Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) 4Grider válasza radio100jozs (#2898) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi a frászról beszélsz? Van egy oldal, ahol le van írva a Homenet rendesen. Azt mondod, hogy lesz egy Homenet2? Vagy mi? És ennek így mi értelme?

(#2902) kali válasza laszlohu (#2897) üzenetére


kali
legenda

szia,

attól is függ, hogy milyen szolgáltató jöhet szóba, vagy ha mindegy, akkor nagyjából belőni az elhasználni kívánt adatmennyiséget, mert amiket leírtál, azokból minden verzióban létezik konstrukció, tehát olyan is van, hogy sávosan minden megkezdett x MB/GB után y ft, de másmilyen is, amikor adott fix összegért x MB/GB, azt elhasználva pedig lassítás vagy net leáll.
a ft/MB esetleg GB adott konstrukció függvénye is, így elég nagy a szórás, de jellemzően minél nagyobb opcióról van szó, annál jobb az ár/érték arány.

[ Szerkesztve ]

(#2903) 7ER válasza #71835392 (#2900) üzenetére


7ER
aktív tag

Semmi értelme annak, hogy egy örök kötözködővel vitába szálljak.
De: A 4G mobilinternet 800MHz frekvencián van sugározva. A toronyban a 4G-re jellemző antenna van telepítve.
Mégpedig 2db. Az egyik függőleges (V), a másik vízszintes (H) polarizációval.
A "normális" 4G képes telefonkészülékek szintén 2db antennával vannak felszerelve és ezek polaritása megegyezik a toronyban elhelyezett antennákkal.
Tehát: Az egyik vízszintes (H), a másik függőleges (V) üzemmódban adja le, illetve veszi a jelet. Az eddig forgalomba került 4G -s készülékeknek mondott csodák javarészt tartalmaznak ugyan 2db antennát, de ezek vízszintes polarizációval szereltek.
No. Itt van a bibi. -Ha nem hiszed. Járj utána. Részemről a témát lezártnak tekintem.

(#2904) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Egy ismerősöm megkért hogy nézzek utána milyen lehetőségek vannak mobilinternet terén a háza körül (városon kívül esik). Jelenleg vodás de a házban elég gyenge a jel, hogyan lehetne kitejeszteni, mondjuk magasabbra tenni?
Olvastam a topikban erről a Huawei LTE B593 (4G) modem és routerről, valamint felvetődött bennem az aktív usb hosszabító, illetve az usb extender is ami utp kábellel van megtoldva.
Mitől várjak csodát? :D

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#2905) laszlohu válasza kali (#2902) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot.

(#2906) 4Grider válasza partymaci (#2904) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csodák nincsenek.
Meg kell nézni melyik szolgáltatónak van helyben normális 4G lefedettsége és át kell menni oda. 2 év aláírásáért és/vagy némi készpénzért be kell szerezni egy normális 4G routert.
Jelen pillanatban 3G-t vagy 4G-t használ?

(#2907) #71835392 válasza 7ER (#2903) üzenetére


#71835392
törölt tag

Sajnos bármilyen értékes is az információd, nem tudok vele mit kezdeni amíg nem írsz olyan típusú készülékre példát, amelyikben jól van telepítve a két antenna és olyat, amelyikben nem jól. És nem kötekedésből írom.

(#2908) #71835392 válasza andatti (#2893) üzenetére


#71835392
törölt tag

OKÉ, akkor miután kizártad a készülékhibát, illetve azt tapasztalod, hogy bárhol is tartózkodsz, településtől függetlenül csak ezen a sebességen működik kezd el verni az asztalt a szolgáltatónál, ugyanis hivatalos tájékoztatás alapján NINCS semmilyen korlátozás a csomagon.

(#2909) radio100jozs válasza 4Grider (#2901) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ami mint tudjuk nincs, mert ott van, hogy készlet erejéig. Na meg nincs meghirdetve az akciók között az ÁSZF-ben, ami meg kötelező decembertől. De ettől még lehet Homenet, csak legfeljebb változtatnak dolgokon, semmi nem kötelezi arra őket, hogy a holnap vásárlói is azt kapják, mint a tegnap vásárlói.

