Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) #71835392 válasza H.Istvan25 (#2300) üzenetére


#71835392
törölt tag

Jogos, viszont bárki rendelheti, még feltöltőkártyások is. Ettől még technológiailag ugyanúgy működik és mégse fekteti le a hálózatot.

(#2302) H.Istvan25 válasza #71835392 (#2301) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Igen. Itthon is jó lenne ilyen. 20 euróért már adnak 20 megabit korlátlan netet a Drei és a T is.

Huawei Mate 9

(#2303) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#2300) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ja, mindjárt más a leányzó fekvése. Eleve otthoni, eleve kisebb a user szám, mert minek fizetne otthon azért, ha megkapja olcsóbban, és gyorsabban optikában.

(#2304) radio100jozs válasza #71835392 (#2299) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ezt benézted...

(#2305) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2303) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Azért ez csak nagyvárosokra igaz. Itthon például sok ember falun kurvára örülne 6000 forintért 20 megabites normális netnek.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#2306) radio100jozs válasza csz329 (#2293) üzenetére


radio100jozs
őstag

Mire elérnénk ezt az állapotod, addigra eleve jön az 5G, és újabb, és újabb frekvenciák. A 2G marad, arra elég lesz egy szűkebb kapacitást biztosítani, a többit mind lehet betolni 4, meg 5G-re, és még ott van a 700 MHz-es, a 3400-3800 Mhz-es sáv is, amit az elkövetkező években terveznek pályáztatni. Lejárnak a 3G alól a 2100 Mhz-es frekvenciák is 2019-ben. Nagyon nem kell itt a vészmadarat hirdetni, mert pár éven belül lesz még itt nagy felfordulás a frekvenciákban, meg kapacitásban, és addig nem látni, hogy a készülék cseréket is figyelembe véve (még ma sem alap a 4G a készülékekben), hogy itt gond lenne a jelenlegi kapacitásokkal, főleg így, hogy a szolgáltatók kellően tudják azokat a díjcsomagokkal terelgetni is (adatmennyiség, és a csomagban biztosított sebesség).

(#2307) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#2305) üzenetére


radio100jozs
őstag

Most ugye Ausztriáról beszélünk?

(#2308) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Kicsit a Vodafone 2600 MHz-es TDD frekvenciái kapcsán utánanézve meglepődtem, hogy a Lengyeleknél az Aero2, a Svédeknél a 3 Sweden, és az Angoloknál az UK Broadband szolgáltatók is már 3 éve használják ezt a technológiát 4G LTE esetében. Akkor cska nem annyira kiforratlan ez a technológia, főleg ha azt vesszük, hogy kapacitásban több, mint az FDD, mert utóbbi asszimetrikus terhelésű.

(#2309) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2308) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Oroszországban is van TDD-LTE a Megafon és az MTS is nyújt, és 2300-on pedig a Vainakh Telecom. Románoknál a Digi ad 2600-on

Huawei Mate 9

(#2310) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2307) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ausztriában se ér el minden faluba az optikai kábel. Itthon főleg nem

Huawei Mate 9

(#2311) #71835392 válasza H.Istvan25 (#2305) üzenetére


#71835392
törölt tag

20€-ért itthon is van korlátlan mobilnet, csak ügyeskedni kell hozzá és hozzáférést szerezni a Telenoros DPI flottához, ha ez megvan már köthető is!
Az más kérdés, hogy ez az összeg osztrák bérből nagyjából filléres tétel, magyar bérből főleg vidéki fizetésekhez mérten drága.

(#2312) #71835392 válasza radio100jozs (#2304) üzenetére


#71835392
törölt tag

Semmit nem néztem be, az ugyanúgy mobilnet csak épp egy adott cellához kapcsolva, ettől még a hálózat ott is véges kapacitású és mégis bírja a terhelést.
Másrészt Ausztriában sincs sok helyen normális szélessáv, még városokban nem, meg ott sem mindenki köttethet be vezetékes netet, mert pl albérletben lakik, stb.

(#2313) radio100jozs válasza #71835392 (#2312) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ezt gondold át még egyszer, mert abszolút nem így van. Teljesen más kapacitási igény egy csúcsidei terhelés a mobilhálózaton, amikor tízezrek indulnak munkába, iskolába, és a tömött közlekedési eszközökön nyomják a mobilnetet, közben celláról cellára váltva és más az, amikor jellemzően csúcsidőn kívül jól behatárolható területen, és jellemzően cellaváltás nélkül használják a mobilnetet.

(#2314) fcbarca


fcbarca
őstag

Lassú mobilnetet melyik szolgaltatonal kapni a legolcsobban?csak epp hogy lehessen chatelni, 1 - 2 mobilwebet betolteni..

(#2315) devil-k válasza fcbarca (#2314) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hiába kérdezel, itt nem válaszolnak, csak 1 vita megy már napok óta....

