Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) insyde5


insyde5
aktív tag

Üdv!

Mobilnet szolgáltatás tekintetében országos viszonylatban melyik szolgáltató a legmegbízhatóbb? tableten használnám, SIM kártyás megoldással. Alföld, határvidék mennyire lefedett e tekintetben?

(#2352) TeeJay válasza csernak75 (#2349) üzenetére


TeeJay
félisten

18. ker Havanna mai ingyenes Telenor napon nálam 7-8megabit körül volt a letöltés és 2-3körül a feltöltés 4G-vel és H+ módban is ennyi a max

örültem a tesztnek mivel nincs mobilnetem és legalább most láthatom mit hoz a cucc ha a városban mászkálok :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2353) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy samsung laptop többet sajnos nem tudok egyelőre mondani róla. Az a probléma ( gondolom hasonló net van hozzá mint pl: a mobiltelefonokra a megadott pl 20 gb), hogy , az a 20 gb-os net elég hamar lemegy róla. pl: csak facebookal is , ha mást nem használ. Nem tudom hogy az újratelepítés megoldhatja-e a problémát. Várom a válaszaitokat . Előre is köszönöm:
Tisztelettel
Szati

(#2354) radio100jozs válasza csernak75 (#2349) üzenetére


radio100jozs
őstag

Jaj, a Telenor 3G-jét ne hozzuk már fel példának, azt mindenki tudja, hogy egy kuka ZTE hálózat az egész. Vodafone és Telekom díjcsomagról volt szó.

(#2355) radio100jozs válasza insyde5 (#2351) üzenetére


radio100jozs
őstag

Tablet tudja a 4G-t is? Mert ha igen, akkor mindegy melyik cég, az árakat, csomagokat nézd inkább meg, de ha csak 3G-t tud, akkor így vidéki lefedettség terén csak a Vodafone jöhet szóba, illetve az azt használó csomagok, mint az UPC, vagy a Tescomobile.

(#2356) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Ha már Telenor, ez a cég mióta szüntette be a 150 Megás Hipernet csomagjainak a forgalmazását? Jelenleg lakossági publikusban a legnagyobb sebesség is csak max 60 Mbps letöltésben, ennyire nem bírja a hálózat? Egyetlen ennél gyorsabb, és elméleti 150 Mbps csomag érhető el, a Hipernet Home kínlatban fix megadott címre telepítve a Hipernet Home L csomag havi 7.990 Ft-ért, és ad ezért 100 GB-ot, és még lehet + opciókat belerakni a havídíjból (pl: éjszakai net). Összeségében nem rossz ajánlat, csak kcisit az az érzésem, hogy itt valami nem megy, ha ennyire korlátozott a csomagok sebessége, a Telekom azért ennél sokkalta jobban elengedi a netes tarifáknál a maximáis sebességet. Érdekes még, hogy a Hipernet Home tarifák csak 4G LTE hálózaton használhatóak a leírás szerint.

[ Szerkesztve ]

(#2357) #71835392


#71835392
törölt tag

Nagyon szépen bírja a Telenor hálózata a mai korlátlan a net terhelést, még olyan helyeken is simán megy a net, ahol folyamatosan rengeteg ember tartózkodik, és ha hozzátesszük, hogy a Telenor hálózata az eszement spórolásuk miatt enyhén fogalmazva nem a legtökéletesebb, akkor innen is látszik, hogy simán elvinné még ez a hálózat is a korlátlan mobilnetet ha lenne ilyen publikus csomagjuk! De hát mennyivel jobb bót keveset adni sokér...

(#2358) #71835392 válasza radio100jozs (#2354) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nem a ZTE miatt olyan a Telenor hálózata, amilyen, hanem mert ahogy korábban, a hálózatmodernizációkor is a lehető legkevesebb pénzt tették bele... A NSN hálózatuk is folyamatosan döglődött, emlékezz/olvass csak vissza, az is a kib...ott pénzéhes management miatt, nem mert szar volt.

Nincs a ZTE-vel semmi gond, pl a DIGI vezetékes hálózata is azon megy évek óta gond nélkül, de ezekben az országokban is gondok nélkül megy a ZTE mobilhálózat.

