Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) kw3v865 válasza dqdb (#15449) üzenetére


kw3v865
senior tag

Szerintem frissíts 9-re. Én is azt használom tegnap óta, ma is frissült. A frissítési forrást hol lehet beállítani?

(#15452) Steelmanus válasza dqdb (#15449) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat nem tudom erdemes-é, mert eppen most fagyott ki ketszer is a Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:2.0b9pre) Gecko/20101216 Firefox/4.0b9pre verzio mikozben irtam a PH-re. Este frissitettem. En is a b8Pre verziot hasznaltam nightly csatornan igaz a magyarnyelvut nalam frissult magatol de ahogy WonderCsabo is irta sokat nem javult, esetemben romlott.
Kiprobaltam az elonezetet is, valoban bugos, csak azert nem tunt fel eddig mert alapbol kikapcsolom amikor beallitom a bongeszot. Probabol bekapcsoltam vagy 20 oldalra, sok lapnal fekete kep van, foleg ahol sok a flash. Biztos ami biztos a Flash-t vissza csereltem a "stabil" 10.1-re, akkor is fagyogat.

(#15451) kw3v865
Benne van a bongeszoben.

(#15453) WonderCSabo válasza dqdb (#15449) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem magától frissítette, de ha Neked nem, csináld meg a kézi frissítést 1 perc alatt. :P

egykori: Ott van az unsigned mappában, illetve ott lenne, ha nem irányítana át a wiki oldalra. Nem véletlenül van átirányítva. Ezek a buildek bugosak, illetve főleg belső tesztelésre vannak. Akit nagyon érdekel a dolog, az rakja fel a nightlyt, akit nem, az a jövő héten felrakhatja a végleges béta8-at.

Steelmanus: Ő nem erről beszél, hanem h. mire frissítse.

Nekem semmi ilyen bugom nincs a legújabb nightlyval. Ha a win7 taskbar tab előnézetre gondolsz, nekem az se bugos. Viszont ha azzal váltasz, akkor villódzva jelenik meg az összes fül amire ráviszed az előnézetére az egeret, ezért pont ma kapcsolták ki a winu7 taskbar tab előnézetet alapértelmezetten.

kw3v865: 3 frissítési csatorna van:

- release (stabilra frissít)
- beta (bétákra frissít)
- nightly (nightlyra frissít)

Értelemszerűen a nightly alapértelmezetten nightlyra frisít és így tovább. És természetesen mindig a saját nyelvűre frissít.

A frissítési csatornát az about:config app.update.channel változójával tudod beállítani.

(#15454) egykori válasza WonderCSabo (#15453) üzenetére


egykori
őstag

Igen, igen, megfogadtam a javaslatodat, éppen ezért nem az unsigned változatot, hanem délután a már win32 mappában lévő build1-et telepítettem. Csakhogy ezt már kiszedték, és maradt az unsigned, jelenleg is így van.
Természetesen a 3.6.13-ast használom, és próbálgatom a frissen megjelent 4-es bétákat, hátha megmaradhatok mellette. Sajna a 7-esig ez nem jött össze, és a 8-as béta is rosszul mutatkozott be.

(#15455) egykori válasza egykori (#15454) üzenetére


egykori
őstag

Na, mire kiléptem, már ismét kikerült a win32-es mappa, és benne a kb. 600 bittel megnövelt új 8-as hu exe. Most már majd holnap próbálom ki, hosszú volt a nap...

(#15456) WonderCSabo válasza egykori (#15454) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A javaslatom az, h. semmilyen beta candidatet nem rakjatok fel, mert felesleges. Ha eddig kibírtátok, várjatok jövő hétig, akkor kijön a végleges Béta 8.

(#15457) pete_21 válasza egykori (#15454) üzenetére


pete_21
addikt

Miért nem jött be a 7-es, meg 8-as beta?

