Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kali válasza RÁCZ ZSOLT (#1050) üzenetére


kali
legenda

szia,

a t-mobile stick leírásoknál ez szerepel;
A készülékek csak T-Mobile magyarországi előfizetői kártyával használhatók!

(#1052) LámaZ válasza RÁCZ ZSOLT (#1050) üzenetére


LámaZ
addikt

Felesleges annyit tökölni ezzel.
Vagy hálózatfüggetlen hotspotot (én ezt ajánlom), vagy szintán hálózatfüggetlen 3G modemet kell venni. Kínai oldalakon az első 50, a második 20$-ból megúszható. A mobilnetelőfizetéshez meg nem kell kérni ilyen eszközt, csak SIM-kártyát.
És akkor nem kell itt ilyeneket kérdezgetni.

Legyen minden jó!

(#1053) LámaZ válasza LámaZ (#1052) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!

A wifi hotspotot innen vettem.
Ne írj privit ilyen kérdésben, mert nem fogok rá válaszolni.

Legyen minden jó!

(#1054) albinolynx válasza LámaZ (#1053) üzenetére


albinolynx
őstag

Kösz! Eszközeid helyett akkor írd ki, hogy szakmai kérdéseket csak fórumban...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1055) LámaZ válasza albinolynx (#1054) üzenetére


LámaZ
addikt

Megtettem. :D

Legyen minden jó!

(#1056) albinolynx válasza LámaZ (#1055) üzenetére


albinolynx
őstag

Így már tökéletesen egyértelmű. Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1057) LámaZ válasza albinolynx (#1056) üzenetére


LámaZ
addikt

Felesleges privátban kérdezni olyan dolgokat, amelyek a nyilvános fórumba valók, mert fárasztó ugyanazt leírni több embernek. Azért van a fórum, hogy ami nem hétpecsétes titok, itt beszéljük meg.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1058) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Tudnátok adni egy leírást,hogy hogyan működik a mobilinternet? Semmilyen tapasztalatom nincs vele kapcsolatban ,ismerősök se használják.
Barátnőm vett magának laptopot,de mivel az agglomerációban lakik(őrbottyán) ,nincs netjük.Most vettem neki laptopot,de net nélkül nehezen tudna dolgozni.Én ADSL-t használtam világéletemben.

Milyen típusú csomagok vannak,és melyiket érdemes választani? Egyszerű netezésre kellene. :R

(#1059) club1 válasza Kiki18 (#1058) üzenetére


club1
veterán

Őrbottyánban ott a UPC. A mobilnet a vezetékes netnél mindig lassabb és mindig drágább, csak ott célszerű használni, ahol nincs vezetékes szolgáltató az utcában.
Ha mobilneten keresztül akar mégis netezni, akkor egy modemre, egy sim kártyára és a kártyán egy kártyás vagy számlás előfizetésre van szükség. A modem általában usb portos úgyn. stick, egy pendrive-hoz hasonlít leginkább. A számlás előfizetéseket ált. 1-2 év hűségszerződéssel adják, a kártyás előfizetéseken nincs hűség, viszont a modem és a kezdőegyenleg ára miatt nem lehet 0 Ft-al belépni.
Mindenek előtt le kell ellenőrizni, hogy ahol akarja használni, van-e normális térerejű 3G, mert 2G-n laptoppal netezni nem egy élmény (konkrétan lassú, akadozó).

(#1060) Kiki18 válasza club1 (#1059) üzenetére


Kiki18
őstag

Értem. Lehet először megnézem a szolgáltatókat a községben,hátha valamelyik elfogadható ajánlattal rendelkezik.A baj az,hogy nagyon a szélen laknak,utcaszámuk sincs,csak hrsz.

Edig T-t néztem,de ránézek a UPC oldalára is. Köszönöm a részletes leírást,ha nincs ADSL,a mobilnetek közül kell válogatnom,ezesetben visszajövök segítségért. :R

(#1061) vgyuri válasza Kiki18 (#1060) üzenetére


vgyuri
őstag

szelessavkereso.hu és valtsvelunk.hu oldalakat nézd meg, az árak nem mindig stimmelnek, de legalább az elérhető szolgáltatókat felsorolja.

(#1062) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó, nem tudom jó helyen járok-e max másik topicba kellett volna mennem :D

Van egy ZTE MF668A modemem és kéne hozzá külső antenna, valaki tudja hol lehet ilyet venni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1063) otps


otps
aktív tag

Sziasztok!

Külföldi barátom hazai látogatásához keres olcsó stickes mobilinternetet laptopra, 1-3 hónapra. Melyik az olcsó, ha csak e-mailezésre kell neki? Meg nagyon light-os böngészésre.