(#2359) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem eddig sose volt mobilnetem
egy LG F6 telefonom van ami LTE képes
és a mai Telenoros ingyen mobilnet napon belőttem itt 18. kerületben
aztán egész nap 7,5 megabit letöltést és 2-3megabit közötti feltöltést mértem
4G és H+ módban is
ping 20-40ms között volt

nem tudom mennyire engedték ma hogy gyors legyen a net, lehet ennyiben volt limitálva
de kb. nekem ennyi már elég is lenne ha a városban járkálnék
csak adjanak legalább 5-10gigabájtot :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2360) etejedu válasza Newcrazy (#2353) üzenetére


etejedu
őstag

Torrent? Full HD videók nézegetése?
T. oldalán fennt van hogy mekkora adatforgalom mire elég.
Ha a kérdéseimre a válasz igen , akkor jól jöhetnek a kiegészítő csomagok: korlátlan böngészés, korlátlan közösségi oldal használat (facebook, twitter stb.)
Ha nincs sok letöltés, online filmnézés akkor passzolom: szolgáltatót felkeresném.

(#2361) 4Grider válasza TeeJay (#2359) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szó nem volt arról, hogy a díjcsomagokhoz tartozó sebességlimiteket is feloldják, sőt még írták is, hogy mindenki a csomagjához tartozó sebességgel, de a tegnapra eső adatforgalom számlázása nélkül tud netezni.

(#2362) csz329 válasza radio100jozs (#2336) üzenetére


csz329
csendes tag

" Valahogy nem áll össze ez a két véglet. Harmadik meg nem mindegy, hogy 30 Mbps csomagnál, hogy 3G, vagy 4G? A Vodánál is országos a 3G, így irreleváns ez a kérdés a két csomag összehasonításában."

Muhahahaha. Kurvára nem mindegy.
Mutass már egy helyet is az országban, ahol akár csak 20 Mbps-el megy a Voda 3G (vagy bármlyik T).
Ne vicceljünk...
Azt átlagos mért sebességük meg 6 Mbps, jó, tegyük fel hogy nagyvárosokban 10 felett van kicsivel talán.
http://szelessav.net/hu/aggregalt_sebesseg/mobil

(#2363) csz329 válasza mightymo3 (#2350) üzenetére


csz329
csendes tag

Nincs korlátozás. Illetve az a korlátozás, hogy csak éjszaka tudod használni. Pont elég baj :)

(#2364) csz329 válasza insyde5 (#2351) üzenetére


csz329
csendes tag

Én a helyedben leszarnám, hogy melyik a legjobb országosan.
Nézd meg, hogy azon a 2-3-10-20 helyen ahol jársz, melyik érhető el.

Most már elég korrekt térképek vannak:
http://www.vodafone.hu/lefedettsegi-terkep
http://www.telekom.hu/mobil/lakossagi/ugyintezes/lefedettseg
https://www.telenor.hu/internet/lefedettseg
+Kérdezz rá ott lakó ismerősöktől.

(#2365) H.Istvan25 válasza csz329 (#2362) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nekem a Voda mobilnet 3G-n az esetek nagy részében 20 megabit fölött megy

Huawei Mate 9

(#2366) H.Istvan25 válasza H.Istvan25 (#2365) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Például ezt nem rég mértem Pécsen:

Általában ezt hozza nekem a Voda 3G, plusz-minusz 3-4 megabit

Huawei Mate 9

(#2367) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy nokia E52, praktikum kártyás telefonhoz jó lenne ez a
plusz 5 GB-os csomag?

vagy az hűségidős?

esetleg a "Kiegészítő adatjegyek" lennének amit ha elfogy rátöltök, és nincs kötelezettségem, csak töltögetem, ahogy nekem szükséges?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2368) 4Grider válasza rii (#2367) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel ezek "Plusz" csomagok, a kérdés az, hogy milyen alap mobilnet csomagod van?

Most látom, hogy:
Amennyiben a tarifád nem tartalmaz beépített adatmennyiséget, abban az esetben a kiegészítő adatforgalmi keret(ek) a következő kínált sávszélességgel használhatod: 7 Mbit/s letöltési sebesség, 2 Mbit/s feltöltési sebesség. A szolgáltatásokban foglalt keret(ek) felhasználása után a mobilinternet nem lesz elérhető (0/0 kbit/s le- és feltöltési sebesség).

[ Szerkesztve ]

