Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) AstraCDX válasza club1 (#1850) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Esetemben a modem egy étvágygerjesztő kúra után gond nélkül eszi az olasz Wind kártyát, és az Internet Manager sem pampog a Wind kártya miatt .

Üdv.

Astra

(#1852) club1 válasza AstraCDX (#1851) üzenetére


club1
veterán

Akkor már csak az a kérdés, hogy milyen gyártmányú a modemed. Ha Huawei, megpróbálkozhatsz a Mobile Partnerrel...

(#1853) AstraCDX válasza club1 (#1852) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A modemem HUAWEI E3372 .

Ez a Mobile Partner létezik magyar nyelven is ?

Üdv.

Astra

(#1854) Atek123


Atek123
csendes tag

Hello használt már valaki Tchibo internet sticket?

(#1855) etejedu válasza AstraCDX (#1853) üzenetére


etejedu
őstag

Ez a modemem behalt. Nem tud 4g-t , valami elszállt benne és forró mint egy kazán. Nehézkesen megy a csere is.

(#1856) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Feltöltősnél biztos nem kell semmi, elég csak az útlevél, és már veheted is. Nézz szét a szolgáltatók weboldalain, biztos találsz megfelelő csomagot, amit rögtön akár a reptéren meg is tudsz venni. Ez félre ment.

[ Szerkesztve ]

(#1857) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, olyan gkérdésem lenne, hogy adott egy Androidos telefon, amit csak gps-es nyomkövetésre használok, egyszerűen a google helyelőzményeket használva.
Ehhez maximum 50-100MB internetre lenne szükségem havonta.
Havi szinten melyik szolgáltató milyen csomagjával jönnék ki a legolcsóbban?

(#1858) radio100jozs válasza rover45 (#1857) üzenetére


radio100jozs
őstag

www.t-mobile.hu
www.telenor.hu
www.vodafone.hu
www.molmobile.hu
www.bluemobile.hu
www.tescomobile.hu

Ezek kötöttség nélküli (más szolgáltatás megrendelése nélkül is megvásárolható) csomagokat kínálnak.

[ Szerkesztve ]

(#1859) rover45 válasza radio100jozs (#1858) üzenetére


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm, eszembe nem jutottak volna :P

(#1860) club1 válasza rover45 (#1857) üzenetére


club1
veterán

Bluemobile Blue Net S havi 490 Ft 33 MB/hó utána csak lassítják, tehát utána is jó a GPS-nek.
Fontos, hogy bármilyen függő, vagy volt T-függő telefonban jó eséllyel nem működnek a Bluemobile-os kártyák.

(#1861) radio100jozs válasza club1 (#1860) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szerintem ennél sokkal jobb a molmobilos 990 Ft/hó 100 MB van benne, és utána lassítás a 30 napos ciklus végéig.

(#1862) radio100jozs válasza club1 (#1860) üzenetére


radio100jozs
őstag

A T-Mobilos függőkbe működik a Bluemobilos sim is. Nekem legalább is több készüléknél így volt.

(#1863) club1 válasza radio100jozs (#1861) üzenetére


club1
veterán

Mitől jobb a dupla annyiba kerülő net, ha nem kell hasítania, miután elfogyott a havi adatkeret? :F

(#1862): Gondolom régebbiek voltak azok a készülékek. A T által forgalomba hozott max. 4 éves készülékek ui. IMEI szűrést kapnak a Bluemobile hálózatán. Mondjuk az APN-en nem, tehát netezni lehet velük, csak telefonálni nem (csak segélyhívás működik).

[ Szerkesztve ]

(#1864) rover45 válasza club1 (#1860) üzenetére


rover45
senior tag

Ezt találtam még hasonló áron :)

(#1865) club1 válasza rover45 (#1864) üzenetére


club1
veterán

Ez csak arany vagy platinakártyásoknak elérhető. Helymeghatározáshoz és annak lekommunikálásához még 32 kbps sebesség sem kell. Ha másra is szükséged van, akkor kell nagyobb/drágább csomagban gondolkozni.