(#15458) WonderCSabo válasza pete_21 (#15457) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez engem is érdekelne. :)

Egyébként érdekes olvasgatni, h. a többi magyar mit gondol az Fx4 bétáiról:

Firefox Input

A feedbackek mennyisége szerint a magyarok 12.-ek a bétát használók közül! :K

[ Szerkesztve ]

(#15459) pete_21 válasza WonderCSabo (#15458) üzenetére


pete_21
addikt

Megnézem majd. :)
Az egyébként lehet, hogy valamelyik újabb frissítéstől (valszeg a mostani decemberi csomag) szebbek a D2D betűi? Én a betűméret 100%-nál eggyel nagyobbal használom, de most visszatettem alapra, és mintha jobb lenne. Vagy csak rosszabbra emlékszem, mint amilyen valójában? :D

(#15460) dqdb válasza WonderCSabo (#15453) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem magától frissítette, de ha Neked nem, csináld meg a kézi frissítést 1 perc alatt.
A lustaság nagy úr, gyorsabb volt hozzászólást írni, és válaszra várni, mint lecserélni egy mappa tartalmát kézzel :D A profilomat meghagytam, a verziószám lekérdezése ismét működik.

Újabb buildeknél megnézted magadnál az általam áthegesztett Yays (nem)működését?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15461) Siriusb


Siriusb
veterán

Én már kb. 1 hónapja használom linux 64 biten a minefieldet, és nagyon meg vagyok vele elégedve. A sebesség növekedés elég feltűnő, mind indításkor, mind az oldalak betöltésekor. 1-2 bugtól eltekintve, ami az általános használatot nem befolyásolja - nálam -, szerintem ez már most jó :) 3.6-ot már el sem indítom :D

(#15462) egykori válasza pete_21 (#15457) üzenetére


egykori
őstag

Végülis használható a 7-es és a 8-as, csak a #15447 és a #15450 hsz-ekben említett dolgok elvették a kedvem a kóstolgatástól, tesztelgetéstől. Meg az időm is kevesebb most erre.
Egyébként valamelyik kieg.-emre gyanakszom, és megfogadva a tanácsot, türelmesen várok a véglegesített 8. bétára.

(#15463) kw3v865 válasza Siriusb (#15461) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én már több mint fél éve használom a Minefieldet elsődleges böngészőként (a korábbi verziók közül egy sincs feltelepítve). Persze akkoriban még eléggé bugos volt, de a 4.0-s verzió óta elég sabil, nagyon ritkán omlik össze, és a legfontosabb: gyors. Véleményem szerint már minden tekintetben sokkal jobb mint a 3.6, ami elég gyengére sikeredett.

(#15464) WonderCSabo válasza dqdb (#15460) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, de nem hiszem, h. bmi erre vonatkozó változott volna. De lecsekkolom. Ez az ugye? A GM nightly meg vmiért nem frissül ezer éve.

kw3v865: Igen, az Fx4 minden tekintetben jobb, mint az elődei. A 3.6 miért gyenge? Az csak egy alverzió, a 3 branchből.

(#15465) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hírek:

Win7 tab előnézet kikapcsolva alapételmezetten

Places vacuumolása automatikisan landolt (tehát az addon már nem kell)

A többi Places patch is landolt, drasztikusan megnövelik az indítási sebességet (a cold start-ot is)

(#15466) HZoli87 válasza kw3v865 (#15463) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem nincs semmi baja a stabil változatnak (3.6.x), elsőre "lassan" indul (3 sec), de utána gyors, bugoktól mentes, nem is emlékszem melyik évben omlott össze utoljára. Jelenleg jobban bejön nekem, mint a 4-s béta. :N

(#15467) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15453) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Steelmanus: Ő nem erről beszél, hanem h. mire frissítse.
Mivel dqdb b8pre valtozatot irt, es azt kerdezet hogy miert nem frissit b9pre-re igy ugy ertelmeztem hogy arra a verziora szeretne frissiteni.

Az elonezetet igy mar ertem, bar nalam b9pre alatt volt hogy sima fekete kepernyo fogadott, de mint irtam csak kivancsisagbol probaltam ki, mert azt en ki szoktam kapcsolni, de most mar erdekel a dolog. Visszatettem a b8pre verziot, (2010 12 24).
3 frissítési csatorna van
Na ezt sem tudtam, akkor rosszat irtam erre valaszkent elnezest kerek miatta, koszi' a helyesbitest.
Az elonezeti kepek "darabszamat" :) hol lehet beallitani a konfigban, csak azert kerdem mert mondjuk 5 megnyitott fulnel meg mutatja a Talcan, - gondolom a felbontas (1440x900) merete hatarozza meg - majd ugy 15 fulnel mar a balalso sarokban listaban mutatja, am ha mondjuk 30 fulet nyitok meg, akkor mar eltunik a balsarokbol a lista es csak a jobbfelso listazogombal lehet valtogatni, ugy hogy a Talcan csak az eppen megnyitott ful elonezete van.
Az erdekelne hogy a balalso szarokban megjeleno listanak mennyi a limitacioja, es hogy azt lehet-e allitani.

