Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) csernak75 válasza kokokka (#1399) üzenetére


csernak75
senior tag

Helló!

Abban van igazság hogy online játék-nál maga az hogy játszol viszonylag kis adatforgalom, viszont ha a játékhoz jön egy frissítés az játéktól függően 1-5-10gb is lehet.

Nekem 15+100gb(éjszakai) adatforgalmam van ezzel viszonylag jól elvagyok de a játékokat csak éjszaka frissítek/töltök le.

Az pedig előny ha közel van a torony úgy 3g-n is lehet 30-35 ös ping-ed.(amivel én már simán eljátszogatok)

[ Szerkesztve ]

(#1402) kokokka válasza club1 (#1400) üzenetére


kokokka
őstag

"Eszedbe nem jutna", de amikor nincs más és nem vagy tisztában ezzel kapcsolatban akkor kérdezel. Én legalábbis így vagyok vele! Arról sajnos nem tehetek sem én sem más felhasználó, hogy ilyenekben kell gondolkozni, mert ez a magyar internetpiac egy nagy sapka sz@r. Beszélhetünk itt vezetékes- vagy mobilnetről, sehol sem vagyunk! Hírdetik az országos lefedettségeket de ott járunk, hogy ez még a vezetékesnél sincs megoldva! Ha csak az én példámat vesszük : 10-es csomagnál nagyobbat nem hajlandó kötni a T-home, mert nem fog működni az utcánkban! A 10-es is jó ha óttel jön! A 21. században itt járunk, úgyhogy ne csodálkozz olyan nagyon ha megpróbálok alternatívákban gondolkozni! Ráadásul olyan helyre kéne, ahol még ez sem megoldott! De ha tudsz más, kevésbé fájó alternatívát nagyon szívesen meghallgatom őket....
Egyébként ha igaz, amit írsz, akkor a "3G mobilnet: 30 ms"-al nincs semmi baj, vezetékesen is e körül ugrál. Tehát a kérdésem továbbra is fennáll : mekkora adatforgalmat bonyolítanak vajon az online játékok?Továbbra is köszönöm a válaszokat!

(#1403) kokokka válasza csernak75 (#1401) üzenetére


kokokka
őstag

Köszönöm szépen, ilyesmire voltam kíváncsi! :) A 30-as pinggel tökéletesen lehet játszani, néha még vezetékesen is több, és úgy is simán játszik tovább! A frissítések viszont valóban problémásak lehetnek. Erre nem tudom mit lehetne kitalálni. Állandóra nem akarok Neki mobilnetet, mert az nem kifizetődőmivel nem is használná ki. Csak Quick vagy ehhez hasonló jöhetne szóba, de akkor még nézelődök más szolgáltatóknál is, hátha.. Köszi mégegyszer a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1404) club1 válasza kokokka (#1402) üzenetére


club1
veterán

A 30 ms mögött volt egy < karakter is. Mert ennél a technológiánál nincs felső határ, csak alsó. Ezért írtam amit írtam. Természetesen ha a 3G cella mellett laksz, akkor nem fog nagyon elszabadulni, de ha már kilométerekre (városban több mint 2-300 méterre) akkor már gond lesz.
Ne haragudj azért az emberekre, mert jót akarnak neked.
Az adott játék fórumaiban le szokták írni, hogy mekkora sávszélt eszik. Óránként néhány MB-ból kihozható egyik-másik. De leírták azt is, hogy ha frissítés van, akkor több száz MB, vagy egy-két GB, és előtte nem biztos, hogy szól a játék...
Ha adsl-ed van, és 30 ms körül mozog a csomagkésése, ott valami gond lesz valamelyik aktív eszközzel, jellemzően a routerrel. Bár nagyon vidéken elképzelhető olyan rézérpár szakasz is, ahol valami kontakttal lesz a gond.

(#1405) kokokka válasza club1 (#1404) üzenetére


kokokka
őstag

Először is köszönöm a választ! Másodszor pedig nem haragszom senkire. Csak az, hogy "eszedbe sem jutna" nem volt túl informatív válasz a kérdésemre. Ez viszont tökéletesen megfelel, köszönöm ismét! Termszetesen nem mindig 30 a ping, de eléggé jellemzően 15-30 közötti. Állítólag messze lakom a központtól (2,5km) a régi, telefonra kihúzott vezetékek meg ennyit tudnak. De hogy fejlesztésbe fogjanak (bárhol is a környéken) az már smafu. Sem Ők, sem a UPC, sem a DIGI, senki! Pedig lenne rá igény, csak még azt sem mérik fel. Végülis átmeneti időszakra kéne csak ez a megoldás, egyetemen majd úgyis lesz sévszélessége. Legalábbis gondolom...

