Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) Teaway válasza RexpecT (#15692) üzenetére


Teaway
veterán

LCD-nél miért fogyasztana többet bármelyik szín is a másiknál? :F

Nincs itthon csokid??

(#15702) RexpecT válasza Teaway (#15701) üzenetére


RexpecT
addikt

Asszem azért mert a fehérhez erősebb háttérvilágításra van szükség.
Az biztos hogy az LCD TV-knél a 32" es fogyasztáshoz társított 130-150W-os érték fehér képnél max háttérvilágításnál van, ha lentebb veszed a háttérvilágítást meg nem fehér képet nézel akkor ez az érték olyan 50-60W körül van.

(#15703) Teaway válasza RexpecT (#15702) üzenetére


Teaway
veterán

Ha a nem fehér képen akár csak egy kicsi részlet vagy karakter fehér, akkor bizony mennie kell a háttérvilágításnak fullon. (és itt most nem a pixelenkénti LED-es háttérvilágításról beszélek)

Nincs itthon csokid??

(#15704) RexpecT válasza Teaway (#15703) üzenetére


RexpecT
addikt

Itt nem azt írja a srác pedig eléggé hozzáértőnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#15705) Teaway válasza RexpecT (#15704) üzenetére


Teaway
veterán

Netezési profil (60W): A fényerő, kontraszt, stb. úgy vannak beállítva, hogy ne égesse ki a szemét, de ezen belül már nem változik a fogyasztás, ha a színek változnak.

Nincs itthon csokid??

(#15706) RexpecT válasza Teaway (#15705) üzenetére


RexpecT
addikt

:R
Mondjuk ez valószínű.Akkor mindenkinek igaza van csak nekem nem :DDD .

(#15707) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Nem akar működni az FSync nálam, vagyis most friss win telepítés után nem elfogadni a passphrase-t, pedig eddig nem volt vele gond.

Lehet az a baja, h az előző win telepítésen 4es betával használtam?

Let's begin, de gozaimasu!

(#15708) WonderCSabo válasza RexpecT (#15702) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem... Feketéhez nem kell bekapcsolni egyik subpixelt sem, fehérhez meg az összeset max fényerővel. Ahol van dinamikus kontraszt, ott a háttérvilágítás is változik, de az inkább csak TVkben van.

_ak_: Állítsd újra be, módosítást történt a passphrasel kapcsolatban.

(#15709) pete_21


pete_21
addikt

Néhány inkompatibilitást megfigyeltem a 4-es FF-el kapcsolatban:
Beta 8: Pingtest még a teszt elején hibát dob, fűzfal, vagy hasonló blokkolja. Adblock Plus 1.3.3 van fent, ha kikapcsolom, nem segít, viszont ha a Kiegészítők-ben letiltom, akkor már lefut sikeresen a teszt.
A nightlyban Adblock Plus 1.3.5a van, abból is a legfrissebb, ugyanúgy le kell tiltani (bár volt, hogy a kikapcsolás is elég volt... :F ).
Facebook chat nem működött Beta 8-ban: hiába írtam bárkinek, nem kapták meg, nem is láttak elérhetőnek, és engem is ledobott a chatról kb 0,5-1 perc után. Ezt az Element Hiding Helper 1.1 okozta (úgy néz ki), letiltás segített. Nightlyban ez nem is volt fent, ott azért nem volt ezzel gond.
A 3.6-os FF-ben egyik kiegészítővel sem jött elő egyik gond se, pedig ugyanazok a kiegészítőverziók vannak fent.
Erre tudtok valami magyarázatot? :) Az Element Hiding Helper így le tudja tiltani a chatat/kapcsolatot? És az Adblock is blokkolhat egy kapcsolatot?

(#15710) WonderCSabo válasza pete_21 (#15709) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Nightlyval nézd.

(#15711) pete_21 válasza WonderCSabo (#15710) üzenetére


pete_21
addikt

Oké, megnézem mindjárt a nightlyval is, hogy jó-e. Az Adblock hibájával, és az Element Hiding Helper hibájával kapcsolatban is ide kéne írni? Új topikba?

(#15712) WonderCSabo válasza pete_21 (#15711) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ide, nem kell új threadet nyitni.

(#15713) _ak_ válasza WonderCSabo (#15708) üzenetére


_ak_
addikt

De jelenleg max resetelni tudnám, ami az összes bookmark elvesztésével járna, vagy van vmi más lehetőség?

Let's begin, de gozaimasu!

(#15714) WonderCSabo válasza _ak_ (#15713) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért, nincsenek meg helyileg a könyvjelzők?

