Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Kisfundy válasza 4Grider (#11000) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Iphone 15 pro max-probaltam,gondolom azert lett ilyen eredmeny.
Milyen routert ajanlanatok?

(#11002) 4Grider válasza Kisfundy (#11001) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem a ZTE MC 801A jött be legjobban, de fontos, hogy a bázisállomás kilométeren belül legyen, vagy legyen ott (és az előfizetésen 5G). Utóbbi a Balaton partján azért lényeges, mert ott a 4G egész nyáron torlódik, így a 4G többnyire akkor használhatatlan.

(#11003) Kisfundy válasza 4Grider (#11002) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Yettelnek itt meg pont nincs 5g-je,a telekom is csak epp hogy atsugaroz ide.

(#11004) 4Grider válasza Kisfundy (#11003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor nyáron nem lesz egy élmény a mobilnet, hacsak nem kerülik a nyaralók azt a részt. Legalább a bázisállomás közel van?

(#11005) Kisfundy válasza 4Grider (#11004) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Megmondom az oszintet minden iranyba van 1-1 bazis,de nem tudom melyik milyen szolgaltatonal van...
A legkozelebbi legvonalba kb 200m,a távolabbi is még a faluban van kb 1-1,5km
A legtávolabbi másik irányban 4-5km

Sajnos sokan vannak a nyáron itt is...

(#11006) 4Grider válasza Kisfundy (#11005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Keresd fel a cellmapper map oldalt. Olyan szolgáltatót keress, akinek legközelebb van hozzád a bázisa és minél több frekvenciát használ. Ha van valamelyiknél B7, részesítsd azt előnyben. És mindenképp készülj rá, hogy nyáron lesznek időszakok, amikor közel használhatatlan lesz a net, hacsak addig nem tesznek a bázisra optikai felhordó hálózatot ÉS 3500 MHz-es 5G-t. Ez utóbbira yettel esetén van a legnagyobb esély.

(#11007) shifty! válasza Kisfundy (#10999) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha Yetteles vagy, érdemes lehet megkérdezni a szolgáltatót, hogy Huawei B618-as vagy B628-as routereket adnak-e még. Én tőlük vettem kb. 1 éve B628-at, Cat.11-es router, relatíve stabil működésű, és jól konfigurálható.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#11008) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Hát van érdkesség ezen a cellmapper oldalon :)

Úgy néz ki hogy 1 utcával lejjebb légvonalba 150m a templom tornyába van egy állomás.
Ami tud 1,3,8,20,28-as frekit. viszont a templom tornyából lefele a balaton fele sugároznak.
Ha lejövök ide telóval,szinte tudja a 4g teljes sebességét 300/150mbit.
Viszont akkor valószínüleg csak a falu végén lévő toronyra tudok csatlakozni,mert az már sugároz felém ott viszont csak 1,3,28 frekik vannak. Illetve a következő falu ( Zánka) ahol van megint szinte minden freki 1,3,8,20,28 de ez ugye már ~5km

Melyik eszközt szerezzem be,illetve szereljek külső antennát,ha igen milyet?

Köszi ha válaszoltok! :R

(#11009) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Közben ezeket találtam amiket hirdetnek,ezek ajánlottak,mennyi frekit tudnak egyszerre fogni? Illetve antenna csatolható hozzájuk?

Tp-link MX515v

Huawei B628-265

(#11010) 4Grider válasza Kisfundy (#11008) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy rosszul következtetsz és feléd még senki nem tesztelte a templomban lévő bázist? Ha androidos telefonod van, tedd fel az alkalmazását és rögtön látod, hogy melyik bázison lógsz...

(#11011) Kisfundy válasza 4Grider (#11010) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Bármi lehet :) viszont arra emlekszem hogy nem olyan regen telepitettek a toronyba kommunikációs eszkozoket.
Mi a progi neve? Turok elo egy androidos telcsit! :)

(#11012) 4Grider válasza Kisfundy (#11011) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még mindig cellmapper...

