Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Dolphine válasza Bferibörs (#2449) üzenetére


Dolphine
addikt

Világos! :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2452) radio100jozs


radio100jozs
őstag

November 23-tól változik a Vodafone ÁSZF.

Ami a lényeges:

"A Szolgáltató 2015. november 23-tól minden ügyfele számára biztosítja a 4G hozzáférést, aki a
hozzáféréshez szükséges technológiát támogató készülékkel rendelkezik."

(#2453) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2452) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Akkor prepaidre is lesz 4G?

Huawei Mate 9

(#2454) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#2453) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez alapján igen. Persze a sim kártya csere is kell, mert csak azok a jók, melyeken rajta van (WiFi ikon by Vodafone ügyfélszolgálat).

(#2455) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2454) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ha felengednekmindenkit, akkor szerintem lassan elkezdik más frekvenciákon is bekapcsolni a 4G-t.

Huawei Mate 9

(#2456) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Ez a mai hatályos ÁSZF szövegében:

"A Szolgáltató azon tarifacsomagjai esetén biztosítja a 4G/LTE hálózat elérését, melyek esetében ezt a
körülményt az ÁSZF 1. számú Díjszabás mellékletében rögzíti."

Azaz eddig a tarifacsomagoknál volt jelezve, hogy melyeknél biztosított a 4G hozzáférés.

Ez az egész szöveg törlődik, és lesz helyette ez:

"A Szolgáltató 2015. november 23-tól minden ügyfele számára biztosítja a 4G hozzáférést, aki a hozzáféréshez szükséges technológiát támogató készülékkel rendelkezik."

Ez alapján pedig a Vitamaxosoknak is működnie kell a 4G-nek innetől majd.

(#2457) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2456) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nagyon helyes!

Huawei Mate 9

(#2458) 4Grider válasza H.Istvan25 (#2455) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem igazán van más frekvenciájuk, mint a 800 MHz. 2600 MHz-et használhatnak még, de az annyira pontszerű, hogy gyakorlatilag csak fél tucat nagyvárosban van értelme használatba venni.

(#2459) H.Istvan25 válasza 4Grider (#2458) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A 2600 kb. 15%-al kisebb hatótávú mint a 2100. Szóval a jelenlegi 3G tornyokon bekapcsolva elég jó lefedettség lehetne azon is. Valamint 1800-on is lehetne felszabadítani valamennyit.

Huawei Mate 9

(#2460) 4Grider válasza H.Istvan25 (#2459) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hát nem 15% a különbség. Annak meg nem sok értelmét látom, hogy a cellákon legyen 800 meg 2600 MHz-en is szolgáltatás. A hat nagyvárosban vannak olyan sűrűn csak a cellák, hogy egyáltalán a 2600 MHz-ről elkezdjünk beszélni.

(#2461) H.Istvan25 válasza 4Grider (#2460) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ha elindul a 2600 MHz hat nagyvárosban már az is jó. A legforgalmasabb helyeken megoldódna, hogy ne legyen túlterhelés. Vidékre jó a 800 MHz is. De van mellette 2x15 MHz-ük 1800 és 2100-on is. Ott is lehetne felszabadítani, ha mindenkinek járni fog az LTE, akkor a 3G terheltsége töredékére fog csökkenni.

Huawei Mate 9

(#2462) radio100jozs válasza 4Grider (#2460) üzenetére


radio100jozs
őstag

Pedig pont az az értelme, hogy az alaphálózat 800 MHz, és ahová kell kapacitás, ott rápakolnak 2600 MHz-es cellákat. Ugyan ezen az elven működik a GSM-ben is a 900 MHz-es cellák mellé felpakolt 1800 MHz-es cellák is.

(#2463) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A Vodafone megszüntette a kedvezményes havi díjakat a mobilinternetes csomagjaiban, így meg végkép elveszett az árelőny a többi szolgáltatóval szemben. Azért 20 GB-os csomag 7.490-ért elég drága, még ha van az éjjeli 100 GB-os lehetőség is benne, miközben ez a T-nél 7.690-en, és ott vannak még a korlátlan opciók, amik a Vodánál nincsenek. Hát kíváncsi leszek mire készülnek a cégek idén karácsonyra.

