Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Edween


Edween
őstag

Hi!
Ma tettem fel az Fx 4.b6-ot, egy dolog nem tetszik, a tabokon a betöltés jelző, ki lehet valahogyan lőni? thx

(#14402) WonderCSabo válasza Edween (#14401) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A tabokon lévő torta diagramokra gondolsz?

(#14403) Edween válasza WonderCSabo (#14402) üzenetére


Edween
őstag

Igen!

(#14404) WonderCSabo válasza Edween (#14403) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megpróbáltam eltüntetni CSS-el, de vmiért nem megy. :F

(#14405) Edween válasza WonderCSabo (#14404) üzenetére


Edween
őstag

Annyira nem fontos, hogy vasárnap délután melóz vele, azt gondoltam egyszerübb.
Minden esetre köszi! :R

(#14406) WonderCSabo válasza Edween (#14405) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mán este van, de nincs mit! :)

Amúgy úgy volt, h. progress line lesz.

Mivel sajnos nem sikerült normálisan implementálni, és +30% CPU terhelést okozott, throbberek lesznek, a chromehoz hasonlóak.

(#14407) Edween válasza WonderCSabo (#14406) üzenetére


Edween
őstag

A stratabuddy v az aerobuddy kieg is hasonlót produkált, nem szoktam figyelni a betöltés, nekem az is tettszene ha nem lenne.
throbberek közül az első untig elég lenne, nem kell túl cifrázni szvsz.

(#14408) WonderCSabo válasza Edween (#14407) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, a többség visszajelzést vár az oldal betöltéséről, ezért kell belerakni vmit. Amint mondtam, a Chromeban is hasonló van. (sőt sztem eléggé onnan koppintják ezt)

(#14409) Edween válasza WonderCSabo (#14408) üzenetére


Edween
őstag

Engem nem zavar, ha mástól lesnek el ötletek, csak hozzon egy szintet, ne hozza az össze csapottság érzetét.
Bár eléggé el húzzák a srácok a 4es kiadást, remélem ki tesznek magukért!

(#14410) WonderCSabo válasza Edween (#14409) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát, sajnos úgy tűnik, h. hiába tolják ki 2011 év elejére, mégis csomó featuret kivágnak. :(

(#14411) Edween válasza WonderCSabo (#14410) üzenetére


Edween
őstag

Ó, nem lesz 64 bites belőle, talán azt sajnálom a leginkább!!!
Az Electrolysis, nem tudom mi?

(#14412) BullZeye válasza Edween (#14409) üzenetére


BullZeye
veterán

Mióta WonderCSabo mondta, hogy pár érdekes dolgot nem raknak bele, én picit letettem róluk. Valahogy nem látom a fejlődést az egészen, gondolom kódot optimalizálnak, de 1-2 embert igazán rá állíthatnának pl a Tabok animálásra, hogy ne csak a motorház mögött legyen jó az FF, hanem igenis legyen az egész kellemes a szemnek, és legyen egy élmény a használata, és ne csak arra menjenek rá, hogy gyorsan behozzon egy oldalt (persze az is fontos, de számomra másodlagos).

Tényleg 2-3 naponta leszedem az aktuális hourly buildet, de semmi változást nem látok. Dx10 kihasználása végett nőtt a teljesítmény és nem is picit, de ez 1 dolog csak amit így meg tudnék nevezni az elmúlt 1 hónapban amit fejlődött ... mint már írtam én 2 dolgot várok nagyon, abból az egyikről egy az egyben le is tettem, mert "nincs rá elég emberük". -.-

Az, hogy átlépték a mágikus 400ms-es álomhatárt még engem nem győzött meg, hogy mitől lenne nekem, a felhasználónak jobb, mint amikor 500MS volt. Az oldalak így is nálam legalábbis amiatt lassúak, HA lassúak, mert a szerver ahol az oldalt tárolják bizony túl terhelt épp.
Én nem bánom, ha elhúzzák, és csak jövőre jön a végleges, de az iskoláját, lehessen már látni, hogy ők bizony ott keményen dolgoznak. Persze az aki bugzillát olvassa, és up-to-date hogy épp mi került be, annak persze hogy látszik, de én, aki csak felrakom kipróbálom lefuttatok pár tesztet, és használom 1-2 órát, nem igazán veszem észre. :(((

(#14413) WonderCSabo válasza BullZeye (#14412) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mégis mihez képest nem látsz változást?

