Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) kali válasza radio100jozs (#2250) üzenetére


kali
legenda

annyiban jobb, ha vannak gyorsabb sebességre képes (1800 és 2600 MHz) cellák is, mert akkor több tartalék is adott, a sűrűbben lakott/forgalmasabb helyeken nem mindegy, hogy 1800 MHz vagy 800 MHz, osztozván a sok előfizető a x vagy x/2 Mbps sebességen, emiatt nem helyeslik sokan a vodafone (fő)városi 800 MHz hálóját sem.

(#2252) csernak75 válasza kali (#2251) üzenetére


csernak75
senior tag

Akkor most nem úgy van hogy 800MHz/20MHz =150Mbps, meg 1800MHz/20MHz=150Mbps ?

Szóval miért lenne lassabb a 800MHz azonos frekvencia szélességel?

(#2253) kali válasza csernak75 (#2252) üzenetére


kali
legenda

az alapfelállást írtam, a korábban linkelt dokumentum szerinti aktuális spektrumhelyzet alapján.

(#2254) radio100jozs válasza kali (#2251) üzenetére


radio100jozs
őstag

Gondolom ezt kompenzálja azzal a Vodafone, hogy csak egy szűkebb ügyfélkör használhatja még a 4G-t, így nincs akkora forgalmi telítettség, a másik meg nincsenek korlátlan tematikus opciók sem. De lehet olyan taktika is a dologban, hogy most meglátják, hol milyen forgalom generálódik 4G-n, így jelenleg egyszerűbb egy homogén 800 Mhz-es háló kiépítése, majd ahol a forgalom igényli, ami jellemzően sűrűbben lakott helyeket, ott telepítenek majd 2600 Mhz-es cellákat. Mert előbb vagy utóbb azt is használatba fogják venni, csak költséghatékonyabb ez a megoldás valószínűleg ilyen ügyfélszám, és forgalom mellett, főleg ha van egy országos 3G hálózat is mellette.

(#2255) 4Grider válasza csernak75 (#2252) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne az elméleti maximális sebességet nézd, hanem azt a maximális le- és feltöltési sebességet, amit 50, egy cellán lógó efi elérhet. A kettő nagyon nem ugyanaz azonos sávszélesség (20 MHz) de 1800 és 800 MHz esetében.

(#2256) Bferibörs válasza radio100jozs (#2243) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nekem a telekom azért maradt meg mert a telenor gyengus volt, a voda meg volt ahol nem működött egyáltalán, 4 napig teszteltem azokon a helyeken ahol gyakran megfordultam. Pest megye egy részén.Gondoltam 1 hónapig használom és meglátom milyen, 4 napig bírtam.Telenort most is használok néha telón, de ha tehetem kihagyom.2 kártyás telón macerás a netet váltogatni ,jó ha egy olyan kártya van benne ami tuti.Sajna nekem a 3 kártyás nem szereti a telekomot ezért fut rajta telenor.de inkább TP linkről használom a telót is.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2257) 7ER


7ER
aktív tag

Valamit nem értek.
Miért kell azon vitatkozni, hogy melyik szolgáltató milyen frekvencián sugároz?
Egyet tudni kell: 800MHz/20MHz =150Mbps, 1800MHz/20MHz=150Mbps
A különbség "csak" annyi, hogy azonos adóteljesítménnyel a 800MHz-es sávban egy cella nagyobb területet képes lefedni mint az 1800MHz -s vagy ennél magasabb frekvencián. Mindez adódik a hullámok terjedési sajátosságaiból.
Tehát: 800MHz-es cellából kevesebb kell mint a magasabb frekvenciájú cellából és minél alacsonyabb a frekvencia, annál függetlenebb a rálátási és időjárási viszonyoktól.
Megjegyzem még, hogy egyetlen szolgáltató sem tudja azonos frekvencián lefedni mondjuk Budapestet, vagy más várost, hiszen a frekvenciasáv adott és ennek következtében azonos, de keresztező frekvencián egy adott területen belül nem sugározhat, hiszen ekkor önmaga jelsugárzását semmisítené meg a saját maga okozott interferenciával. . .
-Ezeket jó szemelőt tartani.

