Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) xabolcs válasza fatal` (#15246) üzenetére


xabolcs
őstag

visszajelzés: ezt mar en is megkerdeztem, csak feedback-kel :DDD

szoval nekem azert ment vissza mindig, mert a test pilot kiegeszito bekapcsolva volt.
remelhetoleg nalad is ez az ok.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15252) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Firefox 3.0.8-at hasznalok es valami nem stimmel vele. A picasa albumoknal a kis kepeket behozza, de mikor raklikkelek, bejon az oldal, minden ok, csak a nagy kep nincs ott. Semmilyen frissitest es kiterjesztest nem telepitettem mostanaban es IE8-al jonnek rendesen a nagy kepek is. Mi lehet a problema nem tudjatok veletlen? :)

(#15253) WonderCSabo válasza Lauda (#15252) üzenetére


WonderCSabo
félisten

első hsz -> diagnosztika

(#15254) xabolcs válasza Siriusb (#15204) üzenetére


xabolcs
őstag

megszenvedve bar, de a vegere jutottam a with-es peldanak, amibe utolag beleraktam az XMLHttpRequest-et is. :K
es ahogy dqdb irja, jatszhatsz regexp-pel, substring-gel, de akar dom-mal is az informacio kinyerese erdekeben!

de kozben megy level is, kieg-et csatolva :K

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15255) Lauda válasza WonderCSabo (#15253) üzenetére


Lauda
félisten

Olvastam, de abbol melyiket csinaljam?

(#15256) fatal` válasza Lauda (#15252) üzenetére


fatal`
titán

3.0.8? Miért nem frissíted?

(#15257) WonderCSabo válasza fatal` (#15256) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondjuk az már ne mis támogatott, szóval a kérdés jogos.

(#15258) Lauda válasza fatal` (#15256) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs vele semmi problemam, ez is most jott elo, nem tudom mi a baja. A 3.6-ost mar probaltam egyszer, de nagyitva van nalam a kep egy kicsit es az emotikonokat is nagyitotta, mosottak lettek, ez a 3.0.8 pedig nem csinalja.

(#15259) WonderCSabo válasza Lauda (#15258) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig az a valódi nagyítás. ;) Egyébként emiatt én nem kockáztatnám, h. talán kritikus sebezhetőségű browsert használok.

(#15260) Lauda válasza WonderCSabo (#15259) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, de ugy csunyak, egyebkent erdekes, hogy ez a verzio meg beken hagyja oket. Nem tudod mi lehet ezzel a picasaval? ;)

(#15261) dqdb válasza WonderCSabo (#15259) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 10-es Operában eredetileg én is utáltam a VEGA engine ezen újítását, aztán pár nap után megszoktam. Az nem megoldás, ha a Nézet > Nagyítás (vagy valami hasonló, angol Firefox van a gépemen) alatt bekapcsolod, hogy csak a szöveget nagyítsa?

A 3.0-s ág utolsó frissítése március végén jött ki, azóta az egy védtelen böngészőverziónak számít.

WonderCSabo: ez nem neked ment volna :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15262) WonderCSabo válasza Lauda (#15260) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondom, első hsz -> diagnosztika. De az is lehet, h. a régi verzió miatt szar, sőt...

dqdb: Tudtommal nincsen ilyen opció Firefoxban. :(

[ Szerkesztve ]

(#15263) Lauda válasza WonderCSabo (#15262) üzenetére


Lauda
félisten

Nemreg meg jo volt, szoval nem hiszem hogy emiatt van. Rohadt hosszu az a lista, nem tudom melyiket kell.

(#15264) dqdb válasza WonderCSabo (#15262) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] :F

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15265) WonderCSabo válasza dqdb (#15264) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én hülye csak a beállításokban néztem. De ez így marhára nem jó, mert csak a szöveget nagyítja, így nem férnek el a divben, és máris gáz lesz.

(#15263) Lauda : azt a listát végig kell csinálni, ha nem tudod.