(#14414) Matthewus


Matthewus
őstag

Ha jól láttam, ezekről nem volt még leírás:

Embedded Objects
Beágyazott tartalmakat lehet letölteni vele, például: .mp3, .flv, .avi, .wmv, .wav, .xaml, .jar, .mov.

SearchPreview
Előnézeti képeket (thumbnail) ad a Google, Yahoo és a Bing keresési eredményeihez.

Modify Headers
Hasonló a HeaderControlhoz. Ennek a kiegészítőnek a segítségével egyes külföldi oldalakon meg tudunk nézni videókat, megfelelő beállítások mellett.

Xmarks
Könyvjelzőket, jelszavakat, előzményeket és megnyitott füleket tudunk szinkronizálni vele gépek és böngészők között. Saját szerverre is lehet szinkronizálni.

Yet Another Smooth Scrolling
A finom görgetést adja hozzá a böngészőhöz. Tartalmaz előre beépített profilokat, valamint mindenki a saját igényeinek megfelelően be is állíthatja. Én jobbnak találtam a SmoothWheel addonnál. Kurzorokhoz is hozzáadja a finom görgetést.

(#14415) Edween válasza BullZeye (#14412) üzenetére


Edween
őstag

Valamikor az elején mikor kiadták az első pre, talán alfát feltettem, az nem tetszett, de ez a b6 nekem nagyon tettszik.
Ami kimarad belőle, ha beteszik majd később a 4.1be 4.2be, nagyon jó lesz.

(#14416) WonderCSabo válasza Matthewus (#14414) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi!

Edween: Jaja, csak az emberek (én is), annyira vártam a 4-est, és jórészben a kivágott featureket is. Egyébként igazad van.

Rengeteg feature van a 4-ben, és a 3.6-ot és a 4-et megnézed, totál megújult az egész böngésző.

(#14417) F34R válasza BullZeye (#14412) üzenetére


F34R
nagyúr

A 400s határt átlépték , igen Opera már régóta ennyi 297 és a HTML-5 el sehol sincsenek (10.70b ) a Hardware accelerated (11.0a ) még bele se kezdtek a tesztelésbe és Presto verzió motor száma is nől.

Attól hogy a firefox 4 jobban ál fejlesztésben (ami részben nem igaz ) levan akkor is maradva :P

Chrome , Opera wtf a többi nálam megy a lecsoba ;]

(#14418) Edween válasza F34R (#14417) üzenetére


Edween
őstag

Fú, fene egy ízlésed van, milyen a rókás lecsó? ;]

(#14420) WonderCSabo válasza F34R (#14417) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem értem. A hszedben 3 dolgot említesz meg:

- JS motor sebessége
- HW gyorsítás
- HTML5 implementálás

1: A JS motor rengeteget fejlődik, ha sikerül elérni a célt, akkor még első is lehet a SS tesztben

(amúgy h. ideraksz egy ms értéket az teljesen irreleváns, ehhez posztolni kéne a többi böngi eredményét is, másrészt a 400ms határ nem a Te gépeden van mérve, hanem az AWFY.com gépén)

2. Firefox-ban gyakorlatilag kész, Opera sehol se, Chrome betaba nemrég került bele, de még rengeteg munka van vele

3. Chrome az "első", mögötte nem sokkal a Firefox, jóval lemaradva az Opera a harmadik.

Szóval a posztodban erős túlzást vélek felfedezni.

[ Szerkesztve ]

(#14421) scope2007 válasza WonderCSabo (#14400) üzenetére


scope2007
addikt

köszi! holnap kipróbálom!
ebbe is van olyan funkció, hogy jelzi ha felveszek valamit a kedvencek közé, akkor lefuttatja a meglévőket, nehogy duplikált legyen.. tehát kijelzi hogy már megvan az valahol a könyvjelző rengetegben :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14422) WonderCSabo válasza scope2007 (#14421) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaja, van.