- mozi bolondéria -

(#2316) Zeki válasza fcbarca (#2314) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ilyen már nincs. Mind adatforgalmas. Vagyis van egy korlátlan, csak 1 megabites (upc asszem). De nem olcsó.
A bluemobilnál olcsóbb a mobilnet.

(#2317) radio100jozs válasza fcbarca (#2314) üzenetére


radio100jozs
őstag

Lassú nincs, csak lassabb csomagok, de mind adatkorlátos, azaz egyáltalán mennyi adatforgalomra kell havonta?

A Bluemobile simhez lehet kérni havi 490 Ft-ért a 100 MB adatkeretet, de az 1 GB-os is "csak" 1.290 Ft. Önmaga meg a simkártya 999 Ft (lidl-bben a pénztárnál keresd), és ebben van 600 Ft feltöltés. Ha lefogy az adatkereted, akkor a 30 napos időszak végéig lassítanak 32 kbit/s-re, nem tudom ez elég-e chatre.

[ Szerkesztve ]

(#2318) radio100jozs válasza devil-k (#2315) üzenetére


radio100jozs
őstag

Mobilinternet fórum, nem csak mobildíjcsomag fórum szerintem.

(#2319) devil-k válasza radio100jozs (#2318) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ebben teljes mértékben egyetértek, de azért választ sem kaptam már mióta. :P

- mozi bolondéria -

(#2320) 4Grider válasza devil-k (#2319) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tőlem pl. azért nem kaptál választ, mert mindenkinek más a best-buy. Ha esetleg úgy tennéd fel a kérdésed, hogy konkrétan mire szeretnéd a netet használni, valószínűleg többen válaszolnának...

(#2321) etejedu válasza 4Grider (#2320) üzenetére


etejedu
őstag

Én játékra ,-streamelni, fulll hd videókat nézni onlány, sok letöltésre.
Tudsz ajánlani valamit? :DDD

(#2322) tahepa válasza fcbarca (#2314) üzenetére


tahepa
senior tag

Egy lehetőség...bár nem filléres...
Tudom van ennél olcsóbb , gyorsabb..de én ezt használom...az én igényeimnek egyenlőre megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#2323) devil-k válasza 4Grider (#2320) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem letöltésre. Böngészés, stream (Spotify)

- mozi bolondéria -

(#2324) btz válasza etejedu (#2321) üzenetére


btz
addikt

Mindenre van ajánlat csak bírja a pénztárcád

ⓑⓣⓩ

(#2325) etejedu válasza btz (#2324) üzenetére


etejedu
őstag

Maxon tolom! A T. 30GB csomagja van társkártyában a mobilom mellé hogy netezni is tudjak itt a világvége Budakeszin. :) Csak sajnos amire nekem kell a net, még ez is bakfity.

[ Szerkesztve ]

(#2326) #71835392 válasza fcbarca (#2314) üzenetére


#71835392
törölt tag

Blue Mobil, 100 mega 500 forint egy hónapra, utána lassítanak 32/32kbps-re. Ennél olcsóbbat nem találsz(ami lassítós).

(#2327) #71835392 válasza devil-k (#2323) üzenetére


#71835392
törölt tag

A #2311-est olvasd el! Teljes mértékben korlátlan, nem szűr, nem lassít, ha bírod anyagilag akkor best buy, külföldön sincs olcsóbb korlálan mobilnet.
Vagy ha elég a 128kbps sebesség az adat elfogyása után akkor Telekomos Net&Roll XS csomag.

[ Szerkesztve ]

(#2328) #71835392 válasza radio100jozs (#2313) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nem tudom az általad említett csúcsidei példánál mivel jobb az, ha egy cellára rákapcsolnak ilyen otthoni korlátlan mobilnettel pár "torrenthuszár"-t, akik le is nullázzák annak a kapacitását?!

De ezt a csúcsidei terhelést is megoldják valahogy, lévén az ír és az angol Three kínál korlátlan bárhol használható mobilnetet "all you can eat data" kártyásoknak is (ottani bérek mellett filléres összegért) és nem fekszik le a hálózat tőle.
Itthon is simán bírná, ha nem 3 katellező maffia játszana mobilszolgáltatósdit...

(#2329) 4Grider válasza etejedu (#2325) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor neked korlátlan csomagra van szükséged.
Vagy trükközöl a T vagy Telenor korlátlan böngészést biztosító opcióival és egy http-s VPN kiszolgálóval, vagy valóban korlátlan csomagot veszel igénybe. Utóbbi pl. a DPI 42+korlátlan sebesség+adat opció összesen havi 6500 Ft-ért.