(#15465) WonderCSabo

Hmm .. akkor csak kellene frissitenem? Epp most tettem vissza b8pre-t en luzer :D

[ Szerkesztve ]

(#15468) kw3v865 válasza HZoli87 (#15466) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem csak az első indítás lassú, összességében is sokkal lassab mint a 4-es, na meg nagyon elavult, a többi böngészőhöz képest is pl. a felülete (Opera, Chrome). A 4-es viszont nem lassabb mint az előbb felsoroltak, ja és nálam stabil, csak nagyon ritkán omlik össze, és nálam nem is bugos.

[ Szerkesztve ]

(#15469) WonderCSabo válasza Steelmanus (#15467) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az előnézeti képek darabszáam értelemszerűen annyi, ahány tabod van. Természetsen ha már nem fér ki, akkor átvált listára. H. mikor váltson át listára, azt a browser.taskbar.previews.max változóval lehet beállítani. Esetleg a browser.taskbar.previews.cachetime változóval is lehet játszani, hátha a növelése/csökkentése vmennyivel kevesebb feketeséget eredményez.

Hmm .. akkor csak kellene frissitenem? Epp most tettem vissza b8pre-t en luzer :D

Ha nightly buildet akarsz használni, akkor erre. Itt meg a magyar. A stabil és béta buildet remélem megtalálod magad. :)

kw3v865: Így van.

(#15470) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Újabb hír:

Elkészült az Electrolysist (e10s) tartalmazó Firefox prototípusa. Itt érhető el. Elvileg ebben különválaszottták a contentet és a chromeot. Jelenleg a prototípus minimális funkciókkal rendelkezik. A böngészés megy, a tab nyitás is. A tab bezárás már nem. A scrollozás bugzik. A pluginok működnek. A kiegészítők nem mennek. A HW gyorsítás ki van kapcsolva. Bmikor ismeretlen hibajelenségeket produkálhat.

Én kipróbáltam a buildet. Baromi gyorsnak tűnik, bár nem tudom, h. ebben mennyi szerepe van az e10s-nek, mert ugye ez egy minimalizált Fx.

Stabil build legjobb esetben egy év múlva...

(#15471) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15469) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a felvilagitast, es a linket, megfogadom en is a tanacsodat, es nem fogom gyotorni az FTP szervert.

(#15472) WonderCSabo válasza Steelmanus (#15471) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyugodtan lehet róla időnként letölteni, amikor van új build. (hiszen az Fx is onnan frissít)

Csak ne linkeljetek nyilvános helyekre Mozilla ftp linket, mert sok ember rászabadul és baj lesz. :R

(#15473) Narxis válasza WonderCSabo (#15470) üzenetére


Narxis
nagyúr

"Stabil build legjobb esetben egy év múlva..."

Hogy az a... :W

Thanos was right.

(#15474) F34R válasza Narxis (#15473) üzenetére


F34R
nagyúr

Az Electolysist-ből :D nem a JM-ból

(#15475) Narxis válasza F34R (#15474) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor is. Mindent tolnak, halasztanak miközben a többi böngészőt fejlesztik ezerrel.

Thanos was right.

(#15476) WonderCSabo válasza Narxis (#15475) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez sajnos így van, épp most próbálnak kidolgozni vmi jobb fejelsztési rendszert. De sztem ha nem vesznek fel jelentősen több fejlesztőt, nem lesz sokkal jobb a dolog.

F34R: Ki beszélt itt a JMről? Narxis az Fx4.0 stabil verziójára gondolt.

(#15477) Narxis válasza WonderCSabo (#15476) üzenetére


Narxis
nagyúr

Arra is meg minden másra ami Firefox-al kapcsolatos, pl. a natív 64bites támogatást is elhalasztották, pedig már Adobe is dolgozik rajta, hogy legyen 64bites Flash, de mintha még írtad volna, hogy az eredti 4.0-ás Fx tervekből mást is elhalasztottak későbbre. Aztán itt van ez az Electrolysis vagy mi, ez meg 1 év mire lesz belőle valami.