(#14423) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#14419) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Auto Shutdown - néha hosszú letöltéseknél hasznos, hogy kinyomja a gépet...
Adblock Plus: Element Hiding Helper - adblock mellé ajánlott, segíti kiszedni a sok szemetet
Show Picture - azt hiszem, egyből lehet egy képet külön ablakban megnézni vele
Undo Closed Tabs Button - a bezárt tab visszanyitását könnyíti meg, alap mindenkinek
Vacuum Places Improved - kötelező kieg, helyek adatbázist tisztít
Screengrab - könnyű ablak fényképezés
Flagfox - kirakja az oldal zászlaját IP cím alapján a címsorba
Organize Status Bar - valamit rendez a statusbaron
PDF Download - magától értetődő
Gmail Manager - gmailes email hozzáférés egyszerűen
iMacros for Firefox - kattintások sorát tudja rögzíteni, de még nem használtam, csak van
Adblock Plus - szemétszűrő
Download Statusbar - letöltés állapot mutató
Extended Statusbar - kibővített adatok a statusbaron
SearchPreview - google és társai találat oldalelőzmények beszúrása, alapvetőnek kellene lennie mindenkinél
Personas - alapvető, fasza kinézetért
Update Notifier - figyelmeztet, ha valamit lehet frissíteni
Easy Youtube Video Downloader - tucat youtube letöltő

linkekre most nincs időm, bocsi.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14424) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#14423) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem gond, nem is kellenek! :N Csak annyi kell, ami a cikkben van: a lista, és ha nem ismert az addon, egy kis rövid leírás.

Köszi. Amúgy régen láttalak a PH!n.

Ja és a Personás már alappból bennvan Fx 3.6-ban, nem kell hozzá kieg, h. tudjál Personákat installálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#14425) scope2007 válasza WonderCSabo (#14422) üzenetére


scope2007
addikt

akkor tökéletes lesz :)

még lenne egy olyan kérdésem, hogy tudom-e használni a mostani FFemet (3.6.10.)et és egy legújabb magyar nyelvű FF4et? gondolom akkor valami portablet kellene letöltenem, hogy ne akadjanak össze igaz? és csak az ikonját kitenni.
mert még 1x se próbáltam és már rávisz a kíváncsiság.. meg írjátok hogy jó lesz :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14426) WonderCSabo válasza scope2007 (#14425) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem kell portable.

Egyébként ezt a leírást az első hszben találtam. ;)

(#14427) scope2007 válasza WonderCSabo (#14426) üzenetére


scope2007
addikt

eh okés.. sorry.. tudom, hogy első hszben van sok minden.. de mivel tudom, hogy itt segítőkész mindenki, azért kérdeztem meg :D :R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14428) F34R válasza WonderCSabo (#14420) üzenetére


F34R
nagyúr

Ott a Apple Nitro van = Safari 5 ebbe nincs is benne az Opera

firefox 4 az én gépem 378 volt szóval tesztgépük se jobb és igenis van (10.70 alvonal amit nem nagyon fejlesztenek az html5 :P )

Bocs nem vagyok Anti Fx-s de ez van :P nálam érzetre is lassab a motorja
anno 3.6 se érte el a 10.10 szintjét sorry :U

V8 bench-en tényleg nem a legjobb 3430 :S de ez peackeeper-n si látszik hogy nincs olyan jó adatfeldolgozása mint chrome-nak

(#14429) WonderCSabo válasza F34R (#14428) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Aki csak a JS motor alapján ítéli meg a böngészőt, az nem nagyon ért hozzá...

A Te gépeden a Firefox 4 378 ms a SS teszten. OK, de melyik verzió a Firefox 4-ből?

V8 bench-en tényleg nem a legjobb 3430 :S de ez peackeeper-n si látszik hogy nincs olyan jó adatfeldolgozása mint chrome-nak

A V8 tesztnek semmi köze az adatfeldolgozáshoz. Az is egy JS sebesség teszt, mint az SS.

Egyébként még hozzá tenném, h. egyik teszt sem a reális képet mutatja, de az SS közelebb van a valósághoz.

firefox 4 az én gépem 378 volt szóval tesztgépük se jobb és igenis van (10.70 alvonal amit nem nagyon fejlesztenek az html5 :P )

LOGIKA ember!

Mivel a tesztgépük gyengébb szarabb eredményt érnek el (391ms), mint a Te jobb gépeden (378 ms). Ebből az következik, h. a Te Opera eredményed (297ms) rosszabb lenne a tesztgépen (kb. 306 ms), tehát az Fx4 teljesítménye közelebb van az Operához, mint ahogy azt az első hszedben egy db. eredmény bebiggyesztésével beállítottad.

