Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) willow87 válasza Tomeee1989 (#1250) üzenetére


willow87
csendes tag

Szia!

Nem érdemes javíttatni, a "tacskó" áruházban például prepaid csomagban 2000Ft-ért hozzádvágnak egy új modemet, vagy pl a Hardveraprón is fillérekért árulják, ennyiért nem hiszem hogy bármilyen szervízben kezdenének vele valamit. :R

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#1252) Tomeee1989 válasza willow87 (#1251) üzenetére


Tomeee1989
csendes tag

Aha csak nekem LTE modemem van és játékra nem igazán tudom használni a 2000-ftos modemet!

(#1253) willow87 válasza Tomeee1989 (#1252) üzenetére


willow87
csendes tag

Máris másabb a leányzó fekvése, de h-h nincs már rá gari?

Mindenesetre használtan biztos lehet szerezni, adj fel egy hirdetést Hardveraprón, egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#1254) club1 válasza Tomeee1989 (#1252) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk ha választ vársz, minimum illene elárulni a modem típusát. Hogyhogy nem 2 év rá a garancia?

(#1255) Tomeee1989 válasza willow87 (#1253) üzenetére


Tomeee1989
csendes tag

Hosszú történet!

Lényegében úgy használtam hogy microsimes volt a net előfizetés és ugye ebbe meg normál sim való és én meg szépen vettem átalakított microsimről normálsimre én hülye és ugye amikor húztam ki a simkártyát akkor megakadt a simérintkezőkbe és 3 darabot elhajlított és nem is ismerte fel a simkártyát!
Amikor bevittem t-mobile szervizbe ott azt alapították meg hogy helytelenül lett használva!
Kb ez a lényeg de ebből tanultam inkább kicseréltettem majd a kártyát normál simkártyára de hát a hibáiból tanul az ember! :)
Csak egy simkártya olvasót kell cserélni csakhogy ez egybe van építve a memóriakártya olvasóval szóval kicsit macerás!

A modem :Alcatel One Touch L100V

(#1256) club1 válasza Tomeee1989 (#1255) üzenetére


club1
veterán

Igen, az embernek a saját hülyesége a legfájdalmasabb...
Hivatalos szerviz: www.tmx.hu
Ha nem vállalják, próbálkozhatsz még: http://lakossagi-javitas.ban.co.hu/hu/kapcsolat/

(#1257) Tomeee1989 válasza club1 (#1256) üzenetére


Tomeee1989
csendes tag

Van egy ugyan ilyen fent egy másik oldalon 5000 ftért gyanúsan olcsó!
Szerintetek ha letiltják amit megveszek de kiveszem belőle a simkártya olvasót akkor gondolom müködik tovább mert nem azt blokkolja a T-Mobile!?

(#1258) willow87 válasza Tomeee1989 (#1257) üzenetére


willow87
csendes tag

Elvileg nem tiltják le a modemet, de javítsatok ki ha tévedek!

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#1259) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Kb. 3 hónapja vettem én a teszkóban telenor quick sim kártyát, kemény 416 Ft-ért...
Most újra venni szándékszom, mert ezzel 3 hónapig 100MB net ingyen volt (Klikk), de nem látok sehol...
Én keresem rossz teszkókban, v eltakarították? Mert ha az utóbbi, akkor a fene a pofájukat...

Tudtok esetleg más netet ajánlani nekem? 100 MB bőven elég!

(#1260) Root Banane


Root Banane
tag

Sziasztok!
Feltöltőkártya mellé keres ismerős internetet olyan 1000-1500 forint értékben. Mit ajánlotok? Korlátozás mértéke meg ilyesmi fontos. Köszi!
Olyan is szóba jöhet ami tarifás és van mellé net a fent említett ársávban.

(#1261) club1 válasza Root Banane (#1260) üzenetére


club1
veterán

Sok ajánlatot nem fog találni ennyi pénzért, főleg nem a prepaid csomagok között...
Klikk a Telenornál, Zsebnet a Vodafone-nál és talán a legjobbak az új Domino Netplusz csomagok a Trénél. Gondolom utóbbiakra a másik két szolgáltató is lépni fog, tehát várható kicsit jobb csomag megjelenése is ebben a szegmensben.