[ Szerkesztve ]

(#15266) Lauda válasza WonderCSabo (#15265) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor hagyom a fenebe, annyit nem szenvedek vele. Ha veletlen rajovok mi volt, akkor jelezni fogom.

szerk: oksi, megprobalom megint, hatha sikerul valamit alkotni a nagyitassal, de majd csak holnap. :)

[ Szerkesztve ]

(#15267) WonderCSabo válasza Lauda (#15266) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rendben, mindensetre nagyon erősen javaslom, h. térj át a legfrissebb verzióra.

(#15268) fatal`


fatal`
titán

Újabb félig-hülye kérdés: Van valami kieg, amivel a tabok egymásra dobálásával lehetne groupokat létrehozni, mint a legújabb béta Operánál?

(#15269) WonderCSabo válasza fatal` (#15268) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tab Candy - addonként nem, csak Fx4-ben érhető el.

(#15270) Lauda válasza WonderCSabo (#15267) üzenetére


Lauda
félisten

Kozben frissitettem a 3.6.12-re. Az ugy jo, hogy a c-rol nem szedtem ki semmit, csak magat a programot uninstall, majd fel az ujat? Igy mindenem megmaradt. Erdekes modon az emotikonok se mosottak, lehet javitottak mar ezt? :F Ja es a picasa is megjavult. :D

(#15271) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van több változatban Firefox -om Adobe Flash -el és a nélkűl, ha az utóbbit használom ugye megjelenik egy sáv ha olyan oldalra megyek amihez kell pl ez a Plug-in kell. Hogyan lehet ezt a felesleges sávot eltüntetni?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15272) WonderCSabo válasza Lauda (#15270) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tök jó.

zoltanz: about:config -ban hozz létre egy plugin.default_plugin_disabled logikai változót, és állítsd false-ra. Indítsd újra a Fx-et.

[ Szerkesztve ]

(#15273) zoltanz válasza WonderCSabo (#15272) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi szépen. Lőn világosság. :D

Amúgy eleve false /Hamis/ értéknek hozza létre az FF.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15274) Lauda válasza WonderCSabo (#15272) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :D Egyebkent PH! alol nezve a forumot most is erdekesek az emotikonok, van amelyiknek negyzetes az oldala/alja, de nem szamit, gamepod alol szoktam nyomulni, ott meg tokeletes. ;)

(#15275) fatal` válasza WonderCSabo (#15269) üzenetére


fatal`
titán

Ez oké, de ez nekem lassú, ezért kérdeztem, hogy úgy mint operában, hogy fogom a fülsávon egymásra dobom a tabokat és kész, lenyiló listában csinál belőlük egy csoportot. De ha nem, akkor marad ez :)

(#15276) WonderCSabo válasza zoltanz (#15273) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, mert aki ezt hozzáadja, az false-nak akarja valszeg.

Lauda: Csinálj már egy screenshotot léci.

hunfatal: Nekem is tetszik az Opera megoldása, a Tab Candy sajnos sztem nem kiforott (meg lassú is), elég sokan gondolunk így a tesztelők között. A tabstripen jobb gombbal kattintva tudsz áthelyezni füleket a kontext menüvel, talán az a leggyorsabb. (áthelyezés új csoportba)

Sajna a drag and reorder se megy még, nem hogy az egymásra pakolászós csoportosítás. :(

[ Szerkesztve ]

(#15277) dqdb válasza WonderCSabo (#15276) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem is tetszik az Opera megoldása, a Tab Candy sajnos sztem nem kiforott (meg lassú is), elég sokan gondolunk így a tesztelők között.
A tab candy látványos, hasznos is lenne, de a megvalósítás valahogyan nem az igazi. Az Opera megoldása kevésbé látványos, de hatékonyabb. A kettő együtt alkotna egy tényleg tökéletes megoldást: tab stacking a megnyitott, olvasásra váró fülek összegyűjtésére, tab candy pedig a multidesktophoz hasonló független fülcsoportok létrehozására.