Köszönöm!

(#1064) Mateosz válasza otps (#1063) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Én ezt használom 2 hete, igaz, stick nélkül dual simes mobilban:
http://www.djuice.hu/reloadnet

én is a legolcsóbbat kerestem a piacon, szerintem ez az.

*** Be prepared! ***

(#1065) otps válasza Mateosz (#1064) üzenetére


otps
aktív tag

Köszi, valóban ez az.

A következő lehetőség, ha havi X összeget rászán az ember, hogy kapjon egy adott keretet érte, akkor X minimálisan mennyi, illetve az ezért kapott keret maximálisan mennyi? Ha értitek, mire gondolok.

(#1066) Segesdy


Segesdy
tag

Helló! 100MB os mobil net Facebookra esetleg Mailre meddig elegendő kb.? (voda..)

(#1067) club1 válasza Segesdy (#1066) üzenetére


club1
veterán

Ez három dologtól függ: Mennyi oldalt/képet/videót nézel meg a faszkönyben, mennyi és milyen méretű mellékletes emaileket fogadsz/küldesz, és végül, az adott 100 MB-os mobilnet túlléphető-e lassítással túlforgalmazási díj nélkül vagy túlforgalmazási díjas, esetleg kikapcsolják a 100 MB elérésekor. Mert ha csak lassítják, akkor elég sokra elég a 100 MB-os net, de ha túlforgalmazási díjas vagy lekapcsolják, akkor nem sok mindenre...

(#1068) albinolynx


albinolynx
őstag

Megérkezett a huawei e583c 3G hotspotom. Független, de t-mobile szitázott és tmobile alap beállítások szerepelnek benne. Nekem viszont telenor sim kártya áll a rendelkezésemre.
Kell valami profilt létrehozni, vagy majd automatikusan történik a beállítás? 3G lefedettség nincs ott ahol használnom kellene. 2G-t ír ki.

Jelenleg így van beállítva: [link]
Telenor KLIKK-re gondoltam, hogy megrendelem majd (feltöltős sim).

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1069) LámaZ válasza albinolynx (#1068) üzenetére


LámaZ
addikt

Új profilt kell létrehoznod.

Legyen minden jó!

(#1070) albinolynx válasza LámaZ (#1069) üzenetére


albinolynx
őstag

Még nem csináltam ilyet, nem világos: [link]

Honnan lehetne megtudni ezeket?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1071) club1 válasza albinolynx (#1070) üzenetére


club1
veterán

Ha a profile list-be nem tudsz új tételt felvenni, akkor ezt a cuccot csak az adott hálózatokban fogod tudni használni.
A Telenyomor hipergagyinetjének használatához itt a felhasználói név és jelszó párosnak üresnek kell lennie, az apn neve pedig net vagy online (csomagtól függően). A többihez tök mindegy mi van beírva (kivéve a betárcsázó számot, de az jó a Telenyominál is).

[ Szerkesztve ]

(#1072) albinolynx válasza club1 (#1071) üzenetére


albinolynx
őstag

Elméletileg?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1073) _Norbi_ válasza albinolynx (#1072) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

(#1074) albinolynx válasza _Norbi_ (#1073) üzenetére


albinolynx
őstag

Köszönöm!

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy miért nem engedi a tmobile profilt törölni, holott a telenor lett az alapértelmezett?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1075) premete válasza club1 (#1067) üzenetére


premete
veterán

Nekem nincs f@szbukom, így a havi 8 GB elég szokott lenni (otthon és cégnél is van lan és wlan :) ).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1076) karaszka0


karaszka0
csendes tag

sziasztok nem tudjátok negmondani hogy hogyan csatlakoztassam a tv-hez a mobilinternetet,vagy hogy müködik- e úgy.megköszönném ha megirnátok.

(#1077) club1 válasza karaszka0 (#1076) üzenetére


club1
veterán

Gondolom lan-os vagy wifi-s okostévéd van ezért a kérdés (bár nem értem, hogy miért nem lehet ezt a kérdésbe leírni). A mobilnetet ilyenkor egy 3G vagy 4G-s routerre akasztod, és arra kötöd LAN-on vagy wireless a tv-det.