(#11013) Krystal_s válasza 4Grider (#10982) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hát itt szerintem nagyon nem úgy működik, mint máshol, vagy kísérleteznek, mert kb hetente változik minden.
Ez nem tudom hogy jött össze. Épp a szokásos esti egyik sáv ledobás utáni "próbálkozásaim" után lett ilyen.😅

Jah és az előbb mind az 5 sávra rácsatlakozott a ZTE (1,3,8,20,28) egyszerre!. Annyira meglepődtem mit látok, hogy csak néztem és lefagytam, mert itt ilyet még nem láttam. Aztán mire felfogtam, hogy lefotózzam visszadobta 3 sávra.
Ez akkor történt, amikor a nappali 3 sávból 23.00 után ledobta az egyiket és megnéztem külön a B1-et milyen a jelerőssége, hátha azért dobálja le éjjelre az automata minden nap. Jó a jelerőssége annak is. Visszaállítottam Mindre és akkor csatlakozott fel egyszerre mind az 5 sávra.
Az biztos itt éjjel nem kapcsolják le a csatornákat, mert külön külön mindegyiknek jó a jelerőssége, csak valami leszabályozás történik éjjelre.

[ Szerkesztve ]

(#11014) Diák66 válasza Krystal_s (#11013) üzenetére


Diák66
őstag

Valószínűleg az adótorony terhelésének függvényében spórolnak néha és lekapcsolnak egy-egy frekvenciát, vagy nagy terhelésnél megosztják az ügyfelek között a kapacitást és nem engedik az összes sávot összevonni.

(#11015) closer


closer
csendes tag

Sziasztok!

Telekom MultiSIM internet megosztásához keresek erre alkalmas routert. Budapesti garzonban osztanám tovább a netet, egyszerre 2-3 eszköznek, wireless módon. Nincs szükségem semmilyen extra beállításra, ellenben a stabil és gyors (telefonon fixen megvan a 120-140 Mbps) működés elvárt.

A routeres topic ajánlott eszközei közül többre is rákeresve azt láttam, hogy vagy a stabilitás, vagy a gyorsaság kritériuma nem teljesül.

A fenti paraméterek mentén van olyan eszköz, ami biztosan ajánlható? 40-50k-ig bezárólag szeretném lezárni a történetet, de szükség esetén feljebb lépek. Jelenleg Huawei és Mikrotik vonalon nézelődöm, de itt is teljesen vegyes tapasztalatokat találok.

(#11016) 4Grider válasza closer (#11015) üzenetére


4Grider
nagyúr

Huawei B628-265 ha nem kell 5G. Ha kell, akkor sokkal mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod. Ott a ZTE MC801A az ajánlott.

(#11017) closer válasza 4Grider (#11016) üzenetére


closer
csendes tag

Köszönöm! Huawei vonalon maradva érdemes a B818-at (cat19) is felvenni a listára, gyorsabb lehet? Aprón még találni belőle.

(#11018) 4Grider válasza closer (#11017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyértelműen sokkal jobb, bár ez sem fogja össze semmilyen formációban a B8-B20-B28 közül egyiket sem. Én csak azért nem javasoltam, mert már vagy 2 éve nem lehet újonnan kapni, a használt cucc meg lehet necces.

(#11019) Mikulásbá válasza closer (#11017) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én most ilyet használok a melóhelyemen csak a saját antennájával, Telekomos SIM-el 100Mb fölé megy a letöltés.
Yettellel jóval kevesebb.
Én is gondolkodtam egy ZTE MC801A-ban, nem tudom jobb lenne-e ott ahol én vagyok.
Már ez a 100 körüli letöltés is jó ha így maradna. :U

[ Szerkesztve ]

(#11020) 4Grider válasza Mikulásbá (#11019) üzenetére


4Grider
nagyúr

A ZTE annyival tud többet, hogy ahol a 4G routerek összefognak 3 sávot, ő ott minimum 4-et, mert a 700/800/900 MHz-ből ő tud kettőt is összefogni.
Persze ehhez az is kell, hogy legyen a közelebbi tornyon bőven frekvencia (B1-3-8-20-28 legalább, a B7 már bónusz és iszonyat nagy ugrás).

(#11021) Mikulásbá válasza 4Grider (#11020) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ehhez már nem értek, csak próbálkozunk. Az a város, ahonnan jelet vehetünk, légvonalban 6-7 km, nem kevés, de ez van. Már privátban elküldtem anno, hogy hol is vagyok, de a cellmapper-t hiába nézem, nekem magas.