(#1262) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv, remélem jó helyre írok, olyan kérdésem lenne hogy aki rendszeresen használja a vibert, az megmondaná hogy mennyi mobinetet használ?

(#1263) club1 válasza krisz4b70 (#1262) üzenetére


club1
veterán

A beszélgetés rajta percenként kb. 0.25 MB adatforgalommal jár.

(#1264) LámaZ


LámaZ
addikt

Szervusztok kollégák és kolleginák!

Kb. egy évig nyomattam a Digi Move-val, és most láttam elérkezettnek a pillanatot, hogy váltsak.
Mivel a Diginél van a TV-előfizetésem, így tőlük a kb. 2k ft helyett havonta kaptam 1 Gb-ot 1500 ft-ért.
Nem használtam el soha ezt a keretet (okostelefonról van szó), a havi fogyasztásom általában 3-400 MB volt.

Most fedeztem fel a T-Home-nál a Domino NetPlusz M-et, és lecsaptam rá. Ez havi ½ GB-ot jelent kb. 1k ft-ért, az első hónap kb. 200 ft.
Az egészben az volt a legjobb, hogy nem kellett SIM-et vennem, mert volt egy felfüggesztett 2012-es kártyám. Aktiválták, befizettem 1,5k ft-ot (ez a minimális feltöltés) és máris megy minden mint a karikacsapás.

VoIP-ot szoktam használni, hébe-hóba waze-zek, böngészek, e-maileket csekkolom. Videózni, letöltögetni nem szoktam, arra ott az otthoni PC (ami szintén mobilitnernet, de 10+100 GB-os telenor).

Ha tudtok jobbat, szóljatok!

Legyen minden jó!

(#1265) LámaZ válasza LámaZ (#1264) üzenetére


LámaZ
addikt

A Digi után álom ez a T-Mobile. Gyorsabb, jobb a lefedettség. Hogy lehettem eddig ilyen hülye?

Legyen minden jó!

(#1266) club1 válasza LámaZ (#1265) üzenetére


club1
veterán

Ebben a topicban kb. 30 hozzászólásom szól erről. Persze a Tré sincs mindenütt ott, de ahol ott van, ott többnyire minőségi szolgáltatást nyújt, szemben a Telenorral, ami nagyvárosokban sarokról sarokra változó minőséget tud. A Vodafone az arany középút a vidéken legnagyobb 3G lefedettséggel.

[ Szerkesztve ]

(#1267) LámaZ válasza club1 (#1266) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszi a visszaigazolást, nem miden hozzászólásod olvastam, pedig direkt érdekelnek a tieid, mert tudom, hogy megalapozott, tartalmas véleményeket szoktál írni.
A T-Mob. mellett azért döntöttem, mert a fél giga ugye 1k ft, az 1 GB meg 1300 ft lenne, az első hó 200 ft-ért.
A Vodánál nem tudok ilyen olcsó csomagokról, de majd benézek hozzájuk is, annál is inkább, mert a beszélgetősöm náluk van (bár azt nem nagyon használom a VoIP miatt).

Apropó!
Szerinted érdemes már megvenni a 4G-s modemet/hotszpotot, van-e mögé hálózat?
Mert az én wifi hotszpotom, amellyel otthon netezek, csak 3G-s, és esetleg eladnám az aprón, és vennék egy 4G-st.
Kedvet kaptam az apróhirdetésekhez, mert a napokban adtam el 2500 ft-ért a Huawei E220-ast, még arra is van igény. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1268) club1 válasza LámaZ (#1267) üzenetére