(#2464) oncsi


oncsi
őstag

Elnézést, de most nincs időm visszaolvasni. (már több ször megtettem)
Fehát kellene egy jó konstrukció. Vagy egy aranykártyás internetes Telekomagos 10 e Ft-os caomagom esti 100GB+-al. Ezzel aranykártya.
Van két flottás 30 as telefonom, ami megszűnik.
Szinte csak T-s hivásaim vannak, de van két 20-as is ami mind okoz havi 10- 15 plusz költséget. Kemm az asszonnyal az ingyenes hívás. Mit javasoltok? minden infót megadok, de kellene segítség. Ha van ötletetek, leíromk mindent pontosabban. De nagyon kell, mert a flottást bekorlátozták,(nem miattunk) és létszükség a telefon. minden ötlet jöhet. a legjobb a minden irányba korlátlan kellene de a készülékeink mind 30-asak (ha muszály cserélem természetesen. őket. A flottások nem adják ki a már tízen éves számaimat, de előbb uton igen, így ha nem muszáj nem kötnék 2 éves szerződést pl a Vodával. Vagy egy meglévő előrefizetésre pár hónappal később lehet számhordozással kicserélni a régi számom? Ha bármi nem világos, szívesen leírom a teljes storyt. Segítsetek kérlek. Köszönöm. :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2465) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Melyik szolgáltatónál kapok olyan mobilnet-et aminek normális (100 körüli) a ping-je?
Kihoztam egy voda mobilnet M-et de vállalhatatlan a válaszideje. Olyan fél - egy percig tökéletes de 1 másodpercre felugrik 300-500ra...
Szóval van olyan mobilnet ami tudja a fix 100as ping-et? Azért furcsállom mert a telómon lévő vodás net (3g) tökéletes ilyen szempontból.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2466) H.Istvan25 válasza body007 (#2465) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Minden hálónak 100-as PING alatt kéne teljesítenie. Nálam a Voda 3G mindig 60 alatt van, a 4G pedig 20-30 körül. Helyfüggő, ahol rossz a háló, ott lehet több is.

Huawei Mate 9

(#2467) body007 válasza H.Istvan25 (#2466) üzenetére


body007
addikt

Igen 100 alatt van, de egy pillanatra felugrik és ez elég, h kilőjenek wot-ban :D
Próbáltam a lakásban mindenfele eltenni, de sehol se jó. Pedig a telómmal van egy pont ahol tökéletes de ennek a stiknek ott sincs jó helye... :W
Próbálkozzak másik szolgáltatóval vagy hagyjam és a telón keresztül játsszak?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2468) csernak75 válasza body007 (#2467) üzenetére


csernak75
senior tag

Telenor 4g ről nagyon jó tapasztalatom van! 20-30ms a ping de 50 felé nem is megy. Meg nekem a csomag sebességét is szinte mindig tudja 60/10Mbps.

(#2469) H.Istvan25 válasza csernak75 (#2468) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Pont a telenor azt, amit a legtöbben szídnak. Országos viszonylatban az ő hűlójuk a legmegbízhatatlanabb. Persze helyfüggő az egész, ki kell próbálni az adott helyen melyik mit tud. Természetesen van olyan hely, ahol a telenor a legjobb.

Huawei Mate 9

(#2470) 4Grider válasza H.Istvan25 (#2469) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én többnyire szidni szoktam őket, de a 4G hálójukkal nem sok gond van. Annyi, hogy 0.5-3 óránként kimarad egy-egy csomag. Ha ettől jobb mobilnet kell, akkor marad a telekom.

(#2472) body007 válasza H.Istvan25 (#2466) üzenetére


body007
addikt

Feltettem jó magasra az ablakba most jónak tűnik. Lehet marad...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2473) Zeki válasza 4Grider (#2470) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Telekom meg a Telenor a 800MHz-es vidéki 4G hálóikat megosztják egymás közt, így nem csoda, hogy jók a tapasztalatok.