(#11022) 4Grider válasza Mikulásbá (#11021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nektek ilyen távolságban nem jó az ZTE MC801A, mert nincs 4G külső antennacsatlakoztatási lehetősége. Nálatok jó ha 1-2 sávot ilyen távolságból össze lehet vadászni, jellemzően a B8-B20-B28-at. Viszont felétek a B20 a Telekomnál van, szóval egy másfajta 5G routerrel és yetivel a B8-B28-at tudnád összefogni a másik (távolabbi irányból). Vagy Telekom előfizetéssel és 5G routerrel a 3 kilométerre lévő toronyról a B20+B28 fogható. Egyik sem nagy élmény, talán az utóbbi jobb.

(#11023) Mikulásbá válasza 4Grider (#11022) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az a közelebbi kisváros-3 km-felejtős, nem hogy erdő, de gyakorlatilag egy nagy domb van köztünk, semmi ráláts nincs. Csak a 7km-re lévő jöhet számításba.
Yettellel kb. 20/10 most a sebesség csak 4G van, Telekommal 80/15-20 szokott lenni,de beleüt néha a 100-ba is. Itt 4G+-t mutat a roter (Huawei B818)
Csak saját antenna, belül az ablakba rakva a router.

(#11024) 4Grider válasza Mikulásbá (#11023) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ilyen távolságból nagyon jó. Mivel az a router nem tudja összefogni a B20-B28-B8 közül egyiket sem a másikkal és 4G+-t mutat, ezért tuti van B3, sőt lehet, hogy B1 is ilyen sebesség mellett. Az 7 km-ről nem semmi belső antennával...

(#11025) Mikulásbá válasza 4Grider (#11024) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kipróbáljunk majd egy ZTE MC801A-t, ha úgy adódik? Érdemes lenne áldozni rá?
Persze a Huawei-t eladni, ha jobb a ZTE. :U
(vagy más 5G-s típus?)

[ Szerkesztve ]

(#11026) 4Grider válasza Mikulásbá (#11025) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyen távolságból nem javaslom az MC801A-t. De ha valaki ad kölcsönbe, mindenképpen próbáljátok ki, főleg ha 5G képes az a Telekom előfizetés. Persze a Telekom 5G-től ott sokat ne várjatok (700 MHz-en).

(#11027) Mikulásbá válasza 4Grider (#11026) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem tudom, de lehet a főnök sem, nem érdekli ez a dolog. Van egy korlátlan és egy 50GB-os SIM kártya ott a cégnél.
Nem is az 5G a lényeg, a 4G+ vagy LTE-ből lenne jó kihozni amit csak lehet.
De ha ennél a kombinációnál, ami most van, nem nagyon lehet többet csinálni, már ez is jó lesz.

(#11028) 4Grider válasza Mikulásbá (#11027) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én ott megelégednék a 80/15-el. Bár sík vidék, de nagy a távolság. De persze kíváncsi lennék és betenném azt a sim-et egy 5G képes telefonba és megnézném, hogy lát-e vele 5G-t. Ha igen, mérnék is vele egy párat. Az eredmény láttán pedig esetleg beruháznék egy 5G routerre...

(#11029) Mikulásbá válasza 4Grider (#11028) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van 5G-s telefon, ezt még nem próbáltam. Tehát csak azt megnézni, van-e ott 5G?
Szerintem nincs, nem tudom abban a városban van-e egyáltalán. Tornyokról meg lehet állapítani?
(cellmapperre keresve 5G nincs a közelben sem :( )
Igazából az 5G-s külső antenna is csak a több frekvencia miatt lett felrakva, hátha többet tudna összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#11030) 4Grider válasza Mikulásbá (#11029) üzenetére


4Grider
nagyúr

A cellmapper csak az sa-t mutatja. A környékbeli városokban 700 MHz-es 5G van (csak a 3 km-re lévőn nincs).

(#11031) Mikulásbá válasza 4Grider (#11030) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na akkor megnézzük telefonnal.

(#11032) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
Jópár év optika után olyan lakásba költöztem, ahol a telekomos adsl-en kívül nincs más szolgáltató, ami így 2024-ben kuka, szóval mobilneten gondolkodtam.