Operában a mai snapshotban szúrták el az én szememben a tab stackinget: automatikusan létrehoz egy csoportba az adott fülről nyitott összes fülnek. Remélem ez a módosítás csak opcionális lesz, mert most a downgrade-en agyalok.

Lauda: szerencsétlenül jön ki néha nem megfelelő felbontású képnél az átméretezés, Operában is néha megjelenik alul vagy jobb oldalt egy 1 pixel széles fekete vonal nagyítást használva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15278) Lauda válasza WonderCSabo (#15276) üzenetére


Lauda
félisten

:) :F

(#15279) WonderCSabo válasza dqdb (#15277) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Teljesen egyetértek! A Tab Candyben még az zavar, h. teljesen olyan lenne, mintha nem is az Fx-hez tartozik, egy átlaguser számára rohadtul nem triviális, h. mit csinál, h. működik.

Lauda: itt nem is nagyítottál rá.

[ Szerkesztve ]

(#15280) Lauda válasza WonderCSabo (#15279) üzenetére


Lauda
félisten

Most hogy nezem, igazad van es azert jo a gamepod alol, mert ott alapon van, a ph alatti meg kicsit nagyitva. Ha abbol is visszaveszek akkor jo, marad igy akkor. :)

dqdb jah, erdekes amugy, mert ha tovabb nagyitom, akkor a kockasodas eltunik, viszont egyre mosottabb lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#15281) dqdb válasza Lauda (#15280) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyszer játszadoztam vele, az eredeti kép méretétől és a nagyítás mértékétől függött, hogy megjelenik-e a keskeny fekete vonal (például 160%-nál és 180%-nál volt, de 170%-nál nem, és hasonlók). Én emiatt (és a rosszabb minőségű képnagyítás miatt) bináris használom a zoomot: vagy 100%, vagy 200%.

Most próbálkoztam kicsit Operában az eset reprodukálásával, de nem sikerült összehozni. Elképzelhető, hogy már javították.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15282) Lauda válasza dqdb (#15281) üzenetére


Lauda
félisten

Jo otlet, koszi szepen! ;) Engem kicsit zavar, ha mosottak az avatarokes az emotikonok, szerintem hagyom igy alapon. ;)

WonderCSabo Szia! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15283) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Van olyan Youtube userJS, amivel a chaneleken is automatikusan max felbontásra állítja a videót?

(#15284) Matthewus válasza WonderCSabo (#15283) üzenetére


Matthewus
őstag

Yays!
Van amikor nem állítja át 1-2 chanelen, meg sima videóknál sem, de az esetek többségében működik. Ráférne egy frissítés.

(#15285) WonderCSabo válasza Matthewus (#15284) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszönöm, Te nagyon otthon vagy ebben a Youtube userJS témában. :) Ez műxik a sima Youtube oldalakon is? - a válasz igen, ott van az oldalon, LOL már én is write-only leszek.

Más:

egy nagyon fontos bug landolt most - az in-content UI!!!

[ Szerkesztve ]

(#15286) Matthewus válasza WonderCSabo (#15285) üzenetére


Matthewus
őstag

Igen.

(#15287) WonderCSabo válasza Matthewus (#15286) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bassus, nem megy Fx4-el. :O dqdb, esetleg ha van időd, ránézel?

(#15288) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

in-content UIt akarok minden panelre (beállítások, letöltések, könyvjelző kezelő, stb) most! Sajna ez cask Fx.next-ben lesz benne... :(

[ Szerkesztve ]

(#15289) dqdb válasza WonderCSabo (#15287) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ránézek holnap, de csak annyit ígérhetek, hogy YT player oldalán élesztem fel, ami remélhetőleg elhozza a channels oldal meggyógyulását is. Ezt azért mondom, mert már láttam a channels oldal struktúráját, és nem érzem magam elég erősnek és időmilliomosnak, hogy nekiessek széthegeszteni azt a masszát ;)

#15288: tudsz mondani egy pontos verziószámot? Az imént frissült nálam a b8pre, és még nagyon nem így néz ki.