(#2910) LámaZ


LámaZ
addikt

Kollégák!
Jól nézem, hogy most a Lidl-es bluenet plusz 1 GB = 1300 ft/hó (+SIM-kártya: 1000 ft) a legjobb választás mobilinternetre?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#2911) bozont válasza LámaZ (#2910) üzenetére


bozont
veterán

Attól függ, ha elég az a sebesség akkor igen. Ha nem és nem fontos a percdíj akkor Vodafone Net+ vagy Perc+ és Havi megújuló (van VoiP is) vagy Telenor Praktikum+Net és Plusz csomag. Viszont utóbbi kettőt tiltják, ha elfogy.

[ Szerkesztve ]

(#2912) Bferibörs válasza 4Grider (#2891) üzenetére


Bferibörs
addikt

+1

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2913) 4Grider válasza LámaZ (#2910) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Blue net pluszban voip korlátozás is van.

(#2914) partymaci válasza 4Grider (#2906) üzenetére


partymaci
aktív tag

Normális 4g-t a Telekom szolgáltat, teszteltem.
Honlapon van modem+router csomagban de azon az usb csak 2.0-s, érdemes routerből usb 3.0-at venni?

Bluemobile net pluszos vagyok és voipot használom telefonálásra, nincs vele probléma.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#2915) btz válasza partymaci (#2914) üzenetére


btz
addikt

Nincs rajta mit megnézni. 3 lehetőség van, a Voda pedig kb sehol sincs a 4G-ben, tehát egyértelmű hogy ha 4G akkor az elsősorban Telekom, aztán Telenor.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#2916) radio100jozs válasza btz (#2915) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szeretem az ilyen nagyokat mondogatókat, akik nulla tapasztalattal mernek nagyokat állítani :-)

[ Szerkesztve ]

(#2917) szabogabor10 válasza radio100jozs (#2916) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azt azért lehet mondani, hogy nagyobb városokban jobban bírja a terhelést a Telekom és Telenor 1800-as 4G hálója. Ez a freki igencsak hiányzik a Vodának. A 800 MHz ritkábban lakott területre való, ez egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2918) partymaci válasza szabogabor10 (#2917) üzenetére


partymaci
aktív tag

Mit jelent az a vodafone lefedettségi térképen, hogy kültéri ill. beltéri 4g? (Mert pont a határon van a ház)

USB-re visszatérve: Az USB 2.0 szabvány maximális adatátviteli sebessége 480 Mbit, ebből a legjobb esetben is 280-at hasznosíthatunk (35 MB/s), ami azt jelenti, hogy az elméleti sebesség kb. 58%-a realizálható.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#2919) szabogabor10 válasza partymaci (#2918) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igazából semmit nem jelent. Az a biztos, ha odamész és megnézed.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2920) partymaci válasza szabogabor10 (#2919) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszi!

A vodafoneban az a szimpi hogy ott az L-es csomagban 0:00-6:00-ig van 100Gb plusz adat.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#2921) btz válasza radio100jozs (#2916) üzenetére


btz
addikt

Már bocs de honnan tudod te hogy nekem milyen elméleti és gyakorlati tapasztalatom van a szolgáltatók 4G, 3G szolgáltatásával? Elárulom hogy van simem mindegyik szolgáltatótól, még a virtuális blue mobiltól, tesco mobiltól is, és dual simes mobiljaim vannak, volt időm próbálgatni is terepen, szóval nem tudom honnan vetted hogy ezt nulla tapasztalat alapján írtam?

ⓑⓣⓩ

(#2922) 4Grider válasza partymaci (#2920) üzenetére


4Grider
nagyúr

Éjszakai 100 GB van a Telenornál is. Persze nem ajánlom őket jobban, mint a Vodafone-t (egyik kutya, másik eb), de ha csak ezt nézed, érdemes őket is figyelembe venni...