(#1866) rover45 válasza club1 (#1865) üzenetére


rover45
senior tag

Csak erről lenne szó, semmi máshoz nem kell :)

(#1867) etejedu válasza club1 (#1865) üzenetére


etejedu
őstag

Ezt mondjuk cáfolom!
Nekem lassítás után sose működött a gps.
Illetve bekapcsolt csak arra nem volt jó amire használni akartam.(helymeghatározás)
Vagy keverek valamit?

(#1868) Tangerine válasza rover45 (#1866) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ezt nézd meg: [link]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1869) ghoszty


ghoszty
tag

sziasztok

a legolcsobb huseg nelkuli mobilinternetre lenne szuksegem amit max 128k ra korlatoznak le es hasznalhato voip-re

kerlek irjatok par alternativat ha tudtok :R

[ Szerkesztve ]

(#1870) Voice24


Voice24
őstag

Én is kérnék egy kis tanácsot, javaslatot:
3G-s tablethez szeretnék egy mobilnetes Sim-et. A feltételek, elvárások:
- lehet hűségidős is,
- nem kell nagy adatforgalom,
- minél kisebb havidíj,
- nem kell mellé más szolgáltatás megléte, nem kell hozzá készüléket (tabot) vásárolni.

Igazából azért kellene, hogy wifi nélkül is valamilyen szinten online maradjon a tab, adott appok naprakészek tudjanak maradni. A nagyobb dolgokat úgyis wifin bonyolítanám le.

Köszi

(#1871) Tangerine válasza Voice24 (#1870) üzenetére


Tangerine
senior tag

Lásd a 1868 hsz-omat.

-nem hűségidős
-sávos díjazású, ha nem használod semmit nem kell fizetni
-nem kell hozzá semmi egyéb, én is ilyet vettem a tabomba
-kapsz hozzá az elején 1 GB-ot ajándékba, de 1 hét alatt el kell használni, és úgy vettem észre, hogy a havi ciklus is elindul ugyanakkor.

100MB-ig 500 Ft (5 Ft/MB)
ha túlléped a 100-at akkor 1000 Ft-ra ugrik a havidíj de további 150MB-ot elhasználhatsz, azaz
250MB-ig 1000 Ft (4 Ft/MB), és így tovább, egyre olcsóbb

Szerintem nem vészes, és ennél olcsóbbat nem találtam egyiknél sem.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1872) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Szeretném a segítségeteket kérni.
Mégpedig abban hogy: szeretnék az okos telefonomba második sim kártyával internetet varázsolni. Ezt tulajdonképpen csak erre használnám. Már két napja bújom a mobilszolgáltatók ajánlatait és eljutottam oda hogy elvesztem a részletekben, ráadásul a szolgáltatók oldalai nem nyújtanak teljes körű tájékoztatást. Értem ez alatt hogy melyik netet, melyik díjcsomaghoz tudom (vagy érdemes) megrendelni. Tudnátok ajánlani olyan szolgáltatást (mindegy melyik szolgáltatónál) ami már nektek bejött, illetve szemeztek vele?
Elég lenne 100-200MB-os adatforgalom havonta, természetesen minél olcsóbb havidíjjal.

(#1873) club1 válasza kukinyo (#1872) üzenetére


club1
veterán

Akkor vagy a bluemobile 133-333 MB/hó csomagjaival játszol, vagy veszel 3 havonta 1000 Ft-ért Praktikum+Net expressz kártyát valamelyik supermarket-ben és aktiválsz rá 3 hónapig ingyenes klikk csomagot. Mindkét megoldás előnye az olcsóság, és a havi forgalmi keret utáni ingyenes túlforgalmazási lehetőség. (www.bluemobile.hu, www.telenor.hu/klikk)

(#1874) kukinyo válasza club1 (#1873) üzenetére


kukinyo
addikt

A telenort néztem is, csak valamiért átsiklottam felette. :W
Köszönöm szépen a válaszod. :R

