oké, szólok a fejlesztőnek!

HZoli87: W7 alapból tartalmazz a Dx11-et, de nem árt frissíteni. (és amint az utóbbi pédából láthatjuk, a Win frissítéseket is fel kell rakni)

[ Szerkesztve ]

(#15971) HZoli87 válasza WonderCSabo (#15970) üzenetére


HZoli87
veterán

Windows frissítés az alap nálam, DirectX-t eddig nem frissítettem, mert nem volt rá szükségem, ezentúl majd használni fogom. :)

(#15972) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15970) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiegeszites! Csak abban az esetben tortenik a hunfatal es altalam is produkalt hiba ha a Quick Translator ikonja felvan teve a cimsorba, tehat ha alul a kiegeszitosavon valtogatok nyelvet ez a hiba nem jon elo!

(#15973) WonderCSabo válasza Steelmanus (#15972) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kiegeszites! Csak abban az esetben tortenik a hunfatal es altalam is produkalt hiba ha a Quick Translator ikonja felvan teve a cimsorba

Címsorba? :F

(#15974) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15973) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocsanat a Eszkoztar-ra, ha a beallitasoknal bepipalom hogy mutassa az Eszkoztaron.
Tehat pontosan: csak akkor lep fel a fentebb emlitett hiba ha engedelyezve van az ikon elhelyezese az Eszkoztaron.

De csak ebben az esetben, tehat a Kiegeszitosavon is lathato es az Eszkoztaron is, ha csak a Kiegeszitosav-on van ahogy eredetileg is telepiteskor oda helyezi magat akkor jol mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#15975) WonderCSabo válasza Steelmanus (#15974) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na és ha csak az eszköztáron van?

(#15976) fatal` válasza WonderCSabo (#15975) üzenetére


fatal`
titán

Nekem csak ott van, kiegészítősávon nincs, ki is van kapcsolva.

(#15977) WonderCSabo válasza fatal` (#15976) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ok!

(#15978) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15977) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem is csak ott volt de a helyesmukodes erdekeben mar csak lent van a Kiegeszitosavon.

(#15979) vante válasza Steelmanus (#15961) üzenetére


vante
aktív tag

Köszönöm! :DDD

(#15980) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó lesz ez, gyerekek!

[link]

(#15981) BullZeye válasza WonderCSabo (#15980) üzenetére


BullZeye
veterán

nekem már most így néz ki O.o és 1 hete is így nézett ki

(#15982) WonderCSabo válasza BullZeye (#15981) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt kétlem.

(#15983) pete_21 válasza WonderCSabo (#15980) üzenetére


pete_21
addikt

Tetszetős. Ezzel már tényleg olyan simán olvasható lesz, mint a GDI-vel.
Minden elismerésem az övék. Ha az MS nem képes megcsinálni a javítást, akkor a Mozillánál megoldják máshogy. :R
(Vagy lehet, hogy a D2D-ből csak a subpixel AA-val lehet kihozni jobbat, és azt nem tudta az MS alapértelmezetten beleépíteni, és egyben alkalmazni? Bár elég hihetetlenül hangzik, hogy globálisan nem lehet, és minden alkalmazásnak külön meg kell írni...)

[ Szerkesztve ]

(#15984) HZoli87 válasza WonderCSabo (#15980) üzenetére


HZoli87
veterán

Az igen, nagyon szépek a betűk. :)

-----

W7 x64 alatt is ilyen szépek a betűk, mert látom a linken 32 bites van megjelölve, vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#15985) BullZeye válasza WonderCSabo (#15982) üzenetére


BullZeye
veterán

Jahm, szokásom hazudni ilyenről :) itt a kép, hogy nálam milyen:

Csöndben megjegyzem, hogy a jan 11. update sincs fent, mert azóta se ajánlotta fel nekem, fogalmam sincs miért. És az updatek között sem szerepel.

(#15986) Steelmanus válasza vante (#15979) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen.

(#15985) BullZeye Arra gondolsz amit linkeltem, a Windows6.1-KB2454826-x64.msu-ra?

(#15987) BullZeye válasza Steelmanus (#15986) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, nem tudom mit állítottam el win updaten, de valami nálam tutira nincs teljesen rendben.
W7 rc SP1-el, és ez az update nálam nem jelent meg :) majd utána nézek.