(#2369) rii válasza 4Grider (#2368) üzenetére


rii
nagyúr

még semmilyen mobilnet csomagom nem volt .. tök hülye vagyok a témához!
.-)

muszáj valami havidíj is?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2370) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Előttem szólóhoz csatlakoznék, nem volt még mobilnetem, szóval nem vágom, mi merre, hány méter. Anyámnak kellene egy mobilnet laptophoz, ami nyilván gyors, stabil, jó lefedettségű, megbízható, és lehetőség szerint korlátlan. Nem töltöget le filmeket, meg semmi mást, csak ilyen központi állatorvosi adatbázist kell elérnie, meg skpye, ill. teamviewer használat, és fogalmam sincs, ezek mennyi adatforgalmat generálnak, szóval inkább egy korlátlant vennénk. Meg aztán anyám amúgy sem ért nagyon a technikához, szóval nem hiányzik, hogy használat közben kiírjon valamit, amit nem ért (pl. hogy eléri az adatmennyiséget). Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy a 3 nagy szolgáltató közül melyiket ajánlanátok? Anyám amúgy T-Mobilos, Dominos, mindig is az volt, egyetlen száma volt eddig, szóval ebből kifolyólag hátha jár vmi kedvezmény a T-nél. De persze, ha valamelyik másik szolgáltatónak jobb a mobilnete, akkor nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#2371) Zeki válasza Gabesz87 (#2370) üzenetére


Zeki
nagyúr

Dominósnak semmi kedvezmény nem jár. Skype meg nem tudom melyik csomagban nem tiltott. Erre a 1430 adhatja meg a választ, vagy aki ért ehhez. Korlátlan, videóhívásra is alkalmas csomag nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2372) Gabesz87 válasza Zeki (#2371) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mondjuk tök mindegy, lényegtelen, hogy dominós, mert ugyebár nem mobilon akarja a netet használni. Skype némelyig csomagban tiltott? Ezt nem is gondoltam volna. Akkor megkérdezem majd a Telekomot. Úgy láttam, sebességben ők a legjobbak. Nem baj akkor ha nem is korlátlan, azért egy 20 GB /Net&Roll M/ már csak elég netezésre, adatbázis feltöltésre, lekérdezésre, meg skypra (ha működik).

(#2373) radio100jozs válasza csz329 (#2362) üzenetére


radio100jozs
őstag

Frissen mérve Csévharaszton:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1498628041

[ Szerkesztve ]

(#2374) 4Grider válasza radio100jozs (#2373) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 25 ms-ból következően 1 km-en belül van a 900 MHz-es cella. Ez tehát nem az átlag vidéken...

(#2375) H.Istvan25 válasza 4Grider (#2374) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Én elég gyakran mérek 900-on ilyen sebességet gyengébb térerő mellett is. Legutóbb például Somogyban a buszon menet közben is 10 megabitet mértem

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#2376) kali válasza csz329 (#2362) üzenetére


kali
legenda

elég sok helyen mértem már 20 Mbps környékén telekom 3g hálón (h+), amire emlékszem, hogy ide a fórumra is bettem, az egy éve pécsett volt egy hosszú hétvégés kiruccanás alkalmával; link, szóval nem is csak a fővárosban adott.
terheltebb helyeken és időpontokban valóban visszaesik a sebesség, de ezért is jobb az lte, a fenti mérést is csak ahhoz eszközölt összehasonlítás miatt mértem, bár akkor még csak 30/10 Mbps sebességű lte díjcsomagom volt, de azonos helyen azt adta is, illetve többet is tudott volna, de csak később váltottam 150/50 Mbps sebességű bővítőre.

[ Szerkesztve ]

(#2377) DonCapello


DonCapello
tag

Beírom, hátha tud valaki segíteni - Netpluszos mobilnet van a telefonomon, és az utóbbi időben rendszeresen azt produkálja, hogy 2-3 percig megy normálisan, majd pár percre megszakad, nincs kapcsolat, nem is tud semmit betölteni, utána megint 2-3 perc normális, és ez ismétlődik. A belvárosban lakom/közlekedek, úgyhogy valószínűleg nem a lefedettség és a térerő a probléma, a T ügyfélszolgálatát felhívva széttárták a kezüket, hogy az ő oldalukon minden rendben.

Valakinek van esetleg ötlete?

(#2378) radio100jozs válasza 4Grider (#2374) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem nyert, pontosan 2,23 km-re van, és ez beltéri mérés.

(#2379) radio100jozs válasza DonCapello (#2377) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem lehet, hogy pont cellahatáron laksz, és a készülék állandóan ide, vagy oda jelentkezik át, mert akkor megszakad a netkapcsolat, nem tölt le, fel semmit. Sajnos a Vodánál is van ilyen a vonattal utazva 3G-nél Köki-Monor között 3 helyen is települések között. De a Telekomnál is van ugyan ott 2 helyen. Viszont 4G-nél nincs ilyen, vagy is egy helyet már találtam, de csak rövid szakadás van a maximális térerő miatt, de a netrádió nem szakad meg a pufferelés miatt. Nekem is azt válaszolták vissza a szolgáltatók, hogy nincs itt semmi gond, hiába pontosan beazonosítottam, hogy hol vannak a gondok. Emlékszem anno a T-Mobile, sőt Westeles időkben a vonattal utazva a Kacsóh Pongrác felüljárónál minden hívás megszakadt, pedig maximum volt a térerő, majd amikor lett végre 3G, na azon a hálón az a gond megszűnt.