A HTML5 dolog összekapcsolását ezzel a mondatottal meg egyáltalán nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#14430) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nah, én is elvégeztem a teszteket:

Legújabb Opera 10.7: 459 ms

Legújabb Fx4: 443 ms

Erről ennyit. Sőt az Fx4 még 15%-ot fog gyorsulni a véglegesig legalább...

[ Szerkesztve ]

(#14431) scope2007 válasza WonderCSabo (#14430) üzenetére


scope2007
addikt

nekem hogy hogy 840ms-et adott?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14432) WonderCSabo válasza scope2007 (#14431) üzenetére


WonderCSabo
félisten

2 lehetőség állhat fenn:

- gyengébb a géped
- olyan builddel próbáltad, ami régebbi, és nem tartalmazza az újabb JS motor fejlesztéseket

(#14433) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#14424) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor nekem miért van külön kieg formájában?

Amúgy vagyok PH!-n, csak kevés időm jut mindenre, meg egyszerre akarok játszani a kis szabadidőmben 3 játékkal, abból egyik a minecraft... :DDD

Sunspider nálam a 3.6.10-el, hogy rakás tab nyitva, meg mindenféle wines cucc, plusz minecraft (nem a böngészős), így 797ms

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14434) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#14433) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért, mert amikor még csak kiegként volt elérhető, felraktad, és azóta is ottvan. :)

Egyrészt semmit se mond ez az egy szám, mert nem tudjuk mihez hasonlítani, másrészt irreleváns tesztet végezni ha csomó tab nyitva van, stb. Új friss profillal semmi kieg és beállítás nélkül mutat használható eredményt a teszt.

minecraft az nem tudom mi az

[ Szerkesztve ]

(#14435) robotjatek válasza scope2007 (#14431) üzenetére


robotjatek
tag

Fura egy teszt ez. Nálam 307ms

[ Szerkesztve ]

(#14436) WonderCSabo válasza robotjatek (#14435) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Télleg ennyire nem világos a dolog? Nulla logika emberek?

A Sunspider Javascript teszt különböző JS-ben írt feladatokat hajtat végre a böngésző JS motorjával. Meglehetősen leterheli, sok erőforrást kíván. Olyan feladatokat, mint 3D raytracing, md5 számítás, spektrum-normalizálás, egyebek.

A teszt eredménye 5 fő dologtól függ:

- melyik JS motorral hajtottad végre
- annak melyik verziójával
- annak mely funkciói vannak bekapcsolva
- milyen erős gépen (igazából CPU számít csak)
- mennyire van még kihasználva a gép más feladat által a teszt közben

Minnél erősebb a CPUd, annál gyorsabban hatja végre a tesztet. Minnél jobb a JS motor annál gyorsabban hatja végre a tesztet adott erőforrások melett.

Ahoz, h. releváns összehasonlítást tudjunk tenni a JS motorok között, rögzítenünk kell egy tényezőt, a CPU erősségét.

Mivel ti ezt nem tettétek meg (mindegyikőtőknek más procija van), méghozzá a többi 3 változó sem egyezett meg (milyen verziójú a JS motor, mely funkciókkal, mit futtatok még), ezért eltérő eredmények születtek.

Az én kis tesztem releváns. Ugyanazon a gépen hajtottam őket végre, egyazon erőforrás-kihasználási lehetőség mellett.

Azt nem értem, h. akinek lövése sincs a dolgokról, miért von le következtetéseket. Most nem Comrade "fura" jelzőjére utaltam, bár a teszt nem fura.

És még egy dolog:

Ha adott erőforrások mellett teszteltek kölünböző JS motorokat, akkor releváns eredményt kaptok. De ez az eredmény nem határozza meg a JS motorok valódi sorrendjét, erőviszonyaikat. Azért nem, mert még a SS sem egy igazi "real-world" teszt. Olyan feladatok vannak benne, amikkel böngészés közben nem nagyon fogunk találkozni. De még mindig jobb, mint a V8 teszt.