(#15715) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Miként tudom eltüntetni a "bing" keresőt a címsor sávból ??

By

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#15716) Winner_hun válasza Dízeles (#15715) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jobb klikk ott a környékén - Testreszabás. Aztán húzd le a böngészőből.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15717) Dízeles válasza Winner_hun (#15716) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hj Winner_hun
Jobb klikkre : Az eszköztár elemeit az egérrel lehet a helyükre húzni illetve eltávolítani ablak jelent meg .Több elem is megjelent ?Melyiket húzzam le?
Bj

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#15718) WonderCSabo válasza Dízeles (#15717) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát a keresődobozt húzd bele a megjelenő ablakba...

[ Szerkesztve ]

(#15719) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hír:

Taras Glek fejlesztőket keres a Firefox indítási idejének lerövidítéséhez (pontosabban a pluginek betöltésének lerövidítéséhez)

(#15720) Dízeles válasza WonderCSabo (#15718) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Uraim köszönöm a segítséget.
Öröm és bódogság

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#15721) _ak_ válasza WonderCSabo (#15714) üzenetére


_ak_
addikt

Nem aggódnék, ha meglennének. :D
Van egy régebbi backupom, a lényegesebb dolgok meg kéne, h legyenek abban is, de akkor is szívás ez így.

Let's begin, de gozaimasu!

(#15722) F34R válasza WonderCSabo (#15719) üzenetére


F34R
nagyúr

Hm ezt már Novemberben meg kellett volna lépni

(#15723) WonderCSabo válasza F34R (#15722) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt sokkal előbb meg kellett volna lépni.

(#15724) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Lehet bennem van a hiba, de olyan lassúnak tűnik mostanában a róka. Lassan rakja össze az oldalakat. Pedig a rendszer is frissen felrakva, a sebbésségmeréssel is minden rendben. Elolvastam az első hozzáaszólást, ez alapján csökkentett módban lenulláztam, majd vissza állítottam. Ez sem hozott eredményt.Van valami ötleteteket, mi lehet?
Üdv Laci

(#15725) fatal`


fatal`
titán

Hogy lehet beállítani 4 bétában, hogy ne kérdezgessen a torrent fájloknál hanem indítsa az utorrentet? Hiába pipáltam be, akkor is rákérdez, a beállításokban az alkalmazásoknál is úgy van, hogy indítsa de akkor se. :(

WonderCsabo: Nem tudod, hogy a Quick Translator mikor lesz teljesen kompatibilis a legújabb betaval? Működik csak ha a kereső sáv mellé rakom az ikonját akkor egyrészt nem működik mert, ha rákattintok üres a menü másrészt 2-3 indítás után el is tűnik onnan. Alul a kiegészítő sávról működne de az nekem ki van kapcsolva. Ezen kívül kijlelölt szöveget tökéletesen fordít csak néha jól jönne, ha a nyelvváltás egyszerű lenne. :)

(#15726) WonderCSabo válasza fatal` (#15725) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amikor rákattintasz a torrent fájlra, vagy egy olyan opció, h. beállítások megjegyzése ehhez a fájltípushoz. Nem tudom, de rákérdezhetek a QuickTranslatorre a fejlesztőnél.

(#15727) fatal` válasza WonderCSabo (#15726) üzenetére


fatal`
titán

Be van pipálva és mikor legközelebb nyitom akkor már be is pipálja csak éppen ugyanúgy rákérdez. :(

Köszi a Quick Translatort :)

(#15728) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok!
Hetek óta bosszantó probléma áll fenn a Mozilla Firefox-ommal kapcsolatban.
Konkrétan az, hogy nem képes a Google keresője 10 találatnál többet előhozni! :F
Hiába állítom 100 találatra és elmentem, kiírja: Beállításait rendszerünk mentette. Ennek ellenére nem hoz elő 100 csupán csak 10 találatot. Ez a többi 20,30,50-el sem működik...
Illetve a Google Beállításoknál a Találatok alatti dolgokat sem változtatja meg, viszont ami fölötte van azt elmenti az újabb beállításokkal. Tehát a képernyő felső része változtatható az alsó részen nem......
Kipróbáltam Opera és Explorer böngészőkkel ott semmi gond, 100 db/oldal.
Természetesen újratelepítések sem segítettek, és már nagyon zavaró!
/ Keresgéltem a "google.hu süti"-t, de nem találtam, ez előző Mozilla verziókban pedig rá szoktam bukkanni. Elvileg, ha azt törölném akkor működne!? /
Amúgy hol találom pontosan a Firefox 3.6.13 -nak a sütijeit amiket törölhetek is akár?
Mi az ötletetek? Hol nyúljak bele a cuccba???