club1
veterán

Abszolút LTE párti vagyok, több okból is:
Az LTE cellák nagyobb-stabilabb lefedettséget biztosítanak. Ennek a legfőbb oka az, hogy alacsonyabb frekvencián nyomják vagy 300 MHz-el az LTE-t, mint a nagyvárosi 3G-t. Nekem van ügyfelem Budapest mellett, aki egy völgyben lakik egy farmon. Semmilyen vezetékes és vezeték nélküli netre nincs lehetősége, csak mobilnetre. Viszont 3G routerrel nagyjából 2008 óta folyamatosan küzdött/panaszkodott a közepes-jó térerő ellenére. (Volt már nála tartósan mind a három szolgáltató mobilnetje használva.) Aztán tavaly télen láttam, hogy ugyanazon a cellán, ahonnan nyomják felé a 3G-t, bekapcsolták az LTE-t. Vettünk neki egy LTE routert, upgradeltük az előfizetést LTE-képesre, azóta öröm, bódottsá...
Az LTE hálózaton alapból kisebb és jóval kisebb mértékben nő a csomagkésés a cellától távolodva. Ez a technológia miatt van, jelentőségét gondolom nem kell magyaráznom.
Hátránya is van a technológiának: 20-50%-al több energiát fogyasztó, így jobban melegedő, hamarabb lemerülő eszközök kellenek hozzá...

(#1269) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
érdeklődnék,hogy 500 mb net mennyire lehet elég?
facebook,prohardver,email,olvasás kb mennyi adatforgalmat generálhat?
van olyan beállítási lehetőség opera böngészőben,hogy asztali megjelenítés vagy mobil.
gondolom,ha asztalira van beállítva akkor többet generál...vagy nem jól gondolom??

(#1270) CoolBoy323 válasza soultrapp (#1269) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

napi hány órát akarsz netezni?

(#1271) bobsys


bobsys
addikt

Megyunk Magyarorszagra harom hetre. Egy ilyen ZTE MF60 szeretnek venni itt az USAban (az itteni szolgaltatonal ha kifizetem a kesuzlek teljes arat akkor fuggetlenitik egybol) ez mukodni fog a magyarorszagi Telenor/T-mobil halozatan?
T-mobil oldalan lattam Domino csomagot, az jo egy ilyenhez? 5GB 3090 forintert jonak tunik.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1272) club1 válasza bobsys (#1271) üzenetére


club1
veterán

Az MF60-es működni fog a két szolgáltató 3G hálózatán. A 4G feltüntetése ehhez az eszközhöz téves, azt nem tudja. A harmadik szolgáltató (Vodafone) vidéki (900 MHz-es legnagyobb 3G lefedettséget biztosító) hálózatán nem fog működni az amerikai MF60-as.
Az általad kinézett csomaggal (Domino NetPlusz XXL) két gond van: Csak Domino hangelőfizetéshez rendelhető (tehát opciós, nem önálló net), ráadásul az ára csak akkor 3090 Ft, ha már van egy megrendelt mobilnet csomagod. Önállóan rendelve 6190 Ft.

(#1273) bobsys válasza club1 (#1272) üzenetére


bobsys
addikt

a csomag ara a legkevesebb
Telenor olalan van ugyanez az MF60 tehat a hipernet vagy mi az 3G? Itt ha a telefonom atall 3G-re akkor a laptopon a netezest el lehet felejteni, nemtudom Magyarorszagon milyen, de az en szolgaltatom 3G-je az iszonyat lassu, de kerestem 4G/LTE kepeset, de azok $200

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1274) bobsys válasza bobsys (#1273) üzenetére


bobsys
addikt

Talaltam egyet [link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1275) club1 válasza bobsys (#1273) üzenetére


club1
veterán

Az USA-ban árult 4G/LTE eszközök 90%-a nem működik az európai 4G hálózatokon. Az általad kinézett Sierra eszköz sem.
Nálunk sajnos elég sok helyen vidéken csak 2G (2. generációs mobilhálózat) van. A városokban, idegenforgalmilag jelentősebb községekben jellemzően már 3G van, ráadásul nálunk az nem csak sima UMTS (0.3 Mbps), hanem HSDPA (14 Mbps), HSPA+-os (21 Mbps) vagy DC-HSPA (42 Mbps) szokott lenni.