(#2923) partymaci válasza 4Grider (#2922) üzenetére


partymaci
aktív tag

jaja, végül is a T-nél is csak húzós ára van, viszont korlátlan. Most szerzek egy vodás 4g-s készüléket és felmérem a terepet megint.
:R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#2924) #71835392 válasza szabogabor10 (#2917) üzenetére


#71835392
törölt tag

Elég jól bírja a 800as hálózat is városban a terhelést, ahol meg torlódások jelentkeznek ott meg már csinálják a 2600as állomásokat, nem lesz gond.

(#2925) radio100jozs válasza btz (#2921) üzenetére


radio100jozs
őstag

Most akkor van vagy volt? Mert az biztos, hogy jelenleg nem használsz Vodafone előfizetés olyan készülékkel, mely megfelel a hazai frekvencia készlet kritériumainak, és az előfizetésed nem támogatja a 4G-t a Vodánál. Innentől kezdve hiteltelen minden további erőlködésed.

(#2926) radio100jozs válasza #71835392 (#2924) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ugyan ez a tapasztalat, itt a fővárosban még sehol nem találtam olyat, hogy a 4G-n lassulás, vagy bármi gond lett volna, és már vannak 2600 MHz-es cellák is, erről írtam is.

(#2927) Eastman válasza LámaZ (#2910) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

hol találtad a táblázatot? A Vodafone MobilNet Basic tilt az adatkorlát után. Nézd ennek a táblázatnak az alját...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2928) #23310336


#23310336
törölt tag

Itt a hivatalos válasz, hogy vidéken miért váltogatnak automata módban a telefonok EDGE-re:

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy panaszbejelentésével hozzánk fordult.

A készülékek hálózati üzemmód tekintetében alaphelyzetben automatikus móddal konfiguráltak. Azokon a szakaszokon, ahol 4G hálózatunk kültéri lefedettség mellett biztosított, készüléke az előfizetői szolgáltatás biztonsága végett levált a biztonságosabb hálózatra.

Szolgáltatásainkkal a jövőben is az Ön rendelkezésére állunk.

Tisztelettel,
...
Műszaki Információ és Támogató Csoport
Telenor

Tehát ahogy mondani szokták, ez nem hiba, ez feature... No comment.

(#2929) Dave1984 válasza #23310336 (#2928) üzenetére


Dave1984
őstag

miért egyből 2gre vált ,mikor van 3g is!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2930) H.Istvan25 válasza Dave1984 (#2929) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Mert a két T 3G hálója elég fos.

Huawei Mate 9

(#2931) szabogabor10 válasza H.Istvan25 (#2930) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam vidéken 4G-ről mindig 3G-re vált le a teló / tablet, ha az elérhető.
De továbbra se értem ezt a leváltovagatós hisztériát. Nálam csak akkor vált le, ha kilépek a 4G által lefedett területekről. Az meg ugye természetes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2932) 7ER válasza Dave1984 (#2929) üzenetére


7ER
aktív tag

Sok félreértés van. Azért vált a telefon 3 vagy 4G-ről 2-re mert autómatikus konfigurálás van beállítva. Ekkor az eszköz mindig a jobb térerőt keresi és nem a gyorsabb hálózatot.
Állítsd be a telefont, vagy az eszközt és akkor nem lesz ilyen "csoda"
A sok laikus, okoskodó meg azt hiszi tudja a megoldást azzal, hogy le "fos"-oz szolgáltató(kat) -Pedig a hiba az Ön "készülékében van" (csak egy kicsit feljebb)