Jah Minefield új rekordot ért el memória fogyasztásban nálam :D 2.704.440KB

(#15988) Steelmanus válasza BullZeye (#15987) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt a fogyasztast hogy produkaltad?
Ott lesz az, ha fent van az SP1, menetkozben frissitette, csak nalad ha angolt hasznalsz akkor a Fontos frissites kozott ott volt nalam is ott volt, csak nem volt kijelolve, manualisan pipaltam be ha mar kuldtek :) Szivtam is vele egy alkalommal, vagy 20 mp-re lehalt a rendszer, azutan magahoztert, de dobott egy ATI-ra utalo hibajegyzest a naploba.

Keskenyebre tudtad mar allitani az ablakok kereteit? Link:

[ Szerkesztve ]

(#15989) vante


vante
aktív tag

Feltettem a 9-es bétát. Pozitívum, hogy visszakerültek a fülek a címsorba :C Ezáltal is jól néz ki, plusz helytakarékos is.

Észrevettem, hogy az éppen nem használt fülek követik a címsor színét. Mivel most csak virtuális gépen (xp) próbáltam ki, kérdezném, hogy win7-esen is ugyanígy fog kinézni?

Esetleg kikapcsolható lesz?

[ Szerkesztve ]

(#15990) WonderCSabo válasza BullZeye (#15985) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De nálad nem olyanok a betűk, mint az alsó képen... Az updatet tartalmazza a Win7 SP1 - nincs fenn nálad?

pete_21: Nem tudom, de mindenesetre a WIn updattel is sokat javult a dolog.

HZoli87: Win7/Vista x86, x64.ű

(#15987) BullZeye : Az SP1 már tartalmazza a frissítést.

vante: A 9-es béta még nem jelent meg.

visszakerültek a fülek a címsorba

Még sosem voltak ott.

Észrevettem, hogy az éppen nem használt fülek követik a címsor színét.

Bug, de a béta9-ben asszem nem lesz javítva. Winxp-n ilyen csak.

(#15991) BullZeye válasza Steelmanus (#15988) üzenetére


BullZeye
veterán

Magyar W7, magyar rcSP1-el, és jó pár hónapos SP1, ezért nem lehet benne alapból.
Megnzétem igen, fontos, és ajánlott frissítések között, a telepített frissítések, és a rejtett frissítések között is. Mind1, majd újra rakom, és akkor gondolkozok, hogy mi lehet a baj :)

Border-t pedig nem tudtam eltüntetni, haverom talált egy témát ami eltünteti teljesen, viszont akkor meg full screen-ben üres hely van a helyén, úgyhogy semmivel sem lett jobb.

(#15992) BullZeye válasza WonderCSabo (#15990) üzenetére


BullZeye
veterán

SP1 release candidate van de már vagy 2 hónapja, ez 2 hónapos frissítés lenne? És igazad van, nem ilyenek a betűk, hanem szebbek :)

(#15993) WonderCSabo válasza BullZeye (#15991) üzenetére


WonderCSabo
félisten

KB2454826 update is only for Windows 7 without SP1 RC or SP1 RTM/Final(when officially released) installed. If you already have Win7 SP1 installed, RC or RTM/Final you already have all the fixes and updates for Direct2D and DirectWrite.

You can check yourself from the KB article, the files were compiled on 02-Nov-2010. That means MS has been testing the updates for 2 months before releasing it yesterday.

Ha Nálad szebbek a betűk, azt jelenti, h. neked más tetszik.

(#15994) klambi válasza WonderCSabo (#15953) üzenetére


klambi
addikt

de eddig jól ment aztán néhányszor összeomlott aztán azóta nyista semmit nem akar azzal...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15995) egykori válasza WonderCSabo (#15990) üzenetére


egykori
őstag

Már éppen kérdezni készültem, hogy valamiről lemaradtam? De megadtad a választ:

"visszakerültek a fülek a címsorba"

"Még sosem voltak ott."

Nekem fenn van már egy ideje a stabilon kívül az aktuális béta és a 10-es pre Minefield, és sosem láttam a címsorban füleket. (A Norton eszköztár már megjelenik a helyén, de még sajnos nem működik ez utóbbiakban.)

Úgyhogy köszönöm a megnyugtatást.

(#15996) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló!

Windows és Firefox újratelepítés után nem működik a Firefox Sync. Szinkronizálásnál azt írja, ismeretlen hiba történt. Valakitől valami ötlet? Köszönöm.

(#15997) WonderCSabo válasza S-Attila (#15996) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fx 3.6-al, legújabb Sync kieggel?

(#15998) S-Attila válasza WonderCSabo (#15997) üzenetére


S-Attila
aktív tag

4.0 Beta 8. :B

(#15999) WonderCSabo válasza S-Attila (#15998) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld ki, h. milyen nightlyval!

(#16000) S-Attila válasza WonderCSabo (#15999) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ezzel működik, szinkronizál. Köszi. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.