(#1276) bobsys válasza club1 (#1275) üzenetére


bobsys
addikt

Tehat akkor MF60 az jo lesz ha T-mobile vagy Telenor kartyat veszek bele?
Itt is van HSPA+ talan az amerikai T-mobile halozatan, de nekem Verizonos telefonom van es ott hasznalhatatlanul lassu. Nekem eleg lesz a par Mbps, e-mailek meg munkahoz (VPNel) fog kelleni, ha hivnak, hogy kell nemi segitseg

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1277) club1 válasza bobsys (#1276) üzenetére


club1
veterán

Jó lesz. Ha Budapesten, vagy nagyobb városban fogod használni, akkor inkább T-Mobile (Telekom) mobilnetet válassz mert ennek a cégnek jobban optimalizált nagyvárosi hálója van. Vidéken (illetve nagyvárosokban is pontszerűen) sok helyütt jobb lehet a Telenor, mert kicsit több cellát használ, így helyenként nagyobb 3G lefedettsége van. Merre használnád inkább a mobilnetet?

(#1278) bobsys válasza club1 (#1277) üzenetére


bobsys
addikt

Alsonemedi es Pomaz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1279) club1 válasza bobsys (#1278) üzenetére


club1
veterán

Elég jól lefedett települések (90%<), nem hiszem, hogy gond lesz.

(#1280) bobsys válasza club1 (#1279) üzenetére


bobsys
addikt

Koszonom a segitseget

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1281) soultrapp válasza CoolBoy323 (#1270) üzenetére


soultrapp
senior tag

összességében fellépek erre az oldalra is nagyon sokat,fbook is megyeget.
gondolom,ha értesítés van,akkor az is generál elég sok adatforgalmat.
ezért kérdeztem,hogy kb mennyi lehet egy prohardver megnyitásának az adatforgalma.
szerintem meglenne mindent össze vetve a napi 2-3óra.(viber is folyamatosan menne)

(#1282) CoolBoy323 válasza soultrapp (#1281) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Probald ki. Szvsz az 500MB eleg lehet, de igy ezt lehetetlen megmondani.

Nezd meg, h mennyit hasznalsz wifirol, es ugy tudsz kovetkeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#1283) soultrapp válasza CoolBoy323 (#1282) üzenetére


soultrapp
senior tag

van valami progi amivel megtudom nézni?

(#1284) CoolBoy323 válasza soultrapp (#1283) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Milyen távröcsögőd van?

(#1285) soultrapp válasza CoolBoy323 (#1284) üzenetére


soultrapp
senior tag

xperia ray.
letöltöttem egy progit.
3gwatchdog...

(#1286) CoolBoy323 válasza soultrapp (#1285) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

beállítások, adathasználat

(#1287) soultrapp válasza CoolBoy323 (#1286) üzenetére


soultrapp
senior tag

néztem,de az a wifit is méri?
kírja,hogy hálózattól függően további díjak felszámításával járhat.

nem akartam bekapcsolni ez miatt.

(#1288) CoolBoy323 válasza soultrapp (#1287) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igen!

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#1289) soultrapp válasza CoolBoy323 (#1288) üzenetére


soultrapp
senior tag

megtaláltam köszi.
bekellett kapcsolnom a wifi megjelenítést.
de azt miért írta,hogy további díjak merülhetnek fel?

visszamenőleg is megtudtam nézni és bizony igen kevés lenne az 500mb.

(#1290) CoolBoy323 válasza soultrapp (#1289) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem tudom, valahova máshova bökhettél...

mobilnetet nem ész nélkül kell használni!

nekem 100MB is elég szokott lenni, de nekem van wifizni lehetőségem majd' mindenhol ahova megyek! wifi forgalmam a több gigákat üti :)

[ Szerkesztve ]

(#1291) soultrapp válasza CoolBoy323 (#1290) üzenetére


soultrapp
senior tag

igaz!!
akkor írta ki amikor a mobil adatforgalmat kapcsoltam be.

egyébként,ha megrendelném mondjuk a netpluszm-et akkor kell valamit még beállítani,hogy menjen a net?

(#1292) CoolBoy323 válasza soultrapp (#1291) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

APN-t esetleg, ha nem megy!