(#2933) Dave1984 válasza 7ER (#2932) üzenetére


Dave1984
őstag

Erdekes,mert csak a Telenor valt le 2gre,olyan helyen is ahol van stabil 3G.Voda az mindig 3gre ugrik.Tapasztalatom az,hogy a telenor lefedettsegi terkepe igen nagyot lodit.Elvileg itthonrol nagyszuleimhez ha utazok vegig belteri lefedettsegnek kene lennie(4gn) de sokszor eldobja a 4g-t tehat utkozben netezni kin szenvedes.Vodaval nincs ilyen bajom.
Dunantulon nagyon ratyi ez a telenor halozat.nagyszuleimnel is elvileg belteri 4g van.De annyira gyenge,hogy ugral 2-4g kozott!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2934) #71835392 válasza 7ER (#2932) üzenetére


#71835392
törölt tag

Aztán főokoska, az olyan telefonon (és a telefonok többsége ilyen), ahol nincs 4g only vagy 3g/4g mód csak 4g preferred vagy 2g only és 3g only ott hogyan állítod ezt be?
Nem, a hiba a két tébetűsnél van, hogy olyan gyenge a 4gjük, hogy a telefonok automata módban visszaváltogatnak 2gre (mert 3g azt elfelejtették normálisra kiépíteni)!

(#2935) #71835392 válasza #23310336 (#2928) üzenetére


#71835392
törölt tag

Azokon a szakaszokon, ahol 4G hálózatunk kültéri lefedettség mellett biztosított, készüléke az előfizetői szolgáltatás biztonsága végett levált a biztonságosabb hálózatra.

Aha, tehát nekik az a kültéri lefedettség, hogy olyan gyenge szar jelet adnak, hogy a telefon azt érzékeli, hogy annyira gyatra, hogy visszavált. Pompás.

(#2936) #71835392 válasza szabogabor10 (#2931) üzenetére


#71835392
törölt tag

Egyszer gyere el velem dolgozni, és mikor mozgás közben vidéken állandóan eltűnik a 4g jel és megszakad a video vagy audio stream, akkor majd megtapasztalod, hogy nem hazudozok.
Nem lenne baj, ha 3gre váltana vissza, csak épp a két tébetűs azt a nagyobb településeken kívül elfelejtette normálisra megcsinálni, tehát marad a 2g. Mert álló helyzetben tényleg stabil a jel, csak nem kéne mozogni közben, végül is nem mobilszolgáltatás...ja, de!

[ Szerkesztve ]

(#2937) #71835392 válasza Dave1984 (#2933) üzenetére


#71835392
törölt tag

Senki nem beszélt a Vodáról, egyrészt sokkal stabilabb a 4g jelük, másrészt ha valamiért mégis levált, akkor ott a 3g, így gyakorlatilag fel sem tűnik, tehát problémát sem okoz a váltogatás. Meg nem tudom mondani, mikor láttam ott utoljára 2g hálózatot, pedig folyamatosan járom az országot.
A két tébetűs az felejtős, a 3g náluk enyhén szólva is szellős, mert nincs 900as 3g, de ennél nagyobb baj, hogy összecsapták a 4gt, gyorsan csináltak országos lefedettséget, ami olyan is, de lényeg, hogy lehet mutogatni meg reklámozni.

[ Szerkesztve ]

(#2938) kali válasza #71835392 (#2934) üzenetére


kali
legenda

látom, nem csak a sorozatos flame, de a személyeskedés is megy, ez ám a stílus... :U
a szakmai részére nem is írok inkább semmit, mert nem ér annyit az egész, csináld csak, amíg teheted...

[ Szerkesztve ]

(#2939) Zeki válasza #71835392 (#2936) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kéne fikamestert jáccani, pláne nem halom hozzászólást külön-külön leírni, hanem lehet egyben is, szerkesztve.

Én a Telekomnál vagyok, feldobtam egy vpn progi a telómra, és a városból hazafele jövet a faluba, végig skype videotelefonáltam, bármiféle gebasz nélkül, 4G-n.

