Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) 4Grider válasza yodee_ (#10000) üzenetére


4Grider
nagyúr

B3+B20 esetén a 100 Mbps körüli érték nagyon jó, mert az átlag ma már ettől jellemzően jóval kevesebb, valahol a mért értéked környékén van. Szóval erre a régi bázisra nem gyurmék...

(#10002) yodee_ válasza 4Grider (#10001) üzenetére


yodee_
őstag

Rendben, akkor egyenlőre nem vergődök :DA célnak amúgy is megfelel ennyi, csak a cucc tudna többet is. De akkor majd jövőre :D Utána lehet nézni valahol, hogy van e tervben valami fejlesztés?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10003) yodee_ válasza 4Grider (#10001) üzenetére


yodee_
őstag

Telefonon ilyet mérek :

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10004) Diák66 válasza yodee_ (#10002) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, itt tudsz utána nézni. [link]

(#10005) 4Grider válasza yodee_ (#10003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint ha nem ugyanott mértél volna, a telefonod jobb térerőt mutat -99 dbm-től. Jó helyen van a torony szempontjából az LTE 12?

(#10006) yodee_ válasza 4Grider (#10005) üzenetére


yodee_
őstag

Nem igazán van jó helyen szerintem. A Képen a piros jelölés a mobilom, a kék a router:

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10007) 4Grider válasza yodee_ (#10006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ebben az esetben logikus az eltérés: A bázisállomástól jóval messzebb vagy. Irányított antennával lenne esélyed nagyobb sebességre, de úgy sem valószínű, hogy elérnéd a telefonodon mért sebességet. Itt a fejlesztés sem fog óriási ugrást jelenteni, mert fejlesztéskor B28 és B1 a jellemző pluszban, előbbi nyúlfarknyi frekvencia, utóbbi kisebb hatótávolságú (bár azért van ré esély, hogy az LTE 12 még venni fogja). Esetleg arrafelé lesz majd B8 is, az többet dobhat a sebességen.

(#10008) yodee_ válasza 4Grider (#10007) üzenetére


yodee_
őstag

Telefonnal is megpróbálok mérni a Router mellett. Nem emlékszem mennyi ott telefonnal.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10009) yodee_ válasza 4Grider (#10007) üzenetére


yodee_
őstag

A mobil alkalmazás elég gyenge jelet mutat :

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10010) mad823 válasza yodee_ (#10009) üzenetére


mad823
őstag

Én megnézném kültéren, hátha ott jobb a helyzet. Ha igen, akkor egy külső antenna kezdésnek nem rossz, illetve olcsón megúszható.

(#10011) Lacpac


Lacpac
őstag

Lehet kár volt a 818-at cserélni.

Környékemen van 2 torony, 1km-re és 5 km-re.
Az egy km-re lévő itt a faluban van, a másik egy másik faluban.
Az 1 km-re lévőn jelenleg 15-20/10-15-öt mérnék.... nem fogok, mert szét kellene szednem a rendszert.
A másik tornyon 100/80 most, éjszaka 140/100 is megvan. B3+B20 CA-ban.

A közelebbire szeretne csatlakozni ha hagynám...
Szekrény tetején van a cucc, az "arcán" fekszik, ledekkel lefelé. Az oldala néz a távolabbi torony felé, a másik oldalán egy kettéhajtott alufólia árnyékolja.

Ha nincs alufólia és arcon a router akkor
rsrp: 99
rsrq: 12-15
sinr: 0-2 körül lenne

Most:
86
8-10
6-10

Az alufólia a sinr-en javít, a rendhagyó módon arcán fekvés pedig a másik két értéken

Azért mert valaminek van alja, attól nem kell úgy használni hogy az is legyen lefelé :-)

(#10012) yodee_ válasza Lacpac (#10011) üzenetére


yodee_
őstag

Ezt nekem? :) iigazából a B818-al ugyanennyi volt a sávszélesség, szóval rosszabb nem lett. A lényeg az volt hogy a két eszközt (Huawei B818 + Mikrotik hAP ac2) kiváltsam egy eszközre.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10013) Diák66 válasza Lacpac (#10011) üzenetére