(#2330) etejedu válasza 4Grider (#2329) üzenetére


etejedu
őstag

Természetesen a korlátlan böngésző és email opció is hozzá van rendelve( persze kisbetűs rész kitér a kellemetlen részletekre, amelyben kiderül elég sovány a korlátlan böngészési lehetőség.)
De szivesen veszek minden hasznos infót akár privátban is.

(#2331) devil-k válasza #71835392 (#2327) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennyire nincs szükségem. :)

A Telekomnál néztem a Net&Roll S csomagot. 8 GB havonta, 30 Mbit/s. Elég jó ár-érték arányban van a többihez képest. (UPC, Digi, Telenor, Vodafone)... stb.

Melyik sticket érdemes választani?
Alcatel W800Z
Huawei 3372H LTE

- mozi bolondéria -

(#2332) radio100jozs válasza devil-k (#2331) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem tudom honnan jött ki a jó ár-érték arány erre a csomagra, mert a Telekomnál a Net&Roll S 2 év hűséggel max 30 Mbit/s letöltéssel havi max 8 GB adatkerettel 4.390 Ft. Ezzel szemben a Vodánál a MobilNet M csomag szintén 2 év hűséggel max 42 Mbit/s letöltéssel havi max 8 GB adatkerettel csak 3.591 Ft (e-számlával). Csak 20%a-l drágább a Telekom.

(#2333) devil-k válasza radio100jozs (#2332) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor valamit benéztem. Mindjárt utánajárok. :R

- mozi bolondéria -

(#2334) 4Grider válasza radio100jozs (#2332) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Voda netjével kapcsolatban azért az apró betűs részekről se feledkezzünk meg:
A 8 GB elfogyásakor automatikusan 1000 Ft-ért adnak újabb 1 GB-ot, majd úgy lecsapják a netet, mint a taxiórát (azaz leállítják).
A Trénél viszont 128 kbps a lassítás mértéke, logikusan minden további díj nélkül. Az - egyelőre - jóval jobb LTE lefedettségről már nem is beszélek.

(#2335) szabogabor10 válasza 4Grider (#2334) üzenetére


szabogabor10
veterán

Már a mobilnetes csomagoknál is szivatja a plusz adat opciókkal meg a lekapcsolással az ügyfeleit a Voda? Gratulálok.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2336) radio100jozs válasza 4Grider (#2334) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem automatikus, mert kikapcsolható (nekem is ki van kapcsolva), a másik, meg ne mondjuk már internet szolgáltatásnak azt 2015-ben, ami csak 128 k-val csorog, azon egy weboldalt sem lehet megnézni, közben meg az userek meg 150 Mbps 4G-ről álmodnak, és panaszkodnak, ha nincs annyi. Valahogy nem áll össze ez a két véglet. Harmadik meg nem mindegy, hogy 30 Mbps csomagnál, hogy 3G, vagy 4G? A Vodánál is országos a 3G, így irreleváns ez a kérdés a két csomag összehasonításában.

(#2337) radio100jozs válasza szabogabor10 (#2335) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szánalmas ez a görcsös ragaszkodás a csiga nethez, ha elfogy az adatkeret, nem tudom milyen piaci terméknél van ilyen opció, ha veszel valamit X mennyiségben, és az elfogy, akkor utána még megkapod csak kisebb mennyiségben? Meg továbbra sem értem, hogy megy a lázadás a 4G miatt, ha az csiga, de ha egy 32, vagy 128-as lassítás van, azért meg őrülten tapsolnak az userek, hogy az milyen jó szolgáltatás. Kicsit olyan, mint ha az a benzinkút volna a nyerő, ahol ha tankolsz 10 l benzint, és az elfogy, utána még korlátlanul kapsz benzint, csak a kocsival már max 20-al mehetsz.

(#2338) szabogabor10 válasza radio100jozs (#2337) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tegyük fel, hogy mondjuk van 1-2 napom fordulónapig, elfogyott az adatforgalmam, de nem akarok lemondani a netről, és fizetni se akarok ilyen rövid időre. Na pontosan itt bukik el nálam a Voda (meg a Telenor). Nyilván ha korábban fogy el, akkor inkább ráfizetek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2339) btz válasza radio100jozs (#2337) üzenetére


btz
addikt

20-al mehetsz, de legalább haza tudsz jutni valahogy.

ⓑⓣⓩ

(#2340) kali válasza radio100jozs (#2337) üzenetére


kali
legenda

sok felhasználónak lehet jobb a lassított sebességű - kompromisszumokkal ugyan, de használható bizonyos dolgokra a 128/128 Kbps sebességű net -, viszont továbbra is adott szolgáltatás felár nélkül, mint a semmi, tehát a másik szolgáltató módija.
nagyon elfogultan kellene néznem, hogy fordítva lássam.