(#2940) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,
Hogy lehet a legolcsobban mobilnethez jutni ?minel nagyobb csomag minel kevesebbert

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2941) 7ER válasza #71835392 (#2934) üzenetére


7ER
aktív tag

1. Fitymákkal, fanokkal nem foglalkozom. -Így veled sem.
2. Ha neked nem tetszik a mobilnet, tekerj vissza az 5megabites vezetékesre.
3. Ha ismernéd a frekvenciák tulajdonságait, lehetőségeit, a megszabott kereteket akkor nem csak a szád járna.
De egy technikai analfabéta, mint te is, a kezébe veszi a telefont és csodákat vár, az helyett, hogy élne a lehetőséggel.
Ahogy elnézem a topikot, te egy örök elégedetlen vagy. Csoda, hogy környezetedben eltudnak viselni. Még egy darabig aztán. . .

(#2942) #23310336 válasza 7ER (#2941) üzenetére


#23310336
törölt tag

Pedig igaza van. Olyan szempontból legalábbis, hogy ahogy láthattad a Telenor válaszában amit linkeltem a jelenség létezik, és ez őt zavarja, azaz jogosan reklamál miatta. Én is tapasztaltam, engem is zavart, csak én a könnyebb utat választottam, szolgáltatót váltottam, azóta nincs ilyen problémám.

De itt a Telekom válasza is, ez sem épp tagadás:
TISZTELT ...!

Köszönjük ügyfélszolgálatunkhoz küldött levelét.
A hálózat szándékosan úgy van paraméterezve, hogy a gyengébb 4G lefedettségű helyeken a mobil készülék elhagyja a 4G hálózatot és az ott jelenlévő 3G vagy 2G hálózatra lépjen át. Ez nem hiba, hanem egy, a hálózat megfelelő működőképességét biztosító, szándékos forgalommenedzselés.

Üdvözlettel:

...
Levelezési és panaszkezelő csoport

[ Szerkesztve ]

(#2943) kali válasza #23310336 (#2942) üzenetére


kali
legenda

az lenne az érdekes, ha valamelyik szolgáltató nem így állítaná be a hálózatot.

(#2944) szabogabor10 válasza #23310336 (#2942) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ahogy mondtam korábban is, a 2 T 97%-os lefedettsége lakott területre vonatkozik, azon kívül abszolút nem garantált semmi (sajnos). Akinek ez nagyon számít, menjen a Vodához, csak zárjuk már le ezt a nyavajgást itt.
Egyébként pedig én is azon csodálkoznék, ha a Vodánál nem így lenne konfigolva a háló.
Csak halkan súgom, Ausztriában a főbb autópályák mentén végig ott sorakoznak a 3G / 4G mobiltornyok. Ezt mondjuk nálunk is megcsinálhatnák.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2945) sixpack89


sixpack89
tag

Sziasztok! tesóm kinn él Ausztriában,és haza jött pár napra. van neki előfizetése a drei osztrák mobil szolgáltatónál,de itt nálunk nem tudja használni,mert jelszót meg adatokat kér.. ilyenkor mi a teendő? nem tud róla,hogy jelszót kapott volna.

(#2946) Zeki válasza sixpack89 (#2945) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valszeg a roamingot külön kell engedélyeztetni.

(#2947) 4Grider válasza szabogabor10 (#2944) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon az autópályák 98-99% 4G lefedettséggel rendelkeznek. Ezért nem értem, miért írtad, hogy nálunk is megcsinálhatnák az osztrák lefedettséget, mikor az kisebb, mint itthon...

(#2948) H.Istvan25 válasza 4Grider (#2947) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ausztriában jobb a 4G lefedettség, mint itthon. Mármint lakosságarányosan, mivel a semmi közepén az alpokban ahol ember nem jár, ott logikusan nincs 4G

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#2949) szabogabor10 válasza 4Grider (#2947) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na ezt az arányt mondjuk az M6-M1-en nem igazán tudom igazolni...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2950) xmblolz94 válasza 4Grider (#2947) üzenetére


xmblolz94
csendes újonc

Sajnos én sem értek egyet. Netrádiót hallgatva jópárszor megszakadt a 4g kapcsolat és ledobott 2g-re az M5-ös autópályán...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.