Thanos was right.

(#15478) WonderCSabo válasza Narxis (#15477) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tökéletesen műxik a 64 bites Fx, csak sajna nem lesz belőle hivatalos Windowson. Meg a JS sebessége vmennyivel lassabb. ( A JM nincs optimalizálva 64 bites kód fordítására)

Az Electrolysis talán sosem volt Fx4-hez tervezve. Viszont magát az egész Fx4.0-át novemberben akarták kihozni még nyáron is...

Linuxon és Macen lesz hivatalos is.

(#15479) pete_21 válasza WonderCSabo (#15470) üzenetére


pete_21
addikt

Pedig még valahogy úgy volt, hogy a 4-es, vagy 4.1-es Fx-el jön, sőt még talán arról is szó volt (vagy csak mi álmodoztunk...), hogy tabcsoportonként lesz külön folyamat, és nem csak chrome-content. Vagy ez még változhat?
Ez az 1 év kicsit nevetséges...

Más: ezt majd légyszi nézd meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#15480) WonderCSabo válasza pete_21 (#15479) üzenetére


WonderCSabo
félisten

tabcsoportonként lesz külön folyamat, és nem csak chrome-content. Vagy ez még változhat?

Igen, ez még nem dőlt el, a try buildből látszik, h. marhára a fejlesztés elején van.

Pedig még valahogy úgy volt, hogy a 4-es, vagy 4.1-es Fx-el jön, sőt még talán arról is szó volt (vagy csak mi álmodoztunk...)

Én is úgy emlékeztem, de most úgy tűnik,, h. félreértettem. A hülye Fennec e10sével foglalkoztak eddig, amit senki se használ...

D2D: Nekem nem tűnt fel semmi ilyesmi, de meg kell nézni milyen frissítések jöttek.

(#15481) pete_21 válasza WonderCSabo (#15480) üzenetére


pete_21
addikt

Pedig a Fennec helyett igazán ráfeküdhettek volna inkább erre...

D2D: Lehet akkor, hogy olyan mint volt, csak rosszabbra emlékeztem. Vagy az is lehet, hogy tényleg szebb kicsit. Múlt héten ATI kártyám lett, és lehet, hogy az új Catalyst keze van a dologban...

(#15482) F34R válasza pete_21 (#15479) üzenetére


F34R
nagyúr

nah azt a chrome-s megoldást semmibe se néztem , pont elég hogy a plugin-ek külön folyamatot kaptak, hiába van chrome-ba multiprocess így is úgyis borul az egész amit egy folyamat húz magával :D

WonderCsabo

Tudom hogy a főágra gondolt Narxis
Beta milestone átírhatnák mert már semmi reménykednivaló nincs , a január abszurd március -ra környékén ha kijön ;]

[ Szerkesztve ]

(#15483) Edween válasza F34R (#15482) üzenetére


Edween
őstag

Nekem a márciussal nem is volna gondom, ha nagyot szólna!!!

(#15484) F34R válasza WonderCSabo (#15470) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt a build-et csak nézegetni lehet ?? :DDD mert az about:configra is crash-t dob

(#15485) dqdb válasza F34R (#15484) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez valószínűleg a "végre lefordult, ünnepelünk" build (aki már fejlesztett úgy, hogy hetek múltán állt össze a forrás annyira, hogy leforduljon, az érti, mire gondolok). Megvan az alap, amire lehet építkezni az út hosszú lesz, de az első, és egyben legfontosabb, mérföldkő megvan.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15486) pete_21 válasza F34R (#15482) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, tényleg jobb lenne tabgrouponként. De azért ez is jobb, mint ahogy most van. Legalább a chrome-ot nem kell újratölteni. De reménykedjünk, hogy tabgrouponként lesz végül. :)

#15484: Ahogy dqdb kolléga is írta: ez arra jó, hogy meg lehessen nézni, hogy már gyakorlatilag is működik a több processben való futás. Persze kisebb-nagyobb hibákkal, de már gyakorlatilag is meg van valósítva. :)

[ Szerkesztve ]

(#15487) Partner++


Partner++
csendes tag

Sziasztok!!