(#1406) LámaZ válasza Imi1981 (#1395) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem jól nézted.

Legyen minden jó!

(#1407) club1 válasza LámaZ (#1406) üzenetére


club1
veterán

Az általad linkelt oldalon nem kártyás (prepaid), hanem előfizetéses mobilnet-konstrukciók vannak.

(#1408) LámaZ válasza club1 (#1407) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez igaz, én számlás előfizető vagyok ott, elkerülte a figyelmem, hogy Imi1981 „kárcsás” csomagról ír.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1409) LámaZ válasza LámaZ (#1360) üzenetére


LámaZ
addikt

„Hátha valakit érdekelnek ezek az olcsó megoldások”?

Nos, engem érdekeltek. :D

club1 kolléga :R bátorításának hatására a 4 db. Auchanban összesen 4×300 = 1200 ft-ért vásárolt telenoros SIM közül ma az egyiket aktiváltattam úgy, hogy bementem a Pólusban lévő bemutatóüzletükbe. Az ügyintéző csaj először földönkívülinek hitt, mert azt mondta, hogy ők ott nem tudják nekem aktiválni ezt a SIM-et, de végül csak kötélnek állt, és 10 perc alatt aktivált mindent, még a Klikket is. Most heppi vagyok, mert van 100 MB netes adatforgalmam havi 300 ft-ért. :DD

Mire fogom használni?
Tartalékként.
Ugyanis van egy másik telenoros kártyám, amelyen 10+100 GB adatmennyiség van havi 6k-ért, de a WiFi hotszpotot (amivel működtetem) néha elfelejtem magammal vinni, és akkor nincs netem menet közben. Ez a 100 MB mindig biztosan velem lesz, hacsak otthon nem felejtem a mobiltelót is. ☺

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1410) Imi1981 válasza LámaZ (#1408) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor meg ugyan az a csomag van neked mint nekem ?Nekem a hipernet médium van éjszakai 100gb-al és korlátlan böngészés és e-mail csomaggal együtt 5200 ft!Neked miért 6000ft ? :F

(#1411) LámaZ válasza Imi1981 (#1410) üzenetére


LámaZ
addikt

Akció, hátrányos/nyugdíjas kedvezmény, nemtom... ☺

Legyen minden jó!

(#1412) csernak75 válasza LámaZ (#1411) üzenetére


csernak75
senior tag

Neked nem hipernet21-ed van még? Az került 6000Ft-ba.

[ Szerkesztve ]

(#1413) gerisz23


gerisz23
őstag

Helló! van nekem egy etelenoros hipernet stickem,huaweiE303,letudná valaki írni hogy tudom működésre bírni?pénzt még nem töltöttem rá(mert nemtudom működik-e egyáltalán).Eszközkezelőben látom,elvileg nem kell hozzá illesztőprogram,gyakorlatilag telepíteni nem enged hozzá a gép semmit mondván le van zárva.
Ha valaki letudná írni pontosan mit kell vele csinálni plz help!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1414) club1 válasza gerisz23 (#1413) üzenetére


club1
veterán

Pontosan leírnám én ha te is le tudnád írni, mi pontosan a "le van zárva" üzenet...

(#1415) gerisz23 válasza club1 (#1414) üzenetére


gerisz23
őstag

Azaz amit én se tudok,az illesztőprogramot a talál a win 7 csak telepíteni nemtudja-habár elvileg nemis kell.
Az is nagy segítség lenne ha leírnád hogy is kell ezt a huaweit használni,hogy tudok csatlakozni netre szórol szóra.Telenor sajnos nem túl közlékeny etéren a honlapjukon.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1416) gerisz23 válasza gerisz23 (#1415) üzenetére


gerisz23
őstag

Bocs az elírásokért:/kicsit magamalatt vagyok,van mikrohullámú netem,csak épp a szomszéd diófája kiárnyékolja,így használhatatlanná vált,ahelyett keresek megoldást.A másik a hiperneten kívül hogy telórol osztok wifit,csak bekell szereznem egy sticket a pcmhez.Napi dolgokat akarok csak megcsinálni Star treck onlineba amíg az önkormányzat nem intézkedik,utánna talán az antennám áthelyezésével megoldódik a helyzet.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1417) club1 válasza gerisz23 (#1416) üzenetére


club1
veterán

Ne haragudj, de ez egyre zavarosabb. Most azt írod, hogy be kell szerezned egy sticket a pcdhez, korábban meg azt írtad, hogy már van egy E303-asod. Ha van egy E303-asod, van benne egy aktív mobilnetes sim, akkor semmi más teendőd nincs, mint hogy bedugod a gépbe a modemet, és az feltesz mindent, beállít mindent. Mint ahogy a Huawei írja:
"No need to install, or configure AP/IP settings. Simply plug into Windows, Linux, or Mac OS based systems
and connect to the internet in less than 15 seconds."