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0b8pre) Gecko/20101206 Firefox/4.0b8pre

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15290) fatal` válasza WonderCSabo (#15276) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, végülis egyelőre párhuzamosan használom a legújabb Opera buildel, meglátjuk majd, de az Opera villámgyors GUIja miatt még mindig inkább arra húzok. :) Mindkét böngészőnek megvannak az előnyei.

(#15291) fatal` válasza dqdb (#15277) üzenetére


fatal`
titán

"Operában a mai snapshotban szúrták el az én szememben a tab stackinget: automatikusan létrehoz egy csoportba az adott fülről nyitott összes fülnek. Remélem ez a módosítás csak opcionális lesz, mert most a downgrade-en agyalok."

Igen ez olyan mint az IE8 színezése, pár órája használom az új buildet, szokható ez is. De remélem ez a része kikapcsolható lesz, mert az előző verzió jobban tetszett.

(#15292) WonderCSabo válasza dqdb (#15289) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a legújabb hourly-ban van benne, a holnap nightly buildben lesz benne.

Köszi.

hunfatal: Sajnos az Fx GUIja nem a leggyorsabb, ennek 2 oka van:

- XUL, XBL, CSS, SVG, JS-ben van megírva
- egy processzben fut a contenttel

Elhibázott lépésnek tartom, h. ez ellen az Fx4-ben nem tesznek semmit.

(#15293) Narxis


Narxis
nagyúr

Beta8 kint van már?

Thanos was right.

(#15294) WonderCSabo válasza Narxis (#15293) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs. Blockers. Most vmi JPAKE tartja vissza, akármi is legyen az.

ha kijön, az ITCafé is megírja.

(#15295) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#15294) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A JPAKE egy bizonyos jelszavas titkosítás, ami a Synchez kell, nem akarok belemenni, mert nem is értem pontosan.

(#15296) dqdb válasza WonderCSabo (#15292) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez a legújabb hourly-ban van benne, a holnap nightly buildben lesz benne.
Köszi, akkor holnap mindenképpen ránézek, mert kíváncsi vagyok.

Sajnos az Fx GUIja nem a leggyorsabb, ennek 2 oka van:

- XUL, XBL, CSS, SVG, JS-ben van megírva
- egy processzben fut a contenttel

Elhibázott lépésnek tartom, h. ez ellen az Fx4-ben nem tesznek semmit.
A Jaegermonkey ezen is sokat segít, hiszen nem mindegy, hogy a keretrendszer milyen sebességgel fut. A könnyű bővíthetőséget a XUL teszi lehetővé, mert script alapú, de a XUL az oka annak is, hogy lassú a GUI, mert script alapú. A Jetpack alapú bővítmények minél gyorsabb elterjedése azért lenne jó, mert eléggé nagy tehermentesítést jelentene, ha eddigi script alapú közvetítő rétegek helyett az addonok közvetlenül natív kóddal kommunikálnának.

Az Fx4-ben érezhetően gyorsult az alkalmazás általános sebességérzete (nem szintetikus tesztekre gondolok, hanem - szépen szólva :) - a használat közben felhasználói élményfaktorra), egy gyárilag beépített smooth scrollal és egy rakás kényelmet szolgáló bővítménnyel tudná hozni azt az UX-et, ami miatt az Operát szeretem.

Azon csodálkozom, hogy eddig nem írtak XUL → natív kód közötti fordítót (vagy csak nem tudok róla).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15297) xabolcs válasza dqdb (#15296) üzenetére


xabolcs
őstag

csak a jetpack-os reszre:
szerintem jetpack meg keves ahhoz, hogy komolyabb kiegeszitoket lehessen benne/vele irni. :(

remelem tevedek. :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15298) WonderCSabo válasza dqdb (#15296) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Jaegermonkey ezen semmit se segít. Egyrészt mert ki is van kapcsolva a chrome-ra... Másrészt a JS team tesztelte, és a JM nem volt gyorsabb a chrome-on a TM-nél. Persze a TM Fx4-es változata magában gyorsabb az Fx3.x-nál, szóval vmennyire igazad van.