(#2380) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Frissült a Vodafone 4G térképe is, szépen színesedik az ország. Arra figyeljetek, hogy a Vodafone piros pacái az beltéri lefedettséget tükröz. A Telekomnál viszont csak egyszínű paca van a térképen, ami meg kültéri, és nem kell magyarázni, mekkora különbség van a kettő között.

(#2381) btz válasza radio100jozs (#2380) üzenetére


btz
addikt

Nekem ugyan úgy működik beltéren is a kültérinek jelzett 4G

ⓑⓣⓩ

(#2382) Dolphine válasza btz (#2381) üzenetére


Dolphine
addikt

+1 Nekem sem volt eddig gondom beltéren sohasem a 4G-vel!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2383) btz válasza Dolphine (#2382) üzenetére


btz
addikt

Természetesen normál ház beltérre értem nem mélygarázsra vagy borospince.

ⓑⓣⓩ

(#2384) Dolphine válasza btz (#2383) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is így értettem! :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2385) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Arra értettem, hogy a Telenor, és a Vodafone megkülönbözteti a térképein a beltéri, és kültéri lefedettséget, míg a Telekom csak kültérit jelzi, azaz persze ezen belül helyezkedik el a beltéri lefedett terület is, csak a térképek összehasonlítása szempontjából vizuálisan első látásra megtévesztő lehet. Mert a Telekom térképén látunk egy majd országos 4G pacát, ami nem biztos, hogy minden faluban beltéri lefedettséget jelent is, mert az nem derül ki a térképről.

(#2387) fcbarca


fcbarca
őstag

Blue mobile mennyi a percdij pl telenorra?

(#2388) 4Grider válasza fcbarca (#2387) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mobilinternetes topicban percdíj? Nem tévedtél el egy kicsit? Egyébként a Blue Mobilenál alapból egységesen 33 Ft a percdíj minden irányban...

(#2389) gyuri81


gyuri81
veterán

Szomorúan tapasztaltam ma, hogy a Telekom ököráron adja még mindig a roaming netet! 1490 Ft/ 50 Mb vicces :))))
Vodafone-nál 990 Ft és az előfizetésedben található SAJÁT neted használod. Óriási rablás megy a magentáéknál.

(#2390) kali válasza gyuri81 (#2389) üzenetére


kali
legenda

a telekom esetén is vannak sokkal jobb ajánlatok is, csak nézelődni kell.
nem tudom, hogy neked melyik opció volt, de 1490 ft ellenében 100 MB forgalmat látok; link

(#2391) H.Istvan25 válasza gyuri81 (#2389) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Hülye aki magyar SIM-el netezik külföldön. Mindenhol lehet helyi SIM-et venni, általában a magyar áraknál sokkal olcsóbb nettel

Huawei Mate 9

(#2392) Zeki válasza H.Istvan25 (#2391) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha telekom függő a telód, akkor nem tudsz másik simet használni.

(#2393) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#2391) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez nagyon nem így van, én pl. a Voda Red EU-val nem fogok külföldi sim-et venni, mikor eleve benne van a külföldi nethasználat a csomagomban, és olcsóbb rátenni 1500-ért 1GB opciót (ha nem elég az 500 MB), mint külföldi sim-et venni, és nulla macera van vele, és másik készülék sem kell, mert ugye telefonálni is kéne a saját számomon.

(#2394) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2393) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Max a Redesek vannak igy. De az 1gb 1500-ért van ahol soknak számit

Huawei Mate 9

(#2395) Zeki válasza H.Istvan25 (#2394) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akinek sok az 1500-ért 1GB, az minek netezik? Vagy minek akar külföldön netezni?

(#2396) H.Istvan25 válasza Zeki (#2395) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nem azt mondom hogy sok, hanem vannak országok ahol ennél olcsóbb a net

Huawei Mate 9

(#2397) Zeki válasza H.Istvan25 (#2396) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja. És nem csak olcsóbb, de nincs is korlátozva a tartalom.

(#2398) H.Istvan25 válasza Zeki (#2397) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Miért, rednél korlátozva van?

Huawei Mate 9

(#2399) Zeki válasza H.Istvan25 (#2398) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy tudom a skype videohívás nem megy.

(#2400) radio100jozs válasza Zeki (#2399) üzenetére


radio100jozs
őstag

2015.04.01-től nincs semmilyen korlátozás a Vodánál, Red-ben sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.