Ha ez nem működik, akkor vagy korábban a gépre volt már dugva másik Huawei modem, és annak driverei bezavarnak, vagy az új modemen nem jó a tárhely, ahonnan a drivereket és a szoftvert az operációs rendszered be tudná tölteni.

(#1418) gerisz23 válasza club1 (#1417) üzenetére


gerisz23
őstag

Akkor a tárhely lesz a hiba,ha korábban felismerte a gépeem,akkor mit kellene csinálnia?(wifis sticket veszek,az egy másik téma)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1419) club1 válasza gerisz23 (#1418) üzenetére


club1
veterán

Ha korábban volt telepítve egy másik Huawei modem már a gépen, akkor előfordul hogy egy újjal "nem sikerült az új hardvert telepíteni" vagy valami hasonló hibaüzenetet kapsz a Windows-tól. Ilyenkor logikusan a régi drivereket le kell szedni, mielőtt az új eszközzel próbálkozol.

(#1420) gerisz23 válasza club1 (#1419) üzenetére


gerisz23
őstag

Nah,nem volt,pár hónapja kaptam ezt a Huawei sticket az új telóm mellé ajándékba,akkor kíváncsiságból rádugtam gépre de akkor sem ismerte fel.Most amit kiír az eszközkezelő:Az eszköz működéséhez nem szükséges,vagy nincs betöltve illesztőprogram.Ha frissíteni akarom az illesztő programot,akkor meg:A Windows ttalált illesztőprogramot,de hiba lépett fel.Usb kompozit eszköz.A hozzáférés megtagadva.

Szerk.
A sebessége várhatóan jobb lenne mint mondjuk ha mobilt kötök a gépre?Vidéki vagyok,csodára nem számítok.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1421) club1 válasza gerisz23 (#1420) üzenetére


club1
veterán

Azért csak eljutottunk végre oda, hogy leírod mit jelent a le van zárva. Tehát hozzáférés megtagadva. Ez a hibaüzenet leggyakrabban akkor jön, ha nem vagy rendszergazda a gépeden, azaz nem telepíthetsz rá (pl. eszközkezelő szoftvert sem). A megoldás ilyenkor, hogy kijelentkezel majd vissza, de már egy rendszergazda szintű felhasználóval, és akkor próbálod meg a telepítést. A második leggyakoribb ok az szokott lenni, hogy van az adott gépre telepítve egy olyan biztonsági szoftver, ami megakadályozza az usb-s eszközzel való kommunikációt. A megoldás ilyenkor az, hogy az adott szoftverben engedélyeztetni kell az adott usb-s eszközt.
A telefonban megosztott net - ugyanolyan sebességű modemet feltételezve - csak 5-20%-al lassabb, mint a közvetlen modemes megoldással. Telefon esetében ui. a telefon routol, a modem viszont közvetlen végződteti a csomagokat. Ha a telefonban nem usb kábellel oldod meg a megosztást, akkor pedig még hozzájön a késéshez a wlan minimális (néhányszor 10 ms) késleltetése.

[ Szerkesztve ]

(#1422) gerisz23 válasza club1 (#1421) üzenetére


gerisz23
őstag

Vettem egy tplunk vevőt wifihez azt sem engedte telepíteni,megadtam magamnak (újra) a rendszergazda jogot,így feltelepkuült,de csak úgy hogy rendszergazdaként indítottam magát a setup exét,most látja már a gép,csak vmiért nem működikl failed to switch Wireless Network adapter.Hogy indítsam el a hipernetes huaweit rendszergazdaként?:o

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1423) kokokka válasza gerisz23 (#1422) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem van egy független stickem, az is csak úgy volt hajlandó működni, hogy előtte feltelepítettem a Voda oldaláról a programot hozzá! Ha ez fent van természetesen minden szolgáltató kártyája működik vele, már amelyik olyan mint az enyém : független.