(#1875) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Lehet off, de nem találtam jobban hozzáillőt.
A gondom a következő. T-mobil LTE net-em van, kb jó is. De fórumozásra (PH) szinte alkalmatlan.
2-3 lap frissítésenként, mindig be kell jelentkezni újra. Pedig bepipáltam a sűrű IP váltást stb. is.
A netet úgy használom, hogy Tab S-ben van a kártya, majd WiFi megosztás, és PC, másik TAB, telefon használja. (nem egyszerre)
A megosztott NET kapcsolat egyébként stabil, csak lassú. De a folytonos bejelentkezési mániája miatt szinte használhatatlan.
Ötleteket szívesen meghallgatok. :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1876) btz válasza oncsi (#1875) üzenetére


btz
addikt

Engedélyezd a böngésződben a sütik használatát.

ⓑⓣⓩ

(#1877) oncsi válasza btz (#1876) üzenetére


oncsi
őstag

Természetesen engedélyezve van.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1878) 7ER válasza oncsi (#1875) üzenetére


7ER
aktív tag

Szerintem meg éppen ez a baj "2-3 lap frissítésenként, mindig be kell jelentkezni újra. Pedig bepipáltam a sűrű IP váltást stb. is."
Ha egyszer valahova bejelentkezel és közben módosul az IP cím, akkor bizony az új kapcsolatnak számít. . . . Az IP cím maradjon állandó. Legalább is addig, míg a szolgáltató (több nap folyamatos fennlét esetén) nem változtatja meg, vagy míg ki nem jelentkezel a hálózatból. Amikor meg újra bejelentkezel, akkor kapsz új IP címet a hálózati kapcsolat idejére. -Folyamatosan változó IP címmel fájlokat sem tudsz letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#1879) Voice24


Voice24
őstag

Félig off, félig on a kérdésem:
ajánlottátok ezt a Domino Web Quick dolgot. Viszont ahogy körülnéztem otthon, megtaláltam azt a Sim-kártyát, amit anno a Huawei S7 Slim-hez adott a T-Kom, és csodák csodája, ez is Web Quick-es. Csak annyi a gondom vele, hogy én akkoriban elhasználtam róla az egyenleget, de nem töltöttem rá egy fillért sem (nem láttam szükségét akkor). Nyilván a kártya lejárt, de lehet ezt újból aktiválni, feltölteni, vagy ez már kuka, és mindenképpen újat kell vennem?

(#1880) Tangerine válasza Voice24 (#1879) üzenetére


Tangerine
senior tag

1 évig jó asszem.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1881) oncsi válasza 7ER (#1878) üzenetére


oncsi
őstag

Természetesen nem én változtatok az IP címen. Nem jelentkezek ki, nem lépek be másik gépről. Csak olvasok pl itt a fórumon, és folyamatosan be kell jelentkeznem színte minden topikba lépés előtt. Próbáltam más böngészöket is, de szerintem ez szolgáltatói hiba lehet, mert sürűn változik a térerő. Emiatt sokszor vált 4G-WCDMA-3G között. Ilyenkor változhat az IP cím is?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1882) 7ER válasza oncsi (#1881) üzenetére


7ER
aktív tag

Az, hogy egyik celláról a másikra áll, vagy más üzemmódra, attól az IP cím nem változik meg. Legfeljebb akkor, ha megszakad a kapcsolat.
Egyébként meglehet határozni, hogy milyen cellára jelentkezzen be. GPRS, 3G, 4G.
A biztonságos kapcsolatot kell választani. A térerő változás pedig a folytonos celláról cellára vándorlás miatt van. Ha sok felhasználó van egy cellán, vagy nagyobb térerő érhető el a másik cellán, akkor automatikusan át áll a modem. -Vagy a cella "dob" át.
Ki kell kapcsolni a barangolást (folyamatos hálózatkeresés) és akkor ahova bejelentkezik ott is marad a modem. Egyébként a térerő nem különösebben befolyásolja az adatok átvitelét, ezt a mobilszolgáltató teszi meg, anélkül, hogy el is ismerné. Ha sok felhasználó van a cella környezetében, akkor korlátozzák az adatforgalmat, mondván: Jusson mindenkinek. Bár ezt soha nem fogják elismerni hivatalosan.