Ahogy az utóbbi időben tesztelgettem a térerőt a helyszínen, a voda, vagy vodás hálózaton operáló külsős szolgáltató lenne a nyerő.

De először is felmerül a kérdés, hogy létezik jelenleg olyan mobilnet csomag, ami ténylegesen korlátlan? Az ászf-ben általában megjegyzik, hogy van egy bizonyos havi limit, ami után a szolgáltató már a mobilos előfizetőket helyezi előtérbe és korlátozhatja a sávszélt.

A másik egy megbízható wifi router lenne, ami teljes funkcionalitással bír, az ilyen stickes megoldásokat hanyagolnám, lesz rengeteg okoseszköz, illetve nas is, szóval mindenképp valami klasszik router megoldásban gondolkodnék, ami fogad sim-kártyát.

Segítségetek köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11033) 4Grider válasza freeknight (#11032) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valóban korlátlan mobilnet papíron létezik, de azon a papíron lesz apró betűs rész is. Ha ui. torlódás van az adott bázisállomáson, vagy csak natúr rászoksz a havi sok TB adatforgalomra, akkor előbb-utóbb megkapod a qos-t. A mobilnet ui. sokkal rosszabban tervezhető és sokkal drágábban bővíthető erőforrás, mint a vezetékes net, így a mobilszolgáltatók igyekeznek lefedni a hátsó felüket.
Vodánál ott az XXL csomag, ami korlátlan, de semmiképpen se a vele adott routerrel hozd el. Mivel a csomagot csak 4G hálózatra engedik fel, a néhány hozzászólással korábban említett 4G routerek lehetnek hozzá jó választások. Ha a bázisállomás 1 km-en belül van, akkor meg a ZTE MC801A 5G router, mert az fogja össze a legtöbb sávszélességet 4G-n is.

(#11034) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Router kulteri antennaval kapcsolatban erdeklodnek (ismet). Van letjogosultsaga a 3800 Mhz feletti tartomanynak mobilhalozat tekinteteben? Beme antenna csak 3800 -ig, nemelyik 6000-ig vesz. Koszonom :R

(#11035) bociusz válasza lipido (#11034) üzenetére


bociusz
aktív tag

3800 MHz felett nincs idehaza mobilszolgáltatás.

(#11036) lipido válasza bociusz (#11035) üzenetére


lipido
senior tag

Oh koszonom. A jovoben sem varhato esetleg? (Lehet hulye kerdes) :R :F

(#11037) bociusz válasza lipido (#11036) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem várható. A 26 GHz-en üzemelő mmWave 5G-től még évekre vagyunk, de ha egyszer az elindul, akkor is csak a legfrekventáltabb helyeken lesz (belváros, koncertek, stadionok).

[ Szerkesztve ]

(#11038) lipido válasza bociusz (#11037) üzenetére


lipido
senior tag

Nagyon koszonom :R

(#11039) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Mobilon megnéztem egy Yettel kártyával a Cellmapper infókat.
Ez a mobil Cat 13-at tud mégis, ha jól látom csak a B20-ra csatlakozik, (az 1,3,8,20,28 közül). Az egész lakást végigjártam. Mobillal is azon a helyen a legjobb a jelerősség, ahol a Router van.

Tudna valaki segíteni mit és hogyan kellene még megnéznem, beállítanom, ami bővebb információt adna? :B Miért csak a B20-ra csatlakozik, nem is látja a többit? A Router szerint ugyanolyan jó jelerőssége van a B8-nak is (ott meg állandóan azt erőlteti), a B3, B1 kicsit gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#11040) 4Grider válasza Krystal_s (#11039) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindegyik felmérő szoftver az alapsávot mutatja. A netmonster is, de alatta rögtön listázza azokat a sávo(ka)t, amiket hozzáfogott, majd lentebb az egyéb látott cellákat.
Ja és ettől komolyabb telefonnal tesztelnék.

