Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Bferibörs válasza Malamute (#2100) üzenetére


Bferibörs
addikt

sok mindentől függ,pld. merre laksz,milyen vezetékes szolgáltatód van (azok adnak kedvezményes netet sok esetben a vezetékes mellé) ? Aztán ott van az is, hogy rászokik az ember,hogy van mobil netje :-)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2102) Malamute válasza Bferibörs (#2101) üzenetére


Malamute
tag

Paks-on lakom illetve nem tudom, hogy Tarr Kft.-nek van-e mobilnetje.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#2103) Bferibörs válasza Malamute (#2102) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát pasz,Tarr Kft-t nem ismerem, nem tudom valakivel szerződésben áll e .Lefedettség,térerő felől kellene érdeklődni ott ahol a m.netet használni szeretnéd, gondolom legkevésbé otthon ha van vezetékes neted.A mesenger,whatsapp kis teljesítményű nettel is elketyeg ha nem akarsz hívást kezdeményezni csak pötyögni.
Jönnek majd a többiek,biztos lesz válasz a kérdésedre , nekem csak e kettő alkalmazás terén nincs tapasztalatom.Nem csak ezeket használom,így nem tudom milyen keretbe férnek bele.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2104) Dave1984 válasza Malamute (#2102) üzenetére


Dave1984
őstag

Van mobilnetje. Telenor hálózatát használja. Bővebben Tarr.hu

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2105) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!

Telenor monilnetem szereném összekötni a gépemmel, újra. Egyszer sikerült beállítani, azóta újraraktam a gépet és nem hajlandó működni. Gép: Win7 64bit Telefon: Nokia 5320
Bluetooth-on keresztül szeretném, így is használtam régebben és működött, most viszont nem és nem jövök rá mi lehet a gond. Ez alapján beállítottam mindent: https://www.telenor.hu/ugyfelszolgalat/faq/keszulek_pc
Érdekes, hogy USB-n ha Nokia módban dugom a gépre, akkor működik, BT-n kersztül nem. Azért erőletetm a bt-t mert nincs nálam mindig a kábel, meg akkor nem is kellene cipelni.
A hiba: Tárcsázáskor összekapcsolódik a telefonnal, de azonnal 692-es hibát dob a windows (a modem vagy csatlakozáshoz használt egyéb eszköz hardverhibát jelzett) Meg se próbál a telefon a adatkapcsolatot létrehozni...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2106) etejedu válasza garga01 (#2105) üzenetére


etejedu
őstag

Telefonon állítsd be internetmegosztás wifi hotspot. Ha van erre lehetőség

(#2107) garga01 válasza etejedu (#2106) üzenetére


garga01
senior tag

Nincs benne wifi

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2108) Bferibörs


Bferibörs
addikt

hátha valakit érdekel, adatforgalom csökkentése

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2109) csernak75 válasza Bferibörs (#2108) üzenetére


csernak75
senior tag

és most ez a videó 720p -ben mennyi adatforgalom volt? :P

(#2110) Bferibörs válasza csernak75 (#2109) üzenetére


Bferibörs
addikt

jogos :R erre nem gondoltam,hogy oda írjam,hogy videó :((

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2111) csernak75 válasza Bferibörs (#2110) üzenetére


csernak75
senior tag

Engem annyira nem zavart a 15+100gb ból kitelik :D

De am. nem sokat ér... :U

Nekem eddig 4.5% ot spórolt meg, 76mb helyett 72,7mb.

(#2112) etejedu válasza csernak75 (#2111) üzenetére


etejedu
őstag

Honan van neked + 100gb adatformalmad? Telekomnál max 30GB kapok! :Y

(#2113) Bferibörs válasza csernak75 (#2111) üzenetére


Bferibörs
addikt

Voda ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2114) csernak75 válasza Bferibörs (#2113) üzenetére


csernak75
senior tag

Telenor :) Hipernet heavy 15gb +100gb(23:00-8:00)

(#2115) Bferibörs válasza csernak75 (#2114) üzenetére


Bferibörs
addikt

köszi

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2116) etejedu válasza csernak75 (#2114) üzenetére


etejedu
őstag

Ja vagy úgy! Telekomnál is van ~6k plusszért éjszakai opció 0:00-tól 7:00-ig. Csak akkor pont alszom. :U

(#2117) csernak75 válasza etejedu (#2116) üzenetére


csernak75
senior tag

De ez nem kerül + pénzbe, 2 év hűséghez ingyen jár! :)

Szerk: Vagy ha csak otthon használod van Hipernet home csomag, ott 8000Ft ért, 100+100gb ot adnak. [link]

[ Szerkesztve ]

(#2118) Bferibörs válasza csernak75 (#2117) üzenetére


Bferibörs
addikt

Mit jelent az,hogy csak otthon ? Ha adnak hozzá SIM kártyát akkor mindenhol működik,nem ?Pld. telefonon,tableten "mifi"-ben is.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2119) csernak75 válasza Bferibörs (#2118) üzenetére


csernak75
senior tag

"Hivatalosan" az jelenti hogy csak a lakcímeden lefedettséget biztosító cellán(tornyon) működik, tehát pár km rel arréb már nem.