(#15729) WonderCSabo válasza Tibitabi (#15728) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A sütik törlése nem rossz ötlet.

Eszközök -> Beállítások -> Adatvédelem -> Sütik eltávolítása

(#15730) Tibitabi válasza WonderCSabo (#15729) üzenetére


Tibitabi
tag

Köszi, Te tényleg Wonder vagy! Nem is értem miért nem tűnt fel, most is nehezen szúrt szemet. Már csak azt kellene tudnom, hogy az 5db google.hu sütiből melyiket töröljem a PREF, NID, SNID, HSID, SID végezetűt vagy mehet az összes? Végülis nagyobb gondja úgysem lesz...

(#15731) Tibitabi válasza WonderCSabo (#15729) üzenetére


Tibitabi
tag

Megoldódott a probléma a süti törléssel! Köszi még egyszer!

(#15732) BullZeye válasza fatal` (#15727) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez engem is érdekelne. Főleg akkor jön elő, amikor a letöltő link nem www.****.torrent hanem *.php és az tölti le, ilyenkor mindig megkérdezi, hogy micsináljon, és ott be van pipálva, hogy sose kérdezze. Annó nekem azt mondták, hogy próbáljam meg mimeTypes.rdf-ban definiálni, ezt akkor meg is tettem, de nem lett jobb egy picit sem :) böngésző hibája, nem javítják, ez van.

(#15733) fatal` válasza BullZeye (#15732) üzenetére


fatal`
titán

Aham, ez lehetséges, mert szinte minden oldalon php adja, legalábbis a zárt oldalakon tuti. Pontosan ugyanezek a tünetek vannak nekem is. Jobban megnézve tpb-n ahol nem php adja jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#15734) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok...

A régi Mozilla-ból ,hogy tudom a kedvenceket stb belerakni/importálni az "új" Mozillában.. új partíción van a Win és a régin a Mozzila.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15735) WonderCSabo válasza AMD Power (#15734) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Erre a régi Mozillára gondolsz?

(#15736) AMD Power válasza WonderCSabo (#15735) üzenetére


AMD Power
titán

Nem az új 6-ra.... csak újra kellett tennem a win és egy másik partícióra raktam. A régin rajta van a Mozilla de kéne a jelszók stb miatt az újba az infók.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15737) WonderCSabo válasza AMD Power (#15736) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem az új 6-ra....

Úgy értettem, h. bmelyik verzió.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15738) AMD Power válasza WonderCSabo (#15737) üzenetére


AMD Power
titán

Thx... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15739) HZoli87


HZoli87
veterán

Element hiding helper segítségével blokkolt / elrejtett objektumokat betölti a böngésző vagy esetleg ugyanúgy működik, mint az Adblock esetében, hogy még az oldal betöltődése előtt blokkolja azokat?

(#15740) WonderCSabo válasza HZoli87 (#15739) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Betölti.

(#15741) HZoli87 válasza WonderCSabo (#15740) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi.

(#15742) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogyha megnyitok egy képet FF-ben, akkor azt hogy lehet megoldani, hogy a képet középen jelenítse meg és ne a bal felső sarokban? Esetleg ha nem lehet teljesen középre pozicionálni, akkor az is elég ha csak horizontálisan van középen.

Előre köszönöm!

(#15743) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Régi Állapotsor elemek visszahozása Firefox 4+ -ban

Mivel a Firefox 4-ben az Állapotsor teljesen eltávolították, az ezen lévő elemeket kitörölték. Az Állapotsort a kiegészítősáv cserélte le.

Szerencsére meg van rá a lehetőség, h. aki szeretné, vissza tudja állítani elemeket a kiegészítősávra.

Status-4-Evar

Ennek a kiegészítőnek a segítségével hozhatjuk vissza a bizonyos elemeket.

Kiegészítő telepítése:

1. Navigáljunk erre az oldalra.
2. Installáljuk a kiegészítőt a szokásos módon.
3. Indítsuk újra a Firefoxot.

Kiegészítősáv bekapcsolása

1. Kattintsunk jobb gombbal a böngésző eszköztárra.
2. Pipáljuk be a "Kiegészítősáv"-ot.

Az elemek elhelyezése:

Az összes elem az "Eszköztár testreszabása" ablakból érhető el. Az elemeket a következő módon adhatjuk hozzá az ablakból:

1. Jobb gombbal kattintsunk a böngésző eszköztárra
2. Testreszabás...
3. Felugrik az "Eszköztár testreszabása" ablak
4. Megkeressük a kívánt elemet, és drag and drop módszerrel a kiegészítősávra húzzuk
-ezzel az összes ikon és gomb a Kiegészítősávon balra igazítódik. Ha jobbra szeretnénk igazítani, húzzunk egy "Széthúzható hely"-et a Kiegészítősáv bal szélére.
5. Kész.