(#2474) H.Istvan25 válasza Zeki (#2473) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Olvass vissza, többen szídják itt a topikban is a közös hálójukat, mivel nem túl stabil. Ha nem only 4G-n van a telefon rendszeresen dobálja a 4G-t, én is tapasztaltam. A Voda viszont kisebb lefedettségű (még), viszont jóval stabilabb

Huawei Mate 9

(#2475) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#2474) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szerencsére napról-napra egyre nagyobb a 4G a Vodánál is. A térképet már egy ideje nem frissítették, de pld. a napokban vettem észre, és jártamban-keltemben tapasztaltam is, hogy Monor belvárosában is van beltéri 4G lefedettség. Így mivel a metróban is van, így a lakóhelyem és a munkahely között már végig 4G-n lóg a mobilom. Ha viszont hívás van, akkor abban a pillanatban átvált 3G-re, majd a hívás végén vissza is vált 4G-re. Így már értem miért jobb netre a 4G, azaon nincs beszédkommunikáció, így a teljes kapacitás csak internetre van hasznosítva, míg a 3G-n meg megy a beszédforgalom is, ami elvesz a kapacitásból az internettől.

(#2476) radio100jozs válasza #23310336 (#2471) üzenetére


radio100jozs
őstag

Valamit nagyon tesztelnek a hálózaton, hogy másodjára is ingyenes nap lesz adatforgalomban, lesz valami nagy durranás karácsonykor? Vagy jön a Digi korlátlan mobilnetje? Annyit láttam, hogy a népligeti buszállomás tetején napok óta antennákat szerelnek, nem tudom melyik cégét, mert mindegyiknek van a környéken 2G-3G-4G beltéri lefedettsége.

[ Szerkesztve ]

(#2477) Zeki válasza H.Istvan25 (#2474) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ahol én megfordulok, a telómon atomstabil a 4G, azon VOIP telefonálok, skype videotelefonálok kiváló minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#2478) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2476) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Akár a Voda 2600-as hálóját is szerelhetik :)

Huawei Mate 9

(#2479) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#2478) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem tudom, hogy azt szerelik-e, csak annyit, hogy talán itt a Voda van felszerelve a buszállomás irodaház tetején. Most is két ember az egyik árbocon szerel, arra a belváros felé már fel van szerelve két szektor sugárzó antenna, az egyik hosszabb, mint a másik. Most felraktak egy harmadikat is, az a Könyves K. krt irányába mutat. Nekem stabil max itt a 4G, meg a 3G a Vodánál beltérben, így nem tudom kinek szerelnek.

[ Szerkesztve ]

(#2480) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Voda honlapján ez a szöveg olvasható középtájon: "Élvezd feltöltőkártyásként is 4G-s hálózatunkat."

Persze, hogy mi van mögötte nem tudom még, mert egy 4G-t nem kezelő telefon jön be utána, amit Max-os csomagban meg lehet venni, de volt az imént oldal karbantartás is, hogy nem jött le minden.

A lényeg, én bízok benne, hogy a karácsonyra lesznek valami nagy mobilinternetes durranások a mobilcégeknél, főleg addigra elérve a 4G-ben egy jó országos lefedettséget.

(#2481) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2479) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Akkor simán lehet a Voda, eddig ment a 4G 800 MHz-en, most meg sanszos hogy indul 2600on is.

Huawei Mate 9

(#2482) csz329 válasza H.Istvan25 (#2365) üzenetére


csz329
csendes tag

"Nekem a Voda mobilnet 3G-n az esetek nagy részében 20 megabit fölött megy."
Linkelj már be 2-3 speedtest mérést, hogy elhiggyem.
Ja, meg egy szerencsés helyen előfordulhat, hogy elég jól megy a toronytól 200 méterre, de az NMHH több autóval méri a dolgot, nekik 6.3 Mbps átlag jön ki Voda 3G-re...
http://szelessav.net/hu/aggregalt_sebesseg/mobil

(#2483) H.Istvan25 válasza csz329 (#2482) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Majd felteszek párat még ma. Ahol 42 megabites a hálo, ott majdnem mindig megvan a 20 megabit. Ahol 21 mrgabites ott 10 körül van. A leggyengébb eredmény amit mértem 6 megabit volt, vidéken szinte nulla térerővel

Huawei Mate 9

(#2484) #71835392 válasza radio100jozs (#2476) üzenetére


#71835392
törölt tag

Vagy jön a Digi korlátlan mobilnetje?