[ Szerkesztve ]

(#2341) totron válasza kali (#2340) üzenetére


totron
addikt

Sok szamlas felhasznalonak, tegyuk ezt hozza. Kartyas konstrukcio sajnos nem ad ilyen sebessegu lassitast. Ertelemszeruen a lassabb, de korlatlan a nyero, a gyors, de nyulfarknyi meretu csomagoknal (ez valami egeszen szornyu, hogy ez nem minden hasznaloja szamara egyertelmuen egyertelmu:P es a marketingszoveg diadalmaskodik megannyi fejben), bar nem tudom van-e meg egyaltalan olyan, ahol vege van a netezesnek, mint a botnak, ha a forgalmi limithez elerkezik az ember.

(#2342) totron válasza radio100jozs (#2337) üzenetére


totron
addikt

Probald ki egyszer, hogy nincs vezetekes/mikro neted. Se szulonel, se havernal, se baratnonel, se este hazaerve, se szomszedhoz atkeredzkedve. Utana lehet ujragondolni a frappans hasonlatokat. Ugy volna egyebkent ekvivalens a peldad, ha a benzin tovabbra is jonne, de nagyon lassan, igy esetleg nem erne meg ott allni felnapokat. Gondolom az is mindegy, hogy bringa vagy gyaloglas. Milyen szanalmasak mar azok az emberek, akik kerekparral jarnak dolgozni vagy turazni.

(#2343) radio100jozs válasza totron (#2342) üzenetére


radio100jozs
őstag

Van még ilyen ember hazánkban, aki sehol nem talál netet, csak a fránya 32 vagy 128 kbps-re van utalva, de azért okostelefonnal rohangál. Ne essünk már túlzásokba.

(#2344) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Én csak azt furcsállom, hogy senki nem hőzöng azért, mert lefogy a feltöltőkártyás egyenlege nullára, és onnantól kezdve nem tud telefonálni sem, de ha az internetről van szó, az már létkérdés. Pedig a telefonálás még mindig előrébb való, mint az internet, legalább még ma. Na mindegy, ebben nem lesz egyetértés, mert nekem az internet nem azt jelenti, hogy bohóckodjak holmi 32, vagy 128 kbitekkel.

[ Szerkesztve ]

(#2345) kali válasza totron (#2341) üzenetére


kali
legenda

havi díjasról volt szó, arra reagáltam, a feltöltős más kérdés, ott 32/32 Kbps a lassított sebesség.
nem minden szolgáltatónál és/vagy díjcsomagban adott, hogy lassítva ugyan, de használható tovább a szolgáltatás.

radio100jozs; küld egy visszahívatós sms-t, visszahívatja magát, ha nagyon muszáj, de a net más kérdés, arról nem is beszélve, hogy nagyon sokan különböző csevegők által tartják a kapcsolatot, meg közösségi oldalakon, a telefonálás nem annyira divat már, pláne a fiatalok körében, a csevegők meg lassított nettel is simán működnek.

[ Szerkesztve ]

(#2346) totron válasza radio100jozs (#2343) üzenetére


totron
addikt

Tudok pedig tobb ilyenrol is. Nyilvan ha egyaltalan nem lennenek lassitott csomagok, nem merulne fel a hozonges sem. Azt nem tudom megfejteni, hogy mindez teged miert zavar.

(#2347) 4Grider válasza radio100jozs (#2343) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem lassított Business Nettel az autóban a beállított netrádiók többsége mellett rendesen működött az online GPS is. Innentől kezdve nem értem, miért ne lehetne ellenni - persze kompromisszumokkal - okostelefonnal is ilyen sávszélen.

(#2348) rii


rii
nagyúr

sziasztok

1-2-3 hónapig mobilnternet terveztem használni, és azt szeretném megkérdezni, hogy melyik a legolcsóbb, éps melyik a legjobb ár-érték arányú?

max. havi 5.000-ből szeretném megúszni ... csak chat meg fórum, semmi letöltés, meg semmi video ...

nincs okostelefonom .... haver valami stick-et használt a telenortól ... usb-s eszköz, és arra lehet "tölteni" pénzt ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2349) csernak75 válasza radio100jozs (#2336) üzenetére


csernak75
senior tag

Nagyon nem mindegy h. 3g v 4 g! Ma mivel korlátlan nap van a telenornál nyilván rekord terhelés van.

60/10 Mbps csomagom van és 4g-n ez most is hozza a max ot:

érdekességnek megnéztem ugyan itt 3g-n ami 15-20Mbps szokott lenni most:

Tehát itt a 4g értelme ;)

(#2350) mightymo3


mightymo3
tag

Sziasztok, szeretnék pár infot ezzel kapcsolatban, korlátlan éjszakai net adatopció a telekomnál ezzel szeretnék torrentezni. Szerintetek megéri? Nekem jó az ha esténként tőltök le/fel. Itt nincs korlátozás vagy letiltás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.