(#1424) gerisz23 válasza kokokka (#1423) üzenetére


gerisz23
őstag

E303asom van,Sehol nemtalálok hozzá illesztőprogit.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1425) kokokka válasza gerisz23 (#1424) üzenetére


kokokka
őstag

E220-asom van , de az Voda függő, rádugás után csípőböl látja. A független az egy ZTE K3565-Z, erről írtam az előbbírtam. Lehet, hogy a porgram a Vodától megoldja a gondodat, egy próbát szerintem megér:

Vodafone Mobile Broadband_10.3.210

[ Szerkesztve ]

(#1426) tomcsa44


tomcsa44
tag

Sziasztok!

Kipróbáltam a digi netet (nincs hűségidő, ez tetszik), viszont a telenor hálózatával nem voltam elégedett.
A kérdésem az, hogy a UPC (Vodafone) jobban használható? Arra kell, hogy legyen net, amin pl fórumozni, hírt olvasni lehet, meg facebookra rápillantani, semmi extra.
Esetleg a Telekom hálózata is szóba jöhet, ha jobb.

Tehát ha utazok az országon belül, elvárom hogy ne szakadozzon a net, hanem stabil legyen (felőlem lehet sima 3G vagy gprs, csak legyen valami).

Köszi!

ui.: azért kérdeztem meg, mivel a UPC és a telekom már hűségidős.

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#1427) orionpark


orionpark
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy hipernet pro előfizetésünk, egy ZTE MF 820 stick, TL-MR3420 routerben.
Egész gyors pl torrenteknél (2-3 MB/s), viszont netezéskor teljesen elmegy a tudomány. Pontosabban, nagyon nehezen töltődnek be oldalak, van hogy csak 2-3 ráfrissítés segít, de bizonyos tartalmakat akkor sem hoz be, jellemzően a video ablakokat és 1-2 flash bannert. Ha ekkor torrentet indítok, az szépen megy, stabil 2-3 MB/sec.

Van, hogy kinlódik az oldal betöltésével és egyszer csak magára talál, de ez teljesen hektikusan történik. Szokott segíteni, ha újraindítom a sticket a router adminjában vagy a routert, de azt gondolom, hogy ez nem normális. Hozzá tartozik, hogy a havi adatlimit még bőségesen rendelkezésre áll.

Az is előfordul, hogy rendesen működik, még a youtube videók is elindulnak :C
De sajnos ez nem gyakori és ilyenkor is ideig-óráig tart a boldogság, majd olyan, mintha megtelne valami buffer és kész... :W

Jellemzően Firefoxot használok, de más böngészőkkel is ez van.

Más is tapasztal esetleg hasonló problémát? Esetleg van erre megoldás?
Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1428) 7ER válasza orionpark (#1427) üzenetére


7ER
aktív tag

Hasonlót én is tapasztaltam. Próbáltam utánajárni, nem valami nagy eredménnyel. Valamennyire hozzáértők azt mondták, hogy: Ha a modem több cellát is lát, akkor a központ ide-oda dobálja, egyik celláról a másikba a modemet -ez észlelhető is a jelentős térerő változáskor- és ilyenkor adatvesztés lép fel a kapcsolat kezdetén. Én ezt küszöböltem ki egy irányított antennával. Az antennát a legerősebb cellára lőttem be. No ennek meg az a hátránya, hogy ha a cella túlzsúfolt akkor nem tudja másik -kevésbé használt- cellára irányítani és ilyenkor forgalomtól függően kisebb-nagyobb mértékben ingadozik a letöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#1429) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok!

Lenne egy számomra nagyon fontos kérdésem. Mivel ide olyanok írnak, akiknek van tapasztalata mobilnet témában.

A három mobilszolgáltató közül melyiknek jobb a 3G lefedettsége? Vagy akár gprs. Leginkább Fejér, Pest megyékben, autópályák mellett stb. Esetleg az ország nyugati felében, mivel arra fele szeretnék költözni (Balatontól északra).

A neten pedig híreket olvasnék, esetleg facebook.

Köszönöm.

+1 A Telekomnak valóban a leggyengébb a szolgáltatás ezen ága?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1430) csernak75 válasza janeszgol (#1429) üzenetére


csernak75
senior tag

Helló!

GPRS kb. mindenkinek egyforma, de azzal nem sokra mész.

A 3G lefedettség a Vodafone-nál a legjobb(95-98%), a Telekom/Telenor kb. egy szinten van(65-70%) viszont csak náluk van(jelenleg) LTE hálózat(30-35%).