(#1078) karaszka0 válasza club1 (#1077) üzenetére


karaszka0
csendes tag

kössz a segitséged és amugy bevált

(#1079) Arlekim válasza otps (#1065) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Talán tévedek, de nem hinném.
Még a vodás net árakat nem írtam bele, de csináltam egy gyors listát a netdíjakról.
A zárójeles rész az 1gb ára.
trémobil:
go net
m:1000ft/100mb (10000)
l:2000ft/700mb (2857)
xl:2490ft/1gb (2490)

relax net
m:4050/4gb (1012,5)
l:6500/8gb (812,5)

telenor:
alapból a díj 5ft/1mb (5120)
1gb os adatcsomag 3000 (3000)
5gb os adatcsomag 6000 (1200)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#1080) club1 válasza Arlekim (#1079) üzenetére


club1
veterán

Telenornál hiányolom a Klikk-et (vagy Mobil Online 100). Az véletlenül annyi, mint a másik két szolgáltatónál az 100 MB adatforgalom.
Egyébként a rendszer a világon mindenütt így működik: Minél több havidíjat vagy hajlandó az adott szolgáltatásra áldozni, annál olcsóbban kapod a számlázási egységet.

(#1081) premete válasza club1 (#1080) üzenetére


premete
veterán

Azt nem tudom, honnan szedi ezeket a kamu árakat, T-Mobile 8 GB-4300.- Ft. listaáron, duplanettel 3225, az enyém régebbi, így 2600 Ft a 8GB.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1082) Arlekim válasza club1 (#1080) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Persze. Még a kenyérrel, és a párizsival is ez a helyzet.
De azért nagyon nem mindegy hogy mit kapsz a pénzedért.
Jelenleg én rommá korlátozott t-mobile 100mb-os adtatcsomagról netezek (760mb túllépés :DD ) desktop böngészőn mobil oldalon keresztül kell hogy nézzek mindent, különben timeoutolnak az oldalak, de legalább "ingyen" van.
Most keresek valami jó kedvezményes tarifát, azért is jöttem a topicba hogy szétnézzek :)
A voda oldalát be sem tudom hozni, ezért nem szerepeltek a listában az ő árai.
Megfigyelésem szerint általában lefedettségileg a t, és a telenor egy szinten vannak, a voda csak cammog, a választásnál ennek nincs jelentősége. Mucsaröcsögén egyiknek sem lesz gprsnél jobb vétele.
Mindenképp feltöltőset keresek, itt mondjuk a t előnnyel indul, mivel a telefonom jó modemnek is, és akkor máris nem kell vacakolni, és gép nélkül is tudom használni.
A telenornak van egy furcsa időszámítása. 45 nap. Ez mi? Feltételezem így könnyebben össze lehet zavarni a delikvenst.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#1083) Arlekim válasza premete (#1081) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Feltöltős árak. Előfizuban evidencia a jobb ár. :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#1084) premete válasza Arlekim (#1082) üzenetére


premete
veterán

Ki kell próbálni mindegyiket az adott helyszínen, csak utána megvenni, még a reklámozott lefedettségnek sem lehet hinni: nálam a T-Mobile papíron 2g, mégis le 4-6, fel 1-3 Mbps-t tud, a voda 3g, az pedig le-fel 2-2-t, a telenor 0.0 valamit. Én használtam is mindhármat, nem hasraütésre mondom. :)
A Telenor, ha nem az adótorony mellett laksz a leggyengébb, a vodafone-t-mobile kb. egyforma, az egyik helyen az egyik, a másik helyen a másik jobb (néha 20 méterrel távolabb is más az eredmény)..
Az árak, amit írtam, hűség nélküliek, így nem látom értelmét a feltöltősnek, dupla áron.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1085) Arlekim válasza premete (#1084) üzenetére


Arlekim
aktív tag

blacklist :(

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#1086) albinolynx válasza premete (#1084) üzenetére


albinolynx
őstag

Hogyan/mire érted a "hűség nélküliek"-t?
Ugyanis én is feltöltőkártyával + ehhez elérhető mobilinternettel használom (telenor, t-mobile).

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1087) premete válasza albinolynx (#1086) üzenetére


premete
veterán

Keress rá a neten a "hűség nélkül" jelentésére.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1088) club1 válasza Arlekim (#1082) üzenetére


club1
veterán

Kicsit el vagy tévedve ami a lefedettséget illeti. Ti. egy szolgáltató van, aki 900 MHz-en nyomja a 3G-t. A többiek 2100 MHz-en, ennek megfelelően jóval kisebb lefedettséggel. Azaz ha a mucsaröcsöge nevű faluban keresed a mobilnetet, az adott szolgáltatót 2x nagyobb eséllyel megtalálod 3G-n, mint a másik kettőt. Ez a szolgáltató pedig az, amelyikre a cammogó jelzőt tetted.