(#1293) vgyuri válasza soultrapp (#1281) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha van root-od, akkor Android Firewall-lal beállíthatod, hogy melyik programok használhatják a mobilnetet. Érdemes csak a legfontosabbakat engedélyezni, pl. böngésző, facebook...

Root esetén Adaway-t vagy AdFree-t is próbáld ki, reklámblokkolók, ezzel is spórolhatsz.

Böngészésre próbáld ki az Opera Mini-t vagy Opera Classic-ot turbó móddal, így az Opera szerverén keresztül kapod az adatokat, ami sokkal kevesebb adatforgalmat jelent. Mini esetén akár 90%-kal kevesebbet, Classic kevésbé hajlékony. Mobilnet közben a képek megjelenítését kikapcsolom.

Böngészőben Prohardver mobil nézetet használom, így szinte csak szöveg generál forgalmat.

(#1294) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Üdv

jelenleg a netplusz s-t hasznáéom dominosként 1090 ft-ért.
Esetleg ennél lejjebb nincs?:D tudtok valamit, akűár más szolgáltatónál vagy bármi, a keret se számít, csak ne legyen túlszámlázás.
Én nem voipozok, nem nézek videót telón semmi, csupűán akkor használom, havalamitz gyorsan meg kell néznem a neten, erre sok nekem az 1100 ft, viszont ezek a napidíjas vackok se jók, azért havonta 5-nél több napon használom, akkor meg már nem éri meg.

(#1295) club1 válasza Cannabis7 (#1294) üzenetére


club1
veterán

Még egy fél hónapig elérhető a Go!Net M 1000 Ft-ért 100 MB, vagy a Telenor Klikk van ilyen feltételekkel, 990 Ft-ért, havi 100 MB lassítatlan nettel. Talán ennyi, gondolom egyik szolgáltató sem akar "korlátlan" netet adni havi 990 Ft alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1296) vgyuri válasza Cannabis7 (#1294) üzenetére


vgyuri
őstag

100 forintért 100 mbyte: pl. Tesco-ban kapható Telenor Praktikum Net sim kártya 300 forintért, Klikk-et megrendeled rá, így 3 hónapig havi 100 mbyte netet kapsz, 3 hónap után új kártyát veszel. A régóta meglévő számom egy gagyi mobilban használom, a Telenor-os kártyát az Android-osban. Ha elfogy a 100 mbyte, akkor lassítanak.

[ Szerkesztve ]

(#1297) CoolBoy323 válasza vgyuri (#1296) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Dual sim rlz :))

(#1298) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt is felteszem a kérdést, hátha más szakik járnak errefelé:

Mobilnetet szeretnék megosztani 7/24-ben, a kulcsszó a stabilitás ill. nem árta, ha nem túl drága a megoldás. Sajna a lefedettség elég gyenge.

Tudtok olyan routereket ajánlani, amiben van SIM foglalat és nem kell usb stick-kel vacakolni? (főleg, h az USB nemigazán 7/24-es üzemre van kitalálva)

Két asztali gépet kellene vezetékesen és egy notit wifivel kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1299) CoolBoy323 válasza t72killer (#1298) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Peldaul

Egy perc gugli kellett csak :U

Vagy ebayen nezelodj, ott is van sok!

(#1300) club1 válasza t72killer (#1298) üzenetére


club1
veterán

Sajnos a beépített 3G modemes vezetékes hálózati portokkal is rendelkező routerek elég drágák. Az olcsóbb csak vezeték nélküliek 20 ezer Ft-nál kezdődnek (pl. TP-LINK TL-MR5350), de azok általában csak MiFi-k, azaz nem rendelkeznek LAN porttal vagy max. 1 db-al, neked meg ugye két gépet kellene rákötni. Ami a te feltételeidet maradéktalanul teljesíti, az a D-LINK DWR-921, ez viszont 55000 Ft-ba kerül (viszont támogatja az LTE-t is). Ez alatt (árban) nem találtam minimum két LAN porttal is bíró 3G modemet és routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.