(#1883) krisz74


krisz74
tag

Üdv!

Nyárra kéne nekem valami mobilnet a nootebokhoz. Böngészésre illetve online filmnézésre használnám nyaralás alatt.Nyaralás után nem kell, nem akarom többet használni. Milyen lehetőségeim lennének, illetve melyik csomag lenne megfelelő az adott felhasználásra.
Olvasgattam a lehetőségeket, de nem igazán tudok kiigazodni az ajánlatokon.Stickem sincs.
Mit javasoltok?

(#1884) tahepa válasza krisz74 (#1883) üzenetére


tahepa
senior tag

Ha netán van a Digi-vel tv előfizetésed... mobilnet

(#1885) krisz74 válasza tahepa (#1884) üzenetére


krisz74
tag

T-home-os van.

(#1886) tepenzed


tepenzed
őstag

srácok korlátlan böngészési csomagoknál hallottam, hogy TOR-ral meg lehet oldani, hogy Youtube videókat is tudjak nézni, ilyenkor úgy érzékeli a rendszer, hogy böngészek. Nem tudna valaki segíteni a TOR helyes konfigurálásában erre a célra? Tudom nem etikus, de ha egyszer olyan fajta korlátlan böngészési opciót nem nyújtanak...

(#1887) btz válasza tepenzed (#1886) üzenetére


btz
addikt

Ha az a TOR valami ingyen VPN akkor szerintem jó lassan fognak jönni azok a videók.

ⓑⓣⓩ

(#1888) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Van egy T függő tabletem amit szeretnék mobilissá tenni. A sim csak T-s lehet és annyira nem tetszenek az ottani lehetőségek, szóval szóbajöhet már ilyen stickes vagy bármilyen kis zsebbe is rakható wifis net (lásd Vodafone mifi) Tisztában azzal valaki, hogy mostanság melyik a legjobb szolgáltató, csomag ilyen téren?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1889) btz válasza egyedülülő (#1888) üzenetére


btz
addikt

Szerintem pont hogy a T-nél a legolcsóbb minden. A voda gagyi. LTE sincs.

ⓑⓣⓩ

(#1890) oncsi válasza egyedülülő (#1888) üzenetére


oncsi
őstag

A T az egyetlen ami igazi alternatíva vezetékes Net mellett. Sajnos. A Net&Roll csomagok nem olcsók, de működnek. [link]
Én az L csomagot használom már 2 éve.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1891) szabogabor10 válasza egyedülülő (#1888) üzenetére