(#1431) orionpark válasza 7ER (#1428) üzenetére


orionpark
csendes tag

Szia!

Köszi az ötletet. Sajnos ez a megoldás, már meghaladja a képességem és a lelkesedésem, illetve ahogy írtad ez sem jelent igazi megoldást. :R
Marad az elfogadás és a beletörődés :W egyszer talán ez is megjavul, vagy talán valaki behúz az utcánkba valami kábelt. Örülhetek, hogy legalább csatornánk van és nem kell kéthavonta szippantóst hívni :D az mondjuk még rosszabb lenne :DD

(#1432) LámaZ válasza orionpark (#1427) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!

Havi 100 ft-ért sem kell a Telenor?

A többieknek, akiknél gyors a torrent, de lassú a böngészés:
Tessék beállítani kézzel a DNS szervereket (névfeloldó szerver)!
Kettő darab van belőlük.

A szolgáltatód oldalán megvan a két cím, vagy használhatsz külső, ingyenes szervert is.
Például a Google-ét: 8.8.8.8 and 8.8.4.4

...és az élet megy tovább!

Legyen minden jó!

(#1433) totyak


totyak
aktív tag

Valaki esetleg tudna segíteni, hogy egy Prestigio Multipad 5080B tabletben hogy lehet működésre bírni egy ZTE MF667 usb sticket? egyszerűen nem érzékeli és nem találok megoldást. Köszönöm

(#1434) jtasi


jtasi
csendes tag

Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni?Most vettem egy feltöltős kártyás T-mobilos sticket.Fel tudtam telepíteni,de nincs kapcsolat,ha valaki leírná nekem,hogy mit kell a továbbiakban még tennem vele meg köszönném a segítséget.Nem nagyon értek hozzá.

(#1435) krealon válasza jtasi (#1434) üzenetére


krealon
veterán

A Internet connection manager vagy web'n'walk mamager vagy T-mobile Internet Manager stb (a modemhez adott program, ami tipusonkent mas-es-mas) elinditasa utan ra kell kattintani a "Connect" vagy "Kapcsolodas" feliratra vagy jobb alul kis emberke a karikaban ikonra.

(#1436) LámaZ válasza jtasi (#1434) üzenetére


LámaZ
addikt

@jtasi, totyak:

Be kell állítani az apn-et.
A többit a szolgáltatódtól kérdezd, vagy keress rá neten.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1437) Imi1981 válasza LámaZ (#1432) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia!Ez a beállítás érdekelne de a névfeloldó szerver link nem jó helyre mutat!De ha elküldenéd nekem privátba magyarul hol hogy kell beállítani(lépésről lépésre) meg köszönném .Win 8.1 van gépemen ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#1438) totyak válasza LámaZ (#1436) üzenetére


totyak
aktív tag

Nincs apn, csak vpn, meg wifi hotspot. Ötlet?

(#1439) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ezek a zsebwifit hogyan működnek ? Mindig tölteni kell rá adatforgalmat ?[link] ezt a típust néztem ki. Én playstationhoz használnám meg persze nettezésre is. Szerintetek ?

(#1440) club1 válasza bognar110 (#1439) üzenetére


club1
veterán

Attól függ, hogy milyen mobilnetes simet raksz bele (a hirdetésben lévő szerintem csak a német Voda kártyáira zárt és alapból előfizetéses hűségidős kártyás).

(#1441) bognar110 válasza club1 (#1440) üzenetére


bognar110
őstag

[link] Így lenne 9gb adatfargoalom természetesen vodás kártyával, itt venném Németországban.

[ Szerkesztve ]

(#1442) Edorn


Edorn
aktív tag

Érdeklődnék, hogy melyik mobilinternet szolgáltatást tudnátok ajánlani nekem:

- Használat elsősorban ezen városokban: Eger, Budapest, Dabas
- Használat gyakorisága: ritkán: negyed, félévente 1-2 nap/óra használat - főleg amikor a kábeles net nem megy valamiért, vagy olyan helyen vagyunk, ahol nincs wifi elérés
- Használat főleg netezésre, email nézésre lenne munkaügyben, illetve kis fájlok ftp-n való feltöltésére (php fájlok leginkább).
- Eszköz: elsősorban laptop-hoz, illetve asztali géphez lenne, de ha valahogy be lehetne üzemelni MyAudio tabletre, az előny...
- Havi díjat nem szeretnék, hanem az után szeretnék fizetni, amennyit valójában használom...
- Nem hinném, hogy nagy adatmennyiséget mozgatnék mobilnetten, de azért legyen mozgástér ezügyben...