Diák66
őstag

Nem hinném, hogy rosszabbul járna magával az eszközzel. Az a mikrotik komolyabb eszköz és ha azt vesszük lényegesen jobban konfigurálható, csak szaktudás kell hozzá. A huawei router teljesen átlagosnak számít és alighanem a beltartalmat tekintve csak a modemben van különbség az egyes típusok között. Egy videóban szét is szedik, és félelmetes mekkora üresség van odabent. Se egy hűtőborda, vagy valami, amitől tényleg képes lenne igazán nagy teljesítményre. [link] Nekem ez a dobozka nagyjából úgy tűnik, mintha egy szappantartós testvére lenne, csak időközben megnőtt.

(#10014) bignor


bignor
tag

Tudja-e valaki, hogy a német vagy osztrák Telekomnál is függetlenek a routerek, illetve bridge mode és band selection is elérhető bennük?

(#10015) sutszi válasza mad823 (#9988) üzenetére


sutszi
veterán

1 hét intenzív használat után úgy érzem sokkal jobb mint amire számítottam. Viszont vannak zavaró ingadozások benne.
A ping 36ms. Ez nem tudom milyen értéknek számít, de a korábbi vezetékeshez képest 7-9ms érzhető késéseket okoz az online megbeszélések során.
A sávszélesség hullámzó... Lefelé 30 - 117Mbps között mértem már mindent. A feltöltés továbbra is aggasztó 2-4 Mbps...

Szóval leginkább a késleltetésen és a feltöltésen gyúrnék... Ezeken segíthet egy külső antenna?
TS9 csatlakozó van rajta...elkezdtem keresgélni és a kábellel kapcsolatos javaslatod is figyelembe vettem, de azt láttam, hogy a legtöbb esetben 2-3m hosszú kábeleket adnak 1-1 ilyen kis talpas antenna mellé. Van olyan ami merev bedugható és nincs kábel...viszont azt kevésbé érzem előrelépésnek...

Mi alapján tudom kiválasztani a jó antennát? Ja, és irányított itt értelmetlen lenne, körsugárzó játszik csak.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10016) mad823 válasza sutszi (#10015) üzenetére


mad823
őstag

Kültéri antennát keresel vagy beltérit? Utóbbi szerintem sokat nem ér. Ha kültérit, akkor próbáld ki először a routert az antenna tervezett helyén. Ha érdemi javulás van az uploadban, akkor nem kell hatalmas nyereségű antenna. (Ez utóbbi amúgy sem nagyon van körsugárzóból...)

(#10017) joeetm


joeetm
tag

Sziasztok,
Külterületen lakok, elvileg 3km +~100m távolságra van igazából mind a 3 szolgáltató adótornya.
A vodafone kicsit stabilabb, de ha jókedve van, a telekom sem rossz. (mobiltelefonnal nézve)
(Van otthon ilyen lokálszolgáltatós internet, de nem túl acélos, nyáron meg totál off, leárnyékolják a fák.-Ezt próbálnám kiváltani.)
A kérdés az lenne, hogy van e értelme megpróbálnom venni egy "sima" (TP-LINK MR 6400) routert, és legfeljebb ha nem elég acélos, akkor rakok mellé antennát, vagy mozduljak inkább alapból az ilyen "senkiföldjén is működő" megoldások felé (MikroTik LHG LTE)
Egyéb alternatívákat, vagy ötleteket is meghallgatok szivesen :)

_Az a hülye aki nem normális_

(#10018) 4Grider válasza joeetm (#10017) üzenetére


4Grider
nagyúr

A nem sűrűn lakott területekre kitalált megoldások ebben az esetben jobb ötletnek tűnnek, még ha drágábbak is. Ilyen helyre az MR6400 nekem pénzkidobásnak tűnik (egyébként sem az acélos modemjéről híres).

(#10019) Diák66 válasza joeetm (#10017) üzenetére


Diák66
őstag

Tp-Linket szerintem ne, volt nekem egy MR600, de kínszenvedés volt vele az élet. Egy egyszerű router, ami szerintem túl is van árazva. Tudja a ráírt funkciókat, de csak ha nincs mind bekapcsolva. Ha leterheled, kész káosz, a QoS meg használhatatlan rajta.