[ Szerkesztve ]

(#2258) etejedu


etejedu
őstag

Ujra megkérdezem csak másképp: Mivel javítható orvosolható stb ha egyáltalán lehet; a magas ping illetve nagy csomagvesztés? Antennával? Komolyabb mobilstikkel esetleg valami köztes készülékkel?
Mobilstickkem van és baromi gáz hogy játékoknál nem lehet multizni normálisan. Jó tudom ez csak engem zavar mert más nem játszik. :U 4g-t használok. 3gnél is ugyanez van.

(#2259) 4Grider válasza 7ER (#2257) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam, nem csak ennyi a különbség 800 és 1800 MHz között. Ritkán lóg csak egy eszköz a cellán, így önmagában a maximális letöltési sebességet nézni nincs sok értelme. Nagyvárosokban a magasabb frekvencia használatának tehát messze nem csak az interferencia elkerülése az egyetlen előnye...

(#2260) Bferibörs válasza etejedu (#2258) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha a közelemben laksz hozzám valamelyest szívesen felajánlom,hogy próbáld meg a TP link mifimet, jobb ötletem sajna nincs erre.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2261) freezer922


freezer922
aktív tag

Hali, olyan kérdésem lenne, hogy kártyás havonta előfizethető opciók közül mire érdemes idehaza egy hónapra előfizetni, amit külföldön is lehet használni?
Egész pontosan Horvátországról lenne szó, nem lesz hosszú a kiruccanás de kellene mobilnet.

Jelenleg a t-mobile surf díjcsomag + 3gb-os mobilnettel elvagyok, Bp-en belül tökéletes a 4G is stb, de ahogy olvastam külföldön külön csomag kell.

(#2262) 4Grider válasza freezer922 (#2261) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itthon nem érdemes roaming netre előfizetni ha Horvátországba mész, mert ott nagyon olcsó a mobilnet. 50 kunáért pl. 3GB mobilnetet és 1000 horvát irányú percet kapsz. Persze ehhez az kell, hogy legyen egy független telefonod vagy mobilnetes eszközöd, amibe be tudod tenni a horvát sim-et.

(#2263) freezer922 válasza 4Grider (#2262) üzenetére


freezer922
aktív tag

Az éppen megvan :o köszi a választ!

(#2264) #71835392


#71835392
törölt tag

Ma útnak keltünk három Samsung Galaxy Core Prime telefonnal, egyikben Telekomos SIM, másikban Telenoros, harmadikban Vodás. Győr és Zirc között, illetve Győr és Tét között. Odafele telefonok automata üzemmódban, visszafele kényszerített 4g üzemmódban.

1. Győr-Zirc-Győr
Odafele a Vodánál háromszor volt az, hogy visszaváltott 3gre, a többi rész 80%-án maximumon a 4g térerő, illetve Veszprémvarsányt elhagyva már nem volt Vodás 4g, ellenben a Telekomnál és Telenornál Győrt elhagyva egész úton ment a váltogatás a 4g és a 2g között, igaz a Telenoros a többször talált 3g jelet is. Amikor 4g-n voltak azt max kettes térerővel mutatta mindkettő
Visszaúton a Telekomnál/Telenornál gyakorlatilag végig volt 4g igaz max kettes térerővel a kényszerített üzemmódban, viszont ahol odafele a Vodás kártya leváltott 3g-re azt azért tette, mert nem volt egyáltalán 4g jel.

2. Győr-Tét-Győr
Mérés módja, ugyanez: odafele automata üzemmódban Győrszemeréig Vodás végig 4g átlagosan közepes térerővel, ott visszaváltott 3g-re, Telekomos/Telenoros Győrt elhagyva meg állandóan ugrált egyik hálózati módról a másikra. Visszafele kényszerített 4g üzemmódban Győrszemerén talált először jelet a Vodás, a Telekomos/Telenoros meg végig ment max kettes térerővel.