De gyakorlati tapasztalatom h. ez a korlátozás mennyire működik nincs.

És természetesen te választhatod ki melyik címen menjen, amit később 990ft ért lehet megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#2120) Bferibörs válasza csernak75 (#2119) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem gondoltam,hogy korlátozzák a felhasználás helyét.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2121) csernak75 válasza Bferibörs (#2120) üzenetére


csernak75
senior tag

Mondjuk akinek vidéken nincs lehetősége rendes netre v. max adsl re, annak nem rossz ajánlat. :)

Csak kár hogy én mobilnetként is használom, így nálam marad a heavy.

(#2122) Peter_


Peter_
tag

Sziasztok!

Összeszedtem a Magyarországon használt frekvenciasávokat.
Aki ért hozzá átnézné, hogy tényleg így van-e, illetve mind használatban van-e?
Például 4G-re a 2600 MHz-et már használja a T-Mobile és a Telenor is?

Vodafone
--------------
2G
900/1800 MHz

3G
900 MHz UMTS (band 8) <- ez csak a Vodefonenál
2100 MHz UMTS (band 1)

4G
800 MHz (FDD, band 20)
2600 MHz (FDD, band 7)
Csak a Vodefone nem ad itt: 1800 MHz (FDD, band 3)

T-Mobile
-------------
2G
900/1800 MHz

3G
2100 MHz UMTS (band 1)

4G
800 MHz (FDD, band 20) (Telenorral közösen)
1800 MHz (FDD, band 3)
2600 MHz (FDD, band 7)

Telenor
-----------
2G
900/1800 MHz

3G
2100 MHz UMTS (band 1)

4G
800 MHz (FDD, band 20) (T-Mobilelal közösen)
1800 MHz (FDD, band 3)
2600 MHz (FDD, band 7)

Digi saját hálózat kiépítés alatt
-----
2G?
4G - még nincs, kiépítés alatt (talán 2015 karácsonytól lesz)
1800 MHz (FDD, band 3)

4G Magyarországon:
LTE bands: FDD 20(800MHz), FDD 3(1800MHz), FDD 7(2600MHz)

(#2123) btz válasza Peter_ (#2122) üzenetére


btz
addikt

Úgy nézem jó a lista.

ⓑⓣⓩ

(#2124) #71835392


#71835392
törölt tag

Most melyik mobilnet a jobb, a Vodás országos 3G vagy a Telekom országos 4G? Térkép szerint a Telekom majdnem ugyanott van lefedettségben a 4Gvel, mint a Voda a 3Gvel és állítólag év végére be is éri.
De valójában tart már ott a Telekom, mint a Voda, hogy kis falvakban, puszta közepén is van GYORS mobilnet? Van valakinek TAPASZTALATa?

(#2125) szabogabor10 válasza #71835392 (#2124) üzenetére


szabogabor10
veterán

Talán a Voda 3G-nek kicsit jobb még a lefedettsége. A Telekom 4G is közel országos már tapasztalatom szerint, bár még azért vannak lyukak kisebb körzetekben. Év végére viszont majdnem teljesen meg fog egyezni várhatóan a lefedettség.
Annyi előnye viszont van a 4G-nek a jobb válaszidőn kívül, hogy általában gyengébb térerővel is gyorsabb, mint a 3G.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2126) #23310336


#23310336
törölt tag

Sziasztok!

Androidos telefonon van lehetőség olyanra akár szervizkóddal, akár alkalmazással, hogy megnézzem, hogy a 3G/4G hálózatnak melyik frekvenciasávját használom épp? Azt tudom, hogy Samsung telefonon van szervizmenü, ahol ezt meg lehet nézni, de sajnos nekem nem Samsungom van.

(#2127) #23310336


#23310336
törölt tag

Akik járnak-kelnek Győr-Moson-Sopron megyében, azoktól kérdezném, hogy ti már találkoztatok-e 800MHzen működő akár Telekomos, akár Telenoros LTE cellával és ha igen, merre? Tapasztalataim alapján itt a megyében amerre jártam, csak 1800MHzen működő LTE van, melyek elég gyengén muzsikálnak lefedettség terén, főleg beltéren, ezen kívül pedig szinte csak EDGE érhető el (mivel a 3G a még rosszabb hullámterjedéssel rendelkező 2100MHzen még gyengébb lefedettséggel rendelkezik), így jelen állapot szerint ég és föld a különbség a 900-as Voda 3G javára.