Az elemeket úgy távolíthatjuk el, h. a Kiegészítősávról visszahúzzuk őket a az "Eszköztár testreszabása" ablakba.

Elemek beállításai

1. Nyissuk meg a Kiegészítőkezelőt (Firefox gomb -> Kiegészítők)
2. A listában a Status-4-Evar -nél kattintsunk a "Beállításokra"

Oldalbetöltési státusz szöveg

Mit mutat: Az oldal betöltése éppen melyik fázisban van (pl. várakozás, betöltés, kész). Megjelenítheti a linkek cél URLját is, ha azok fölé visszük az egeret.

Hogyan érhető el: Az "Eszköztár testreszabása" ablakból "Betöltési állapot" néven érhető el. Érdemes a Kiegészítősáv bal szélére rakni. Ahhoz, hogy elérhető legyen az elem, a kiegészítő beállításaiban az Állapot -> Általános -> Állapot szöveg mutatása beállítást "Eszköztáron" opcióra kell állítanunk. A hivatkozások mutatásához ugyanitt a "Hivatkozások mutatása" beállítást "Eszköztáron" opcióra kell állítanunk.

Beállítások: A Status-4-Evar beállításainál a "Állapot" fülön módosíthatjuk az elem viselkedését.

Betöltés jelző

Mit mutat: Egy sáv jelzi, h. hol tart az oldal betöltése.

Hogyan érhető el: Az "Eszköztár testreszabása" ablakból "Betöltés mérő" néven érhető el.

Beállítások: A Status-4-Evar beállításainál a "Betöltés" fülön módosíthatjuk az elem viselkedését.

Letöltés jelző

Mit mutat: A jelenleg letöltött fájlokról mutat információkat (hátralévő idő, darabszám)

Hogyan érhető el: Az "Eszköztár testreszabása" ablakból "Letöltési állapot" néven érhető el.

Beállítások: A Status-4-Evar beállításainál a "Letöltés" fülön módosíthatjuk az elem viselkedését.

[ Módosította: Ndruu ]

(#15744) Siriusb


Siriusb
veterán

Ezen az oldalon pl. a demos vagy release notes linkre kattintva működik nektek a nightly?

(#15745) WonderCSabo válasza Siriusb (#15744) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen.

(#15746) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hogyan helyezzük át a Firefox gyorsítótárát (cache) ?

Előfordulhat, hogy szükséges áthelyezni a cache-t egy másik mappába/meghajtóra. Ezt a következő módon tehetjük meg:

1. Írjuk be a címsorba: about:config majd Enter.
2. Jobb gomb -> Új -> Karakterlánc. Neve legyen browser.cache.disk.parent_directory , értéke pedig a kívánt cache elérési címe (pl. d:\temp )
3. Indítsuk újra a Firefoxot.

(#15747) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy olvasás nélkül idepofátlankodok, de örülök, ha ezt el tudom küldeni...
Tehát, van Firefox, explorer, Chrome is.
NA most, teljesen mindegy, mivel böngészek és lassan az is, hogy mit..
Mindig összeomlik a flash vagy valami script hibát ír ki.. Az összes böngésző.
Pl iwiw használhatatlan, freemail is, de még a facebook is fagy...
Lehet ezzel valamit csinálni, vagy verjem szét a gépet?

Windows 7 64bit, de mostanában csinál ilyet....

Köszi

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#15748) WonderCSabo válasza evko (#15747) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd újra a Flasht. Ezzel töröld le.

(#15749) Siriusb válasza WonderCSabo (#15745) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz szépen. Némi játszadozás után kiderült, hogy az imagetweak a ludas. Tudsz valami hasonló kiegészítőt, ami kompatibilis FF4-gyel és egyszerűen lehet képeket méretezni?

Szerk: most látom végre frissült az image zoom. Küldetés teljesítve. :D

[ Szerkesztve ]

(#15750) Steelmanus válasza WonderCSabo (#15743) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Koszonom ezt a kiegeszitot, mar regebben kerestem ilyet, nagyon jo!

(#15749) Siriusb Neked is koszonet mert mar regen lemondtam ill. nem kovettem az ImageZoom fejleszteset, most ujra hasznalom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.