Konklúzió: ahol van Vodás 4g, ott patentul működik nem veszti el a telefon a hálózatot, jól meg van csinálva, azonban a Telekomnál/Telenornál valami igen el van kefélve a konfigurációban, egyrészt gyenge a térerő, másrészt meg az hogy a telefon csak kényszerített 4g üzemmódban marad 4g hálózaton. Nem tudom erre melyik Té építette a 4g-t a kettő közül, de szerintem ugyanaz a hálózat, mert 4g üzemmódban kb ugyanazt a teljesítményt nyújtotta mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#2265) radio100jozs válasza #71835392 (#2264) üzenetére


radio100jozs
őstag

Dunántúlon úgy tudom a Telenor építi a 4G-t, és a Dunától Keletre meg a Telekom.

[ Szerkesztve ]

(#2266) radio100jozs válasza radio100jozs (#2265) üzenetére


radio100jozs
őstag

Jól emlékeztem:

"A megállapodás értelmében a közösen kialakított kiépítési terv alapján - Budapest kivételével - a Telenor a Dunántúlon, a Telekom az ország fennmaradó részén fokozatosan építi ki és üzemelteti a 800 MHz-es 4G hálózatot, így 2015 végéig 800-800, vagyis összesen 1600 bázisállomást telepítenek, illetve működtetnek."

http://www.telekom.hu/rolunk/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2015/februar_25

(#2267) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Laptop mellé mi most a "best buy" 4G sebességgel és kb. 3-4 GB adatforgalommal?

Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#2268) #71835392


#71835392
törölt tag

Év végére utoléri 4G-ben versenytársait a Vodafone

és

Vodafone: teljes a budapesti metróvonalak 4G-lefedettsége

A másik kettőhöz képest lefedettségben és üzletpolitikában van mit behozni, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#2269) btz válasza #71835392 (#2268) üzenetére


btz
addikt

Fizikai lehetetlenség hogy utolérje.

ⓑⓣⓩ

(#2270) radio100jozs válasza #71835392 (#2268) üzenetére


radio100jozs
őstag

Akkor a metrón meg is nézem ezt a Voda 4G-t hazafelé. Úgy is a Tablet 4G módban megyen csak, a már általam is írt okok miatt.

(#2271) 7ER válasza #71835392 (#2264) üzenetére


7ER
aktív tag

Ha ilyen nagy bajban vagy és ennyi problémád van, akkor ne netezz vagy húzd magaddal a kábelt.

(#2272) radio100jozs válasza btz (#2269) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szó sincs év végéről Voda 4G lefedésben, ez HWSW kacsa, a pontos sajtóanyagban ez van:

"néhány hónapon belül pedig országosan is teljessé válik a 4G lefedettség"

http://www.vodafone.hu/sajto/kozlemenyek/20151005.pdf

Én is tavaszt tudok, hogy addigra lesz 98,4% os kültéri lakossági, amivel megelőzi a T-s cégeket.

[ Szerkesztve ]

(#2273) #71835392 válasza 7ER (#2271) üzenetére


#71835392
törölt tag

Te most miért is ugrottál nekem?
Leírtam a tapasztalataimat, segítve azoknak akiknek még nincs 4g-jük, de érdeklődnek, hogy melyik szolgáltató hogy teljesít. Ennyi.

(#2274) radio100jozs válasza radio100jozs (#2270) üzenetére


radio100jozs
őstag

Hazafelé ki is próbáltam, és tényleg végig van az M3-as metrón Voda 4G vétel. Sőt aztán mikor hazaértem a Csévharasztra, meglepetés fogadott, hogy van már Voda 4G is, így mostantól tényleg csak 4G-n lóghatok a Vodán Csévharaszt-Budapest viszonylatban, és a két végponton is, azaz nem kell a készüléket kapcsolgatni, sőt ami érdekes, hogy nem kell 4G kényszeríttet hálózati módba sem kapcsolnom, akkor is abban működik már. A térképet még nem frissítették, de gondolom a napokban még több piros folt lesz a lefedettségi térképen.