Lenne egy kérdésem:
Mikor el indítok egy videót (YouTube) a plung-container.exe CPU használata az egekbe ugrik és semmit nem tudok csinálni mert olyan lassú vagyok.Ez eddig nem volt így volt hogy képet szerkesztettem ,zenét hallgattam ,stb... de most (MA) nagyon be lassultam. Le futtattam CCleanr-t köröljek minden haszontalan cuccot 1% al jobb lett de még mindig semmi változás. Ebben kérem segítségeteket.

Köszi Hy

GTA

(#15488) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok.

Evvel mit lehetne kezdeni.

A felső kép a minefield, az alsó a firefoxból van kivágva. Az összes új kiadású firefoxal, minefielddel ez a betű elcsúszás a problémám, míg a 3.6-ban minden rendben.

(#15489) Locsi


Locsi
senior tag

Az benne az érdekes, ha safe mode-ban indítom a bétát, akkor minden rendben, de ha letiltok mindent akkor nem jó.

Üdv, Locsi.

(#15490) Neil Watts válasza Locsi (#15488) üzenetére


Neil Watts
veterán

semmit!
Nem optimalizaltak 4.0b9-re (a.k.a Minefield) az oldalt. :)

(#15491) WonderCSabo válasza pete_21 (#15481) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyetértek, nagyon nyomatják a mobile brandet, és oda pedig mindenképp kellett e10s... Hiba volt sztem.

(#15484) F34R: Igen.

(#15485) dqdb : Pontosan. Csak el kéne olvasni a blogposztot, pontosan le van írva, h. miről van szó.

(#15486) pete_21 : Igen, tényleg jobb lenne tabgrouponként.

Ez egyáltalán nem ilyen egyértelmű, mivel a sok processz nagyon megdobja a CPU és RAM használatot, és nem feltétlenül hoz elég prot magával cserébe.

Partner++: Szia!

Rakd újra a Flasht. Ha nem segít -> első hsz, diagnosztika.

(#15490) core2 : Hülyeség, nálam soha nem volt ilyen a PH.

(#15489) Locsi: Sztem a hardveres gyorsítás lehet a ludas, kapcsold ki.

(#15492) Neil Watts válasza WonderCSabo (#15491) üzenetére


Neil Watts
veterán

thank you! :R :DDD

(#15493) Locsi válasza WonderCSabo (#15491) üzenetére


Locsi
senior tag

Most a clear type zavar, de ez fél siker.

[ Szerkesztve ]

(#15494) Locsi válasza Neil Watts (#15492) üzenetére


Locsi
senior tag

Félrement.

[ Szerkesztve ]

(#15495) Locsi válasza WonderCSabo (#15491) üzenetére


Locsi
senior tag

Kösz, minden megoldódott. Tényleg a hardveres gyorsítás volt a ludas. A clear type-ot utána már gyerekjáték volt megcsinálni.

Üdv, Locsi.

(#15496) Partner++


Partner++
csendes tag

OK köszi!! Majd a napokban meg próbálom :D

GTA

(#15497) Partner++


Partner++
csendes tag

Amúgy lehet az a probléma hogy viszonylag (nagyon) sz*r a gépem mert még (nagyon) régen meg csinálták nekem a diagnosztikát ( nagy részben ) (nem tudom jol-e de akor jó volt gyors voltam) most szerintem egy 30 p múlva meg csinálom újra a diag. ot.

De nagyon lassú a gépem

Adatok (részben) :

1.8Ghz proci (1 magos )
512 RAM
64 MB VGA (Ati Radeon 9200 SE)
Asus A7N8X-X alaplap

(Nagyon nagyon nagyon gyenge talán most karira kapok új alaplapot )
Ennyi majd még jelentkezem

Üdv.: P++

GTA

(#15498) Matthewus


Matthewus
őstag

A YousableTubeFix Greasemonkey script már működik a YouTube channel oldalakon is!

(#15499) WonderCSabo válasza Matthewus (#15498) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És Fx4el is! Óriási :R

(#15500) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

sziasztok,

Kis segítség kellene: 2-3 mm-t föl le mozog a kép a Firefoxban (3.6.13), iszonyat idegesítő. Chrome nem csinálja, meg semmi más egyéb program, ezért gondolom nem a géppel van gond.
Win7, egymagos AMD rendszer (2600+), Nvidia 6600GT vidkártya, 2MB RAM

Jó lenne megoldani, mert a Chromot nem annyira csipázom.

Előre is kösz:

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.