[ Szerkesztve ]

(#14437) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#14434) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg: [link]

Amúgy csak bevágtam egy eredményt, semmi összehasonlítási szándékkal. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14438) scope2007 válasza WonderCSabo (#14432) üzenetére


scope2007
addikt

ja akkor megvan... én nagyon nem vagyok otthon ezekben... mivel 3.6.10el próbáltam azért adott ilyet akkor :) sry

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14439) xabolcs válasza WonderCSabo (#14416) üzenetére


xabolcs
őstag

ha irsz az xmarks-rol, akkor szerintem erdemes megemliteni a szeptember vegi blogbejegyzeseket. nagy atalakulasok varhatoak. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14440) F34R válasza WonderCSabo (#14429) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha szerinted gyorsabb lessz akkor , használd továbbra is sosem volt gyorsabb és nem is lessz Az meg hogy 3 dolgot említek benne olyan összeföggésben van hogy még egy html5 szabványra fel nem készített böngésző is alázza még most is a többit. Ha 15% -al gyorsul akor is egyszinten lesznek ami megint nem releváns , mert az Fx új fejlesztés az Opera meg inkább most bugfixek-re öszpontosít.

A weboldalak nagy százalékban még mindig javascriptek,php,és html-k.
Presto motor is gyorsabb ez tény

V8 bench : Opera 10.63 RC2

Score: 3383
Richards: 2909
DeltaBlue: 2365
Crypto: 2933
RayTrace: 5990
EarleyBoyer: 5798
RegExp: 2138

V8 Bench : Firefox 4.0b8pre latest trunk

Score: 2711
Richards: 5505
DeltaBlue: 3207
Crypto: 3144
RayTrace: 1476
EarleyBoyer: 3723
RegExp: 1301

V8 Bench Chromium 8.0.551.0

Score: 6032
Richards: 5707
DeltaBlue: 4953
Crypto: 3798
RayTrace: 8487
EarleyBoyer: 17987
RegExp: 2939

Ha ez tükrözi akkor hol is van a Firefox ? ;]

nyilván az a gyorsabb amelyik naggyobb benchmark-al rendelkezik

Majd ha kijön mindkettőből a végleges addigra 11-s Opera majd akkor mérünk egy bench-t egy sunspider-t meg egy komplex tesztet. Addig meg ne nagyon firtassuk melyik a jobb , mert nem tudod mivel alátámasztani ( kivéve a halacskákkal ;] )

Részemről csak követni fogom a fórumot én tovább már ebbe nem folyok bele anno 2 éve döntöttem és nem bántam meg , az Fx csak röpke kaland volt csábító jellegével :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14441) WonderCSabo válasza xabolcs (#14439) üzenetére


WonderCSabo
félisten

nem is tudtam, h. feléledt, köszi!

F34R: Össze-vissza beszélsz, és lövésed sincs az egészről. Sajnálom.

sosem volt gyorsabb és nem is lessz

Sosem volt. Aha. Nem is lesz -> lásd az előző tesztemet.

3 dolgot említek benne olyan összeföggésben van hogy még egy html5 szabványra fel nem készített böngésző is alázza még most is a többit.

LOL. A sebességnek nem sok köze van a HTML5 szabványhoz.

A weboldalak nagy százalékban még mindig javascriptek,php,és html-k.

1. a PHP rohadtul nem számít a böngésző szempontjából, mert a szerver oldalon fut le.
2. A CSS lemaradt?
3. És a rengeteg Flash, stb. plugin tartalom? (igen, ez is tökmindegy böngésző szempontból)

Presto motor is gyorsabb ez tény

Ezt a "tényt" honnan vetted? Mert egyrészt nem igaz, másrészt így beböfögve nem fogja senki elhinni. Egyébként a layout engine sebessége nem sokat számít - az 5 nagy böngésző layoutja kb. egyforma gyors, és olyan kicsi idő amíg azok dolgoznak az oldalakon, h. iszonyat kicsi időbeli különbségek vannak.

Lefuttatál egy V8 tesztet. Ügyes vagy.

1. Amint írtam, a V8 teszt nem releváns, a V8 engine játszótere, nem véletlenül ver szarrá mindenkit benne (igen a Carakant is)

2. Nem végrehajtási időt, hanem pontokat raktál bele, ami még hamisabb képet mutat.

Addig meg ne nagyon firtassuk melyik a jobb , mert nem tudod mivel alátámasztani

Előbb támasztottam alá a SS tesztttel, amiben konkrét idő értékeke vannak, nem vmi kamu pontok.