(#2128) #71835392


#71835392
törölt tag

Nem egészen egy évvel a hírközlési hatóság sikeres 4G/LTE frekvenciapályázata után a hazai szélessávú mobilnet-hálózatokon végképp lezajlani látszik a generációváltás, mely felveti a kérdést, hogy a 3G-s hálózatokra milyen szerep vár a továbbiakban.

[link]

(#2129) szabogabor10 válasza #23310336 (#2127) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sok helyen van 800-as LTE ott is. Tudja a telód a 800 MHz-et (band 20)?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2130) milkabrams


milkabrams
őstag

üdv
upc freedom m díjcsomagot szeretnék, mennyi lenne havonta ha nincs upc vezetékes csomagom? (csak parabolás tv)

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#2131) PreDox


PreDox
tag

Sziasztok ( lehet ,hogy nem jó topicba írok) bocsi
4G LTE képes USB sticket szeretnék venni(függetlent).
Itthon nem árulnak ? mert én csak a Media Marktban találtam wifist 10k-ért ?
Valakinek van esetleg eladó ? Valami ötlet , link hol keressem..
Köszi

(#2132) btz válasza PreDox (#2131) üzenetére


btz
addikt

Vatera?

ⓑⓣⓩ

(#2133) milkabrams


milkabrams
őstag

kötben megtudtam hogy igy 10k lenne, ami túl sok, akad valami mobilnet telefonra ahol éjszaka korlátlan vagy nagyon magas az adatforfalmi korlát?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#2134) btz válasza milkabrams (#2133) üzenetére


btz
addikt

Hát mit gondoltál, mennyi lesz? Odaadják egy ezresért?

ⓑⓣⓩ

(#2135) milkabrams válasza btz (#2134) üzenetére


milkabrams
őstag

reméltem hogy max 6k lessz

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#2136) Slem


Slem
tag

Milyen feltöltökártyás mobil Internet csomagot érdemes venni és kitől? LTE jó ha van.

(#2137) btz válasza Slem (#2136) üzenetére


btz
addikt

Telekom vagy Telenor. Sok lehetőséged nincs.

ⓑⓣⓩ

(#2138) Peter_ válasza btz (#2123) üzenetére


Peter_
tag

Köszönöm.

(#2139) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Nagyon úgy tűnik, hogy az elkövetkező időkben sokat utazom, így szükségem lesz mobilinternetre, valamint azért, mert a melóhelyen szórakozik a WiFi! :F
A kérdés, hogy a három szolgáltató közül melyik lenne a legjobb?
Az útirány Szeged-Budapest (Kiskunfélegyháza + Cegléd főleg) vonal, valamint Szolnok útirány. Nyáron is majd szeretném használni, csak akkor még nem tudom, hogy merre megyünk majd kirándulni! :DDD
Amit venni szeretnék, az egy MiFi, mivel több eszközt is szeretnék mobilnettel használni.

A három nagy szolgáltató közül melyiknek a legjobb a lefedettsége?
3G vagy inkább 4G lenne az optimálisabb?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2140) 7ER válasza Dolphine (#2139) üzenetére


7ER
aktív tag

Talán a Telenor csomagjai megfelelőbbek lehetnek számodra.
Annál is inkább, mivel a Telenor és a T-mobile adótornyait együttesen lehet használni, az átirányítás automatikus így gyakorlatilag nincs lefedetlen terület. Főképpen igaz ez a 3G és 4G hálózatra.

(#2141) Dolphine válasza 7ER (#2140) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2142) 4Grider válasza 7ER (#2140) üzenetére


4Grider
nagyúr

Leginkább csak a 4G-re. A 3G hálózat kellően pontszerű, főleg a Telenornál.

(#2143) Dolphine válasza 4Grider (#2142) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor most melyik hálózatnál lehet folyamatosan netezni, mert ez lenne a lényeg! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2144) 4Grider válasza Dolphine (#2143) üzenetére


4Grider
nagyúr

Senki nem garantálja neked semelyik mobilnet szolgáltatónál sem a mindenhol elérhető folyamatos mobilnetet. (Még külföldön sem.)
Szeged-Budapest között az autópályán 100%-os 4G lefedettség van a két T szolgáltatónál. Viszont vasúton ez már nem teljesen igaz. A 3G jóval magasabb frekvencián működik (800>>2100 MHz), ezért sokkal pontszerűbb lefedettséget lehet csak vele megvalósítani. Így 3G-n elég gyakran előfordulnak a szomszédos cellák között fehér/lefedetlen területek.