(#10020) musicproo


musicproo
tag

Yettel mobilinternet Németországban, telefonról megosztva mennyire életképes megoldás pl multiplayer játékokra?

(#10021) sutszi válasza mad823 (#10016) üzenetére


sutszi
veterán

Hát kültérit nem tudok elhelyezni... Körbe vittem a lakásban a modemet. Legalább következetesen egyforma volt mindenhol. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10022) mad823 válasza sutszi (#10021) üzenetére


mad823
őstag

Ablakban (belül) sem tudsz elhelyezni antennát? Ott sem jobb a helyzet, ha oda teszed a routert?

(#10023) sutszi válasza mad823 (#10022) üzenetére


sutszi
veterán

Most van az ablakban. :DDD Az ablakon belül tudok elhelyezni antennát, de ott is beltérire gondoltam. A kültéri elég durván nézne ki. Illetve, ahogy néztem a térképet az irányított antenna nem is segítene mert nincs rálátásom a toronyra. Picit völgyes helyen vagyok.
Annyit csináltam, hogy elfordítottam a routert 90 fokkal. Így stabilabbnak tűnik... de majd pár nap múlva jobb mintám lesz.
[Ez a mostani állapot.]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10024) mad823 válasza sutszi (#10023) üzenetére


mad823
őstag

Még annyit próbálj meg esetleg, hogy alá teszel valamit, hogy rendesen "kilásson", elvégre az alblakkeretben is van fém rendesen, ami árnyékolhat.

(#10025) zelikocc válasza musicproo (#10020) üzenetére


zelikocc
senior tag

Mivel roamingban használnád, hiába lenne akár csúcsszuper 5G, a ping nagyon sok lesz, mivel VPN csatornán csatlakozik a hazai szolgáltató hálózatára. Így online játékra nem hinném hogy túl jó ötlet.

(#10026) PilG


PilG
kezdő

Hello!

A segitsegeteket szeretnem kerni:
Van egy Telekom mobil elofizetesem, 5G korlatlan nettel, valamint hozza 2 MultiSIM.
Ezeket a SIM-eket hasznalom a csaladnal es nalam egy-egy TP-Link Archer MR600 4G+Cat6 AC1200 routerban.
A celnak megfelel, tobbe kevesbe stabilan szolgaltatja a netet...
Az en hazam mint kiderult 180m-re van a legkozelebbi adotoronytol (templom) es a tetorol kozvetlen ralatasom lesz. (Most epitkezunk)
Ma mertem sebessegeket:
Wifin keresztul: 72.93Mbps
5G telefonon hazon belul: 125.48Mbps
5G telefonon 100m-re a templomtol, kozvetlen ralatassal: 558.08Mbps

Milyen antennaval/modemmal/routerral/beallitasokkal tudom elerni ezt a sebesseget a wifi halozaton is? (Nem vagyok informatikus, ugyhogy legyszives lassan irjatok, hogy en is megertsem! ;))

Elore is koszonom a segitseget!

[kép] [kép] [kép] [kép]

(#10027) mad823 válasza PilG (#10026) üzenetére


mad823
őstag

Egy Cat6-os routertől ez os bőven átlag feletti érték. Mondanám, hogy vegyél egy Cat(sok) 4G routert, de igazából egy 5G-s router lenne az optimális megoldás, ha hasonló értékeket szeretnél, mint telefonnal.

(#10028) mad823 válasza mad823 (#10027) üzenetére


mad823
őstag

Ja, és persze 5G esetén különösen fontos a rálátás, szóval leginkább egy külső eszköz plusz wifi router lenne a legjobb kombó. Sok pénzért. Vezetékes net nem opció?

(#10029) PilG válasza mad823 (#10028) üzenetére


PilG
kezdő

Vezetekes net sajna nem opcio, valamint a MultiSIM bennevan az elofizetesi dijban...
Kulso antenna ugyanehez a routerhoz mennyit javithat?
A kulso eszkoz sok penzert az kb mennyi?