[ Szerkesztve ]

(#11041) bociusz válasza Krystal_s (#11039) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ennél egyik app se fog több információt visszaadni, mert ezek csak az Android API-járól tudják lekérdezni a modem állapotát (közvetlenül a modemmel biztonsági okokból nem kommunikálhatnak), az pedig összesen ennyi információt ad vissza. Ráadásul sokszor ezek az adatok egymással ellentmondanak, emiatt nekem rendszeresen ír ki valótlan infókat a Netmonster (pl. 3CA, de csak 2 sávot sorol fel, vagy 10+100 MHz CA, amikor DSS 5G területen vagyok), de ugyanemiatt megbízhatatlan a Cellmapperben is a "RIL Reported Band" mező 5G esetén.

Ha minden elérhető információt ki akarsz nyerni, ahhoz rootolni kell a telefont és Network Signal Guruval közvetlenül a modemből tudod kiolvasni a pillanatnyi értékeket. Rootolni viszont kockázatos, kizárólag olyan telefonon javaslom, amin nincs semmilyen értékes adat (pl. banki app) és nem vagy belépve semmilyen fiókba (Google, Facebook, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#11042) 4Grider válasza bociusz (#11041) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem a netmonster mutatja a 3CA-t rendesen (alapsáv alatt ott van felsorolva a B8 és B1 is).
Szerk.:
Akkor tűnik el az alapsáv alól a többi sáv, amikor elmegy a CA, sajnos ilyenkor marad a BW X+y+Z MHz-en, talán ezt értelmezted félre.

[ Szerkesztve ]

(#11043) Csaba197412


Csaba197412
csendes újonc

Sziasztok! A megszűnt 3g helyére mikor kapjuk meg a 4 ill 5g sávot. Valaki azt írta, hogy a Dunántúlon lekapcsolás után egy másfél hónap után bekapcsolták. Volt aki azt írta reméli karácsonyra bekapcsolják. Sajnos ebből nem lett semmi, karácsony lassan egy hónapja elmúlt de sehol semmi. Van erről valakinek valami infó? Az 5g az 5000 ill 6000 ezer lakosú településeken szerintem még az idén sem lesz elérhető.

(#11044) mad823 válasza Csaba197412 (#11043) üzenetére


mad823
őstag

Én nem nagyon látok lakott területet egyik szolgáltató 4G lefedettségi területén kívül sem. Mire gondolsz pontosan?

(#11045) Csaba197412 válasza mad823 (#11044) üzenetére


Csaba197412
csendes újonc

Arra gondoltam, hogy a kissebb településeken lesz e ebben az évben 5g szolgáltatás. De sokkal inkább az érdekelne mikor kapunk a 3g helyére 4g-t mert akkor elvileg valamennyire javulna a sebesség. Én legalábbis így tudom.

(#11046) donjohnson válasza Krystal_s (#11039) üzenetére


donjohnson
addikt

nézd meg a cellmapper app-ot google playben.
sokkal több sort mutat, abban mutatni fogja a telefon által látható de épp nem használt sávokat is.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11047) bociusz válasza Csaba197412 (#11043) üzenetére


bociusz
aktív tag

Az országosnak ígért lekapcsolás ellenére szórványosan pár 3G cella üzemel tovább, a lefedettségi térképen is látszik. Amíg ezek adnak, addig biztos nem lesz 4G/5G ezen a frekin.

(#11048) bociusz válasza 4Grider (#11042) üzenetére


bociusz
aktív tag

Szerintem nem bennem van a hiba, ha félrevezetőnek érzem, hogy 10+100 MHz-et ír egy 10+10 MHz-es B20+N1 kapcsolatra. :)
De nyilván az Android Telephony API küld ilyenkor badarságokat (valószínűleg egy nem kellően kitesztelt modem driver miatt), mert ezek a téves adatok ilyenkor ugyanúgy megjelennek Cellmapper alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#11049) Csaba197412 válasza bociusz (#11047) üzenetére


Csaba197412
csendes újonc

Köszönöm szèpen!

(#11050) Krystal_s válasza 4Grider (#11040) üzenetére


Krystal_s
addikt

Melyik adat alapján nem gondolod komolynak a mobilt?(Sony Xperia XA2 Ultra)
Netmonster pl ezeket mutatja kb az egész házban, kint az udvaron sem jobb. Folyamatosan változik. (néztem másik mobillal is, kicsit még gyengébb volt a jel)
Nálunk telefonálni is alig lehet, annyira gyenge a térerő az egész környéken.Telekom, Yettel ,Voda. Mindegyikhez van/volt több kártyánk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.