[ Szerkesztve ]

(#2275) csz329 válasza radio100jozs (#2242) üzenetére


csz329
csendes tag

Ne haragudj de bitről-bitre marhaság amit írsz:
"A 2x800 Mhz-re jut majd 9 millió előfizető, míg a Vodára meg 2,6 millió. Azaz 2x akkora sávszélre jut 3,5x annyi előfizető, "

Az utolsó ismert piacrész adatok szerint 3.1-hez van közelebb ez az arány (44-32-24% kb.).
Ez valójában nem sokat mozgat, a piacrész arányában terheltek a kb. azonos hálózatok, ahogy pl. a HSPA is. Lásd még alább

"Az 1800 Mhz meg pont érdekes, mert a Telenornak van 2x annyi, mint a Telekomnak, miközben az előfizetői szám fordítva van, azaz a Telekomnak ez is bukó kapacitásban."
Baromság. A Telenor és a Telekom is 20-20 MHz-nyi kapacitást használ 1800-as sávon, a Voda leginkább nullát. Minden 5-6 ezresnél nagyobb városban kapásból és cégenként dupla kapacitás áll a két T rendelkezésére, szemben a Voda 10 MHz-nyi 800-asával.
1800-on városokban 20-20-0-ra nyert a T-T páros a Voda ellen. (Kapacitást bővíteni mindenki kb. azonos mértékben tud 2600-on.)

" A városi környezetben meg eleve a Vodának nagyobb 3G sávszéle van a 900 Mhz miatt, "

Az UMTS900-nak vajmi kevés jelentősége van városi környzetben, mivel rural sáv, nem szokás nagyvárosban lerakni. 2100-on mindhárom cégnek DC-HSPA van 2x10 MHz kapacitással. Ezzel van lefedve a lakosság 80+%-a mindenkinek. 1x5 MHz 900-as rural sáv nem oszt nem szoroz a lényegesen sűrűbben telepített 2100-as hálózat mellett a városokban.

"na meg a 2600 Mhz miatt a 4G-ben van több sávszéle, mint a T-seknek."
Téves. Telekomnak 30 MHz FDD van, Telenornak, Vodának 20 MHz. Vodának van ezen felül 25 Mhz nem duplex TDD. A 2600-nak igen sűrűn lakott területeken lesz jelentősége. Majd ha kapacitás hiány lesz.
De TDD-t még nem épített senki, továbbá komoly gond, hogy a jelenleg használt készülékek többsége nem támogatja. 20 MHZ-nél többet használó eszköz még nincs, ezért tételezzük fel, hogy a Telekomnak is csak 20 van.
Szóval a kapacitás meccs állása összeadva:
50-50-30 (T-T-V)

Ráadásul a Vodának pont az 1800 hiányzik, ami a városi környezetben releváns. 2600-at kurva drága lesz besűríteni, a 800 meg kapacitáshiányos lesz és össze fog esni, ahogy terhelődnek a cellák.
Vidéken kicsit több jut a kis piacrész miatt a Vodás ügyfeleknek, kár hogy a lakosság 20%-a számára érdekes csak a többség nagyobb településeken lakik.

Amúgy NMHH mérések szerint a Telekom sebességben lever mindenkit, Voda hátul kullog.
http://szelessav.net/hu/aggregalt_sebesseg/mobil

(#2276) csz329 válasza radio100jozs (#2246) üzenetére


csz329
csendes tag

"Milyen mérési eredmények támasztják ezt alá, mert sehol nincs erről semmi infó. "
A Telekom legújabb hirdetése szerint az NMHH, a speedtest és a P3 mérései szerint is az ő 4G-jük a leggyorsabb.
Az NMHH szerint a 3G is:
http://szelessav.net/hu/aggregalt_sebesseg/mobil

(#2277) csz329 válasza radio100jozs (#2242) üzenetére


csz329
csendes tag

Ez kimaradt:

"Ezt alátámasztja az, hogy most az AH-val kötnek szerződést,"
A TV piac marginális 3%-os szereplője, nyilván dőlni fognak oda az ügyfelek, lásd Tesco...

