Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) Hasaggymeg válasza WonderCSabo (#15099) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Csinálom is. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#15102) Steelmanus válasza pete_21 (#15094) üzenetére


Steelmanus
addikt

En pedig sosem lepek be a Gmail fiokba, mert TheBat-el szedem le a leveleimet.
Nalam megy rendesen Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:2.0b8pre) Gecko/20101124 Firefox/4.0b8pre
De mindjart kiprobalom ugy ahogy Ti is teszitek.

[ Szerkesztve ]

(#15103) WonderCSabo válasza pete_21 (#15100) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pontosan hogyan kell reprodukálni a bugot, mit kell kapjak és minek kéne megjelennie?

(#15104) Steelmanus válasza pete_21 (#15094) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megkovetlek igazad van, igy ahogy irtad es ahogy dqdb kiprobalta mar nalam sem jo.
Elnezest erte, viszont ha be sem vagyok lepve a Gmail-be ugy mukszik.

(#15105) pete_21 válasza WonderCSabo (#15103) üzenetére


pete_21
addikt

Ezekkel a keresőszavakkal próbáld, és a második oldalon vannak ezek. A bekeretezettek közül bármelyikre kattintok, nem történik semmi, vagyis nem jeleníti meg a többi találatot.
És most már kiderült, hogy ezzel nem vagyok egyedül.

Steelmanus: "Elnezest erte, viszont ha be sem vagyok lepve a Gmail-be ugy mukszik."
Akkor a hiba nálad is jelentkezik? És nálad is akkor, ha nem vagy Gmail-be bejelentkezve? Vagy nálad pont fordítva?

(#15106) WonderCSabo válasza pete_21 (#15105) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL, én totál félreértettem a problémádat...

Angol Googlen műxik (google.com)

És/vagy ha bejelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(#15107) pete_21 válasza WonderCSabo (#15106) üzenetére


pete_21
addikt

Hogy értetted félre? Mármint mire gondoltál? :)

Szóval akkor magyar Googlen, Gmail-ből kijelentkezve nálad se működik?

(#15108) WonderCSabo válasza pete_21 (#15107) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így van. Akkor megerősítitek, h. más böngészőben műxik?

Nálam így van:

magyar - nincs bejentkezve : nem működik a gomb
magyar - bejelentkezve : megy a gomb
angol - bmelyik: megy a gomb

Más böngészőben minden esetben megy.

(#15109) dqdb válasza WonderCSabo (#15108) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az angol felületet nem néztem meg, de a legfrissebb nightlyban ez a helyzet, míg a legfrissebb Opera snapshotban tökéletesen megy.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15110) WonderCSabo válasza dqdb (#15109) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés, nyitok egy bugot.

Múltkor elég sokat szenvedtem, mire elhitték, h. bug.

(#15111) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Bug 614864 - "Show more results" is not working on Hungarian Google

Erősítsétek meg Bugzillán.

(#15112) pete_21 válasza WonderCSabo (#15111) üzenetére


pete_21
addikt

Én csak most regisztráltam Bugzillára, szóval nem vagyok járatos. De: hogy kell megerősíteni? :U

(#15113) WonderCSabo válasza pete_21 (#15112) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Írsz egy hozzászólást angolul, melyben leírod, h. megerődíted, h. reprodukálni tudod a bugot.

(#15114) Steelmanus válasza pete_21 (#15105) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam is ugy jelentkezik mint Nalad, eloszor belepek a Gmail-be, majd nyitok egy uj fulet beirom hogy prohadver firefox ekkor mikodik a + / - gomb, vagyis kibovul ill bezarul, am ha kozben kilepek a Gmail-bol mar nem reagal +/- gomb semmire azon a fulon ahova beirtam azt a ket szot.

(#15115) Hasaggymeg válasza WonderCSabo (#15099) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az elsőt megpróbáltam,nem működött.Simán letöröltem a Flash Player-t,újratelepítettem,de semmi.Majd otthon megpróbálom a 2. tippet,a square-t,hátha jobb lesz.
Olvasom azt majd kézzel kell frissíteni,az nem nagy hátrány?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#15116) WonderCSabo válasza Hasaggymeg (#15115) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De, mert kézzel kell frissíteni. :U

(#15117) xabolcs


xabolcs
őstag

az frissito URL-en talalhato uj 0.1b6-s verzioju Scriptish es a 4.0b7 nem szereti egymast. :(

inditas utani kepek:

ugy ahogy atfutottam az issue-kat, de nem talaltam ideillot, ugyhogy visszaraktam az 0.1b5 verziot az automatikus frissitest pedig kikapcsoltam: az nem olyan szep, mert meg a statusbar-on terpeszkedik, de muxik. :D

emlegettek 0.1b7pre verziot, azt nem kerestem meg, nem probaltam ki.
raerek megvarni a javitast.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15118) WonderCSabo válasza xabolcs (#15117) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#15119) xabolcs válasza WonderCSabo (#15118) üzenetére


xabolcs
őstag

ismerem. :K (es most nem akarok visszavaltani ra)

egyelore (beta8-ig, javitasig) boven megfelel a scriptish 0.1b5-os valtozata.
mondhatni csak "tajekoztatasul kozoltem" a beta7 + scriptish hasznalokkal, hogy ovakodjanak a 0.1b6-os valtozattol! ;)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15120) WonderCSabo válasza xabolcs (#15119) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként mit tud ennyire a Scriptish, h. nem váltasz vissza a működő GM-re?