(#1089) Arlekim válasza club1 (#1088) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Valami jogi blabla miatt a 900mhz hálózat használatát korlátozták, és mivel a voda jórészt arra épül, ez meglehetősen visszavetette. Szívesen adnék forrást, de nehezen böngészek ezzel a nettel, és nem emlékszem pontosan. Plusz saját tapasztalat, anno (2éve) a munkahelyemen a céges voda stick szinte folyamatosan gprsen ment fél nógrád megyében. A főnököm egyszerűen tűzbe dobta az egészet dühében.
A szüleim egy pestmegyei faluban (aszód mellett) csak akkor találnak a vodával 3gt, mikor usb hosszabbító kábellel a modemet a fára akasztják.- (nem vicc!)
Igazából nagyon ebbe nem is akartam belemenni, mert pesten élek, ide kell a cucc is, itt meg tökmindegy melyik szolgáltató, mind tudja a 3g-t.
Az LTE még új nekem, azt szívesen kipróbálnám. Arról van valakinek tapasztalata?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#1090) albinolynx válasza premete (#1087) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem erre gondoltam. Hanem arra, hogyan lehet havidíjast hűség nélkül kötni?

"Az árak, amit írtam, hűség nélküliek, így nem látom értelmét a feltöltősnek, dupla áron."

Vagy ha arra gondoltál, hogy a havidíjas mellé megrendelni a mobilnetet, akkor pedig nem értem miért lenne ez összességében olcsóbb, mint a feltöltős + mobilinternet.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1091) club1 válasza Arlekim (#1089) üzenetére


club1
veterán

Nézd, az teljesen logikus, hogy egy dombvidéken nincs mindenütt 3G. De még ott is a legnagyobb lefedettséget a Vodafone tudja, leírtam miért. Ami jogi blabla-ra gondolsz, az csak lesz, 2014-ig szól a Vodafone frekvencia-koncessziója, és a jelenlegi kormány nem igazán akarja automatikusan meghosszabbítani. Mindenesetre ezért nem fogják előtte a frekvenciahasználatot korlátozni (logikátlan lenne egy ki nem fizetett frekvenciát alaposan ki nem használni).
Budapesten jelen pillanatban egy cégnek van LTE-je, ez a Telekom. Mivel ez is egy kicsit alacsonyabb frekvencián működik mint a standard 3G, ezért elég jó lefedettséget lehet vele elérni, továbbá alapból kisebb ezen a hálózaton a csomagkésés, és nagyobb a le- feltöltési sebesség. Azaz minden szempontból jobb, mint a 3G...

(#1092) premete válasza albinolynx (#1090) üzenetére


premete
veterán

A topik címéből adódóan mobilinternetről beszélünk, nem telefon előfizetés mellé adatforgalomról, ahol a leírt ár hűség nélkül ennyi. Azt pedig, hogy 8 GB-ért havi 6500 forintot fizet valaki dominósan, vagy 4300-at előfizetéssel, (vagy duplanetttel 3200-at), akkor az utóbbi olcsóbb; ráadásul ha valakinek csak nyáron kell, akkor lehet télen szüneteltetni, és semmibe sem kerül.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1093) otps válasza Arlekim (#1079) üzenetére


otps
aktív tag

Csak a mobiltelefonba való neteket nézted?

UPC, Btel? Stickes internetet kerestem, azaz magyarul laptopra. De köszönöm.

(#1094) kaptar


kaptar
csendes tag

Helló van egy upc mobil netem és az volna a kérdésem,hogy megoldható e más szolgáltatóval használni ?

(#1095) club1 válasza kaptar (#1094) üzenetére


club1
veterán

A UPC mobilnet azért UPC mobilnet, mert csak adott apn-el működik, az adott hálózatra jelentkezik fel.
Ha viszont magára a modemre gondoltál, azt függetleníteni kell a más szolgáltatóval való használathoz. Lehet, hogy alapból a UPC mobilnet hálózatát biztosító Vodafone sim kártyáival is működik.

(#1096) kaptar válasza club1 (#1095) üzenetére


kaptar
csendes tag

- a modemre gondoltam, azt függetleníteni,meg tudnám e oldani?

(#1097) premete válasza kaptar (#1096) üzenetére


premete
veterán

Minek, olcsóbb egy új stick.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1098) club1 válasza kaptar (#1096) üzenetére


club1
veterán

Én tudjam hogy te meg tudod-e oldani? Ha az volt a kérdés, hogy meg lehet-e, akkor modemtől (gyártó, típus) függő, hogy van-e rá unlock lehetőség.

(#1099) kaptar válasza club1 (#1098) üzenetére


kaptar
csendes tag

én arra gondoltam,hogy itthon meg tudom e oldani a függetlenítést ,vagyis holl találnák progit a függetlenítéshez ? ez a modell: huawei E3131

(#1100) LámaZ válasza kaptar (#1099) üzenetére


LámaZ
addikt

A függetlenítés bűncselekmény.
Meg ne próbáld!

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.