Az biztos jön... október végén vettem részt egy közvéleménykutatásban, ahol leendő DIGI mobilos tarifacsomagok közül lehetett kiválasztani az ideálisat. És hát ha tényleg ilyen csomagok lesznek, akkor felesleges is várni a DIGI mobilra, ár-érték arányban ugyanolyan csapnivalóak voltak, mint a mostani három cégé. Ha tényleg ilyen csomagokkal akarnak indulni, akkor neki se kezdjenek.

(#2485) #71835392 válasza radio100jozs (#2479) üzenetére


#71835392
törölt tag

Szerelhetik a 2600-as antennákat, 2600-as LTE ugyanis még egyik szolgáltatónál sincs élesben, csupán pár helyen tesztelés alatt, továbbá még az is esélyes, hogy az ún. állami mobilt (LTE 450) szerelik, mert az is most épül.

Ami biztos nem épül az a DIGI saját hálózata, ugyanis a magyar DIGInek nincs szerződése egyik hálózati beszállítóval sem mobihálózati leszközökre (a vezetékes core hálózatát ZTE eszközök alkotják).

Ha az RRU-ról csinálsz képet és felrakod ide, megmondom neked, hogy melyik cég szerel.

[ Szerkesztve ]

(#2486) #71835392 válasza csz329 (#2482) üzenetére


#71835392
törölt tag

Csak hogy ez nem a kinek nagyobb a kukija verseny... itt a lényeg a juzernek az, hogy vidéken is mindig legyen stabil 3G/4G, és ne EDGE-n kelljen nyöszörögni és k--vára mindegy, hogy 5 vagy 35Mb/s a sebeeség. Na most ezt egyedül a Voda tudja biztosítani, mert hiába van a másik kettőnek szinte országos 4G-je 800-on ha az jelenleg még olyan gyenge teljesítményű, hogy külső antenna/4G only üzemmód híján visszadobja a telefont EDGE-re.

(#2487) H.Istvan25 válasza csz329 (#2482) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Tessék, itt van:


Huawei Mate 9

(#2488) Bferibörs válasza #71835392 (#2486) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát nem tudom ki hol használja a mobilnetjét, nekem ( többször leírtam már itt ) a voda a legrosszabb ,sok helyen használhatatlan , telenor kicsit jobb de sok helyen az is meghal, telekom az amit tudok használni a bejárt területemen Bp-től 50-100 km távolságban , a települések határ tábláitól 100-1000 m távolságban a határban használom legtöbbet a mobilnetet autóban , épületben .
Ja és nem dolgozok a telekomnál, van telenoros,telekomos m.netem is, a vodát vissza adtam.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2489) shalafi66 válasza H.Istvan25 (#2487) üzenetére


shalafi66
veterán

Nálam is ilyesmi a Voda.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#2490) kali válasza H.Istvan25 (#2474) üzenetére


kali
legenda

és kovlaj122; nem gyenge, kellően stabil az, én konkrétan nem találtam még olyan helyet az országban, ahol ha van 4g/lte, akkor ott problémám lett volna a telekom előfizetésemmel, mindez mobiltelefonokkal, amiken nincs only 4g.
akik itt arra hivatkoznak, hogy mennyi panasz van egyik vagy másik szolgáltatóra és az alapján akarják valamelyiket jobbnak beállítani, azok csak a kiforgatott igazságot kereshetik, mást nem fognak néhány fórumos tapasztat alapján találni, mert ez közel sem az összkép.

[ Szerkesztve ]

(#2491) body007 válasza body007 (#2472) üzenetére


body007
addikt

Vissza viszem a vodás netet, nem tudom úgy elhelyezni, h folyamatos 100 alatti ping legyen.
Kérdés: Ezzel nem nyúlok mellé?

Huawei E5377T router

Net&Roll XS havidíjas díjcsomaggal

2 év hűség a díjcsomagra és az előfizetésre
3390 Ft havidíj

Ez ugye 4G? Nem érdekel a sebessége, csak a válaszideje legyen jó...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2492) kali válasza body007 (#2491) üzenetére


kali
legenda

igen, 4g/lte képes a díjcsomag.