(#15121) xabolcs válasza WonderCSabo (#15120) üzenetére


xabolcs
őstag

egyszeru lojalitas miatt. :B
szeptember kornyeken nem volt problemamentes a gm-nightly es az aktualis FFbeta kapcsolata.

mivel beta tuzrokat hasznalok a mindennapi bongeszesemhez, ezert a stabilitas miatt, amit akkor a scriptish tudott, valtottam scriptish 0.1b2-re.
scriptish elott pedig a te altalad kuldott, atbuheralt 3.6-os gm-et hasznaltam. es ha nem csalnak az emlekeim, akkor azt vagy az egyik beta valtas nyirta ki, vagy valamiert frissult s az rontotta el.

azota jo volt idaig, s ez a mostani verzio betegeskedett amig felul nem csaptam az 0.1b5-tel.
de mindjart megnezem, hogy mit szol egy ures profilhoz... :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15122) WonderCSabo válasza xabolcs (#15121) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, annyi szent: a GM nightly tökéletesen műxik (nem a buherált)

(#15123) xabolcs válasza WonderCSabo (#15122) üzenetére


xabolcs
őstag

gondoltam, hogy muxik, hiszen ajanlottad. :K

de most kiprobaltam vadi uj profillal: user error :B !
azaz mukodik gyonyoruen az uj 0.1b6-os valtozat, en voltam a bena.
kell nekem sok hulye kiegeszitot hasznalnom, most kereshetem az inkompatibilitas okat. ;] :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15124) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Végre van Stylish a Firefox4-hez! Beépül az Add-ons managerbe, nagyon faxa! :K

pete_21: Köszönöm a megerősítést!

(#15125) Edween válasza WonderCSabo (#15124) üzenetére


Edween
őstag

Szabad tudni, hol lelhető fel? :U

(#15126) Hasaggymeg válasza WonderCSabo (#15116) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mindegy mert nem müxik azzal sem.Most már fel kell adjam már sokadszor. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#15127) WonderCSabo válasza Edween (#15125) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lemaradt a link, pedig bele akartam rakni.

(#15128) Edween válasza WonderCSabo (#15127) üzenetére


Edween
őstag

Köszönöm !

(#15129) Siriusb


Siriusb
veterán

Olvasgatom és próbálgatom a neten fellelhető (leginkább a hivatalos) írásokat a kiegészítő készítésről (FF4).

Meg tudná valaki magyarázni, hogy ez a módszer miért működik (forrás: https://developer.mozilla.org/en/XUL_School), a browserOverlay.js tartalma:

/**
* XULSchoolChrome namespace.
*/
if ("undefined" == typeof(XULSchoolChrome)) {
var XULSchoolChrome = {};
};

/**
* Controls the browser overlay for the Hello World extension.
*/
XULSchoolChrome.BrowserOverlay = {
/**
* Says 'Hello' to the user.
*/
sayHello : function(aEvent) {
let stringBundle = document.getElementById("xulschoolhello-string-bundle");
let message = stringBundle.getString("xulschoolhello.greeting.label");

window.alert(message);


let prompts =
Cc["@mozilla.org/embedcomp/prompt-service;1"].
getService(Ci.nsIPromptService);

prompts.alert(window, "Alert Title", "Hello!");

}
};

A hivatalos add-on builderrel ( https://addons.mozilla.org/en-US/developers/tools/builder ) készített minta kiegészítő pedig nem működik, itt a szkript:

var nyomogobpname = {

onLoad: function() {

// initialization code

this.initialized = true;

this.strings = document.getElementById("nyomogobpname-strings");

},



onMenuItemCommand: function(e) {

var promptService = Components.classes["@mozilla.org/embedcomp/prompt-service;1"]

.getService(Components.interfaces.nsIPromptService);

promptService.alert(window, this.strings.getString("helloMessageTitle"),

this.strings.getString("helloMessage"));

},



onToolbarButtonCommand: function(e) {

// just reuse the function above. you can change this, obviously!

nyomogobpname.onMenuItemCommand(e);

}

};



window.addEventListener("load", nyomogobpname.onLoad, false);

A this.strings nem kerül definiálásra, legalábbis az error console szerint - ha jól értem.