szabogabor10
veterán

+1 a Telekomnak. Sok éve vagyok náluk, mobil + külön mobilnet, azt a pár országos leállást leszámitva soha sehol nem volt velük gondom. LTE még vidéken is hozza a 150/45-öt. Megbízhatóság szempontjából szerintem ők a legjobbak, mostanában hallani a Vodánál is problémákat az LTE fejlesztések miatt, a Telenort pedig asszem nem kell bemutatni a ZTE hálójával. Természetesen ők se rosszak, de ha rendszeresen kell a stabil mobilnet és a közel országos LTE, mindenképp a Telekomot válaszd.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1892) radio100jozs válasza szabogabor10 (#1891) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ízlések, és tapasztalat dolga ez a melyik jobb vagy nem jobb, mindhárom szolgáltatóra lehetne mondani pro és kontra a dolgokat. A Voda LTE-vel nem tudom mi a gond, mert én nem tapasztalom, és mivel T LTE net is van, így elmondhatom, hogy jobb a Voda, mint a T sebességarányban. Nekem még sehol nem sikerült a T-nél 40-45 Mb/s felé tornászni az LTE-t, pedig 150-et tudnak papíron. A Voda csak 75-öt tud, de még is hozza a 40-45-ös tempót. Viszont amiért a Voda net nekem stabilabb, az az, hogy a 3G az országos jó lefedettségű (900 MHz-en működik vidéken), és hozza a 20-25 Mb/s-et letöltésben, míg a T-nél meg kőkorszaki lefedettségű. Így ha lemész az LTE térképről, akkor annyi a mobilnetnek is. Mondom úgy, hogy majd minden hétvégén a hegyeket járom. Árban meg a Voda a jobb jelenleg ha a július 1-ei emelt T-s árakkal hasonlítjuk össze. Viszont Tablet, mobil, laptop alapján semmiféle "élvezetbeli" eltérést nem tapasztalok a T- és a Voda szolgáltató 3G, 4G sebessége okán. Azaza ha böngészik, levelezik, meg netrádió, youtube videókat néz az ember, akkor abszolút felesleges ezeket a sebességeket hajszolni, mert egy 5-8 Mb/s sebesség is tökéletes ezekre a műveletekre. Itt lényegében nem nekünk fogyasztóknak, hanem hálózat üzemeltetőknek éri ez meg, mivel egy bázisállomáson a nagyobb sávszélesség miatt jobban szét tudja osztani a hozzáférést a felhasználók között.

[ Szerkesztve ]

(#1893) szabogabor10 válasza radio100jozs (#1892) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Voda LTE-vel egyelőre a lefedettség a gond.
Tapasztalatom szerint az LTE-nek sokkal kisebb a válaszideje, ez még böngészéskor is megmutatkozik, illetve amíg 1-2-es térerőszinttel már gyakorlatilag nem lehet normálisan netezni 3G-n, addig LTE-n lazán (legalábbis Telekom hálón). A nagyobb teherbírás már csak hab a tortán. Továbbra is azt mondom, hogy gyakori, intenzív mobilnet használathoz jó, ha van LTE, nagy lefedettséggel. Amúgy a Telekomnál is 800-on megy vidéken az LTE, és tapasztalatom szerint tényleg nagyon komoly lefedettség van már most. Pedig sok pontján megfordultam már az országnak. Év végére pedig 98%-ra fog nőni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1894) btz válasza radio100jozs (#1892) üzenetére


btz
addikt

Nekem van T és Vodás SIM-em is most egy dual SIM-es telóba és egyértelműen látom hogy a T-vel jobb a lefedettség (itt ahol én használom még 3G-vel is ez a helyzet), stabilabb az egész, sajnos viszont ahol lakom ott a T-nek nincs a házban térereje a Vodának van.

ⓑⓣⓩ

(#1895) Werkly


Werkly
őstag

Tablethez SIM-es mobilnetet melyik szolgáltatónál érdemes váltani? Csak hűségídős van? Ha túllépem fizetni kell vagy csak slow speed lesz? Várnék egy kis segítséget és ajánlatot!
Nincs nagy igény ezért olcsóbb csomagok érdekelnének! Kösz!

(#1896) oncsi válasza Werkly (#1895) üzenetére


oncsi
őstag

Pont pár hozzászólással előtted volt egy mini szavazás arról amit kérdeztél.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1897) tahepa válasza Werkly (#1895) üzenetére


tahepa
senior tag

Ha van Digi csomagod akkor kérhetsz 2 GB-os mobilnetet 1900 pengőért.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1898) Werkly válasza tahepa (#1897) üzenetére


Werkly
őstag

Nincs! Telekomnál van 3 szolgáltatásom.

(#1899) tahepa válasza Werkly (#1898) üzenetére


tahepa
senior tag

Óóó a csodálatos Telekom....részvétem...

(#1900) BéHGT válasza Werkly (#1895) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nekem 3440-ért van 8 GB-os mobilnet a T-nél a tablethez, nagyon meg vagyok elégedve az LTE-vel. Dabas, Albertirsa, Pilis, Monor, Ócsán és Budán is tökéletes, végig LTE amikor használom. És tényleg meg 1-es térerőnél is gyors a net.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.