(#2493) #71835392 válasza kali (#2490) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nézd, én egyáltalán nem kételkedem a szavadban, de ha én ezt tapasztalom akkor te milyen jogon nevezel engem hazugnak, részrehajlónak mégha nemis ezekkel a szavakkal? Mivel sokat járom az ország nyugati felét, a vidéket és szükséges a stabil normális mobilnet, nekem a Voda jött be, pedig amúgy nem a szívem csücskei, mert egy sunyi bagázs, de az UMTS900 okozta műszaki előnyük a mai napig vitathatatlan. Arról nem tehetek, hogy a másik kettő ezt nem kapcsolta be, holott semmi akadálya nem lett volna, és az sem az én hibám, hogy az ország nyugati felén, ahol a Telenor építette ki az LTE800-at egy kalap sz-r annak a teljesítménye és állandóan visszadobja a telefont EDGE-re. Az meg nekem marhára mindegy, hogy a Vodás 3G nem tud 20Mbps-ot csak 5-öt, amíg stabil a puszta közepén is és nem EDGE-n kell nyöszörögni.

[ Szerkesztve ]

(#2494) kali válasza #71835392 (#2493) üzenetére


kali
legenda

semminek sem nevezlek, csak leírtam, hogy sosem tapasztaltam ilyen problémát, ennyi!
bármerre is megyünk, mindig adott mind a három szolgáltató használata (privát és céges előfizetések), így van viszonyítási alap is mindenhol.

(#2495) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Tanúságos eset ami most a kollégámmal történt. Vett a b-tel webáruházon új nem is olcsó HTC mobilt. Mivel micro sim kell bele, ezért azt is cserélt a Vodánál, majd mikor mutatja, nézem, hogy ez csak 3G-n lóg, mondom az enyém maximum 4G, hogy lehet ez, pedig Go+ csomagja van, amit felenged a Voda 4G-re. Telefonálás, majd már a HTC ügyfélszolgálat, ahol az IMEI szám alapján leellenőrzik, hogy ez a telefon az indiai piacra készült, és nem támogatja az Európai 800 MHz-es LTE sávot, ahogy a gyártó honlapján is ez szerepel. Mármint régiónként sorolva, hogy a 3G, 4G esetében milyen frekvenciákat támogat.

A tanulságos ebből, hogy ha nem Vodás volna, lehet észre sem vette volna, hogy gond van a 4G-vel, mert az 1800-as frekit veszi az adatlap szerint, így a T-sek hálóján működött volna, csak az user állandóan az FB-n, meg minden fórumban alázta volna a szolgáltatókat, hogy nem is igaz, hogy 97%-os 4G lefedettség...stb. Ja mert 800 MHz-en nem megy. Mivel Vodás, így rögtön kiderült, hogy ez nem működik, mert a Voda még csak ezen a frekin adja a 4G-t.

Amúgy anno én egy speedshopos mifivel jártam így, ami a 3G-n csak a 2100 Mhz-et vette, és a Vodánál meg ugye 900 MHz-en működik több helyen, főleg vidéken a 3G, így az üzletben sem értették ezt, mire meg lett a talány fejtve, hogy a frekivel van gond, és vissza is vették a készüléket.

(#2496) Bferibörs válasza radio100jozs (#2495) üzenetére


Bferibörs
addikt

Tanulság: olcsó húsnak sokszor híg a leve, sokan járnak így sajnos.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2497) kali válasza radio100jozs (#2495) üzenetére


kali
legenda

a fővárost vagy a nagyobb városokat elhagyva, hamar megtapasztalta volna a két t-nél is a 800 MHz kezelésének a hiányát.

(#2498) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2495) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Utána kell ennek mindig nézni. Nekem egyik haverom szídta még anno a Voda 3G hálóját, hogy csak városokban van. Kiderült, hogy a telója nem tudja a 900 MHz-s 3G-t. Amugy szerintem ki kéne b@szni a g*cibe (bocsánat a kifejezésért) az európai piacról azokat a telókat amik nem tudják a 900/2100-as 3G-t és a 800/900/1800/2100/2600-as 4G-t.

Huawei Mate 9

(#2499) Bferibörs válasza H.Istvan25 (#2498) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát ezek legtöbbször a szürke gazdaságból jönnek :((

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2500) H.Istvan25 válasza Bferibörs (#2499) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nem feltétlenül. Én például idén sokáig gondolkodtam a Huawei P8 lite-on és a Honor 4X-en. A P8 lite a 2100-at nem tudta a 4X pedig a 800-at. Nem is vettem meg egyiket se, hanem ikább egy Idol 3 5,5-öt.

Huawei Mate 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.