Kösz!

(#15130) Apollyon válasza WonderCSabo (#15124) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt mivel oldod meg hogy látszik a böngészősáv (és menüsor)? Feltettem a Tabs in title bart, de csak akkor jön elő a menüsor ugye, ha megnyomom az Alt gombot. De ha meg elkezdek gépelni a böngészősávba, akkor eltűnik az egész sor, és bár tudok gépelni bele csak vakon.

Ez is egy stlylish cucc?

Szóval kb úgy ahogy itt nálad.

Nekem most így néz ki: [link]

és azt szeretném hogy alapból így nézzen ki: [link]

Néztem a blogodban azt a kiegészítőt, de ha azt felteszem, akkor olyan lesz mint a FF3-ban és a címsor eltakarja a logóval és a Firefox felirattal a címsorban lévő füleket.

Hja bocs, a képeken nem látszik, de ha nyitok új lapfület akkor az mindkét esetben a címsorban/title barban van.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15131) xabolcs válasza Siriusb (#15129) üzenetére


xabolcs
őstag

a xulschool megoldasa helyzeti elonnyel indul:
fuggvenyen belul allitja be a strings-t. persze, hogy mukodik :)
viszont nyilvan nem szeretned a leendo 12 db fuggvenyed mindegyiket stringBundle-el kezdeni :P

a masodik megoldas (a builder fele) az ilyen szempontbol jobb, mert ott csak egy helyen definialja, s a tobbi helyen csak hivatkozik ra. :K

viszont azert nem mukodik, mert az onLoad fuggvenyben mindig sz*p4s az ilyesmi. :DDD
az onLoad this-je kulonbozik a menupontra kattintastol lefuto onMenuItemCommand fuggveny this-jetol!
nyilvan, ha betenned a fuggveny elejere a strings beallito parancsot, akkor mukodne.

ezert az addEventListener-ben megadott fuggvenyben (itt pl az onLoad) mindig "kulso", kivulrol is elerheto hivatkozast kell hasznalni.
igy igazabol nem is oda erdemes tenni a sok inicializalo kodot, hanem egy innerOnLoad-ba,
es a "belepesi pontnal" (a mar emlitett onLoad-ban) csak egyetlen egy statikus hivatkozast tenni.
igy, kodhordozaskor csak az onLoad-ban kell atirni a nevet, s kesz az uj kiegeszito vaza. :)

ezzel az onLoad-dal muxik:
onLoad: function() {
// initialization code
this.initialized = true;
stringteszzt.strings = document.getElementById("stringteszzt-strings");

},

illetve az inicializas athelyezesehez pedig itt van a modositott overlay.js-em tartalma: [overlay.js]

[ Módosította: bnss ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15132) Siriusb válasza xabolcs (#15131) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm szépen! Meg is próbálom átültetni a leendő extension-be :)

(#15133) xabolcs válasza Siriusb (#15132) üzenetére


xabolcs
őstag

szivesen!

majd ha idovel beleasod magadat, es ha erdekel, akkor szivesen kuldok bonyolultabb felepitmenyeket. :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15134) Siriusb válasza xabolcs (#15133) üzenetére


Siriusb
veterán

Sőt, lehet még további segítségedet is igénybe fogom venni? Lehet?! Inkább biztos...
Most azonban még a homokozónál tartok. :)

(#15135) hNp88


hNp88
aktív tag

üdv,

az miért van, hogy a Firefox-om egy ideig szépen megy 40-50mb memóriafogyasztással, de egyszer csak nagyon belassul, és ezzel párhuzamosan a memóriafogyasztás felugrik 3-400mb-re? tabok számától függetlenül csinálja, ha lelövöm konzolból és újraindítom, akkor egy ideig jó, aztán megint.. :F Firefox3.6.12, DownloadHelper és AdBlockPlus, valamint Facebook Dislike :DDD kiegészítőkkel.

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#15136) scope2007


scope2007
addikt

hali!

ki használ New Tab King-et? lett új verzió.. lehet azért bugos.. ha a ház ikonra kattintok akkor nem a googlet hozza be, hanem egy about:config féle részt. Arra kell rákattintani, hogy bejöjjön a kezdőlap. Nálam akadhat össze valamivel, vagy alapból ez egy bug lett benne?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#15137) BullZeye


BullZeye
veterán

Hülye kérdés tán, de akkor is bosszant. Lehet e új lapnál a fókusz-t az awesomebar-ra rakni, akárhova is kattintok?

Azaz ha véletlenül benyomom a könyvjelző oldalsávot, akkor ne fókuszáljon automatikusan az ottani keresőre, vagy ha akárhova kattintok is, a fókusz maradjon szépen ott ahol lennie kell.