" és a Tesco,"
ÉV elején eldöntötték hogy megszüntetik a szolgáltatást, visszadják az ügyfeleket a Vodafone-nak. Minimál netes csomagjaik voltak, nem sok byte-ot zavarhattak.

" meg az UPC is a Voda hálót használja, sőt utóbbi korlátlan mobilnetet biztosítva akár 4 Mbps letöltési sebességgel is."
Ez már érdekesebb, de nem véletlen az, hogy csak a UPC tripla ügyfeleknek adják elfogadható áron és be van korlátozva 1-2-4 Mbps-re a sebesség. Így max pár tizezer ügyfél lehet, csepp a tengerben a milliós ügyfélállományok között. (Ha több lenne, már rég diadaljelentést adtak volna ki...)

Ez nem azt bizonyítja, hogy a Vodánál túl sok a kapacitás, hanem azt hogy kétségbeesetten kaparnak hogy valahogy utolérjék a másik kettőt. Ami egyébként nagyon helyes, kell a verseny!

(#2278) radio100jozs válasza csz329 (#2275) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Telenornak 60 Mhz-nyi sávszélessége van 1800 MHz-ben, az jogos, hogy a Telekomnak meg a pályáztatás után lett 50 Mhz-nyi. Itt egyértelmű szívott a Voda, hogy nem nyert 1800 MHz-en, és itt jönnek a piaci pletykák a Digivel kapcsolatban... De ott van a 900 MHz- amiben a Voda is kapott még egy szeletet, ahogy a másik 2 T-s cég is, így sok kicsi sokra megy alapon ezt be tudja hasznosítani 3G.-re, tekintve, hogy a technológia felhasználás részéről adott. A 2600 Mhz-es TDD még tényleg nem kiforrott, de már vannak készülékek, amik használják, és lehet pár év, és hétköznapi technológia lesz, vagy akár más dologra is lehet használni (pl: 5G), azaz gondolom nem fog majd kárba veszni. De van még egy dolog a 2100 Mhz-es frekvencia, amit a Voda is ha akar át tud állítani 4G-re.

Összességében én továbbra sem osztom, hogy kapacitás gond lenne a Vodánál, mint felhasználó sem érzékelem, és szerintem van akkora frekvencia készlete, amivel meg tud gyürkőzni egy ekkora világcég, hogy azt optimálisan használja fel, ahogy tette eddig is.

Az meg, hogy mekkora a sebesség teljesen másodlagos, ha már elértük legalább a 30 Mbps letöltést, jelenleg, és az elkövetkező pár évben nem igényli a mobiltechnológia a felhasználók részéről a nagyobb sebességet, főleg ha 2018-ra az ígért nagysebességű net minden háztartásban elérhető lesz, helyette fontosabb az, hogy legyen elérhető az adott mobilinternet.

(#2279) radio100jozs válasza csz329 (#2276) üzenetére


radio100jozs
őstag

A letöltési sebesség nem adja vissza a valós kapacitást. Ha van egy 100 Mbps kapacitásom, arra mondhatom azt is, hogy 2 user kap 50-et, de mondhatom azt is, hogy 5 kap 20-at. Mindkettőt feltehetem a hirdetésre, és igazam lesz. Azért, mert a T-sek most jönnek a 150 Mbps-el, nem azt jelenti, hogy minden felhasználó meg is tudja azt kapni, mint ahogy a valóság ennek inkább az 1/3-a. Persze ez igaz a Vodára is a 75 Mbps-el kapcsolatban.

(#2280) 4Grider válasza radio100jozs (#2279) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem ezt gondold át még egyszer. A mért letöltési sebesség leginkább a helyben rendelkezésre álló szabad kapacitás függvénye. Kivéve persze, ha olyanok méricskélnek, akiknek a net csomagjuk a szolgáltató által korlátozott sebességű. De a szelessav.net oldalon leginkább az NMHH mérőautóinak mérési eredményei vannak, ők pedig logikusan nem felülről korlátos csomagokat használnak.