Mit tudnátok ajánlani? Illetve ha valamelyik céget abszolút kizárnátok, akkor melyiket és miért?

ui.: ha úgy jobban jön ki, akkor cégre lenne véve

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#1443) club1 válasza Edorn (#1442) üzenetére


club1
veterán

Erre elég egyértelmű a válasz, mivel negyed-félévente 1-2 óra használatra nagyon nincsen nagy választék:
Domino Web

(#1444) Edorn válasza club1 (#1443) üzenetére


Edorn
aktív tag

Jelenleg az itthoni kábeles net is t-mobil-os. És hát nagyritkán leáll. Feltételezem ez helyi probléma lehet és a mobilnetet az ilyesmi nem szokta érinteni. Vagy rosszul gondolom és ha arra is használnám a mobilnetet, hogyha a kábeles összeomlik valamiért, akkor a mobilnettel átvészeljem a kimaradó időt, akkor inkább más szolgáltatót nézzek mint a jelenlegi?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#1445) szabogabor10 válasza Edorn (#1444) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem sok köze van a 2 szolgáltatásnak (mobil, otthoni) egymáshoz. Attól, hogy a kábeles nettel néha bajok vannak, nem jelenti azt, hogy a mobilnet is szar lesz.

Egyébként ritka használatra én is a Domino Webet javaslom. Városokban nagyon jó a Telekom 3G lefedettsége (4G/LTE háló Dominoval nem érhető el), és vidéken is nagyon fejlesztenek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1446) LámaZ válasza club1 (#1443) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Kijött egy csomó 8-magos androidos okostelefon, amelyek támogatják az LTE-t:
- ez a Lenovo K910 nagyon durva, de
- itt van a Zopo mindenese, a híres Jiayu S2, a XIAOMI Redmi Note, meg ez a számomra ismeretlen iOcean.

Ezekkel már lehetne LTE-zni, de ahhoz ugye külön előfizetés vagy kártya kell?
Apropó, már látom is: mivel nekem Hipernet Mediumom van, az LTE adot. A WiFi hotspotom csak 3G-s, de ha átrakom a SIM-et a fent említett mobilok valamelyikébe, akkor LTE-vel hasít.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1447) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!Bocs előre is ha hülyeséget kérdezek!Szóval az lenne a kérdésem, hogy a telenoros mobilnetem rá tudom valahogy kötni(átalakítóval vagy akármivel)egy adsl nethez használt routerre?Amúgy wifis a telenoros modemem csak elég gyenge a hatótávolsága.Két szobával arébb már nagyon sokszor szétkapcsol,míg a meglévő tplinkes routerem még annó jóval gyengébb nettel ugyanott vígan ment.Kösz a választ előre is !

[ Szerkesztve ]

(#1448) krealon válasza Imi1981 (#1447) üzenetére


krealon
veterán

A TP-LINK MR3420 a legtobb kinai USB-s mobilinternet stick-el mukodik.

A "telenoros mobilnetem" egy szolgaltatas.
Egy szolgaltatast nem tudsz routerre kotni.
Minimum a csatlakozashoz hasznalt eszkoz pontos tipusszama kene, hogy barmi konkretumot tudjunk mondani.

[ Szerkesztve ]

(#1449) Imi1981 válasza krealon (#1448) üzenetére


Imi1981
veterán

Jaj bocs igazad van :B . Na a telenoror modem tipusa : E5220 de van raja alatta egy ilyen is szám is Model:e5220s-2 , A tplink router tipusa : TL-WR340GD .De amit belinkeltél elég bonyolultnak tűnik úgyhogy lehet hagyom az egészet :) .

(#1450) krealon válasza Imi1981 (#1449) üzenetére


krealon
veterán

A netes leirasok alapjan ez a Huawei E5222 egy MiFi, azaz egy hordozhato 3G WiFi router.

Ennek az eszkoznek a WiFi jelet legegyszerubben egy Repeater-rel / Range Extender-rel tudod javitani.
Sajnos a TL-WR340GD egy rendkivul elavult tipus, igy nincs benne RE funkcio, illetve alternativ firmware sem letezik hozza, ami RE alkalmassa tenne. Sorry.

Ha van lehetoseged, akkor minimum egy TL-WR842ND-be javasolnek befektetni, ami alternetiv firmware-ek es az USB csatlakozo miatt, sok mindenre hasznalhato.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.