(#10030) mad823 válasza PilG (#10029) üzenetére


mad823
őstag

Azon a TP-Linken nem segít a külső antenna.
Egy külső 5G eszköz (Zyxel-t találtam most hirtelen) kb. 600€-os kategória. Lehetne még Huawei vagy ZTE, de kétlem, hogy olcsóbb lenne. Ezeket a szolgáltatók is csak bérlésre adják...
Azt nem állítom, hogy beltéren nem lenne 1-200 Mbit, de az 500 körüli érték szerintem csak külső eszközzel jön össze. De vehetsz egy beltéri 5G routert, kipróbálod, és ha nem elég, akkor visszaküldöd.

(#10031) PilG válasza mad823 (#10030) üzenetére


PilG
kezdő

Hat ez pillanatnyilag a raszant kereten kivul esik... 😒
Koszonom a segitseged!

(#10032) no1r


no1r
őstag

elkezdtem szülőknél is próbálgatni a Telekom netet B535 routerrel. A cellmapper szerint közel s távol egyetlen torony van elérhető.
Van arra bármi esély, hogy ebből így stabilan ki tudjak hozni 50Mbit értéket szerintetek, vagy felejtsem el az egészet.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#10033) 4Grider válasza no1r (#10032) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért lássuk be, egyetlen frekvenciasáv használata soha nem volt életbiztosítás. Ha tényleg csak 2100 MHz-en megy ott a 4G és rajtad kívül csak fél tucatnyi felhasználó netez veled egy időben rajta, akkor esélytelen az 50 Mbps.

(#10034) no1r válasza 4Grider (#10033) üzenetére


no1r
őstag

igen ettől tartottam én is. akkor marad a kábel, meg a napi ima, hogy bővítsék a tornyokat :DDD

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#10035) 4Grider válasza no1r (#10034) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mit tud a kábel?
A környéken a yeti már mindenütt legalább 3 frekvenciát használ. Nem volna célszerű őket is megpróbálni?

(#10036) no1r válasza 4Grider (#10035) üzenetére


no1r
őstag

sajnos itt tőlük is csak egy tornyot látok egy frekvenciával. 5517es torony
kábel az Tarr, nem rossz de annyiért drága amennyit tud. és mivel van Telekom előfizum lehetett volna lecsapni a díjakon.
Yettel amúgy otthonNetet is csak a legkisebbet hozza ki (500Gb/hó) szóval náluk sem túl kiépített a hálózat errefelé.
Vodát meg inkább hagyjuk :D

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#10037) 4Grider válasza no1r (#10036) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tarr-t semmiképpen nem cserélnék mobilnetre, max. ha a házam mellett lenne az N78-as cella.

(#10038) no1r válasza 4Grider (#10037) üzenetére


no1r
őstag

persze ezt értem, de mivel a Telekomért amúgy is fizetek 15ezret, teljesen feleslegesnek érzem a Tarrért is kifizetni 18ezret havonta (net, tv, mobil).
Főleg ha az otthoniak csak alap taskokra használják kb. Még ha TVGo is bejön pluszba a képbe meg a tarros mobilt is telekomosra cserélnénk, akkor is 10ezer forinttal kevesebbet kéne fizetni havonta.
de mivel alig vagyok otthon, úgysem az én döntésem lesz, csak próbálkozom mert érdekel a téma és tanulok belőle. most még az jutott eszembe, hogy meg lehetne próbálni kábellel Bridge-be kötni egy másik routerrel van otthon valami TP-Link Archer A5 azt hiszem, hátha valamivel stabilabb lenne a sebesség, bár kétlem hogy ez bármit is segítene.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#10039) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Huawei B818-at bridge mode-ban, modemként kívánom használni és kábellel csatlakoztatnék hozzá egy huawei ax routert, mint wifi felelőst.

Nagyon láma vagyok ehez, tudnátok segíteni a konfigurálásban?

(#10040) mad823 válasza bignor (#10039) üzenetére


mad823
őstag

Belépsz a modembe, átbököd bridge módba és kész. Vagy nem?

(#10041) bignor válasza mad823 (#10040) üzenetére


bignor
tag

Csak ennyi? Minden megy magától? Na akkor boldogság van...