(#2281) devil-k


devil-k
nagyúr

Erre valaki? :)

- mozi bolondéria -

(#2282) radio100jozs válasza 4Grider (#2280) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nincs mit átgondolni, mert a Voda max 75 Mbps, a T cégek meg 150 Mbps a 4G, azaz a sebességet nem lehet összehasonlítani a két cég között, és ebből adódóan a kapacitásra meg végkép nem lehet ebből következtetni.

(#2283) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Az egész 4G kapacitás dolog csak egy parttalan téma, mert a felhasználókat totál nem érdekli. Senki nem nézi mobilnettezés közben, hogy hű, most nem 50 Mbps-el döngetnek az adatok, hanem 32 Mbps-el. Egy érdekli, hogy chat, a böngészés, meg egyes online tartalmak mennek, avagy sem. A korlátos keretű csomagok okán meg senki nem fog full HD-s filmeket nézni Mobilinterneten, a többire meg nem kell 75 Mbps-sem, nem, hogy még 150, vagy 300. Majd ha ott tartunk, hogy korlátlan lesz az adatcsomag keret, akkor térhetünk vissza erre, de olyan itthon 10 éves távlatban biztos nem lesz, mert mindegyik cég mobilhálózata padlót fogna, a T-seké is abban a pillanatban.

(#2284) 4Grider válasza radio100jozs (#2283) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az én cégem speciel használ néhány korlátlan adatkeretű sim-et a Telenortól. Nem is volt nagyon nehéz/drága hozzájutni. Bizonyára ennek tudható be, hogy jellemzően 50 Mbps alatti letöltési értékeket mérek náluk.

(#2285) radio100jozs válasza radio100jozs (#2272) üzenetére


radio100jozs
őstag

A tegnapi Voda 4G sajtóanyagból ez fel sem tűnt:

A vezérigazgató hozzátette, hogy a 4G szolgáltatást immár a Vodafone valamennyi 4G-s
készüléket használó ügyfele igénybe tudja venni, minden külön díj, vagy tarifacsomag-váltás nélkül.

Akkor ezek szerint minden díjcsomaggal működik a Voda 4G, megszűnt a korlátozás.

http://www.vodafone.hu/sajto/kozlemenyek/20151005.pdf

[ Szerkesztve ]

(#2286) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Melyik szolgaltatonal kapok 3g akar 4g-s korlátlan netet a legolcsobban?

(#2287) radio100jozs válasza fcbarca (#2286) üzenetére


radio100jozs
őstag

Csak mobilinternet sim és korlátlan, nyilvános magán usereknek nincs tudomásom szerint. Egyedül a Telekomnál vannak a korlátlan opciók bővítési lehetőségek.

(#2288) fcbarca


fcbarca
őstag

Milyet tudsz ajánlani mobilinternet simet?

(#2289) radio100jozs válasza fcbarca (#2288) üzenetére


radio100jozs
őstag

Havidíjasban a T-Mobile Net&Roll XS, vagy S, előbbi max 10 Mbps letöltésű, és havi 3 GB, utóbbi már 30 Mbps sebességig enged, és 8 GB, és 1 év hűséggel, csak sim vásárlásánál nulla forint, és a havidíj 3.390 vagy 4.390 Ft + erre jön a korlátlan böngészési opció 1.890 Ft-ért. Ilyenkor az adatcsomagot havi kerete nem fogy, így azt használhatod online TV, zenehallgatásra, videókra...stb. De ez csak az én szubjektív tippem korlátlan havidíjas sim csomagra.

(#2290) radio100jozs válasza radio100jozs (#2287) üzenetére


radio100jozs
őstag

Mielőtt valaki jönne a Telenorral, igaz, hogy ott is van 1490-ért korlátlan böngészési opció, de azt nem tekintem annak, mivel elsőnek lezabálja a havi keretemet, és utána meg csak böngészni tudok, azaz a havi keretet is elpocsékolja csak a böngészésre.

(#2291) devil-k válasza radio100jozs (#2290) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor melyik a best buy a mobilinternetnél?