Természetsen egyetértek, az Fx4 gyorsabb, reszponzívabb, az egész UX sokkal jobb mint az Fx3.x-nél. De sajnos az előbb említett okok miatt szörnyeb be tud lassulni. Egy pl.:

- töltesz egy odlalt
- közben megnyitsz egy új fület
- az animációja szaggatni fog, mivel a JS motort lefoglalja az oldal betöltésekor futó szrkiptek

Ezt pl. chrome-content processz szeparációval totál lehetne oldani. És meg is fogják, de az Electrolysison való munka csak egy pár napja kezdődött el...

Persze, h. marha jó dolog a XUL, talán a legjobb dolog az Fx-ben, de sajnos ez a nagy hátulütője van.

Azon csodálkozom, hogy eddig nem írtak XUL → natív kód közötti fordítót (vagy csak nem tudok róla).

Tudtommal nem, bár hirtelen nem is tudom elképzelni, hogyan működne úgy (bár a JS fordítókat se tudtam ezelőtt...)

A Jetpack alapú bővítmények minél gyorsabb elterjedése azért lenne jó, mert eléggé nagy tehermentesítést jelentene, ha eddigi script alapú közvetítő rétegek helyett az addonok közvetlenül natív kóddal kommunikálnának.

ööö, milyen natív kód?

xabolcs: Nem, egyáltalán nem tévedsz, a jetpack nem tud mélyebben belenyúlni az Fx-be, egy picit kibővített userJS-ek ezek, a lényeg itt az egyszerű írhatóságon van.

(#15299) dqdb válasza WonderCSabo (#15298) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Jaegermonkey ezen semmit se segít. Egyrészt mert ki is van kapcsolva a chrome-ra...
Na, ezt nem tudtam. Nekem annyira természetesnek tűnt, hogy az Fx sebességérzetét itt tudják a legjobban növelni, ergo külön optimalizálják is erre, de nem.

Ezt pl. chrome-content processz szeparációval totál lehetne oldani. És meg is fogják, de az Electrolysison való munka csak egy pár napja kezdődött el...
Sajnos másnak sem jön be teljesen a CPU idő thread-szintű igazságos elosztása: Opera alatt ha az egyik fülben megnyitok egy 500+ hozzászólásos blog.hu oldalt, akkor az egész böngésző képes lemerevedni pár másodpercre. Betöltés után már minden szép és jó, de valahol az oldal feldolgozása megállítja az Operát nálam.

A Jetpack alapú bővítmények minél gyorsabb elterjedése azért lenne jó, mert eléggé nagy tehermentesítést jelentene, ha eddigi script alapú közvetítő rétegek helyett az addonok közvetlenül natív kóddal kommunikálnának.

ööö, milyen natív kód?
Akkor én téves feltételezésben éltem :B Végig azt hittem (már nem emlékszem, honnan szedtem ...), hogy a Jetpack API Fx oldali felületét natívan írják meg, hogy bár limitáltabb a mostani addonoknál, cserébe kisebb erőforrásigénnyel képes működni (és itt CPU-ra gondolok elsősorban, nem memóriára). bónuszként meg támogatja a dinamikus betöltést. Lehet, hogy el kellene olvasnom egy mélyebb szintű Jetpack leírást :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15300) WonderCSabo válasza dqdb (#15299) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De itt nem csak threadeket, hanem külön processzeket fognak használni, mint a plugin-container esetében.

Nos, lehet, h. igazad van, és én nem tudok róla. Mindenesetre Google semmi ilyesmit nem dob ki.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.