(#10042) Diák66 válasza bignor (#10041) üzenetére


Diák66
őstag

A routeren kell majd beállítani a WAN kapcsolatot automatikus IP-re. (általában default)
A B818-ban ki kell kapcsolni még a wifit, mert azzal is működni akart nálam a bridge mód és ha egy eszköz foglalta a wifin a netet, a LAN-on nem volt semmi. Igazából a bridge módba ki kellene neki a wifit lőni, de lehet ilyenkor MESH routert keresne magának, hogy ne LAN-on, hanem wifin kommunikáljanak.

(#10043) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!

Yettel korlátlan mobilnetem van jelenleg, egy MR6400 routerben. Budapesten lakok (XI.ker), elvileg nem kéne, hogy rossz legyen a lefedettség. Mégis 25/10 fölé még sose sikerült felküzdenie magát. Sőt, többnyire 10/2 körül van. Néha annyi sem.
Ahol lakunk, vezetékest nem tudunk bekötni, így marad a mobilnet. Viszont úgy látom, sokaknak lényegesen erősebb.
Az MR6400 előtt egy Huawei volt, ugyanezekkel a sebességekkel, ezért is próbáltam lecserélni a routert. Ha átteszem a telefonomba a kártyát, akkor se lesz több a sebesség.
Vettem erősebb antennákat, de ez se hozott előrelépést.
Van ötlete valakinek, hogy mivel tudnék javítani? Hűségidő nincs, tudok akár váltani is.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10044) mad823 válasza szoke12 (#10043) üzenetére


mad823
őstag

Ez a tplink egy cat4-es eszköz, nem a sebesség bajnoka. A Huawei melyik volt? Illetve milyen mobilba tetted át? A mobilok jellemzően jóval magasabb LTE kategóriájú eszközök, ha egy kellően jó mobilba tetted át és ott sem hasított, akkor lehet, hogy az a környék azzal a szolgáltatóval ennyit tud.

(#10045) qnadam válasza szoke12 (#10043) üzenetére


qnadam
veterán

ha olyan helyen laksz, ahol nincs használható vezetékes net, ott általában azért lassú, mert az egész környék mobilnetet használ. többnyire yettelt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10046) Diák66 válasza szoke12 (#10043) üzenetére


Diák66
őstag

Kár volt megvenni azt a routert, nagyon gyenge, amit tudsz tenni vele, hogy van lehetőség benne band selection-re, ha jól emlékszem. Végig kell próbálni a sávokat, de ha telefonnal is rossz, nem fogsz találni rá megoldást, annyit tud a hálózat valószínűleg.

(#10047) Poccc97


Poccc97
csendes tag

Sziasztok,

van egy HUAWEI B818-am, amit szeretnék úgy konfigurálni, hogy csak egy adott cellára csatlakozzon. B20, B28 használhatatlan ahol lakom, maradt a B3 és B1.
B3-nál váltakozik a cella van egy “gyors” ami gyengébb jelben de gyorsabb, igy kevesebben használnak 20-30 Mbps most este, a másik 3-5 :)) . Erre szeretném a routert fixen beállítani.
Van egy JS kód amit böngészőben futtatva tudom a sávokat kiválasztani de a cellát nem, hátha tudtok segíteni.

Köszönöm a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#10048) Lacpac válasza Poccc97 (#10047) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia!
Én így oldottam meg:
[link]

(#10049) bignor válasza Diák66 (#10042) üzenetére


bignor
tag

Köszi

Na tehát egy kicsit szájbarágosan
kábelen kesresztül csatlakoztatom a B818-at, bejelentkezek, lekapcsolom a wifit és aktiválom a bridge módot. Újraindítom, majd a pc-ből a kábelt kihúzom és csatlakoztatom az AX3 wan csatijára. Ezt követően tudnom kellene csatlakozni a wifihez, de nincs a routeren internetelérés. Illetve kaptam egy IP ütközés hibaüzenetet. Mit ronthattam el?

(#10050) mad823 válasza bignor (#10049) üzenetére


mad823
őstag

Az mindegy, hogy kábelen vagy wifin csatlakozol a modemhez, amikor bridgebe teszed. Utána az ax3 wan portját kötöd össze a modemmel. És az ax3-ba bejelentezve szerintem nyomj egy alaphelyzetbe állítást, úgy tutira jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.