- mozi bolondéria -

(#2292) Zeki válasza radio100jozs (#2290) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy jó VPN mögül ki látja, hogy mit nézel a korlátlan webnézős neteden?

(#2293) csz329 válasza radio100jozs (#2283) üzenetére


csz329
csendes tag

"Az egész 4G kapacitás dolog csak egy parttalan téma, mert a felhasználókat totál nem érdekli."

Valóban nem érdekli, de ez ettől még nem parttalan téma.
Mert szép lassan pénzé akarják tenni a hálózatot a cégek, egyre nagyobb csomagok lesznek, egyre több ügyfél lesz LTE-s készülékkel.
Főleg városi zónákban el fog fogyni ez a kapacitás és nagyon nem lesz mindegy, hogy 20 vagy 30 vagy 40 MHz-nyi sávot lehet majd összefogni és akadozni fog-e az indavideó vagy a zene stream.
Minden hálózat be tud telni, az okostelefon használat simán duplázódni fog a következő években.
Nem a 75 vagy 150 fog számítani az ügyfélnek, hanem amikor már 10x ennyi forgalom lesz, akkor megakad-e a forgalmad és megjelenik-e a homokóra.

(#2294) #71835392 válasza radio100jozs (#2282) üzenetére


#71835392
törölt tag

A két Tének is 75mbps-os lenne a 800as 4g hálózata, ha nincs az összeborulás vidéken! Csak ezt mindenki elfelejti, hogy úgy jött ki a 150mbps vidéken nekik, hogy összekapcsolták a hálózatukat és duplázódott a cellánkénti sávszél kapacitás

(#2295) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2285) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nekem nincs 4G-m még pedig a telóm alkalmas, lefedettség van, a kártyámat pedig tegnap cseréltem

Huawei Mate 9

(#2296) #71835392 válasza fcbarca (#2288) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ha sikerült a Telenor DPI flottacsomagba belépned (részletek a mobilflották topikban) ott van valódi korlátlan mobilnet, 4g képes, havi hatezer forint körül két év hűséggel.

(#2297) fcbarca válasza radio100jozs (#2289) üzenetére


fcbarca
őstag

Es 3g-s korlaltlan netet mennyiert lehet kapni, es melyiknel a legolcsobb?

(#2298) fcbarca válasza #71835392 (#2296) üzenetére


fcbarca
őstag

Nincs meg sim-em most szeretnék vasarolni.Egy best buy net kellene nekem, nem muszáj 4g

(#2299) #71835392 válasza radio100jozs (#2283) üzenetére


#71835392
törölt tag

ha ott tartunk, hogy korlátlan lesz az adatcsomag keret, akkor térhetünk vissza erre, de olyan itthon 10 éves távlatban biztos nem lesz, mert mindegyik cég mobilhálózata padlót fogna

Bullshit!
Ausztriában a 3-nál és T-Mobilnál van korlátlan mobilnet, Angliában 3-nál szintén van. Ezekről tudok, lehet máshol is... Érdekes, nem olvastam olyat se hivatalosan, se fórumban, hogy padlót fogott volna bármelyik hálózat.
Sőt! A magyar Voda és a T-Mobil 2008-ban kínált valós korlátlan 3g csomagokat (igaz nem olcsón), nekem volt mindkettőnél olyanom, és érdekes egyik hálózat se halt meg, a 4g meg ennél sokkalta nagyobb kapacitású.
Azért nincs Magyarországon publikus korlátlan mobilnet se olcsón, se drágán, mert a cégeknek nem éri meg, amíg el tudnak gond nékül kérni gigánként ezer-ezerötszázat, addig mit erőltessék magukat ügyfélbarát csomagokkal. A hálózat bírná.

(#2300) H.Istvan25 válasza #71835392 (#2299) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ausztriában a 3 és a T is otthoni korlátlan 4G-t szolgáltat, szóval csak egy adott címen tudod használni. De ettől függetlenül korlátlan. És még pl az oroszoknál is van korlátlan net valamint nagyon sok kisebb csomag mellé éjjeli korlátlanság van.

Huawei Mate 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.