(#2145) Willie válasza Dolphine (#2143) üzenetére


Willie
őstag

A Telekomot tudom a Vodával összehasonlítani. Igaz, mióta T-s vagyok már eltelt 2 év. De annak idején a Vodával 3G-n kb mindig volt viszonylag gyors netem, akár SZSZB megyében voltam egy kis faluban vagy a Debrecen-Budapest vasútvonalon. De most a Telekom 4G-vel nagyon sűrűn elmegy a térerő a Debrecen-Budapest vonalon illetve a szabolcsi kis faluban is leginkább csak 2G van...
Akarok majd egy második SIM-et, ami csak mobilnetre lesz. Mivel most T-s vagyok emiatt vagy a Telenor vagy a Vodafone térerejét használó szolgáltatót fogok választani. De a fentebb említett dolog miatt inkább a Voda felé húzok. A Telenorral semmi tapasztalatom nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#2146) Werkly


Werkly
őstag

Tönkrement a Telenoros nano SIM kártyám. Praktikumos volt!
Csere mennyibe fáj?
Vagy inkább érdemes újat venni? Megtehetem ha nemrég vásároltam az előzőt?
Amúgy weben nem rendelhető praktikumos? Legalábbis én nem találtam! Kösz!

(#2147) Nooeca


Nooeca
senior tag

Telekomos mobilinternethez melyik modemet válasszam?
Hauwei E3372h
Hauwei E3372
Hauwei E3276s

Stabilitás miatt, vagy pozitív/negatív tapasztalatok miatt. 100 Mbit/sec alatt lesz a csomag.

Elég sokat fejlődött a szektor, így beruháznék egyre, főleg úgy hogyha kifizetem a modemet és nem 0ft-ért igénylem, akkor hűség sem köt a mobilinternethez. Még viccesebb az hogy magában ügyfélszolgálaton azt mondták nekem hogy körülbelül 10 ezer egy stick és csak hűséggel és azon belül is csak 2 év.

Neten meg nekem 18 ezer hűség nélkül. Ugyanolyan havidíjon, azért ez nagyon érdekes :)
Szüneteltetés ingyenes, visszakapcsolás szintúgy.

[ Szerkesztve ]

(#2148) Dolphine válasza Nooeca (#2147) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez engem is érdekel, de még szeretném hozzátenni a Huawei E5377T-t is! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2149) Nooeca válasza Dolphine (#2139) üzenetére


Nooeca
senior tag

Telekom.

Én azért javaslom őket, mert eléggé korrektek, és szinte nem nyújt hasonló szolgáltatást egyik szolgáltató sem. Személyesen végigjártam mindhárom üzletet, és magában üzletben rendelni sehol sem éri meg.

Aztán megnéztem a Telekom weboldalát és a következőket derítettem ki az ügyfélszolgálattól:
- Hűség esetén max 6 hónapig lehet szüneteltetni a szolgáltatást.
- Ha modemet veszel két opció van, egyik hogy megkapod 0 Ft-ért 2 év hűséggel.
- A másik, hogy kifizeted a modemet (akciósan) és így nincs hűséged, bármikor szüneteltetheted és újraaktiváltathatod ingyen.

Ha megnézed a mobilinternet adatforgalmait:
4390 (hűséggel, hűség nélkül) Telekom 8GB -> 30 Mbit/sec
4190 (hűséggel) Telenor -> 5GB -> 10 Mbit/sec

Oké, hogy a Telenornál van egy havi keret ingyen, amiből majdnem kifutja a korlátlan böngészés. De szerintem akkor is ott tartunk, hogy fairabb a Telekom. Főleg ezzel a hűség/hűségtelen hozzáállással. Személyesen a Telekom is azt mondta nincs ilyen opció, de neten meg van.

(#2150) Dolphine válasza Nooeca (#2149) üzenetére


Dolphine
addikt

A Telekomban én is gondolkodtam
Az a modem amit kinéztem, az hűség nélkül egy kicsit boros lenne. Bár lehet, hogy érdemes lenne megfontolni.

4Grider
Tudom, hogy nincs garancia arra, hogy tudjak netezni tudjak bárhol bármikor, de egy próbát megér.
Amire nekem igazából szükségem van, hogy helyben épületen belül tudjak netezni! Ha a vonaton is tudok, az már csak egy plusz!
Erre kellene nekem egy megbízható mobilnet, épületen belülre!

Intercreptor
Most elbizonytalanodtam :F Kolléganőmnek Vodafone van 3G és teljesen meg van vele elégedve.
Jól tudom, hogy ha a 4G nem megy, akkor automatikusan a rendszer átvált 3G-re?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.