(#15138) xabolcs válasza Siriusb (#15134) üzenetére


xabolcs
őstag

persze. amig tobbet tudok, mint te, addig nyugodtan :K
utana meg mar en kerdezek toled ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15139) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy Firefox 4.0 B7-ben, hogyan tudnám megoldani, hogy https oldalakon is elmentődjenek a jelszavak?
3.6-ban nagyon egyszerüen megoldható az nsLoginManager.js file átszerkesztésével. De ez a file sajnos hiányzik a 4-es FF-ből :O

Köszi előre is!

(#15140) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Eddig a TabMixPlus munkamenet kezelőjét használtam nagy megelégedéssel, mostanában nem nyitja meg a korábban megnyitott weblapokat, ellenőriztem a beállításokat mind a bővítményben mind a FF-ban, majd letiltottam a kiegészítőket, újratelepítettem a FF (3.6.12, OS X 10.6.5)-ot, egy ideig jó volt de most valamitől megint nem jó. :W
Ha letiltom és a gyári munkamente kezelőt használom akkor sem jönnek be a korábbi oldalak.

Mi lehet a megoldás?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#15141) Siriusb válasza xabolcs (#15138) üzenetére


Siriusb
veterán

Jó vicc. :))
Ez a kiegészítő készítősdi csak egy mellékvágány jelen pillanatban, nem szándékoztam belefolyni, csak a szükség visz rá (vagy a kényelem inkább) :DDD

Buta kérdések:
1) A DOM inspector-ban nem kellene feltünni valahol a stringteszzt-nek? Vagy valaminek? A hivatkozásokat megtaláltam, melyek a kiegészítőm fájlaira utalnak (script, css), de semmi mást.

2) Jvascript debuggerben miért nem találom a kiegészítőm scriptjét? Más kiegészítők fájljai ott vannak.

(#15142) WonderCSabo válasza Apollyon (#15130) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én csak annyit csináltam, h. a füleket betettem az ablak fejlécébe (title bar) egy usercss segítségével. Ennyi. A menüsor csak az Alt megnyomására jön elő, nekem nincs is gyakran szükségem rá.

Nyilvánvalóan ez csak akkor műxik, ha nincs semmi a title barban.

(#15143) WonderCSabo válasza hNp88 (#15135) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika. Talán vmi leakel.

(#15144) WonderCSabo válasza cascada (#15139) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem ott is elmenti.

(#15145) Apollyon válasza WonderCSabo (#15142) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tudom, ezt Te csináltad, nekem is ez van fent, köszi amúgy hogy megosztottad :)

De azt meg lehet valahogy csinálni, hogy ne csak az ALT megnyomására jöjjön elő a menüsor és a title barban maradhassanak a fülek? Mert ha bepipálom a Menüsor gombot, akkor a fülek fent maradnak, de a weboldalak címsora eltakarja a füleket.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15146) WonderCSabo válasza Apollyon (#15145) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Meg lehet, olyan CSS-t kell írni, h. a #toolbar-menubar rejtett állapotban is mutatva legyen.

(#15147) dni válasza dni (#15140) üzenetére


dni
őstag

Frissítettem a 4-es verzióra és így sem nyitja meg a korábbi lapokat :W

(#15148) xabolcs válasza Siriusb (#15141) üzenetére


xabolcs
őstag

nekem inkompatibilitással indult a kiegészítőfejlesztőségem :B

1: jól sejted, ott kell annak lennie! nekem ott is van! :K
2: probalom eletre kelteni a debuggert minefield alatt, szoval ezt most skippelem :B

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15149) Siriusb válasza xabolcs (#15148) üzenetére


Siriusb
veterán

A stringbundle-t azt megtaláltam, csak azt hittem, a scriptben definiált cuccok is itt lesznek, de nyilvánvalóan csak a xul-ból veszi az adatokat, és a js csak akkor töltődik be, ha ténylegesen végrehajtásra kerül. És ez nem is a DOM Insp. feladata...

A debuggerhez én is visszakapcsoltam namorokára, van most vagy 4 ff profilom :) Kettő a 3-ashoz, kettő a 4-eshez, hogy legyen mit elszúrni :) Mondjuk mostanság nem nagyon indítom a Namorokát, csak azért vant fent, ha kellene valamilyen kiegészítő, ami nem kompatibilis a minefielddel.

(#15150) xabolcs válasza Siriusb (#15141) üzenetére


xabolcs
őstag

2) te milyen verzioju JS Debugger-t hasznalsz?

mert nekem a 0.9.88.1 bugzik mind minefield, mind beta7 alatt. :(

szerk: mar meg is valaszoltad :R

viszont most nem tudom megnezni nem 4-es tuzrokaval, majd jelentkezek, ha igen.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.