Komplex teszt? Csak nem a Peacekeeperre gondolsz, ami teljesen hamis képet mutat, a HW ACCot figyelembe se veszi, és csal is a Chrome javára. Pont az Opera ellen...

És még mindig: nem a JS sebessége határozza meg egy böngésző minőségét, rengeteg más tényező van. Ha látnád, h. milyen kis időt vesz igénybe a JS kódok lefuttatása egy átlagos oldalon, magad is rájönnél erre.

[ Szerkesztve ]

(#14442) BullZeye


BullZeye
veterán

Mivel és hogy lehetne kizárni, hogy ha google-ben keresek akkor még véletlenül se dobjon ki bizonyos oldalak találatait?

Tele van a hócipőm, hogy az első 10 találatból néha 3-4 is kamu oldal. És általában ugyanazok.

Példának okáért http://www.financialvortex.com/, ezt szeretném kizárni az életemből egy életre. és még sok másikat is :)

(#14443) WonderCSabo válasza BullZeye (#14442) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#14444) roti86


roti86
őstag

Van esetleg valaki, aki használja a WebMail Notifier kiegészítőt? Az a gondom, hogy a freemail-es címemet nem tudom belőni rajta.. Hiába állítom POP3-ra, beírom a server címét, de akkor sem jó. Gmail, Hotmail gond nélkül működik.

Esetleg más alternatíva a program helyett? Vagy windowsos program, ami hasnoló funkciókkal bír?

Előre is köszöntem.

(#14445) scope2007 válasza roti86 (#14444) üzenetére


scope2007
addikt

Gmail Managert extensiont használom gmailes címekhez.

de viszont magyar email címekhez egy remek kis windowsos programot... a neve CheckMail

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14446) robotjatek


robotjatek
tag

No a latest trunkból kikerült a töltés csík, berakták helyette a throbbert. Nem igazán jön be.

(#14447) WonderCSabo válasza robotjatek (#14446) üzenetére


WonderCSabo
félisten

The UX team met to discuss the progress lines added in bug 544818 to all tabs
as part of the new theme. We agreed that while the design has potential and
fits the theme well, the problems that we're experiencing in the implementation
have outweighed the potential benefits.

The main problems were:
- (design) different location for background and foreground tabs
- (design) hard to notice / too small
- (design) removed important feedback about connection state
- (implementation) no way to truthfully relay overall progress
- (implementation) lack of immediate feedback
- (implementation) wrong color
- (implementation) 30% CPU performance hit

While we may choose to revisit the design in the future, we need a replacement
design which meets the following goals, as decided by the UX team:

* need to have some feedback immediately after click
* needs to always be animated (OSX/Win7 style, brightness change and pattern
change)
* needs to illustrate at least the difference between "seeking connection" and
"loading" states

Some difference of opinion exists about whether or not a third state
(establishing connection, which can take some time) should be represented.

Attached is a sketch of a throbber design that does that. This bug is to track
the removal of the progress line indicator code and replace it with the
throbbers.

(#14448) robotjatek válasza WonderCSabo (#14447) üzenetére


robotjatek
tag

Igen, tudatam erről. Nyílván nem is éri meg ha többek között ilyen teljesítményveszteséggel jár. Egyszerűen csak megjegyeztem, hogy nekem nem tetszik dizájn ügyileg :)

(#14449) WonderCSabo válasza robotjatek (#14448) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, a Firefox egyik legnagyobb előnye, h. kiegekkel testre szabhatod a kinézetét. ;)

(#14450) dawncomputer


dawncomputer
tag

Üdv mindenkinek.

Volna egy kérdésem: hol tárolja a Firefox a könyvjelzőket?
De, hogy ne legyen egyszerű: adott egy gép, két vincseszterrel. Az egyiken fut a windows, a másik jelenleg háttértár, mert hiába próbáltam, nem tudtam arról bootolni. Korábban azt használtam, és most arról kellenének a könyvjelzők. Sajnos az azon lévő böngésző nem indítható, én pedig reménykedem, hogy valahol van egy mappa, amit én nem találok, és abban benne vannak a könyvjelzők...

Tud valaki segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.